PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלי ליצירת פטריות בצנרת ברקס

גיתאי נוה
30-04-17, 09:54
אני מחפש לקנות כלי ליצירת פטריות בצנרת ברקס, ברזל.
בגדול יש שתי קטגוריות - single flaring ו-double flaring.
האם יש מי שיודע להסביר את ההבדל בין שני אלה ומה אנחנו צריכים?
הנה דוגמאות:

כלי single flaring פשוט אינצ'י: http://www.ebay.com/itm/Easy-to-Use-2-Parts-Tubing-Pipe-Flaring-Dies-Tools-Kit-3-16-5-8-Air-Brake-Line-/301664615676?hash=item463c9cbcfc:g:d~MAA OSwDNdVi2jd

או מילימטרי: http://www.ebay.com/itm/2-Parts-Stainless-Steel-Tubing-Pipe-Flaring-Die-Tool-Kit-3-16-5-8-Air-Brake-Line-/232147221425?hash=item360d0d7bb1:g:wDwAA OSwopRYbiKz

ערכה ל-double flaring: http://www.ebay.com/itm/Double-Flaring-Brake-Line-Tool-Kit-Tubing-Car-Truck-Tool-/261464285280?hash=item3ce07c6060:g:6DUAA OSwJhNXUISg

כלי doble flaring למידה ספציפית, טוב לעבודה ישר על הרכב במקומות קשים לגישה: http://www.ebay.com/itm/ON-CAR-COMPACT-Brake-Line-Pipe-Flaring-Tool-3-16-Double-Flare-SAE-Tubing-Vise-/142362926288?hash=item21257ddcd0:g:lmsAA OSwGIRXbeKd

תודה

asafk
30-04-17, 12:23
לבלמים ודלק - רק הפשלה כפולה. לשים לב שיש זוויות שונות בין צנרת ביתית לצנרת אוטומוטיבית.

אסף.

גיתאי נוה
30-04-17, 12:32
לבלמים ודלק - רק הפשלה כפולה. לשים לב שיש זוויות שונות בין צנרת ביתית לצנרת אוטומוטיבית.

אסף.
במה מתבטא ההבדל בין כפולה לרגילה?
בעניין הזוויות ראיתי הבדלים - 45 מעלות, 37 מעלות... מה מתאים לאוטומוטיבי?

מוני אורבך
30-04-17, 13:12
לצערי אני עשיתי דוקטורט על הנושא.
ואני אומר לצערי כי אחרי שעשיתי את הדוקטורט גיליתי שאני יכול לקנות את כל צנרת הבלמים מושלמת חדשה קקיט עבור 700 שח כולל משלוח עד הבית..
אז נכון שאם היתי עושה זאת לבד זה היה עולה חצי מחיר, אבל זו עבודה לא פשוטה הדורשת נסיון וכלים יקרים.
החלטתי בסוף פשוט לקנות את המוכן, עם כלי שיאפשר לי תיקון אם בעתיד יהיה צורך.
ראשית נבדיל בין סוגים שונים של צינורות. אני אחלק אותם ל 3 סוגים עיקרים (יש עוד הרבה סוגים)
1. צנור נחושת. יתרון - רכה וקל מאוד לעשות flaring dabble. חסרון - מאוד לא בטיחותי ולא מקובל בתעשית הרכב
2. צנור סגסוגת ניקל (ויש גם אחרים) צינור יותר קשיח וחזק, אבל עדין לא פלדה. יחסית לא קשה לעשות פטריה ועם זאת בטחותי ומקובל התעשיה. יש הרבה מכוניות שמגיעות כך במקור. כולל מה שהגיע במקור בגיפים.
3. צינור פלדה. קשה לעשות פטריה, קשה לכופף ולהתאים, אבל חזק מאוד

