PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור דנה 30 קדמי או החלפה לדנה 44 ?

עמודים : [1] 2

נדב42
28-01-17, 13:27
אז ככה:

כל הסיפור מתחיל מהרצון להוסיף לוקרים לגלגלים הקדמיים, כדי להוריד את הבלאי למכלולי ההנעה הקדמית, רמות הרעש בנסיעה ואולי גם לחסוך קצת דלק (גז) ...

יש קיטים לעניין הזה (כאלף דולר שם) והשאלה המתבקשת היא האם להשקיע את הסכום הזה בסרן הקיים (דנה 30 פיניון גבוה, 4:10, בולסטר), או להתחיל לבנות לעצמי דנה 44 קדמי. אני יכול לרכוש במחיר סביר דנה 44 קדמי שנקצר במקור מוואנדורה, הותאם לגראמד צ'רוקי ע"י החלפת הצינורות לכאלו של דנה 30 וקיצור הציריות, וכעת עומד למכירה. הסרן האחורי שלי הוא כבר דנה 44.

ברור לי שההשקעה ב- 44 תהייה גבוהה משמעותית מאשר בסרן הקיים (כי צריך להחליף יחסי העברה, להוסיף נעילה ואולי להתאים תושבות), והשאלה היא האם זה תורם משמעותית לחוסן הכולל של מערכות ההנעה. הרכב לא עובד קשה בשוטף, אבל לפעמים כן :)

שמעתי (בלי להבין ממש למה) שדנה 30 עם פיניון גבוה חזק יותר מדנה 30 רגיל, אבל איפה זה עומד לעומת דנה 44 ?

בקיצור, להשקיע בסרן הקיים (תקין לחלוטין) או להתחיל לבנות לאט לאט דנה 44 קדמי נעול בלי שטויות של לחץ אוויר ?

six 4 life
28-01-17, 14:38
ללא קשר לדגם - אם בסרן הנוכחי שלך גודל הצלב בציריה זהה לזה שקיים בסרן אותו אתה רוצה להרכיב במקום הנוכחי זה לא בדיוק שדרוג אלא הוספת משקל ו"TITLE" להוסיף לרשימת התוספות על הג'יפ.
כן הדיפרנציאל יותר חזק ב44 כי הוא יותר גדול אבל דיפרנציאל דנה 30 מכוון כראוי ונהג שפוי מחזיק גם 33 בלי בעיה מיוחדת. נקודת התורפה שלו הן הציריות המקוריות שלו או יותר נכון בתי הצלב שעשויים מברזל דיי רך. עם ציריות כרומולי בדנה 30 (לא יודע אם יש לך או לא) אין שום סיבה שתשבור משהו, אבל אם עדין אין לך כאלו זה עוד 2.5-3K להוצאה על הסרן הנוכחי אז צריך לשקול את הטוטאל שיצא לך אחד מול השני.

באופן כללי על 44 מקומבן כמו שאתה מתאר לא הייתי הולך מכל מיני סיבות והעיקרית היא שיהיו לך בעיות למצוא ציריות לאורך הספציפי שלו כי מי יודע כמה קיצרו בכל צד, לעומת זאת 44 מקורי מיצרן אפטרמרקט כלשהו שמישהו פירק מהג'יפ כן הייתי שוקל כי לסרן כזה יהיו לך חלקי מדף לקנות.
אגב, לפי מה שאתה מתאר אין לוקרים ב44 הזה בנוסף להכל, אז למה בעצם?

boaz avrahami
28-01-17, 14:43
הסרן שלך מחייך/ עקום?
לא הייתי מוסיף לוקרים.
דלק זה לא יחסוך ויהיה לך עוד מכלולים עם פוטנציאל שבר.
המקסימום שהייתי עושה זה מחזק את הסרן מבפנים או מבחוץ כי הוא קצת עדין ונוטה להתעקם. במיוחד עם גלגלים מוגדלים

נדב42
28-01-17, 14:48
הסרן מחייך כמו מתי כספי :)

boaz avrahami
28-01-17, 14:53
אז חפש אובייקט אחר להתעלל בו [emoji4]

UNIX
28-01-17, 14:55
כל שקל שתשקיע בדנה 30 הוא מיותר זה סרן חלש , השאלה מה רמת העבירות שאתה עושה עם האוטו
44 יותר חזק משמעותית אבל אתה מקבל פיניון נמוך יחסית למה שיש לך היום
ותצטרך עוד שינויים של גאנטים ועוד כמה דברים

ד ו ר ו ן
28-01-17, 15:35
שמעתי (בלי להבין ממש למה) שדנה 30 עם פיניון גבוה חזק יותר מדנה 30
פיניון קדמי עליון= רוורסקאט., וכן זה ייותר חזק מאשר פיניון קדמי נמוך.

הסיבה היא שבגדול הדיפ הוא דיפ אחורי שמסובב קדימה, כלומר בכיוון הפוך ממה שתוכנן.
מה שגרום לשיני הפיניון והרינג לנסות להתרחק אחד מהשני תחת עומס, במקום להתכנס ולהדק את שטח המגע בינהם.

רוב הסרנים הקדמיים כאלו, ובגלל שסרן קדמי לרוב נושא פחות עומס, זה לא כזה משמעותי שזו קומבינציה חלשה יותר.

בארץ, הסופות הגיעו עם סרנים פיניון גבוה כאבזור מקורי.

six 4 life
28-01-17, 15:46
הסיבה היא שבגדול הדיפ הוא דיפ אחורי שמסובב קדימה, כלומר בכיוון הפוך ממה שתוכנן.
מה שגרום לשיני הפיניון והרינג לנסות להתרחק אחד מהשני תחת עומס, במקום להתכנס ולהדק את שטח המגע בינהם.

הסיבה לרוורס-קאט בפרונט היא כדי שהכח בתנועה קדימה יעבוד על גב השן בקורונה (שהוא הצד החזק שלה) כמו בסרן אחורי, ולא על הצד הפנימי שהוא הצד החלש יותר של שיני הקורונה. אין קשר לכינוס/ הידוק שטח המגע בניהם, ואוי ואבוי אם היה כזה דבר.

נדב42
28-01-17, 16:40
כל שקל שתשקיע בדנה 30 הוא מיותר זה סרן חלש , השאלה מה רמת העבירות שאתה עושה עם האוטו
44 יותר חזק משמעותית אבל אתה מקבל פיניון נמוך יחסית למה שיש לך היום
ותצטרך עוד שינויים של גאנטים ועוד כמה דברים

ה-44 המדובר כבר מותאם לג'אנטים של הצ'רוקי.
לפעמים אני חוטף ג'ננה ומצטרף לטיולים כובשי-שבילי-אש וכיו"ב, ומעדיף שהרכב יהיה ערוך לשטויות שלי ...

לקחת דנה 44 מקורי ולהתחיל לעשות בעצמי את ההתאמות זה קצת מעבר לתקציב ולרצון שלי להשקיע. פה יש הזדמנות לסרן קיים שכבר מותאם ככל הנראה לרכב, רק לשים יחסי העברה ונעילה לטעמי ולדרך, ומכאן עברה המחשבה ממוד פנטזיה רחוקה למוד של מחשבות מימוש פרקטיות (כמו שקרה לי עם הצ'רוקי עצמו, למעשה :)

ד ו ר ו ן
28-01-17, 17:11
הסיבה לרוורס-קאט בפרונט היא כדי שהכח בתנועה קדימה יעבוד על גב השן בקורונה (שהוא הצד החזק שלה) כמו בסרן אחורי, ולא על הצד הפנימי שהוא הצד החלש יותר של שיני הקורונה. אין קשר לכינוס/ הידוק שטח המגע בניהם, ואוי ואבוי אם היה כזה דבר.
המשמעות. של כיוון המגע יוצר את ההתכנסות ביחס לפתיחה.
כתבת בדיוק אותו דבר.

six 4 life
28-01-17, 17:16
אני עדין לא מבין מה אתה מנסה לאמר עם "התכנסות ביחס לפתיחה" אבל אוקיי, בכל מקרה זה כבר לא קשור לשרשור אז נעצור כאן.

נדב42
29-01-17, 09:26
אז כדי לנסות בכל זאת להבין איפה אני עומד פראקטית: ברור שדנה 30 "רגיל" חלש יותר מדנה 44 "רגיל". על הסקלה שביניהם איפה יהיה ממוקם דנה 30 קדמי עם פיניון גבוה, יותר קרוב ל-30 או ל-44 ?

boaz avrahami
29-01-17, 09:48
1. אתה בטוח שאתה באמת צריך את זה? אם כן למה?

2. מה הביטחון שלך בחוזק של הסרן המיועד שהורכב מחלקים שונים במסגריה עלומה?

3. איפה נקודות התורפה של ה 30 שלך לשיטתך?

six 4 life
29-01-17, 10:54
אז כדי לנסות בכל זאת להבין איפה אני עומד פראקטית: ברור שדנה 30 "רגיל" חלש יותר מדנה 44 "רגיל". על הסקלה שביניהם איפה יהיה ממוקם דנה 30 קדמי עם פיניון גבוה, יותר קרוב ל-30 או ל-44 ?

נדב, אתה צריך להבין ולזכור שאם הצלב ב2 הסרנים הוא 30 ממ, אתה תשבור צלב בדנה 44 בדיוק באותו מקום ומצב שתשבור צלב בדנה 30.
היתרון היחיד שיש ל44 על 30 זה פיניון עבה יותר, מה שיהיה עמיד יותר לקפיצות חבלניות באויר וזהו.
אתה לא יכול לשבור דיפרנציאל לפני שתשבור צלבים+ ציריות+ דרייבשאפט אם הסרן מכוון כראוי, אבל אתה כן יכול לגזור פיניון בקפיצה באויר ונחיתה חזקה על הקרקע עם 2 גלגלים גם אם הסרן מכוון כראוי, אבל את זה אפשר לעשות גם ב44, רק עם יותר מאמץ.
אז לסיכום כמו שבועז שאל - איפה אתה חושב שהנקודות תורפה נמצאות בסרן שלך?

דרור ברלי
29-01-17, 13:15
אני יכול להבין ממה נדב חושש.
הסט-אפ שלו כיום מבחינת קוטר צמיגים ויחס העברה, קרוב למגבלות החוזק המעשיות של הסרן הקדמי שלו.

זה לא סוד שצמיגי 33 מעמיסים מאוד על סרן קטן כמו דנה 30 ויחס 4.10 "מצטיין" בקורונה ופיניון קטנים וחלשים יותר מה-3.54 המקורי. זה לא שאי אפשר לחיות עם זה. אפשר. נ דב, עובדה שאתה מצליח לא לשבור. אבל ברור לך שצריך להיזהר ולנהוג בעדינות. וזו הסיבה שפתחת את השרשור. כי אתה רוצה יורת שקט נפשי והסיכויים לשבירה יקטנו/יפחתו.
אז כדי שהסרן באופן כללי יהיה חזק יותר, כל מרכיביו צריכים להיות חזקים יותר.

מה שיש אצלך כיום נדב, זה דיפרנציאל היי-פיניון עם קורונה ופיניון חתוכים הפוך (רוורס-קאט) וחוץ מהיתרון המובהק שלו בגל הינע שמותקן גבוה ובטוח בזוית שטוחה ללא רעידות, הוא אכן חזק יותר מדיפרנציאל דנה 30 הרגיל בזמן שהוא מסתובב קדימה, אבל נקודת התורפה הראשית היא עדיין בצלבים ובציריות. אם זה צלב 27 הסטנדרטי, זה הצלב שיישבר ראשון. אם זה צלב 30 "המחוזק", יש סיכוי גדול יותר שאזני הציריה יישברו. בטיולים שאני מכיר שהם קשים, ציריות כאלה נשברות בלי סוף. בעיקר בכלים עם צמיגי 33 ואגב - לפחות ממה שאני מכיר, הסטטיסטיקה של ציריות עם צלב 30 הרבה פחות טובה משל אלה עם צלב 27....

אפשר לפתור את זה מצויין עם קיט ציריות כרומולי וצלבי CTM (לא זול בכלל). טוב גם לחזק את ההאוזינג עצמו כדי שלא יפתח נטיות לחייך.
אבל שלא יהיו לך אשליות - כי נקודת התורפה תנדוד ותחפש לה חוליה חלשה חדשה בתוך סרן על מנת להתפוצץ דרכה - כמו שארז כתב לך, זה עלול להיות הפיניון. אולי גם הקורונה. יש לי עצה מצויינת בשבילך כדי שזה לא יקרה - אל תקפוץ באוויר. לא עם צמיגי 33 וגם לא עם צמיגי 31 ואפילו לא עם ה-28 המקוריים.

לגבי הדנה 44 הקדמי תוצרת בית המדובר: גם אני שמעתי על הסרן המאולתר הזה שהוצע גם לי לחשוב עליו דרך חבר של חבר של חבר של חבר וכו'. ואני לא מזלזל במי שבנה אותו והשקיע בו על מנת שיתאים בלי משחקים עם ספייסרים וכו' - ייתכן ונבנה טוב. אבל יש לזה מגבלות בסיסיות שאי אפשר לעקוף אותן כמו חלקים בייצור עצמי פרטני שלא קיימים על המדף ושמכניסים אותך לבעיה במקרה ואחד מהם יישבר/ייכשל.
אחרי שחשבתי עליו לעומק במשך לא יותר משתי דקות הבנתי שהסרן הזה לא משדרג אותי לשום מקום מלבד שכולם ייראו ביצה גדולה יותר של דנה 44 מלפנים ויגידו "וואו". אבל ככל הנראה לא יתן לי שום יתרון מעשי על פני הדנה 30 שיש לי כיום.

רוצה להשקיע בסרן דנה 44 טוב וחזק באמת שישדרג אותך קדימה מבחינת חוזק?.... אז כל מכלולי הסרן, כולל ציריות וכולל צלבים וכולל קורנה ופיניון וכולל האוזינג, צריכים להיות חזקים יותר ממה שיש לך היום - ושכל חלקיו יהיו חלקי מדף בעלי מק"טים שניתן להזמין ולהתקין בקלות Plug and play אם משהו כשל/נשבר. סרן 44 קאסטום איכותי שכזה, חדש, מותאם לרכב שלך, עם האוזינג מחוזק, ציריות כרומולי וצלבי CTM + קורונה ופיניון מתוצרת מותג לבחירתך ביחס העברה לבחירתך + נעילה לבחירתך, שבאמת חזק ויתאים בקלות לצמיגים כמו שלך וגם גדולים יותר, מגיע בקלות לסכומים של חמש ספרות עם קידומת 2.

נדב42
29-01-17, 13:29
בועז:
אין לי שיטה וגם לא בטחון בשום דבר ואף אחד, וכנראה שאני לא באמת צריך את זה. אני לא מבין גדול בסרנים האלו ולכן אני מתייעץ.

אני כן רוצה להוסיף את קיט הלוקרים, ומתלבט אם להשקיע את הכסף בסרן הנוכחי או שכדאי לי לעבור על הדרך לדנה 44 ..

UNIX
29-01-17, 14:35
לא הצלחתי להבין איך יש שם חוקרים ומעגל חלוקה סופה

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

UNIX
29-01-17, 14:40
לא הצלחתי להבין איך יש שם לוקרים ומעגל חלוקה סופה

נדב42
29-01-17, 15:00
לאור מה שדרור כתב, נראה לי שעדיף לשבור צלבים יותר מכל חלק אחר במערכות ההנעה (בעיקר אם יש לוקרים מקדימה) ...

נדב42
29-01-17, 15:02
לא הצלחתי להבין איך יש שם חוקרים ומעגל חלוקה סופה

אין שם לוקרים, יש שם צינורות של דנה 30 וסיומות בהתאם.

boaz avrahami
29-01-17, 15:12
נדב,
תבדוק שוב האם הלוקרים האלו הם אכן שיפור עבורך ומה היתרונות מול החסרונות.
לתשומת לבך- יש סרן 44 שמתאים לאוטו שלך בלי שום שינוי.
מדובר על סרן שירד מ TJ.
נדיר אבל קיים ויתן גם שיפור בהיגוי כי אין שם את מבנה המספריים של הדראג לונק שקיים אצלנו.

ברוך-
אם הבנתי נכון רק הביצה של דנה 44 ומשם החוצה של דנה 30 מקורי של zj/xj כולל הנאבות...

UNIX
29-01-17, 15:20
אז כל היתרון הוא רק בביצה גם ככה נאבות סופה זה זבל

lizard
29-01-17, 17:13
הרבה יותר פשוט לקצר דנה 44 של וונדורה ולשים קצוות של דנה 30 מאשר הסטאפ המדובר פה.

UNIX
29-01-17, 18:24
הגאנטים לא יתאימו

lizard
29-01-17, 20:42
למה לא? אם אתה לוקח את כל המכלול יד סרן ונאבה.

six 4 life
29-01-17, 20:50
יד סרן (נאקל) של D30 של סופה/ גרנד/ צ'רוקי לא מתאים לנאקל בסרן D44 של ונדורה, מאותה סיבה שנאקל של D30 של סיקס לא יכול לשבת בנאקל של D30 סופה - הבולג'וינטים מורכבים הפוך, ואם היה אפשר היית רואה את כל הסופות בכביש עם נאקלים נאבות ולוקרים של סיקס.

lizard
29-01-17, 23:11
אה אוקי.

דרור ברלי
29-01-17, 23:36
לתשומת לבך- יש סרן 44 שמתאים לאוטו שלך בלי שום שינוי.
מדובר על סרן שירד מ TJ.
נדיר אבל קיים ויתן גם שיפור בהיגוי כי אין שם את מבנה המספריים של הדראג לונק שקיים אצלנו.

דנה 44 קדמי של TJ רוביקון הוא סרן נדיר ויקר גם בארה"ב.
וההיגוי ב-TJ, אוי ההיגוי, הוא דווקא כן "מספריים" או "Y" או איך שתרצה לקרוא למבנה הזה, בדיוק כמו אצלכם.

