PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות- החלפת סמוראי או השקעה בשיפור

yoav
30-11-05, 18:57
אני יודע שלא תהיה פה תשובה נכונה או לא נכונה- אבל אשמח לשמוע דעות ו/או נסיון חיים לדילמה הבאה:
יש לי סמוראי- (חלקכם מכיר אותו אישית..). והוא אכן גמד לתפארת- אבל:
1. לא ממש נח. 2. קטן לנשיאת ציוד/אנשים
חשבתי שלהחליף לאוטו יותר נוח- קרי: ויטרה/פג'רו ישן, יסתכם בהשקעה של כ 20 K ש"ח, (בנוסף למה שאקבל על הסמו כמובן!) אני מניח. הדילמה:
להשקיע חצי מהסכום הזה ולחדש את סמו ולהביאו לרמת נוחות, עבירות, ביצועי מנוע וכו'- טובים יותר, ואז זה אוטו שאני מכיר ויודע מה אני מקבל בתמורה להשקעה, או להכנס להרפתקה עם רכב אחר, ואז ההשקעה ,מעבר לפער המחירים ברכישה, יכולה להיות באמת גדולה מידי. ואולי בכלל לחשוב על סופה בתקציב של 45 K, כפתרון הן לנוחיות והן לגודל?

בקיצור:
היתרונות של רכב גדול ונוח יותר מאוד קורצים, מה גם שאני מבין שבהשקעה של 45 עד 50 K ש"ח, אפשר להשיג אחד במצב סביר. הפחד הוא שהתרגלתי לעלות אחזקה נמוכה של סמוראי ולאמינות המופלגת שלו עד עתה (טפו טפו טפו)- והגדולים נראים לי משום מה יקרים לאחזקה, פחות אמינים וכו'.

אשמח לשמוע רעיונות והארות
(פתאום כל הגמדים מוכרים...החוקר, שני....)
יוד.

ד ו ר ו ן
30-11-05, 19:32
כנראה שהגיע הזמן לעלות כיתה..

כשרכשתי את ההיילקס זאת היה קפיצת כמה כיתות ביחס לניבה (סד"ג של סמוראי+) שהיתה וחשבתי מה לעזאזל אני אסחוב בארגז הגדול הזה שלא הייתי צריך בניסה.

אז זהו,
יש חוקיות כזו בטבע, חללים שואפים להתמלא..אם יש מקום משהו נכנס לשם ואם אפשר אז עד הגג. :shock:

אני לא רואה את עצמי היום מסוגל לחזור(טפו טפו מלח וכו' :wink: ) לרכב קטן, אני אלך רחוק יותר ואומר שאפילו לא לרכב גדול יותר מסמוראי אבל קצר.
ההבדל ביכולת העמסת הציוד על הכיסא האחורי או מאחוריו בין פאג'רו קצר או סמוראי הוא לא כזה גדול ,חבר טוב עשה את המעבר הזה ואחרי שנה רץ לחפש משהו גדול יותר.
העבירות של פאג'רו קצר או ארוך לא נבדל מהותית, לדעתי כנ"ל בסופות.
אם זה מבשיל לך להחליף רכב אז כדאי כבר לעשות את ה"קפיצה הגדולה" וללכת על גודל מלא, להפסיק לדפוק חשבון ולספור ולברור כל דבר שנכנס לרכב לפני ירידה לשטח.

נוחות?
לא חושב שתוכל להביא סמוראי קרוב למה שיתנו לך הגדולים עם משקל התחלתי גבוה בהרבה וצמיגים גדולים שאפשר להוריד מהם אויר ולא ללחך את האבנים בגלל זה. כנ"ל לגבי שיפורי מנוע.

boaziko
30-11-05, 19:53
יואב, השקעה בשיפור הסמוראי לא תענה לך על הצורך בשיפור הנוחות או המקום. השיפורים יכולים להתבטא בשיפורי עבירות. וכמו שאתה יודע, כאן יש לך מגוון אפשרויות במחירים הגיוניים.
אם תוספת נוחות מנחה אותך בבחירה אזי הפתרון הוא לעלות כיתה. אגב, אם אתה עובר, נגיד לסופה, באותה הזדמנות אתה מוסיף לעצמך שדרוג ברמת העבירות. (מנוע צמיגים.. ואם אתה מדבר גם על סופה נעולה, מהלכי מתלה משופרים וכו' אז על אחת כמה וכמה) ואז אתה נהנה מכל העולמות..
דעתי - אם אתה יכול לעמוד במחירי אחזקה - לך על הגדול.
או שתקנה משני את הכלבייה הממונעת שלו...

