PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר - בצה"ל

windler
05-03-17, 23:06
היום נסעתי בכביש 6 חזרה מהעבודה .
ראיתי שייירה של דיפנדרים לבנים , ואני חושב שהיה להם מספר צהלי .
היתכן שצה"ל משביח אותם ועדיין משתמש בהם ?

boaz avrahami
05-03-17, 23:13
אם כבר שאלות על צבא אז לפני שבוע פגשתי רנגלר צבוע בצבע אזרחי כהה ועם מספר צבאי שחור...

מעניין מי סידר לעצמו רכב צמוד כזה או למה רכב חום אינו חום

windler
05-03-17, 23:22
יש הרבה כאלו , הם מושבחים בנצרת .
אם אתה מגיע למתחם דוד'ג בנצרת תוכל לראות אותם .

גלעד .ג.
05-03-17, 23:55
בועז אצלנו ביחידה היו רנגלרים כמו שראית ללימוד נהיגה...

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

OFF-RoaD
06-03-17, 00:52
איך אני מת על הקונספירציות פה...

בועז, הקשר היחיד בין המשפט שלך למציאות הוא שזה אכן מעניין. משם ואילך... אירבול מוחלט.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

boaz avrahami
06-03-17, 01:22
קונספירציות?
שחיתות או בזבוז בצבא זה לא משהו נדיר כל כך...
מה זה ג׳יפ לעומת צוללת ובאמת מה לנו כי נחשוד בכשרים

הבעתי פליאה בסך הכול על גיפ יקר מאוד שלכאורה לבוש בבגדים אזרחיים ולא נראה שמשמש לצורך מבצעי צבאי.
לכאורה כמובן

נחה דעתי אבל.
לימוד נהיגה על רנגלר זה ממש לא ביזבוז.

רק שלא נראה יחידות במבצע בקיץ רצות לשנורר תרומות לציוד לחימה באופן מבזה

nirozenfeld
06-03-17, 01:29
אם כבר שאלות על צבא אז לפני שבוע פגשתי רנגלר צבוע בצבע אזרחי כהה ועם מספר צבאי שחור...

מעניין מי סידר לעצמו רכב צמוד כזה או למה רכב חום אינו חום

כל הצבא הצטייד עכשיו ברנגלרים בצבע אפור כהה כרכב למג"דים וכו' במקום הסופה 3 ו4 שייצורן הופסק. אני לא בקי לגמרי במפרט, אבל כל רנגלר כזה קיבל השבחה אצל אספיר הכוללת מיגון תחתון ושיפורי מתלים. כמו כן, בשונה מהרנגלרים הירוקים של ההיתרים, הנ"ל אוטומטיים ולא ידניים. רכב חום כבר לא בהכרח חום מכיוון שהבינו שאין באמת צורך לצבוע את כל הרכבים של הצבא בצבע קקה הידוע לשמצה, ופשוט מזמינים אותם מראש בצבע אפור כהה. ע"ע דודג' ראם והפורד F350 שיש בצבא כמו זבל.

Asaf-a
06-03-17, 06:23
אם אם טועה הרנגלרים הצבאיים האלו הם בנזין? הגיוני?

ד ו ר ו ן
06-03-17, 07:46
הבעתי פליאה בסך הכול על גיפ יקר מאוד שלכאורה לבוש בבגדים אזרחיים ולא נראה שמשמש לצורך מבצעי צבאי.
לכאורה כמובן
בועז,
״רכב חום״ זה הגדרת סעיף רכש שאין לה קשר לצבע הרכב.
זה אומר שהוא נרכש בכספי סיוע. בארץ או ישירות מחול, והמיסוי שונה מרכב צהוב.

זה גם אומר שאם ירצו למכור אותו הלאה. אז בתהליך האיזרוח יצטרכו לשלם עליו הרבה מיסים, ולא בטוח שזה בכלל ישתלם.

אם מישהו ירצה להוציא אותו למכירה ״על הכביש״ ולא כערימת מתכת.

לא שחיתות ולא קונספירציה.

asafk
06-03-17, 07:52
בועז. אתה כאילו ״רק״ מביע פליאה אבל בדרך זורק רפש בלי הבחנה.
אני אפילו לא מתכוון לצטט מה שכתבת.
זאת התבטאות מגעילה ומכלילה ומשמיצה - אין לה מקום כאן. הדיון הוא על ג׳יפים.

אסף.

boaz avrahami
06-03-17, 08:09
אסף אתה יכול לנסות לענות לעניין. למה אתה לוקח את זה אישית?

מדוע כספי הצבא מתבזבזים על רכב יקר בדיגום אזרחי לחלוטין ( אין מתקוני אנטנות וכו כפי שיש על רכב מגדים).
מחר רכב א׳ יהיה לוטוס וזה גם יראה לנו סביר?

מילא הצבא היה מביא תוצאות ולא היה משנורר תרומות לציוד לחימה ואוכל בכל מבצע.

