PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב לטיולי יום שישי לשימוש יומיומי - ססאנגיונג אקטיון מתאים?

yaibinder
26-02-17, 20:14
שלום לכם,
בעבר היה לי ג'ימני. נהנתי איתו מאד, אך נמכר בשל היותו רכב יחיד והתרחבות המשפחה.
כיום יש לנו 2 רכבים - מאזדה 2 סדאן 2011 שמשמשת אותנו כמשפחתית, ורנו קליאו 2003 על ערש דווי, שמשמשת לנסיעות יומיות לעבודה וחזרה, מרחק של כ20 קמ לכיוון.
כיון שהרנו בדרך לעולם שכולו טוב, החלטנו (נו טוב, החלטתי) לחדש ימי כקדם ולרכוש רכב שיאפשר לי טיולי שישי קצרים (בשומרון בעיקר) עם הילדים.
התקציב לא גבוה, עד 50 אלף שקלים, כולל כל המסביב ויישור קו.
אני מעדיף רכב לא ישן מדי, שיהיה נח יחסית גם בנסיעה יום יומית.
לו היה לי כסף, אני מניח שדאסטר וxv היו באים בחשבון. כיון שאין לי, חשבתי על ססאנגיונג אקטיון, על חסרונותיו ויתרונותיו. הוא נמכר בזול, אמור להיות אמין, יש לו הילוך כח, גודל הבגאז' לא מפריע לי כי אינני יוצא לטיולים ארוכים.
קראתי את המבחנים באתר של הגרסה עם ארבעת ההילוכים ועם השישה. הראשונה נקטלה, והשנייה הייתה טובה יותר. אשמח לדעת האם הראשונה עדיין באה בחשבון לרכישה - יש כמה ממודל 2008 עם קמ מפתה ביד 2. המחיר משאיר לי עודף לא רע מהתקציב שאשמח לחסוך.
אשמח לדעתכם עליו, או להצעות חלופה שיתאימו לצרכי.

הנה התשובות לשאלות:

1. כמה אתם רוצים להשקיע? עד 50 אלף. רצוי פחות.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יום יומי לנסיעה של 40 קמ. אפרת-ירושלים-אפרת. בנוסף, ישנן נסיעות מדי פעם לתל אביב, אם כי בשל צריכת הדלק לרוב אעשה זאת עם הרכב הנוסף (מאזדה 2 סדאן). הרכב ישמש לאיסוף לפיזור הילדים במוסדות החינוך ולכל אעדיף 4 דלתות.
3. מי נוהג בו? אני. אין מניעה לידני.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? אשתי מקבלת חלחלה מטיילים בשטח. אני+2 ילדים. טיולים חד יומיים בלבד בד"כ בימי שישי (שומרים שבת). בקיץ אולי טיול דו יומי (- אם זה תלוי באשתי אז לא...)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? מעריך שרשור ה25. יחד עם זאת, כשהיה לי את הג'ימני עשיתי 40... (אבל הייתי סטודנט עם זמן)
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. לא.

asypeer
27-02-17, 18:44
במקומך הייתי מוותר על יצירת המופת שהצעת ומחפש טרופר מטופל או נשאר במשפחת סוזוקי עם גרנד ויטרה.האקטיון, מעבר להיותו רכב ממש מכוער, מאוד נמוך. למגן ולהגביה אותו, על מנת ולהביא אותו לגובה שיאפשר נסיעה ללא חשש - יעלה לא מעט.
מעבר לזה שהוא שתיין לא קטן בבנזין ותא המטען לא מאוד גדול. הוא גם לא מזדקן ״יפה״ בשמש הישראלית ומתחיל להתפורר בפנים.
בקיצור, לא סתם הוא זול.
אם אתה ממש מתעקש, יש לי מכר שקנה כזה, טייל - שבר חלק יקר ואז תיקן כדי למכור (קנה טאראקן שגם מאכיל אותו מרורים)
תגובה שונה מאת איתמר בעוד 3 2 1..

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
27-02-17, 19:05
סובארו משלמה55 בעוד 321 ...
כל אחד מחבורת הטרופר-טראנו-פג'רו- .... יהיה מתאים באותה מידה כולל ויטארה מאיזו שנה שנכנסת לך בתקציב ...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

asypeer
27-02-17, 19:27
פורסטר ידני מהשנתון הנכון גם אופציה אם מודעים למגבלות שלו, לפחות לא הצעת לו דאסטר :)

גיא
27-02-17, 19:31
לא מתאים לו בתקציב

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

ש01
28-02-17, 11:21
האמת, לפי מה שכתבת, כמעט כל "ג'יפוזה" יעשה את העבודה.
לטיולים חד יומיים ללא ציוד (פרט לחטיפים, ערכת תה לילדים ואולי כלבלב) אין צורך בתא מטען.
תמקד, לדעתי, את החיפוש בג'יפון (אבל 4X4, לא 2X4 כמיטב האופנה).
חדש ככל האפשר,
רצוי מת"א/רעננה והסביבה - רוצה לומר - מעוז הצפוניות. כזה שכל השטח שראה היה המעבר מהכביש למדרכה ליד הגן.
בהצלחה

