PDA

צפייה בגרסה מלאה : תופעה מוזרהעם תרסיס אבץ קר

agabay
16-03-17, 15:13
בניתי משהו מברזל שחור (גגון). אחרי שריתכתי השחזתי את הריתוכים וצבעתי עם ספריי אבץ (חושב ששל יעקובי)
למחרת רציתי לצבוע, לפני הצביעה ניקיתי עם טרפנטין את הברזל השחור, אבל הטרפנטין מוסס את הצבע אבץ, ממש בקלות
כמובן שזה עיקב אותי מאוד כיהייתי צריך להוריד את כל האבץ לפני הצביעה
מה לא עשיתי בסדר? ספריי אבץ לא מתאים על ברזל שחור? 24 שעות לא מספיק לייבוש?
תודה

YosSima
16-03-17, 19:47
מה שלא עשית בסדר זה שניקית עם הטרפנטין אחרי הגלוון. בניגוד לפלדה שמגיעה לאחר תהליך גלוון (קר או חם) שבו האבץ חודר מספר מקרונים לפני השטח, בספריי גלוון אתה בסך הכל מרסס אבץ עם דבק מעל פני השטח של הפלדה. הספריי הזה מגן מעט יותר מצבעים מסויימים בגלל האבץ שבו , אבל כמו שלמדת , הטרפנטין מוסס את הדבק והסיר ביחד איתו את האבץ. להבא, או שתשתמש בפרופילים מגולוונים מלכתחילה , או שתשלח לציפוי אבץ לאחר העבודה , או שלא תנקה עם חומרים ממוססים לאחר הריסוס.

agabay
16-03-17, 20:00
תודה
למדתי משהו חדש
בתכנית לשלוח לגילוון, אבל מקוצר זמן (צריך את הגגון לסופש) צבעתי באמצעים זמינים. שנחזור נוסיף עוד קצת שיפורים (אוזני קשירה, מסיט רוח בחזית) ונשלח לגילוון

lizard
16-03-17, 20:43
אתה לא יכול. אתה תהיה חייב לשלוח לניקוי חול כי הצבע הורס למגלוונים את הבריכות חומצה. הם לא יסכימו לגלוון בלי ניקוי חול וזה לא שווה.
בכל מקרה, לא הייתי משקיע בגילוון. תצבע טוב ומידי פעם תתקן.

שלא לדבר על זה שתצטרך לחורר את הגגון כדי שהחומצה והאבץ יצאו מתוך הפרופילים. באמת כאב ראש ואני אישית לא השקעתי בזה למרות שיש לי אמצעים וידע לעשות את זה.

kobiarava
17-03-17, 18:53
תרסיס גילוון קר מיועד לתיקונים על חומר מגולוון. אם צריך לצבוע מעליו לא רואה שום סיבה לנקות בטרפנטין, פשוט צובעים ישירות. לא הייתי משתמש בו מראש בתור תחליף לצבע יסוד על עבודות שלמות בברזל שחור, בשביל זה יש צבעי יסוד עשירים באבץ, כמו אנטירוסט של טמבור לדוגמא. ואפשר פשוט לצבוע בצבע לצביעה ישירה, לרוב הם איכותיים ועמידים
קובי

-->