אני כאזרח שלא מבין הרבה חש שסדרי העדיפויות לא נכונים.

ניר ל
06-03-17, 08:40
דבר ראשון - רנגלר לא רכב יקר וגם לא יוקרתי ביחס לרכבי שטח, בארץ מוצאו הוא נחשב הכי פשוט (מבחינת יוקרה ).
דבר שני - האמריקאים נותנים לנו אפשרות לבזבז את הכסף שלהם רק עבור מוצרים שנרכשים אצלם - זה כספי משלם המיסים האמריקאי.
שלישי - מאז ומעולם היו רכבי מנהלה ורכבי סיור, בעבר אפילו הגפ״ס המיתולגי שימש כרכב ת״ש רשמי לדרג מ״פ.
אין מתקונים לאנטנות קשר - כנראה כי התקדמנו קצת טכנולוגית והיום לא צריך מכשירי קשר בגודל תנור אפייה ...

באופן אישי הייתי מעדיף שלא נקבל את כספי הסיוע, לדעתי זה כבר מזמן מזיק לנו מהרבה סיבות, אבל בהינתן שזה המצב אז רנגלרים מנהלתיים זה לא רכש רע.

OFF-RoaD
06-03-17, 08:48
יש מתקונים. או שלא ראית, או שהרכב היה בתהליכי חיול.

סוף סוף הצבא עובד עם קצת הגיון, ולא קונה פג'ארואים בחצי מיליון שקל (אחרי דיגום) שמתפרקים אחרי רבעון בצירי טנקים, ועדיין יוצאות אמירות כאלו? הרי ידוע גם לך שכבר אין רכבי שטח הגיוניים לקניה חוץ מהרנגלר במחיר נורמלי (או שאתה רוצה לראות מחט בג'ימיני?), והעובדה שניתן לרכוש מכספי סיוע - רק מוסיפה.

האנשים שנוסעים ברכבים האלו ממש לא ראויים ליחס הזה ולאמירות האלו.

אתה יודע מה? בשביל הספורט. מה בועז אברהמי היה קונה? להזכירך הרכב הזה ממשיך שושלת ארוכה של רכבי ב' למפקדים. בלייזרים, טרופרים, פאג'רואים... איך היית ממשיך?

boaz avrahami
06-03-17, 08:58
אני לא נגד רנגלר בצבא כרכב שטח .
אני נגד רנגלר כרכב ת״ש בדיגום אזרחי עם מספר שחור.
אם הוא היה מדוגם כמו הסופות לא הייתה בכלל שאלה

נמרוד
06-03-17, 09:03
בועז אם רכב לא צבוע ספציפית בחום-קקה אז זה דיגום אזרחי??

אתה יודע, מותר לסגת מאיזו שטות שנפלטה לך בטעות, זה לא בושה :rolleyes:

מודה ועוזב ירוחם

boaz avrahami
06-03-17, 09:08
רכב כזה בלי אנטנות זה לא רכב מבצעי.

שטות?
בעיני ממש לא

אבל זה לא באמת העיקר אלא מה שמעיד על סדרי העדיפויות בצבא וזה מצטרף לעוד תהליכי רכש לא תקינים שנידונים עכשיו בתקשורת ולשנורר של החילים לציוד לחימה ולתוצאות
הלחימה שהצבא מביא בעת הזו.

הצבא עדיין פרה קדושה

ניר ל
06-03-17, 09:09
רכבי ת״ש הם מזמן לא עם מספר שחור .
רכב כזה מקבלים לצורך נסיעה בשטח, לא משנה מה הדיגום שלו.
לפני שנים הג׳יפ הצבאי ״שלי״ היה עם מספר צהוב ובלי שום סממן צבאי ולא הייתי בשום עמדת כוח או אפשרות לבצע שחיתויות, סתם חייל.

נמרוד
06-03-17, 09:14
אני מבין שרובכם קשור באופן אישי לצבא.

כן, לגמרי אישי. עושים מילואים, וגם זה בקושי. צריך להתבייש בזה?

boaz avrahami
06-03-17, 09:15
כן, לגמרי אישי. עושים מילואים, וגם זה בקושי. צריך להתבייש בזה?

הפוך. גאווה. המון גאווה!!
אבל זה לא סיבה שאי אפשר לבקר כשצריך.

לא כתבתי את זה בשביל לעצבן אלא כי זה נראה לי לא נכון אבל בהינתן זה שאני בדעת מיעוט אז אולי שיקול הדעת שלי שגוי.

לא מתבייש לומר סליחה טעות.
אני עדיין לא משוכנע שאני שוגה אבל אם זו דעת הרוב אז אני סותם

ניר ל
06-03-17, 09:17
הפעם לא צריך.

נמרוד
06-03-17, 09:21
כשצריך לבקר, צריך לבקר, ויש המון על מה.