אלון_ק
30-11-05, 19:56
עזוב את 1, נניח לרגע שלזה יש פתרונות (אין, בארץ...). 2 יגביל אותך תמיד, וודאי עם משפחה. סמוראי זה רכב מעבר, תמיד היה. נו, הגיע הזמן לעבור.

עלויות אחזקה יעלו. עלויות דלק יעלו, עלויות ביטוח יעלו. אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, על איכות חיים משלמים.

AvigdorAharon
30-11-05, 21:31
רק JEEP ורק ארוך (סופה או CJ)!!!
במיוחד אם אתה עם משפחה והילדים עדיין מטיילים איתך.
בגיל מבוגר יותר, זוג בלי ילדים, יכולים להסתדר עם רכב קצר.

אני חייב לציין שמבחינת רכבי שטח, התחלתי עם JEEP, כך שאין לי מושג איך אפשר להסתדר עם סמוראי (מישהו פעם טען שזו מכונת כביסה...).

אביגדור

החוקר
30-11-05, 22:21
לפי הקצב הזה במקום טיולי גמדים נעשה טיולי שלגיות :shock:
יואב,לדעתי כל מה שתעשה לשיפור הנוחות בסופו של דבר תגיע לנוחות בסיסית של
רכב נורמלי.
לגבי מקום-לדעתי סמוראי מספיק בלי בעיה לשני אנשים כולל ציוד אפילו לטיול של מ'ס ימים.
כל זמן שאין ילדים לדעתי גי'פ קצר נורמלי מספיק בהחלט.
אם משלמים לך הוצאות טסט וביטוח ע'י העבודה(כמו לעובדי מדינה) אז בהחלט כדאי להחליף.
אם אתה מתכוון לנסוע עם הרכב כל יום לעבודה לדעתי סופה תישחוט אותך בדלק.
במצבך מיותר טנדר.
ממה שאני שמעתי פג'רו יחסית אמין ויש לו כבר נעילה.
בויטרה קצרה אתה לא מרוויח כלום ממשי מבחינת מקום איכסון.
בויטרה ארוכה יש מקום סביר,נוחות נסיעה וגיר אוטומטי. ויטרה אפשר גם לשפר-נעילה, הגבהות והכל במחירים שפויים. ממה שהבנתי ויטרה גם רכב אמין.
בהצלחה טל 8)

airzax3
30-11-05, 23:23
גמדים, שהאחרון יכבה את האור...

wassup doc??, על איזה חוסר מקום אתה מדבר? גם ככה אתה תמיד מגיע לבד :twisted:
להסתובב בת"א עם סופה או היילקס זה לא נראה לי חוויה ולנסוע לדרום עם סופה זה בכלל תיק כלכלי-אם אתה בונה על הרחבת המשפחה קח בחשבון שיש לך לפחות 3 שנים (9+2 חודשים)עד שהעולל יצטרף לטיולים-גם אני חשבתי להחליף את הנבלה ובסוף הגעתי למסקנה שעדיף להשאר עם מה שיש לי ואני מכיר ולא להתחיל הכל מהתחלה עם רכב חדש יותר-נחסוך שנתיים ואז נוכל לעבור למשהו שמכיל קצת יותר מחלה של שבת בתא מטען (הכוונה כמובן לחלה רגילה ולא לקלועה ח"ח) ומקפץ קצת פחות.
קח בחשבון שפאחרו או סופה זה גם יותר דלק וגם הרבה יותר ביטוח ואגרות ועד כמה שאני זוכר זה רכב שני אצלך-לא?

אחלה סו"ש
נחום.

