PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקה וניקוי קולטי שמש מאבנית

Eran-kfar
11-03-17, 16:42
שלום למומחים
, אני מעוניין לבדוק האם הקולטים שלי סתומים או לחלופין הצינור העליון המוביל לדוד .
בחלק התחתון של הקולט יש פתח סגור ופתח שני שמגיע אליו מים קרים מהדוד, את מי מהם לפתוח ?
אשר לצינור העליון בקולט. האם לפתוח אותו או את הפתח בצד השני?
האם יש לרוקן את הדוד לפני פתיחת החיבורים לקולט? אני חושש לקבל זרם של מים רותחים ...
תודה רבה

ofir1977
12-03-17, 08:53
איזה סוג קולט יש לך, פלדה או נחושת ?

נחושת לא סובל מאבנית, פלדה כמובן שכן.

על מנת לשפר את מצב האבנית צריך לחבר משאבה שתבצע סחרור של חומצה בתוך הצנרת של הקולטים למשך כמספר שעות.
בפועל אף אחד לא מתעסק עם זה ופשוט מחליפים קולטים.

איך לך אפשרות לנקות את האבנית באופן ידני מכיוון שהיא דבוקה לצנרת הפנימית של הקולט מבפנים.

אני אישית עברתי לקולט נחושת.
המינוס בנחושת שאם המים קופאים בפנים הצנרת לא עומדת בזה וצריך להחליף קולט.
יש כל מיני פטנטים בלילות קרים במיוחד להשאיר זרימת מים כלשהי ע"י צינור וברז שאפשר לחבר לפקק שאינו בשימוש.
לא לכל אחד זה מתאים.
כמובן שתלוי באיזה איזור אתה גר. לא בכל מקום כל כך קר.

מאיר אלוני
12-03-17, 09:02
יש דבר כזה שנקרא שטיפת קולטים, פותחים את הפקק שבתחתית הקולט ונותנים לכל הג'יפה לצאת עד שמגיעים מים נקיים וסוגרים, רצוי פעם בשנה.
יש מלא הצעות ברשת
https://www.youtube.com/watch?v=NZcWQ0dCv5k

ofir1977
12-03-17, 13:52
מאיר השטיפה הזו מוציאה קצת חול וחלודה שיש בצנרת.
האבנית נשארת דבוקה לצנרת מבפנים, זה לא יכול לעזור לבעיה של האבנית.

מאיר אלוני
12-03-17, 14:06
מאיר השטיפה הזו מוציאה קצת חול וחלודה שיש בצנרת.
האבנית נשארת דבוקה לצנרת מבפנים, זה לא יכול לעזור לבעיה של האבנית.

עניתי לשאלה של ערן וגם ציינתי שיש מלא הצעות ברשת

boaz avrahami
12-03-17, 14:06
קולט חדש עולה בנמרוד פחות מ 800 שח כולל מעמ.
לא רואה סיבה למה לא להחליף פעם מ 8-10 שנים.
חוצמזה אפשר לשים פילטר סיליפוס מונע אבנית בכניסה לדוד

Eran-kfar
12-03-17, 21:25
היי, פתחתי היום את פתחי הקולט גם למטה וגם למעלה, וכשפתחתי ראיתי צינור נחושת. אני משער שמדובר בקולט נחושת.
הכנסתי צינור מתכת גמיש/קפיצי שיש לי בבית (הוא נועד לפתוח סתימות בצנרת רגילה בבית):

1) כשהכנסתי אותו בפתח העליון של הקולט - הוא הגיע ממש לצד השני ( הגיע לפתח העליון בצד השני של הקולט). חשבתי שיש בתוך הקולט צינור פנימי בצורת נחש?
2) כשהכנסתי את הצינור הקפיצי שלי דרך הצינור שהגיע מהקולט (וכבר פורק) בצידו העליון לכיוון הדוד - שם אכן הייתה סתימה, שנפתחה בהצלחה :)

ושוב לגבי הקולט - אתה יודע כיצד ניתן להשחיל צינור מהחלק העליון שלו, שייכנס לצינוריות הפנימיות?
תודה

DANI1
13-03-17, 08:10
חל איסור מוחלט לשים חומצה בתוך הקולט לניקוי הקולט ,המים שבתוך הקולט הם המים שבאים במגע אם המים שבדוד ושהם לשימוש שלנו.
נקוי צנקת עם חומצה יכולה לעשות נזקים לצנרת הנחושת שהאבנית תאכל ויחד עם זה גם הצנרת .
הדרך הטובה שיותר לשמירה על הקולט היא כמו שכתב קודמי , זה לשים מסנן סיליפוס בכניסה למים הקרים בדוד , וזה אחרי שגם הדוד נקי מאבנית באיזור גוף החימום.
איך מבצעים בדיקה.
סוגרים את הברז המוביל מים דוד , מפרקים את החיבור של הצנרת בחלק הגבוה של הקולט ,בצד של הדוד , סוגרים את הפתח של הדוד בחלק העליון שמתחבר לקולט ופותחים מים , אם יוצא לחץ מים חזק מהצינור העליון בקולט זה אומר שהקולט תקין , היה לאין לחץ , הקולט סתום .
זה הדרך הטובה לבדיקה .
חשוב מאד לבדוק שיש חיבורי מתכת לנחושת זה שהמעברים פתוחים.
בהצלחה
DANI 1

-->