PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרגשה של נסיעה על כביש לא חלק בהילוך רביעי במאמץ

eyalski
09-02-17, 12:49
מוזר, רק בהילוך רביעי ובמאמץ יש הרגשה שהכביש גלי והרכב לא נוסע חלק, במעבר להילוכים אחרים זה נעלם לחלוטין.
הרכב מיצובישי פאג'רו 2800 אוטומט.
יכול להיות שזו בעיה בגיר?

Elad Shamir
09-02-17, 13:26
בכל מהירות תחת עומס או רק בטווח מהירות מסויים?

Sent from my Power using Tapatalk

shachar
09-02-17, 13:29
בכל רכב יש "תדר תהודה" כלשהו שעשוי להביא לתופעה שתיארת.
הבסיס הוא לבדוק חופשים בגלי הינע צלבים מיסבי גלגל תושבות וכו

ש01
09-02-17, 13:44
או פשוט מצב צמיגים.
יש מצב שלאור פז"מ, פני הצמיג הופכים גליים, והרכב רועד כאילו הכביש משובש או שהלכו בולמי הזעזועים

eyalski
09-02-17, 14:51
תודה על העזרה, לא מצליח להבין למה זה מורגש רק בהילוך רביעי בנסיעה בעלייה או בעומס. לא קשור למהירות כי בהילוך חמישי באותן המהירויות,
סביב 110- 100 זה לא קורה, הרכב נוסע חלק.
ממש מרגישים שברגע שעוברים מרביעי לחמישי, הנסיעה חוזרת להיות חלקה.
בכל מקרה אבדוק את כל מה שציינתם.

grand
09-02-17, 16:43
תבדוק את תקינות הטורק של הגיר.

נדב ש.
09-02-17, 17:52
פג׳רו 2800 אין 5 הילוכים בגיר אוטומט, למיטב ידיעתי 4 הילוכים, אולי אתה מתכוון לאובר דרייב?

shachar
09-02-17, 18:34
תבדוק את תקינות הטורק של הגיר.
אני מנסה לחשוב בקול רם. אז התופעה אמורה לחזור במהירות נמוכה יותר אם נוסעים ב low... ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

grand
09-02-17, 19:00
הטורק, או ממיר המומנט בעברית אמור להנעל בהילוך גבוה ( רביעי או חמישי) בעיקר בנסיעה רגועה כדי לשמור על נסיעה חלקה ומומנט טוב, ברגע שהוא לא ננעל ישנה הרגשה של רעד כמו על פסים בכביש , אלא אם כן עוזבים את דוושת הגז או לוחצים קיק דאון ואז התופעה נעלמת.

rob
09-02-17, 20:39
הטורק, או ממיר המומנט בעברית אמור להנעל בהילוך גבוה ( רביעי או חמישי) בעיקר בנסיעה רגועה כדי לשמור על נסיעה חלקה ומומנט טוב, ברגע שהוא לא ננעל ישנה הרגשה של רעד כמו על פסים בכביש , אלא אם כן עוזבים את דוושת הגז או לוחצים קיק דאון ואז התופעה נעלמת.

הטורק ננעל בשביל לחסוך בדלק ולקרר את הגיר

eyalski
09-02-17, 21:19
מדובר בפאג'רו דיזל 3.2 2008 V98W אוטומט עם חמישה הילוכים, אני חושב שהגיר שלי הוא V5AWF, קשה למצוא יותר מדי מידע ברשת. זה שלא מוצאים מידע, אומר שאין יותר מדי תקלות או שיש תקלות שאי אפשר לתקן לבד.
אם זה היה הטורק, נראה לי שהתופעה הייתה בהילוך חמישי. אצלי זה ברביעי ורק במאמץ.
אפשר לומר שזה מורגש רק שהרכב כבר עבד ונסע לא מעט, שהוא קר זה לא קורה.

אמיר ב.א
09-02-17, 22:35
הייתה לי תופעה דומה בדיסקו אוטומט ,
במעבר להילוך רביעי , אותה תופעה כמו שתיארת ,

ניפתר עם החלפת שמן גיר כמה פעמים למיטב זיכרוני ,

זה היה קשור לזה שהגובנור היה מלוכלך בגיפה שהתנתקה מכל מיני מקומות ששקעה שם , לאחר החלפת שמן גיר יסודית אחרי שהרבה זמן לא הוחלף,

האם החלפת שמן גיר או משהו בסיגנון לאחרונה ?

eyalski
10-02-17, 10:37
לא היה נדרש לפי נתוני יצרן, אולי אחליף באופן יזום. אני עם הרכב רק כמה חודשים, אבל הבעלים הקודם טיפל ברכב לפי הספר.

נדב ש.
10-02-17, 11:35
מדובר בפאג'רו דיזל 3.2 2008 V98W אוטומט עם חמישה הילוכים, אני חושב שהגיר שלי הוא V5AWF, קשה למצוא יותר מדי מידע ברשת. זה שלא מוצאים מידע, אומר שאין יותר מדי תקלות או שיש תקלות שאי אפשר לתקן לבד.
אם זה היה הטורק, נראה לי שהתופעה הייתה בהילוך חמישי. אצלי זה ברביעי ורק במאמץ.
אפשר לומר שזה מורגש רק שהרכב כבר עבד ונסע לא מעט, שהוא קר זה לא קורה.

בהודעה הראשונה רשמת שמדובר בפג׳רו 2800.

ממליץ לך לגשת לאיבחון אצל בעל מקצוע בתחום, מאיזה אזור אתה?

-->