שעיה כליף
30-11-05, 23:24
נו כבר אמרתי שהגמדים מתברגנים?

סמוראי 92
01-12-05, 06:45
מישהו שם כתב רכב שני ? אתה מחפש ג'יפ או פינוק?

אם זה כך אז לך על סמוראי ארוך. תקנה בהרבה פחות ממה שתמכור את שלך ולכשתשפר אותו תקבל משהו שאתה מכיר, שכתוב עליו בפורום שאתה אוהב, שיש בו הרבה יותר מקום ( ברישיון הוא לשישה נוסעים :? עד כמה שזה נשמע תמוה) הוא הרבה יותר עביר והרבה יותר ג'יפ ולפי מה שהבנתי גם קצת יותר נוח.

נ.ב

האמבולנס הארוך שהיה לנמרוד הוא לא דוגמא מייצגת. עוד ייראו ארוכים יפים בחוצות ישראל, זה רק לוקח קצת זמן.

ruby
01-12-05, 09:51
יש לי הרגשה שהאמבולנס של נימרוד הוא היום הסמי שלי :lol: .

shainok
01-12-05, 13:05
הוייסה הוייסה חברים .
יואב לך על זה תשתדרג , 7 שנים למדת בשביל להיות דוקטור עכשיו תחייה בהתאם!
אתה וטל תעשו לכם טיולי- שבילי כורכר :twisted:

אני בסה"כ מחיליף את החליפה לחדשה יותר אבל נשאר באותו הדגם (עברתי לעיר :cry: )

דוקטור אפשר לבדוק עיסקת החלפה . אבל תצטרך להוסיף קצת :wink:

yoav
01-12-05, 17:59
שני: מאז שסיימתי ללמוד רק ירדתי ברמת ההכנסות... :roll: אז זה לא עניין הכסף.
אני עדיין מדבר על אוטו ראשון ולא שני, רק אם נסיעות יומיות קצרות יותר מאחר ואני נוסע לעבודה בתחבורה הציבורית
מה לעשות שהחלום זה דיפנדר, והמציאות נעה איפה שהוא בין סופה לסמוראי... ההתלבטות רבה. אולי אם אטייל קצת עם חברה בעלי סופות ארגיש עד כמה ההבדל משמעותי ושווה את פער העלויות ואולי אז אחליט החלטה יותר מושכלת.
דורון ההגיון הצרוף והקר הוא טיוטה היילקס נכון. אבל בין הגיון לבין חלומות... :shock:
בקיצור -ההתלבטות עוד כאן- ואני מניח שתשאר עד שיצוצו הצעות קונקרטיות ויבוא הזמן לקבל החלטות.
תודה בכל אופן.

ד ו ר ו ן
01-12-05, 18:08
דורון ההגיון הצרוף והקר הוא טיוטה היילקס נכון. אבל בין הגיון לבין חלומות... :shock:
.

לא התכוונתי להמליץ לך על היילקס, התכוונתי להמחיש לך את ההבדל בין ה"גמדים" (הגדרה שלך) לבין רכב שאפשר להכניס בו עוד משהו חוץ משני אנשים וכלב (או כלב מי שיסע מאחור יותר מיום אחד..), ניסיתי להראות לך שבכל מקרה וכל רכב שתבחר אם תחליט כדאי לך לעשות את הקפיצה הכי גדולה שתוכל מבחינת הגודל.
לא להמקדם בצעדים לרכב "גדול" יותר אבל קצר שישיה רק מעט יותר מרווח ופרקטי ממה שיש לך.
גם אם זה סופה\דיפנדר\פאג'רו\מה שלא יהיה אני הייתי הולך על ארוך.

yoav
01-12-05, 18:16
דורון: :lol:
בכל מקרה, אם מישהו מכיר/שומע/ על רכב פוטנציאלי בטווח המחירים שהזכרתי אני אשמח לדעת כי:
1. זה יהפוך את הדיון ליותר קונקרטי (עבורי לפחות...) בעצם עבור כולם- להשוות נתונים של שני רכבים קונקרטיים ושיקולים בעד ונגד וכו'
2. עדיף לי רכב מבעלים שמישהו מכיר מאשר שוב לנדוד ולחפש רכב עלום בעלים (עוד זכורה לי היטב חווית החיפוש אחר הסמוראי שלי . לא היה קל...)