אבל פה ספציפית, אין. להיפך, בתחום הרכב הצבא מנסה בשנים האחרונות כל מיני כיוונים ליעול. רנגלר אזרחי פשוט מארה"ב + קצת דיגום שטח מקומי (בולמים וקצת ברזלים) זה באמת רכב השטח הזול ביותר שניתן לקנות היום, by far. וברור גם לך שדווקא מבחינת איכות חיים למשתמש זה שנמוך משמעותי לעומת פאג'רו או טרופר ששימשו בעבר בתפקידים דומים. כמו שכתבו לך - אתה מסוגל לחשוב על רכב ספרטני וזול יותר שניתן לקנות היום?

boaz avrahami
06-03-17, 09:26
בלי אנטנות זה לעניות דעתי היה יכול להיות יונדאי i30 אבל אני מקבל בהכנעה את דעתכם כמפקדים במילואים שבקיאים ממני במה שהולך בצבא.

אם לכם אין על זה ביקורת אני חוזר בי מכל הטענות כולן.

asafk
06-03-17, 10:02
רנגלר עולה שליש מסופה.
אבל בגלל שהוא אזרחי ישר צועקים ״שחיתות! ״.
רכב עם מספר שחור הוא לא רכב צמוד ועכשיו תעשה לבד את החשבון אם כל ההשמצות שלך בין השורות היו לעניין או סתם. היית יכול לשאול שאלה ישרה ובלי לדחוף קצת טענות לחוסר נקיון כפיים, הייתי עונה תשובה פשוטה.
אני באמת לא מתכוון להתייחס הדיון הוא פופוליסטי וסתם.

אסף.

boaz avrahami
06-03-17, 10:11
אז שיצבעו אותו מכוער כי הוא מנקר
עיניים ככה [emoji4]

ושוב, בלי מתקונים קרביים הוא לא נראה מבצעי ב-כ-ל-ל.

גל מגל
06-03-17, 10:38
מעניין
גם לרוב משאיות הריו אין מתקון קשר!
שחיתות גם אני רוצה ריו בתור רכב ת"ש!

וברצינות - קצת נמאסו הדיונים על רכבים צבאיים בגיפולוג, נראה שאנשים שוכחים שזה צבא ולא חברת טיולים בע"מ.
לצבא שיקולים משלו שאינם דומים לשיקול שלנו בתור מטיילים.
אני רק יכול להגיד שבצבא יש אנשי מקצוע של ממש בכל הנוגע לרכש וסוגי הרכבים. ויחסית עושים עבודה מצויינת בהתחשב בערימת המגבלות הצהלית

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

גיא
06-03-17, 11:05
מעניין
גם לרוב משאיות הריו אין מתקון קשר!
שחיתות גם אני רוצה ריו בתור רכב ת"ש!

וברצינות - קצת נמאסו הדיונים על רכבים צבאיים בגיפולוג, נראה שאנשים שוכחים שזה צבא ולא חברת טיולים בע"מ.
לצבא שיקולים משלו שאינם דומים לשיקול שלנו בתור מטיילים.
אני רק יכול להגיד שבצבא יש אנשי מקצוע של ממש בכל הנוגע לרכש וסוגי הרכבים. ויחסית עושים עבודה מצויינת בהתחשב בערימת המגבלות הצהלית

פה יש לי ביקורת ...

מי שמסתכל בפייסבוק של תופעת טבע ובואצאפ שלהם ( אחרי חודש בערך הספיק לי ויצאתי .. ) מגלה שחצי מהחילוצים שלהם זה גברת עם יונדאי שמצאה את עצמה בטעות פתאום חוצה את הירקון בחורף ... והחצי השני זה האמרים וסופות ושו'ת צבאיים למהדרין .... והתרוץ הוא שהילד שקע .. ולא קבל הדרכה נאותה ומסכן .. והוא הילד של כולנו .. וחלב על האוטו .. והוא מיהר לשמירה בבונקר .. והיה ערפל ב egr ... אני חושב שאם כבר נותנים להם ריכבי שטח .. שלימדו אותם גם לנהוג בהם.

מה יהיה במלחמה ? שוב יקראו לגיא עם הדאסטר או לסולימן המחלץ הנסיך ?

מקריאה שם הצבא כן נראה כמו חברת טיולים ...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

איל מ
06-03-17, 11:40
בתור אחד שבילה אחוזים ניכרים מהשרות הצבאי שלו בחילוץ רכבים אני יכול להגיד לך שברוב המקרים מדובר בחיילים שעשו דברים בלי רשות ולא לשום צורך מבצעי או אחר.
אם הם הצליחו לקבל עזרה מאזרח בלי שהמפקדים שלהם ידעו, הם הרויחו. המקרה השני מסתיים בדר"כ במשפט.
כדי למנוע את רוב המקרים האלו אתה צריך להמנע מהמשוואה הפשוטה של ילד מתלהב+רכב שטח+לא שילמתי עליו=תעלולים+נזקים.
מה לעשות שרוב הנהגים בצבא הם ילדים?
ודרך אגב,
חלק מהילדים האלה מקבלים הכשרה שאתה יכול רק לחלום עליה.

