PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגשמת חלום או הרפתקה לא נעימה?

CallMeBob
04-03-17, 17:18
שלום לכולם,
נרשמתי לכאן הרגע כי יש לי בראש ג'וק והוא כבר גר אצלי שנים רבות. מה קוראים אותו, ג'יפ רנגלר.
אני לא חושב שאני יכול להחשב אפילו לג'יפאי מתחיל כי אף פעם לא היה ברשותי רכב שטח ( CX5 בליסינג לחצי שנה לא נחשב, סתם מאזדה 3 מוגבה, וגם לא הסופה הצבאית שניסיתי לשבור כמה פעמים תוך כדי השירות הצבאי שלי, מלפני שנים, לא נחשב).
בעברי היו ברשותי הוט-האצ'ים משופרים כאלה ואחרים וגם כמה אופנועים (ג'וק אחר שכנראה נרגע, עקב חוסר רצון לשלילת רשיון או ביקור בבית לוינשטיין) והיום אני נוסע על איי 4 משעממת ומפנקת.
בזמן האחרון הג'וק התחיל להציק יותר ויותר והתחלתי לשקול להחליף את הוואגית הנוכחית ברנגלר חדש.
ופה מתחילה הדילמה וצצים כמה שאלות שלא כ"כ הצלחתי לענות עליהם בינתיים:

1. מה קורה עם היבואן החדש? האם מישהו שמע או יודע מה המחיר המעודכן לרנגלרים החדשים?
2. מה היא עלות הטיפולים והתחזוקה ליפיוף שכזה? ( לא מדבר על השיפורים ותיקונים אחרי סוף שבוע כבד בדרום...כרגע זה לא רלוונטי אלי)
3. אני כן מודע לכך שהרכב הוא יחסית ספרטני ופשוט ובכל זאת... עד כמה זאת טעות לרכוש רכב שטח שכזה על מנת להתנייד איתו בשגרה של משרד-בית-משרד?

לא שוקל את רוביקון כי אני לא חושב שאצטרך את היכולות שלו בשטח.

אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא ותודה מראש על העזרה :D

oferc
04-03-17, 20:17
למי שמחזיק A4 לא חושב שיהיה בעיה להחזיק רנגלר אבל השאלה אם תהנה מנסיעה בכביש עם רנגלר.
הייתי בודק אופציה ליבוא אישי בעקבות ירידת שעל הדולר , או מבצעים אצל היבואן החדש.
רק לידיעה שנה הבאה מוחלף הרנגלר הנוכחי בדגם חדש, אולי שווה לחכות בסבלנות עד שיצא המפרט של הדגם החדש.

יהיה מעניין לקרא את חוות הדעת שלך אחרי שתחליף :-)

CallMeBob
04-03-17, 21:26
אני יודע איך זה להתנייד עם כלי נמוך עם מתלים נוקשים ולא שימושי בעליל באיילון ב8 בבוקר ומשום מה יש לי הרגשה שעם רנגלר זה יהיה הרבה יותר קליל. :D

רק שלא יביאו שנה הבאה רנגלר עם מנוע 4 צלינדר עם טורבו סטייל מוסטנג אקו-בולשיט.:(

KOOKE
04-03-17, 22:18
אני מאלו שחושבים שמכוניות להבדיל ממקררים נניח, רוכשים עם הלב ולא עם השכל. אם זה החלום אז לך על זה.