המהנדס
02-12-05, 10:28
רק חזרתי מהמילואים וכבר יש בלאגן.
יואב רכב תלוי רק ברמת הכנסה לא יותר מזה , אם אתה התקדמת ברמת ההכנסה תתקדם עם הרכב אם לא אז לא.
סמוראי מספיק לזוג :!:
אל תקנה טנדר - אתה לא קבלן שיפוצים שצריך אותו לעבודה :!:
אם דיפנדר זה החלום תגשים אותו ע"י חיסכון בשנים הקרובות ותשאר עם המכונת כביסה.
עדיף מכונת כביסה נוסעת מאשר מסחטת כסף שלא נוסעת (סופה).
לדעתי אתה צריך פג'רו דגם ישן קצר פתוח (אולי דיזל) אבל דעתי לא נחשבת.

תזכור שגם אני הייתי באותה דילמה עם רכב פחות נוח משלך ונשארתי , אולי מעכשיו כשאני עולה ברמת ההכנסה אני אהפוך ליותר מפונק - מי יודע.

yossivarman
02-12-05, 16:51
אני מחזק את דבריו של עידן

itayhi
03-12-05, 03:34
אני מחזק את דבריו של עידן

גם אני :!:

בעוונותינו, חשבנו גם על החלפת הסמוראי.
הרעיון היה למכור את הסמוראי+את המיצובישי של הדס רכב אחד (ויטרה ארוכה/ספורטאז)
בואו נעזוב רגע עלות אחזקה... (בויטרה היא לא גבוהה בהרבה)
אתם יודעים כמה עולה ויטרה/ספורטאז' שנת 96/7?
מעל 60K שקלקלים. :shock:

אני לא רואה שום רכב שטח במחיר אחזקה סביר שניתן לקנות בסכומים האלו (40K) פרט לסמוראי.
יש לכם הצעות? אני מוכן לשמוע.

איתי

החוקר
03-12-05, 12:30
יואב, אם אתה לא משתמש ברכב לנסיעה יומיומית אז בהחלט הייתי שוקל רכישת
סופה ועוד ישאר לך כסף מהסמוראי. קשה להמליץ לך על רכב מאחר שלא רשמת
למה הוא ישמש אותך-אורך ותדירות נסיעות ארוכות למשל.
איתי, ויטרה 94 במחירון47000. אם תעשה את החישוב של החזקת רכב אחד במקום שניים
מבחינת רישוי,ביטוחים,דלק ואחזקה אתה חוסך הרבה כסף ברכב אחד.

נ.ב-אתמול עם הרבה כאב וצער מכרתי את הסמוראי :cry: ,אבל קנה אותו חבר שלי אורן שהיה
בכמה טיולי גמדים כך שלפחות אני יוכל לגנוב עליו סיבוב מדי פעם.
טל

yoav
03-12-05, 13:25
סופה ועוד ישאר לך כסף מהסמוראי

טל- עם כל הכבוד לסמוראים שלנו הם לא שווים עד כדי כך הרבה $$$. סופה במצב טוב שלא תדיר שינה מעיניי כל שבת אמורה לעלות בסביבות 50 K ומעלה למיטב הבנתי. הסמוראים שלנו בסביבות 30 +/-.. תעשה את החשבון. לכן העליתי את ההתלבטות מלכתחילה- אם להשקיע כבר 20 K (ההפרש)- האם לשפר רכב שאני מכיר ויודע כבר שלא יפתיע אותי עם הוצאות גדולות בעתיד הקרוב (טפו טפו טפו) או להכנס להרפתקה עם ילד חדש, גדול יותר, אולי בעייתי יותר- והכי חשוב- כזה שעידן עוד לא יודע לתקן בו הכל ... :lol:
בקיצור- נראה לי שאני אתחיל לחפש לי סופה (השתכנעתי שדיפנדר לא ישים מבחינת עלויות אחזקה), ומאחר שאני פשוט לא לחוץ בכלל בזמן (כי יש לי את סמו בינתיים במצב מצויין ) אז אני מוכן לחכות עם המון סבלנות עד שיימצא הרכב המתאים- מצידי גם יותר משנה. (מה שאגב לא היה המצב לפני שנתיים כשקניתי את סמו- הייתי מת כבר לג'יפ ואחרי 3 חודשי חיפוש נשברתי וקניתי את סמו שלי במחיר מופקע... :oops: ).
זהו. אם מישהו יודע, מכיר, סופה של חבר וכד'- אני פה :lol:.