נמרוד
28-02-17, 11:48
האקטיון מהשנתון הנדון הוא 4X4 אמיתי, עם סרן חי מאחור, עם הילוך כוח. מצד שני העיצוב שלו איום ונורא. הוא מפגע אסטטי אמיתי, וגם סובל מתא מטען מגוחך. אבל זו הסיבה שהוא זול מאד. אם זה מתאים לך, למה לא. יכולת השטח טובה משל כל ג'יפון כולל סובארו ודאצ'יה.

yaibinder
01-03-17, 17:36
תודה על התגובות.
עם העיצוב של הסנגיונגים אני יכול לחיות. הבנתי שהקיירון טוב יותר מהאקטיון במרווח, ובצריכת הדלק.
בתקציב נכנסים לי גם הקיירון מודל 2008, יש כאלה ביד2 עם 140-150 אלף ק"מ, האם זה הרבה?
בנוסף נכנסת לי גם גרנד ויטארה 2006, מהדגם החדש, מוגבהת וממוגנת עם 180 אלף קמ.
השאלה היא האם הסוזוקי יכול לשמש כרכב משפחתי לנסיעות ארוכות, האם למרות שאין לו ESP כדאי לקחת אותו, והאם האמינות של סוזוקי 2006 מוכחת יותר משל סנגיונג 2008. הסחירות ברורה לי, אבל מה לגבי האמינות של רכב בן 9 לעומת 11 וחצי?

Asaf-a
01-03-17, 19:51
בהנחה שהקיירון הוא מבוסס דיזל מרסדס?, לדעתי בחירה עדיפה.

אין פרות קדושות יפניות ולא סביר שתקבל תשובה סטטסטית מוכחת, ובוודאי שהויטארה מהדגם הזה אינה דוגמה יפנית מוצלחת במיוחד מבחינת אמינות, אם כי המצב במנוע 2.0 עדיף על פני מנוע ה 2.4.

שלמה_55
09-04-17, 16:53
114241

מתוכן המודעה שלך הבנתי שאינך מפחד להשקיע ברכבים בעלי שוק חלש (כדוג' רנו) ואינך מפחד מגיר ידני (כמוני...).

ראה בבקשה קובץ מצורף. מודעה מעכשיו מיד 2.

דאסטר מודל 15' עם 35K ק"מ. רכב חסכוני. הדגם המפואר. 125 כ"ס. ידני ושוק מעט בעייתי.

קצת קשה לראות בתמונה פה. כנס ליד2 ותראה תמונות טובות יותר. הרכב נראה מעולה. הותקנו מדרגות צד והכול נראה חדש.

עם מאמץ - 58K ש"ח. תוכל להשיג רכב משנתון גבוה (גם אני התפלאתי לראות רכב משנתון כזה וקילומטרז כזה ומחיר כזה...).

נראה ממש מציאה. וכנס לפורום דאציה פה באתר ותוכל ללמוד על היתרונות ועל החסרונות של הרכב.

במידה ואתה חושש תוכל להשיג סובארו פורסטר 2008-2009 אוטומט. או ידני במודל גבוה יותר (נדירים מאוד).

אני בהר חוצבים בירושלים עם פורסטר ידני. אם אתה נמצא באזור תמיד תוכל להתרשם :)

בהצלחה !

erezgur
09-04-17, 19:09
רק לשים לב - מדובר ברכב בנזין ללא הנעה 4X4.... לא בטוח שלכך התכוון השואל....

שלמה_55
09-04-17, 19:20
רק לשים לב - מדובר ברכב בנזין ללא הנעה 4X4.... לא בטוח שלכך התכוון השואל....

דאסטר הינה אפשרות שהועלתה על ידי השואל. כמו כן לא צוין חיוב ארבע על ארבע.

asypeer
09-04-17, 19:29
רבאק שלמה..טוב שלא הצעת לו קיה פיקנטו. אם לא שמת לב, לבנאדם היה ג׳ימני ופה זה פורום ג׳יפולוג. המינימום בכדי להזכיר פה רכב לקניה זה שיהיה עם הנעה לכל הגלגלים..
יש מצב שאתה מטייל במקומות שעם המזדה של הליסינג וקצת תנופה ואני גם עובר שם. אחרת אין הסבר אחר למשפט שלך. רכב עם הנעה קדמית זה לא רכב שטח, רכב בלי הילוך כח הוא גם סוג של פשרה בשטח.

שלמה_55
09-04-17, 19:55
רבאק שלמה..טוב שלא הצעת לו קיה פיקנטו. אם לא שמת לב, לבנאדם היה ג׳ימני ופה זה פורום ג׳יפולוג. המינימום בכדי להזכיר פה רכב לקניה זה שיהיה עם הנעה לכל הגלגלים..
יש מצב שאתה מטייל במקומות שעם המזדה של הליסינג וקצת תנופה ואני גם עובר שם. אחרת אין הסבר אחר למשפט שלך. רכב עם הנעה קדמית זה לא רכב שטח, רכב בלי הילוך כח הוא גם סוג של פשרה בשטח.

אני מבין שבין אדם לחברו זה לא הצד החזק שלך... :)

נדב42
09-04-17, 20:41
אתם מפספסים את האבולוציה והתחכום ...

קודם כל במסווה של הצעה לא רלוונטית נשמיץ את המתחרה:

מתוכן המודעה שלך הבנתי שאינך מפחד להשקיע ברכבים בעלי שוק חלש (כדוג' רנו) ואינך מפחד מגיר ידני (כמוני...).
דאסטר מודל 15' עם 35K ק"מ. רכב חסכוני. הדגם המפואר. 125 כ"ס. ידני ושוק מעט בעייתי.

