PDA

צפייה בגרסה מלאה : Wk2 לשטח - האם אני משוגע ? :-)

Edo Pellach
08-01-17, 13:26
הי חברים,
לא רואה כמעט גראנד צירוקי חדשים בשטח, כנראה יש לזה סיבה.
מאוד אוהב את הרכב הזה , במיוחד בגרסת הטריילהוק החדשה שכנראה תהיה מאוד יקרה בארץ..
חשבתי לקחת רכב כזה בן שנה שנתיים (ולא חסר כאלה למכירה) .
האם מישהו פה עם רכב כזה ומטייל איתו בשטח ?
האם גרסת מתלי האוויר עדיפה ? (קראתי את הסקירה באתר שלא ממליצה עליו בכלל )
האם הגרסא הרגילה ולבצע הגבהה רגילה , כמה זה יפגע בנוחות ובטיחות הרכב בכביש ?

כל דעה תתקבל בברכה.

תודה
עידו

דרור ברלי
08-01-17, 18:15
גרנד צ'רוקי WK2 מאוד נוח ומפנק ועובד מאוד יפה, אבל....

1. הוא נמוך. המון איברים פגיעים, פריכים, תלישים, מעיכים.
2. צמיגי חתך נמוך ושטח לא הולכים ביחד. מצטער.
3. מהלך מתלה מצומצם ביותר.

מתלי האוויר מאפשרים להגביה את המרכב. מצד שני במצב מוגבה כשהם דחוסים באויר עד הסוף, מתלי האוויר למעשה לא מתפקדים. מתנהגים כמו ארבעה בזנטים ונוחות הנסיעה מזעזעת, תרתי משמע.

בטיולים רגילים עד רמת בינוני בד"כ אין בעיה ומקסימום מכוונים מבחוץ. אבל ברגע שהשטח מתחיל להיות טכני אתגרי, הוא יתחיל לחטוף בומבות מכל הכיוונים, פנצ'רים וכו'. לא מכיר גרסת טריילהוק, היא לא מיובאת לישראל והחוקים פה לגבי מידות צמיגים וכו' מאוד קשיחים.

אם אתה מתעקש שזה רכב השטח הבא שלך, תתעניין בקיטי הגבהה למיניהם, אם קיימים.

Edo Pellach
08-01-17, 18:31
תודה דרור!
קראתי את המבחן שלך וזה מה שגורם לי לבדוק שוב לעומק עם הכיוון נכון לי או לא..
דגם הטריילהוק יצא לפני כמה חודשים בארה״ב. הגיעו כמה דגמים לארץ ביבוא מקביל לפני מספר ימים והיבואן החדש אמר לי שזה יגיע בהמשך השנה.
בגדול הוסיפו לו עוד ס״מ למתלי אוויר , מדברים על מהלך מתלה משופר גם כשזה בגובהה מקסימלי , מיגונים מהיצרן , צמיגי 50/50 מהיצרן ,
זוויות משופרות וכו׳...

ראה כאן :
https://www.youtube.com/watch?v=FW8HQ6RCLSo

שוב תודה

grand
08-01-17, 19:01
אם אתה בעניין של WK2 חדש, עזוב אותך מכריות אויר , לך על הדגם עם הקפיצים הרגילים ותשקיע בקיט כמו שיש לחברת JBA או ל ICON להציע.
אז תוכל להגדיל צמיגים ל 32" או 33" ואולי לעשות שטח בינוני+ ללא בעיות מיוחדות, עם כל הבעיתיות בחוקיות העניין.
אחרת... צפה פגיעה.
קח בחשבון שהמסלולים שאתה רואה בסרטונים הם קלילים לרכב כמו WK רגיל וקלילים מאוד לרנגלר.

Edo Pellach
08-01-17, 19:14
תודה!
אין אף אחד בפורום שיש לו רכב כזה ועושה איתו קצת שטח ? :-)

IlanHadar
08-01-17, 22:24
יש רכבים בשטח, רואים אותם מדי פעם.
זה רכב עם פוטנציאל שטח, כמו שגרנד כתב יש קיטים כעומק הכיס.
זה לא יהיה רנגלר לעולם, כן יביא אותך לכל מקום.

דרור ברלי
08-01-17, 23:52
הסרטונים מאוד מרשימים.
אני מניח שדגם טריילהוק עושה צחוק בשטח מה-WK2 הרגיל שאנחנו מכירים.
ועדיין, אפשר לראות מהקטעים של מסלול הרוביקון, שהכלי לא חש בנוח. הוא מתאמץ, הוא מתנדנד, הוא מחליק. הוא עושה את העבודה אבל זה לא שטח הבית שלו. את כל מה שאתה רואה בסרטון, WJ יעשה בעשירית המחיר, שלא לדבר על WJ משופר.... ובטח כל רנגלר, גם סטנדרטי.

boaz avrahami
09-01-17, 00:10
אתם לטעמי עושים איתו חסד בזכות שם המשפחה שלו.
זה לא רכב לשטח אלא אונס מכוער של רכב מנהלים

Edo Pellach
09-01-17, 09:15
הייתי שמח לנסות את הטיילהוק הזה בשטח :-) אולי בארה״ב יום אחד
כרגע עם אני עם גימני שאוכל כל חלקה טובה בשטח אבל שונא אותו בכביש וקטן למשפחה..
כנראה הכיוון צריך להיות רנגלר ארוך או גראנג צירוקי ישן יותר
תודה שוב!

Jacob80
09-01-17, 20:55
הי חברים,
לא רואה כמעט גראנד צירוקי חדשים בשטח, כנראה יש לזה סיבה.
מאוד אוהב את הרכב הזה , במיוחד בגרסת הטריילהוק החדשה שכנראה תהיה מאוד יקרה בארץ..
חשבתי לקחת רכב כזה בן שנה שנתיים (ולא חסר כאלה למכירה) .
האם מישהו פה עם רכב כזה ומטייל איתו בשטח ?
האם גרסת מתלי האוויר עדיפה ? (קראתי את הסקירה באתר שלא ממליצה עליו בכלל )
האם הגרסא הרגילה ולבצע הגבהה רגילה , כמה זה יפגע בנוחות ובטיחות הרכב בכביש ?

כל דעה תתקבל בברכה.

תודה
עידו
אתה לא משוגע ואפשר להיכנס איתו לשטח
רוב התגובות של כולנו כאן הן בגדר ספקולציות כי לאף אחד בינינו לא היה wk2 כך שאנחנו לא באמת מכירים את המגבלות.
אבל אם אני אקח אותך לחפש בפורום 10 שנים אחורה תגלה שאמרו בול את אותו הדבר על.ה wk הראשון שהיום הוא רכב שטח לגיטימי לכל דבר ועניין

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
10-01-17, 09:36
זה כי לנוכח מה שקורה בתעשיית הרכב, הסטנדרטים רק יורדים כל הזמן.

נמרוד
10-01-17, 09:57
זה כי לנוכח מה שקורה בתעשיית הרכב, הסטנדרטים רק יורדים כל הזמן.

בדיוק.

nitzan
10-01-17, 10:10
יש אצלנו באיזור רכב כזה שנראה כמישהו שמטייל, הכל תלוי באופי הטיול ואופי הנהג ( בעל הרכב).
רוב המסלולים בארץ תעשה ללא בעיה ואם לא אכפת לך מקצת מכות קוסמטיקה הכל עביר.ברכבים היום האלקטרוניקה עושה את רוב העבודה.
לדעתי הבחור אצלנו החליף צמיגים למשהו קצת בריא יותר לשטח.

IlanHadar
10-01-17, 14:29
הנה דוגמא למה ניתן לעשות עם הרכב:
http://www.wk2project.com/

הכל עניין של עומק הכיס וכמה סבלנות יש להתעסק עם מאכרים במדינת הכל לא אפשרי.

אכן הפלטפורמה כנקודת התחלה הלכה אחורה, כמו כל התעשיה. ברגע שיש הילוך נמוך ויכולת לקבל צמיגים גדולים בהגבהה יפה הכל הולך. כנראה שעוד כמה שנים ארים אחד כזה.

דרור ברלי
10-01-17, 15:00
מי שזוכר, ב-2001 הגיעו לארץ המיצובישי פאג'רו קינג הראשונים, וכולנו גיחכנו על האוטו מפלסטיק שאין לו שילדה ואין לו סרנים, ומהלך המלים שלו מגוחך ובלהבלהבלה. ווהיום? פאג'רו BK שהוא בתכל'ס קינג מעודכן, נחשב ל"רכב שטח אמיתי". "קשוח". למה? כי יש לו הילוך כוח......
פעם היה צריך עוד כמה דברים חוץ מהילוך כוח, כדי להיחשב לרכב שטח.
היום גם בהילוך הכוח רוב היצרנים כבר מתביישים. מחביאים אותו בכפתור חשמלי קטן, מועד לתקלות. רק שלא ייראה כמו רכב שטח אמיתי, חלילה.

אתם הבנתם את זה? אלה הסטנדרטים שהשתנו והולכים ויורדים.

זה מזכיר קצת את הורדת הקו האדום של מפלס הכינרת כדי לייפות קצת את המציאות העגומה בשנות בצורת, או את הורדת סרגל המאמצים בצבא לטובת "שוויון מגדרי" בתפקידי לחימה...

אז כן, יש הרבה שמטיילים עם רכב כזה.
על הכביש בהלוך ובחזור זה כיף לא נורמלי. כל מה שתצפו ממכונית פאר.
בשטח, בידיים מיומנות ורגישות האוטו עובר לא רע אבל...

הקצב איטי, נדרש מכוון בכל מעבר פשוט.
ואם תתעצלו - תאכלו נזקים. בלי סוף.
כל מיני פגושים ומפתנים וכל מיני פחיות בגחון.
צמיגי חתך נמוך זו מכה שלא כתובה וזו בעיה בכל הכלים החדשים.