גיתאי נוה
30-01-17, 01:11
נדב, הנקודות שלי:

במקרה שלך, הגדלת קוטר ועובי קורונה-פיניון היא צעד מבורך בהסתכלות-מיקרו. לא חושב שיימצא חולק על כך (בגבול הטעם הטוב כמובן, אין טעם להעמיס על צ'ירוקי דנה 60 קדמי עם משקל בלתי-מוקפץ של רבע טון וביצה נמוכה...)
הסיבות שעדיף לשבור ציריות מאשר יחסי העברה, הן:

קלות תיקון בבית, לא כל שכן בשטח
בסרן נטול-לוקרים, טחינת יחסי-העברה בהחלט עשויה להיות בעלת משמעות בטיחותית (פגיעה בהיגוי כאשר נוצרת התנגדות לסיבוב צירייה אחת או שתיהן, נעילת גלגל\ים פתאומית במקרים שבהם הקורונה והפיניון נתפסים אחד בשני). לעומת זאת גזירת צירייה או שבירת צלב לא יסכנו אותך בכביש, וגם ניתן לחלוץ את הגדם הפנימי ולהמשיך בנסיעה ללא חשש.

לכן לא הייתי מחליף לציריות כרומולי ולא לצלבי CTM, אני רוצה שזו תישאר נקודת התורפה
ציריות סופה עם צלבי 30 הם, ככל הידוע לי, ציריות לצלבי 27-במקור שאכלו להן מעובי הכלובים. מילים אחרות: ציריות עם צלבי 27 כנראה חזקות יותר. וזה בהשוואה לציריות דנה 44 שמגיעות במקור עם צלבי 30.
אם אתה רוצה לחזק את הציריות אבל עדיין להשאיר אותן נקודות-תורפה - סע איתן עד השבר הראשון, קח את שני הגדמים להלחמת כלובי כרומולי עם צלבי 30 (כ-800-900 ש"ח לצירייה), והסתדרת.

ומה בהסתכלות מאקרו על שדרוג לדנה 44? פה העניינים מתחילים להסתבך:

על קומבינת ה-44 שדובר בה כבר, אין מה להוסיף. מוצלחת יותר או פחות, זו תמיד קומבינה (אגב זו אינה הבעת עמדה על איכותן של קומבינות-החצר - יש לא מעט סרנים כאלה מצויינים) וזה עניין פסיכולוגי, ובעל משמעות לחלפים.
בסרן וואנדורה יש שתי גרסאות לבחירתך, כל אחת עם יתרונותיה וחסרונותיה:

ניצול מירב הפיצ'רים - יחסי-העברה כמובן, ציריות, דיסקים גדולים, נאבות חסונות, מוטות היגוי ותפוחים רובסטים יותר, וכמובן - לוקרים חזקים (לא הזבל של CJ).
במקרה כזה 'התשלום' שלך יהיה בהמרה למעגל חלוקה של וואנדורה 8 ברגים, מה שיחייב: המרה כנ"ל גם בסרן האחורי כולל ספייסרים שיבליטו את הגלגלים בכ-3 ס"מ לכל צד, והשקעה יקרה בחמישיית ג'אנטים מתאימים.
ניצול שמרני של חוזק יחסי-העברה בעיקר - החלפת ידי-הסרן לכאלו של סופה, ומכאן קצרה הדרך לכל השאר - נאקלים סופה, נאבות סופה, וכן הלאה.

בכל אחת משתי האופציות תצטרך להשכיב כעשירייה לכל הפחות, שזה הרבה כסף (אלא אם יש לך מציאה\קשרים\ירושה\דוד מאמריקה).
לכן עד שתמצא סרן TJ ובמחיר שפוי כאמור - כולל חיזוקים מתבקשים שם בהאוזינג - הישאר עם הסרן שיש לך כיום, וזכור את אופציית הכלובים-30-כרומולי בציריות בבוא העת.

נדב42
30-01-17, 17:41
תודה דרור וגיתאי, החכמתי קצת 😊
מאחר ובכל מקרה אני רוצה לשים לוקרים, אז אני רוצה לדעת בוודאות שהסרן על כל מרכיביו יהיה יותר חסון מהלוקר. הלוקר הוא מבחינתי נקודת הגזירה המועדפת - הכי קל לטפל בשטח, ולא מאוד יקר להחלפה ...

בויטארה צחקו עלי שאני משריין את כל מערכות ההנעה ושם לוקרים אוטומטיים, ובסוף גזרתי צירייה בלי שהלוקר ימצמץ. לא בא לי שזה יקרה לי שוב, ובטח שלא בא לי להתמודד עם קורונה פיניון טחונים בשטח, גם זה קרה לי עם הויטארה (בסרן האחורי) וזה לא היה כיף ...

ofiredri
30-01-17, 18:36
נדב, אני לאחרונה שדרגתי ללוקרים המתאימים לסרן שלי - דנה 44 הכלאה עם דנה 30 TJ RUBICON.
ביצה - 44, ציריות פנימיות 44 (30 שיניים), ציריות חיצוניות (Outers) - דנה 30. קיט לוקרים של YUKON 5X4.5 כאשר הלוקר עצמו מתוצרת WARN.

ראשית, מי שאומר לך "מה אתה צריך לוקרים" לא יודע על מה הוא מדבר מבחינת איכות נסיעה בכביש למסלול ובחזרה. הג'יפ נוסע חלק ללא רעידות והצקות.
מעלה נוספת - בלאי נמוך לדיפרנציאל ולמכלולים שנעים ללא סיבה מוצדקת. מעלה נוספת חשובה - נאבה פתוחה הניתנת לשיפוץ.
מעלה פחות מורגשת - אומרים שצורך פחות דלק. לא ממש מרגיש בזה.
מעלה אחרונה - במקרה של תקלה בסרן הקדמי - משחרר לוקר ונוסע הביתה.
הלוקר עצמו נשבר לי פעם אחת אבל חייב לציין שבמסלול לילה אקסטרים. הוחלף באחריות Life Time Warranty של YUKON.

בקיצור ולעניין - עם צמיגים 33" וסרן כמו שלך, הייתי מחזק את הציריות הפנימיות של הדנה 30 לכרומולי ומחבר להן OUTERS של קיט הלוקרים שהן מגיעות כרומולי מהיצרן.
מקווה שעזרתי !

גיתאי נוה
30-01-17, 19:36
אופיר, אשמח אם תוכל להתייחס לסרן דנה 30 שלנו בסופה בהקשר לקיט לוקרים המדובר. למשל:

האם ניתן להתקין את הלוקרים בלי לעבור לציריות כרומולי? אם כן, האם צריך להחליף ציריות בכלל?
תוכל לתת קישור לקיט?

כל התייחסות נוספת לסרנים שלנו תתקבל בברכה
תודה
גיתאי

boaz avrahami
30-01-17, 19:38
אופיר
איזה גיפ ואיזה מדינה? [emoji41]
אהה, וכמה עלה לך התענוג אם אפשר?

ofiredri
30-01-17, 21:52
אופיר, אשמח אם תוכל להתייחס לסרן דנה 30 שלנו בסופה בהקשר לקיט לוקרים המדובר. למשל:

האם ניתן להתקין את הלוקרים בלי לעבור לציריות כרומולי? אם כן, האם צריך להחליף ציריות בכלל?
תוכל לתת קישור לקיט?

כל התייחסות נוספת לסרנים שלנו תתקבל בברכה
תודה
גיתאי

שלום גיתאי, ראשית אין צורך לעבור לציריות כרומולי. זו המלצה שלי בלבד על מנת לחזק את הסרן שיתמודד בגבורה עם צמיגים 33".
אין צורך טכני להחליף ציריות - אך ורק לחבר את הציריות הפנימיות המותקנות אצלך בסופה ל Outers שמגיעים לקיט. הקיט כולל צלחות בלם ...

קישור לקיט: https://www.amazon.com/YA-WU-07-Locking-Conversion-Differential/dp/B0078UA000

- - - Updated - - -

אופיר
איזה גיפ ואיזה מדינה? [emoji41]
אהה, וכמה עלה לך התענוג אם אפשר?

היי בועז, בכוונה לא הכנסתי את נושא העלויות למשוואה. כל אחד ומה שהוא מוכן ויכול להשקיע בג'יפ שלו.
הקיט המדובר עולה בארה"ב כ $1250. מכאן תעשה את החישובים של ייבוא לארץ.

FYI, אני מכיר אנשים שהביאו אותו בשלבים לארץ.

גיתאי נוה
30-01-17, 22:34
כלובי ה-outers הם לצלבי 30 מ"מ?

ofiredri
30-01-17, 22:42
לא סגור על המידה (לא מדדתי), אבל מופיע במפורש בקישור שמתאימים לדנה 30.
אצלי הם מתאימים תודות להכלאה בין דנה 30 ל 44 בסרן רוביקון.

boaz avrahami
30-01-17, 23:25
למרות הטיעונים שהועלו, ברשימת הקניות הפרטית שלי הלוקרים נשארים ממש לקראת הסוף.

אולי זה נוסע על הכביש חלק יותר אבל זה הנקודה הכי חלשה בשרשרת בהפרש גדול ולהשקפתי הבלתי מקצועית מיצר עוד חלקים שעשוים לקלקל את הטיול.

חסכון בבלאי ודלק אלו טיעונים שלא אוחזים מים.
אולי טוב לשכנע את האישה שתשחרר תקציב.

נדב42
31-01-17, 12:42
מזל שרשימת הקניות היא פרטית ...

אני מאוד מקווה שהלוקרים יהיו החוליה החלשה בשרשרת (בויטארה זה לא הוכיח את עצמו ...) אבל עדיין מתלבט כי בכל מקום שקראתי 33" נחשב לרף העליון עבור דנה 30, בהתייחסות לסרן עם הפיניון הגבוה.

נדב42
31-01-17, 12:50
ברור גם שכזה (http://www.morris4x4center.com/axle-front-locking-new-generation-dana-44-p5155256-m.html) היה יותר טוב, אבל לחלוטין לא בתקציב ...

גיתאי נוה
31-01-17, 12:57
ברור גם שכזה (http://www.morris4x4center.com/axle-front-locking-new-generation-dana-44-p5155256-m.html) היה יותר טוב, אבל לחלוטין לא בתקציב ...
למה, המשלוחה לא יקר [emoji14]

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

ofiredri
31-01-17, 17:30
אני מכיר רנגלרים עם 35" שנוסעים על דנה 30 ללא כל נזק אבל הנהג זהיר מאוד.
לדעתי 33" עדייו לא הרף העליון וגם אם כן או יש לך רגל כבדה, החלפת הציריות הקדמיות לכרומולי תעשה את העבודה.

נדב42
31-01-17, 17:33
אני חושב שהציריות הגיעו כרומולי עם הג'יפ מהבעלים הקודם :)

נדב42
31-01-17, 17:47
לגבי קיטים של לוקרים לדנה 30, מצאתי שניים:

הראשון של Alloy USA:
http://www.ebay.com/itm/Jeep-Wrangler-Yj-87-95-Dana-30-Manual-Locking-Hub-Conversion-X-12198-/351190626076?hash=item51c497af1c:g:E0IAA OSwcu5UNEEr&vxp=mtr (http://www.ebay.com/itm/Jeep-Wrangler-Yj-87-95-Dana-30-Manual-Locking-Hub-Conversion-X-12198-/351190626076?hash=item51c497af1c:g:E0IAA OSwcu5UNEEr&vxp=mtr)

השני של Yukon:
http://www.ebay.com/itm/Yukon-Gear-Spin-Free-Locking-Hub-Conversion-Kit-Dana-30-27-Spline-5-x-4-5-/301753963203?hash=item4641f012c3:g:arQAA OSw8gVX7r1Q&vxp=mtr (http://www.ebay.com/itm/Yukon-Gear-Spin-Free-Locking-Hub-Conversion-Kit-Dana-30-27-Spline-5-x-4-5-/301753963203?hash=item4641f012c3:g:arQAA OSw8gVX7r1Q&vxp=mtr)

מישהו מכיר את הקיטים הספציפיים האלו (או קיטים אחרים שלא מצאתי בעצמי ומומלצים) ?

ועוד שאלה גסה: מישהו מכיר לוקרים אוטומטיים שמתאימים לזה ?

ofiredri
31-01-17, 20:09
כתבתי לך שאצלי מותקן ה YUKON ??!!
לגבי ALLOY, הותקן אצל חבר עם ג'יפ דומה לשלי לפני כשבוע. לדעתי לא מצדיק את המחיר הגבוה גם בשל היותו מותג סיני וגם מגיע עם ציריות פנימיות שסתם מייקרות את התענוג.

למיטב ידעתי ולאחר מחקר מעמיק, אין קיטים נוספים שמתאימים לסט-אפ שלך.

נדב42
04-02-17, 23:01
ועוד שאלה גסה: מישהו מכיר לוקרים אוטומטיים שמתאימים לזה ?

השאלה עד כדי כך גסה ???

kobiarava
05-02-17, 17:33
אתה עושה את כל החיזוק הזה, כדי בסוף להרכיב רכיב שברירי כמו לוקר אוטומטי? אם כבר הסבה ללוקרים- אז עד הסוף...

קובי

נדב42
05-02-17, 17:58
אמרו לי את אותו הדבר גם לגבי הויטארה בזמנו, והתשובה מבחינתי ברורה: אני מעדיף שיידפק לי לוקר מאשר כל דבר אחר במערכות ההנעה, לא מתבייש להחזיק לוקר ספייר קבוע ברכב (מן הסתם יגיעו ידניים בקיט שיוכלו לשמש כספייר נאות).

בויטארה, אגב, הצלחתי לשבור ציריה גם עם לוקר אוטומטי בלי שייגרם ללוקר נזק. הפעם היחידה שנדפק לי לוקר אוטומטי היתה כשהברגים שמחברים אותו למקומו השתחררו ...

וחוצמזה, המטרה היא לא חיזוק אלא שחרור ההנעה הקדמית כשהיא לא בשימוש.

אתה מכיר לוקר אוטומטי מתאים ?

גיתאי נוה
05-02-17, 20:11
נדב אני לא מצליח להבין לאיפה אתה חותר.
אם אתה רוצה לוודא שנקודת הכשל שלך היא בקצוות, קנה לוקרים מניגריה ואני מבטיח לך אחלה נקודת כשל שבעולם. קנה סטוק.

סוגיית "נקודת הכשל", ככל שהיא חשובה - היא עדיין הטפל; אל תהפוך אותה לעיקר.
לוקרים הם שיפור מצויין, קנה לוקרים ידניים טובים וזרוק מאחורה אחד ספייר. אני לא רואה שום תועלת בלוקרים אוטומטיים חוץ מתקלות.

נדב42
05-02-17, 21:00
לוקר אוטומטי זה נוח, במיוחד למצבים שאתה מגשר מפה-לשם בלי לתכנן שילוב של הנעה קדמית ופתאום נקלע למצב שבכל זאת מצריך אותה. ועכשיו לך תרד בבוץ למשל. עניין של נוחות.
זה הסידור שהתאים לי בויטארה ואני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד גם פה (אם כי התסריט הזה יהיה פחות נפוץ בצ'רוקי)

ולא, אני לא מתכוון לחפש בכוונה לוקר מעפן. ואם לא אמצא לוקר אוטומטי מתאים כנראה אעדיף לוקרים ידניים על פני המצב הנוכחי.
אז אולי אני חושב קצת אחרת מהעדר, ואולי קצת משוגע לפעמים, אז מה - לא תעזרו לי ? :)

ראיתי למשל את הלוקרים האלו (http://www.ebay.com/itm/Vintage-Working-Automatic-Locking-Hubs-Dana-60-50-30-Spline-Chevy-Ford-Dodge-/391686956166)(שהמכרז שלהם נגמר עוד 3 שעות ...), אבל אין לי מושג אם הם יתאימו ... איך אני מוצא לוקרים מתאימים ?

ofiredri
05-02-17, 22:01
לוקר אוטומטי זה נוח, במיוחד למצבים שאתה מגשר מפה-לשם בלי לתכנן שילוב של הנעה קדמית ופתאום נקלע למצב שבכל זאת מצריך אותה. ועכשיו לך תרד בבוץ למשל. עניין של נוחות.
זה הסידור שהתאים לי בויטארה ואני לא רואה סיבה שזה לא יעבוד גם פה (אם כי התסריט הזה יהיה פחות נפוץ בצ'רוקי)

ולא, אני לא מתכוון לחפש בכוונה לוקר מעפן. ואם לא אמצא לוקר אוטומטי מתאים כנראה אעדיף לוקרים ידניים על פני המצב הנוכחי.
אז אולי אני חושב קצת אחרת מהעדר, ואולי קצת משוגע לפעמים, אז מה - לא תעזרו לי ? :)

ראיתי למשל את הלוקרים האלו (http://www.ebay.com/itm/Vintage-Working-Automatic-Locking-Hubs-Dana-60-50-30-Spline-Chevy-Ford-Dodge-/391686956166)(שהמכרז שלהם נגמר עוד 3 שעות ...), אבל אין לי מושג אם הם יתאימו ... איך אני מוצא לוקרים מתאימים ?
כתוב במפורש דנה 50 או 60 - 30 שיניים. אין סיכוי שיתאים.

הפיוז האמיתי במערכת הזאת הוא הצלב.
אתה סתם מחפש הרפתקאות ... לא חבל לך על הזמן והאנרגיות ?
יש מעט מאוד פתרונות הסבה לסרן הזה.

בהצלחה בהמשך הדרך !

נמרוד
06-02-17, 06:35
נדב אתה מתפזר.

שכח את הויטארה. אין שום קשר ושום רלוונטיות.
אופיר כתב לך את האפשרויות - יש שני קיטים (היה פעם גם קיט של וורן) - כולם אותו דבר בגדול, 1250+ דולר לפני משלוחה. אין קיצורי דרך. אין לוקרים אוטומטיים לג'יפ אמיתי. זה לא ויטארה כאמור...

