PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים לנהגים מתחילים

jlavi2002
22-01-17, 12:14
כדאי להרכיב צמיגי שטח מלא ? איך נחשבים צמיגי TOYO ?

zerez
22-01-17, 17:12
איזה רכב? מה המידה? מה פרופיל השימוש?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

אלון_ק
22-01-17, 17:58
למה סוג הרכב משנה?

לדעתי האישית, חד משמעית כדאי. יש לי טיעונים בעד, לאחרים יהיו טיעונים נגד, השורה התחתונה היא שאם אתה רוצה להתפשר פחות על יכולת שטח ואתה רוצה ראש שקט מבחינת עמידות, אז צמיגי שטח. המחיר יהיה בעיקר בעלות הצמיג, התועלת בכל נסיעה בשטח.

Toyo נחשבים מצוינים למיטב הבנתי. אני רכשתי כאלו לרכב הקודם, שטח מלא כמובן, והייתי מרוצה למדי. הם הרגישו כבדים יחסית לBF שיש לי היום או למישלין שהיו קודם, אבל לא נפלו מהם במעט הנסיון שהיה לי איתם (כשנתיים)

דרור ברלי
22-01-17, 18:18
טויו הוא לטעמי צמיג השטח-מלא הטוב מכולם. שקט יחסית בכביש והאחיזה שלו מדהימה בכל סוגי הקרקע.
צמיג חזק מאוד, הקוטר גדול במעט משל כל צמיג במידתו וגם כבד (הרכב ירגיש קצת עצל וצריכת הדלק תעלה).

זה צמיג מליגת העל והוא יקר ולמיטב ידיעתי כבר לא מיובא בגלל בעיות תקינה (יש לו תקינה אמריקאית ולא אירופית כנדרש בישראל)
ביום שהייבוא יתחדש ויהיו צמיגים טריים, אני לא אהסס ואחזור אליו. (היום על BF והוא מצוין, ובכל זאת, טויו טוב יותר)

אם מציעים לך טויו שטח מלא תבדוק טוב מה תאריך הייצור שלהם - יש מצב שמדובר במלאי ישן שמישהו מנסה להיפטר ממנו ולדחוף לך.
לא שזה רע בהכרח, רק שתדע מה אתה קונה.

האם צמיג שטח מלא מתאים לנהג מתחיל?
האם רכב שטח מתאים לנהג מתחיל?....

אם לא תתחיל, לעולם לא תלמד. אז לך על זה. בזהירות המתבקשת. כי צמיג שטח מלא הוא בהכרח פחות טוב בכביש. במיוחד בכביש רטוב.

wonderd
22-01-17, 19:25
רכשתי טויו שטח מלא לפני כמה שבועות, מידה 31.
הצמיגים החליפו צמיגי bf בני שנה אחת.
בעיקרון הצמיגים אכן כבדים יותר מה bf אבל איך אומרים בשפה פשוטה - לא רואים את ה bf ממטר!
הרבה יותר שקטים בכביש, פחות רעידות בהגה, ובשטח הם מנקזים בוץ הרבה יותר טוב.
אני מאוד מרוצה מהמעבר ולא מתכוון לחזור ל bf אף פעם.
אם יש בעית תקציב, למרות שהיום אין הרבה הבדלים והטויו לא ממש יקרים כמו פעם - אני יכול להמליץ גם על הקופר - צמיג מצוין שנמצא על כמה רכבים בקבוצה כבר הרבה זמן וכולם בלי יוצא מהכלל מאוד מרוצים ממנו.

jlavi2002
22-01-17, 19:43
תודה למתייחסים.
,"אז לך על זה. בזהירות "- זו בדיוק הנקודה. בתור נהג שלוקח את אתגרי השטח לאט ובזהירות אולי תכונות השטח של הצמיג לא יגיעו לידי מיצוי...

דרור ברלי
22-01-17, 20:00
איפה יש טויו שטח מלא חדשים וטריים?