המהנדס
03-12-05, 19:15
יואב אתה מוצא לי אתגרים חדשים הא ? :D
כל הכבוד על ההחלטה האמיצה לקנות גרוטאה ולשפץ אותה (זה יקרה איך שלא תסובב את זה).
דבר אחד תבטיח לי, שתמשיך לטייל למרות שתבכה בסוף כל טיול שהלכו 500 שקל ומעלה רק על הנסיעה.

tayrie
03-12-05, 20:02
סופה ועוד ישאר לך כסף מהסמוראי

טל- עם כל הכבוד לסמוראים שלנו הם לא שווים עד כדי כך הרבה $$$. סופה במצב טוב שלא תדיר שינה מעיניי כל שבת אמורה לעלות בסביבות 50 K ומעלה למיטב הבנתי. הסמוראים שלנו בסביבות 30 +/-.. תעשה את החשבון. לכן העליתי את ההתלבטות מלכתחילה- אם להשקיע כבר 20 K (ההפרש)- האם לשפר רכב שאני מכיר ויודע כבר שלא יפתיע אותי עם הוצאות גדולות בעתיד הקרוב (טפו טפו טפו) או להכנס להרפתקה עם ילד חדש, גדול יותר, אולי בעייתי יותר- והכי חשוב- כזה שעידן עוד לא יודע לתקן בו הכל ... :lol:
בקיצור- נראה לי שאני אתחיל לחפש לי סופה (השתכנעתי שדיפנדר לא ישים מבחינת עלויות אחזקה), ומאחר שאני פשוט לא לחוץ בכלל בזמן (כי יש לי את סמו בינתיים במצב מצויין ) אז אני מוכן לחכות עם המון סבלנות עד שיימצא הרכב המתאים- מצידי גם יותר משנה. (מה שאגב לא היה המצב לפני שנתיים כשקניתי את סמו- הייתי מת כבר לג'יפ ואחרי 3 חודשי חיפוש נשברתי וקניתי את סמו שלי במחיר מופקע... :oops: ).
זהו. אם מישהו יודע, מכיר, סופה של חבר וכד'- אני פה :lol:.

תתפלא הסמוראים נמכרים במחירים גבוהים בהרבה מסופות חדשות יותר ובמצב טוב יותר.
ב30-40K ש"ח תוכל לקנות סופה מהשנתונים הראשונים במצב מעולה \ או במצב סביר משופרת קלות , והשוק מוצף בכאלה.
עם הנוחות הלקויה של הסופה לא תהיה לך בעיה מיוחדת מאחר ואתה עובר מסמוראי .
לגבי התעסקות עם רכב חדש , אם תקנה סופה סגורה מיושרת עם אמא ואבא , יהיה קשה ליפול בסכומי עתק - אל תשכח שחלקים זמינים יותר ובמחירים בדר"כ זולים יותר ממה שאתה רגיל מהסמוראי.

שעיה כליף
03-12-05, 20:42
אצלי הסמו באמת על תקן של פינוק ואתם יודעים את זה.
(אם הייתי יכול להתפנק בג'יפ אחר הייתי עושה את זה.)

רק להזכיר לך יואב - ציטוט ממך " לך הביתה, תחבק את הסמו שלך ותרגע".
וזה מה שעשיתי, מה רע לך ?
הכלי מתאים למידות שלך, עולה על כל "תלולית", עלות אחזקה שוטפת זולה,
מתאים לכיס ולנשמה - אז מה ?!