גל מגל
06-03-17, 11:49
לא מכיר את תופעת טבע.
כן מכיר חיילים צעירים שפנו לאזרחים כדי שיחלצו אותם כי פחדו שיקבלו שבת כי שקעו.

אני יודע, קשה לקבל את זה אבל בצבא יש מספיק כלים לחילוץ ממשאיות עם מנוף ועד לכלי צמ"ה.

מסכים איתך לגבי נושא ההדרכות. קשה מאד להעביר ידע לילד בן 18 ולצפות שיהיה עם נסיון שטח של 20 שנה.

במלחמה?
מי יודע? מה שבטוח תשאיר את הדאסטר בבית. אני אתקשר אם אצתרך משיכה סומך עליך

nirs
06-03-17, 12:22
הדיון הוא על דיפנדרים בצה"ל. נסחפתם רחוק....

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

גיא
06-03-17, 12:41
איל וגל,
אני רק מציין שיש דברים מקוממים בהתנהלות הצבא .. זה הכל.

מציק לי בעין שמחלצים רכב צבאי. אם הילד היה מספיק גבר להתפרע .. שיהיה מספיק גבר לקבל שבת.
וזה שיש מספיק אמצעי חילוץ בצבא .. לא חשבתי אחרת. שישתמשו בהם.

zivo
06-03-17, 12:52
אני עדיין לא משוכנע שאני שוגה אבל אם זו דעת הרוב אז אני סותם

אווופפפססס זה תקדים מעניין.
יש מצב שאתה מאמץ את גם לשירשורים אחרים (שבהם הרוב אומר לך שאתה טועה) :p:p:p

איל מ
06-03-17, 12:57
אולי צריך לפתוח פורום בועז vs ברנרד ולהעביר לשם כל שרשור רלוונטי (כמו vault בתוכנות אנטי וירוס) ;-) ;-) ;-)

boaz avrahami
06-03-17, 13:33
אווופפפססס זה תקדים מעניין.
יש מצב שאתה מאמץ את גם לשירשורים אחרים (שבהם הרוב אומר לך שאתה טועה) :p:p:p

אתה לא הרוב שם אלא רק עושה שם רעש של שיירה....

דרור ברלי
06-03-17, 14:59
רוב הרנגלרים שאתם רואים הם של לימוד נהיגה. בנזין ידני.
לגבי ת"ש, לא יודע.
אבל בואו ונאמר שרנגלר הוא היום האפשרות הכמעט יחידה לרכב שטח, לא יקר מדי, תוצרת ארה"ב (כספי סיוע). אין משהו אחר. דיפנדר זה יקר אש וצריך כל מינ יקומבינות תוצרת מד"ת כדי שייכנס לכספי סיוע, טויוטה זה יפני, זה יקר והיצרן עדיין שפוט של החרם הערבי, מה עוד יש?... טרופרים מתו, פאג'רואים התפרקו. ג'ימני?....................

תגידו "מה עם סופה". אז סופה צבאית הפסיקו לייצר, כי זה יוצא הרבה יותר יקר מרנגלר. כמה יקר? פי 2 בערך. אם לא יותר. למי תודה ולמי ברכה? למדינת ישראל ולמדיניות המס על מס על מס ההרסנית שלה, שלא נותנת שום העדפה לתוצרת ישראל ושמחרבת כאן כל חלקה טובה.

וגם לגבי רכבי הת"ש בליסינג, אין כל כך מה לקנא במי שרכב הת"ש שלו הוא מיצובישי אטראז'.... פחנוע מכוער שהצבא בחר בגלל צריכת הדלק שלו, שהיא חסכונית באמת. אני גם לא מבין למה להשתלח דווקא ברכבי הת"ש - אם הצבא רוצה לשמור אצלו אנשים טובים, הוא צריך לתת מינימום של תנאים. אחרת הם ישתחררו וילכו לחברות אזרחיות שמלכתחילה משלמות טוב יותר, ואהה, גם נותנות אוטו שווה יותר.....

לגבי התנהלות הצבא המקוממת במלחמות האחרונות ותוצאותיהן, מעללי הפקידונים נושאי הדרגות וכו', זה באמת לא קשור. זה עניין לויכוחים אחרים, לוהטים הרבה יותר.