איל מ
22-01-17, 20:14
לפות"ש.
אתה צריך להחליט מה אופי השימוש ברכב.
אם זה רכב שמשמש 99% לכביש עם טיולים ברמה עד בינונית + מדי פעם, בהרבה זמן, אין הצדקה לשטח מלא.
אם הרכב נועד בעיקר לשטח, כולל קשה, כולל בוץ, הרי שהעובדה שהנהג חסר נסיון רק מחזקת את הצורך בצמיגים כאלו.
הם ידעו לסלוח על טעויות שאולי יקרעו צמיג עדין יותר ויאפשרו מעבר במקומות בהם צריך נהיגה יותר מדויקת עם at.
השאלה היא רק עניין של כסף ושל כמה אתה מוכן לוותר בכביש.

wonderd
22-01-17, 20:34
איפה יש טויו שטח מלא חדשים וטריים?

2016, לא יודע איפה הם השיגו - אבל אני הזמנתי דרך פנצ'ריה מקומית אצלנו באזור, הם תמיד דואגים לי.. ;ׂ)

לפותח השירשור - בעיקרון תמיד כדאי לקחת אתגרי שטח לאט ובזהירות גם אם אתה מקצוען, להיפך - דווקא המקצוענים יודעים להיזהר יותר ופחות לשבור את האוטו.
בשטח צמיג MT תמיד יהיה יותר טוב מצמיג AT ולא בטוח שתרגיש את "מיצוי היכולת" מכיוון שהצמיג ייתן לך את המענה הדרוש בכל תוואי בצורה טובה יותר מצמיג AT ולאוטו יהיה יותר קל.
ההבדל הוא כמו שכתבו פה - כמה אתה נוסע בכביש לעומת השטח.. אם 90% כביש - כדאי לשקול שוב ולו רק לצורך ההתחשבות בנוחות שלך.
אני לדוגמה התרגלתי לצמיג שטח מלא ולא רואה את עצמי חוזר "אחורה".

זאת דעתי כמובן ותמיד יכול להיות שאני כותב שטויות :p

אלון_ק
22-01-17, 21:38
לדעתי האישית, הגישה שטוענת שצמיג שטח מלא פוגעת בבטיחות לא נכונה, נקודה. וודאי שצמיג שטח מלא אוחז (בכביש רטוב, שאר הזמן זה זניח) קצת פחות טוב, אבל מה זה "קצת"? אם זה שיקול, אז רדו מרכבי שטח בכלל - הנסיעה בפריווט בטוחה יותר בהיבט הדינאמי משמעותית יותר מנסיעה ברכב שטח. גם אין מה לנהוג יותר בכל המיושנים, כמו דיפנדר או היילקס ישן, ללא מערכות בטיחות. נעילות אוטומטיות או ספול מלא, רחמנא ליצלן, לרוץ מהר לגרוט את הרכב. ובבקשה, גם אם יש לכם טויוטה לנדקוזר אוטומטית, נא לא לשים שום דבר כבד (הייליפט+מים+ ציוד לינה? למי אין) על הגג - גם זה פוגע ביכולת הרכב לקחת סיבוב הרבה יותר מההבדל בין צמיג שטח לכביש. נא לעבור כולם למשפחתומטית, רצוי מהסוג שנוהג לבד.

יש נהג. הוא יודע איך הרכב עמוס, איזה צמיגים, איזה נעילות, איזה מערכות יש ואין, איזה מקדם בטיחות הוא צריך לקחת ברגל ימין ומה המרחק הרלוונטי בהתאם שצריך לשמור. אם הוא לא יודע את זה והוא לא לוקח מקדם ביטחון ראוי, מה זה משנה איזה צמיגים אלו או אם זה רכב שטח או פריווט?

צמיגי שטח, כמו כל אחת מהדוגמאות האחרות שנתתי, הם פקטור שמשפיע, לא אלמנט פוסל. יש תקן שמגדיר את הדרישות מצמיג שעולה על הכביש למתאים לרכב שלך, כל עוד הצמיג עומד בזה - תפאדל, אין כאן סיכון בטיחותי בלתי סביר.

דעתי בלבד.