ומכיוון שההצעה הרי לא רלוונטית (כי זה בכלל לא 4X4) אז הנה חוזרת ההצעה הסטנדרטית והצפוייה ...

במידה ואתה חושש תוכל להשיג סובארו פורסטר 2008-2009 אוטומט. או ידני במודל גבוה יותר (נדירים מאוד).

או כמו שכבר כתבו למעלה:

סובארו משלמה55 בעוד 321 ...

אז שלמה יקירי: נכון, הרבה מאיתנו אוהבים להמליץ מעל גבי האתר על רכב השטח שלנו, וזה בסדר במינון סביר, אבל רבאק, די.
אתה לא שם לב שכבר הפכת את עצמך לבדיחה כאן ? זה נהייה פתטי גם כשאתה מנסה להסוות את זה.

מספיק.

גיא
09-04-17, 20:53
שמנו לב ... והתעלמנו.
מכבדים אותו ..

Sent from my Pixel using Tapatalk

שלמה_55
09-04-17, 21:08
אתם מפספסים את האבולוציה והתחכום ...

קודם כל במסווה של הצעה לא רלוונטית נשמיץ את המתחרה:

ומכיוון שההצעה הרי לא רלוונטית (כי זה בכלל לא 4X4) אז הנה חוזרת ההצעה הסטנדרטית והצפוייה ...

או כמו שכבר כתבו למעלה:

אז שלמה יקירי: נכון, הרבה מאיתנו אוהבים להמליץ מעל גבי האתר על רכב השטח שלנו, וזה בסדר במינון סביר, אבל רבאק, די.
אתה לא שם לב שכבר הפכת את עצמך לבדיחה כאן ? זה נהייה פתטי גם כשאתה מנסה להסוות את זה.

מספיק.

בוא הנה... אתם מטורפים...

אתה רציני במה שכתבת???

אני התכוונתי לכל מילה שכתבתי.

תסתכל במודעות אחרות שלי. היה לי פיג'ו 208 ידני.

אם הגעת לרמות כאלה של טיפשות...

אתה ממש עיוור...

איל מ
09-04-17, 21:14
חבר'ה, אם אתם חושבים שהוא טרול ויכולים להוכיח זה משהו אחד.
אם לא, שווה (לדעתי ) למתן קצת את ההערות לגופו של אדם, או לעשות זאת בפרטי.

tom1105
09-04-17, 21:24
מאז חיים רכס לא היה מישהו כל כך צפוי...
אבל זה לפחות מביא תנועה לאתר...אז... נו שויין

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שלמה_55
09-04-17, 22:11

תודה אייל.

ולמי שעדיין משעמם יכול לעקוב אחר ההודעות שלי בפורום. ולראות שדאסטר היה אחד המועמדים החזקים שלי לפני שקניתי את הפורסטר.

אותי לימדו שכל הפוסל במומו פוסל.

אז כנסו לפרופורציות.

כי אין מילה אחרת למה שאתם עושים מלבד שיימינג...

ערן CJ
09-04-17, 22:53
אקטיון רכב נהדר. פלטפורמה טובה להגבהות ונעילות דיפרנציאל.
רכב קליל שעושה עבודה יפה בשטח. אמנם צרכן דלק, אבל למי שנוסע 20 ק"מ ביום ויוצא לטיולים קצרים מידי פעם, ההפרשים בעלויות הדלק אינם משמעותיים. לפי דבריך אתה מכסה עם הרכב כ 500 עד 1000 ק"מ בחודש. כלכלית, דלק אינו פקטור הכי משמעותי ברכישה שלך.
לסנגיונג אין כמעט חלפים שאינם מקוריים, מה שהופך את האחזקה ליקרה יותר במעט.

הקיירון רכב יותר מרווח עם מנוע דיזל מתקדם ומוצלח. כמו האקטיון הוא פלטפורמה טובה לשיפורים זולים ויעילים. יותר רכב משפחתי.

לגבי מראה. אני על מוסו, כנראה שלא אוכל להביע דעה...
אישתי תעיד שהטעם שלי בעייתי. ואני תמיד עונה לה, שבחרתי בה כי היא תמיד צודקת...

בהצלחה,
ערן CJ

בוזי
11-04-17, 13:01
אם כבר סאנגיונג, ובתקציב הזה, עדיף רקסטון.
דגמי ה 2.7 בעלי תיבת העברה Part-time הם המומלצים.

Mushu
11-04-17, 14:15
לסאנגיונג יש רכבים מצויינים אבל לא מוערכים ולא פופולריים, ובדור שבו חשוב עיצוב הקנקן יותר ממה שבתוכו ניתן להבין למה רכבי סאנגיונג מדשדשים במכירות לאורך השנים.

הרקסטון הוא הבחירה האידאלית לרכב שטח גדול וקשוח, אבל בהחלט ניתן לפזול גם לקיירון הקומפקטי יותר מבלי לוותר על מנוע דיזל, שלדת סולם, סרן אחורי חי והילוך כוח. הקילומטרז' לא אמור להרתיע אותך כמו העדר היסטוריית טיפולים לרכב, שכן רכב לא מטופל יאכיל את בעליו מרורים (ואנחנו גם בפסח, כן?). לטעמי האקטיון הבנזיני לא מצדיק קנייה מאחר ויש לו לא מעט חסרונות כרכב שטח על אף נתוני בסיס טובים.
דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שהרכבים של סאנגיונג נמוכים למדי ומיגון + הגבהה היא עניין מתבקש אם לא מחייב, אז כדאי לקחת את זה בחשבון ולהשאיר בצד עוד 5-6K ש"ח לטובת זה.

