PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין כננת הידראולית לחשמלית?

רועי מרקו
05-12-05, 23:40
בבעלותי דיפנדר 90 ואני מתלבט מה להרכיב?
בעד הידראולית: חזקה ,יותר קלה,לא מעורב חשמל,לא מתחממת.
נגד:אסור לחבר למשאבת הגה (לפחות עפ"י משרד הרישוי), אין שלט, מחיר וקשה להשיג יד שניה.
בעד חשמלית:לא צריך שהמנוע יעבוד, שלט , מחיר ואפשרות להשיג יד שניה,רישוי,מהירה יותר

מחפש המלצות מניסיון....
והצאות לקניה אם יש....

איציק - 4X6ZH
06-12-05, 08:13
אין ספק שמערכת הדראולית עדיפה .למי שעובד קשה עם הכננת לפרקי זמן ארוכים ( רכב חילוץ גרר ) .
למיטב זכרוני בחלק מה LR יש אפשרות להתקנת PTO כך שקל מאד להרכיב כננת הדראולית מבלי להכנס למגבלות רשוי \ משרד התחבורה \ הגה כח ....
החסרוןן הגדול !! אתה תמיד חייב מנוע עובד .
ובחילוץ עצמי לא תמיד המנוע יעבוד :wink:
איציק

גיא
06-12-05, 08:37
היתה פעם שמועה שמשאבת הגה כוח חשמלית כמו של אופל או פיאט יכולה לעשות את העבודה. ואפשר לקבל רישוי.

** רק שמועה - אני לא מכיר אישית **

סוזי המשתוללת
06-12-05, 13:52
למשאבת הגה כח אין מספיק ספיקה כדי להפעיל כננת בצורה אפקטיבית ומהירה
הכננות ההדראוליות שאני מכיר פועלות על יציאת pto שמפעילה משאבה מסיבית יותר מהגה כח
וגם מסתייעת במאגר שמן גדול ואז אין עליה
אגב היא מהירה יותר מחשמלית גם בגלילה חופשית ובטח תחת עומס

ארז
07-12-05, 00:55
בתאוריה ההידראולית עדיפה, בתכלס לך על חשמלית.
למה? ההידראולית תעלה יותר, הרבה יותר, גם הכננת עצמה יקרה יותר(בארץ יש רק וורן או מיילמרקר וגם הם נדירות מאוד),גם דורשת עוד משאבת הגה על כל המערכות הנלוות לכך ואם רוצים להיות באמת רצינים אז גם חיבור לPTO...
על כל זה תוסיף שללא מיכל שמן גדול(מאוד) שגם עולה עוד כסף ותופס מקום הכננת תהיה מאוד איטית,מאוד מאוד איטית.

חשמלית טובה מספיקה לכל צרכי המשתמש הסביר(משמע מי שאינו גרריסט או חייל).

eran4x4
07-12-05, 09:13
אם מישהוא מחפש כננת הידראוית מכובדת (כאלו שהיו מורכבות על רכבי חברת חשמל) אני חושב 12500 אבל לא בטוח, שיפנה אלי בפרטי, יש כזאת אצל מישהוא ליד הצ'קפוסט למכירה.

partech
05-01-06, 02:13
בבעלותי דיפנדר 90 ואני מתלבט מה להרכיב?
בעד הידראולית: חזקה ,יותר קלה,לא מעורב חשמל,לא מתחממת.
נגד:אסור לחבר למשאבת הגה (לפחות עפ"י משרד הרישוי), אין שלט, מחיר וקשה להשיג יד שניה.
בעד חשמלית:לא צריך שהמנוע יעבוד, שלט , מחיר ואפשרות להשיג יד שניה,רישוי,מהירה יותר

מחפש המלצות מניסיון....
והצאות לקניה אם יש....

השאלה הגדולה היא באיזה תדירות תשתמש בכננת, לפי מה שאני יודע, היתרון הכי בולט
של ההידראולית - שהיא לא מתקלקלת, לכן היא עדיפה לשימוש מסיבי, אם לא, לדעתי
לך על החשמלית ( בייחוד בגלל המחיר ), תמצא איזו אחת משומשת בחצי מחיר, ותקווה
להשתמש בה כמה שפחות :D

gali
05-01-06, 11:44
מזה זמן מה אני עוקב אחר הנאמר בשרשור זה, יש לי כמה דברים לומר.

אני כן חסיד של הכננות ההידראוליות. למה? כי הן פשוטות מכנית, כי הן אמינות, כי הן פרקטיות יותר.
לא חושב שיש מה לפחד מהתקנת כננת הידראולית, חוץ ממחיר הכננת אולי.

מה כננת כזו צריכה? לחץ של 1500PSI בספיקה של כ 3~3.5 GPM. אלו הם התנאים לשימוש אופטימלי של הכננת - אופטימלי = כוח ומהירות גלילה.