דרור ברלי
23-01-17, 07:40
צמיג שטח מלא או AT זה עניין של אופי שימוש ברכב.
במסגרת עבודה אני פוגש בתדירות גבוהה קבוצה גדולה מאוד של ג'יפאים מאוד ותיקים ומנוסים שעובדים עם הג'יפים שלהם - מינהלות בטיולים, תרגילים צבאיים, הסעת מטיילים וכו' - רובם נוסעים על AT. וזה משום שהם לא מחפשים עבירות אלא רק להגיע מנקודה לנקודה. בד"כ בעבירות עד בינונית ותו לא. הג'יפ עבורם הוא כלי עבודה ולא תחביב או צעצוע ויצא לנו לדבר על זה המון (בעבודות המרנינות הללו יש הרבה מאוד זמן מת ומנוחות ארוכות סביב פינג'ני קפה...) ומבחינתם הבחירה ברורה. למרות שכבר יצא לנו לעבוד ביחד גם בתנאים לא צפויים של בוץ נוראי - צמיגי ה-AT שלהם אכן נסתמו מהר והחלו החלקות קטנות בזמן שאני על BF-MT נהגתי לי בכיף ולא הבנתי על מה המהומה, אבל אף אחד לא נתקע. כולם נסעו והגיעו לאן שהיה צריך ללא תקיעות וללא חילוצים ובינינו, סיטואציות כאלה די נדירות בתנאי הארץ ומי שיתעקש לצלוח את נחל ציפורי או בקעת בית נטופה אחרי שבוע רצוף של גשמי זעף, גם צמיגי טרקטור לא יעזרו לו. באחריות.

לשטח מלא/MT יש כמובן את היתרונות הברורים שלו בבוץ ובזחילה על סלעים ו.... זהו.
הדופן של MT יותר חזקה. כן, בתיאוריה זה נכון. במציאות, זה נכון בעיקר בדגמים ספציפיים כמו הטויו המדובר בעל 3 שכבות בדופן המשוריינת שלו, כמו בצמיגי ליגת-על אחרים שדומים לו במחירם וגם הם, תתפלאו, עלולים להיקרע בשימוש מאתגר. אני יודע, כי ראיתי אותם נקרעים. גם חוויתי בעצמי קריעות דופן. גם ב-BF ובטויו האריסטוקרטיים.
וזה מתייחס לצמיגים האיכותיים והיקרים. מה יגידו אזובי הקיר בכמעט חצי מחיר?
כי רוב השוק הוא של צמיגי ליגה שנייה זולים יותר בעלי 2 שכבות בדופן, שלא לדבר על צמיגי ליגה שלישית ממש זולים מהמזרח הרחוק (לא יפניים) שמציפים את השוק, והם נצבטים יופי. ממש יופי. אולי לא כמו AT אבל אוהו, הם נצבטים. ואני יודע מה אני אומר כי אני גם עד לזה וחוויתי גם על בשרי. היו כמה דגמים ספציפיים, כולל מיצרנים נחשבים מאוד כמו יוקוהמה גיאולנדר MT, שהדופן שלהם גילתה רגישות מוזרה ונקרעה בתדירות גבוהה. כמובן שאלה צמיגים שעברו שימוש לא מרחם, אבל היי - בשביל זה בדיוק קונים שטח מלא, לא?.........

צמיג שטח מלא מרעיש על הכביש, אוחז הרבה פחות בכביש רטוב, נמחק מהר יותר ולרוב גם יקר יותר. צמיג שטח מלא איכותי ו"מקצועי" כמו הטויו ודומיו יהיה גם כבד יותר, וישפיע לרעה על תאוצה, מרחק בלימה, צריכת דלק ואפילו דיוק היגוי. זה מחיר שאני מוכן לשלם ברצון, כי אני נוסע בסופה שהיא בכל מקרה רכב גס ולא סלחן ואני נמצא בשטח בכל סופ"ש. אם הרכב שלך הוא סופה/סיקס/סמוראי/דיפנדר/היילקס/טויוטה 70 ושאר קשוחים?.... אין מה להתווכח. לך על שטח מלא בראש שקט. זה הכי מתאים להם.

אבל ב-SUV שמטייל ברצינות פעם ב.... ושביומיום נוסע לעבודה ומשמש אישה וילדים?...... וואלה, הייתי שוקל ברצינות צמיגי AT איכותיים.