לטעמי זו השקעה כבדה מדי בשביל הפיצ'ר של לוקרים, אבל אם זה מה שאתה רוצה זה המחיר. אם אתה רוצה לחזק באמת דנה 30, הוצאה יותר נכונה של כסף תהיה על קיט של ציריות 30 שיניים + נעילת דיפרנציאל 30 שיניים לדנה 30 - דטרויט או ARB - מה קוראים super 30.

asafk
07-02-17, 19:25
נמרוד, הוא לא רוצה לחזק. הוא כתב שהוא רוצה לייצר נקודה חלשה יותר מהנקודה החלשה הקיימת. משונה קצת בעיני אבל זו המשמעות של ״פיוז״, מושג שחשבתי ששייך בהקשר של סרנים רק ללנדרוברים שמתוכננים ובנויים לא מספיק טוב.

וחוץ מזה גם עם כל רשימת הקניות נשארת עם קורונה שברוורס כשהמשקל על הסרן יכולה לאבד כמה שיניים ולהיראות כמו פה של ילדה בכיתה גימל.
וזה קורה באמת. עם או בלי פיוז כי הקורונה רואה את כל הטון וחצי שיושבים על הסרן והלוקרים רואים כל אחד רק חצי מזה אם לשני הצדדים יש אחיזה.

אסף.

נדב42
07-02-17, 20:14
לא לגמרי מדוייק ...
המטרה הראשונית היתה להוסיף לוקרים כדי לשחרר את ההנעה הקדמית בנסיעה מנהלתית (ואולי גם באי-אלו תסריטי זוועות אחרים)
מכיוון שהקיטים האלו יקרים מאוד, עלתה השאלה האם שווה להשקיע כל כך הרבה כסף בסרן שהוא חלש יחסית וכנראה גבולי, ומה האופציות שעומדות בפני...

מכל המלל בשרשור הזה, עוד לא ממש הבנתי איך נראית סקלת החוזקים שבין דנה 30 רגיל - דנה 30 פיניון גבוה - דנה 44 רגיל - דנה 44 פיניון גבוה, ובעיקר כמה משמעותי הפער שבין הסרן הנוכחי שלי לדנה 44 שאפשר להשיג במחיר שפוי ...

בכל מקרה, אני מעדיף שהחולייה החלשה תהיה יחסית זולה וקלה להחלפה בשטח. לוקר זה לא בעייה להחליף, צלב קצת יותר מורכב אבל אפשרי, ציריות או קורונה/פיניון הם לא חלקים שהייתי שש להחליף ...

סליחה על החפירות, אני פשוט מעדיף לתכנן באופן יסודי לפני שאני מוציא את השקל הראשון ...

גיתאי נוה
07-02-17, 20:34
חוץ מקורונה-פיניון, כל השאר זה שטויות להחליף בשטח.

asafk
07-02-17, 20:51
דנה 30 / דנה 35 הם סרן של טון ורבע. דנה 44 הוא סרן של 2 טון.
זה היחס פחות או יותר....

אסף.

נדב42
07-02-17, 21:54
הצ'רוקי שוקל עכשיו שניים ורבע טון, עם ציוד סטנדרטי.
אם אני מבין נכון, הסרן גבולי למדי ...

נדב42
07-02-17, 22:14
דנה 30 / דנה 35 הם סרן של טון ורבע. דנה 44 הוא סרן של 2 טון.
זה היחס פחות או יותר....
זה היחס גם כשמשווים דנה 30 עם פיניון גבוה לדנה 44 רגיל ?

נדב42
22-05-17, 19:10
מרענן קצת את השרשור...

עדיין הייתי רוצה לקבל חוות דעת על הפער בין דנה 30 פיניון גבוה לדנה 44 קדמי רגיל.

קראתי קצת על הקיט של יוקון, הוא מיועד לצלבים של 30 מ"מ, מה שייקר את העסק בעוד כ- $500 (שם) על ציריות פנימיות.
הסרן הנוכחי נעול עם בולסטר. האם מכלול הדיפרנציאל הנעול מספיק חסון לשם שינוי כזה ?

דרור ברלי
22-05-17, 22:05
בולסטר נעילה מצויינת. חזקה ואמינה.
חבל שלא משווקת עוד.

נדב42
26-06-17, 16:45
מרענן וחוזר על השאלה האחרונה (שלא נענתה):

האם עדיף לי להשאר עם הסרן הקיים (דנה 30 reverse cut) או לעבור לדנה 44 קדמי רגיל (בהתאמות שמבוצעות בארץ) ?
לצורך המיקוד אפשר לצאת מנקודת הנחה שיש לי מי שיבצע את ההסבה של הסרן באיכות עבודה טובה)

שוב, ברור לי שעדיף דנה 44 Reverse cut אבל לא מסתובבים כאלו בארץ וגם להביא מחו"ל יהיה יקר מאוד, מחוץ למסגרת התקציב.

השיקולים שאני רואה הם חוזק הסרן עצמו וזווית העבודה של הדרייבשאפט הקדמי, אם יש שיקולים נוספים, ספרו לי :)

lizard
26-06-17, 17:03
עדיף דנה 44.

גיתאי נוה
26-06-17, 17:22
שיפור זווית גל קדמי יושג רק במעבר מדנה 30 פיניון-נמוך לדנה 44 פיניון-גבוה.
לא יודע להשוות חוזק קורונה-פיניון של 44 ל-30 רברס קאט, אבל יתרון ברור תקבל בנסיעות לאחור במעלה.

השועל
26-06-17, 18:13
דנה 30 זה הסרן הקטן ביותר שיש (ואם הוא רוורס קאט אז בכלל) וזה גם היתרון שלו, ביצה קטנה וקלירנס לדרייבשאפט, בארהב הרבה עושים חיזוקים ל30 בכדי לא לאבד את הקלירנס שהוא נותן.
ולכן אני באמת לא מבין למה אתה רוצה להחליף ל44 מקדימה, השקעה מבוזבזת לטעמי שעולה 15 אלף שקל.. אתה הרי לא עושה עבירות קשה מאוד או אקסטרים אז בשביל מה??

תקנה קיט חיזוק לסרן שלך (סט של מתכות שמולחמות לרוחבו של הסרן וזה יחסית זול), שדרג את הציריות לכרומולי, שים צלבים HD וזה הכל.

אני לא הייתי נוגע.

בהצלחה.

boaz avrahami
26-06-17, 18:30
+1 לדני

יש גשר חיצוני
יש אוזנים בין הצינור לנאקל
יש חיזוק פנימי לצינורות
ציריות מחוזקות.

יצא יותר זול ויותר חזק משתוכל אי פעם לשבור

קח כמה רעיונות

http://www.ironrockoffroad.com/10133.html

נדב42
26-06-17, 18:46
יצא יותר זול ויותר חזק משתוכל אי פעם לשבור
אתה מזלזל ביכולות שלי ???
(או שמא אתה מציב בפני אתגר ...)

ועכשיו ברצינות:
אני כן חוטא בשעשועי עבירות למיניהם, אם כי לרוב מעדיף זחילות על פני כסאח
אני לא זוכר מתי יצא לי לנסוע יותר מ- 30 ס"מ ברוורס בעלייה
2 הסרנים נעולים כך שאין את המכות של נחיתה מהצלבה, אבל יש את העומסים של סרן נעול.
ורק להזכיר: גלגלי 33" נחשבים לרף העליון של דנה 30.

yoni_0000
26-06-17, 19:37
http://www.fourwheeler.com/how-to/transmission-drivetrain/129-1103-making-stock-dana-30-axles-survive/

כתבה שנותנת טיפים לחיזוק דנה 30 של JK. שווה לקרוא.
אחד התהליכים שמפורטים שם הם טבילה של הקרונה פניון בחנקן נוזלי. נטען שם שהתהליך מחזק אותם לרמה של כאלה בדנה 44, בעלות זניחה. מישהו שמע על זה? מקום בארץ שיכול לתת שירות כזה?
115555

נדב42
20-06-19, 09:09
תקנה קיט חיזוק לסרן שלך (סט של מתכות שמולחמות לרוחבו של הסרן וזה יחסית זול), שדרג את הציריות לכרומולי, שים צלבים HD וזה הכל.

יש, יש ויש. ועדיין הסרן התחיל לחייך בקדנציה שלי, אז כנראה שהעומסים עליו גדולים מדי.
ועכשיו גם הלכה הנעילה (בולסטר) ויש רעשים מפחידים ברגע שמשלבים את ההנעה הקדמית. החזרת הסרן לתפקוד מלא עם נעילה תעלה לפחות עשירייה, לא מתכוון לשים את הכסף על הסרן הזה, שימשיך לחייך אלי ...

מסתכלים קדימה - יש מספר וריאציות, ואולי אפילו אצליח למצוא סרן 44 TJ עם High-Pinion וזווית קאסטר שמתאימה לרכב שלי ...

shachar
20-06-19, 10:08
שים לב איזו פרסומת גוגל הצמיד לשרשור הזה.....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190620/73ca398707edb0e56d374555eeb46f67.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

נדב42
20-06-19, 10:13
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
ישועות תתקבלנה בברכה. גם תרומות ...

נדב42
20-06-19, 19:01
ממשיך בשרשור המתאים ..

נדב אני חושב שאתה עושה טעות. לדעתי אתה צריך להחליף לאותו סרן 30 רברס קאט. עם ה44 אתה מוסיף משקל ומנמיך את האוטו ועדיין אתה נשאר עם אותן נקודות חולשה... כאמור, ההבדל המשמעותי בין השניים הוא החוזק של הקורונה פיניון אבל לא זה מה שנהרס לך.

אם תשאל אותי, הסרן שלך עבר התעללות כלשהי לפניי הקדנציה שלך, וכל החיזוקים הותקנו אחריי. תביא האוזינג של סופה, תבנה אותו טוב וחזק והוא יחזיק לך לנצח.

אם אתה מחליט לשדרג ל44, הייתי שוקל לעלות לצמיגי 35" בשביל לפצות על החסרונות.

החיוך התחיל בחצי שנה עד לשנה האחרונה, כלומר עמוק בתוך הקדנציה שלי. לחלוטין עבודה שלי ..

מה ההבדל במרווח הגחון בין דנה 30 לדנה 44 ? לא נראה לי שמצדיק מעבר ל- 35, זה לא דנה 60 (שכנראה גם הוא לא גדול בכזה פער ..)

ומנקודת מבט אחרת: הסרן האחורי שלי הוא 44, נראה לי מתבקש שהסרנים יהיו בני אותה המשפחה ...

ד ו ר ו ן
20-06-19, 19:09
יש תמונה של החיזוק של הסרן?
יכול להיות שהחיזוק גרם לנקודת עומס ומכאן הבעיה?

Slowly..

נדב42
20-06-19, 19:22
יכול להיות, ויכול להיות שלא.
היית שם עכשיו עשירייה על השמשת סרן משומש, שיישאר גבולי מבחינת מכלולים פנימיים וחיצוניים ?

נכון, 44 חדש יעלה כפול ואולי יותר (עם נעילה והכל), אבל הוא מותאם יותר לבנייה הנוכחית של הרכב (הפחתות, צמיגים, גובה) ואם אקנה חדש אולי אפילו אצליח למצוא כזה עם זווית קאסטר מתאימה (יש קרדן כפול בגל ההינע הקדמי)

ariel-ro
20-06-19, 19:45
בהמשך לשרשור ההוא-

בעניין הסרן המחייך-
זה מעניין. סה"כ לא שמעתי על הרבה צ'ירוקים(עם 31-33) עם דנה 30 שמחייך.
כפי שדורון רשם, סופות ממוגנות עובדות איתו וזה עובד בסדר גמור.
יש לי תחושה שהחיזוק על הסרן יצר עומס נקודתי כלשהו בנקודת החיבור והסרן התעקם.

שיקול נוסף בהחלפה ל44-
דנה 44 כבד יותר מדנה 30. לא יודע להצביע על מספרים, אבל מדובר על עשרות אחוזים לדעתי.
התושבות של זרועות הרדיוס העליונות בXJ סובלות מספיק קשה עם דנה 30 ועברו אצל חלקנו כבר אי אלו ריתוכים וחיזוקים.

תשלב את זה עם סרן כבר יותר, ועם מרווח לקרקע נמוך יותר שיגזור הרבה יותר מכות ישירות על התושבות ויש לי תחושה שזה בכלל יגזור את דינן של התושבות ויחייב פתרון קיצוני יותר(קיט זרועות ארוכות, חיזוקי שלדה מאסיבים וכו')
קח גם את זה בחשבון התקציב שלך.

לדעתי-
ברלי פרסם בזמנו סרנים מTJ(מתאים בדיוק לXJ), היה שם סרן דנה 30 קדמי עם יחס 4.1.
אם עדיין רלוונטי הייתי קונה ממנו את הסרן ומתקין - מעביר את הציריות וכד'. בעלות יחסית קטנה אתה מחזיר את הצ'ירוקי לעבודה.
חלקים מהסרן הישן(ציריות, קורונה-פניון, נאקלים וכד') אתה יכול למכור וככה בכלל העלות תצטמצם.

קראתי קצת באינטרנט.
נשמע שהצינורות של 44 ו30 הם אותו הדבר. ההבדל הוא בקייס של הדיפרנציאל שנובע מגודל קורונה/פיניון. כמובן שהציריות בעלות קוטר גדול יותר.
מה שבעצם אומר שדנה 44 קדמי משומש שירד מTJ(היחיד שמתאים לצ'ירוקי) לא ייתן לך שיפור בגזרה שאתה מחפש.
דנה 44 חדשים מחברות כמו Currie/spicer וכד' עולים בארצות הברית משהו כמו 5000דולר כולל הכל(נעילות, ציריות וכו'). הם מוצעים עם צינורות עבים יותר והם בהחלט סרנים בריונים. אבל 5000 דולר בארה"ב מתרגם פה להרבה מאוד כסף.

ד ו ר ו ן
20-06-19, 20:20
היית שם עכשיו עשירייה על השמשת סרן משומש, שיישאר גבולי מבחינת מכלולים פנימיים וחיצוניים ?

סרן זה ברזילייה.
אם הגוף ישר אפשר להביא לכשירות אפס או מאד קרוב לכך.
אתה גם יכול לבנות אותו טוב יותר מהקודם.

אתה מתכוון לרכוש 44 חדש לגמרי או מחודש?

אני הייתי עושה שיקול קר של עלות ופשטות.

Slowly..

נדב42
20-06-19, 21:16
אשמח אם תמצא לי 44 כזה משומש ... סרן נדיר מאוד ויקר גם בארה"ב. זה כנראה ייגמר בחדש ...

yoni_0000
20-06-19, 21:46
תוותר על הרוורס קאט ותיקח סרן של ונדורה...
תחליף את שני הסרנים לכאלו של רוביקון...

באמת תוציא 30-40 אלף על סרן אפטר מרקט חדש בשביל 33"?

נדב42
20-06-19, 22:17
תוותר על הרוורס קאט ותיקח סרן של ונדורה...

לא.

תחליף את שני הסרנים לכאלו של רוביקון...

נניח, וזה יצא לי יותר זול ? (אל תשכח תושבות, היגוי, סט ג׳אנטים חדש)
וזה ייתן לי להשאר עם ג׳אנטים 15" ?

באמת תוציא 30-40 אלף על סרן אפטר מרקט חדש בשביל 33"?

עוד לא יודע כמה יצא, יש לי זמן, מעדיף להשבית (סוג של) את הצ׳רוקי ולחכות להזדמנות/תקציב מאשר לשים הרבה כסף על פתרון פרטאצ׳.
זה היתרון בהפרדת רשויות, אין לחץ ...

yoni_0000
20-06-19, 22:43
כל סרן ידרוש התאמות של תושבות.

אני מאמין שב15-20 אלף אתה מביא 2 סרנים מוכנים, כלומר נעילות יחסי העברה וחיזוקים.

לגלח אותן מהתושבות זה קל, ותושבות אוניברסליות נימכרות בזיל הזול בארה"ב. ג'אנטים משומשים זה גרושים, ואל תשכח שג'אנט 16 פותח לך מגוון אופציות לצמיגים במידות מילמטריות מקבילות ל33x10.5.

תחפש.. לדעתי תופתע. יש מספיק משוגעים שהחליפו לרוביקונים סרנים כבר אחריי ששיפרו אותם והן מחפשים להיפטר מהם.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב42
20-06-19, 22:59
לא רוצה ג׳אנט 16. רוצה יותר גומי ופחות ברזל...

ariel-ro
20-06-19, 23:16
תחפש.. לדעתי תופתע. יש מספיק משוגעים שהחליפו לרוביקונים סרנים כבר אחריי ששיפרו אותם והן מחפשים להיפטר מהם.

יוני, אני שוב מדגיש(כי אני חושב שנדב הולך להוציא כמות כסף לא סבירה על תקלה סבירה). ההאוזינג של דנה 30 ודנה 44 מרוביקון זהה.
זאת אחת הסיבות שמחליפים סרנים לסרני אפטר מרקט יקרים.

נדב42
21-06-19, 09:08
ממשיך כאן..

ב- 33 זה לא ממש משנה אם אתה ב 15 או 16 . יש לך יותר גומי ממה שאתה צריך אם כי אני מבין למה כיום אתה דבר ראשון בודק את הגומי [emoji6]

לא ירדתי לסוף דעתך - פרט, נמק והסבר ...

נמרוד
21-06-19, 10:35
ממשיך כאן..

לא ירדתי לסוף דעתך - פרט, נמק והסבר ...צמיג 285/75R16 - זמין בארץ הרבה יותר מאשר 33/10.5R15 שיש לך על הרכב היום, והוא 33 על 11.5 אינץ'. זה לא פחות גומי. זו דוגמא למקרה שלך.