ש01
06-03-17, 15:21
+1
ונחזור לעניין - רכב חום - רכב עבודה ולא ת"ש (מספר שחור). כשאינו בעבודה חייב לחנות בבסיס (או בתחנת משטרה) ותאמינו לי זה מה זה לא נוח.... מניסיון. הצבא ה"בזבזן" מעניק לעיתים רכב כזה במקום רכב שכור (סופר מיני גרוטאה מ"פרי") לקציני מילואים שתפקידם מחייב התניעות של מאות ק"מ ביום.
רכב "לבן" (עם מספר צהוב) זה רכב שיכול לשמש כת"ש. חלקם רכבי עבודה שמשמשים לת"ש לקצין (או נגד בכיר) מעבר לשעות הפעילות.
וגרוטראג' (כמו שמכנים אותן בצבא) - המעשייה (אולי דרור יודע את האמת) בצה"ל טוענת שהצבא רכש אותן כי נפסלו לשימוש בארצות רבות עקב בעיות בטיחות...
וכשאינך רואה דיגום - לא בהכרח אומר שהוא לא קיים...

windler
06-03-17, 15:34
האם ידוע לכם על שימוש בדיפנדרים לבנים בצבא הגנה לישראל ?
זו היתה שיירה מאוד מרשימה חבל שלא יכלתי לצלם .

asafk
06-03-17, 15:41
בהחלט. גם רכבי לימוד נהיגה וגם אימון נהיגה.
וגם יחידות מסויימות ושונות שלא חייבות או לא רוצות כלים בצבעי הסוואה.

אסף.

דרור ברלי
06-03-17, 22:17
אטראז' נבחרה בגלל צריכת הדלק.
והיא עומדת בכל דרישות הבטיחות המינימליות שמחייבות כל רכב חדש בישראל.
זה רכב (קצת קשה לי לקרוא לזה אוטו, כן?) שעושה 17 ק"מ מציאותיים לליטר בנזין בחיים האמיתיים והוא באמת לא מרשים - אבל הוא נוסע לא רע, הוא יחסית מרווח ויש לו מזגן סבבה לגמרי.

אהה - והיא כל כך מכוערת, שזה לא מנקר עיניים.

tomergir
06-03-17, 23:02
113613
לפי הכותרת של פות"ש, כך נראה דיפנדר בצהל, כנראה יש להם נותני חסות...

nirozenfeld
10-03-17, 09:32
אני לא יודע איזה רנגלר ראית אבל הם בהחלט מדוגמים מבצעית ויש להם מתקני אנטנות בחוץ ומתקוני קשר בפנים. כמו שכבר אמרתי ואמרו אחרים- הרנגלרים מחליפים את הסופות שעולות הרבה יותר וייצורן הופסק. כן הם בנזין ואוטומטיים (בניגוד לרנגלרים של הלימוד נהיגה הידניים). הפג'רואים עדיין קיימים אצל אל"מים ומעלה, את הרנגלרים מקבלים סא"לים. זה לא רכב ת"ש וזה לא יכול להיות רכב ת"ש, משום שיש לו מספר שחור וחייבים לחנות אותו בבסיס צבאי/ תחנת משטרה. יוצאים הביתה עם "רכב לבן"- קיה ריאו או טויוטה verso, תלוי בדרגה/ תפקיד.
בנוגע לדיפנדרים הלבנים- יש לא מעט, חלקם בשימוש המנהל האזרחי וחלקם אצל יחידות מסווגות.

גיא
10-03-17, 09:33
לכל קצין הצבא מנפק שני רכבים ???

GodsFather
10-03-17, 09:39

זה משנה לך?

נמרוד
10-03-17, 09:43

לפחות. תלוי בתפקיד - יש מושחתים שמקבלים גם טנק ו/או נגמ"ש.

גיא
10-03-17, 09:51
על רק'ם גם אני הייתי חתום פעם ... כנראה אני גם מושחת :) ..

זה לא משנה לי ... זה מסקרן אותי.

מותר ?

nirozenfeld
10-03-17, 10:47

תלוי בדרגה ובתפקיד.. אצלנו בגדוד לדוגמא למג"ד ולסמג"ד יש רכב לבן לכל אחד, אבל רנגלר אחד שמתחלק בין שניהם.

ד ו ר ו ן
10-03-17, 11:13

ברור,
אחרי הטקס סיום בבה"ד 1 מחכה בחוץ נציג חברת הליסינג, והקצין רכב להחתים על שני הרכבים.

בגלל שזה לא בטיחותי לנהוג על שני רכבים, ובמסגרת השחיתות הכללית, נהוג שהורי הקצין החדש, או החברה, אם נשארה איתו בכלל, לוקחים את הרכב ליסינג הביתה, והקצין החדש נוהג ברכב החום עד לתחנת המשטרה או הבסיס הקרובים לביתו.

כל יום ראשון, יש את הכאב ראש לבחור במה נוסעים היום.

זה פשוט חוצפה שהצבא בונה על המשפחות לסייע לחיילים ולא מארגן נהג לכל קצין.

איל מ
10-03-17, 11:22
תכלס לא יודע איך זה היום אבל לפני 20 שנה לכל מ"פ קרבי היה רכב לבן ורכב חום. לכל רכב גם נהג (א' קודקוד וב' קודקוד).
נכון שהרכב הלבן היה רכב מנהלות (היילקס 2X4) אבל בהגדרה שלו הוא היה גם רכב ת"ש של המ"פ.