אז מה אתר אומר? מתאים לך לכסח רכב פרימיום מפואר, יקר ויפה?... יאללה, לך על זה.

נמרוד
10-01-17, 17:33
הנושא הוא ג'יפ WK2? ביליתי על גבו כמה ימים במבחני הדרכים במהלך השנים, כולל סופ"ש אחד שבו הוא שימש כרכב עיתונאות למרדף אחרי ראלי חרמון אילת - משימה שתפורה עליו בול! אבל כרכב שטח... אה, דרור צודק - הסטנדרטים ירדו. WK2 (או דיסקברי 3-4 לצורך העניין, או VW טוארג ותואמיו הגרמניים), במדדים של ביצועי שטח ואיכות כפלטפורמת שיפורים, הוא נפילה תלולה ביחס לWK, שהיה נפילה תלולה ביחס לWJ, שהיה ירידה מתונה ביחס לZJ...

זה שיש התלהבות מזה שמישהו מפתח - בלי להבטיח עוד מתי השיווק - של קיט של 4 אינץ' (!) אומר הכל. ולא, זה לא עניין של זמן. WK2 יצא לשוק לפני שש שנים. לא משנה כמה זמן ישקיעו בו המשוגעים האמריקאים, פוטנציאל השיפור שלו מוגבל ויקר.

אז כן, בטח שאפשר לטייל ולהנות, אבל כשעושים את זה ביחד עם כלי שטח וותיקים, אמיתיים נכנסים לפרופורציות.

אני מטייל כל פסח וסוכות עם חבורה קטנה קבועה, לא מבוססת סוג רכב. הרכבים התחלפו עם השנים. היום בינהם פת'פיינדר וטנדר איסוזו סטנדרטי. הנהגים כולם וותיקים וטובים, ואנחנו נהנים מאד עם הנשים, הילדים, הכלבים במשך כמה ימים במדבר. אבל הרכבים בכל זאת מגבילים. הרכב היחיד שאף פעם לא צריך להתחשב בו בכלל בשום תכנון של שום מסלול ואני אפילו לא זוכר שהוא מאחור גם במעלות האתגריים, זה הסבא-רבא של כל הגראנד צ'רוקים - הוואגוניר המתפרק של עירא על שני סרנים דנה 44, קפיצי עלים וצמיגי 31'. לא מוגבה ולא בטיח, השיפור היחיד בו זה זוג לוקרייטים בסרנים.

האמת, לא מבין איזה הגיון יש בלא-ללכת על ג'יפ רנגלר. כל כך נכון, כל-כך מאפיל על כל דבר אחר על המדף של Jeep ב15~ השנים האחרונות.

מוני אורבך
11-01-17, 08:39
נמרוד, כאחד שיש לו רנגלר..
והיה לו כמה וכמה רכבי שטח יחסית מעודנים.
רנגלר על הכביש לא יכול להשתוות לפאר ולנוחות שיש ל SUV בכביש.
רעש רוח, גג דולף בחורף ורותח בקיץ, מעט מאוד גדטים (ברמה מצחיקה ממש)
חלונות קטנים, קטן מאוד יחסית, צריחת דלק מזעזעת.
שלא תבין אותי לא נכון, אני מאוהב ברנגלר וסוף סוף אחרי כל כך הרבה שנים אני לא מרגיש שום צורך להחליף אותו.
בשבלי הוא רכב הכביש שטח האולטימטיבי, פשוט אין יותר טוב !
נוסע מצוין בכביש ומעולה בשטח, סטנדרטי כמו שהוא ללא שום בעיות.
בעל אין סוף אפשרויות פתוח סגור, וכאשר מגעים לשיפורים... נו טוב לא צריך להרחיב כאן.

אבל יש הרבה אנשים (הרבה יותר מאתנו) שהכביש הרבה יותר חשוב מהשטח.
ונסיעה עם רעש רוח וללא גדגטים בלתי נסבלת מבחינתם.
למעשה זה מה שהשוק קובע, ולכן משנמכים את הרכבים (מבחינת שטח) משנה לשנה.

דרור ברלי
11-01-17, 08:52
אז כן, בטח שאפשר לטייל ולהנות, אבל כשעושים את זה ביחד עם כלי שטח וותיקים, אמיתיים נכנסים לפרופורציות.

כל מה שצריך כדי להבין את ההבדל, זה לטייל בגרנד צ'רוקי WK2 ביחד עם רנגלר-ספורט פשוט, דגם בסיסי. אפילו לא רוביקון.
יגידו שהבעיה ברנגלר היא בדרך לשטח וממנו. טוב, נו. הכל יחסי. סעו בסופה פתוחה על הכביש ואח"כ ברנגלר מודרני ותאמינו לי שהפער גדול אפילו יותר. כי גם כאן הסטנדרטים השתנו לגמרי.

ב-2017, חלק גדול מהאנשים שיש להם הרבה כסף, כבר לא מוכנים לשבת על כסא שלא מרופד בעור רך עם חימום ומיזוג ורמקולים שמנגנים את חוליו-איגלסיאס מהתחת ושעושה מסאז' בשלוש דרגות, באוטו עם משטחי פח-צבוע חשופים בקבינה, שאין לו בקרת אקלים ארבע-איזורית עם הנעה גרעינית ושדיפון תא הכפפות שלו לא מעוטר במנג'טים שעשויים מהעור העדין שמגיע מהחלק האחורי של אשכי לווייתן. שלא לדבר על למשוך ביד (!) ידית מכנית נוקשה (!!) שמפעילה את ה"טרנספר" דרך שטנגות מכניות(!!!)

אנחנו חיים בעידן מפונק ומופרע של תדמיות חלולות ושל טו-מאץ' טכנולוגיה, עם מסכים מרצדים וגמדים אלקטרוניים שמתיימרים לעשות הכל יותר טוב מאיתנו ועוד רגע גם ישליכו אותנו ממושב הנהג. באופן אישי כל ההצגות האלה מגעילות אותי. בתכל'ס, המכוניות המצוייצות האלה, שמנסות להיות כל כך פוליטיקלי-קורקט ולנסוע בשקט ובבטיחות ב-200 קמ"ש על אוטובאן, לא באמת מתאימות כדי לתקל שטח החל מרמת בינוני+ בלי נזקים. אפשר לאנוס אותן לעשות זאת - זה נכון. לעבור הן יעברו. פה ושם יש שיפורים עבורן. נהגים טובים שנעזרים במכוון טוב וסבלני יצליחו להימנע מנזקים או למזער אותם למינימום נסבל. כנראה שבסגמנט הנפסד הזה של SUV-פרימיום גרנד צ'רוקי יישאר הבחירה המועדפת ולא כי הוא כל כך מבריק אלא רק כי האחרים הרבה יותר יקרים ו/או קצת פחות טובים, אבל רכב לטיולי שטח אמיתיים? בחיאת.

אישית, הייתי קונה פרייבט טוב ליומיום ועוד ג'יפ אמיתי לטיולי השטח, אפילו ישן. או SUV מסוף הניינטיז/תחילת ה-2000 עם העדפה גורפת, כמובן, איך לא, לכזה שכתוב עליו Jeep. כי בכל זאת ג'יפ אמיתי יש רק אחד וזו סטייה שאני מוכן לקבל כי אני בעצמי סובל ממנה... אבל זה רק אני. מה אני מבין.

ש01
11-01-17, 10:18
בניגוד אליך, דרור, אני דווקא רציתי לחזור אחורה.
במקום 2 משפחתיות וסופה (ואני, אשתי והילדים מאוהבים בא עד מעל הראש - שלא תהייה טעות) - חשבנו לרכוש רנגלר - היחיד שיעשה מה שהסופה עושה ++ וביומיום יהיה הפרייבט שלי.
אז יש רעשי רוח,
אין מושבים מעור,
הכיסא האחורי בזוית בעייתית,
הגג לוהט,
חסרים גאג'טים.
הכל נסלח.
אבל לא ניתן להתקין מערכת גז עם מיכל תחתון, רק בבאגז'.... מה שמחסל אותו סופית...
ולמי שנוסע 40000 בשנה (לפחות) זה בעייה...
רוצה לומר - לא תמיד נכון משפחתית + רכב שטח ישן. עדיין מעלה מעט את העלויות, במיוחד למי שלא נוסע במשפחתומטית מהעבודה.

grand
11-01-17, 10:39
לפני כ 17 שנה.... שנת 2000 אם אני לא טועה, הגעתי לבור בתל ברוך עם ZJ, החברה ישבו על הגיבעה מימין, היתה שם סופת בצבעי פרה הולנדית של מיודענו דרור, הילקס אחד או שניים, שלל פג'רו, סיקס ואיזה 2 דיסקברי, החברה ( ארז נ. , יוני5, ואחרים) התבוננו בזלזול מה על המשוגע עם הגיפ מדרכות צפונבוני שהחליט לקחת אותו לשטח, היום טוענים אותם אנשים ש ZJ זה הדבר האמיתי לשטח.... נו שווין..
יצא WK, הרגו אותו בעולם, ללא סרן חי מקדימה? שוד ושבר!!!! הלכו להם ימי השטח של JEEP, לא משנה שבטויוטה, פג'רו ואחרים לא היה סרן קידמי מעולם, אבל הסטיגמה נדבקה, אותו WK עלוב, נשבע לכם... נוסע יותר טוב בשטח מ ZJ ואפילו מ WJ ששופרו בקטנה בגלל אותם נעילות מופלאות שהגיעו מהיצרן,
יבוא היום שנראה שלל WK2 בשטח, זו האבולוציה, אם דצ'יה יכולה אז מה השאלה בכלל? צריך לקחת הכל בפרופורציה, טיולי מדבר הרכב יעשה, עבירות טכנית ולעיסת סלעים קשה בטוח שלא, לזה צריך רנגלר או סופה.
לא כל אחד בנוי להתעסק עם סיקס או סופה מיושנת, להתגבר על תקלות בשטח ולבלות מתחת לג'יפ בערב במקום מסביב למנגל, יש כאלה שמעדיפים רכב יום יומי מפנק שגם יקח אותם לטיול מהנה וגם ידע לחזור הביתה בשלום, למחרת בבוקר לעלות על א' ולנסוע למשרד.