נדב ש.
23-01-17, 08:26
"הדיון שלא ניגמר"...
רכב שמטייל בשטח צריך צמיגי שטח, אין פה שאלה, כל דבר אחר זאת פשרה.
עם האוכל בא התיאבון, ואני מכיר לא מעט אנשים שקנו suv אמרו ש AT מספיק להם ואחרי 2-3 טיולים ניכנסו לזה ומטיילים לפחות פעם פעמיים בחודש, הם לא בוחרים את סוג הטיול כי הם מצטרפים לקבוצה, קובעים מסלול ונוסעים, כמובן שהעבירות מתאימה לרוב הקבוצה, אם זה שבילי בוץ בגולן, נחלי המדבר וכו', רואים את ההבדל בין צמיג כזה לאחר, מה שנאמר פה נכון מאוד- צמיג טוב יעזור לנהג עם פחות ניסיון.
צמיג שטח או לא הוא מתוכנן גם לנסיעה בכביש, אני מעל ל 10 שנים רק עם צמיגים כאלה וניסיתי הרבה סוגים, יש טובים יותר ויש פחות, הרכב נוסע יום יום, צמיג אכותי ברמה כמו טויו ירעיש הרבה פחות למי שמפחד מהרעש, bf מרעיש יותר ממנו לצורך העיניין וגם יותר מהקופר, אחרי שקרעתי BF בדופן הרכבתי קופר stt pro , סט שנ כי גם ברכב הקודם היו לי כאלה(לא השגתי טויו במידה שלי) צמיג עם 3 שכבות דופן ואחיזת כביש ושטח מצויינת, נישחק הרבה פחות מהר מה BF.
דרור לעיניין השחיקה שהזכרת צמיג שטח לעומת כביש, הט האחרון של טויו שהיה לי על הטרופר החזיק 60k ק"מ ולא ריחמתי עליהם ויכלו להמשיך עוד, הקופר החזיקו בערך שנתיים ו 50k והרכב נימכר איתם.... לא ניכנס לדיון על סוגי צמיגים אבל סוגים אחרים וזולים יותר מיותר לציין שלא מחזיקים, נישחקים מהר יותר מרעישים יותר וכו'.
אולי צמיג AT מחזיק טיפה יותר אבל בנסיעות שטח בטוח שישחק יותר מהר אפילו מצמיג MT.

דרור ברלי
23-01-17, 10:58
אז זהו, שבג'יפים, כמו באמנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה והדבר היחיד שבטוח - זה ששום דבר לא בטוח.

סט צמיגי השטח היחיד שהחלפתי בגלל שחיקה ולא בגלל כשל בדופן היה פירלי סקורפיון MUD, צמיג השטח המלא הכי טוב שהיה לי אי פעם. כן, יותר טוב מטויו. היו לו רק 2 שכבות, אבל איזה שכבות... ואיזו אחיזה. פנומנלית. והיה מעולה גם בדיונות וסבבה לגמרי בכביש.
אז כמובן, כמו כל דבר טוב, הוא כבר לא מיוצר....

- הסוליה של הפירלים הללו נמחקה סופית ב-40 וקצת אלפי ק"מ.

- יוקוהמה גיאולנדר MT. חד כיווני. נראה טוב והאחיזה מצויינת.החזיקו גם כן כ-40K ק"מ. אבל הלכו לפח כי הדופן קרסה/התפרקה באופן סיסטמטי בכל הצמיגים. לא יודע אם כתוצאה מנזק בשטח כמו שזה אולי פגם בייצור או אפילו בתכנון הצמיג, אבל מה זה משנה? זהירות! לא לנגוע.

- מקסיס ביגהורן 762 ובקשוט - חבל על כל מילה שאשחית. לא ננקרו בדופן, אבל איזה חרא של צמיגים. רועשים, אחיזה בינונית מינוס. הביגהורן התבלו גם כן אחרי כ-40-50K ק"מ. את הבקשוט לא הספקתי לשחוק או לנקור, הם הלכו עם הג'יפ הקודם שנגנב לפני 7 וחצי שנים - אני מקווה שהגנב סבל מפסולת הגומי הזו כמו שאני סבלתי. מה שזול עולה ביוקר. ככה זה בחיים.

