PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידת רוחב סרן של סמוראי ועוד שאלות לפני בדיקת קניה

פלג_
19-03-17, 23:49
שלום

אני מחפש כבר זמן מה סמוראי פתוח קרוב ככל שניתן לאספנות או כבר אספנות.
זה היה רכב שלישי-רביעי, לצורך תעסוקה של ימי שישי, עבודה על הרכב וקצת סיבובים באזור.

אני נוסע השבוע לראות סמוראי נוסף משנת 88, השנתון שבוא אני מבין שהגיע הסמוראי עם סרנים צרים בתחילת השנתון ובאיזה שהוא שלב בהמשך השנה הגיע עם סרנים רחבים.
כדי לדעת במעמד הרכישה אם בדובר הסרן הצר או הרחב אשמח לדעת מידיה של הסרן ופשוט למדוד שם במקום.
כלומר אני צריך מידה או של סרן צר או של הרחב כל עוד יודעים בוודאות אם הוא צר או רחב.
אשמח אפילו לפגוש בעל סמוראי ולמדוד יחד, אני מאזור השרון.

דבר נוסף שאשמח לדעת כבר עכשיו לפני שאני מתחיל לחפור זה המיקום של מספר המנוע והשלדה של הסמוראי.

כל מידע נוסף, אשמח מאוד.
עברתי כבר על לא מעט שירשורים כולל המדריך לרכישת סמוראי.

המון תודה

ishc
20-03-17, 03:02
אם זה סמוראי קצר אז הוא יהיה עם סרן רחב.
למקרה שאני טועה, בדגמים עם הסרנים הצרים הבלם יד נמצא כתוף על גל ההינע ביציאה מהטרנספר.
אגב, בדגמים הצרים יחסי ההעברה עדיפים במקצת.
בהצלחה

Sent from my iPhone using Tapatalk

gmike
20-03-17, 08:50
סרן רחב -130 סמ
סרן צר 120 סמ.
המידות מקצה לקצה, במשטח החיבור של הגאנט.
בדגמים עם סרן צר גם הכנפונים קטנים יותר ועשויים פלסטיק.
מספר שלדה נמצא מאחורי גלגל ימני קדמי
מספר מנוע בצד ימין של המנוע (כשאתה עומד מולו) באזור החיבור לגיר ליד צנרת הפליטה.
זה נכון שהקצרים של 88 עם סרן רחב, הארוכים הגיעו עם צר. אבל לך תדע מה הוחלף ברכב לאורך 30 שנים שהוא על הכביש. בסרן צר אין מקום לבלם יד, אז הוא חייב לבוא על הטרנספר.

יונתןמצפה
20-03-17, 08:56
בסרן צר אין מקום לבלם יד, אז הוא חייב לבוא על הטרנספר.

אפשר הסבר?
אני מניח שבסרן צר הבלמים מאחורה הם דראמים אז למה אין מקום אם גם ככה יש שם דראם? מנגנון בלם היד בסרן רחב לא תופש רוחב למיטב הבנתי.

gmike
20-03-17, 09:14
פיזית כמובן שיש מקום, אבל המנגנון לחיצה על הרפידות שונה, ואין חור בפלטה האחורית למנוף של בלם היד. כדי להוסיף בלם יד לסרן צר צריך להחליף הרבה חלקים, כולל משאבות בלם, הפלטה המדוברת ועוד..

פלג_
20-03-17, 09:41
איזה כייף לקבל כאלו תשובות מקצועיות.

שמתי לב לנושא הכנפונים, רק שברכב הזה הם מפלסטיק אבל רחב.
מה גם שהג׳אנטים עם אופסט שונה מהמקור לכן קשה קצת לראות.
אעדכן בהמשך בנושא הרכישה מתי שאמצא את האחת.
ואז כבר היו לי בטח לא מעט שאלות.
בעל הרכב אומר שהוחלף מנוע למנוע סוויפט, זה צריך לשנות משהו?
מלבד לבדוק אם המנוע ברישיון.

המטרה היא רכב להתעסק איתו שיש קצת זמן פנוי ביום שישי, שיפוץ וסידור מכאני וקוסמטי,בניית פגושים, מדרגות וכו'.

המון תודה
ואשמח לכל מידע שלדעתכם הוא חשוב.

gmike
20-03-17, 10:28
מנוע סוויפט בעל בלוק זהה לסמוראי(בלוק מסדרת הG של סוזוקי) כמובן שהסעפות ושאר האביזרים ההיקפיים עוברים מהמנוע הישן לחדש. מעשית זו פחות או יותר האופציה היחידה(שלא מצריכה שינויים גדולים) כשמגיע הזמן להחליף מנוע בסמוראי

כמו בכל רכב ישן הבעיה הכי גדולה היא חלודות. השלדות יחסית עמידות וסיכוי גבוהה שבסמוראים שתראה הן יהיו במצב מצויין. בבודי לעומת זאת יש מקומות מועדים-בתי גלגל, הרצפה ברגלי הנהג והנוסע, צירי הדלת האחורית בסגורים,ועוד. אני במקומך הייתי נותן יותר חשיבות למצב החלודה גם על חשבון מצב מכני של הרכב.

מיכאל

פלג_
20-03-17, 20:11
הרכב מוגדר כ - m1 פרטי רכב שדה.
הוא אומנם פתוח, זה לא צריך להיות מצויין ברשיון?

גם הצבע ברישיון לא תואם את צבע הרכב כרגע, אני מניח שעם זה אין בעיה.

