PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ שמן נמוך דיסקו tdi300 1996

MatiZeli
19-02-17, 22:51
לאחרונה הרכבתי מד לחץ שמן דיגיטאלי, להפתעתי לחץ השמן נמוך מהערכים המומלצים כי היצרן.

מנוע קר 50-60 psi
מנוע חם בנסיעה 22-25 psi
מנוע חם בסרק 15-18 psi

כאשר המנוע חם יש אי יציבות בלחץ השמן, הוא מדלג בין המספרים שציינתי, לפעמים יורד אפילו נמוך יותר לשניה או שתיים.

התחלתי מהפשוט והחלפתי פורק לחץ שמן, אומנם לא לאחד חדש, אבל המצב לא השתנה.

החשוד העיקרי הוא המשאבה. נתקלתי במספר המלצות על החלפה של גלגלי שיניים ובית משאבה יחד, בטענה שהחלפת גלגלי השיניים בלבד תגרום לבעיה לחזור לאחר מספר חודשים.

האם יהיה ניתן לזהות בברור צורך בהחלפת של בית המשאבה, ולהחליף לפי הצורך? להחליף בכל מקרה?

אולי יש למישהו רעיון על בעיה אחרת ששווה לבדוק לפני?

תודה

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Gershon
20-02-17, 03:50
זה יכול להיות משאבה,מסבים וכו '.....

אסף ד.
17-03-17, 22:34
סיכוי גבוה למשאבה

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ukiuki
22-03-17, 10:16
אני הייתי מתחיל מבדיקת כיון של מד הלחץ.

אמיר ב.א
22-03-17, 22:14
זה שהוא מדלג בין המספרים בנסיעה , נישמע באמת בכיוון של מד הלחץ בעצמו דפוק ...

לפני שאתה מפרק את הכל למצוא את האשמים , תבדוק אותו.

MatiZeli
22-03-17, 22:31
טוב, נעדכן.
החלפתי את השסתום וקפיץ לחדש מקורי וכן את טרמוסטט השמן. לא היה שינוי משמעותי.

המשכתי והחלפתי משאבת שמן כולל הבית, לחץ השמן השתפר:
מנוע קר - סביבות 55.
מנוע חם בנסיעה בין 32-37
מנוע חם בסרק 20-25.

אכן שיפור משמעותי, אבל עדיין נראה לי נמוך מעט.

עדיין יש קפיצות בלחץ, ארכיב מד אחר במקביל לבדוק. למרות שמדובר הלחץ חדש, אני בספק שאמצא משהו חריג.

אם זה לא המד אני חושש שגם המסבים לא במצב "מושלם".

אני חושב להשאיר את המצב כמו שהוא, מה דעתכם לגבי לחץ השמן, סביר? לסחוב איתו ככה? שוב בהנחה שהמדידה תקינה.

תודה לכולם, לילה טוב.

Gershon
27-03-17, 14:58
System Wet sump, pressure fed ........................................ .....................................
Pressure, engine warm at normal operating speeds 25 - 55lbf/in 2 = 1,76 - 3,87Kgf cm 2 ........
Oil pump:
- Type G-rotor integral with front cover. ........................................ ..............................
- Drive off crankshaft nose ........................................ .............................
Oil pressure relief valve Non-adjustable ........................................ ............
Relief valve spring:
- Full length 51,6mm ........................................ ..............................
- Compressed length at 7.71Kg load 31mm ................................
Oil filter Screw-on disposable canister ........................................ .....................................
Engine oil cooler Combined with coolant radiator and intercooler ........................................ .......................

MatiZeli
27-03-17, 16:43
גרשון, תודה. להבנתי המינימום הוא 25 psi, גם בסרק, הרי זאת עבודה נורמאלית של המנוע, לא?

בכל מקרה, לאחר נסיעה ארוכה יותר, מחוץ לעיר, ביום חם יתר, הלחץ בנסיעה ירד לאיזור 20-25 psi. בסרק כמובן נמוך יותר.
איך שאני נכנס לשטח, או לעיר הלחץ חוזר לערכים שכתבתי למעלה.

אם לפי היצרן עבודה נורמאלית של המנוע הכוונה היא לא בסרק אז אני גבולי, אבל נניח בסדר. אם סרק אמור להיות בטווח הנל אז אני נמוך מידי.

Gershon
27-03-17, 16:50
גרשון, תודה. להבנתי המינימום הוא 25 psi, גם בסרק, הרי זאת עבודה נורמאלית של המנוע, לא?

בכל מקרה, לאחר נסיעה ארוכה יותר, מחוץ לעיר, ביום חם יתר, הלחץ בנסיעה ירד לאיזור 20-25 psi. בסרק כמובן נמוך יותר.
איך שאני נכנס לשטח, או לעיר הלחץ חוזר לערכים שכתבתי למעלה.

אם לפי היצרן עבודה נורמאלית של המנוע הכוונה היא לא בסרק אז אני גבולי, אבל נניח בסדר. אם סרק אמור להיות בטווח הנל אז אני נמוך מידי.

בסרק על P/N psi 25

-->