השנים עוברות ומבחר הצמיגים ל15 קטן, ל16 ול17 עולה.

boaz avrahami
21-06-19, 10:58
הסיבה לגודל למי שלא קרא שם היא בטיחותית.
הדיסקים גדלים ומחייבים גאנטים גדולים יותר.

הבעיה הכי גדולה כרגע זה שהמנגל שלך מושבת

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
21-06-19, 13:52
הסיבה לגודל למי שלא קרא שם היא בטיחותית.
הדיסקים גדלים ומחייבים גאנטים גדולים יותר.

הבעיה הכי גדולה כרגע זה שהמנגל שלך מושבת

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

לא מושבת ....

רק לא נייד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
21-06-19, 14:20
תרגיעו, את המסלול של המפגש הלילי אני עובר ב- 2x4 ...

yoni_0000
21-06-19, 15:02
יש כבר מסלול?

boaz avrahami
21-06-19, 16:21
לא סגור. מקווה שיהיה לי כח מחר אחהצ לטייל

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

סולי
21-06-19, 17:54
ממשיך בשרשור המתאים ..

החיוך התחיל בחצי שנה עד לשנה האחרונה, כלומר עמוק בתוך הקדנציה שלי. לחלוטין עבודה שלי ..

מה ההבדל במרווח הגחון בין דנה 30 לדנה 44 ? לא נראה לי שמצדיק מעבר ל- 35, זה לא דנה 60 (שכנראה גם הוא לא גדול בכזה פער ..)

אם יש הבדל בקוטר של הקורונוה פיניון בין ה30 ל44 ... מין הסתם תצטרך לעלות למידה מעל ... 34/5... כדי לקבל את אותו מרווח גחון.
עכשיו תוסיף את המשקלים של הגלגלי והסרנים הכבדים יותר, לא בטוח כמה הרכב יהיה עביר יותר.

אתן דוגמא מעולם הסוזוקי...
עד גלגל 33 לעבור לסרני טויוטה מתחת לסמוראי יוביל לרכב פחות עביר מסמוראי עם סרנים מחוזקים וגלגל 33.

בחזרה ל30 שלך, לעבור ל44.. ימשוך לכיוון ה35" שימשוך לכיוון ההידרואסיסט... וחיזוקי שלדה וכו.

אם הכוונה להישאר על 33 הייתי מנסה למצוא סרן 30 במחיר מציאה ולחזק אותו עם סליב פנימי בנוסף לגשר חיצוני זה היה הפתרון שהייתי בוחר בו.

ובלי לחזק את השלדה, יש ברקטים חתוכים בלייזר ומכופפים שאמורים לעזור לאינדיאני שלך להחזיק את העומס.
תושבות זרועות רדיוס גם לא נראות אצלך בשיאן... ..יאללה לונג ארמס...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

דרור ברלי
21-06-19, 18:03
יוני, אני שוב מדגיש(כי אני חושב שנדב הולך להוציא כמות כסף לא סבירה על תקלה סבירה). ההאוזינג של דנה 30 ודנה 44 מרוביקון זהה.
זאת אחת הסיבות שמחליפים סרנים לסרני אפטר מרקט יקרים.

הסיבה העיקרית היא מירוץ חימוש.
כדי להבין את תרבות השיפורים בקרב בעלי רנגלרים ורוביקונים בישראל צריך כנראה להתעמק הרבה מעבר לברזלים.
זה קהל מאוד מיוחד עם אגו בשמיים. הם מוכרחים להיות הכי גדולים והכי גיבורים והכי מפחידים. על הקפיצים הכי גבוהים והצמיגים הכי גדולים והגרילים הכי כועסים ולמי יש יותר לדים ומערכות סטריאו מופרכתו שעומר אדם צורח מהן הכי חזק.
אין מצב שם שאתה תתגלגל על צמיגי 42 ואני רק על 40... אז נחליף שוב חצי ג'יפ ונעלה ל-44, כדי להיות הכי גדול ולו רק לחודש-חודשיים, עד שמישהו אחר ישפוך עוד 200K באוטו שלו ויהיה הכי גדול, זמנית בהחלט.
היכולת הכלכלית קיימת שם מעל ומעבר אז למה לא בעצם?... זה הכיף שלהם. והאמת היא אני מפרגן. שיהיו בריאים.

זו מציאות שבה גלגל 35' זה קטן ומיועד לחלשים, 37 זה "סטנדרטי" ו-40' זה "נחמד" ולא יותר. זכרי האלפא שבחבורה כבר על 42' ו-44', והם נוסעים לכמריר כל שבוע - לא כדי "לעשות את כמריר" (שהם כבר עשו מקדימה ומאחורה ומהצדדים וברוורס), אלא כדי לעשות את כמריר בזמנים. מול הסטופר. בליגה הזאת באמת מוכרחים סרני קאסטום. מי שנמצא בסצינה הזו, מחליף סרנים. וטרנספר. מערכת היגוי וכו' וכו'. זה כבר עמוק בתחום שינויי המבנה האסורים, רכב תחרותי לכל דבר ועניין שכבר לא רק לא חוקי אלא באמת לא מתאים לנסיעה על כביש, שום סוג של כביש - וחלקם כבר מתנהלים עם פולסייז וסוחבים את הג'יפ לשטח על נגרר.
עם כזו אופרציה, הם כבר לא באמת מטיילים, רק מחפשים משחקי עבירות אקסטרים. כמריר, 669, נחל פלד ושאר אתרי עליה לרגל נקודתיים לאוהבי השבירות. מי שזה סבבה לו, זה סבבה גם לי.

בתכל'ס רוביקון-טיולים שפוי שנשאר חוקי לכביש (פחות או יותר) יכול להסתפק בסרן המקורי. מקסימום עם חיזוקים. אני מסכים שסרני ה-JK נוטים יותר לחייך עם הזמן כי הם רחבים יותר והרכב עצמו כבד יותר ועם גלגלים יותר גדולים כבר במקור, אבל הסרן המקורי לא פראייר.

במקרה של סופות וצ'רוקים, הדנה 30 רוורס קאט המקורי מחזיק יפה מאוד ואני משוכנע שהסרן שלך נדב, זוכר טראומות גם מהבעלים הקודמים. ברזלים כידוע, הם כמו נשים. לא שוכחים כלום.

אז הסרן שלך כשל. זה חבל, זה קרה, זה קורה וזה יקרה גם בסרנים חזקים יותר מדנה 30. בתכל'ס אני לא חושב שיש לך בעיה אמיתית של חוזק ושרידות מכלולים. הסט-אפ שלך לא קיצוני. לא בגודל הגלגל, לא במשקלים, גם לא באופי השימוש. אתה לא באמת צריך סרן קאסטום. אתה רק רוצה - ואולי מחפש חיזוקים להוצאה שכזו?

נדב42
21-06-19, 18:06
בדקתי באינטרטנט, ההבדל במרווח הגחון בין דנה 30 ל- 44 הוא 1.6 ס"מ. לא נראה לי סיבה מוצדקת לעלות במידת הגלגלים ב- 2" ...

אם יהיה לי כוח, אצא למדוד את המרווח בפועל אצלי (האחורי שלי הרי 44..)

נדב42
21-06-19, 22:51
במקרה של סופות וצ'רוקים, הדנה 30 רוורס קאט המקורי מחזיק יפה מאוד ואני משוכנע שהסרן שלך נדב, זוכר טראומות גם מהבעלים הקודמים. ברזלים כידוע, הם כמו נשים. לא שוכחים כלום.

אז הסרן שלך כשל. זה חבל, זה קרה, זה קורה וזה יקרה גם בסרנים חזקים יותר מדנה 30. בתכל'ס אני לא חושב שיש לך בעיה אמיתית של חוזק ושרידות מכלולים. הסט-אפ שלך לא קיצוני. לא בגודל הגלגל, לא במשקלים, גם לא באופי השימוש. אתה לא באמת צריך סרן קאסטום. אתה רק רוצה - ואולי מחפש חיזוקים להוצאה שכזו?

אני לא במירוץ חימוש להגדיל את הגלגלים, להזכירך אני עוד הצרתי אותם אחרי הקנייה. הרכב עכשיו באיזון שמתאים לי, לא רוצה להגדיל ולא להקטין.

אז מה אתה מציע ?

לקנות עוד סרן כזה משומש ?
למה, אתה חושב שהוא לא יזכור מה שעשה לו הבעלים הקודם ? (ובינינו, אני לא חושב שהבעלים הקודם, זה שהגדיל ל- 33, החזיק את הרכב מספיק זמן כדי ליצור את החיוך. אני די משוכנע שזו עבודה שלי..)

כמה זה יחסוך לי, אם נזכור שאני רוצה לחזור לסטאפ דומה של נעילה נשלטת, עדיף OX ?

zivo
22-06-19, 00:16
+1 לדרור.
כמתבונן מהצד, באמת שאין כל סיבה לא להשאר עם דנה 30.
אתה חוזר ומציין כמה טוב לך עם הסטאפ הנוכחי (של הרכב כולו), ומנהל פה עשרות הודעות, על שדרוג הסטאפ.
תמצא סרן טוב (כנראה שלא צריכה להיות בעיה), תוודא שהחיזוק שלו טוב \ נכון (ואם לא, אז תתקן), ותשאר בגדלים שיש לך היום.

My two cents

דרור ברלי
22-06-19, 18:33
תשיג האוזינג דנה 30 תקין.
מכניסים לתוכו סליבים.
בונים גשר חיזוק חיצוני.
הסרן יחזיק אחלה.

נדב42
22-06-19, 19:18
אתה חוזר ומציין כמה טוב לך עם הסטאפ הנוכחי (של הרכב כולו), ומנהל פה עשרות הודעות, על שדרוג הסטאפ.

הסט-אפ הנוכחי טוב לי מבחינת מידות הצמיגים, יחסי ההעברה ומהלכי המתלים. פחות טוב לי מבחינת שרידות הסרן הקדמי ...

zivo
22-06-19, 19:35
הסט-אפ הנוכחי טוב לי מבחינת מידות הצמיגים, יחסי ההעברה ומהלכי המתלים. פחות טוב לי מבחינת שרידות הסרן הקדמי ...
וכולם פה אומרים לך, שדנה 30 , צריך להספיק לך.
(כאמור, כמשקיף מהצד. לא מכיר דנות לעומק).
הדבר היחידי שאני יכול להגיד -אני עוד הכרתי 6, 8 לפני 40 שנה, שעוד ריתכו בזנ"ט לחיזוק של הסרן.
העמיסו על הרכב, הרבה יותר ממך (למעלה מ 10 לוחמים + ציוד).
לא היו נעילות כמו לך, והבולמים היו זבל ....
אבל זה נסע.

ורק עוד דבר אחד, נראה לי שדנה 30 (וכל האביזרים מסביב), יהיה לך יותר זול, גם אם עוד חמש שנים 50K, תעשה עוד אובראול.

נמרוד
22-06-19, 20:27
דנה 30 סרן טוב והכל וידה-ידה-ידה אבל מקריאה נראה שבאמת מיצית.

אז מה האפשרויות הריאליות שעל הפרק? או שאתה באמת הולך לייבא סרן קאסטום שיעלה כמו הרכב כולו?

נדב42
22-06-19, 20:33
יאללה, בואו נעשה חשבון...

תשיג האוזינג דנה 30 תקין.
מכניסים לתוכו סליבים.
בונים גשר חיזוק חיצוני.
הסרן יחזיק אחלה.

נניח שאני משיג כזה האוזינג, נניח מחבר פורום שמוכר ב- 3000 ש"ח, בלי להזכיר שמות כמובן ..

כמה יעלה לי להוסיף סליבים וחיזוקים ?

עד כאן, זה מביא אותי להאוזינג ריק שלתוכו צריך להתקין גם נעילה נשלטת. וזה במחירי הארץ כי אין לי מי שיביא לי חלקים במזוודה מארה"ב, ועל זה יש להוסיף את מחירי ההרכבה בארץ שגם אינה בדיוק זולה.

אבל יודעים מה ? זורם אתכם. אבדוק מחר אצל ארנון שושני כמה יעלו לי החיזוקים (אם מישהו מכיר בעל מקצוע אחר לעניין, בררו מחיר ועדכנו כאן), אצל קנטרוביץ׳ כמה תעלה נעילה OX, ואצל אסף כמה יעלה להרכיב את הכל.

במקביל אנסה לברר כמה יעלה לי כאן סרן 44 אפטרמרקט באותו הרכב.

מי שיודע מחירים קונקרטיים, אנא שתפו.

נמרוד
22-06-19, 20:42
קרי רוק ג'וק 44 - בחר אופציות וקבל מחיר:

https://www.currieenterprises.com/rockjock-44-tj-front-axle-builder

yoni_0000
22-06-19, 21:05
https://www.ironrockoffroad.com/product/xjtjzj-dana-30-inner-axle-sleeve-kit.html

בבקשה.. קיט סליבים. במקרה הגרוע 1000 שקל בארץ.
חיזוק חיצוני בערך אותה עלות. יש מבחר נעילות, איטון חשמלית עולה כ6k, יחסי העברה כ1200 ש"ח. עבודה על כל זה, אני מעריך כ2500 שח. הגענו ל15..? חפש סרניי רוביקון מוכנים. יכול להיות משתלם יותר.

נדב42
22-06-19, 23:32
לעבור לסרני jk רוביקון אומר גם להחליף גלגלים (7k ופחות אינץ׳ אוויר לעומת הנוכחיים) ולטפל מחדש בהיגוי (בהחלט רצוי, אבל גם לא זול), וכמובן להחליף גם סרן אחורי. ולשניהם להתאים תושבות - עוד כסף וגם גילוחים וריתוכים שכנראה מחלישים נקודתית את הסרן ...

יצא יותר זול ?
אין לי מושג אם מסתובבים משומשים כאלו וכמה עולים ...

boaz avrahami
22-06-19, 23:43
אם יש לך ABS אז שכח ממנו אבל אם יש לך כבר היום אחורי 44 אז כבר בטח שכחת ממנו.

מצטרף לדעתו של זיו, אתה מחפש חיזוק להוצאה מוגזמת ודי מיותרת שיכולה להיפתר יפה בהרבה פחות .
הגיון אין פה אבל תכלס גם לא היה בויטרה אז לא מפתיע.
בקיצור, תגדיר תקציב ויהיה קל לעזור לך למצוא איך לבזבז אותו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
23-06-19, 00:09
יאללה, בואו נעשה חשבון...

נניח שאני משיג כזה האוזינג, נניח מחבר פורום שמוכר ב- 3000 ש"ח, בלי להזכיר שמות כמובן ..
.

האוזינג ריק תקין של דנה 30 סופה לא צריך לעלות 3K וגם לא חצי מזה. אולי שליש במקרה הגרוע.
אני מזכיר - האוזינג ריק. בלי דיפרנציאל/קורונה ופיניון, בלי ציריות, בלי ברקסים, בלי נאבות. אולי גם בלי הנאקלים. רק ההאוזינג. גוש ברזל נטו.

אתה צריך לרתך לו את התושבות לקפיצי סליל מהסרן שלך ולגלח ממנו את התושבות של העלים. את זה תצטרך לעשות אצל מישהו שיודע את העבודה. ואם כבר עושים עבודה כזו, תבקש הצעת מחיר על הכל, כולל סליבים פנימיים וגשר חיזוק חיצוני.
ארנון שושני ו/או יוסי סימה הם המומחים שאתה צריך. העבודה שלהם עולה כסף אבל שווה כל אגורה.

סולי
23-06-19, 07:36
https://youtu.be/u_6XIDKMPFE

החיזוק של של iro לדנה30 כבר כולל על הגשר העליון תושבות קפיצים, פנהרד ובולמים... ניתן גם להוסיף תושבות מחוזקות לזרועות רדיוס.

קונים את החיזוק ומרתכים אותו על קייס חלק... אין צורך להעביר.

asafk
23-06-19, 07:54
נראה לי מטופש כל הדיון הזה שלא מסתכל סנטימטר מעבר לסרן.
בונים סרן משוריין, כבד, קשיח - ומחברים אותו לפח מכופף בעובי 1.5 מ''מ.
אני חוזה את העתיד ובכדור הבדולח שלי דיון חדש של נדב על חיזוק 'שילדה' שנשברה.

אסף.

boaz avrahami
23-06-19, 08:16
בגובה שלו הוא עם LA לדעתי.
אני מנחש שאין את הבעיה הזו של הבודי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

סולי
23-06-19, 08:23
נראה לי כתבתי כבר.....לונג ארמס היה צריך להיות שם מזמן... וחיזוקי שלדה גם כן.
גם לזה יש מוצרי מדף מעולים.

נ.ב השלדה לא נשברת... חלקים ממנה פשוט נקרעים.

נדב42
23-06-19, 08:50
זרועות קצרות ואין חיזוקי מרכב... תודה על העידוד, אדווח למנהלת הבנק ...

סולי
23-06-19, 08:55
נדב, מיותר לציין שהחיזוק משמעותית פשוט יותר לביצוע לפני שמעקמים/קורעים תיבת הגה משלדה...

כל הברזלים האלו ביחד לא מתקרבים לדעתי להחלפה לדנה44... וזה לא שהחלפה לדנה44 מייתרת את הצורך בחיזוקים.

liontamer84
23-06-19, 09:18
זה הרגע שלך לעצור סניור 42.
להרים את הטלפון ליריב קלר ברוך ולקבל ממנו גם עצה.
יכול להיות שיש לו זוג סרנים שוכבים.
הוא כבר חיזק איזה סרן או שניים בחייו.
יכול להיות שיש לו עצה אחרת.
אתה מגיע פה לעלויות בלתי סבירות בעליל.
נשמע לי שאתה מכניס את עצמך לפינה שאתה לא אמור להיות בה אפילו קצת.
עם הויטארה זה היה עניין של ערך סנטימנטלי, ואכן התוצאה משגעת.
פה? אתה סתם משתגע. אתה לא עושה את כמריר עם צמיגי 44 כל שני וחמישי.
אתה אפילו לא אוהב סוג כזה של טיולים.
אתה אוהב שיש לך את היכולת לעשות את זה במידת הצורך.
בין זה לבין להשכיב עכשיו עשרות אלפי שקלים - וואלה אח שלי היקר, יש מרחק עצום.
קח נשימה עמוקה, תעשה רגע זום אאוט ותחפש פתרון ידידותי.