מי שלא ראה לאיזה מצבים מ"פ (או כל קצין קרבי לצורך העניין ואני מניח שגם כאלו שאינם קרביים), מגיע שבהם הוא צריך לנהוג (למשל אחרי שלא ישן 36 שעות או ישן 3 שעות מצטבר בשבוע), ימשיך לקטר על כך שאין שזה בזיון שמ"פ מקבל שני נהגים.
(שאחראים על עוד משימות נהיגה בפלוגה).

אני כבר הרבה זמן לא בקבע אבל מה שזכור לי היטב זה שבכל מקום ניסו לחסוך עד כדי התקמצנות ולכן לא הייתי ממהר להאשים את הצבא בבזבזנות בתחומים האלו.

(וזה לא נאמר כתגובה למישהו בשרשור אלא כאמירה כללית).

גיא
10-03-17, 11:38
שניכם טעיתם ..

אני גיא א. לא בועז א.

OFF-RoaD
10-03-17, 19:38
אל תשכחו גם את הג'יפ הממוגן בקוים שאוכלי חינם האלה מקבלים, כי הם לא יכולים לשים פלטות על הסופה שלא ישרוט את הצבע

boaz avrahami
10-03-17, 20:12
גם אל תשכחו את הנהג שמסיע את האשה, הילדים ועוזר בכל מיני סידורים.
ככה זה לפחות היה פעם.

אבל עזבו, פה פורום מגדים. עדיף לא לדבר אחרת זה יגמר כמו בטורקיה.

אגב, פעם בסדיר שלחו אותי ללשכת סגן הרמטכל לקחת משהו.
הלוואי והיה לנו בחרמון מועדון כמו שנראה חדר ההמתנה לנהגים שהיה בכניסה לבניין...

asafk
10-03-17, 20:54
יש הרבה דברים שהיו פעם והיום הם לא.
אבל אל תפריע לעצמך להמשיך ולהשתלח סתם ובלי שום הצדקה עובדתית. זה בסדר - אולי יש מישהו שיחשוב שזה באמת ככה וילך לעבוד בעבודה המפנקת והמתגמלת הזו.

אסף.

boaz avrahami
10-03-17, 21:06
שמעתי שמאז שהשתחררתי סידרו את כל החוליים שהיכרתי.

זה משהוא נורא ישן. לפני 3-4 שנים.
היום לבטח אין דברים כאלו כבר.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170310/7ab93f165fac057cc30dbb65c6f393c6.jpg

http://article.yedioth.co.il/Default_mob.aspx?articleid=7615

עירא
10-03-17, 21:19
בועז, אולי עוד לא מאוחר מידיי בשבילך גם
https://www.idf.il/אתרים/דרושים-משרות-בצהל/

boaz avrahami
10-03-17, 21:30
בועז, אולי עוד לא מאוחר מידיי בשבילך גם
https://www.idf.il/אתרים/דרושים-משרות-בצהל/

תודה עירא.
אם הבנתי נכון אתה מציע לי להשתתף בחגיגה?

עירא
10-03-17, 23:44
if you can't beat them join them

אבל חשוב לי להדגיש,
לא כל הנוצץ זהב....

boaz avrahami
11-03-17, 09:06
הכול ברור עירא.
לא ניסיתי לומר שרק מלקקים שם דבש אבל מצד שני לא אוהב את זה שמאתרגים את הצבא יתר על המידה בעוד שאנחנו יודעים כמה חרא ששנים אף אחד לא מטפל בו מסתתר שם תחת לפני השטח .
פעם לפחות היתה גאווה של גוף חכם ומנצח. היום או שהזדקנתי ואני רואה דברים אחרת או שהצבא השתנה ולא לטובה...

עירא
11-03-17, 10:14
הכול ברור . היום או שהזדקנתי ואני רואה דברים אחרת או שהצבא השתנה ולא לטובה...

לדעתי זו שורת המפתח.
הצבא היום הרבה (בבולד עם אנדרליין) יותר טוב, מקצועי וחסכוני.
אתה לא מעורה בפרטים ובגלל זה ההתייחסות שלך לטעמי מנותקת מהמציאות העכשווית.

Bernard
11-03-17, 21:28
יש הרבה דברים שהיו פעם והיום הם לא.
אבל אל תפריע לעצמך להמשיך ולהשתלח סתם ובלי שום הצדקה עובדתית. זה בסדר - אולי יש מישהו שיחשוב שזה באמת ככה וילך לעבוד בעבודה המפנקת והמתגמלת הזו.

אסף.

כן.
כייף שם מאוד.
לכן כולם רוצים להיות בצבא.