האם אין בעיה עם ההגדרה הזאת כדי להיות רכב אספנות בשנה הבאה?

מידת הצמיגים היא 205 ברישיון, יש אפשרות להגדיל את מידת הצמיגים ברישיון בכל דרך שהיא (אשמח לתשובה בפרטי).

GodsFather
20-03-17, 21:22
אין דרך חוקית להגדיל מידת הצמיג.
צבע אפשר לשנות בלי בעיה.

פלג_
27-03-17, 22:53
שלום

אז הרכב המדובר לא נרכש לבסוף, הוא אומנם היה אחרי צבע כללי אבל מתחת הוא ממש רקוב.

יש רכב נוסף על הפרק אבל עם מנוע 1.6, אני מעוניין לחזור למנוע המקורי 1.3 קרבורטור או הזרקה אם אפשר/מומלץ.

מה זה אומר מבחינת עלויות.
איפה קונים היום מנועים כאלו?
מה העלות של מנוע כזה במצב טוב? ללא התקנה.
כמובן שעל המנוע להיות חוקי ולהירשם ברישיון כדין.

המון תודה

gmike
27-03-17, 23:31
לא הייתי ממהר לחזור למנוע 1300 אם ההסבה נעשתה בצורה נכונה, עם חלקים מתאימים.
אם בכל זאת אתה מתעקשת מערכת ההזרקה של ה1600 וה1300 בסוויפט ובלנו זהות, כך שתצטרך להחליף רק מנוע, ותוכל להישאר עם ההזרקה שכבר יש ברכב(אלא אם הוא 1600 קרבורטור?)
מנוע מפירוק אמור לעלות בין 1000-1500 שקל (סוויפט)
יש עכשיו את המנוע שאודי הוריד מהסמוראי שלו,חפש אודי עדות בפייסבוק.

GodsFather
29-03-17, 09:28
למה אתה נכנס מראש לפינות חשוכות אם אין לך פנס?

חפש רכב חוקי מקצה לקצה אם כל כך חשוב לך להשאר נקי ונטול סיכונים.

פלג_
29-03-17, 17:31
זה לא עניין של סיכונים.

אני פשוט לא יודע מה הכיוון שאני רוצה מהרכב.
היה לי היילקס 8 שנים ואז פראדו עוד כמה שנים, עם הפראדו והילדים הבנתי שאני לא נהנה מהשילוב של ג׳יפים ומשפחה.
את הטיולים עם המשפחה אנחנו עושים הסוואנה.

אז אני מחפש לי משהו בשביל הכייף, לעבוד עליו לא פחות ממה שאני מתכנן לנסוע עליו.
זאת גם הסיבה שהכיוון שלי הוא סמוראי, הוא גם סוג של קלאסיקה מבחינתי, גם לא חסר מה לעבוד עליו אם זה מכניקה, מסגרות וכו'
ולהוציא אותו לסיבוב בימי שישי הנעימים, לאסוף את הילדים מהגן ולעשות איזה סיבוב קצר לירקון ולהחזיר אותו לחניה בעסק.

אולי אפילו בהמשך לבצע פרויקט של שיפוץ כרכב אספנות.
או רכב עבירות נחמד, אבל לא יותר.
כך שמבחינתי השיפורים האלו כרגע הם לא לחוצים.

GodsFather
29-03-17, 21:22
לא הבנת אותי.
את ניגש לרכב שמלכתחילה יש בו בעיה ולא אחת פשוטה לכאורה. מילא אם היה רכב נדיר אבל יש לא מעט אפשרויות שם, קצת סבלנות ותמצא את הכלה המיועדת.

זו דעתי כמובן, מכאן והלאה זו החלטה שלך

פלג_
29-03-17, 23:13
יש בזה משהו אבל האמת שהתחלתי לחפש הבנתי שלא באמת יש כל כך הרבה.
בגלל היותו רכב שלישי שלא ייסע הרבה, יש לי עדיפות רבה מאוד שכבר בשלב זה היה אספנות או לפחות קרוב מאוד לזה.
אני מחפש פתוח בלבד, סגור לא בא בחשבון.
עדיפות רבה לארוך וזה גם בגלל שהוא 5 מקומות, אני יודע שהוא קטן ואין מה לבנות על מספר המקומות שהיה נוח אך בכול זאת לסיבוב באזור המגורים זה מספיק.
כך שהאפשרויות כבר לא רבות כמו שנראה שפותחים את יד 2 לראשונה.
שוב בגלל היותו רכב שלישי אין לי לחץ של זמן מבחינת חיפושים.
כל רכב שאני ניגש לראות אני לא לומד עוד ומקבל עוד מידע, כמו גם דרך פה.
ובגלל עבודה עצמית על הרכב אני מוכן לשקול כל רכב שהוא במחיר הנכון.
לא מפריע לי גם אם לא היה במצב נסיעה ובשנה הראשונה הוא רק ימלא לי תעסוקה בימי שישי, שוב כתלות במחיר.

אני לא מגדיר לעצמי זמן שאני הולך להחזיק ברכב, או לפחות לא רואה את עצמי מוכר אותו בזמן הקרוב, מתכנן להחזיק בוא לזמן ארוך.
לכן דווקא על התצורה אני נותן לא מעט חשיבות.

ishc
29-03-17, 23:25
אני במקומך הייתי מחפש אך ורק ארוך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

סולי
30-03-17, 07:54
1+

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->