רועי.
שלא מבין יותר מדי בסרנים, אבל כן רואה מתי אנשים בראיית צינור.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

נדב42
23-06-19, 13:36
לא מכיר את יריב, אם מישהו יכול לעזור לי עם היכרות ידידותית או התייעצות עמו, אשמח ואודה לו עד מאוד ...

GodsFather
23-06-19, 18:06
אמרתי לך...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

דרור ברלי
23-06-19, 18:26
לא מכיר את יריב, אם מישהו יכול לעזור לי עם היכרות ידידותית או התייעצות עמו, אשמח ואודה לו עד מאוד ...

יריב חבר ואיש יקר ועמוד תווך בקהילת ה-Jeepים. נעשה לך היכרות איתו.

נדב42
23-06-19, 22:47
קח נשימה עמוקה, תעשה רגע זום אאוט ותחפש פתרון ידידותי.

למשל ?
אם לא שמת לב זה בדיוק מה שאני מנסה לעשות פה. אגיע גם אל יריב ואני מחכה להצעות מחיר קונקרטיות.

עד עכשיו כל החכמים שדיברתי איתם בטלפון והציעו הצעות "זולות" למיניהן הבינו שהפער בין הקומבינות שהם מציעים על סרנים משומשים לבין סרן חדש בריון הוא לא כזה גדול... לא כי הסרן החדש זול. הוא לא. הם פשוט לא לקחו בחשבון את כל האלמנטים מסביב והם מצטברים ללא-מעט כסף ...

boaz avrahami
23-06-19, 23:10
אתה יכול לפרט במספרים?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

סולי
23-06-19, 23:17
אנסה חיבור חיסור גס
ברזלים מארהב כולל משלוח לפי הנוסחה שאתה נתת זה 4000שח
סרן קדמי דנה 30 סטנדרטי מסופה לא צריך לעבור את ה2500שח
עבודה 3000שח? צריך לגלח את הסרן סופה לרתך הכל ולהרכיב...

..מה חסר? נעילה? עוד 5?

בטוח שהפרזתי ואפשר גם בעבודה .. וגם בחלקים לחסוך לא מעט...אבל אתה לא אמור לעבור את ה16..~

אני לא שולט בעלויות אצל האינדיאנים...
כמה עולה סרן דנה44 של רוביקון?

נדב42
24-06-19, 00:18
נניח שתמצא סרן סופה קדמי במחיר הזה.

שכחת יחסי העברה כי אצלי 4.1ַ0, שכחת קיט שיפוץ כי אם מפרקים הכל אז לא מחזירים את אותם המיסבים, ביחד 2500 ש"ח. שכחת גם את העבודה על זה, 1500 ש"ח.

ונעילה נשלטת לא סינית לא תקנה בארץ ב-5000 ש"ח, יותר לכיוון 7-8, ונניח שההתקנה כלולה במחיר השיפוץ, הנחה שאינה מבוססת על דבר ...

לכמה הגעת בחשבון ?

נדב42
24-06-19, 00:23
כמה עולה סרן דנה44 של רוביקון?

קודם כל זה לא סרן אלא זוג סרנים, כי מעגל החלוקה והרוחב שונים.

על זה תוסיף גלגלים וצמיגים חדשים כי מעגל החלוקה שונה, חייבים מינימום 16", וג׳אנטים שבולטים הרבה פחות.

אה, וגם חיזוקים, כי לדנה 44 מקורי יש אותו צינור כמו דנה 30 ...

ariel-ro
24-06-19, 00:47
נניח שתמצא סרן סופה קדמי במחיר הזה.

שכחת יחסי העברה כי אצלי 4.1ַ0, שכחת קיט שיפוץ כי אם מפרקים הכל אז לא מחזירים את אותם המיסבים, ביחד 2500 ש"ח. שכחת גם את העבודה על זה, 1500 ש"ח.

ונעילה נשלטת לא סינית לא תקנה בארץ ב-5000 ש"ח, יותר לכיוון 7-8, ונניח שההתקנה כלולה במחיר השיפוץ, הנחה שאינה מבוססת על דבר ...

לכמה הגעת בחשבון ?
הנה, בשבילך-
https://www.amazon.com/ARB-RD100-Air-Locking-Differential/dp/B004LQAE8W/ref=sr_1_1?keywords=RD100&qid=1561325698&s=gateway&sr=8-1
נעילת ARB לדנה 30 - עולה כ4600ש"ח כולל משלוח ומיסים (תוודא אותי על הדגם המדוייק, אבל אני חושב שזה המתאים)

צינורות חיזוק:
https://www.amazon.com/TeraFlex-4990900-Sleeve-Front-Gussets/dp/B007CISSIO/ref=sr_1_2?keywords=dana+30+sleeve&qid=1561325755&s=gateway&sr=8-2
כ-700ש"ח עד הבית כולל משלוח ומיסים.(מתאים לJK, רק עבור ס"ג, אם לא נמצא XJ באמזון אז זה יעלה 1000ש"ח ממקום אחר)

קשת חיזוק - לא מצאתי באמזון, אבל תלוי בסוג נעריך ב2500ש"ח לקשת עם כל התושבות, ואם השגת סרן מXJ/TJ מדובר על 1500ש"ח לקשת ללא תושבות.

עד כה הגענו לאזור ה7000ש"ח עבור חלקים מארה"ב.
סרן- מכיוון שיש לך הכל מהסרן הישן ורק חסר ההאוזינג, אני מעריך שאפשר למצוא בארץ האוזינג ב1000-1500ש"ח - במידה ולא, אפשר למצוא סרנים תקינים שלמים ב2000-2500ש"ח ואח"כ למכור את כל הציריות והמסביב. - כך שעבור הסרן בארץ לא תוציא יותר מ1500ש"ח.

ככה שאנחנו ב8500ש"ח על חלקים.

עבודות ריתוך והתקנה 3000?

אתה באזור ה12,000ש"ח לסרן מחוזק, עם ARB

liontamer84
24-06-19, 06:26
וב3,000 ₪ התקנה על לגלח ולייצר תושבות...
בוא, אני אגלח לך את הסרן וניגש לסדנא של יוסי סימה בשבילך לרתך את התושבות במיג.
אני גם אדאג להוביל את הסרן ולבנות לו חמור כדי שנוכל לעבוד עליו כמו שצריך.
מוכן לחתום לך שיוסי ישמח לעזור.
במהלך הקורס פבריקציה אצלו, עשינו איזו תושבת או 2.

אם כבר יש לך את היתרון של לחכות לחברים שיחזרו מארה"ב... למה לא לנצל את זה?
במילא עכשיו זו ממש לא עונת הטיולים.

נדב42
24-06-19, 06:34
אריאל,

אתה שכחת בנוחות את מחיר ההתקנה של הנעילה (1500 ש"ח), מחיר של קיט שיפוץ (1200 ש"ח) ואת המיסוי האמיתי של הנעילה (לא שאני רוצה arb, אבל ox דומה במחיר. הנה תחשיב המיסים מהמחשבון של יושופס. מחיר המשלוח זהה לאמאזון ואתה רשאי להפחית 99 דולר דמי טיפול שהם רשמו. עדיין אתה באזור ה- 7k.

עכשיו תחשב מחדש..

(והכל בהנחה שיש באמת סרן כזה זמין בארץ)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190624/bedcc90f14effca9374c45149b5aa5d5.jpg

נמרוד
24-06-19, 07:22
אגב, הסרן שלך - ההאוזינג - באמת לא ניתן לשיפוץ? מי קבע?

הנעילה אכן לא ניתנת לשימוש?

נדב42
24-06-19, 08:30
אגב, הסרן שלך - ההאוזינג - באמת לא ניתן לשיפוץ? מי קבע?
אלי קרמן ואסף הלוי, כל אחד בנפרד.
ניתן לנסות ליישר, אולי יצליח ואולי יישבר, וגם אם יצליח זה ייצור נקודת חולשה באותן נקודות והחיוך כנראה יחזור ואף יתגבר.

הנעילה אכן לא ניתנת לשימוש?
הנעילה היא בולסטר, אין להשיג חלקים..

ariel-ro
24-06-19, 10:37
אריאל,

אתה שכחת בנוחות את מחיר ההתקנה של הנעילה (1500 ש"ח), מחיר של קיט שיפוץ (1200 ש"ח) ואת המיסוי האמיתי של הנעילה (לא שאני רוצה arb, אבל ox דומה במחיר. הנה תחשיב המיסים מהמחשבון של יושופס. מחיר המשלוח זהה לאמאזון ואתה רשאי להפחית 99 דולר דמי טיפול שהם רשמו. עדיין אתה באזור ה- 7k.

עכשיו תחשב מחדש..

(והכל בהנחה שיש באמת סרן כזה זמין בארץ)

אני מניח שרכשת מאמזון בעבר. המחיר שהם נותנים כולל משלוח ומיסים.
ולכן, הנעילה עולה 1300דולר עד הבית, ללא הפתעות בסוף.
קיט שיפוץ עולה 600ש"ח מאמזון כולל הכל, עד פתח הבית.
הנה, מצורפת תמונה של קיט חיזוק+נעילה+קיט שיפוץ.
6300ש"ח עד פתח הבית, כל הכאב ראש על אמזון. (לדעתי פיצול אמור לצאת יותר זול)
124645

לא יהיה סרן זמין בארץ?
דנה 30 זה סרן נפוץ, אם תרצה תמצא.

asafk
24-06-19, 18:50
סרן סופה 2 מתאים, לא?

אסף.

נדב42
24-06-19, 21:29
סרן סופה 2 זה פיניון נמוך.
בעזרת יריב קלר ברוך מצאתי כזה ב- 3000 ש"ח, כלומר 4-5 אלף על האוטו, ולמשך שעה חשבתי על זה ברצינות בתור פלסטר זמני עד שאגייס את התקציב לסרן הנכון.

יריב היה נחרץ בדעתו בעד סרן אפטרמרקט, לאחר ששאל שאלה אחת בלבד: "כמה זמן אתה מתכוון להחזיק את האוטו ?"

הבעייה היא שפיניון נמוך עשוי לייצר רעידות, גם כשנוסעים בהנעה אחורית, כי אין לוקרים ... (בסרן שהוא פתרון זמני הייתי מוכן לוותר על הפיניון הגבוה, עד שהעלו בפני את הנקודה הזו..)

ואז הציעו לי פלסטר נוסף: לזרוק לעזאזל את הנעילה הקדמית ולקנות קייס פתוח. הקורונה והפיניון אצלי תקינים והחגיגה כולה תעלה לי כ- 2500 ש"ח, חלקים ועבודה.

אסף הלוי בכלל טוען שלא להוציא אפילו את הסכום הזה, אלא להמשיך לנסוע על הסרן כמו שהוא עד שימות או שיגיע הסרן הנכון, מה שיקרה קודם. בשביל זה אני צריך לעשות ניסוי כלים להבין כמה המצב קשה כששני הסרנים עובדים יחד, יש לי מגרש משחקים חביב 2 דקות מהבית, אבדוק שם בהזדמנות ..

yoni_0000
24-06-19, 21:42
בסרן וונדורה יש לוקרים.... זה מה שכולם עושים, זו הפשרה הכי טובה. מבטיח לך, לא תצליח לשבור קורונה פיניון.

liontamer84
24-06-19, 21:44
במקומך.הייתי לוקח את העצה של אסף ללא ספק.

נדב42
24-06-19, 22:07
זה הימור, שהסיכונים בו הם:
א. להיתקע בשטח עם סרן טחון שלא מאפשר לנסוע גם בהנעה אחורית כי אין לוקרים
ב. ממצב טחון התיקון יעלה 5000 ש"ח במקום 2500 היום.

סולי
24-06-19, 22:08
בסרן וונדורה יש לוקרים.... זה מה שכולם עושים, זו הפשרה הכי טובה. מבטיח לך, לא תצליח לשבור קורונה פיניון.וונדורה זה סרן ברוחב מלא...

נדב42
24-06-19, 22:11
בסרן וונדורה יש לוקרים.... זה מה שכולם עושים, זו הפשרה הכי טובה. מבטיח לך, לא תצליח לשבור קורונה פיניון.יש כל מיני קומבינות עם סרני ונדורה, שהוא סרן 44 פיניון נמוך, לא משהו שהייתי משקיע בו סכום גבוה ...

yoni_0000
24-06-19, 22:12
יש חבר'ה שמוכרים אותם כבר מקוצרים. אם נדב ירצה, אתן לו טלפון.

נדב42
24-06-19, 22:21
יוני, קרא מחדש את הודעת הפתיחה, אי שם לפני שנתיים. האופציה הזו עלתה כבר שם ...

ariel-ro
24-06-19, 22:39
זה הימור, שהסיכונים בו הם:
א. להיתקע בשטח עם סרן טחון שלא מאפשר לנסוע גם בהנעה אחורית כי אין לוקרים

בניגוד לסרנים האחוריים אצלנו דנה 30 הוא סרן צף, אתה יכול לפרק דיפרנציאל, לפרק את הציריות ולהמשיך לנסוע.
לא כיף במיוחד בשטח, אבל לא נורא. רק תדאג שיש לך בוקסה 36מ"מ כמדומני לפתוח את האום של הצירייה.

סולי
24-06-19, 22:41
כל סרן קדמי הוא סרן צף...

נדב42
24-06-19, 22:44
אתה יכול לפרק דיפרנציאל, לפרק את הציריות ולהמשיך לנסוע.
לא כיף במיוחד בשטח, אבל לא נורא. רק תדאג שיש לך בוקסה 36מ"מ כמדומני לפתוח את האום של הצירייה.

אתה אולי יכול, לי אין מושג מאיפה להתחיל אפילו ...

boaz avrahami
24-06-19, 23:10
לא נראה לי שאפשר לפרק נעילה בלי לשים במקומה קייס...
מה ימרכז את הציריות בביצה ?
הרי המיסבים על הנעילה.

אני עדיין לא מבין למה לא ניתן לתקן את הסרן?
אין משמעות להחלשתו כי החיזוקים מבחוץ יתנו קונטרה וחוזק מבני.
אפשר לשים בולג׳וינטים אקסצנטריים לתקן את החיוך או הזוויות.
יש לטרהפלקס מוצר מעניין ולמוג קצת פחות סקסי אבל שניהם יעשו את העבודה.
נעילה כמובן תצטרך.
בקיצור, יש דרכים לסיים את הסאגה הזו במחיר סביר אבל כרצונך.
אם בא לך להתפרע מפרגן.

ממליץ לך לשוחח גם עם ארנון שושני

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
24-06-19, 23:17
שוחחתי עם ארנון, גם הוא בעד סרן אפטרמרקט, והציג גם את הקושי בריתוך תושבת זרוע לביצה עצמה.

אם מוציאים את הנעילה ברור שצריך קייס, אלא שבדנה 30 הוא זול יחסית, כלול ב- 2500 ש"ח שכתבתי קודם.

לגבי אקצנטרים לתיקון הזווית, מחירם בארץ באזור ה- 700 ש"ח אם אני זוכר נכון, ביררתי כשגיליתי את החיוך ...

גיא
24-06-19, 23:42
אתה אולי יכול, לי אין מושג מאיפה להתחיל אפילו ...

תמיד אתה יכול לקחת דאסטר איתך :)

נדב42
24-06-19, 23:46
יופי, תדרוך, משם הכל התחיל ...

boaz avrahami
25-06-19, 00:05
שוחחתי עם ארנון, גם הוא בעד סרן אפטרמרקט, והציג גם את הקושי בריתוך תושבת זרוע לביצה עצמה.

אם מוציאים את הנעילה ברור שצריך קייס, אלא שבדנה 30 הוא זול יחסית, כלול ב- 2500 ש"ח שכתבתי קודם.

לגבי אקצנטרים לתיקון הזווית, מחירם בארץ באזור ה- 700 ש"ח אם אני זוכר נכון, ביררתי כשגיליתי את החיוך ...

הכוונה היתה שלא ניתן לפרק בשטח את הביצה אבל במחשבה נוספת אולי כן.
לא מחזירים את הציריות ואז ניתן להמשיך מנהלתית.

לגבי החיזוק, אין צורך לרתך דבר לביצה.
יש גשרים שמרתכים מקצה לקצה על הצינורות ויש להם חיזוקים בצדדים וחיבורים לזרועות ותושבות לקפיצים ובכלל אתה יכול בשקל ורבע לקבל סרן יותר חזק מ 44 על בסיס הסרן שלך.

לא צריך להמציא את הגלגל. הכול מוצרי מדף.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
25-06-19, 12:08
לגבי החיזוק, אין צורך לרתך דבר לביצה.
יש גשרים שמרתכים מקצה לקצה על הצינורות ויש להם חיזוקים בצדדים וחיבורים לזרועות ותושבות לקפיצים ובכלל אתה יכול בשקל ורבע לקבל סרן יותר חזק מ 44 על בסיס הסרן שלך.

לא צריך להמציא את הגלגל. הכול מוצרי מדף.

איך אני אוהב את הפתרונות שקל-ורבע האלו, חבל רק שלא בוחנים אותם עד הסוף..

פרט קטן ושולי, כשבוחנים את הסרטון בקפידה: המוצר הזה לא מחליף את התושבת שעל הביצה עצמה אלא עוטף אותה, כלומר הוא לא מתאים להסבה של סרן אחר לצ'רוקי. והתושבת שלא מטופלת היא בדיוק החלק הבעייתי בהסבה.

אבל אהבתי את הצ'רוקי שהיה שם ברקע :)

נמרוד
25-06-19, 12:27
אז... על מה סיכמנו? רוק ג'וק 44?

ומי ישלם? בנון?