אחרי שכתבתי זאת, בכל זאת נעבור קצת להגיון- אני בעלים לשעבר של רנגלר רוביקון שנת 2007. רכב השטח הכי טוב שהיה לי והיו לי לא מעט. הרוביקון שימש אותי ביום יום וכמובן בשטח. מכרתי אותו קודם כל כי לא ממש אהבתי את איכות החיים המחורבנת ברוביקון בכביש וכרכב יום יומי. גג פיבר שמקרין לך חום ואעש ישר למוח, ספרטני כבר אמרת, רעשי רוח, חלונות צרים וקלסטרופוביים, התנהגות כביש לא משהו וכו׳.
כן יש יתרונות מעטים בכביש, הגובה ותנוחת הישיבה הזקופה נחמדים. נחמד להשקיף על הפרייבטים מלמעלה. למי שאוהב את זה אז גם המבטים שהרנגלר מושך זה כיף.
כל הקטע של הרנגלר זה יכולת השטח שלו ויכולת העבירות שלו בשטח קשה כמו גם אפשרויות השיפור הבלתי נגמרות שלו. אם אתה לא בכיוון של נסיעות וטיולים בשטח פשוט אל תלך על זה.
לשאלות שלך, היבואן החדש הוא חדש מדיי כדי לגבש עליו דיעה אבל באופן כללי סמל״ת נחשב ליבואן רכב טוב קשוב לצרכנים ומכוון לאוהבי נהיגה ונותן שירות טוב. מה הוא יעשה עם מותג הג׳פ לא ידוע עם מותגים אחרים הוא לטעמי עובד יפה- אלפא לדוגמה.
הביטוח מן הסתם יהיה יקר, שאר התחזוקה לא תהיה משהו חריג יחסית לרכב שטח גדול וזולל דלק.
קח בחשבון שעם האוכל בא התיאבון- כוונתי שאם תדלק על העניין של נהיגת שטח ואתגרי עבירות אתה מאאאד תרצה את היכולות של דגם הרוביקון לדעתי תרכוש רוביקון גם אם כרגע אתה חושב שלא תצטרך את יכולות השטח שלו. ההפרש במחיר בין דגם הרוביקון ובין הרנגלר הרגיל שווה כל שקל.
לבסוף- לך על זה זו לא כזו הרפתקאה- הרנגלרים הם לדעתי הרכב עם הסחירות הכי גבוהה שיש. הרכבים שומרים על ערכם בצורה מטורפת ורובם נמכרים הרבה יותר ממחיר המחירון שלהם.
לבסוף אזהרה קטנה - עם הרנגלר קל מאד להיסחף לעולם השיפורים והשידרוגים וזו הופכת להיות מחלה קשה עד כדי התמכרות שגורמת לרבים להגיע לרמות השקעה באיבזור ושידרג שעולות על שווי הרכישה של הרכב עצמו. לרנגלר יש את שוק שיפורי האפטר מרקט הכי גדול בעולם- ראה הוזהרת.

YDF
06-03-17, 00:29
מסכים עם כל מילה של שלמה.
מחיר של רוביקון ארוך- כ320k(ספורט-30k פחות)- לפחות במכשירי תנועה היו מקובלות הנחות בסדר גודל של כ-15K לערך על מחירי בסיס נמוכים יותר(סמל"ת ייקרו קצת את הדגמים) . במחיר הזה אין לך כמעט אלטרנטיבות ברכב חדש(למעט טנדרים) - פג'רו דומה במחיר ונחות בשטח, לנדקרוזר יקר משמעותית. למען הצדק ביומיום 2 היפניות יהיו ידידותיות יותר בכביש ועם קבינה מפנקת יותר.
ברוביקון תקבל מכלולי שטח עדיפים משמעותית- בעיקר נעילה קדמית ואחורית, יחס העברה נמוך יותר ב-low, ניתוק חשמלי של מוט מייצב קדמי וסרן קדמי חסון יותר. העלות של רכיבים אלו עולה על ההפרש במחיר ובשטח יש להם משמעות גדולה. קח בחשבון שהספורט מגיע היום עם צמיגי כביש וזה אומר עוד 5k להחלפת צמיגים לצמיגי AT(קשה עד בלתי אפשרי למצוא בארץ צמיגי MT למידות של הרנגלר) .
שימושיות יומיומית- מצד אחד תשכח מהדיוק והעידון של מתלים עצמאיים(הרנגלר מגיע עם 2 סרנים קשיחים), מצד שני לפחות החלק הקדמי של הקבינה, בסיסי ככל שיהיה עשוי להפתיע אותך לטובה(מאחור זה נח כמו טיולית)
לדעתי מתחייבת ברנגלר הארוך הגבהה של 2" מינימום(שכיום אפשרית עם התקנות החדשות-מעבר לזה, כולל הגדלת צמיגים זה אפשרי אך בעייתי ולא ממש תואם את גישת הפריץ כפי שתוכל לקרוא בשירשורים בפורום)
קח נסיעת מבחן ורצוי יותר לרדת לשטח עם מישהו לטיול שתבין מה הרכב מסוגל לעשות(מבלי ששיפרת אותו כמעט)
אזהרה- אתה עלול להתמכר. כל בעל רנגלר יגיד לך דברים דומים.

דרור ברלי
06-03-17, 17:04
הרנגלר והרוביקון מגיעים מהיבואן עם צמיגי AT לא בדיוק אגרסיביים.
בישראל אסור להגדיל מידות גלגלים. יש כאלה שהגדילו בכל מיני שיטות שבתחום האפור, אין טעם לפרט או לתת עצות בפרהסיה. מי שהתעסק בכלי רכב משופרים בוודאי מבין את הרמז.

