PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר 2002 דיזל 3 ליטר שאלות:

glaydi
21-02-17, 20:29
קנה לפני שבוע וכרגע אני בלימוד הרכב החדש לי.1. עד כמה מסובח לפרק אלקטרו מגנט ולנקות לבד?
2. המנוע מרגיש בסלד נמוך ולא מצאתי דרך לכוונן את הסרק. האם יש בורג כיוונון?
3.כשעוזבים את דוושת הגז בD או בNהמנוע יורד מסלד מגמגם אך לא נכבה.
4. האם החלפת חיישן מסילה מצריך כיול עם מחשב?
חשבתי להחליף לבד אך אם יהיו בעיות התנעה אהייה בצרה צרורה.

ERG כבר מבוטל
הוחלפו מסננים ושמנים כחוק למקוריים ושמן 5/40
נוקה בית הפילטר הגדול והשסתום שלו.

בעייה נוספת במנוע:
בהתנעה קרה שתמיד קשה.. נורת לחץ השמן נשארת דולקת ושעון הלחץ מראה 0 למשך כמה דקות.
כשמתחילים בנסיעה נשמע רעש של בריחת אויר [או שמן] ואז הכל מסתדר.
אני בונה על ניקוי האלקטרו מגנט לפיתרון הבעייה הזו.

נדב ש.
21-02-17, 21:04
1.לא מסובך, יש המון מידע ברשת, הגישה לא משהו אבל קצת פירוקים מסביב ומפתח 29" .
למה אתה רוצה לפרק ולנקות? קח בחשבון שלעיתים עוזר ולעיתים לא.
2.הסל"ד צריך לעמוד על 750, אין בורג כיוון.
3.ממליץ על בדיקת מחשב בעזרת טק2.
4.למה להחליף? שוב בדיקת מחשב תעזור פה לראות מה הנתון בחיישן ב live data.

לגבי לחץ השמן- לא הייתי נוסע ככה מטר, בדוק במיידי, אם הלחץ לא עולה מיד לאחר התנעה יש בעיה, הדבר הראשון שיילך הוא הטורבו.
נ.ב-יכול להיות שהיוניט בכלל לא מגיבה/תקולה.

במנוע הזה יש 2 מעגלי שמן-
אחד למערכת ההזרקה והשני לשימון הצנוע וחלקיו, 2 משאבות שונות, 2 פעולות שונות, אין שום קשר ביניהם.
אלקטרומגנט או בשמו לפי הספר rpcv (rail pressure control valve) ווסת לחץ שמן למערכת ההזרקה.

glaydi
21-02-17, 21:16
"
לגבי לחץ השמן- לא הייתי נוסע ככה מטר, בדוק במיידי, אם הלחץ לא עולה מיד לאחר התנעה יש בעיה, הדבר הראשון שיילך הוא הטורבו.
נ.ב-יכול להיות שהיוניט בכלל לא מגיבה/תקולה.

חשבתי על האפשרות ליוניט תקולה.. אבל לאחר שהמנוע מתחמם בלחיצה על הדוושה בנסיעה קלילה נשמע רעש זרימת שמן ממש בלחץ ואז משהוא משתחרר והלחץ שמן תקין.

לפי דבריך מעגל השמן של ווסט הלחץ לא קשור למעגל הנורה והשעון?

לי זה מבין שהלחץ שמן מופעל על הווסט ואז הוא משתחרר.
אני בכיוון?

נדב ש.
22-02-17, 07:53
לא.
הווסת לחץ אחראי על לחץ שמן למזרקים, אם הוא תקול לא היה מניע בכלל, או מניע ומקרטע.

glaydi
22-02-17, 23:48
בבקשה:
PostPosted: Wed Jan 03, 2007 20:51 Post subject: No Oil Pressure Reply with quote
Hello all, this is my first post, but here goes. I have been bragging to my father in law how bomb proof these trooper's are. I have had mine 2 years (2001 LWB duty) no trouble at all, i went through all the worry at the beginning not knowing if i had done the right thing buying it, but it's now just clocked 100,000 and as i said i was singing it's praises, when after the last oil change a month or so ago it started to display a problem described on here by someone, when cold i started it and the oil lamp would stay on and no oil pressure!!!! when i blipped throttle it cleared up and away i went. 3 or 4 weeks later, day after new years day i am just setting of with ton and 3/4 of caravan in tow when no oil pressure, oil lamp on and won't go off. Luckily i stop straight away and have trooper and van recovered home, I went to Isuzu, great help, not, they want to rip of my arms and legs to let them pull it to bits, talking about pressure switches etc pumps at the back of gearboxes, £70 per hour kerching I'm thinking, so i went home dropped the oil and filters and looked for the pressure switch but didn't like the look of where it sits, so talked with my dad (ex mechanic), read a few articles on here and decided to have a look at the strainers in the sump, bingo the long one of the 2, the bracket has sheared from fatigue and dropped in the black stuff (oil)
Laughing