כמו שערן כתב אין הרבה חלקים תחליפיים (למעט פילטרים וחלפים לאחזקה שוטפת שיש בשפע), מה שאומר שאם משהו מתקלקל התיקון יהיה יקר. מנסיוני גם מוסכניקים לא מאוד אוהבים את מותג הרכב הזה בעיקר כי הם לא מכירים אותו, לא כי יש לסאנגיונגים בעיות אמינות או מחלות כרוניות.

שורה תחתונה - אם עיצוב, דעות קדומות ועודף פעילות של רב סרן שמועתי לא מטרידים אותך - סאנגיונג שמור ומטופל יהווה תמורה נהדרת לכסף.

איל מ
11-04-17, 17:01
הערה לגבי מנועים של מרצדס.
יש לי נסיון רע עם המנועים של מרצדס מהשנים האחרונות. בכוונה אני רושם מנועים ולא מנוע מכיוון שהתנסיתי עם כמה וכמה רכבים. מנועי ה2.7 (כמו שיש במוניות) עושים הרבה בעיות, כנראה כתוצאה מחיישנים או מחשב ניהול מנוע (לא יודע, כי לא הייתי מעורב בתיקון).
הרבה מקרים בהם הרכב מעשן עשן שחור ומפסיק רק אחרי כיבוי והנעה מחדש. בהמשך הבעיה מחמירה לבעיות סחיבה של ממש. בנוסף, הרכב מסריח מהאגזוז כמו שהיה בזמנו עם מנועי הפורד קונקט (אאל"ט בקונקט זה היה שריפת סולר לא טובה בגלל בעיית מזרקים).
בקיצור, מרצדס לא מה שהאגדה מספרת, והחלפים יקרים.

Mushu
11-04-17, 18:56
מנועי ה 2.0 ו 2.7 של סאנגיונג הם לא מנועים של מרצדס (לגבי ה 2.9 הישן יותר לא בדקתי אך להערכתי הוא מרצדס "אורגינל"). אלו מנועים תוצרת סאנגיונג אשר מבוססים על טכנולוגיה של מרצדס.
כמו כל מנוע דיזל מסילה משותפת גם הם רגישים לסולר רע, רגישים לאי החלפת פילטר סולר בזמן או שימוש בפילטר סולר זול, מצריכים החלפת אינג'קטורים כל 150-200K ק"מ וגם כאן ה EGR נוטה לעשות בעיות, הן החשמלי והן זה עם פיקוד הואקום.

כמו שאמרתי, הדבר החשוב ביותר הוא לרכוש רכב עם היסטוריית טיפולים מסודרת ושטופל ביד נדיבה. ניתן להוזיל משמעותית את עלות האחזקה ע"י יבוא אישי של חלקי חילוף מקוריים מקוריאה (בגרושים) ובסה"כ תא המנוע והמכלולים די נגישים וקיימת ספרות טכנית מלאה ברשת.

בוזי
11-04-17, 18:57
איפה יש מיגון והגבהה ב5-6K?

Mushu
11-04-17, 19:06
זה מה שעלה לי:
1,300 מגן גחון באספיר (או 150 ש"ח בלבד בסייל שהיה לא מזמן :mad:).
3,000 קפיצי דובינסונס.
1,450 רביעיית בולמים של מונרו.

בוזי
11-04-17, 20:10
תודה. זה זוג קפיצים? יש לקיט אישור שמאפשר לרשום אותו ברישיון?

בוזי
11-04-17, 20:14
אגב, אחרי 150-200K ק"מ מחליפים אינג'קטורים בטויוטה, לא בסאנגיונג.

Mushu
11-04-17, 21:29
האינג'קטורים בסאנגיונג שלי הוחלפו ב 180,000 ק"מ.
המחיר הנ"ל הוא לרביעיית קפיצים וככל הידוע לי יש אישור שמאפשר רישום ברשיון. המתקין אמר לי שהוא יתן לי אישור ברגע שתסתיים הפרוצדורה שלו מול משרד התחבורה, מקווה שעד סוף החודש.

shachar
11-04-17, 22:06
ארבעה קפיצים או שניים ושני מוטות פיתול?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

בוזי
11-04-17, 22:13
180K זה מוקדם מאוד, אפילו בשביל דגם ה 2.9. אם מקפידים על סולר איכותי והחלפת המסננים בזמן, המרססים יכולים להחזיק הרבה יותר מזה.

Mushu
11-04-17, 22:43
ארבעה קפיצים. מוטות פיתול קדמיים היו במוסו. באקטיון, בקיירון ולדעתי גם ברקסטון לדורותיו יש מתלים נפרדים מקדימה, סרן חי מאחורה וארבעה קפיצי סליל.

ככל הידוע לי מזרקים במערכות מסילה משותפת שעובדים בלחצים גבוהים לא שורדים מעבר ל 150-200K ק"מ, בכל הדגמים והיצרנים. מזרקים מכניים (או איך שקוראים להם, מה שהיה במנועי ה 2.9) עובדים בצורה אחרת ואני מניח שעם תחזוקה טובה הם אמינים יותר ממזרקי מסילה משותפת ולבטח זולים יותר לשיפוץ או החלפה.