גיא
11-01-17, 11:18
ב-2017, חלק גדול מהאנשים שיש להם הרבה כסף, כבר לא מוכנים לשבת על כסא שלא מרופד בעור רך עם חימום ומיזוג ורמקולים שמנגנים את חוליו-איגלסיאס מהתחת ושעושה מסאז' בשלוש דרגות, באוטו עם משטחי פח-צבוע חשופים בקבינה, שאין לו בקרת אקלים ארבע-איזורית עם הנעה גרעינית ושדיפון תא הכפפות שלו לא מעוטר במנג'טים שעשויים מהעור העדין שמגיע מהחלק האחורי של אשכי לווייתן. שלא לדבר על למשוך ביד (!) ידית מכנית נוקשה (!!) שמפעילה את ה"טרנספר" דרך שטנגות מכניות(!!!)

רק להתייחס שניה לדבר אחד .. אחרי שבועיים במינוס 28 feel like מינוס 38 ....
אל תזלזל בכיסא נהג עם מחממי תחת ... זה מציל חיים !!!!

אם היה ג'יפ חסכוני בדלק, אני מאמין שאני גם הייתי מגיע לשם מתי שהו ..

מה עם רנגייד ? .. האם ניתן להביא אותו למצב שטח ? ( לפי ההגדרה שלי או של אילן .. לא משנה )

:)

דרור ברלי
11-01-17, 12:09
רמי אל תהיה צבוע.
בחיאת, ה-WK נוסע איפה שנסע ה-ZJ הנעול-כפול?...
ה-ZJ לא שונה מהותית מסופה שלא שונה מהותית מסיקס. תיקנת אותו בעצמך באמצע המשלט.
אתה יכול לתקן בעצמך WK2 כשהוא נשבר?...
בכלל היית לוקח למשלט WK2 שאשכרה שייך לך?...
אתה בטוח שהאוטו הבא שלך יהיה WK2?...
אני יודע, הניק שלך מחייב. אבל בכל זאת. דברים השתנו ולא לטובה.
אז שים לב שלא תסנדל את עצמך. תתכנן לך נקודות מילוט, שלא תצא חומוס בסוף.

גיא, חימום בכסא מציל חיים ברוסיה. פה הוא עושה כוויה בתחת.

היום ה-4X4 הכי נמכר זה סובארו XV. ואנחנו מתייחסים כאן לדאסטר כאל כוכב שטח...
אז ברור שלידם גרנד צ'רוקי WK2 נראה כמו הדבר האמיתי.... צריך הוכחה יותר טובה שהסטנדרטים השתנו?....

- - - Updated - - -

רנגייד טריילהוק הוא סמן ימני בשטח, בקטגוריית הג'יפונים.
אבל להשוות לרנגלר?..............

grand
11-01-17, 12:17
דרור,
רשמתי משופרים קלות... ברור שגראנד ישן נעול כפול הרבה יותר קשוח מה wk.
הרכב הבא שלי לא יהיה wk2
כאשר ה wk שלי יגיע למצב סיעודי אחליף אותו ברנגלר אנלימיטד, בינתיים הוא מפתיע אותי לטובה, ומסב הנאה גדולה

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

דרור ברלי
11-01-17, 12:25
WK2 שונה לחלוטין מ-WK.
למעט לוגו היצרן ושם הדגם הדומה, אין ביניהם ולא כלום.

זה מרצדס ML (היום GLE) מלמטה.
ומרצדס ML קרוב יותר ל-E קלאס מאשר ל-G קלאס... ודי לחכימא וכו' וכו'.

Razdvakryak
06-08-19, 16:29
מה השתנה בשנתיים ? WK2 עם מיגון וQuadra Track2 והגבהה כחוק אפשר כבר לקחת לשטח מעבר לשבילים :) ?

Didi Turgman
08-03-20, 13:37
יש כבר בעלי ניסיון עם wk2 בשטח?
לרכב שמשמש לנסיעות יומיות ושטח לא קשוח מידי,
במחשבות להחליף WJ שאיתי כבר מעל 7 שנים, ששימש רק לטיולים.
יש גרסה שיכולה לאפשר להמשיך להנות מטיול פעם בחודש בשטח? יש כבר ניסיון עם הגבהות ומכלולים שנדרש להחליף? ובעיקר יש בכל מקצוע ש״מתמחה״ ברכב הזה לשטח..?

Sent from my iPhone using Tapatalk

grand
08-03-20, 21:52
יש בעלי נסיון עם wk2, לא נסיון אישי, אך יצא לי לטייל עם כזה, אפילו בגירסה הבכירה עם כריות אויר qd מאחור וצמיגי שטח.. אז זה לא מה שהיה בימי הגראנד העליזים, ה wk עולה עליו בכמה רמות.
טוב בעיקר לשטח קל עד בינוני, לא מעבר.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

boaz avrahami
08-03-20, 23:57
יש כבר בעלי ניסיון עם wk2 בשטח?
לרכב שמשמש לנסיעות יומיות ושטח לא קשוח מידי,
במחשבות להחליף WJ שאיתי כבר מעל 7 שנים, ששימש רק לטיולים.
יש גרסה שיכולה לאפשר להמשיך להנות מטיול פעם בחודש בשטח? יש כבר ניסיון עם הגבהות ומכלולים שנדרש להחליף? ובעיקר יש בכל מקצוע ש״מתמחה״ ברכב הזה לשטח..?

ה WJ הוא אחרון הגרנדים לשטח.
מה שהגיע אחריו זה רכב שביל. סוג של דאסטרים למינהם.

אם ה WJ שלך טוב ואם הוא בעיקר לשימושי שטח שמור אותו אצלך עד לאספנות או שתעבור לרנגלר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
09-03-20, 06:56
לפני כ 17 שנה...יצא WK, הרגו אותו בעולם, ללא סרן חי מקדימה? שוד ושבר!!!! הלכו להם ימי השטח של JEEP, לא משנה שבטויוטה, פג'רו ואחרים לא היה סרן קידמי מעולם, אבל הסטיגמה נדבקה
מה אתה מקשקש?
אני מוכן לשים כסף שהיה אותו ״שוד ושבר ורעדו אמות הסיפים״.. כשטויוטה עברו בלנדקרוזר 80/105 מסרן חי מקדימה למתלה נפרד.

והנה, זה עובד.

דרור ברלי
09-03-20, 08:44
אני לא מבין. זה ששואל, חושב שאם עברו שלוש שנים, ה-WK2 "התבגר" והפך לרכב שטח רציני?....

נמרוד
09-03-20, 08:59
אני לא מבין. זה ששואל, חושב שאם עברו שלוש שנים, ה-WK2 "התבגר" והפך לרכב שטח רציני?....לא, אבל הסטנדרטים ממשיכים לרדת...

דרור ברלי
09-03-20, 09:38
הסטנדרטים אכן בצלילה חופשית.

IlanHadar
09-03-20, 11:56
דיון שלא יסתיים לעולם,
מי שיש לו WK2 בטוח שיש לו רכב שטח הכי טוב, רק שילמד מהבחור עם WK2 טריילהוק שיצא לטייל ושבר משולש אחורי במתלה ושילם 30,000 ש"ח על תיקון.

רכב שטח אמיתי שיש היום בחנות זה רנגלר.

הרכבים שהיו בעבר, בתצורה של סרנים חיים, אפילו אחד מאחור, שהיה אפשרי להגביה אותם 4" ולשים נעילות עבר מהעולם. הוויכוח אם זה כולל רכב זה או אחר מיותר.

מי שבאמת רוצה להמשיך להנות ממעלות הנגב המיתולוגיים שיקנה קרוסאובר לבית הקפה וחתיכת פח ישנה בת עשר לפחות ויעשה ממנה מפלצת עבירות, או שאם יש לו $$$$ שיקנה רנגלר וזהו.

ש01
09-03-20, 21:11
אני היחיד שטייל כאן עם WK2?
לרדו 2012, בנזין, מוגבה וממוגן.

נכון, גם עם הסופה לא ניסיתי להכנס לכמריר.
אבל,
כל מקום שעברתי עם הסופה עברתי גם עם הצ'יף.

לרוב, האינדאני עבר גם יותר בקלות ובנינוחות - בזכות האלקטרוניקה ועודף הכוח.

אז נכון, הוא נמוך יותר וזה מורגש, גם עם הגבהה חוקית.

ועדיין - לא רואה כל בעייה לטייל איתו (אם לא מנסים לשבור אותו).

אז זהו,
הצ'יף נמכר ופינה מקומו ליורש - לרדו בנזין יליד 2019 שבקרוב יוגבה, המיגון המקורי יבדק, ואולי יקבל גם כננת לטובת חילוץ עצמי בטיולי בדד.

asafk
09-03-20, 21:58
לא מפחיד אותך להשבית את הרדאר בתחתית הפגוש הקדמי?

אסף.

grand
09-03-20, 22:28
ולא היתה לך הרגשה שאתה אונס את הרכב לבצע דברים שהוא לא בנוי אליהם?

boaz avrahami
09-03-20, 22:43
ולא היתה לך הרגשה שאתה אונס את הרכב לבצע דברים שהוא לא בנוי אליהם?

למען האמת זו שאלה מעניינת מאוד.
במיוחד כשהשואל נוסע על טוארג ובעבר הלא רחוק על WK.