- הטויו המרשימים אכן שקטים מאוד ואוחזים מדהים בשטח, אבל קשים וכבדים מאוד ולא מתנהגים משהו בכביש. הם החזיקו ק"מ דומה עם פחות בלאי בסוליה, אבל ננקרו להם דפנות. בשורה התחתונה הם מעולים ומומלצים, לא הייתי מחליף אותם בשום צמיג ממותג אחר אלמלא הופסק הייבוא שלהם.

- אכילס אינדונזיים זולים, צמיג מפתיע ביותר בביצועיו, החזיקו יפה אבל גם שם קרעתי דופן אחרי כשנה של שימוש ולא היו צמיגים במלאי כדי לרכוש אחד או שניים. כנ"ל - הזול התגלה כיקר. נקסט.

- היום על BF שטח מלא. אוחזים נפלא בשטח, סבירים מאוד בכביש (לא שקטים כמו טויו אבל גם לא מהרועשים) והנסיעה מאוד נעימה, אבל הם בני חמישה חודשים בקושי כך שעוד אין לי דעה מלומדת על בלאי ואורך חיים. בינתיים, אחרי כ-5K ק"מ הם נראים כחדשים. אז בוא נדבר עליהם בעוד שנה.

חשוב להבהיר - אני על סופה עם נעילה אוטומטית מאחור ונשלטת מקדימה.
כל שבוע בשטח טרשי וסלעי + בוצי, פעם בחודשיים בממוצע טיול קשה בשומרון שנזק לצמיגים הוא הבעיה האחרונה שלו.

הבהרה נוספת/אזהרה - הנעילה האחורית האוטומטית ברכב עם מנוע חזק דוגמת סופה או דיזלים עם המון מומנט, מפרקת את הצמיגים ותולשת מהם קוביות!....
לכן לדעתי חובה להצליב צמיגים מדי פעם כדי להשוות בלאי.

נדב ש.
23-01-17, 12:02
היו לי גם מקסיס, גם יוקוהמה וגם דנלופ, בכוונה לא הרחבתי עליהם, אמרת הכל.

ש01
23-01-17, 12:49
אם כבר אז שאלה,
חוו"ד השוואתית על מקסיס 8060 טרפדור?

אין לי נסיון עם אחרים ומאלו אני מאוד מרוצה (גם יותר שקטים מהAT הקודמים, אני חושב יוקוהמה)

דרור ברלי
23-01-17, 13:32
לרוב הג'יפאים (לא כולם) יש דפוס התנהגות אופייני - מה שיש להם באותו רגע הוא הכי טוב. בין אם מדובר בסוג האוטו ובין אם בסוג הצמיג.
בכל זאת צמיגים זו רכישה גדולה, 3000-4000 שקל, ואף אחד לא יודה שעשה בחירה גרועה ויצא פראייר כל עוד הצמיגים ברשותו. זה כבר עניין פסיכולוגי ולא ג'יפאי....
אני באמת משתדל להתייחס בצורה אובייקטיבית לצמיגים שהיו לי פעם ויש לי היום. אישית אני לא אוהב שינויים - אם הייתי מרוצה מדגם מסוים של צמיגים אני אשמור לו אמונים ואתחדש בו שוב ושוב - הבעיה היא שחלק מהצמיגים הטובים באמת כמו טויו MT, לא תמיד זמינים, משלל סיבות שהראשית מביניהן היא בעיות תקינה ושאר חוליי הבירוקרטיה הישראלית.
דבר אחד לגבי צמיגים למדתי בדרך הקשה - אני לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול. זה לא אומר שאין צמיגים באיכות סבירה עד טובה בסקלות המחיר הנמוכות-בינוניות, אבל 27 שנות ג'יפאות לימדו אותי שמה שעולה כסף, שווה כסף.

לא היה לי מקסיס טרפדור. אז אין לי דעה עליו. אחרי שני דגמי מקסיס שבלשון המעטה לא אהבתי, אני לא מתלהב מהמותג הזה ואולי זה עושה קצת עוול לדגם ספציפי מוצלח יותר... מי יודע.
ממה שאני יודע, רוב המשתמשים שלהם מאוד מרוצים - אני באופן אישי לא אוהב צמיגים חד כיווניים. לדעתי זה מגביל.