כל הכלים שהבאת למעט האחרון לא יצליחו להתמודד עם צינור פלדה. הם מתאימים בעיקר לנחושת ועם מזל ונסיון גם לצינור סגסוגת.
גם לכופף צינור פלדה קשה. אתה חיב לשמור על רדיוס מסוים (יחסית גדול) אחרת הוא פשוט מתקפל ונסתם.
הבעיה עם הפטריה היא שקשה להחזיק את הצינור במקום. הוא פשוט מחליק החוצה בגלל הכוחות המופעלים עליו.
אני קניתי את הכלי הבא:
http://www.ebay.com/itm/CTA-Tools-9212-In-Line-Flaring-Tool-SAE-/191063286780?hash=item2c7c4263fc:g:wFEAA OxyVLNS9Gx2

איתו הצלחתי סוף סוף לעשות dabble flaring כמו שצריך עם צינור פלדה.
אבל זה היה לא פשוט ולקח כמו שלבים ועבודה קפדנית.
לעשות את כל הצנרת עם הכיפופים המתאמים ההגנות והפטריות..
בהחלט עבודה לאנשים שיש להם הרבה זמן והרבה סבלנות.

יש כלים אוטומטים שמיועדים לעשות פטריות. הם עולים הרבה מאוד כסף (אלפי שקלים). אבל אז העבודה הרבה יותר קלה ומהירה.

golyat
30-04-17, 13:39
גם אני קניתי את הסט הזה. וגם מכופף צינורות מל.כ ב 40 שח. כל צנרת הבלימה והדלק אצלי חדשות. לקח יום עבודה שלם. הקיט הזה עושה את העבודה פשוטה יחסית. את הצנרת קניתי מאלמוג הדראוליקה. (פלדה) כולל ניפלים חדשים. הניפל שיוצא מהמפצל בלמים לסרן האחורי הוא במידה שונה ופחות נפוצה. שווה להצטייד בכל הניפלים והצינורות לפני תחילת העבודה כדי לא להשבית את הרכב ליותר מדי זמן.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

גיתאי נוה
30-04-17, 13:44
תודה מוני
אני מדבר על כלי לצנרת סופה (לא יצא לי לבדוק - מאיזה חומר?) למקרים של דליפה\סדק\שבר.
כיום אני מחזיק מחברי צנרת עם עין (כלומר אין צורך ב-flaring) אבל לא בטוח עד כמה הם מחזיקים בלחצי הבלימה.

נמרוד
30-04-17, 14:53
גיתאי, הבאתי לא מזמן מהרבור פרייט את המצ"ב, זהה כנראה לקישורים ששמת מאיביי. עוד לא השתמשתי. יותר מאשמח לתת לך, תנסה, תראה למה זה טוב ותלמד אותי אחר כך.

114605

ניר ל
30-04-17, 15:29
אם המטרה היא תיקון שדה- אז או שתאטום את הצינור השבור (ותבטל את הבלם לאותו גלגל) או שתשתמש במכשיר פשוט לביצוע כיפוף יחיד ותחליף לכפול ברגע שתגיע הבייתה. ביצוע ניפל כפול טוב באמצעות כלים ידניים פשוטים הוא בעייתי.
צנרת הפלדה המדוברת, גמישה מספיק וניתנת לכיפוף ויצירת ניפלים כשהיא חדשה, ברגע שמשתמשים בה היא מתחסמת ואז נסדקת אם משחקים איתה.

מוני אורבך
30-04-17, 15:31
נמרוד, זה טוב לנחושת בלבד, מנסיון.

גיטאי, מחברי עין יכולים להיות טובים מאוד לתיקון זמני, אך אכן הם לא בטיחותים.
אם רק מדובר על תיקון במצב חירום בשטח, הכלי שאני קניתי יכול לתת תשובה לא רעה.
אם תוסיף גם מכופף, אתה בכלל מסודר, אבל לא נראה לי הכרחי לתיקון שדה.

טוב לשמוע שמשהו עשה צנרת שלמה ביום אחד. אולי הפרזתי בקושי...
או שאני כבר זקן נרגן חסר סבלנות, שעדיף שאחרים יעשו עבודה שהוא לא אוהב (-:

גיתאי נוה
30-04-17, 16:02
נמרוד אכן כזה סט ראיתי באחד הסרטונים המדגימים ביוטיוב.

מחפש לתיקון שטח - אבל אם מחבר עין יעשה את העבודה זמנית, אז אשמח לקנות כלי לתיקון קבוע במקום להוריד צנרת שלמה ולרוץ איתה איכשהו לבעל מלאכה...