:rolleyes:

124659

boaz avrahami
25-06-19, 13:44
כמו שטענתי בהתחלה וכמו שנמרוד סיכם, המטרה סומנה מראש...

אחלה פרוייקט. בהצלחה!

אם באמת היית מחפש פתרון היית מבין במהירות שאתה יודע להבין שאפשר לגלח תושבת עליונה מהביצה ולמקם תודבת חדשה שמרותכת לגשר.
אבל כאמור אתה נעול על הפתרון מראש

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
25-06-19, 13:55
למה "סומנה מראש", כי התוצאה המסתמנת שונה מדעתך ?

פתחתי (מחדש) את הדיון כאן כדי לשמוע דעות והצעות, בדקתי את כל מה שהוצע (לרוב יותר טוב ממי שהציע), דיברתי עם בעלי מקצוע ועוסקים בענף, כולל כאלו שלא הכרתי אישית לפני כן, ולמדתי הרבה בעזרת השרשור הזה, גם אם בעקיפין.

אם מישהו מכיר מישהו שמוכר סרן היי-פיניון (30 או 44) בזול, אשמח לשמוע או לקישור בפרטי. כנ"ל לפלסטר ממש בזול ...

בינתיים דעות עיקר המומחים, כולל כאלו שירוויחו משמעותית יותר מפרוייקט הסבה, מכוונות לסרן אפטרמרקט.

אני עדיין ממתין להצעות מחיר קונקרטיות ואז אשב להחליט...

ד ו ר ו ן
25-06-19, 13:59
מה ההבדל במשקל הסופי בין האלטרנטיבות?

אם זה משמעותי, אתה גם תרגיש את זה בנוחות, וגם העומס על השילדה שיחייב עוד חיזוקים ועוד הוצאה.

Slowly..

נמרוד
25-06-19, 14:18
סרן crate מאמריקה זה הכי טוב, בלי ציניות.

אבל אם לרדת לקרקע המציאות, אני מבין (לא ראיתי תמונות) שהבעייה היא שההאוזינג לא שמיש יותר.

הכי פרקטי והכי זול זה למצוא האוזינג של XJ/ZJ ישר משומש בארץ, ולשפץ אותו עם החלקים (נעילה, ציריות, קורונה פיניון) מהסרן שלך או חדשים. אני מציע לך לקפוץ לארנון מלאכי, אני זוכר סרנים כאלו אצלו בערמות כמעט בוודאות.

נדב42
25-06-19, 15:39
פספסת נמרוד, לא נורא, קורה גם לטובים מכולם ...

הבעייה בהאוזינג היא שהוא מחייך, אבל כמו מתי כספי - ממש קצת ורק בקצוות. וזה מתגבר אבל ממש לאט, לא משהו משבית.

הבעייה האקוטית היא שהנעילה הלכה. כשאני נוסע רק על הנעה קדמית כל נגיעה עדינה בדוושת הגז מתורגמת לרעשי "תחזיקו אותי לפני שאני מפרק את עצמי למוות" מהסרן הקדמי. הצצה מעבר למכסה גילתה חופשים עצומים בנעילה (בולסטר).

בכל מקרה, אבקש מחבר לעבור אצל ארנון מלאכי, או לדבר איתו, כדי להבין מה יש לו שם וגם מה שהוא מציע ..

נמרוד
25-06-19, 15:42
אם היתה פה תמונה של הסרן ה"מחייך" באמת פספסתי, אולי תעלה אותה שוב כי אני לא מצאתי.

boaz avrahami
25-06-19, 18:06
אם לא ניתן לישר ובהנחה שהחיוך קטן אז את תיקון הזוויות אפשר לבצע עם בולג׳וינט אקסצנטרי המיועד בדיוק למטרה זו.
תחזק, תתקן את הזוויות שים נעילה וסע לשלום.
או שתאתר גוויה של XJ כי ZJ הו LP ואצלך זה HP ותתחיל לחזק אותה.
אלו האופציות הזולות.
להביא סרן אפטר מרקט מחוזק ונעול יעלה לדעתי לפחות 40-50 אשח.
לא השקעה ראלית על גיפ ישן ששוויו הוא בערך ההשקעה הצפויה.
אבל היי, כבר עשית לא מזמן פרוייקט לא הגיוני כזה...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

nir.samo
25-06-19, 18:41
נדב שלח לי תמונה של הסרן
124668

נדב42
25-06-19, 19:16
החיוך קטן אבל לא ברור האם הוא יחריף, או שאולי בגלל החיזוק נוצרו נקודות חולשה בקצוות וזה עשוי אפילו להשבר ...

במצב הנוכחי מבחינת החיוך, אפשר להמשיך לנסוע ככה. אם יחריף אז שום אקצנטר לא יעזור כי המגמה תמשיך, חבל על 700 שקל ...

ולשים נעילה חדשה כל סרן שלא ברור כמה יחייה, זה כן הגיוני ?

אם יימצא סרן xj/tj high-pinion במחיר מציאה אולי יהיה טעם לחשוב על משהו. אולי.

הצעה קונקרטית ראשונה ל- G2 נעול עומדת על 29 אלף ש"ח כולל מע"מ, לא כולל קצוות והתקנה.

גיא
25-06-19, 19:25
נעילה לוקרייט דנה 30 סופה
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=22239&share_tid=112715&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D112715&share_type=t

הנה פתרון שיחזיר אותך לטייל בחום הזה.

נדב42
25-06-19, 21:24
ראיתי את זה .. "במקרה" צצה בדיוק עכשיו.. "במקרה" מצויין שם שזה מתאים ל-xj ...

עמרי, יכלת פשוט להתקשר או לשלוח הודעה :)

ולא, כשאני אומר "נעילה" אני לא מתכוון לאוטומטית, הן לא מדברות אלי. זה יכול להיות מקסימום קוריוז זמני אם אחליט לעשות את הפלסטר על הסרן שלי עם קייס חדש, עד שיהיה תקציב לסרן הנכון.
בכל מקרה, לא רלוונטי במחיר שפורסם..

סולי
25-06-19, 23:26
תגלח את הסרן...תיישר אותו, תחזק (2500שח)סליבים, גשר,קצוות שים נעילה חדשה בכמה אלפים(5000.?) ...וסלאמת.

אשכרה בין 30 ל10... יש מה לחשוב?
מה יש לחשוב? עם הסליבים והגשר העליוו הסרן לא יחייך לעולם...
מזכיר לך ששלדה קשה לתקן/להחליף במרכב אחוד.

נדב42
26-06-19, 00:27
תגלח את הסרן...תיישר אותו, תחזק (2500שח)סליבים, גשר,קצוות שים נעילה חדשה בכמה אלפים(5000.?) ...וסלאמת.

הנה זה מתחיל שוב... בוא נראה מה אתה שכחת ...

א. סליבים מתקינים על סרן ישר לפני שהוא מתחיל לחייך. סרן מיושר זה לא סרן ישר, הוא הרבה פחות מדוייק ולא בטוח שהסליב ייכנס וישב באופן מדוייק. בדנה 30 (וגם 44 מקורי) נשאר מרווח מאוד מצומצם בין הסליב לצירייה וכל חוסר דיוק מתורגם כמעט מיידית למגע בין הציריה לסליב. חוצמזה אף אחד לא מבטיח שיצליחו ליישר, זה הימור שעשוי להגמר בשבר ואז אני תקוע לחלוטין. יוסיף כבודו לחשבון האוזינג תקין של xj פיניון גבוה.

ב. יוסיף כבודו את המחיר של החיזוקים (פנימי וחיצוני) לחשבון. 2500 ש"ח זה מחיר העבודה ללא חלקים (הערכה של יוסי סימה). מחירי החלקים שם מעל 500 דולר..

ג. יוסיף כבודו את מחיר העבודה של התקנת הנעילה,

אשכרה בין 30 ל10... יש מה לחשוב?

אז זהו, שזה לא בדיוק 10 כשעושים את החשבון כמו שצריך בלי לשכוח דברים. זה איפשהו בין 15 ל- 18 לא כולל בלת"מים

וגם ה- 30, שהוא בכלל 29, זה רק הצעת מחיר ראשונה שקיבלתי, ויש שמועות על מחירים נמוכים משמעותית, אבל שמועות זה לא מספיק ואני ממתין בסבלנות להצעה קונקרטית.

מזכיר לך ששלדה קשה לתקן/להחליף במרכב אחוד.

זוכר רק לא מבין מה הקשר לכאן. אין צורך להזכיר שוב.

boaz avrahami
26-06-19, 05:20
רק מזכיר שמדובר ב:
גיפ ישן בעל ערך לא מאוד גבוה.
ובסרן דנה 30 שגם שהיה חדש לא הכי נועד להיות ישר.
מספיק שהוא הצביע באופן כללי לכיוון הנסיעה.
זו גם הסיבה שאין לו אפשרויות כיוון...

מנקודת הפתיחה הזו ועד לאפשרות בכלל לשפוך על סרן אפטר מרקט עשרות אלפים וגיפ זו בדיוק ההגדרה של נזם זהב באף חזיר.

מדינה חופשית. כל אחד יעשה מה שטוב לו.
חברים מנסים לפקוח לך את העיניים ולא הולך.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
26-06-19, 08:29
חברים מנסים לפקוח לך את העיניים ולא הולך.

החברים מנסים לעזור ואני מאוד מעריך את זה, אלא שהחברים הם אלו שעוצמים עיניים, כל אחד מתעלם ממשהו אחר ואני זה שנאלץ להאיר את עיניהם. שים לב למוטיב החוזר, כל ההצעות לחסכון חסרות משהו, וכשמשלימים את החוסרים זה שוב מחזיר את הסכום הכולל ל- 15 אלף או יותר.

אני לא סתם מתעקש, ואני מתייחס עניינית לכל הצעה, וחוץ מאריאל שהראה שאפשר לחסוך קצת בעזרת קנייה באמאזון אף אחד לא מצע טעויות בהערות שלי. אלא שגם עם החסכון הזה, עדיין כל תיקון/הסבה נשארים עדיין יקרים מאוד.

כן, זה מאוד מבאס שלעשות תיקון כמו שצריך לתקלות שיש בסרן הזה עולה כמו המחירון של הרכב כולו.

אני לא מחפש תירוצים לשפוך כסף על סרן אפטרמרקט. אם זו היתה המטרה לא הייתי מטריד וחופר אלא מבקש 2-3 הצעות מחיר ומזמין.

במצבי הכלכלי הנוכחי, כנראה שיותר נכון לי לשים 2500 ש"ח על הוצאת הנעילה וייצוב הסרן במצב אמין גם אם לא נעול. החיוך הנוכחי לא מפריע לנסיעה. זה כסף שברור לי לחלוטין שייזרק לפח, אבל הוא יקנה לי כמה חודשים טובים שבהם אוכל להמשיך לטייל בבטחון ולחסוך לסרן הנכון.

להמשיך לנסוע ככה על הסרן מרגיש לי כמו פצצה מתקתקת ואני מכיר את עצמי, פשוט לא אצא איתו לטייל כי לא ארגיש נינוח, לא אהיה שקט, וזה חלק חשוב בעצם הטיול ...

ושוב, אני באמת מעריך את ההתגייסות והנסיונות לעזור, וזה אכן עוזר גם כי אני לומד המון וגם כי השיח כאן באתר ומחוצה לו הביא לי את האפשרות לפלסטר זול יחסית, פתרון שלא חשבתי עליו לפני כן...

גיתאי נוה
26-06-19, 09:20
אני חייב לומר משהו בשולי הדברים, אבל ממש לא שולי לכשעצמו.

לא נכנס לשיקולים לכאן או לכאן כי הכל או הרוב כבר נאמר.
הנקודה שלי היא, שההסתכלות שלנו כישראלים כאן בפורום הזה על סכום השקעה לעומת ערך הרכב - זו הסתכלות לחלוטין לא רלבנטית.
זו הסתכלות נכונה (גם לא תמיד) לפרייבט סטנדרטי, שאז אני עושה שיקול כלכלי טהור של - למשל - עלות שיפוץ גיר אוטומטי לעומת מחיר של רכב קומפלט בנתונים זהים. גם במקרים כאלו ההחלטה היא מוטעית לא-פעם לענ"ד, אבל ציר המחשבה הזה הוא בהחלט מתבקש הגיונית.

ברכבים כמו שלנו ההסתכלות הזו היא big no no.

תחשבו על זה.

ד ו ר ו ן
26-06-19, 10:29
נדב,
אולי פספסתי בנבכי התגובות.
חוץ מהערכות כללי אצבע, קיבלת הערכת מחיר מבעל מקצוע בארץ לעלות דנה 30 משופץ ומחוזק?

Slowly..

boaz avrahami
26-06-19, 11:14
אני חייב לומר משהו בשולי הדברים, אבל ממש לא שולי לכשעצמו.

לא נכנס לשיקולים לכאן או לכאן כי הכל או הרוב כבר נאמר.
הנקודה שלי היא, שההסתכלות שלנו כישראלים כאן בפורום הזה על סכום השקעה לעומת ערך הרכב - זו הסתכלות לחלוטין לא רלבנטית.
זו הסתכלות נכונה (גם לא תמיד) לפרייבט סטנדרטי, שאז אני עושה שיקול כלכלי טהור של - למשל - עלות שיפוץ גיר אוטומטי לעומת מחיר של רכב קומפלט בנתונים זהים. גם במקרים כאלו ההחלטה היא מוטעית לא-פעם לענ"ד, אבל ציר המחשבה הזה הוא בהחלט מתבקש הגיונית.

ברכבים כמו שלנו ההסתכלות הזו היא big no no.

תחשבו על זה.

כשהמכירה ושדרוג הרכב כולו על כף המאזניים זה ממש לא עניין של מה בכך.

אחרי הכול, ועם כל האהבה לגיפ, מדובר בערימת ברזלים...

להשקיע בסופה מחיר של JK זה לא צעד חכם מדי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיתאי נוה
26-06-19, 11:19

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
לא מסכים איתך.
מכל מקום ניתן לבעל המאה להחליט...

נדב42
26-06-19, 13:15
נדב,
אולי פספסתי בנבכי התגובות.
חוץ מהערכות כללי אצבע, קיבלת הערכת מחיר מבעל מקצוע בארץ לעלות דנה 30 משופץ ומחוזק?

לא כפרוייקט מושלם אלא כעבודות נפרדות:

יישור סרן - כל בעלי המקצוע שפניתי לקבל הצעת מחיר סרבו לנקוב מחיר מראש והמליצו להמנע מזה ככל האפשר - רק אם אין אפשרות אחרת להמשיך לנסוע.

התאמת תושבות וחיזוק סרן קיים - 2500 ש"ח לעבודה בלבד, לא כולל חלקים, הערכה גסה של שעות עבודה - יוסי סימה

החלפת סרן על הרכב כולל העברת קצוות מהסרן שלי לסרן חלופי - 2000 ש"ח - אסף הלוי

שיפוץ פנימי של הדיפרנציאל - 1500 ש"ח לעבודה בלבד - אסף הלוי

מכאן נשאר להוסיף את החלקים ולעשות חשבון פשוט...

נדב42
26-06-19, 13:24

נכון. ולכן מכל החפירות, השאלה הראשונה (והיחידה) ששאל אותי יריב קלר ברוך היא השאלה הנכונה והמהותית: "כמה זמן אתה חושב להחזיק את האוטו ?"

התשובה במקרה שלי, בדומה לויטארה, היא שאני כנראה אהיה היד האחרונה.

או במילים פשוטות: שיקולי מכירה לא רלוונטיים במקרה הספציפי הזה.

נכון, כי לסופה יש חלופה בדמות jk. איזה חלופה אמיתית יש ל- xj ששווה למכור את הצ׳רוקי ולהשקיע בה במקום ?

נדב42
26-06-19, 13:25
מכל מקום ניתן לבעל המאה להחליט...

יש למישהו מאה שקל במקרה ?

נמרוד
26-06-19, 13:42
... נכון, כי לסופה יש חלופה בדמות jk. איזה חלופה אמיתית יש ל- xj ששווה למכור את הצ׳רוקי ולהשקיע בה במקום ?

אותה התשובה - JK.

נדב42
26-06-19, 14:16
לא מתחבר ל-JK. יש לכמה חברים שלי ולא נהניתי מהנהיגה בו. אבל זה אני, סובייקטיבי לגמרי, ואני יודע שאני במיעוט.

גיתאי נוה
26-06-19, 15:37
נכון, כי לסופה יש חלופה בדמות jk. איזה חלופה אמיתית יש ל- xj ששווה למכור את הצ׳רוקי ולהשקיע בה במקום ?
JK הוא לא חלופה לסופה

yoni_0000
26-06-19, 16:06
JK זה החלופה של הכל. תרצו או לא, שום רכב לא חיי לנצח.

ariel-ro
26-06-19, 17:09
JL זה החלופה של הכל. תרצו או לא, שום רכב לא חיי לנצח.

תיקנתי אותך :)

נדב ש.
26-06-19, 21:04
לא מתחבר ל-JK. יש לכמה חברים שלי ולא נהניתי מהנהיגה בו. אבל זה אני, סובייקטיבי לגמרי, ואני יודע שאני במיעוט.

תהיה רגוע... אתה לא היחיד.

boaz avrahami
27-06-19, 00:34
לא כפרוייקט מושלם אלא כעבודות נפרדות:

יישור סרן - כל בעלי המקצוע שפניתי לקבל הצעת מחיר סרבו לנקוב מחיר מראש והמליצו להמנע מזה ככל האפשר - רק אם אין אפשרות אחרת להמשיך לנסוע.

התאמת תושבות וחיזוק סרן קיים - 2500 ש"ח לעבודה בלבד, לא כולל חלקים, הערכה גסה של שעות עבודה - יוסי סימה

החלפת סרן על הרכב כולל העברת קצוות מהסרן שלי לסרן חלופי - 2000 ש"ח - אסף הלוי

שיפוץ פנימי של הדיפרנציאל - 1500 ש"ח לעבודה בלבד - אסף הלוי

מכאן נשאר להוסיף את החלקים ולעשות חשבון פשוט...