ד ו ר ו ן
23-01-17, 13:39
2016
- כמה אתה נוסע בכביש לעומת השטח.. אם 90% כביש - כדאי לשקול שוב ולו רק לצורך ההתחשבות בנוחות שלך.
:p
גם אם אתה בדואי, רוב הנסועה שלך היא כביש בפער גדול.

גם אם זה רכב טיולים בלבד, עדיין, רוב הנסועה שלך היא אל השטח וחזרה הביתה.

ולכן לדעתי השיקול של כמה אחוזי שטח לא תופס.
היתרון היחסי של צמיג שטח הוא בשטח, ולמעט אם תגיד שאתה נוסע בדיונות בלבד, אז פרופיל שטח מלא ייתן לך הכי הרבה.

ד ו ר ו ן
23-01-17, 13:47
דרור,
אם צמיגי שטח מלא מהקבוצה העליונה החזיקו אצלי 70-90k קמ, במהלכם עשו לא מעט שטח, והוחלפו בגלל הזדקנות ולא בגלל שחיקה, אז איזה בלאי מוקדם יש?

גם צמיג AT במרחקים האלו יוחלף בגלל התיישנות עוד לפני שחיקה.

דרור ברלי
23-01-17, 13:48
לפי מה שאתם אומרים, אין שום הצדקה לצמיגי AT.
מי שנוסע רק בכביש, שיסתפק בצמיגי כביש - ומי שיורד לשטח, אפילו קל ובתדירות נמוכה יחסית, שיצטייד בצמיגי שטח מלא.

אבל החיים האמיתיים קצת יותר מורכבים. כי יש מי שעושה המון שטח אבל לא דווקא בעבירות קשה, ואני דווקא לא הייתי מזלזל בבטיחות על כביש רטוב.

פורד רפטור. רכב שטח אמיתי? ברור. רכב שטח בנזונה! מפרט טכני שגורם להזלת ריר בלתי נשלטת. הטופ שבטופ מבחינת רכיבי מתלה יקרים וכו'. באמת שלא חוסכים בו והוא גם עולה בהתאם. עם איזה צמיגים הוא מסופק מהיצרן? BF-AT. אתם הבנתם את זה? AT. תבדקו אותי.
באמת שלא היתה לפורד שום בעיה להלביש עליו MT וזה גם היה עולה להם אותו דבר. ובכל זאת בחרו AT. אז יכול להיות שה-AT הזה של BF אגרסיבי יותר מרוב צמיגי ה-AT המתחרים בשוק, אבל בכל זאת - AT זה AT. אז כנראה ששום דבר לא מוחלט כמו שאתם מתארים.

sam1g
23-01-17, 13:53
דרור,
אם צמיגי שטח מלא מהקבוצה העליונה החזיקו אצלי 70-90k קמ, במהלכם עשו לא מעט שטח, והוחלפו בגלל הזדקנות ולא בגלל שחיקה, אז איזה בלאי מוקדם יש?

גם צמיג AT במרחקים האלו יוחלף בגלל התיישנות עוד לפני שחיקה.

אני קורא שוב ושוב ונשאר פעור פה
איך עושים קילומטראז כזה עם סט צמיגים, איך ?!

מעולם לא החזיקו מעמד אצלי יותר מ 15 אלף קילומטר !

ד ו ר ו ן
23-01-17, 13:57
צמיגים איכותיים.

רכב נעול כפול=נסיעה רגועה גם בשטח קשה באמת.

מורידים אויר בשטח=הרכב והצמיג עובדים יותר קל.

לא מתעצלים ומנפחים חזרה ללחץ כביש לפני העלייה על הכביש.

הצלבות קדימה-אחורה כל 15k בערך.

זהו, לא צריך יותר.

sam1g
23-01-17, 15:12
צמיגים איכותיים.

רכב נעול כפול=נסיעה רגועה גם בשטח קשה באמת.

מורידים אויר בשטח=הרכב והצמיג עובדים יותר קל.

לא מתעצלים ומנפחים חזרה ללחץ כביש לפני העלייה על הכביש.

הצלבות קדימה-אחורה כל 15k בערך.