אז מה בעצם התשובה שלך לגבי אותה השאלה בדיוק? [emoji41]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
09-03-20, 23:34
זה בדיוק העניין. תחושת האונס. תמיד יש ממה לחשוש.

בפועל הכלים האלה בדרך כלל באמת מפתיעים ועוברים הכל, במגבלת מרווח הגחון שלהם.
אבל תמיד, תמיד, גלגל אחד או שניים יהיו באוויר, ואת כל העבודה יעשו שני גלגלים שעל הקרקע. לפעמים רק אחד שבאמת אוחז.
כל המומנט המשתולל הזה עובר לציריה אחת מסכנה. זה אונס.

בדרך נמחצים ונתלשים פגושים, מנוקבים מצננים, נמעכים מפתנים, מנופצת יחידת המצלמה/רדאר (שעולה כמו סופה טובה קומפלט...) שלא לדבר על צמיגי חתך נמוך משוסעים ומכלולים יקרים אחרים שנמעכו/רוטשו. זה כבר אונס קבוצתי על ידי חבורת סודאנים חרמנים ועצבנים. זה עולה תועפות לתקן וזה אונס שמשאיר טראומה.

אין למכוניות המצוייצות האלה שום רזרבות חוסן, שום יכולת ספיגה, שום מרווח לטעויות וכולנו רק בני אדם. לפעמים אנחנו טועים בהערכות של מרווח גחון, אחיזה וכו'. מפקששים אבן, נכנסים לסכין דיונה קצת מהר מדי. רזרבות כאלה שיאפשרו לגחון שלהם לגרד קוליס או להתחכך בבולדר או ללכת מכות עם אבנים ולצאת מזה בשלום, או לשפשף דופן של צמיג בסלע חד בלי להיקרע, או לכל היותר עם גירוד בריא בצבע ולא יותר.

זה העניין. לא יכולת העבירות האבסולוטית שלהם שבפועל די מרשימה.

WK2 סטנדרטי יעבור מכשולים לכאורה יותר "בקלות" מסופה סטנדרטית. חד משמעית.
אבל במציאות, הוא יחטוף. כל מכה כזו בגחון סופה/דיפנדר/היילקס בני 25, לא טורדת את שלוותו של אף אחד. אז התגרדה הביצה העצומה של הדנה 60 באבן?.... כמו שכתב פעם מישהו? נדמה לי שזה היה רון נחמן - "זה אפילו לא מעניין לו ת'ביצה". אותה מכה בדיוק בגחון של WK2 = נזק של עשרות אלפי שקלים.

עכשיו בוא ונהפוך את יחסי הכוחות לקצת יותר שקולים. תקטין קצת את פער השנים והאפקטיביות שבין עזרי האחיזה/משיכה שבין SUV מודרני בן שנה לג'יפ בסיסי פרימיטיבי בן 25, ושים לאותה סופה סטנדרטית נעילה אחורית. רק נעילה. נעילה אוטומטית פשוטה ב-300$. אפילו בלי לשחרר מוט מייצב ובלי להגדיל צמיג מה-29' הסטנדרטי המצחיק, וזהו. היא כבר לא רואה את ה-WK2 בשטח, עם כל האלקטרוניקה המתוחכמת שלו - לא ממטר, לא ממילימטר ולא מקילומטר. מנסיון. באחריות.

זה ההבדל האמיתי בין WK2 ודומיו מקטגוריית הכלים הגרמניים-פרימיום (WK2 הוא מרצדס ML/GLE, כלומר E קלאס שהתחפשה לרכב שטח) לבין רכב שטח אמיתי שלא מתרגש מדברים כאלה.

עכשיו שכל אחד יעשה את החשבון - האם תמורת החוסן הזה שווה לו להתכלב ברכב סמי-צבאי של מילואים עם רעש אימים, חום בקיץ וקור בחורף, ברזנט מתנפנף ואבק באזניים ועוד חצי שעה על הכביש בדרך הביתה, או לוותר על השקט הנפשי בשטח תמורת המהירות, הנוחות, השקט והפינוקים בכביש.

וזה לא שחור או לבן. יש גם אפור באמצע - לוקחים WJ בן 16 וסוגרים עניין. מקבלים ביצועי שטח ויכולת שיפורים של ג'יפ אמיתי, נוחות וביצועים של פרייבט אמריקאי. המחיר? תקלות פה ושם, כי בכל זאת הוא רכב ישן שמאובזר בהמון שטויות עם פוטנציאל להתקלקל.

grand
10-03-20, 08:08
למען האמת זו שאלה מעניינת מאוד.
במיוחד כשהשואל נוסע על טוארג ובעבר הלא רחוק על WK.

אז מה בעצם התשובה שלך לגבי אותה השאלה בדיוק? [emoji41]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94בשטח קשה הטוארג נאנס קשה בועז ואמרתי זאת בעבר, הטוארג פשרה טובה למי שמחפש רכב יום יומי משובח ולא מחפש עבירות קשה.
לגבי ה wk, אתה ממשיך להתעקש שהוא ברמה של דאסטר למרות שמעולם לא היה לך רכב כזה, סבבה שיבושם לך, אבל ברצינות.. ה wk אצלי עשה הכל, טיפס מעלות קשים בקלות, וחברים אחרים שאני מכיר מהקבוצה איתגרו אותו גם במקומות כמו כמריר, לא סתם זה אחד הרכבים הנפוצים שרואים בשטח כיום.

ש01
10-03-20, 10:38
דרור, בועז וGRAND
WK2 זה לא סופה.
ברור ואין כאן כל שאלה.
ויש (גם כאן) "שרוטים" שנוסעים ביומיום בסופה (אני הייתי פושט רגל מזמן).

אבל, וזה אבל חשוב - כאן נכנס הנהג, שיקול הדעת, הניסיון וחמות המזג.

חבר שלי נסע עם טנדר אמריקאי, מוגבה, צמיגים גדולים מהסטנדרט (גם קוטר, לא רק רוחב) ובשטות של רגע, לחץ חזק, הקפיץ את הרכב, נחת עם הטרנספר על סלע והשאר הסטוריה (וכ-40000 ש"ח פחות בבנק)...

אני עם רכב מוגבה וממוגן, בשטח צמיגי 100% חוקיים (שהקוטר מוסיף, לפי העיין, כ 2 ס"מ לגובה) ובשטח נוסע לאט (גם עם הסופה זה היה כך), תוך בחירת נתיב מוקפדת ושקולה.

אני עדין מאמין שזהו רכב מצויין לשטח כולל מסלולים טכניים וכאלו שרכב שיחשבו כיותר מבינוניים.

grand
10-03-20, 11:00
סתם לצורך העניין, דיסקברי 3/4 או פג'רו bk לא שונים מהותית ועדיין בתפיסה של חלק מהציבור נחשבים רכבי שטח יותר לגטימיים מה wk2, בורות ודעות קדומות?

gilur
10-03-20, 12:57
יש לי חבר בפייס - (mahir king למי שמכיר) שנוסע על פאג'רו.
בעיניי - מלך.
עושה עם הג'יפ דברים ברמה של רוביקון..
כל פעם שאני רואה סרטונים שלו אני מתפעל ממנו.
הנהיגה שלו מדוייקת להפליא, עדינה, איטית וסופר מדוייקת. אין שם גרם לחיצה מיותר על הגז.

תכלס תמצית השרשור הזה היא ... הנהג.
ככל שהאוטו יהיה יותר עדין הנהג צריך להיות יותר טוב (או לוותר על חלק מהמכשולים)
אין מה לעשות. 80% נהג... 20% רכב
נהג טוב ישרוד מכשולים גם עם רכב עדין וחרא נהג ישבור גם ציריות של סופה.

ד ו ר ו ן
10-03-20, 13:45
לגבי ה wk, אתה ממשיך להתעקש שהוא ברמה של דאסטר למרות שמעולם לא היה לך רכב כזה, סבבה שיבושם לך, אבל ברצינות.. ה wk אצלי עשה הכל, טיפס מעלות קשים בקלות, וחברים אחרים שאני מכיר מהקבוצה איתגרו אותו גם במקומות כמו כמריר, לא סתם זה אחד הרכבים הנפוצים שרואים בשטח כיום.

Wk2 בכמריר?
אולי בכניסה לנחל.

jonys
10-03-20, 13:46
יש לי חבר בפייס - (mahir king למי שמכיר) שנוסע על פאג'רו.

הוא נוסע על Q (שלדה נפרדת וסרן חי מאחור) לא ממש רלוונטי לדיון פה.

ד ו ר ו ן
10-03-20, 13:50
סתם לצורך העניין, דיסקברי 3/4 או פג'רו bk לא שונים מהותית ועדיין בתפיסה של חלק מהציבור נחשבים רכבי שטח יותר לגטימיים מה wk2, בורות ודעות קדומות?

נסעתי לא מעט בשטח עם חברים בעלי דיסקו 3/4, ולמעט הצמיגים הבעייתיים מאד, הרכב נוסע יפה מאד. כשהוא נוסע.

טיול אחד עם WK2 במסלול פשוט אבל שהיה קצת חלק, בגלל סלעים רטובים, והרושם שבזה לא דיסקו מבחינת זויות המרכב, והיכולת של הרכב עוד לפני הנהג.

נדב ש.
10-03-20, 14:46
ההבדל ה"קטן" הוא לטובת הדיסקברי שעדיין עם שלדת סולם...
בעיניי צ'ירוקי, גראנד צ'ירוקי וכו' בלי ערמת שיפורים ושידרוגים זה רכב שמשמש את ה soccer mom בחו"ל, תבינו מיזה מה שבא לכם.