נדב,
אתה אונס את הגליון בכדי לשכנע עצמך בצידקת הצורך בסרן יקר.

לו אני במקומך החשבון שלי היה כזה בהתסס על הסרן הקיים:

3000 שח גשר סרן איירון רוק.
2500 שח עבודת ריתוך של הגשר.
1000 שח קיט שיפוץ לסרן.
5000 שח נעילה נשלטת XO.
500 שח בולג׳וינטים לתיקון השפור.
2000 שח הרכבת נעילה ושיפוץ.
———
14000

ואני בטוח שהייתי מצליח עוד לכווץ את המחיר בכמה אלפים.
הפתרון מתבסס על החלקים מרף האיכות הגבוה.

אחוז גבוה מהפרוייקט יושב על נעילה בכלל וזה מעוות את התמונת כדאיות.

אגב, בדקת אצל טולי מאמריקה ישראל בבית דגן מה יש אצלו בערימת הסרנים?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ariel-ro
27-06-19, 01:17
נדב, לעניין המחירים שנתת-

1500ש"ח זה המחיר שאני מכיר כאשר מתקינים נעילה ויחסי העברה ונוכל גם לעגל ל2000ש"ח.

בהתקנת נעילה ויחסי העברה מעלים את הרכב על הליפט, מורידים גלגלים, מפרקים בלמים, נאבות, ציריות, דרייבשאפט, דיפרנציאל וכו'.
בשלב הבא מרכיבים הכל על הנעילה ומתחילים בהליך הכיוון של הקורונה פניון. לאחר מכן מרכיבים הכל בסדר הפוך.

כך שלכאורה אם אתה מביא לבעל המקצוע קייס ריק תקין, ואת הסרן שלך, רגע לפני סוף שורת העבודה הזאת, אתה מקבל רכב שיושב על הליפט עם צמיגים ודרייבשאפט מפורקים ועל הרצפה סרן שמוכן להתקנה.

*קייס ריק תקין אפשר להשיג, ואז חוסכים גם את גילוח התושבות ועלות הגשר היקר של IRO וחוסכים עוד איזה אלפייה או שתיים.

ולכן, לא ברורה לי השורה-
"החלפת סרן על הרכב כולל העברת קצוות מהסרן שלי לסרן חלופי - 2000 ש"ח"

מה כלול בה? ת'כלס נשאר רק להרכיב את הסרן על הרכב(וכזכור, הרכב על הליפט עם צמיגים ודרייבשאפט מפורקים)

לעניין צינורות החיזוק-
קוטר פנימי של צינור החיזוק - 1.5', קוטר ציריה בדנה 30 1.16'. מה שמשאיר 0.45ס"מ מרווח. האם זה באמת כזה קצת? הדבר היחיד שעולה לי לראש שיכול אולי לתת כזה חופש אלו הבולג'ויינטים, וגם בזה אני לא בטוח. - מניח שמישהו פה יודע אם זה אפשרי :)

נדב42
27-06-19, 01:20
בועז, אתה רציני ?
באמאש'ך ??
היית שם 14 אלף ש"ח על סרן מחייך ???

אז אני לא.

גם אם הייתי מחליט לשים סכום כזה על דנה 30, הייתי מתחיל מהאוזינג תקין. לא מיושר.

נדב42
27-06-19, 01:31
אריאל,

המחירים שציינתי הם לעבודות נפרדות, וכן, אם עושים שיפוץ פנימי וגם החלפת האוזינג אז אפשר לגלח קצת מהעבודה, אבל קודם צריך למצוא סרן/האוזינג. בכל מקרה זה לא משנה את התמונה הכללית של כ- 15k לדנה 30.

boaz avrahami
27-06-19, 03:21
תוריד את הנעילה מהחשבון.
כתבתי וחזרתי על זה שהיא לא קשורה לחיוך.

אם החיוך קטן הייתי שוקל ברצינות רק לחזק.
בכל מקרה, אתה יכול לדאוג להזמין סרן מפירוק בארהב

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ariel-ro
27-06-19, 10:23
הודעה אחרונה שלי בנושא, כי אני מרגיש שאני חוזר על בועז ועל עצמי- :)

אתה טוען כל הזמן שאפשר לגלח "קצת", אבל מתקטנן אם סרן אפטרמרקט עולה 29,000ש"ח או 30,000ש"ח.
אך בדוק את הדברים הבאים-
סרן של G2 לפי האתר שלהם לא מגיע עם נאקלים/נאבות/בלמים/קאליפר, בדוק מה כלול בהצעה שנתנו לך.
איזה יוק מגיע בסרנים האלה. בחלקם 1350 - מה שמבטיח שתצטרך לבנות דרייבשאפט חדש.
הסרנים האלה לא מוצעים באתרים השונים עם נעילות של OX.

בעניין ההאוזינג - אחד אותר, מבין שלא התקדם. אפשר לאתר עוד אחד אם תרצה.

במקסימום 15,000ש"ח(לדעתי יסתיים ב1000-2000ש"ח פחות) אתה מסיים עם סרן מבוסס האוזינג תקין לגמרי.

נדב42
27-06-19, 10:52
סרן של G2 לפי האתר שלהם לא מגיע עם נאקלים/נאבות/בלמים/קאליפר, בדוק מה כלול בהצעה שנתנו לך.

לא כלול, זהים לדנה 30, צריך להשתמש בשלי. כלול ב-2000 ש"ח עבודה על החלפת סרן.

איזה יוק מגיע בסרנים האלה. בחלקם 1350 - מה שמבטיח שתצטרך לבנות דרייבשאפט חדש.

לבחירתי, אין הבדל במחיר.

הסרנים האלה לא מוצעים באתרים השונים עם נעילות של OX.

גם אתה לא הצגת מחיר ל- ox...
אני מחכה להצעת מחיר קונקרטית...

בעניין ההאוזינג - אחד אותר, מבין שלא התקדם. אפשר לאתר עוד אחד אם תרצה.

האחד שאותר היה פיניון נמוך, ממשיך לחפש.

במקסימום 15,000ש"ח(לדעתי יסתיים ב1000-2000ש"ח פחות) אתה מסיים עם סרן מבוסס האוזינג תקין לגמרי.

אתה משלם את ההפרש ?

נדב42
27-06-19, 15:36
דיברתי עם ארנון מלאכי. אין לו סרן כזה והוא לא יודע איפה יש.
הוא גם לא ממליץ לנסות ליישר את הסרן שלי.

אגב, בדקת אצל טולי מאמריקה ישראל בבית דגן מה יש אצלו בערימת הסרנים?

אפשר טלפון ? (כאן או בפרטי)

boaz avrahami
27-06-19, 23:01
הנה הצעת מחיר קונקרטית פה בארץ 4500 שח

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190627/2948c5a4c46c149517e62102312efc07.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190627/b324cbdaae9fa2dc602fa8f4726bd9fb.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
27-06-19, 23:30
JK זה החלופה של הכל. תרצו או לא, שום רכב לא חיי לנצח.

ה-JK וה-JL הם ג'יפים מופלאים אבל הם לא תחליף לסופה ולסיקס.
וכמו שהם בנויים הם כנראה לא יחיו לנצח. כשה-JK וה-JL ימותו, הסופות והסיקסים שכבר היום בני 35-25, רק יגחכו וימשיכו לנסוע.
הג'יפים החדישים הרבה יותר טובים מהישנים, כמובן. אבל הם גם שונים בתפיסתם במידה כל כך גדולה - הם לחלוטין לא מדברים לאותו קהל.

נדב42
28-06-19, 22:28
אני ממשיך לחפש סרן או האוזינג תקין של דנה 30 היי פיניון שמתאים לצ׳רוקי כמו שהוא, בלעדיו אין משמעות למחירי שאר הרכיבים כי אין בסיס לסרן. אין לי שום כוונה ליישר סרן מחייך או עקום.

בשולי הדברים אבל לא בשולי חשיבותם, אני חוזר וקורא את חילופי הדברים בשרשור הזה, ומאחורי הדעות השונות ונסיונות השכנוע אני רואה חבורה של אנשים שמנסה לעזור איש איש בדרכו, גם מאחורי הקלעים בפרטי, וזה לא מובן מאליו. האכפתיות והרצון לעזור נוגעים לליבי, ואני רוצה להודות מכאן לכולם, ריגשתם אותי.

שבת שלום [emoji846]

boaz avrahami
29-06-19, 07:21
נדב,
אתה מציין שכל המסגרים ממליצים לא לישר את הסרן אבל לא ממש הבנתי למה?

ישור סרנים מחיכים מסוג דנה 30 היא פעולה די מקובלת אצל חלקם.

ובכלל, מה הקאמבר הנוכחי של הסרן?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
29-06-19, 08:16
כי כיפוף בחזרה בנקודה שכבר התכופפה בכיוון אחד מחליש את המתכת, עדיף להשאיר ככה ...

boaz avrahami
29-06-19, 08:40
כי כיפוף בחזרה בנקודה שכבר התכופפה בכיוון אחד מחליש את המתכת, עדיף להשאיר ככה ...

את מי מעניין החוזק המקורי של הסרן אם אתה בונה קונסטרוקציה חיצונית?
הסרן המקורי הופך להיות סוג של ״צדפה״ שמאחסנת את המכלולים ותו לא.

לא ענית על זוית הכיפוף. כמה מעלות סטיה בגלגל?

תבדוק אם זה פותר לך את הבעיה-

https://fme-cat.com/livedocs/MOOG_PS_Bulletin_25798_R_Dge_Trk_Jp_Adj_ BJ_ENG-R.pdf

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
29-06-19, 15:29
את מי מעניין החוזק המקורי של הסרן אם אתה בונה קונסטרוקציה חיצונית?

אותי.
הבעייה שיש לי היא בקצוות, נקודת התורפה של החיזוקים החיצוניים.

וכמובן שקיים הסיכון שנסיון יישור ישבור את הסרן ואז בכלל נדפקתי.

לא ענית על זוית הכיפוף. כמה מעלות סטיה בגלגל?

תבדוק אם זה פותר לך את הבעיה-

https://fme-cat.com/livedocs/MOOG_PS_Bulletin_25798_R_Dge_Trk_Jp_Adj_ BJ_ENG-R.pdf

לא מדדתי, רואים סטייה קטנה בעין, לא מרגיש כלום בנסיעה. מוצרים מהסוג הזה יפתרו את הבעיה עד שהחיוך יגדל שוב, נראה לי חבל על הכסף...

סולי
29-06-19, 15:33
מכון פרונט יגיד לך בדיוק כמה עקום הסרן.

boaz avrahami
29-06-19, 15:56
כן, אני מבין.
יש לך בעיות מיוחדות שעוד לא הגיעו לארהב.

חזור להודעה #142

תכלס הכול פה מסתובב סביב בעיה שלא ממש יודעים לשים עליה את היד וגם לא ממש מפריעה. סוג של הכנה למזגן

רבים ואגרסיביים ממך פתרו אותה בחיזוק חיצוני.
נק התורפה של הסרן הזה היא החיבור בין הצינורות לנאקלים.
הפתרון הכוללן בקיט של איירון רוק הוא מצויין לפשוטי העם שאין להם לשים על טרנטות תקציבים של NASA

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
29-06-19, 17:24
ליישר דנה 30..... לא עניין בשמיים למי שיש לו את הציוד. אפילו בלי חימום זה סרן צ'יקמוק ולכן הוא מתכופף מההתחלה.
אחרי זה צינורות פנימיים... מחזקים עד הקצה ולא צריך כלום חוץ מזה... אה, כן - ולגרזן קצת פחות את האוטו.

אסף.

נדב42
29-06-19, 18:42
הראשון שבדק את החיוך הוא אלי קרמן.
יש לו את הציוד ואת הידע, וגם את האינטרס הכלכלי לעשות את היישור. הוא היה גם הראשון שהמליץ נחרצות נגד יישור וגם נגד הפתרון של האקסצנטרים.

לגרזן את האוטו פחות ? לא יודע אם אופן נהיגת השטח שלי נחשב "לגרזן", אבל אני לא מעוניין בפתרון קבע שייאלץ אותי לעשות עם האוטו פחות.

boaz avrahami
29-06-19, 18:45
אז מה הכיוון נדב?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
29-06-19, 18:58
רבים ואגרסיביים ממך פתרו אותה בחיזוק חיצוני.
נק התורפה של הסרן הזה היא

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הנק. תורפה היא
הבעלים הפדנט והלא מתפשר של האוטו.
תנו לבן אדם לשחק.

אחרי כל הקטע עם הויטארה. עוד לא הבנתם ?

נדב42
29-06-19, 20:05
הנק. תורפה היא
הבעלים הפדנט והלא מתפשר של האוטו.
תנו לבן אדם לשחק.

אחרי כל הקטע עם הויטארה. עוד לא הבנתם ?

צודק.

אם כי בנקודת הזמן הנוכחית הייתי שמח לוותר על המשחק הזה, לפחות מבחינה כלכלית, זה זמן פחות מתאים לי.

אילוצים כלכליים יחייבו אותי להתפשר, להשבית את הרכב, או למתן מאוד את שימוש בו, ולכן אני בוחן את כל שאר האפשרויות שעומדות בפני. לא אתפשר על פיניון גבוה כי אני חושד מרעידות.

בועז, אני מפריד בין 2 מסלולים:

א. פתרון ביניים, פלסטר שיוכל לקנות לי שנה-שנתיים של שקט עד שאגייס את הכסף לפתרון הנכון. אני מוכן ויכול להוציא עכשיו 3000 ש"ח כדי לקבל את השקט הזה, ומוכן גם לוותר על הנעילה הקדמית לפרק הזמן הזה. פתרון כזה יכול להיות מבוסס על הפיכת הסרן שלי לסרן פתוח בלי להתעסק בחיוך, או אם אמצא סרן שמתאים כמו שהוא כולל תושבות ויחסי העברה. זה כסף שילך בסופו של דבר לפח ואני שלם עם זה עקב האילוץ הכלכלי כעת.

ב. פתרון הקבע אמור לספק לי את האפשרות לנסוע לאורך זמן בלי להתפשר על היכולות ואופי השימוש ברכב. אני לא מתכנן לעלות במידת הצמיגים וגם לא להתחיל לעשות כמרירים בזמנים, ומעריך שסגנון הנהיגה לא עומד להשתנות מהותית. כל פתרון שיהיה מבוסס על סרן דנה (30/44) מקורי יצטרך לקבל חיזוק בריא לצינורות. אני חושב שכולם מסכימים שסרן אפטרמרקט שמגיע מראש עם צינורות חזקים הוא הפתרון הטוב ביותר וגם היקר ביותר. כדי לבחור צריך לאסוף את כל המחירים האמיתיים ואז להחליט

וזה המקום שאני נמצא בו - אוסף מחירים לגבי האפשרויות השונות שיתנו לי להחליט ע"ב נתוני אמת.

נדב42
20-07-19, 13:09
זהו. הסרן (ובהיעדר לוקרים, כל הרכב) מושבת.

boaz avrahami
20-07-19, 13:20
אתה מתכוון שהנעילה נגמרה או שהסרן נשבר?

אם הנעילה אז תשים קייס ריק ותסע בלי נעילה קדמית או שתקנה עוד נעילה סינית באיביי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
20-07-19, 13:26
או קייס ריק (יעלה כ- 3000 ש"ח כולל הכל), או שאחסוך את הכסף הזה ואלך ישר לכסף הגדול...

לא סגור על עצמי עדיין ...

boaz avrahami
20-07-19, 20:02
קייס ריק עם עבודה 3000 שח?!

עבודה סדר גודל 1500-2000 של.
אין קייס תרומה ממישהו ששם נעילה?
בכז סרן מאוד מאוד נפוץ.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
20-07-19, 20:27
נדב,
בהתייחס לרמת עבירות הרכב בטיולילה בחורשן בהנעה 2x4(!), שים בינתיים דיפ קדמי פתוח סטנדרטי שיאפשר לך גם לטייל, וגם לחשוב בנחת על הסידור המלא בהמשך.

Slowly..

zivo
20-07-19, 20:36
נדב,
בהתייחס לרמת עבירות הרכב בטיולילה בחורשן בהנעה 2x4(!), שים בינתיים דיפ קדמי פתוח סטנדרטי שיאפשר לך גם לטייל, וגם לחשוב בנחת על הסידור המלא בהמשך.

Slowly..
השתגעת..... עוד יסתבר לו שהוא בכלל לא צריך את הנעילה הקידמית :-)

six 4 life
20-07-19, 20:47
אין שום סיבה הגיונית שקייס פתוח משומש מוכן עם סטליטים + מיסבים חדשים + עבודה עובר 2000 שקל

נדב42
20-07-19, 21:22
יחסי ההעברה הם 4.10, למיטב ידיעתי זה קייס שונה מהמקורי, לא יודע אם יש כזה משומש ...

בתחשיב של 3000, מחיר העבודה הוא 1500 ש"ח והיתר זה חלקים ומע"מ. בהנחה שהקורונה והפיניון עדיין תקינים ...

דרור ברלי
20-07-19, 21:46
נדב,

Slowly..

עבירות?
את המסלול הזה בדיוק, אחד לאחד, נהגים שזו הפעם הראשונה שלהם בשטח, עושים עם סובארו XV בהדרכות כל שבוע, בלי להתעכב. אמיתי.

בלי קשר, גם אני חושב ש-3K זה המון, המון מדי, רק בשביל קייס ועבודה.

ד ו ר ו ן
20-07-19, 22:29
עבירות?
את המסלול הזה בדיוק, אחד לאחד, נהגים שזו הפעם הראשונה שלהם בשטח, עושים עם סובארו XV בהדרכות כל שבוע, בלי להתעכב. אמיתי.