So i weld the 2 bits re-assemble and away i go again, we heee. A word of caution the engine still ran perfect with only strainer working obviously the one that feeds the injectors etc, but not other fairly important bits, so don't use it if that light stays on.
Pretty *beep* design i think, but then again i'm sure you all know this already, hopefully this may save some of you a few quid, it has me, my parting words to the man

נדב ש.
23-02-17, 06:48
מה?
הוא מספר על משהו אחר בכלל, בקרטר מנוע יש 2 מסננים שיונקים את השמן, אחד למזרקים ואחד למנוע, אצלו זה שיונק למנוע נישבר ונפל לאגן שמן, הוא פתח קרטר הוציא אותו וריתך אותו והחזיר בחזרה...

glaydi
23-02-17, 07:00
יש שם עוד בעלי טרופר עם אותה הבעייה כמו אצלי.
כנראה שאצלי הצינור לא שבור כי פירקתי את העגן ובדקתי ויזואלית. לא פירקתי את הצינורות. יכל להיות שקיים סדק?
מדביק את הקישור:
עכשיו אני מודאג כי זה כנראה מעיד על חוסר לחץ שמן כשהמנוע קר.
השבוע הבא אכניס את הנושא לבדיקה מקיפה במוסך.
http://www.itocuk.co.uk/forums/viewtopic.php?t=5817&postdays=0&postorder=asc&start=30

נדב ש.
23-02-17, 07:12
סדק לא חושב לא ניתקלתי, אבל בין הצינור לבלוק יש אטם גומי שיכול להיות יבש ולא אוטם טוב.

לך לפי הסדר, קודם תיבדוק את היוניט שמעל לפילטר הגדול, תחבר שעון לחץ שמן במקום היוניט כשהמנוע קר, זה יתן לך תמונה יותר מדוייקת מה קורה.

בכל מיקרה רשמתי לך בהתחלה-לא הייתי נוסע ככה מטר.

erezgur
23-02-17, 08:49
הערה קטנה של נודניק:

כותרת כמו "טרופר - יש לי שאלות" לא מוצלחת כיון שהיא יכולה להתאים לכל שאלה שמישהו שואל לגבי סוג רכב זה.
פיצול השרשור למספר שרשורים שונים (כמספר השאלות השונות) כאשר לכל אחד מהם כותרת מוצלחת ממנה אפשר להבין על מה מדובר ("טרופר דיזל 3.0ל' - סלד נמוך כיצד מכוונים?", לדוגמא) היה מאד עוזר בעתיד כאשר מישהו אחר אם בעיה דומה היה מחפש פתרון...

glaydi
03-03-17, 17:37
נודניק...
המסילה היתה דולפת ולחץ השמן נפל.
טופל באהבה אצל נועם רובין (קרדיט)
החלפו..
חיישן מסיחה צמת מזרקים
סט גומיות שאוטמות את ממסילה בצד העגול
וכמובן גומיות של הצינורות בעגן שמן.
המנוע מניע בנגיעה ונוסע מעולה!

נדב ש.
03-03-17, 19:42
אני מקווה שהחלפת הכל אם כבר פתחת.... סט אטמים קומפלט שרוולים ומזרקים סה"כ כ 20 אטמים מקוריים עולים כ 400 שח...
ולגבי הסגירה-לפי מומנט שלבים לפי הספר...

איל מ
03-03-17, 20:48
הוא לא נודניק הוא צודק במאה אחוז.
מה שמפריד בין הפורום הזה להרבה ג'אנק אחר ברשת זה הידע המקצועי החשוב שיש כאן. אם יהיה בלתי אפשרי למצוא את הידע הזה, הוא לא שווה כלום.

wonderd
08-03-17, 15:40
נודניק...
המסילה היתה דולפת ולחץ השמן נפל.
טופל באהבה אצל נועם רובין (קרדיט)
החלפו..
חיישן מסיחה צמת מזרקים
סט גומיות שאוטמות את ממסילה בצד העגול
וכמובן גומיות של הצינורות בעגן שמן.
המנוע מניע בנגיעה ונוסע מעולה!

למה הוחלפה צמה ולמה חיישן מסילה? למה הוחלפו גומיות של הצינורות באגן השמן?
אתה מבין שכל אחת מההחלפות היתה יכולה להיות קשורה לבעיה ובדרך כלל אין שום צורך להחליף הכל ביחד?
אתה מתאר 3 בעיות שונות ופתרון של "בוא נחליף הכל על הדרך".. לא מקצועי לטעמי.
להחליף סתם כי כבר פתחת (ולא להחליף סט אטמים של המזרקים והכוסיות לדוגמה) זה מיותר ועולה כסף ללא צורך.

מצטער אם זה נשמע כמו השתלחות אבל להחליף דברים בלי דיאגנוסטיקה נראה לי באופן אישי בזבזני לחלוטין.
אם יש הסבר לכל החלפה אני אשמח לקרוא..

נדב ש.
08-03-17, 17:04
הוא לא נודניק הוא צודק במאה אחוז.
מה שמפריד בין הפורום הזה להרבה ג'אנק אחר ברשת זה הידע המקצועי החשוב שיש כאן. אם יהיה בלתי אפשרי למצוא את הידע הזה, הוא לא שווה כלום.

+1.

-->