זהו, לא צריך יותר.

toyo, maxsis, וכעת על cooper
אכן נעול כפול
מוריד למידה סבירה על מנת לצמצם אפשרות לצביטות בדופן
מנפח
כשאגיע ל 15K אצליב בשמחה

ד ו ר ו ן
23-01-17, 15:28
מקסיס וקופר לא ברשימה הזו..

יונתןמצפה
23-01-17, 17:57
דורון, שכחת פרט חשוב- נוסעים ברכב שלא מסוגל להעביר מספיק כוח לגלגלים כדי לגרום לפרפור. לווא דווקא בקטעי עבירות אלא בנסיעות המנהלתיות, איפה שעיקר הנסוע.
כשעברתי ממזדה חלשלושה לדימקס עצבני (וכבד), התחלתי לחסל צמיגים בקצב גדול בהרבה. וניסיתי מאוד לא ללחוץ חזק על הדוושה. בחיי שניסיתי.
אין מה לעשות, רכב חלש עושה יותר ק"מ על הצמיגים. הרבה יותר.

ד ו ר ו ן
23-01-17, 19:27
לא מסכים עם ההנחה הזו.
א. כי הרכב שלי בהגדרה כבד, ביום-יום מעבר למקור בלא מעט.
ב. כי "פרפור" צמיגים בשטח מסוגל וגורם נזק ובלאי רב בהרבה מאשר אלפי ק"מ של נסיעה מנהלתית בכביש- ראיתי את זה קורה ואני בטוח שגם אתה.

גם עם מנוע חלש, מאד קל להחליק צמיגים בשטח, ולגרום לבלאי רב.

אם אתה מחליק צמיגים בכביש יבש זה אומר שמשהו דפוק רציני אצלך, ומההיכרות שלי איתך, זה לא מסתדר לי.

שים לב שדיברתי על צמיגים איכותיים, לא זבלה סיני שנוטים לשים על רכבים ממסדיים כמו הדימקס שנסעת איתו.

הרכב שלי רואה די הרבה שטח, כמה אלפי ק"מ בשנה, ובאופן די מוחלט, במשקל קרוב למירבי האפשרי, ככה שהצמיגים לא מקבלים הנחה.

חברים עם סגנון נהיגה דומה מגיעים למספרים כאלו עם רכבים כפולים בהספק.

סגנון נהיגה מהווה לדעתי פקטור הרבה יותר משמעותי, ומאותה סיבה גם הברקסים והמצמד מחזיקים אצלי הרבה מאד.

יונתןמצפה
23-01-17, 19:50
אני חושב שלא הסברתי את עצמי טוב.
אני מתכוון לשחיקת צמיגים מוגברת בנסיעה מנהלתית בשטח. ולא בעבירות. ולא מתכוון להחלקת צמיגים מכוונת או מורגשת. פשוט החלקה מזערית ובלתי מובחנת שמגיעה כשלוחצים גז ברכב עם סוסים...
רכב חזק יעביר בהגדרה יותר כח לצמיגים והם כתוצאה מכך ישחקו מהר יותר.
ואני סבור (ואולי אני טועה) שההיילקס שלך ביום יום קלה בהרבה מאותה דימקס שעשתה ביום יום לא מעט ק"מ בשבילים.
וצמיגים לא תמיד היו זבל, היו גם כמה סטים סבירים פלוס (נכון, לא bf אבל ממש לא זבל.)

ד ו ר ו ן
23-01-17, 20:45
יונתן,
אם אם אני הולך על ההנחה שלך, שאני חושב שהיא לא נכונה אם נוהגים רגוע גם עם רכב חזק, אז הנה עוד דוגמא:
דאנלופ MT ובריג'סטון החזיקו אצלי בתנאים דומים, קצת יותר קלים (פחות טיולים פחות משקל ויותר כביש) על אותו הרכב כמעט חצי ממה שהחזיקו BF ו-MTR מהדגם הישן.

יונתןמצפה
23-01-17, 22:33
מה שאתה אומר לא סותר את ההנחה שלי. היא פשוט מתווספת ליתר הנתונים ותורמת את חלקה כדי להשיג את הק"מ המאוד גבוה שאתה מצליח להוציא מהצמיגים.

-->