אני מטייל עם חבר בעל דיסקו 4 בשנה+ האחרונה שנוסע איפה שאני נוסע, ז"א לא מקצר ולא עושה מעקפים, כל המסלולים המוכרים, ערוד, רמון, עשוש(ודורון, למרבה הפלא הצמיגים שלו שרדו, שורדים, ונראה שישרדו עוד), רמה"ג כולל בוץ וכו' וכו', בינתיים מה שאני רואה זה רכב סטוק(למעט מיגון תחתון וצמיגים דורטרק מידה מקורית) שעושה מה שדיסקו 2 משופר ומושקע עושה....
בין היתר בשיירה לנדקרוזר ופראדו נעולים כפול.

grand
10-03-20, 14:48
Wk2 בכמריר?
אולי בכניסה לנחל.תקרא טוב.. Wk זה לא wk2

ד ו ר ו ן
10-03-20, 14:59
תקרא טוב.. Wk זה לא wk2

אותן זויות מרכב ומתלה נפרד מקדימה?

grand
10-03-20, 15:01
ההבדל ה"קטן" הוא לטובת הדיסקברי שעדיין עם שלדת סולם...
בעיניי צ'ירוקי, גראנד צ'ירוקי וכו' בלי ערמת שיפורים ושידרוגים זה רכב שמשמש את ה soccer mom בחו"ל, תבינו מיזה מה שבא לכם.

אני מטייל עם חבר בעל דיסקו 4 בשנה+ האחרונה שנוסע איפה שאני נוסע, ז"א לא מקצר ולא עושה מעקפים, כל המסלולים המוכרים, ערוד, רמון, עשוש(ודורון, למרבה הפלא הצמיגים שלו שרדו, שורדים, ונראה שישרדו עוד), רמה"ג כולל בוץ וכו' וכו', בינתיים מה שאני רואה זה רכב סטוק(למעט מיגון תחתון וצמיגים דורטרק מידה מקורית) שעושה מה שדיסקו 2 משופר ומושקע עושה....
בין היתר בשיירה לנדקרוזר ופראדו נעולים כפול.נדב
שילדה אחודה ברכבים האלה זה יתרון ולא חיסרון, מרכז כובד נמוך ומשקל עדיף, גם אני מטייל עם הטוארג אחרי סיקסים, אינדיאנים משופרים ורנגלרים, היכן שהם נוסעים גם אני נוסע ברכב לא משופר בכלום למעט צמיגי שטח, אז מה זה אומר שזה טוב? זה לא.. עדיין מרגיש הרגשה חרא של חוסר ביטחון ופחד מנזקים.
שוב.. הרכבים מהמשפחה הזו טובים בתור רכב יום יומי שמסוגל לעשות שטח ברמה סבירה, לאנשים שלא מוכנים או לא רוצים ללכלך ידיים בגריז מתחת לרכב, ולא מעוניינים יותר ברכבים עם צרות בטסטים, מאכרים וכל היוצא בזה.
לטיולים בעלי אופי של עבירות קשה הייתי מחזיק רנגלר, שום דבר אחר.

ד ו ר ו ן
10-03-20, 15:06
וצמיגים דורטרק
אולי זו הסיבה שהם שורדים.

דרור ברלי
10-03-20, 15:14
ה-WK2 מבוסס פלטפורמה של רכב כביש-שטח גרמני (מרצדס ML/GLE, בעצמו מבוסס על E קלאס שזו מכונית סאלון. הכי כביש שאפשר) והוא מייצג את התפיסה הגרמנית שמשותפת גם לטוארג ולקאיין ולב.מ.וו X5, אודי Q7 וכו' = SUV מהיר ומענג לכביש. נולד לבלוע מרחקים גדולים על אוטובאנים בנוחות מקסימלית ובמהירויות גבוהות עם יכולת טובה מאוד (עד מצויינת לעתים), לתקל מכשולים מזדמנים בשטח לא מאתגר מדי.

למי שהלייפסטייל שלו מכתיב להגיע לאתר הסקי באלפים עם כל המשפחה + מגלשיים על הגגון, בלי להתרגש מכבישים חלקים, או לגרור סירה לחופשה שנתית, או לפעמים לצלוח כמה שבילים בוציים מאחורי האחוזה פה ושם - זה באמת אחלה רכב. אבל אם רוצים לשמור על שלמותו לאורך זמן, חשוב לדעת שהוא לא באמת נועד לחיות בשטח של ממש. רק לטעום ממנו פה ושם ולא יותר מזה.

מה כמריר מה.... אתם צוחקים?..... בשבילי הדיונות של חלוצה, כניסה תמימה למדי לסכין תמימה למדי חיסלה פגוש קדמי כולל כל מיני חתיכות פלסטיק פנימיות שבתוכו + רדיאטור + מצלמת רדאר, בשלושה כלים בזה אחר זה. אחד לימיטד ושני טריילהוק. שניים עברו תיקון רדיאטור מאולתר והמשיכו בטיול, אחד דידה לכביש וחזר הביתה על גרר כי לא הצלחנו לסתום את הפציעות ברדיאטור הנוזל עם פלסטלינה אפוקסית והוא התחיל להתחמם. עלות נזק כולל בכל רכב: 55K שקל...... לא טעות. 55,000. במילים: חמישים וחמישה אלפי שקלים. מחירי מוסך יבואן כמובן.
יהיו כאלה שיגידו "לא נורא, יש ביטוח" - כך שהעלות האמיתית לבעל הרכב היא "רק" איבוד הנחת היעדר התביעות בשנה הבאה... זה נכון, אבל גם אם כספית זה נזק קטן בהרבה בהשוואה ("רק" ארבע ספרות ולא חמש...) זה עדיין לא מעט כסף וכן מפח נפש לא קטן. או שאני טועה לחלוטין בגלל דפוס החשיבה התפרני שלי שלחלוטין לא רלוונטי למי שמרשה לעצמו רכב ב-400,000 שקל....

הדיסקו 3/4 מציג תפיסה דומה, אם כי פחות דינמי בכביש ויותר מכוון לשטח, עם מתלים בעלי מהלך ארוך יותר, מרווח גחון עדיף וזויות מרכב עדיפות. אבל הוא סובל מצמיגי חתך היפר-נמוך מגוחכים ממש - הם ירוטשו הרבה לפני שה-WK2 יחבוט פגוש או מפתן או רדיאטור. בנוסף הוא מורכב ועתיר אלקטרוניקה אפילו יותר מה-WK2. מטיול אחד לפני הרבה שנים אני זוכר דיסקו 3 שבכל חצי שעה בערך הדליק את כל אורגני האורות האפשריים ופשוט סירב להמשיך לנסוע, וכמו מחשב תקול/מוכה וירוס, כיבוי האוטו והתנעה מחדש העניקו לו שוב פלוס-מינוס חצי שעה של חסד.... וחוזר חלילה. אבל זה מקרה בודד שהייתי עד לו וקשה לי להכריז שכולם כאלה, או מתי בדיוק המורכבות הטכנית המיותרת ומוניטין האמינות הקלוקלת של המותג יעצרו אותו. מה שבטוח זה שכל עוד הכל תקין ופועל, חווית הנסיעה המפנקת, גם ובעיקר בשטח, היא בהחלט ברמה משל עצמה. ולמען ההגינות זו אמירה נכונה גם לגבי-WK2.

פעם קראנו למכוניות כאלה "מפלצת מוצצת"... ואפילו לא ידענו עד כמה צדקנו. הבעיה אינה בכלים חדשים שעלו לבעליהם מאות אלפים ועלויות נזקים כמו שתיארתי מכוסות על ידי הביטוח (ואם לא - לבעלים יש יכולת כלכלית לשלם), אלא כשהם מזדקנים ומחליפים ידיים. ואני בכוונה לא נכננס לענייני איבוד ערך וכו' (אלה מכוניות שמפסידות מערכן עשרות אלפי שקלים רבים בכל שנה) שימו לב - טוארג מסוף שנות ה-2000, רכב SUV פרימיום מפואר ברמה הגבוהה ביותר, במצב מעולה, יחליף ידיים בסכום נמוך משמעותית מזה שנדרש - ומשולם - עבור סופה פתוחה בת 25....

התקשר אלי מישהו ושאל אם שווה לו לקנות ב.מ.וו X5 דור ראשון ב-20,000 שקל. טוען שהאוטו יפה ובמצב מצויין. "שווה"?... מה זאת אומרת "שווה"?.... ממתי אוטו כזה, בן 20, נמדד במונחי כדאיות כלכלית?... מבין השורות והמילים הבנתי שהבנאדם כבר החליט שזה מה שהוא רוצה, אם לא חתם כבר על זכרון דברים ונתן משהו על החשבון בדרך להעברת הבעלות בדואר, ועכשיו צריך רק את החיזוק החיובי האחרון כדי להרגיש טוב. למה לבאס אותו?... אמרתי לו שמה יש לו להפסיד?... 20K שקלים זה לא מעט אבל גם לא סוף העולם. שייסע וייהנה כמה שהאוטו יכול - וברגע של תקלה רצינית/יקרה מדי ימכור בהפסד נסבל/יעיף אותו לפירוק. מה שבטוח - אם לא ינסה, לא יידע.

אבל לא כולנו זורקים ככה כסף. רובנו רוצים להחזיק ברכב קצת יותר. מוכנים להשקיע בו סכומים סבירים כדי לשמור על תקינותו ולהנות ממנו לפחות שנה-שנתיים. האם מי שרוכש מפלצת מוצצת ב-100,000 שקל למשל, יכול לעמוד בעלויות תחזוקה ותיקונים שיידרשו לאחר שימוש אינטנסיבי בשטח?... זו השאלה שצריכה להישאל! אני טוען שמה שמוגדר כ"אוטו לעשירים" כשהיה חדש ועלה אז חצי מיליון שקל, נשאר אוטו לעשירים גם כשהוא בן 15 ושווה ביום טוב 30,000 שקל. כי האוטו אולי כבר זול יחסית, אבל מחירי החלקים, התיקונים וטיפולים נשארים בשכונה של הפרימיום.