זה מה יש וזה בכלל לא רע !, לא הייתי נותן את הכסף לא לעלות הביטוח,
לא לתוספת בעלות הדלק, ולא להוצאות אחרות - הייתי משקיע הכל בטיול.
ויש עוד דבר, לא בכל כלי אנחנו יכולים להיות מכונאים חובבים, זה חלק לא מבוטל
מהחיסכון ומההנאה.

אם וכאשר תשתנה ההכנסה... ויהיה כסף פנוי.. סיפור אחר.

סוזי המשתוללת
03-12-05, 21:55
תחליף.
אם אתה חושב על זה אז זה אומר שאתה צריך להחליף
גם אני יחליף (כשמישהו ייקנה את הפונטו שלי :twisted: )אבל אני גם אשאר עם הסמוראי
כן יהיו לי שני ג'יפים
אחד לטיולים עם המשפחה (כי נמאס להיות חפ"ש אף על פי שכבר נסענו ל3 ימים לדרום 3 מבוגרים וילדה בסמוראי :twisted: כך שזה אפשרי)וזה כנראה יהיה פג'רו ואחד לעבירות /תחרויות = סוזוקי
אם אתה מרגיש שלא נח לך קטן עליך צפוף לך וכו' תחליף למשהו שיענה על הדרישות שלך
לא הכל זה אמינות (שהרי החלום שלך זה דיפנדר :twisted: )בטח לא ברמת הטיולים שאתה יוצא אליהם
סופה קצרה/ דיפנדר = בגדול סמוראי מבחינת הנוחות /יכולת העמסה בארוכים זה כבר סיפור אחר אבל כנ"ל סמוראי ארוך
רוצה איכות חיים מיזוג מערכת סטריאו נוחות נסיעה גיר אוטומט וכו' תתקדם לSUV או בתקציב נמוך קאיה ספורטאז / ויטרה ארוכה
כולם יספקו רמת עבירות יותר ממספקת גם בלי שיפורים ויעברו בקלות את רוב המסלולים בארץ
בסה"כ ניתן לעבוד על כל רכב בביית למעט מערכות מחשב של ניהול מנוע ובאילו התקלות נדירות יחסית
ברקס זה ברקס וגיר זה גיר
בהצלחה בכל מה שתחליט

yoav
04-12-05, 01:32
כרגיל- תודה על התגובות. אני בטוח שהשרשור הזה לא ממש אישי ויש רבים כמוני בנקודת התלבטות דומה.
סוזי, אגב- SUV ממש לא הכיוון. ההיפך. ואם בסוף הדרך לא יהיה ג'יפ, פתוח, עם שמשה מתקפלת.... אז יהיה "מיני SUV"..(ג'ימיני..). אבל כאמור- אם תקציב לא היה בעיה- היה פה דיפנדר פתוח. וכשהתקציב כן בעיה- וכל השאר כבר דשנו- אז ההתלבטוטת בין חלומות, פרקטיות וכד'..

tayrie
04-12-05, 06:51
אבל כאמור- אם תקציב לא היה בעיה- היה פה דיפנדר פתוח.

תגידו מה נסגר פה... :roll:
רק אצלי אם תקציב לא היה בעיה - היה רנגלר TJ RUBICON UNLIMITED פתוח ,משופר מפגוש לפגוש על 37''? :?

דווקא בתור רכב פנאי נטו אני חושב שדווקא סופה תספק את הסחורה אפילו יותר טוב מדיפנדר , כמובן סופה מסודרת ומשופרת (ולא הכלים המכונמים שעידן מדבר עליהם , בצדק.)

סוזי כתב:

תחליף.
אם אתה חושב על זה אז זה אומר שאתה צריך להחליף

מלכתחילה אני לא אוהב את הגישה הזאת - הוא עלול למצוא את עצמו עם גרוטאה שצריכה אהבה יותר ממה שמסוגלת לתת , תוסיף לסיפור עלויות דלק שפתאום הוכפלו והרי לך מתכון לרכב שעומד בחניה(ואתה מתחתיו)
מעבר כזה כדאי שיהיה שקול ומחושב עד כמה שאפשר(תמיד יהיו הפתעות) .

בהצלחה.