עכשיו בוא נחשוב, מה יקרה באם נספק 1500 PSI בספיקה של רק 2GPM? כלום! חוץ מהעובדה שהיא תעבוד יותר לאט. אבל ביננו, מי ממהר בשטח? היא עובדת ומושכת ולא מתחממת, אז עוד 5 דקות תצא משם.

עד כמה שהבנתי משאבת הגה כוח פשוטה של דיפנדר/דיסקו מספקת 1500 PSI לפני שסתום הורדת הלחץ. מהי הספיקה? אפשר לבדוק יותר לעומק.

הלאה לצינון הנוזל ההידראולי.
קולרים (מצננים) הידראולים הם לא אביזר כל כך יקר וגם די נפוץ (ממסרות אטו'). כאן אפשר לגשת לשולחן חישובים או בניסוי וטעיה.
אני ממליץ לחשב, אולי כי זו לא הנדסת חלל ואולי כי לי יש את האפשרות, אבל לאו דוקא מוכרחים לחשב ולהתאים בדיוק. לא כל אחד מאתנו יוצא לראלי טובעני ששם כל אביזר צריך להיות מחושב ומתוכנן.
פונקצצית הקירור תלויה קשר עקיף מסויים בכמות הנוזל ההידראולי אשר נמצא במע' וכמובן בהספק הכננת, אשר זו משפיעה על קצב פליטת החום.
ישנה עוד אפשרות לצמצום הקולר וצמצום מאגר הנוזל במע' ע"י תכנון מדוייק עוד יותר של קצב פינוי החום ע"י מאווררים (פינוי בהסעה מאולצת); אבל נראה לי מוגזם ולא הכרחי למקרה דנן.

אז מה צריך כדי להתחיל למשוך:
1. כננת הידראולית.
2. צינורות הזנה והחזרה מאיכות גבוהה (איירוקוויפ ודומים), לא להתפשר כאן.
3. 2 ברזי סולונאיד לפיקוד.
4. משאבת הגה של דיפנדר+מיכל עודפים.
5. רצועת הנעה מפולי מנוע.
6. מצנן שמן הידראולי.
7. רישוי (אין לי מושג ירוק בזה).

אין לי ספק שהמחיר גבוה יותר מכננת TMAX, אבל זו לא אותה ליגה של עבודה ושקט נפשי.

ד"א אני מחכה "שתיפול עלי" כננת כזו.

יום טוב.

asafk
05-01-06, 23:31
אם "תיפול עלי" כזאת כננת, קודם כל אני זז הצידה, כי זה כבד. אבל הקפיצים של הדיפנדר שלי ישמחו לתמוך את המשקל. וזה רק בגלל שאני קצת דביל בעניין הזה, וגם קצת בגלל שחילצתי הרבה מאוד עם כננות הידראוליות- ואני אוהב את זה. בכל מקרה, אם תיפול עלי אחת כזאת, החיבור שלה לא יהיה למשאבת הגה כוח רגילה, אלאל למשאבת הגה כוח חשמלית- בדיוק זאת שאפשר למצוא בטנדרונים של פג'ו/ סיטרואן, לדוגמה. היא צריכה 12V מהמצבר, בלי תושבות מיוחדות, בלי רצועה ובלי כלום.

ובכל זאת, כננת חשמלית היא הדבר הנכון לשימושים שלנו. השימוש ה"ספורטיבי". אתה מילא לא הולך להפעיל את הכננת יותר מחצי דקה רצוף. ואם כן, אתה יכול לעצור, לחכות ולהפעיל שוב. אבל אתה כן, לפעמים, תרצה כמה מטרים של משיכה רגע אחרי שהמנוע דומם (מלא מים בתאי השריפה ואתה לבד, ב"קיצור דרך" מהעבודה הביתה אחרי יום גשם). המהירות ופשטות ההפעלה גם הן לטובת החשמלית (לוקח מעט מאוד זמן לצאת מהאוטו, למשוך כבל, לכרוך אותו מסביב לעמוד חשמל, לחזור לאוטו, ולכנן את עצמך שלושה מטר לצד השני של הסוללה מימין לשער של הפרדס של יכין שמאחורי שכונת צהלה. עם הידראולית זה פחות "קליל").

אסף.

Gilad
19-01-06, 23:55
אין לי שמץ של מושג בכננות (בטח שלא הידראוליות) - מה יותר מסובך בהפעלה של כננת הידראולית, בהנחה שהמנוע עובד? (מתיחס בעיקר להודעה של אסף לגבי המשיכה מהפרדס)

תודה

גלעד

asafk
20-01-06, 00:09
בהידראוליות שאני מכיר, ההפעלה יותר איטית (גם הגלילה החוצה וגם הכינון עצמו). יש כננות הידראוליות בלי FREE SPOOL בכלל, וזה ממש יכול לשגע.

אסף.

גיא
21-01-06, 19:11
אסף,

משאבה חשמלית של 12 וולט לא תיתן לך יכולת כינון כלשהיא עד שיגמר המצבר ?

-->