בוזי
11-04-17, 22:59
את הקורנדו חסר הטורבו, שהיה לי, מכרתי עם 420K ק"מ, ללא כל טיפול במערכת הדלק וההזרקה.
הרקסטון הנוכחי עם 365K ק"מ. מנוע, משאבת הזרקה, אינג'קטורים וטורבו (וגם גיר, טרנספר, סרנים...) מקוריים.
שניהם יד ראשונה, נסעו בשטח, גררו, וטופלו. לא בייקיות עודפת, אלא לפי הספר, פחות או יותר, בחלפים מקוריים או חליפיים טובים.
חלק מהחברים ב RextonHub מדווחים על קילומטראז' גבוה יותר.

Mushu
11-04-17, 23:06
שאפו. ההודעה הזו שלך היא אולי הדוגמה הטובה ביותר שלסאנגיונג יש רכבים עם אמינות בסיסית מצויינת.
האם המנוע ברקסטון שלך הוא ה 2.9 או 2.7?

בוזי
11-04-17, 23:27
הרקסטון שלי 2.7 .
הקורנדו היה מצוייד ב 2.9 חסר טורבו, גיר אוטומטי מרצדס לא ממוחשב (שונה מגיר ה BTRA הממוחשב שהגיע במודלים המוגדשים).
היה רכב עצל ברמות (0-100 ביותר מ-19 שניות, כשהיה חדש על גלגל 29"), אבל פשוט ודי אמין. כאמור מכרתי אותו עם 420K ק"מ לפני הרבה שנים ואני עדיין רואה אותו מסתובב מדי פעם.
הרקסטון כבר הרבה פחות פשוט, ועוד יותר אמין.

yaibinder
18-04-17, 09:09
תודה לכל המגיבים, רכשתי סאנגיונג אקטיון, אפרט כאן כל הרכב עצמו ועל ה"חוויות" שעברנו בינתיים, לטובת מתלבטים תפרנים שכמוני. אולי יסייע למישהו.
לא ננעלתי על סוג רכב מסוים, הקצתי 60 אלף שקלים כולל ישור קו, והתחלתי לחפש סוזוקי גרנד ויטארה, וסאנגיונגים למיניהם, כאשר לא רציתי לרדת לרכב מתחת גיל 10 או ללא ESP (נוסע עם ילדים קטנים), ואלו היו תנאי הסף לבסוף.
שלמה, אין לי בעיה עם רכבים שאין להם שוק, וברור לי שבכל מקרה אפסיד במכירתם - כל עוד אני גם נהנה מהקנייה שלהם בזול.

לבסוף, מצאתי סאנגיונג אקטיון שמור להפליא, מודל 2008 עם 91 אלף ק"מ, יד 2, מטופל במוסך מורשה (לא מרכזי אמנם) ועם הסטוריית טיפולים.
היו לו שתי בעיות מבדיקה - נורת צ'ק אנג'ין דולקת, שזה מחשיד, ותקלה בכריות האויר. כמו כן, מועד הטסט התקרב.
המוכר רצה 37 אלף, כולל העברת טסט על חשבונו.
לאחר מיקוח סוכם על 31 אלף, כולל הטסט ותיקון שתי הבעיות שלמעלה.
סוכם כי הוא מתקן על חשבונו את שני הליקויים ומביא לי קבלה ואחריות על התיקון של המוסך בו הוא טיפל (מוסך אופיר בירושלים, למכירים. אני לא מכיר, אבל כלל הטיפולים וההיסטוריה של הרכב שם).
הבעיות היו חיישן למדא, וחיישן כריות אויר. שניהם הוחלפו על חשבון המוכר לפני המכירה.
כמו כן, המוכר התחייב להעביר לי טסט, ונאלץ להחליף 4 צמיגים לשם כך (שם 4 סינים, אבל לפחות צמיגי שטח), וכן החליף גומיות שיצרו חופש בהגה. על חשבונו.

מה שלמדתי, שתיקון, ולו קל ביותר לרכב הזה (חיישן למדא וחיישן כ"א), וכן גומיות לארבעת הגלגלים, דורש אשפוז של הרכב לפחות ליום, כיון שנדרש להזמין חלקים מהיבואן, וזה מגיע לירושלים אחרי יום או יומיים.
חסרון, אבל אני יכול לחיות עם השבתה מדי פעם.

לקחתי את הרכב למוסך שלי, שם מיגנתי אותו מיגון גחון שנבנה בהתאמה אישית, והוחלפו שמנים ובוצע טיפול ליישור קו. פילטרים הוחלפו, וצינור בלוי בטרנספר הוחלף. רכשתי את השמן המומלץ לתיבת הBTR - של קסטרול, 120 ש"ח לליטר, נכנסו לי כמעט 7 ליטר.
סה"כ ההוצאה כולל השמן והמיגון 3100.

נשאר לי להגביה, אני עדיין מתלבט איפה וכיצד לעשות זאת - אשמח להכוונה מכם.

אני חושב שלמרות שהוא (באמת באמת, ממש ממש) מכוער, הקנייה במחיר הזה הייתה משתלמת עבורי.

