PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיוע בהחלטה על ג'יפ ראשון.

אורי .פ.
29-01-17, 14:48
שלום לכולם,

מתלבט על רכישת ג'יפ ראשון.
אשמח להציג פה את השיקולים שלי ולקבל עצות/שיקולים מנסיונכם:

תקציב: 40K.

יעוד: הרכב יהיה רכב שני. היעוד העיקרי של הרכב יהיה טיולים ונסיעות בשטח. בלי נסיעות מנהלתיות מלבד אל השטח וחזרה. אין לי שום רצון שהרכב יהיה מפלצת שתעלה כל מעלה אלא עד שבילים בינוניים. העבירות היא לא הדגש המרכזי כאן, אלא היכולת להכנס למעמקי השטח.

אנחנו מכוונים לרכב שיצליח להכיל משפחה של 4 נפשות לטיולים של 2-3 לילות בשטח.

אנחנו גרים במרכז הארץ כך שצריך שיהיה אפשר לנסוע ברכב בצורה בטיחותית עם המשפחה עד לערבה/נגב/מדבר יהודה מבלי לשבור את גבם של הילדים הקטנים.

אני מאוד אוהב את האיסוזו טרופר והאיסוזו רודיאו. אני חושב שהגודל שלהם מכוון למה שאני רוצה והעלויות שלהם משנתונים של סביב 2003 יתאימו לתקציב שלי.

אשמח מאוד לשמוע דעות ועצות.
אורי

erezgur
29-01-17, 15:04
ברוך הבא לפורום ולתחביב.
ענית על רוב השאלות שבשרשור הדביק בראש הפורום שמיועד בדיוק לסוגיות שאתה מעלה (אבל לא על כולן - ממליץ לך לבדוק ולהשלים כאן את המידע כדי שהתשובות תהיינה טובות יותר).

בכללי - רכבים ישנים יחסית (מעל 10 שנים) - הוצאות האחזקה עליהם לא קטנים. ברכבי שטח המצב אפילו קיצוני יותר. תביא בחשבון שאתה רוכש רכב בן 13 ויותר שעבד קשה ולא תמיד הבעלים הקודמים תחזק אותו בצורה טובה.
תהיה מוכן לעלויות תחזוקה גבוהות במיוחד בשנה-שנתיים הראשונות שבהן אתה תמצא עצמך "מיישר קו" - משקיע סכום גבוה (לעומת מחיר הרכישה) בתיקון והחלפת רכיבים שאינך יודע כיצד טופלו ומתי. לכן אם התקציב מתייחס לעלות הכוללת, אתה חייב להפנים שחלק מהתקציב הולך לאחזקה ונשאר לך סכום קטן יותר לרכישה.

חלופה אחרת הינה לרכוש רכב חדש יותר וזול מעט יותר לאחזקה, עם אפשרות לפשרות מסויימות ביכולות השטח ואולי גם בגודל המרחב הפנימי (תצטרך כנראה להוסיף גגון).

לגבי האפשרויות שציינת - אני בעל טרופר (גבר שני) ב-12 השנים האחרונות ומאד מרוצה, תצטרך כמובן לחפש בסבלנות עד למציאת פריט במצב טוב...

אורי .פ.
29-01-17, 15:25
תודה רבה על התשובה.
צודק- לא ציינתי הכל, הנה ההודעה מתוקנת ומעודכנת:

תקציב: 35K (גמיש קצת למעלה אם יהיה משהו שנאהב ונתחבר אליו)- לקנייה הראשונית. ידוע לי שיהיו עוד הוצאות על יישור קו בשנה הראשונה.

יעוד: הרכב יהיה רכב שני- רכב פנאי לסופי שבוע. מי שינהג בו זה רק אני ואישתי ואין לנו הגבלה על ידני/אוטומט/דיזל/בנזין.
היעוד העיקרי של הרכב יהיה טיולים ונסיעות בשטח. בלי נסיעות מנהלתיות מלבד אל השטח וחזרה. אין לי שום רצון שהרכב יהיה מפלצת שתעלה כל מעלה אלא עד שבילים בינוניים. העבירות היא לא הדגש המרכזי כאן, אלא היכולת להכנס למעמקי השטח.

אני מעריך שהרכב יעשה סביב 120 ק"מ כביש (הלוך-חזור לשטח) ועד 50-60 ק"מ שטח פעמיים בחודש (לגבי המרחקים- זוהערכה מאוד גסה, אבל לגבי התדירות- זו הדרישה. אנחנו כבר היום אנחנו כבר מטיילים בתדירות הזאת, אבל חסרי יכולת להכנס עמוק יותר לשטח ולכן דרוש ג'יפ).

אנחנו מכוונים לרכב שיצליח להכיל משפחה של 4 נפשות לטיולים של 2-3 לילות בשטח.

