PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעניין בקניה של פגרו Q ויש לי כמה שאלות...

Omeriko21
22-04-17, 22:42
מה העדיפות - דיזל/בנזין, ידני(מעדיף)/אוטומט ואיזה נפח?
מה הצריכת דלק של הדגם שבחרתם בממוצע?
מה עלות התיקונים/אחזקה ממוצעת?
עוד משהו שאתם רוצים להוסיף? להמליץ?
תודה מראש! https://www.facebook.com/images/emoji.php/v8/fa5/1.5/16/1f642.png:)
המטרה היא רכב יומיומי וסופשים שטח!

יאיר_א
26-04-17, 09:59
שלי הוא 2.8 אוטומט דיזל ארוך. הייתי שמח אם הייתי מוצא ידני אבל הם נדירים יותר.
הדיזל אוטומט צורך 6-7 ק"מ/ל' בין תדלוקים. בנסיעות ארוכות ורגועות מחוץ לעיר אפשר לעבור את ה 9. בנסיעה עירונית המצב לא מזהיר.

הבנזין משמעותית יותר שקט וחזק אבל צריכת הדלק הרבה יותר גבוהה. הבנתי שבאזור ה 4-5 אבל עדיף שמישהו בפורום יתן תשובה מדוייקת יותר.

באופן כללי מדובר על רכב פשוט ואמין שיכול לשרוד הרבה שנים והרבה מאות אלפי קילומטרים. אין לפג'רו Q 'מחלות' ידועות (אולי חוץ מכשלים במערכת הקירור) ויש חלפים בשפע ממגוון מקורות. בגדול גם ניתן לומר שכל מוסכניק סביר יכול לטפל ברכב כיוון שלא נדרשת מומחיות ספציפית.

אני לא יכול לענות כמה באמת עולה תחזוקה של רכב כזה: בקצה התחתון מדברים על 5000 ש"ח לשנה עבור טיפולים ובלאי שוטף + בלת"מים, בקצה העליון מדובר על סכום כפול. צמיגי שטח ומצבר נכללים בסכום שהזכרתי. יש אנשים שמשמידים מכוניות בטיולים אגרסיבים ויש כאלה שפחות.

אם יש טיפ אחד שאני יכול לתת לגבי אחזקת רכב ישן (בלי קשר לפג'רו Q) הוא נושא המוסכים/טיפולים. אתה חייב למצוא מוסך אמין שאתה סומך עליו ולוקח אחריות על הטיפולים. או... שתלמד לטפל ברכב לבד. OPL כתב מדריכים מצויינים בפורום, תסתכל ותנסה להעריך האם 'גדול' עליך או לא.

יאיר

-->