עכשיו לגבי טיולים וצריכת דלק - הופתעתי.
1. הופתעתי מנוחות הנסיעה בכביש. כן, בכביש. רוב הנסיעות שלי לעבודה הן עדיין בכביש. הרכב מגיב מהר, מאיץ, ונוח מאד. אמנם הסטנדרט נוחות בכביש שלי נמוך (ג'ימני, מאזדה 2), אבל עדיין - הפתעה נעימה.

2. צריכת הדלק - נסעתי לא מעט בחג הזה, וחיברתי אנג'י כדי למדוד צריכת דלק. נסיעה ממודיעין לצפון השומרון (יער ריחן, מומלץ. מקום ריק ויפהפה), על כביש 6, וקצת שבילים ביער וחזרה - צריכה של 1 ל...9.5.
נסיעה לעבודה - אפרת לירושלים, 1 ל6-8, תלוי בפקקים ובמהירות.
נסיעה מירושלים למודיעין, בירידה, מהירות ממוצעת של 104 קמ"ש, 1 ל11. לכל הסקפטים, צילמתי את מסך האנג'י. גם אני הייתי בהלם.
ישנן נסיעות כמובן שהוא עושה גם 1 ל6.
נסעתי ממודיעין להר כרכום על כביש 10 בחול המועד, וחזרה, צריכה של 1 ל8.2.

3. עבירות - נסעתי לבדוק מעט את החצר האחורית של הבית - רמת המדבר. ירדנו לשבילים ממעלה עמוס, עברנו במעלה ראס-א-חממה ובמעלה עוזי. שניהם בעליה. היה קצת קשה אבל הצלחנו. בלי לשבור כלום ובזהירות המתבקשת. פייר - הופתעתי.

4. הילוך כח וHDC - ההילוך כח מצוין. הרכב לא מתאמץ כמעט. הHDC - בקרת ירידה במדרון, בולם את הרכב מצויין, זה פשוט תענוג. רק לכוון את הגלגלים, גם במדרון תלול במיוחד. באמת כיף.

5. בגאז' - כן כן, נראה קטן מאד. אבל האמת שבקצת השקעה בסידור שלו, נכנסו הדברים הבאים: פקל קפה, קומפרסור, שניהם באריזות מרובעות, צידנית מקרר, שקית רמי לוי עם שישיית בקבוקי מים, תיק גב, ארגז לחם מפלסטיק שבו מפות ציוד חילוץ, כבלים וכו', מזוודה (לא יודע מה הגודל באינצ'ים. מהאלה שאני נוסע לשבועיים בחו"ל ושולח אותה לבטן המטוס), עגלת תינוק (בלי אמבטיה, עם מתאמים לסלקל), טיולון של הילדה הגדולה, אופני בימבה ג'וק של הילדה הגדולה.
כל זה - בבגאז' הבאמת קטן ולא שימושי. כמובן שהתקנתי רשת וניצלתי את הגובה (מה שיש...).
בקיצור - אפשר להסתדר.
מה גם שכשחזרתי למרכז, כל ג'יפאי ישראל ירדו לדרום, ולכולם כמעט היה קשור לגג ציוד, או צ'מיגג.
לעניות דעתי - זו מגבלה שאפשר להתגבר עליה לחוששים.

שדה הראייה לאחור - מחפיר. אין מילה אחרת.
לגבי אמינות - כמובן שאין לי מושג. נחיה ונראה. בכל מקרה לקחתי בחשבון בכך שרכשתי רכב בחצי מהתקציב שהועמד.

בטוחני שיש חסרונות לרוב, שעדיין לא גיליתי, כי אני באמצע ליהנות כרגע מהרכב, מבטיח לעדכן לטובת המתלבטים.
מקוה שסייעתי למישהו.

תודה לכל המשיבים שהכוינו ונתנו דעתם, ערןCJ - תודה על שרשור השיפור שלך של המוסו. סייע לי מאד בהחלטה ובתדמית של סנגיונג.
יוסי

בוזי
18-04-17, 11:18
את בעיית שדה הראייה לאחור אפשר לפתור ע"י חיישני רוורס ומצלמה. היום זה כבר גרושים ואפשר להביא מאיביי.

בוזי
18-04-17, 11:20
את בעיית הדיליי של החלקים אני פותר ע"י כך שאני מבקש במוסך פעמיים - פעם אחת לאבחון והזמנת חלקים ופעם שנייה לביצוע הטיפול. אם המוסך קרוב למקום העבודה זו לא טירחה.

amitaikl
18-04-17, 14:10
היו לו שתי בעיות מבדיקה - נורת צ'ק אנג'ין דולקת, שזה מחשיד, ותקלה בכריות האויר. כמו כן, מועד הטסט התקרב.
סוכם כי הוא מתקן על חשבונו את שני הליקויים ומביא לי קבלה ואחריות על התיקון של המוסך בו הוא טיפל (מוסך אופיר בירושלים, למכירים. אני לא מכיר, אבל כלל הטיפולים וההיסטוריה של הרכב שם).
הבעיות היו חיישן למדא, וחיישן כריות אויר. שניהם הוחלפו על חשבון המוכר לפני המכירה.
כמו כן, המוכר התחייב להעביר לי טסט, ונאלץ להחליף 4 צמיגים לשם כך (שם 4 סינים, אבל לפחות צמיגי שטח), וכן החליף גומיות שיצרו חופש בהגה. על חשבונו.