סוזי המשתוללת
04-12-05, 09:37
מה קשור תחת למחט
אני האחרון שיהיה בעד החלפת סמוראי כרכב שטח בייחוד בתחום עבירות
אבל אם הבןאדם חושב על החלפה כנראה שהוא מיצה את הרכב
כנראה שעבירות אקסטרים זה לא הוא
כנראה שהמוכנות להתפשר על הנוחות לטובת אמינות מוחלטת זה גם לא הוא
אם הוא רוצה יותר נוחות - שיחליף זה יותר זול מלשפר והתוצאה תהיה טובה יותר
אם הוא רוצה נפח העמסה - כנ"ל בייחוד שאי אפשר להאריך את האוטו (לא שיש איזו בעייה בסמוראי לזוג
הגה כח - אפשרי אבל לא זול
גיר אוטומט - כנ"ל

אגב אני לא הייתי עובר לסופה / דיפנדר כי הם לא נוחים יותר באופן משמעותי מסמוראי (בדגמים הקצרים)
אני גם לא מדבר על קניית נבלות
נבלה תהיה נבלה גם אם קוראים לה סמוראי

לדעתי רכב שיענה על הדרישות שלך הוא קאיה ספורטז/ ויטרה ארוכה
נוחות טובה יותר , יש אוטומט, הגה כח ,מזגן ,תא מטען סביר , עבירות טובה
קאיות ניתן למצוא בסביבות 50000 וגם פחות
החסרון העיקרי של קאיה הוא שהנעילות שלהם הרבה יותר יקרות מאשר לסוזוקי

נמרוד
04-12-05, 15:11
הסטסטיסטיקה הלא רשמית של הפורומים מלמדת כמה עובדות:

א. כשמישהו מתחיל דיון בכותרת "מתחבט אם להחליף XXX" - אז תוך כמה חודשים הוא מחליף.

ב. בדרך כלל הרכב שהוא הזכיר בתור אלטרנטיבה בהודעת הפתיחה, הוא בסופו של דבר מה שהבחור קונה - במקרה שלך יואב, סופה :lol:

ג. בסוף-בסוף אחרי כל מיני מכוניות, רוב האנשים מדרדרים ללנדרובר. זה טבעי, הכבידה גורמת לכולם להגיע בסוף הכי נמוך שאפשר.

סוזי המשתוללת
04-12-05, 21:03
נמרוד
מה שאתה טוען זה שהפיזיקה לא משקרת נכון? :twisted:

יעל זמר
05-12-05, 15:38
בקיצור- נראה לי שאני אתחיל לחפש לי סופה (השתכנעתי שדיפנדר לא ישים מבחינת עלויות אחזקה), ומאחר שאני פשוט לא לחוץ בכלל בזמן (כי יש לי את סמו בינתיים במצב מצויין ) אז אני מוכן לחכות עם המון סבלנות עד שיימצא הרכב המתאים- מצידי גם יותר משנה. (מה שאגב לא היה המצב לפני שנתיים כשקניתי את סמו- הייתי מת כבר לג'יפ ואחרי 3 חודשי חיפוש נשברתי וקניתי את סמו שלי במחיר מופקע... ).

כל הכבוד.
אני שמחה שקיבלת את הצעתי. טוב....אני שמחה גם אם זה לא בגללי :D

בהצלחה.

אם אני אשמע על משהו אני אעדכן.

יעל זמר
05-12-05, 15:42
רק אצלי אם תקציב לא היה בעיה - היה רנגלר TJ RUBICON UNLIMITED פתוח ,משופר מפגוש לפגוש על 37''?

ועוד משהו קטן...

תקשיבו לו......אםםםםםםםם היה לי תקציב :? :? :?

barak4*4
05-12-05, 17:35
נמרוד:

ג. בסוף-בסוף אחרי כל מיני מכוניות, רוב האנשים מדרדרים ללנדרובר. זה טבעי, הכבידה גורמת לכולם להגיע בסוף הכי נמוך שאפשר.

ואז..... בדיוק כשאתה חושב שהגעת לנקודת השפל הנמוכה בחייך, אתה מגלה שמתחתיך פעורה תהום עמוקה ואפלה.......