זה החומר האמיתי למחשבה. ושלא תגידו אחר כך שלא הזהירו אתכם.

boaz avrahami
10-03-20, 15:26
דרור, ברשותך סייג לתאוריית הרכב לעשירים.
גם ה ZJ/WJ נולדו כרכב לעשירים ועד היום משלמים אגרה לקטגוריה 7 אבל מחיר החלפים שלהם והאחזקה הוא נמוך יחסית לקטגוריה.
מה שמאוד חשוב הוא כמובן יצרן הרכב ושוק התחליפים והשיפורים שיש לו ולכן בקטגוריית עלות אחזקה של רכבי יוקרה משומשים ג׳יפ כנראה בעלת יתרון מובהק מול כל תחרות אחרת.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
10-03-20, 15:32
WK2 שונה בתכלית מה-ZJ/WJ.
כל הלייאאוט והתפיסה שונים.

Jeep תחת בעלות דיימלר שינו אז כיוון לטובת תפיסת רכב הפרימיום כפי שמקובלת אצל יצרנים גרמניים.
אף אחד לא יחלוק שבכביש, WK2 לועס ויורק בזלזול - וזה באנדרסטייטמנט - את כל הגרנדים שקדמו לו וללא ספק גם כל Jeep אחר לאורך כל שנות קיום המותג.
אבל אנחנו כאן בעניין של שטח. זו מהות קיומו של המותג Jeep. כי אם אני רוצה מכונית פרימיום לכביש, יש עשרות רבות של הצעות יותר קורצות וסקסיות מגרנד צ'רוקי. כולל בצד השני של אולם התצוגה שלו-עצמו בהרצליה....

בשנה הבאה ימלאו 10 שנים ל-WK2 הראשונים בשוק. מחירי היד שנייה/שלישית/רביעית שלהם כבר נגישים לחלוטין גם לאלה מבינינו שאינם נכללים תחת הגדרה של "עשירים". ההתלבטות שנקרא כאן בפורום בעוד שנה-שנתיים תהיה "מה לקנות באותו סכום?... גרנד צ'רוקי 2011 או סופה 94?..." הם עלולים להתפתות. ורצוי שיידעו למה הם נכנסים.

נדב ש.
10-03-20, 15:42
אולי זו הסיבה שהם שורדים.

צמיג מצויין לדעתי, כמעט ואין מותגים ששורדים במידה הזאת שמשותפת לעוד רכבים.

נדב
שילדה אחודה ברכבים האלה זה יתרון ולא חיסרון, מרכז כובד נמוך ומשקל עדיף, גם אני מטייל עם הטוארג אחרי סיקסים, אינדיאנים משופרים ורנגלרים, היכן שהם נוסעים גם אני נוסע ברכב לא משופר בכלום למעט צמיגי שטח, אז מה זה אומר שזה טוב? זה לא.. עדיין מרגיש הרגשה חרא של חוסר ביטחון ופחד מנזקים.
שוב.. הרכבים מהמשפחה הזו טובים בתור רכב יום יומי שמסוגל לעשות שטח ברמה סבירה, לאנשים שלא מוכנים או לא רוצים ללכלך ידיים בגריז מתחת לרכב, ולא מעוניינים יותר ברכבים עם צרות בטסטים, מאכרים וכל היוצא בזה.
לטיולים בעלי אופי של עבירות קשה הייתי מחזיק רנגלר, שום דבר אחר.

מי שמפחד מנזקים זאת בעיה... נזקים תמיד היו ותמיד יהיו למי שמטייל, אם לא היום אז מחר, אם לא בפעם הזאת אז בפעם הבאה.

ולדרור, מי שקונה רכב ב 100k או מעל צריך שיהיה לו גם סכום דומה בכיס השני של המכנסיים.... זה מה שאני אומר לכולם, וזה נכון לכל המבחר רכבים שיש בסכום הזה בשוק, נכון יש אמינים יותר ואמינים פחות, בסוף זה עיניין של אקזמפלר כזה או אחר ועוד 90% מזל, לדוגמה של הגרוע מכל שאפשר לחשוב עליו- מנוע של דיסקו 3/4 לא שונה בעלות שלו ממנוע של לנדקרוזר או כל השאר, וכו' וכו'.

grand
10-03-20, 15:43
מצד שני מה רע לקחת מפלצת מוצצת ב 20k וחלילה קורה משהו מהותי לקחת עוד אחד במחיר דומה בתור תורמת איברים.. צריך לחשוב קצת מעבר לקופסא דרור, סופה לא תתאים לכל אחד, ולא כולם הם דרור ברלי, כמו כן צריך להבין שהחלקים הופכים לזולים ככל שהרכב מתיישן, כל עוד שמדירים רגליים ממוסכי היבואן כמובן.
לגבי jeep למשל, בארהב מי שמחזיק zj זה מקסיקאנים באריזונה, הם לא ישלמו הון על חלקי חילוף, אותו הדבר לגבי הגרמניות המזדקנות, רובן התגלגלו למזרח אירופה, פולין, רומניה ומדינות חבר העמים, שם אין כסף ויש חלקי חילוף זולים להדהים, אפילו יותר מאלו של הסופה שלך..

Didi Turgman
10-03-20, 23:23
ה WJ הוא אחרון הגרנדים לשטח.
מה שהגיע אחריו זה רכב שביל. סוג של דאסטרים למינהם.

אם ה WJ שלך טוב ואם הוא בעיקר לשימושי שטח שמור אותו אצלך עד לאספנות או שתעבור לרנגלר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ה WJ שלי נהדר והוא בהחלט בעיקר לשימושי שטח,
אך חושב לוותר על רכב אחד (כרגע יש שלושה רכבים בבית) ולשלב רכב משובח לנסיעה יום יומית ועדיין גם להיכנס לשטח במגבלות של הרכב כמובן... לא מצפה שיהיה WJ אך רוצה שיישאר כמה שיותר קרוב
וה WJ שלי הוא עוד בגבול הטעם הטוב מבחינת המידות שלו (׳׳4 וצמיג 32)

אולי טוארג הוא בכלל הכיוון כמו grand, אבל לצערי לא מכיר יותר מידי מידע על הטוארג

השוק של הרנגלר מרחיק אותי - לא מרגיש נכון לשלם את הסכומים שמבקשים

ואם כבר הזכרת את עניין האספנות - מה זה נותן לשמור אותו עד האספנות?

boaz avrahami
11-03-20, 01:10
אספנות= עלות אגרה שנתית וביטוח מצחיקים מול מגבלה לנסיעה בימי חול בין 0700-0900 בבוקר.

כל דור שתתקדם תקבל רכב נעים יותר בכביש ופחות בשטח עד כדי רכב שלא ממש מתאים לשטח ב WK2.

אם חשוב לך לשמר יכולת שטח טובה אל תוותר על ה wj שלך.
עולם הולך ונעלם. תשקול היטב

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הירשפלד יובל
11-03-20, 06:58
אם כבר הזכרת את עניין האספנות - מה זה נותן לשמור אותו עד האספנות?

אם שאלת על נושא אספנות , אבל זה מעשי יותר כאשר הנדון הוא רכב שלישי , מעבר לאגרות הזולות , אתה נשאר עם רכב שהיה שלך x שנים ואתה אמור להכיר את ההיסטוריה שלו וכל בורג ובורג , מה עוד שאתה מציין שהרכב הנוכחי כבר שודרג והוא קשוח מהמיועד. אני אוהב פחות את נושא הקניה/מכירה , לכן sj413 LWB בן 33 שאצלי 14 שנה ,גם בתקופה שהיו לי היילקס/דימקס 4X4מהעבודה ,לא ויתרתי עליו והקפאתי לו רשיון למשך 3-4 שנים.וגם כי שיגע אותי טסט חצי שנתי.

דרור ברלי
11-03-20, 07:02
מצד שני מה רע לקחת מפלצת מוצצת ב 20k וחלילה קורה משהו מהותי לקחת עוד אחד במחיר דומה בתור תורמת איברים.. צריך לחשוב קצת מעבר לקופסא דרור, סופה לא תתאים לכל אחד, ולא כולם הם דרור ברלי, כמו כן צריך להבין שהחלקים הופכים לזולים ככל שהרכב מתיישן, כל עוד שמדירים רגליים ממוסכי היבואן כמובן.
לגבי jeep למשל, בארהב מי שמחזיק zj זה מקסיקאנים באריזונה, הם לא ישלמו הון על חלקי חילוף, אותו הדבר לגבי הגרמניות המזדקנות, רובן התגלגלו למזרח אירופה, פולין, רומניה ומדינות חבר העמים, שם אין כסף ויש חלקי חילוף זולים להדהים, אפילו יותר מאלו של הסופה שלך..

אנחנו לא מתווכחים כאן על מכוניות, אלא על תפיסת חיים שלמה.
גם לא על אמינות טכנית, אלא על הבטחון להיכנס לשטח ולצאת ממנו בחתיכה אחת ואיך האוטו ישרוד טיולי שטח.

חלקים לא הופכים לזולים ככל שהם מתיישנים אלא כפועל יוצא של תפוצתם. בעולם ובארץ. מה שיש בכל פינה כמו זבל - יהיה זול. אינדיאנים ישנים כמו XJ ו-ZJ בארה"ב, הם דוגמה מצויינת. מה שנדיר, יהיה יקר. חלקים לטוארגים בישראל למשל.
כשהאוטו מורכב, מסובך וגם נדיר = יהיה יקר להחזיק אותו.