בפעם הבאה שאני קונה רכב אני מזמין אותך. מונית ספיישל הלוך-חזור על חשבוני + ארוחה במסעדה ועדיין נראה לי שאני אצא מורווח.
הלוואי עלי יכולת כזו להוריד מחיר למוכרים

אה, ותתחדש!

שלמה_55
18-04-17, 14:44
תודה לכל המגיבים, רכשתי סאנגיונג אקטיון, אפרט כאן כל הרכב עצמו ועל ה"חוויות" שעברנו בינתיים, לטובת מתלבטים תפרנים שכמוני. אולי יסייע למישהו.
לא ננעלתי על סוג רכב מסוים, הקצתי 60 אלף שקלים כולל ישור קו, והתחלתי לחפש סוזוקי גרנד ויטארה, וסאנגיונגים למיניהם, כאשר לא רציתי לרדת לרכב מתחת גיל 10 או ללא ESP (נוסע עם ילדים קטנים), ואלו היו תנאי הסף לבסוף.
שלמה, אין לי בעיה עם רכבים שאין להם שוק, וברור לי שבכל מקרה אפסיד במכירתם - כל עוד אני גם נהנה מהקנייה שלהם בזול.

לבסוף, מצאתי סאנגיונג אקטיון שמור להפליא, מודל 2008 עם 91 אלף ק"מ, יד 2, מטופל במוסך מורשה (לא מרכזי אמנם) ועם הסטוריית טיפולים.

מה שלמדתי, שתיקון, ולו קל ביותר לרכב הזה (חיישן למדא וחיישן כ"א), וכן גומיות לארבעת הגלגלים, דורש אשפוז של הרכב לפחות ליום, כיון שנדרש להזמין חלקים מהיבואן, וזה מגיע לירושלים אחרי יום או יומיים.
חסרון, אבל אני יכול לחיות עם השבתה מדי פעם.

לקחתי את הרכב למוסך שלי, שם מיגנתי אותו מיגון גחון שנבנה בהתאמה אישית, והוחלפו שמנים ובוצע טיפול ליישור קו. פילטרים הוחלפו, וצינור בלוי בטרנספר הוחלף. רכשתי את השמן המומלץ לתיבת הBTR - של קסטרול, 120 ש"ח לליטר, נכנסו לי כמעט 7 ליטר.
סה"כ ההוצאה כולל השמן והמיגון 3100.

נשאר לי להגביה, אני עדיין מתלבט איפה וכיצד לעשות זאת - אשמח להכוונה מכם.

אני חושב שלמרות שהוא (באמת באמת, ממש ממש) מכוער, הקנייה במחיר הזה הייתה משתלמת עבורי.

עכשיו לגבי טיולים וצריכת דלק - הופתעתי.
1. הופתעתי מנוחות הנסיעה בכביש. כן, בכביש. רוב הנסיעות שלי לעבודה הן עדיין בכביש. הרכב מגיב מהר, מאיץ, ונוח מאד. אמנם הסטנדרט נוחות בכביש שלי נמוך (ג'ימני, מאזדה 2), אבל עדיין - הפתעה נעימה.

2. צריכת הדלק - נסעתי לא מעט בחג הזה, וחיברתי אנג'י כדי למדוד צריכת דלק. נסיעה ממודיעין לצפון השומרון (יער ריחן, מומלץ. מקום ריק ויפהפה), על כביש 6, וקצת שבילים ביער וחזרה - צריכה של 1 ל...9.5.
נסיעה לעבודה - אפרת לירושלים, 1 ל6-8, תלוי בפקקים ובמהירות.
נסיעה מירושלים למודיעין, בירידה, מהירות ממוצעת של 104 קמ"ש, 1 ל11. לכל הסקפטים, צילמתי את מסך האנג'י. גם אני הייתי בהלם.
ישנן נסיעות כמובן שהוא עושה גם 1 ל6.
נסעתי ממודיעין להר כרכום על כביש 10 בחול המועד, וחזרה, צריכה של 1 ל8.2.

3. עבירות - נסעתי לבדוק מעט את החצר האחורית של הבית - רמת המדבר. ירדנו לשבילים ממעלה עמוס, עברנו במעלה ראס-א-חממה ובמעלה עוזי. שניהם בעליה. היה קצת קשה אבל הצלחנו. בלי לשבור כלום ובזהירות המתבקשת. פייר - הופתעתי.

4. הילוך כח וHDC - ההילוך כח מצוין. הרכב לא מתאמץ כמעט. הHDC - בקרת ירידה במדרון, בולם את הרכב מצויין, זה פשוט תענוג. רק לכוון את הגלגלים, גם במדרון תלול במיוחד. באמת כיף.

5. בגאז' - כן כן, נראה קטן מאד. אבל האמת שבקצת השקעה בסידור שלו, נכנסו הדברים הבאים: פקל קפה, קומפרסור, שניהם באריזות מרובעות, צידנית מקרר, שקית רמי לוי עם שישיית בקבוקי מים, תיק גב, ארגז לחם מפלסטיק שבו מפות ציוד חילוץ, כבלים וכו', מזוודה (לא יודע מה הגודל באינצ'ים. מהאלה שאני נוסע לשבועיים בחו"ל ושולח אותה לבטן המטוס), עגלת תינוק (בלי אמבטיה, עם מתאמים לסלקל), טיולון של הילדה הגדולה, אופני בימבה ג'וק של הילדה הגדולה.
כל זה - בבגאז' הבאמת קטן ולא שימושי. כמובן שהתקנתי רשת וניצלתי את הגובה (מה שיש...).
בקיצור - אפשר להסתדר.
מה גם שכשחזרתי למרכז, כל ג'יפאי ישראל ירדו לדרום, ולכולם כמעט היה קשור לגג ציוד, או צ'מיגג.
לעניות דעתי - זו מגבלה שאפשר להתגבר עליה לחוששים.