החושים מתערפלים, ההגיון עוזב את הראש, שיכרון המעמקים הולם בכל גופך.

אתה לא מבין מה קורה....

זה כבר לא בשליטתך...

פתאום אתה קם בלילה וממלמל משפטים הזויים:

..."לא צריך נוחות".....

..."מי בכלל צריך כח סוס"....

...."אולי אני אהיה קבלן יום אחד"...

...."רק אמינות מעניית אותי"....

ואז.......

אתה קונה טנדר טויוטה!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ארז
05-12-05, 19:51
[quote]בקיצור- נראה לי שאני אתחיל לחפש לי סופה (השתכנעתי שדיפנדר לא ישים מבחינת עלויות אחזקה), :lol:.

אני חייב לצאת חוצץ :wink:
לא שיש לי משהו נגד סופה, אבל מאוד מעניין אותי לדעת מה ההבדלים בעלויות בין דיפנדר לסופה בטיפול עצמי.....ההבדל היחידי שאני רואה זה עלות הקניה.

yoav
05-12-05, 22:26
ארז: האמת? אני לא מבין כלום משכלום בענייני הרכב. והלוואי והיתה איזה יד מכוונת אוביקטיבית שהיתה בודקת השוואתית על קבוצה גדולה של רכבים מאותו הסוג ענייני אמינות , אחזקה וכו'- אז היה לי על מה להשען...במקום זה אני יכול להשען רק על מה שאתם מספרים לי פה באתר. וברור לי שזה רחוק מלהיות משהו אוביקטיבי ומייצג. לגבי הסמוראי שלי- טפו טפו טפו- שנתיים - הרבה ק"מ- מעט מאוד בעיות, וגם אלו שהיו- לא יקרות. לא מדגם מייצג בכלל- זה רק הרכב שלי.אני בטוח שיש דוגמאות הפוכות לחלוטין. יופי- היה לי מזל. לגבי לנדרוברים- לא היה לי . אבל יש לחבר קרוב. חלום של אוטו. מוציא עליו סכומים בלתי יאומנו באחזקה ותיקונים. שוב - לא מדגם- כולה פריט בודד. אבל זה מה שיצא לי להכיר מקרוב. בעלי סופות- לא מכיר... אבל משום מה שמו של הלנדרובר נקשר אצל כולם מיד בעלויות גבוהות, ושל סופות לא. ככה לפחות התרשמתי מדיונים פה. אולי אתה שרואה המון לנדרוברים תוכל להזים את המוניטין המפוקפק הזה?...ואם אתה מכיר דיפ' למכרה, במצב טוב.... :oops: :oops: )
ואם לא- אז לפחות סמל של לנדרובר לשים על הסמוראי?...

גיא
05-12-05, 23:10
ומי שכבר היה לו ל"ר והצליח לשחות החוצה ? ... how low can you go ?

וכן ! יום אחד אני אהיה קבלן !

אבל משום מה שמו של הלנדרובר נקשר אצל כולם מיד בעלויות גבוהות, ושל סופות לא.

אני אישית מכיר פה בפורום שניים ( ובטח יש עוד ) שהיתה להם סופה ומכרו עקב עלויות תחזוקה גבוהות ומבאסות.

מה גם שסופה, אם היא עם ברזנט .. היא לא בשבילך. ואם היא עם פח אז בחורף היא גיגית מתנייעת ... מנסיון אישי.

boaziko
05-12-05, 23:40
יואב, יש לך פה דיון מלבב, על סף הפילוסופי, בכל מה שקשור לדיפנדר....
תהנה.........
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=11349

yoav
20-12-05, 09:58
טוב- ההתלבטות נגמרה לעת עתה- בעיקר בשל בעיות תקציב.. :oops:
אני עוד אלך לראות דיפנדרים אצל ארז, מי יודע- אולי אם הלב יישבר- גם התוכנית חיסכון תשבר :roll: בכל אופן- תודה על התגובות- בינתיים עושה רושם שהגמד ישרת אותי עוד קצת לפני שנעבור לגדולים.
(ולמי שהתעניין ברכישת הגמד- סבלנות.... 8) )

-->