אנחנו גרים במרכז הארץ כך שצריך שיהיה אפשר לנסוע ברכב בצורה בטיחותית עם המשפחה עד לערבה/נגב/מדבר יהודה מבלי לשבור את גבם של הילדים הקטנים.

מחשבות ראשוניות:
אני פתוח לכל הצעה אבל גם מאוד אוהב את האיסוזו טרופר והאיסוזו רודיאו. אני חושב שהגודל שלהם מכוון למה שאני רוצה והעלויות שלהם משנתונים של סביב 2003 יתאימו לתקציב שלי.
אשמח גם לשמוע על התאמה של מערכות גז לרכבים- הבנתי שהרודיאו מסתדר טוב עם גז- האם זה נכון? האם זה אמור להיות שיקול עבורי?

אשמח מאוד לשמוע דעות ועצות.
אורי

erezgur
29-01-17, 16:06
בנסועה השנתית הזו (כ-500 קמ לחודש, הרבה פחות מ-10000 קמ לשנה), ברכב נשמי המיועד לטיולים - לא הייתי נכנס להרפתקאה של מערכת גז ואפשר בהחלט ללכת על רכב בנזין גם שתיין.

קליש
01-02-17, 17:49
סופה!!!

regevzuki
02-02-17, 09:01
קודם כל מברוק.
דבר שני לא הייתי הולך לא על רודיאו ולא על טרופר.
הראשון שתיין דלק רציני עם מגבלה של גובה ושל גלגל ספייר מתחת לגחון. גם אלו שהגלגל מעל על הדלת סובלים מנומך בשטח , חוץ מפאר אין בו כלום לשטח.
טרופר רגיש להתחממות ואינג'קטורים שהולכים מהר , שמעתי על אחד שהגיע ל900000 קמ ועדיין מטייל. עבירות טובה רק לשים לב אם הוחלף מנוע\ראש ואינג'קטורים.
המחיר הזה הייתי הולך על סוזוקי גרנד ויטארה ישן 2002-4 , רכבים אמינים מאוד, עם יכולת עבירות גבוהה מאוד, מאפשרים הגבהות ושיפורים , חזקים אך גם הם שתיינים של דלק .
כנס לפורומים של הרכבים שאתה מתעניין בהם- קרא על תקלות נפוצות ועלויות ורק אז תיקח החלטה.

גיא
02-02-17, 09:34
פג'רו ישן ארוך או טראנו ארוך יענו על הדרישה לדעתי.

גודל, בטיחות, אמינות ...
לא גיבורים גדולים אבל יכולים לטייל בכיף ברוב הארץ.

מחיר נמוך מאד לקניה.

erezgur
02-02-17, 10:32
טרופר רגיש להתחממות ואינג'קטורים שהולכים מהר , שמעתי על אחד שהגיע ל900000 קמ ועדיין מטייל.
אתה עושה קצת סלט, וגם בחלק השני של המשפט אתה מביא דוגמא הפוכה לטענה של החלק הראשון.

לא מכיר שום בעיית התחממות בטרופר דיזל (שזו הגרסה הנפוצה ביותר בארץ ובלוחות המודעות) ולגבי הבנזין - יש סוגייה, שאולי קשורה להתחממות, בגיר וסביר להניח שרכב כזה שיירכש כיום כבר מגיע עם קולר גיר נפרד שכבר התקין הבעלים הקודם או שהרוכש יתקין כדי למנוע בעיה כזו.

לגבי המזרקים בדיזל, אנחנו כבר כמה שנים לאחר שנגמרה הסאגה - הבעיה שהייתה במזרקים הישנים אינה קיימת במזרקים שהוחלפו בכל השנים האחרונות, יש היום הרבה מידע וידע בנושא, כמו גם הרבה בעלי מקצוע שיודעים ומטפלים בתופעות "המפורסמות" של סולר במיים וכו'. לדעתי (המאד משוחדת) - הטרופר היא אחת הקניות הטובות היום למי שמחפש רכב נח, מרווח, יכולות שטח וכביש טובות ובמחיר סביר (ומבין מה המשמעות של לרכוש רכב בן 13-17 שנים...).

גם לגבי הרודיאו - ראיתי כבר מספר כלים משופרים להפליא שעברו ללא קושי מסלולים שנסעו בהם רכבי שטח אחרים, למרות שאכן נדרשת השקעה ברכב כדי להביאו למצב של רכב המסוגל להתמודד עם אתגרי עבירות קשים. מסכים שנדרש להביא בחשבון את החסרונות שציינת.

בכל מקרה - בהחלט יש גם אפשרויות נוספות טובות ויכול להיות שגרנד ויטרה יתן לו מענה טוב.

הערה כללית לגבי צריכת הדלק - בנסועה השנתית שציין פותח השרשור, ההוצאה הזו תהיה זניחה, יחסית, לשאר ההוצאות הנובעות מתחזוקת רכב שטח מתבגר.

-->