PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב H / L בטרופר?

jlavi2002
26-02-17, 18:08
לומד את הנושא.
משלב 4X4 (ומוודא שהנורית דולקת ) עוצר ומשלב ל- N או P. עכשיו בתנועה רציפה מושך (מהדשבורד והלאה ) את הידיתH L, היידית איננה נמשכת עד הסוף.
מה בדיוק אני אמור להרגיש על מנת להיות בטוח ששלבתי כוח ?

Raccoon
26-02-17, 18:16
כדי להכניס לlow צריך לדחוף את הידית קדימה לכיוון הדשבורד ולא אחורה. אתה אמור להרגיש שהרכב נוסע הרבה יותר לאט וחזק. אם הוא אוטומטי אז גם אמור להעלות הילוכים מאוד מהר אם אתה בD.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

zivo
26-02-17, 19:55
כדי להכניס לlow צריך לדחוף את הידית קדימה לכיוון הדשבורד ולא אחורה. אתה אמור להרגיש שהרכב נוסע הרבה יותר לאט וחזק. אם הוא אוטומטי אז גם אמור להעלות הילוכים מאוד מהר אם אתה בD.

באיזה מודל (של טרופר) דוחפים אתהידית קדימה ע"מ לשלב?
הבנאדם צודק, ע"מ לשלב, מושכים, וכן בטרופר זה חלק לגמרי וקשה להרגיש אם זה השתלב.
הרכב פשוט נוסע לאט.

נדב ש.
26-02-17, 20:08
לא מאמין שבמצב p תצליח להזיז את הידית...
חבר'ה תבדילו, יש 2 דגמים של טרנספר, 1 רגיל, 2 TOD, השילוב שונה, יש מספיק שרשורים בפורום.

Raccoon
26-02-17, 20:57
בטרופר 99-04 השילוב של הסרן הקדמי נעשה עם כפתור חשמלי והשילוב להילוך כח נעשה על ידי דחיפת הידית קדימה (הידית נעולה כל עוד הסרן הקדמי לא משולב). ראיתי עכשיו תמונות של ידיות טרנספר באמצעותן מבצעים גם את השילוב של הסרן הקדמי וגם את השילוב להילוך כח, לא הייתי יודע לסוג הזה עד עכשיו אבל נראה לי שזה לא רלוונטי לפותח השרשור כי הוא הסביר שהוא משלב באמצעות הכפתור.
בכל אופן, מה שחשוב זה שהשינוי ביחס ההעברה הוא דרמטי ככה שקשה לפספס את זה בנסיעה קצרה וזאת התשובה הכי רלוונטית לשאלה המרכזית "מה בדיוק אני אמור להרגיש על מנת להיות בטוח ששילבתי כוח?"

jlavi2002
27-02-17, 07:19
הרכב שנת 2003 , והדגם ללא TOD...
הרכב אוטומטי - שילוב כח אמור לבלום בירידה ?

נדב ש.
27-02-17, 09:01
ללא TOD אכן אתה מושך את הידית מהדשבורד והלאה, שילוב ה LOW מותנה בלחיצה על כפתור שילוב 4x4 HIGH, אם הידית לא נימשכת עד לשילוב מלא משמע היא נישארת באמצע=N בתיבת העברה, במצב כזה הרכב לא יזוז גם אם תהיה ב D בגיר.

ב TOD המצב הפוך, שילוב הטרנספר לא מותנה בשום דבר, פשוט שמים בגיר N ומשלבים LOW, השילוב מתבצע גם הפוך כמו שמוזכר לעיל-דחיפת הידית לכיוון הדשבורד, גם יחסי ההעברה בטרנספר TOD יותר נמוכים ומורגש הרבה יותר כוח מטרנספר רגיל.

jlavi2002
27-02-17, 15:37
"אם הידית לא נימשכת עד לשילוב מלא משמע היא נישארת באמצע=N בתיבת העברה, במצב כזה הרכב לא יזוז גם אם תהיה ב D בגיר." - תודה לניסוח כזה חד משמעי חיכיתי!

-->