ובאמת לא כולם דרור ברלי ולא בנויים להתכלב בג'יפ פתוח מתוך אידיאולוגיה. אבל גם לא כולם רמי סלומון. כמה אנשים אתה מכיר, שיבצעו פעלולי יבוא אישי מחו"ל על כל חלק שהרכב שלהם צריך? או שמתעקשים לנסוע דווקא בטוארג כי הם צריכים להוכיח משהו - אז ירכשו שני רכבים - אחד לנסיעה ואחד לחלפים שיעמוד בחצר מאחורי הבית וישמש כתורם איברים (יש טוארג אחד בצפון שנראה ממש טוב ועומד עקום על כריות אויר מפונצ'רות כבר כמה שנים, למי שרוצה). אנחנו צוחקים כאן על אלה שרוצים סופה אבל זה לא יקרה לעולם כי המפקדת שלהם לא מסכימה... בחיאת, כמה נשים אתה מכיר, שיסכימו שבחצר בית החלומות שלהן, בין הדשא לדק, תיזרק גרוטאה מעלת אבק, חצי מפורקת, של טוארג?....

עכשיו, כשמסתובבים בשוק לא מעט טוארגים וכלים מקבילים ב-20K, זו בדיוק ההגדרה של מלכודת לפתאים. זה לא רכב רע במהותו, אבל הוא כן מורכב להחריד, לא כל מוסך יודע להתעסק איתו והחלפים שלו עולים כמשקלם בזהב. מי שיתפתה לרכוש אותו כנראה לא בנוי - מנטלית וכלכלית - לחיות איתו ולתחזק אותו. לחלוטין גם לא מבין מה המשמעות של לקחת רכב כזה לשטח.

וכן, אני מסכים שמי שרוכש מפלצת מוצצת יד-שניה ב-100K, צריך לדאוג שיהיו עוד 100K זמינים בצד בכל רגע נתון. כי כלי רכב מודרניים מורכבים לא מיועדים לתחזוקה עצמית ולשרוד עשרות שנים - לא כי הם לא אמינים, (גם אני חושב שאבסולוטית דיסקו 3/4 בן 5 על כל תקלותיו האמיתיות או המדומות, עדיין יותר אמין מסופה בת 25) אלא כי כל התפיסה שמאחוריהם היא להשתמש כמה שנים ואז לרכוש חדש. המציאות הכלכלית בישראל שהופכת רכב למוצר כל כך יקר מכתיבה שאוטו מחליף הרבה ידיים חי וכמה כמה מחזורי חיים (וזה למה מכוניות חסונות, פשוטות ואמינות מבוקשות כאן יותר ושומרות ערך טוב יותר) ולהבדיל מרכב ישן ופשוט, מפלצות מוצצות מודרניות כאלה מציגות לא מעט מגבלות כשהן נדרשות לעבוד במתאר עוין כמו שטח, ומציבות אתגר תחזוקתי לא פשוט ולא זול כשהן מתיישנות. זה הסיפור. ומי שלא מבין אותו, ישלם. והרבה. עכשיו השאלה מי בנוי לסיפור כזה.

boaz avrahami
11-03-20, 08:53

ה ZJ בארהב נמצא אצל מקסיקנים כרכב א אבל בתפוצה מאוד גבוה כרכב שלישי או רביעי לשטח אצל המון אמריקאים שקונים אותו ב 1000-3000 דולר ומשפרים.
אני חבר בקבוצת FB שמונה כמעט 9000 חברים בעלי ZJ בעולם ותענוג לראות את הכלים המלוקקים שם מכול העולם.

לטעמי ה ZJ ואחיו האינדיאנים בשנתנונים 95-04 עם שני סרנים חיים זו הפלטפורמה המנצחת היחס כיף/עלות.
מפתה להתקדם בשנתונים אבל המדרגה הבאה שמספקת רף כיף דומה היא הרבה יותר יקרה - הרנגלרים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
11-03-20, 09:00
מעניין בכמה נמכר דיסקו 1 בארהב. אם בכלל יש שם דבר כזה. דיפנדרים אני יודע שיקרים שם בהגזמה.

ש01
11-03-20, 09:01
כל דור שתתקדם תקבל רכב נעים יותר בכביש ופחות בשטח עד כדי רכב שלא ממש מתאים לשטח ב WK2.

Honda EX300 94

סליחה בועז,
אבל אתה טועה ומטעה.
WK2 לא מתאים לשטח?
נו באמת...

אמנם אין לי את הראדר המדובר, אבל ראיתי גם מיגון ששומר עליו.
ואמנם חסר מעט גובה,
אבל כמי שנוסע, ו(כמעט) בכל מקום - רכב שטח לא רע בכלל.
אצלי בשיירה גם ל"ק 2005, שמראש גבוה יותר, ומראש עם סרן חי בניגוד אלי ועדיין - אין מקום שעלה ואני עם הלרדו שלי לא עברתי, אפילו יחסית אליו בקלות ובנינוחות.

boaz avrahami
11-03-20, 09:25
מעניין בכמה נמכר דיסקו 1 בארהב. אם בכלל יש שם דבר כזה. דיפנדרים אני יודע שיקרים שם בהגזמה.

לפחות בחוף המזרחי ראיתי לא מעט לנדרוברים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

jonys
11-03-20, 09:46
כלי רכב מודרניים מורכבים לא מיועדים לתחזוקה עצמית ולשרוד עשרות שנים - לא כי הם לא אמינים, (גם אני חושב שאבסולוטית דיסקו 3/4 בן 5 על כל תקלותיו האמיתיות או המדומות, עדיין יותר אמין מסופה בת 25) אלא כי כל התפיסה שמאחוריהם היא להשתמש כמה שנים ואז לרכוש חדש. המציאות הכלכלית בישראל שהופכת רכב למוצר כל כך יקר מכתיבה שאוטו מחליף הרבה ידיים חי וכמה כמה מחזורי חיים (וזה למה מכוניות חסונות, פשוטות ואמינות מבוקשות כאן יותר ושומרות ערך טוב יותר) ולהבדיל מרכב ישן ופשוט, מפלצות מוצצות מודרניות כאלה מציגות לא מעט מגבלות כשהן נדרשות לעבוד במתאר עוין כמו שטח, ומציבות אתגר תחזוקתי לא פשוט ולא זול כשהן מתיישנות. זה הסיפור. ומי שלא מבין אותו, ישלם. והרבה. עכשיו השאלה מי בנוי לסיפור כזה.

בתור אחד שנמצא בתוך התעשייה הזאת ועובד עם רוב יצרני הרכב על מערכות בטיחות (אתם כנראה יכולים לנחש באיזה חברה), אני יכול להעיד שהגישה של רכב שישרוד לאורך שנים עברה מהעולם המפותח. אם פעם אלקטרוניקה שנכנסת לרכב למערכות קריטיות (powertrain electronics) היתה נדרשת לעמוד במבחני אמינות שמדמים 20 שנות עבודה, היום הגרמנים דוחפים לכיוון של 10 שנים בלבד ואפילו 5 שנים במקרים ספציפיים.
יצרני הרכב בסופו של דבר מייצרים רכבים כדי לעשות כסף ואין אינטרס כלכלי לייצר רכבים שישרדו 30 שנה. מה גם שבמדינות המערב העשיר והמזרח המפותח אין ביקוש לרכבים כאלו. הקונה הראשון דורש יותר ביצועים, בטיחות, פיצ'רים וצריכת דלק משופרת. זה שהרכב יתחיל לתפרק עוד 5-8 בכלל לא משנה לו. בכל מקרה ערך היד שניה יתרסק כי האלקטרוניקה העכשיוית זמינה לכל היצרנים וS CLASS מלפני עשור תראה מיושנת מול יונדאי חדשה.
יצרני הרכב גם עושים את החשבון שהרגולציה לא יושבת במקום וכנראה שרכבים שמיוצרים היום פשוט לא יהיו חוקיים לכביש בעוד 25 שנה.

ושתי הערות פחות פילוסופיות:
*בעיות האמינות של המערכות האלקטרוניות של הדיסקו 3/4 הרבה יותר פשוטות (וזולות!) לתיקון מבעיות מכניות של סופה, למי שמצוייד בסט כלים מתאים- סורק תקלות וקצת ידע. אז נכון, זה לא חוט ברזל ואזיקון, הסיפורים ליד המדורה יהיו פחות פיקנטיים וצריך לפעמים לקרוא קצת בפורומים בחו"ל אבל זה העולם. כנראה שלא נחזור לצלם בפילם או לשמוע תקליטים...
*מיקום הרדאר של הWK2 זה פשע שנובע נטו מקמצנות של FCA. בוולוו לדוגמא הרדאר משולב במצלמה ונמצא על השמשה הקידמית. אני אגלה לכם סוד- ההבדל במחיר הוא פחות ממה שעולה למלא חצי מיכל דלק.

דרור ברלי
11-03-20, 18:57
*בעיות האמינות של המערכות האלקטרוניות של הדיסקו 3/4 הרבה יותר פשוטות (וזולות!) לתיקון מבעיות מכניות של סופה, למי שמצוייד בסט כלים מתאים- סורק תקלות וקצת ידע.

לסופה וכלי רכב דומים לה בתפיסה, אין בעיות מכניות. יש בלאי של המון שנים ומאות אלפי ק"מ ואם יש תקלות הן ניתנות לתיקון גם בשטח עם.... נכון. סט כלים מתאים וקצת ידע....:rolleyes: שזה בכל מקרה הרבה פחות ידע והרבה פחות כסף ממה שנדרש כדי לאבחן ולטפל בבעיה אלקטרונית ברכב מודרני. ואם כל כך קל וזול (לשיטתך) לטפל בבעיה אלקטרונית במפלצת מוצצת דוגמת דיסקו 4 או טוארג או WK2, למה זה עולה ללקוח כל כך ביוקר?.... כי היצרן/יבואן חזירים?.... בשורה התחתונה אלה מכוניות שעלולות להתגלות כיקרות לתחזוקה פי 10 אם לא יותר מהג'יפ האמיתי המיושן.