שדה הראייה לאחור - מחפיר. אין מילה אחרת.
לגבי אמינות - כמובן שאין לי מושג. נחיה ונראה. בכל מקרה לקחתי בחשבון בכך שרכשתי רכב בחצי מהתקציב שהועמד.

בטוחני שיש חסרונות לרוב, שעדיין לא גיליתי, כי אני באמצע ליהנות כרגע מהרכב, מבטיח לעדכן לטובת המתלבטים.
מקוה שסייעתי למישהו.

תודה לכל המשיבים שהכוינו ונתנו דעתם, ערןCJ - תודה על שרשור השיפור שלך של המוסו. סייע לי מאד בהחלטה ובתדמית של סנגיונג.
יוסי

בס"ד

יוסי, תתחדש !

נשמע בהחלט שווה את הכסף. ויישור הקו שעשית ייתן לך להינות מהרכב המון.

לגבי המוסך - אני מתגורר ברוממה בירושלים ומכיר את המקום. יש לו שם טוב.

שיהיה בהצלחה ותהנה מהרכב.

עשית עסקה טובה מאוד!

שלמה.

Mushu
18-04-17, 16:14
מצטרף למברכים! נשמע שעשית קניה מוצלחת!
לעניין ההגבהה - לדעתי יש קפיצי הגבהה של חברת King במלאי אצל אפק סוכנויות בתל אביב, לבחור קוראים דורון ותמצא את הטלפון שלהם בגוגל. לזכרוני המחיר הוא סדר גודל של 2,800 ש"ח לרביעיית קפיצים ועוד 1,500-2,000 ש"ח לרביעיית בולמים של Monroe.
אם אין לו במלאי אז תוכל לשקול הזמנה של Pedders מאספיר או Dobinsons דרך אלי טמבור.
לענייני חלפים וכמו שרשמתי באחת מההודעות מעלה אין בעייה בהשגת חלקי חילוף חדשים ומקוריים בארץ. לטיפולים השוטפים אני מזמין חלקי חילוף מקוריים מקוריאה או רוכש חלקים תחליפיים באיכות טובה (למשל תוצרת Mann) כאן בארץ.
אם תצטרך עזרה בקפיצים או במק"טים מקוריים והמלצות איפה לרכוש אשמח לעזור.

סע בזהירות ותהנה!

איל מ
18-04-17, 19:20
אני לא רוצה לצנן את ההתלהבות אבל,
This thread is worthless without pics!!!!

ערן CJ
18-04-17, 21:46
ברוך המצטרף לסאנגיונגים. אתה תופתע לטובה עוד הרבה פעמים.
טייל הרבה תהנה מהאוטו.
בהצלחה.

ערן CJ

שלמה_55
19-04-17, 10:55
...

...

יוסי

בס"ד

אני ממש חולק עלייך.

הרכב ממש לא מכוער. מזכיר מעט את XV.

תתחדש ושלח תמונות :p

yaibinder
19-04-17, 12:10
אין יותר מדי תמונות, כלומר, יש, פשוט של נוף. מצאתי כמה של הרכב. מצ"ב.

114377
114378
114379
114380

אה, ושלמה - הXV יפיוף לטעמי. על טעם ועל ריח וגו'

שלמה_55
19-04-17, 12:16
אין יותר מדי תמונות, כלומר, יש, פשוט של נוף. מצאתי כמה של הרכב. מצ"ב.
114368
114369
114370
114372

אה, ושלמה - הXV יפיוף לטעמי. על טעם ועל ריח וגו'

לא ניתן לצפות בקבצים ששלחת.

במצב "תגובה" עבור ל"מצב מתקדם". בין הכלים שתראה בתפריט. יש כלי עם תמונה של אטב נייר. לחץ עליו ועקוב אחר ההוראות לניהול קבצים מצורפים.

ועדיין אני טוען שהרכב יפה... :)

yaibinder
19-04-17, 12:22
למדתי משהו חדש. תודה!
האם ניתן לצפות כעת?

גיא
19-04-17, 12:26
למדתי משהו חדש. תודה!
האם ניתן לצפות כעת?
כן !
תודה.

נחמד מאד .. אני גם לא חושב שהאוטו מכוער עד כדי כך ... והעיקר שאתה אוהב אותו .. זה מה שהכי חשוב פה.

תתחדש.

שלמה_55
19-04-17, 12:43
כן !
תודה.

נחמד מאד .. אני גם לא חושב שהאוטו מכוער עד כדי כך ... והעיקר שאתה אוהב אותו .. זה מה שהכי חשוב פה.

תתחדש.

בס"ד

הרווחת רכב יפה ומעולה.

וכמו תמיד (....) אני מסכים עם גיא.

העיקר באמת שאתה אוהב את הרכב. זה הכי חשוב.

תהנה !

-->