אני לא אנקוב בשמות, שלא להעליב אף אחד באופן אישי - כל אחד יכול לכתוב כמה שטויות שהוא רוצה, אבל לא "לוקח אחריות" על הדברים ולא מוכן שיגידו כמו מה הוא נשמע ומה רמת הדעות (הלגטימיות) שלו - שטויות במיץ וקישקוש משוקשקש..

לכן אגיד באופן כללי...

אני לא זוכר כבר מי אמר וגם לא את הציטוט המדוייק - "דרך עיניים צרות לא רואים את התמונה הגדולה/כולה".

אם עברת טסט ובתי הקפה מלאים ואנשים טסים לחו"ל ומצבנו (כאומה/מדינה/ציבור/אזרחים) בסך הכל מצויין (ראה בתי הקפה והטיסות והטסטים..) ו..
אתה גר היכן שאתה רוצה והצבא שומר עליך (כמו שמגיע לך, שהרי אתה יהודי משלם מיסים) ו"בסך הכל הכללי" (כמו שחלק מהציבור נוהג ללהג) אין מה להתלונן, אז מה אתה כל הזמן.. מתלונן?

אתה כל הזמן אומר כמה הצלחת שלך בסדר, אז אולי תרחיק את הידיים שלך (ואת העיניים) מצלחות של אחרים.. במיוחד מצלחות של אחרים שאשכרה תורמים למדינה (אפילו שמקבלים משכורת בעבור זה) ותפסיק לכמת בכסף את תרומתם, כשאתה לא מוכן לעשות דבר ממה שהם עושים (באותם תנאים בדיוק).

boaz avrahami
11-03-17, 23:52
אז בוא נרחיב את זה גם לביקורת על פוליטיקאים ואז גם אתה תסתום?

יש לי הרגשה שאתה מצייר את הגבול לפי מידותך.
ובכלל מוזר בעיניי הסתימת פיות הזו שאתה מאוד דוגל בה כאשר הביקורת נוגעת אליך בעוד אתה משמיע ביקורת על כל דבר שזז בתנאי שהוא על אחרים.

טול קורה

ושוב מי שלא חושב כמוך מדבר שטויות . תרבות דיון...

Bernard
12-03-17, 00:34
איך הפוליטיקה קשורה, לטענות שלך כלפי שחיתויות ו"שחיתויות"?

ובכלל - מי סותם לך את הפה? אתה רואה רק מה שאתה רוצה לראות, הנה, למקרה שפיספסת, כתוב בפירוש:

... הדעות (הלגטימיות) שלו ...

ומה שאני אומר, הוא דעתי על הדעות (הלגיטימיות) שלך. ואם אלה אכן הדעות שלך, מה אתה כל כך נעלב שמישהו חושב שהן מטופשות?
אם אני לא חושב כמוך (= חושב שהדעות שלך מטופשות) אני טועה?
למה הסטנדרטים לגביך, ששולל את דעות האחרים..במיוחד כשן לא תואמות לשלך, אחרים מאלה שאתה דורש מאחרים?
בועז - חופש דיבור ודעה והבעת עמדה, נתון לכולם. גם לכאלה שחושבים שאחרים מדברים שטויות... אין לך (או לי, לצורך העניין) מונופול על מה ואיך צריך לחשוב.
כפי שכבר הזכרתי..
שופט אמר פעם לחבר שלי (כשהייתי מתמחה שלו) "אם אתה רוצה להיות גדול - תתנהג כמו גדול".
זה גם עובד הפוך - בהתאם לטיעונים/ולדעות, כך גם התגובות אליהן.
תפסיק להעלב/להיפגע (ופה גם מתאים המשפט של קנדי, לגבי המטבח והחום שבו).
ד"א - השופט הזה הוא שופט בימ"ש עליון בקרוב, ג'ורג' קרא - אחד האנשים שאני גאה להיות מ"תלמידיו".

boaz avrahami
12-03-17, 00:45
משרתי הצבא הם עובדי ציבור כמו שפוליטיקאים הם משרתי ציבור.
הביקורת על אלו ואלו לגיטימית בעיני.
תשובה ילדותית של אל תבקר אותם אם אתה לא מוכן לעשות את עבודתם אינה לגיטימית כשם שהיא אינה לגיטימית בשביל לשלול ביקורת על פוליטיקאים.

ואין פה שום העלבות.
יד לך טענות משכנעות?
טען אותם בלי להזנות את הדיון

Bernard
12-03-17, 00:49
ופה (שיהיה פשוט יותר להעלים) אני אגיד מה הדעה שלי על הצנזורה שמתחילה להרים ראשה.. שוב.