אני לא בטוח שאתה יודע איפה עלינו.
זה לא היה לפי התכנון המקורי של המסלול.
נסעתי אחריו, הוא לא בדיוק בחר את הקו הפשוט.
ואת זה הוא נסע בהנעה אחורית.

Slowly..

נדב42
20-07-19, 22:31
דרור, הקבוצה התפצלה בשלב מסויים והדבוקה שלנו התנתקה מהמובילים, אנחנו לא נסענו במסלול המתוכנן אלא דרך השביל האדום לפסגה. קשה לי לראות סוברואידים עם נהגים לא מנוסים עוברים שם בלי נזקים...

נדב42
20-07-19, 22:44
נסעתי אחריו, הוא לא בדיוק בחר את הקו הפשוט.

בחרתי את הקו שנראה לי נכון בהתחשב במגבלות וביתרונות של הרכב - ניצלתי את מהלכי המתלים וגובה המרכב כדי לבחור נתיב שיאפשר לי לשמור על מהירות של 700-1000 סל"ד בלי לעצור (לפחות כל עוד זה שלפני לא עצר..) ובלי לגעת במצמד.

למשל, העדפתי להמנע מלטפס על מדרגה עם שני גלגלים בו זמנית כדי להוריד עומס מהמנוע, אז לקחתי לא מעט קווים "אלכסוניים" בידיעה שהרכב מקבל באהבה ובהבנה הצלבות.

אלמלא החשש (בדיעבד המוצדק) משילוב ההנעה הקדמית, ברור שהייתי מעדיף לעלות ב- low, הרבה יותר לאט, ובקווים הרבה יותר פשוטים.

נדב42
20-07-19, 22:50
אין שום סיבה הגיונית שקייס פתוח משומש מוכן עם סטליטים + מיסבים חדשים + עבודה עובר 2000 שקל

בלי קשר, גם אני חושב ש-3K זה המון, המון מדי, רק בשביל קייס ועבודה.

כמה קל לכתוב...

תביאו דוגמאות שאפשר לממש, כולל עבודה במוסך כי לי אין שום נסיון בזה, וקחו בחשבון שיחסי ההעברה הם 4.10

raanan
20-07-19, 23:14
ניצלתי את מהלכי המתלים וגובה המרכב כדי לבחור נתיב שיאפשר לי לשמור על מהירות של 700-1000 סל"ד בלי לעצור (לפחות כל עוד זה שלפני לא עצר..) ובלי לגעת במצמד.

החלון הקידמי עדיין מקורי בזכות שמירת המרווח ....

רענן

six 4 life
21-07-19, 12:00
כמה קל לכתוב...

תביאו דוגמאות שאפשר לממש, כולל עבודה במוסך כי לי אין שום נסיון בזה, וקחו בחשבון שיחסי ההעברה הם 4.10
קייס משומש קומפלט אתה יכול לאתר באיביי, יש כמה דגמים שמגיעים עם דנה 30 ו3.73 כסטנדרט, כלומר זה קייס שמתאים לך ל4.10

דוגמאות -
https://rover.ebay.com/rover/1/711-53200-19255-0/1?icep_id=114&ipn=icep&toolid=20004&campid=5338036998&mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fitm%2F JEEP-YJ-TJ-XJ-ZJ-CJ-LIBERTY-76-06-DANA-30-3-73-4-10-4-56-RING-PINION-CARRIER%2F123509449325%3Fhash%3Ditem1cc1 bca26d%3Ag%3AM3oAAOSwN5hb-fcU
https://rover.ebay.com/rover/1/711-53200-19255-0/1?icep_id=114&ipn=icep&toolid=20004&campid=5338036998&mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fitm%2F JEEP-YJ-TJ-XJ-ZJ-CJ-76-06-DANA-30-3-73-4-10-4-56-RING-PINION-CARRIER-FACTORY%2F123396891576%3Fhash%3Ditem1cbb 0723b8%3Ag%3AVmQAAOSwjE1bsAMw

לגביי עבודה, תארגן קייס ואני אדאג לך להרכבה באלפיה.

yoni_0000
21-07-19, 12:33
Yukon Gear & Axle (YC D706008) Differential Carrier Case for Dana 30 Axle https://www.amazon.com/dp/B0078UASUM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_ZednDbGHDHWSM

קייס חדש, שים נעילה אוטומטית וסע לשלום.

נדב42
27-07-19, 10:39
נפל הפור.

הוזמנו מאמזון:

125110

עבודה אצל אסף הלוי, ועם קצת מזל אולי יהיה לי ג'יפ שמיש ליומולדת ...

עלות כוללת כ- 4000 ש"ח, דיפרנציאל, נעילה אוטומטית כולל קיט שיפוץ מלא ועבודה, כ- 4000 ש"ח
הסרן ימשיך לחייך בינתיים, נקווה שגם אני ...

וכמובן שמתחילים לחסוך לסרן הנכון :)

GodsFather
27-07-19, 11:11
מזל טוב, יום ההולדת מעולם לא נראה טוב יותר

סולי
27-07-19, 12:50
סרן עקום ונעילה לדעתי זה big nono..

נדב42
27-07-19, 12:55
מה קשור ?
זה עומסים מסוג אחר לגמרי..
החיוך בקצוות נובע מעומסים של טלטולים או נסיעה מהירה, בעוד נעילה מגדילה עומס על הציריות.

אם כבר, הנעילה יכולה להוריד עומס מקצוות הסרן כי היא תאפשר נסיעה עדינה יותר ...

נדב42
27-07-19, 13:01
וחוצמזה, הנעילה היא על תקן ניסוי ממילא. תוך שנה-שנתיים גג יהיה שם הסרן הנכון :)

סולי
27-07-19, 14:07
אחת הציריות מפעילה לחץ בדיפ בגלל שהקייס עקום?
אם כן... זה יחרבש לגמרי את עבודת הנעילה.

נדב42
27-07-19, 14:27
ומה ההבדל בין נעילה לדיפ' פתוח בהקשר הזה ?

חוצמזה, הסרן שלי מחייך כמו מתי כספי - ממש בקצוות וממש טיפה :)

assafy
27-07-19, 14:36
דרור, הקבוצה התפצלה בשלב מסויים והדבוקה שלנו התנתקה מהמובילים, אנחנו לא נסענו במסלול המתוכנן אלא דרך השביל האדום לפסגה. קשה לי לראות סוברואידים עם נהגים לא מנוסים עוברים שם בלי נזקים...נסעתי בעבר את המסלול ובתחילת דרכי עם סובארו פורסטר ללא בעיות. אתם קצת מעלים למעלה את דרגת הקושי של המסלול וממעיטים מיכולות הסובארו. האחיזה על הסלעים בסך הכל הייתה טובה, בקרת המשיכה של הסובארו יעילה מספיק, הגובה גם מספיק ובבחירה נכונה של המסלול בתוואי המסוים הזה גם נושא הזוויות לא מפריע. כמובן ללא הילוך כח אי אפשר לעשות את זה בקצב זחילה אבל לחלוטין זה בגבולות מעטפת הביצועים של הסוברואים, בוודאי של הדאסטר.

נדב42
27-07-19, 14:47
נסעתי בעבר את המסלול ובתחילת דרכי עם סובארו פורסטר ללא בעיות. אתם קצת מעלים למעלה את דרגת הקושי של המסלול וממעיטים מיכולות הסובארו. האחיזה על הסלעים בסך הכל הייתה טובה, בקרת המשיכה של הסובארו יעילה מספיק, הגובה גם מספיק ובבחירה נכונה של המסלול בתוואי המסוים הזה גם נושא הזוויות לא מפריע. כמובן ללא הילוך כח אי אפשר לעשות את זה בקצב זחילה אבל לחלוטין זה בגבולות מעטפת הביצועים של הסוברואים, בוודאי של הדאסטר.

קשה לי להאמין שאנחנו מדברים על אותו המקום.
אם תרצה, אפשר לחזור לשם שוב :)

assafy
27-07-19, 15:22
כן, אותו מקום. אגב סובארו גם מגיע לפסגת נ.ג. 186 (כמובן דרך הצד הדרומי).
ושוב, תודה על האוכל המצויין שהכנת :-)

נדב42
27-07-19, 15:35
פסגת הנ"ג זו לא בעייה. גם אני ראיתי שם רכים לרוב. יש בחורשן המון שבילים חלקם עבירים לרכבים רכים ואחרים לא כל כך.. אני עדיין חושב שאנחנו לא מדברים על אותו המקום.

מוכן להציע בדיקה: אני מביא את המנגל, אתה מביא סובארו וניסע ביחד לראות את המקום :)

ד ו ר ו ן
27-07-19, 15:35
כן, אותו מקום. אגב סובארו גם מגיע לפסגת נ.ג. 186 (כמובן דרך הצד הדרומי).

הקבוצה התפצלה, ונסענו במסלולים שונים.
נסעת איתנו בנתיב שעבר דרך המדרגות והחריצים?

Slowly..

boaz avrahami
27-07-19, 17:03
עד עכשיו אני מהרהר ולא מבין איך יצא הפיצול ככה שאף רכב רך לא נכנס לנתיב הקשוח והכול בכלל קרה בטעות שיצאה בסוף נחמד

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

assafy
27-07-19, 17:05
כן, הייתי רכב רביעי אחרי בועז אם אינני טועה. נסעתי אחרי היילקס משופר שאוי לבושה נעצר ופירפר בכמה נקודות. כנראה היה עם לחץ אויר גבוה מדי וניסה לזחול במהירות נמוכה מידי.
ועדיין נסעתי בשביל הזה כמה פעמים עם סובארו בלי בעיות מיוחדות.
כבר אין לי סובארו ממיזמן. עם ל"ק זה כבר באמת לא חוכמה.
ועדיין עם סובארו ודאסטר אפשר להגיע די רחוק, גם במקומות שהרכבים ה"גיבורים" מעבירים להילוך כח כי:
1. המשקל העצמי שלהם יותר קל.
2. אין להם הילוך כח אז אין להם ברירה...
בשלב מסויים הם יצטרכו לעבור לשיטת התנופות עם כל הבעייתיות שבדבר וכמובן שכשנהיה באמת קשה ירימו ידיים. כמובן בכל המקומות שנוסעים בהיי אז הם יוכלו לנסוע כל עוד אין בעיות של זוויות.

ד ו ר ו ן
27-07-19, 17:20
כן, הייתי רכב רביעי אחרי בועז אם אינני טועה. ת.
אז לדעתי נסענו במסלולים שונים.

Slowly..

נדב42
27-07-19, 17:23
עד עכשיו אני מהרהר ולא מבין איך יצא הפיצול ככה שאף רכב רך לא נכנס לנתיב הקשוח והכול בכלל קרה בטעות שיצאה בסוף נחמד

הפיצול קרה מלכתחילה כשהבנו שכמה רכבים פספסו את הירידה מהכביש לשביל ואני חזרתי לאסוף אותם. חוץ ממני היו שם רענן, דורון, נדב ש. ונדמה לי שעוד דיסקו אחד. וזהו. עד למפגש נסענו כקבוצה נפרדת מהיתר. כשהבנו שטעינו וראינו לאן השביל לוקח אותנו, כמובן שבחרנו להמשיך בו :)

אספי, אם היית רביעי אחרי בועז, בוודאות לא היית בקבוצה שלנו ...

assafy
27-07-19, 17:30
הפיצול קרה מלכתחילה כשהבנו שכמה רכבים פספסו את הירידה מהכביש לשביל ואני חזרתי לאסוף אותם. חוץ ממני היו שם רענן, דורון, נדב ש. ונדמה לי שעוד דיסקו אחד. וזהו. עד למפגש נסענו כקבוצה נפרדת מהיתר. כשהבנו שטעינו וראינו לאן השביל לוקח אותנו, כמובן שבחרנו להמשיך בו :)

אספי, אם היית רביעי אחרי בועז, בוודאות לא היית בקבוצה שלנו ...אוקיי, אבל בועז התבלבל ונסע לא דרך הנתיב שהוא תכנן אלא דרך מעלה יותר קשה. היתה עוד קבוצה שהתפצלה ונסעה בנתיב המקורי שהיה יותר קל. בתחילת המעלה שהיינו היה שלט עם גולגולת ועצמות משולבות כמו של פיראטים.

assafy
27-07-19, 17:47
מדברים על זה?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190727/b12ffb3163656e2b7d810613f61d448d.jpg

zivo
27-07-19, 18:25
הקבוצה התפצלה, ונסענו במסלולים שונים.
נסעת איתנו בנתיב שעבר דרך המדרגות והחריצים?

Slowly..

תגידו, אין לכם הקלטה של הנסיעה?
יש לי הקלטה של הנתיב שבועז נסע ( לא שלח, מה נסענו בפועל), אם זה מעניין את מישהו.

ד ו ר ו ן
27-07-19, 18:29
תגידו, אין לכם הקלטה של הנסיעה?
יש לי הקלטה של הנתיב שבועז נסע ( לא שלח, מה נסענו בפועל), אם זה מעניין את מישהו.
לא הקלטתי.
נהנתי לנסוע על עיוור.

כיוון כללי והגענו.

Slowly..

erezgur
27-07-19, 18:36
הנה הקלטה של הנסיעה של הקבוצה הראשונה, הקרובה לבועז:
https://israelhiking.osm.org.il/share/3YC4md1CmE

נדב ש.
27-07-19, 19:32
נפל הפור.

הוזמנו מאמזון:

125110

עבודה אצל אסף הלוי, ועם קצת מזל אולי יהיה לי ג'יפ שמיש ליומולדת ...

עלות כוללת כ- 4000 ש"ח, דיפרנציאל, נעילה אוטומטית כולל קיט שיפוץ מלא ועבודה, כ- 4000 ש"ח
הסרן ימשיך לחייך בינתיים, נקווה שגם אני ...

וכמובן שמתחילים לחסוך לסרן הנכון :)

יאללה מברוק!
יהיה טיול יומולדת?
:cool:

yoni_0000
27-07-19, 23:29
אני חושב שאתה יכול לנסוע בסטאפ הזה הרבה שנים ובראש שקט. תתחדש ומזל טוב!

נדב42
27-07-19, 23:45
יאללה מברוק!
יהיה טיול יומולדת?
:cool:
קודם כל שיהיה ג'יפ מוכן ליומולדת ..

נדב42
04-08-19, 11:50
חרא..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190804/6f09533256329117186751cfc6dc1700.jpg

yoni_0000
04-08-19, 11:59
אל תתרגש, לא הזמנת דברים בעייתיים.. עוד כמה ימים ישתחרר.

נדב42
04-08-19, 13:00
כמה ימים זה בדיוק ההבדל בין טיול יומולדת עם הצ׳רוקי או עם הויטארה. ההבדל המשמעותי הוא כמובן באבזור ויכולת האחסון למחנה מפנק :)

GodsFather
04-08-19, 16:47
צרות של עשירים ממש... Xoxo

נדב42
04-08-19, 21:50
כן, ממש.. הכל עניין של בחירות וסדרי עדיפויות ...

GodsFather
04-08-19, 22:42
בוא נגיד ככה - אילולא הויטרה, היה לך היום את הסרן הבריון שאתה חולם עליו

ומאידך, הויטרה עם קסם ייחודי

נדב42
05-08-19, 08:34
איך הגעת למסקנה הזו ?

נדב42
06-08-19, 12:39
הנעילה אצלי ביד, גם קיט השיפוץ, ואפילו הדיסקיות שאסף זכר שלא נמצאות בשום קיט וצריך להזמין בנפרד. רק ה- Carrier חסר, מעוכב במכס, אמא'שלהם..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190806/ebfb2fa9c3a01d825d1271516a7d38fd.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190806/a4f951988c3150c6b32093e381aabea5.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190806/39b369605f2d2c75a83ab8a7796ef223.jpg

ariel-ro
06-08-19, 13:14
אתה מדבר על הדיסקיות של הנעילה?
בנעילת ספרטן הדיסקיות לא קימות כי לא צריך אותן.
רק בלוקרייט צריך דיסקיות.

yoni_0000
06-08-19, 13:35
בספרטן יש רטיינרים שנעזרים בהם בהתקנה בלבד (חתיכת ברזל בצורה של גפרור).. אם תצליח לשמור לי אותן, אשמח.

נדב42
06-08-19, 13:56
אתה מדבר על אלו ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190806/00abdb921b501787a87658e89e8ed676.jpg

yoni_0000
06-08-19, 14:40
כן. אחריי שתתקין כמובן..

six 4 life
06-08-19, 15:51
אתה מדבר על הדיסקיות של הנעילה?
בנעילת ספרטן הדיסקיות לא קימות כי לא צריך אותן.
רק בלוקרייט צריך דיסקיות.
צודק

בספרטן יש רטיינרים שנעזרים בהם בהתקנה בלבד (חתיכת ברזל בצורה של גפרור).. אם תצליח לשמור לי אותן, אשמח.
קח פין פציל תחתוך ל2 חתיכות בכיפוף ויש לך מה שאתה צריך

yoni_0000
06-08-19, 15:55
קח פין פציל תחתוך ל2 חתיכות בכיפוף ויש לך מה שאתה צריך

חשבתי לחסוך לך אבל אם אתה מסתדר.. עוד כמה שבועות האוטו אצלך 😎

six 4 life
06-08-19, 18:02
חשבתי לחסוך לך אבל אם אתה מסתדר.. עוד כמה שבועות האוטו אצלך 😎
תזמון של מהנדס לקראת עונת הטיולים

נדב42
06-08-19, 18:36
השתחרר מהמכס, עם קצת מזל יום חמישי אצלי ...

נדב42
11-08-19, 10:19
החבילה האחרונה הגיעה (נאספה ביום שישי בסאגה הזוייה מול חברת השליחויות), והעבודה יצאה לדרך. לקורונה/פיניון שלום :)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190811/5f6f7b44efa072d6e5a289854da968db.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190811/5c9ae2079b665e6ec2d599097f231728.jpg

נדב42
11-08-19, 12:28
מתקדמים..https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190811/0301c5387b47a41137eedf183e34dffa.jpg

-->