רכב מודרני עתיר טכנולוגיה יקרה ומיותרת, בו כל המכניקה מנוהלת מחשב, כנראה כבר לא ייסע בכלל אחרי 25 שנה גם ללא רגולציה מגבילה, אלא כי המערכות המורכבות והיקרות להחריד יסיימו את חייהן בזו אחר זו הרבה קודם ולא תהיה שום הצדקה כלכלית לתקן או להחליף אותן. כמו שאמרת - כי הוא מלכתחילה לא מתוכנן לשרוד כל כך הרבה שנים.

ושוב - האם FCA קמצנים או חזירים רודפי בצע או כל שם תואר אחר, זה לא מעניין. מה שמעניין זה שמצלמת הרדאר תקועה היכן שתקועה, שזה בדיוק כפי שהגדרת - פשע. ומי ששאל אם WK2 מתאים לשטח או לא, יצטרך לחיות עם המום הזה (ולשלם תועפות כאשר הרדאר יתנפץ חדשות לבקרים בעקבות ליטוף קל של איזו אבן או דיונה. עד שיימאס לו ויפסיק לטייל איתו בשטח, או שפשוט ימכור את האוטו הלאה, לפראייר הבא).

asafk
11-03-20, 19:03
הבעיה האמיתית היא עם התקלות הלא אלקטרוניות ב-למשל- דיסקברי 3/4 כמו נגיד סוויץ' דפוק... או הבחירה לשים את המחשב שילוב... מתחת לקאול... ובקופסה לא אטומה למים... או מנוע דיזל שלא הרכיבו לו מיסה קראנק שלא יזוז.. ועוד ועוד..

אסף.

IlanHadar
11-03-20, 19:40
למרות שאני חובב ג'יפ ומחזיק כזה, לדעתי לקחת WK2 חדש לשטח זה פשוט לפגוע בארנק במודע, מי שיש לו עודף כסף אחלה.
כל נזק יעלה $$$$, מצמיגים עד הרדאר הקדמי.

ה WK2, אולי חוץ מהטרייל הוק, לעולם לא תוכנן לשבילי הנגב הדורשניים שלנו, הם תוכננו אולי לגרור קרוואן בשביל מושלג, אולי קצת שבילי דשא עדינים עם בוץ. הטרייל הוק יעשה גם את שבילי הסלעים הנוחים במואב, אבל שבילי הנגב, פרצים עליון, לא ממש, לא תוכנן וסתם אונס.

אפשרי לקחת WK2 ישן בן כמעט 10 להתחיל לשפר, צמיגים הגבהות מיגון, נקבל רכב עם יכולת שטח סבירה ולא יותר. אני מדבר מניסיון, חבר יקר שגם נמצא כאן יש לו כזה, הוא בעצמו יודע שזה לא ה WK הקודם שהיה לו קודם, שבאמת היה רכב שטח שהוא קרע.

אני אישית אם היה לי הכסף ל WK2 לא בטוח שהייתי קונה, הייתי מקבל רכב כביש מדהים, אולי כמה שבילי קק"ל וזהו, חבל היה לי על הפלסטיקים, בשביל זה מחזיק את הבהמה, מתוחזקת ברמה הכי גבוהה, מצולקת קלות מסלעים חוצפניים שהיו על בשביל ומוכנה לצאת למדבר ברגע שהזומבים יגיעו או שכולם מסביבי יהיו קורוניים...

grand
11-03-20, 19:58
רק משהו בקטנה.. אני לא חושב ורואה הבדל גדול באלקטרוניקה והחישמול בין המפלצות המוצצות מה שקוראים להן כאן, למיינסטרים משנת 2000 שמסתובבים בשטח, אם זה wj, jk, לנדקרוזר או אפילו היילקס חדיש, בכולם יש חישמול ומחשבים לא פחות ולפעמים יותר, wj וגם wk מתיישנים למרות האהבתי הכנה למותגים האלה מוכים יותר מקורונה בתקלות במחשבים, ועדיין מצליחים לתחזק לתקן אותם ולהנות מהם.
לגבי מה שדרור אמר על עלויות הטיפולים באותן מפלצות, אז תרשה לי לחלוק עליך, פשוט לא נכנסים למוסך היבואן בדיוק כמו שרנגלר סופה או סיקס לא נכנס למוסך היבואן, אישית הטוארג שלי עבר טיפולים אצל אודי מזרחי בעלויות לא יותר גבוהות מג'יפ.

gmb
11-03-20, 20:00
כשאילן מתחיל כבר לדבר עלי אני צריך להגיב...

אז כן, מודה באשמה, אני מחזיק ב WK2 המי אחרי כמה שנים טובות עם ה WK

כמו שרובכם יודעים, הייתי כבר עם הסופה בזמנו, ואז עם סיקס, משם כבר התדרדרתי לגיפונים, ואז בחזרה ל WK שאותו החזקתי מעל ל7 שנים עד שהלך לעולמו בתאונה בטרם עת... והוחלף בWK2

וכן, יש את בולמי האוויר ברכב, את הצמיגי 20 אינץ המקוריים החלפתי ב32" BF GOODRICH שירדו מרנגלר על ג'אנט 18", כי 17 כבר לא נכנס עם הברקסים הקדמיים של ה WK2 HEMI.
ולידיעתכם, הWK2 אכן בר טיול בכל המסלולים בארץ, אני יכול להעיד על כך מניסיוני האישי, אבל הוא פחות מותאם לשטח לעומת ה WK כשלעצמו היה כבר פחות מהרכבים הקודמים שהחזקתי... אפשרי לעשות הכל, וכמובן במחיר של בלאי בחלקים יקרים יחסית
ה WK עשה כמעט כל מה שרציתי לעשות, הייתי בכיף מוסיף לו עוד 2או 3 אינץ לגובה ואז הוא היה אפילו מספק יותר להרבה יותר ממה שהייתי יכול לרצות ממנו, בייחוד בכך שרוב הטיולים שלי היום זה עם המשפחה ועם פחות חשק לשבור חלקים מהרכב... מ

וכרגע ה WK2 מרגיש לי מעט עדין מדי, אם זה בגלל הפלסטיקים הנרחבים מסביב לרכב, אם זה קפיצי האוויר שמותקנים ברכב, אם זה הזווית שנהיו פחות טובות מדגם לדגם. ובעצם זה בשקלול של כל אלה
היום עם כריות האוויר בבולמי הזעזועים, מתאימים מאוד מאוד לרכב שיבלה את רוב זמנו על הכביש, אבל לרכב שהולך לטייל הרבה הייתי מעדיף קפיצים רגילים ומגביה את הרכב בקפיצי הגבהה, ככה מגיעים לרכב שקרוב ממש ל WK הקודם שהיה לי... הכריות האלה נראה לי עקב אכילס של הרכב, כשהדבר היחידי שאני דואג עליו בטיולים זה שלא יקרה להם משהו. וגם למרכב החמוד שעטוף בפלסיק סביב
אבל, אפילו עם מעט הטיולים שלי, אני טוען שבכל מקרה, על הכביש אין מה לדבר ולהשוות.. על אחת כמה וכמה ההרגשה בפנים הרכב,
הWK2 מתעלה בקלות על כל מה שהיה לפניו עד כה, על הכביש, מחוץ לרכב ובתוך הרכב. ההרגשה היא הרבה יותר טובה מהWK הקודם.

וכן, המיקומים של הרבה מהרכיבים ברכב פשוט ביזארי ומעורר חלחלה... ראיתם איפה מיקמו את הקומפרסור של בולמי האוויר? ממש בחלק הקדמי של הרכב מאחורי הפגוש, ז"א שכל נגיעה בפגוש הקדמי בתאונה קלה ומעלה תשבית את הקומפרסור היקר הזה....

בעתיד אני מעדיף לקנות לאישה רכב פרייבט מפנק אחר, ולעצמי איזה רנגלר שאוכל להתעלל בו יותר ויספק אותי יותר...

MY TWO CENTS...

רמי

IlanHadar
11-03-20, 20:09
תענוג לקרוא חברים, מרגיש לפתע כמו זקני השבט....

איל מ
11-03-20, 21:11
הערה לדרור על מחיר ללקוח.
היום פתרון של 3 האמיגוס (ברוב המקרים) מסתכם בעלות של חצי מטר חוט חשמל וחצי שעה ביוטיוב/אינטרנט

במוסך היבואן אנשים שילמו 20-25 אלף שח! על פתרון שגם לא פותר את התקלה אלא נותן ממנה שקט לשנה/שנתיים (במקרה הטוב).

נדב ש.
11-03-20, 21:36
+1.
ומחירי החלקים עדיין בשמיים לרוב, הפתרון- יבוא אישי של כל חלק שמותר ליבוא, ברבע מחיר ואיכות oem לפחות.

לגבי דיסקו 3, כבר בן 15 ועם ק"מ מכובדים ומזדקן יפה, עדיין יקר לתחזוקה אבל יש יותר מוסכים שמתעסקים בו(כולל חברים שמטפלים לבד ברוב התקלות בזכות טונות של מידע ברשת), ולא תימצאו אותו כמעט בפירוקיות.

ש01
12-03-20, 10:39
בתחילה התבאסתי שאני לא יכול להרשות לעצמי טריילהוק או לפחות לימיטד עם מתלי אוויר.

עכשיו, אחרי הקריאה של כמה מהתגובות כאן אני מבסוט שקניתי לרדו בלי ראדר ובלי כריות אוויר.
ישששש

והבא, כשלא אסע עם 3 ילדים מאחור, יהיה רנגלר.
בטוח!

-->