זה דבר אחד למחוק פוסט שלם... מטופש ומיותר אבל פשוט יותר, מבחינת ההשלכות.
למחוק חלק מפוסט, בלי לציין שהתוכן נערך/שונה על ידי מישהו אחר, זולת הכותב - זה כבר הצגת מצג שווא/הכנסת מילים/עיוות של דברי ודעות הכותב.
זה יוצר מצג שווא, כאילו אלה הדברים שהכותב התכוון אליהם = זו דעתו.
אני בטוח שהתייעצות עם ה"צוות המשפטי" של האתר יעלה את הבעיתיות המשפטית שמצב כזה יכול לעורר.
עבור מישהו שהצד המשפטי (הזוי ותלוש ככל שיהיה) של הוצאות דיבה ולשון הרע והחשש לפגיעה ברגשות הכותבים או ציבור אחר, "קרוב לליבו", זה צעד די ... לא חכם לעשות.

בקיצור.
זכותך/כם לערוך ולצנזר ולמחוק - לפחות תציינו "הפוסט נערך על ידי X/מנהל/מערכת ג'יפולוג, מסיבות "כאלה ואחרות".
גם ב/לאתר פרטי יש כללים שהוא צריך לעמוד בהן.
אבל זה באמת בשוליים - מה שחשוב הוא שסתימת הפיות, שמידי פעם עולה על פני השטח בצורה רנדומלית/PMS-ית וחסרת "משנה סדורה", מיותרת וגורמת יותר נזק מאשר תועלת...

Bernard
12-03-17, 00:58
משרתי הצבא הם עובדי ציבור כמו שפוליטיקאים הם משרתי ציבור.
הביקורת על אלו ואלו לגיטימית בעיני.
תשובה ילדותית של אל תבקר אותם אם אתה לא מוכן לעשות את עבודתם אינה לגיטימית כשם שהיא אינה לגיטימית בשביל לשלול ביקורת על פוליטיקאים.

ואין פה שום העלבות.
יד לך טענות משכנעות?
טען אותם בלי להזנות את הדיון

להזנות את הדיון?
נו... איך אומרים - "פוסל..."

ובכל מקרה.
משרתי ציבור הם לא עובדי ציבור ושניהם לא פוליטיקאים - וזו בדיוק הבעייה שלך.
אתה חושב שכולם "לשירותך".
אז יש לי חדשות עבורך - עובדי ציבור הם לא פוליטיקאים וגם בחוק יש הפרדה מוחלטת בין השניים.
את הטענות המשכנעות, כבר העלה אסף, פעמים רבות ובשירשורים רבים - וכך גם אחרים.
הטיעון הקטנוני והעלוב שלך, שאני מתוך המערכת ולכן כל מה שאני אומר בה מתוך אינטרס הוא כמו שהוא - קטנוני ועלוב.
אין שום טיעון שיכול להחשב לגיטימי בעיניך, אם אתה לא מבין את ההבדל הבסיסי בין מכונאי שעובד ב-UMI (למשל) לבין מכונאי שעובד בסדנא בקריה בת"א או במחנה אימונים בנגב.
זה הבסיס - ההבדל בין השניים.
לך אין, מתוך הגדרה, את ההבנה הבסיסית הזו.
והרשימה ארוכה.
לכן אני אומר - מיותרים העצבים שלך. החיים (כפי שאתה בעצמך מציין ומטיף) כל כך טובים פה (ואתה נותן דוגמאות) - אז למה אתה מחטט בצלחות של האחרים?
תעשה לעצמך טובה ותמשיך להתרכז בטוב שנפל בחלקך.
ואני אומר את זה, לא מתוך כוונה לסתום את פיך, אלא מתוך דאגה לבריאותך. משום שאני יודע כמה אתה מתעצבן שמישהו חושב שאתה מדבר שטויות... בצדק או שלא.

asafk
12-03-17, 06:56
רק הערה לסדר. אם חבר מערכת עורך תגובה של גולש זה מלווה בהערה מתאימה. אם מישהו מחברי המערכת חרג בטעות מהכלל הלא כתוב הזה - בבקשה להעיר בה״פ או ב״דווח על הודעה רעה״.

אם גולש עורך לעצמו הודעה - הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה מספר דקות מוגבל לאחר שליחתה.

אסף.

Bernard
12-03-17, 07:07
רק הערה לסדר. אם חבר מערכת עורך תגובה של גולש זה מלווה בהערה מתאימה. אם מישהו מחברי המערכת חרג בטעות מהכלל הלא כתוב הזה - בבקשה להעיר בה״פ או ב״דווח על הודעה רעה״.

אם גולש עורך לעצמו הודעה - הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה מספר דקות מוגבל לאחר שליחתה.

אסף.
טוב.

Sent from my SM-G935T using Tapatalk

nirs
12-03-17, 11:26
למנהלים,
מי שיחפש עלול, בטעות, לחשוב שהשרשור הוא על דיפנדרים בצהל. הוא לא.
מציע לנעול / למחוק

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

windler
12-03-17, 14:22
אני מציע למחוק את כל מה שלא קשור למהות השרשור .
אגב היום ראיתי דיפנדר צבאי בכביש 6 והפעם בצבע חאקי , עם ארגז .
עכשיו אנ יגם יודע את התשובה לאשורה .

-->