לא יודע מי אמור לשבת מאחור, אבל המושב האחורי איום ונורא. מבוגרים לא ישרדו בו זמן רב ללא כאבי גב וטענות.

העידון והדיוק החסרים במערכת ההיגוי - למה, הנידנודים הבלתי פוסקים של לנדקרוזר, שמזכירים קצת רכיבה על פרה או אוניה בים סוער, זה יותר טוב?.....
לדעתי המצב ברנגלר ממש לא נורא כמו שמתארים כאן. כן, זה סרן חי מלפנים. מרגישים את זה מדי פעם. אבל כל עוד הרכב במצב מקורי וללא משחקי הגבהה, ההגה שלו מהיר, מהודק ומדויק. לא ,זה לא היגוי ספורטיבי של ואגית משופרת אבל זה מספיק טוב לרכב שטח. בחיי.

למעט ג'ימני שהוא כיפי וזול אבל באמת קטן מדי ולא רלוונטי למשפחה, אין היום שום רכב שטח שנותן חוויה שקרובה לזו שהרנגלר והרוביקון נותנים.
זה רכב מדהים, יחיד במינו ובסוגו וגם מהבחינה הכלכלית זו קניה חכמה - עם שמירת ערך ורמת סחירות שאפילו לנדקרוזר לא מתקרב אליהן.

נדב ש.
06-03-17, 17:57
מה עשיתם מהלנדקרוזר(לא סרן חי, לא נעילות, מכלולים "עדינים" וזה תיאור ממש בקטנה) שאתם משווים אותו לרנגלר?

רנגלר זה רנגלר, רכב קשוח עם מכלולים בהתאם, כבודו במקומו, יש רכבים בסטנדרט שלו אבל לצערנו בשנתונים יותר נמוכים מיצרנים שונים.

לנדקרוזר ניתן להשוות למתחרה הישיר שלו פג׳רו קינג.

YDF
06-03-17, 18:15
אני מסכים לחלוטין שהרנגלר חיה מיוחדת במינה בתמונת רכבי השטח היום ובכלל. יחד עם זאת, מי ששוקל רכב שטח חדש מהניילונים, נדמה לי שלמעט הטנדרים יש 3 אלטרנטיבות, גם אם יש שונות באופיין. לי אישית, במיוחד אחרי שביליתי 3 שבועות בטיול משפחתי בחו"ל עם רנגלר ספורט שכור, היה ברור לי, עם כל המגרעות שישר ניגש לחמניות.
רוביקון, אצלי משופר קלות יוחלף אם וכאשר רק ברוביקון חדש יותר(אם פזילה לא ריאלית לרפטור ולברונקו העתידי שיופיע מתישהו) . אם לא הבנת עד עכשיו, יש לי חיוך אידיוטי בכל פעם שאני מטפס לג'יפ.
שאלת גם על תחזוקה- בכמעט 3 שנים(טפו טפו טפו...) העלויות השוטפות דומות לגרנד ויטרה שהיה לפניו. נזקי טיולים, רק פגוש מקורי שנקרע מהמקום והוחלף ממילא לפגוש מתכת. העלויות הגדולות יותר וגם כאן לא חייבים להשתולל(וקשה מאד לעמוד בפיתוי) זה כל השדרוגים והשיפצורים למיניהם.
בסמל"ת הספורט מגיע עם צמיגי כביש, הרוביקון עם צמיגי at לא מבריקים של גודייר(וגרוע מזה עם ג'נט 18" שבכלל לא ניתן למצוא לו מידות. נדמה לי שהמידה הקודמת עדיין נמצאת בהוראת הרישוי) .

asafk
06-03-17, 19:02
אתה יכול להגשים לעצמך חלום.... אז אל תקשיב לכל מי שמעודד אותך באינטרנט. תעשה את זה מהסיבה הראשונה - כי בא לך.
בהפרש המחיר חבל על ההתלבטות לדעתי. רוביקון סטנדרטי לחלוטין יהיה כל מה שחלמת ויותר מזה.
אמנם עם האוכל בא התאבון אבל תזכור שכל שיפור גם קצת מקלקל...
בקיצור. אתה עוד כאן? ולא בדרך להזמין ג׳יפ חדש?
אגב.. ייבוא אישי עדיין משתלם עבור ג׳יפ בן חצי שנה עד שנה. הבעיה היא שגם בארהב השוק לרוביקון אנלימיטד הוא היצע קטן וביקוש ענק.

אסף.

-->