אני עדיין לא מבין את ההבדל בין single ל-double, בואו נתחיל בזה - יש מי שיודע להסביר?

נמרוד
30-04-17, 16:30
114606

נמרוד
30-04-17, 17:11
שכחתי לכתוב מה ההבדל... ההבדל הוא שבdouble flare הלחץ עוזר לאטימה - הוא נכנס לכיס בהיקף בין הקפלים, ופועל להצמיד את משטח האטימה לקונוס. בsingle flare הלחץ עובד נגד האטימה - הוא רוצה להפריד את משטח האטימה מהקונוס.

גיתאי נוה
30-04-17, 18:04
תודה
אאסוף ממך בהזדמנות, נעשה ניסוי (אם כי הציון שקיבל המוצר בתמונה ששלחת הוא לא משו, מעניין - אם תוכל להכנס לביקורות)

asafk
30-04-17, 19:09
הכלים האלו מצויינים לצנרת רכה - נחושת כמובן אבל גם כל סגסוגות הברזל הרכות.
פלדה ממש לא. זה יישבר...

מבחינת הביצוע - אימון ועוד אימון מביא לתוצאות טובות. חשוב מאוד לנקות גראדים וחשוב שמידת ההפשלה הראשונה תהיה מדוייקת אחרת ההפשלה השניה לא תצא טוב.

אסף.

גיתאי נוה
30-04-17, 19:11
התבלבלתי
לפי מה שאתה אומר - יש טעם בכלל להתאמן על הכלי הזה?

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

asafk
30-04-17, 19:13
אם הצנרת היא לא פלדה אלא סגסוגת רכה - בוודאי.

אסף.

גיתאי נוה
30-04-17, 19:16
"מבחן המגנט" ייתן אינדיקציה?

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

golyat
30-04-17, 21:00
קניתי גם את הכלי הזה.. לא עובד על צנרת פלדה. הצינור מחליק בתוך הכלי ולא משנה כמה תהדק. בסירטונים מחול ראיתי שהם שמים את הכלי במלחציים כשהצינור בפנים ולוחצים כדי שלא יחליק.
הכלי בקישור שמוני העלה עושה פשוט עבודה נהדרת! הופך את הפלייר הכפול לאפשרי ומהיר. סט קומפקטי ואין כל בעייה לעבוד איתו גם בתנאי שטח.

גיתאי נוה
30-04-17, 21:18
הכלי בקישור שמוני העלה עושה פשוט עבודה נהדרת! הופך את הפלייר הכפול לאפשרי ומהיר. סט קומפקטי ואין כל בעייה לעבוד איתו גם בתנאי שטח.

בדקתי את הכלי של מוני כאן למשל: https://www.youtube.com/watch?v=lEUpYzJL9t8
נראה שהוא מייצר bubble flare, בהתבסס על התרשים שהעלה נמרוד, לא duoble flare.
אם אני צודק אז:

האם זה תקין לצינורות ברקס?
אשמח לקבל לינק לקונקטורים המתאימים, תחת bubble flare לא מצאתי

תודה

golyat
30-04-17, 21:21
הbubble flare הוא שלב א ביצירת דאבל פלאר. קודם כל מכניסים את הכפתור ולוחצים. זה יוצר את הבועה. לאחר מכן מוציאים את הכפתור מהמכשיר ולוחצים את הבועה פנימה. כך מתקבל ה dubbel flare.

golyat
30-04-17, 21:24
אני השתמשתי ב bubble flare בצנרת הדלק. על הבועה מתיישב צינור דלק גמיש ובאנד. עוזר לצינור הגמיש לשבת טוב על הפלדה.

grossfeld
19-05-17, 08:27
גיתאי, לא יודע אם הסתדרת כבר,

ממה שאני יודע הפטריה היחידה לצינורות ברקס זה דבל פלייר. הוא עמיד בלחצים של מערכת בלימה.

היצרן האמריקאי המעולה איסטווד Eastwood מייצר שני כלים ליצירת פליירים. אחד גדול ושולחני והשני ידני.

הנה אריק (דה קאר גאי) המוכר ואהוב מסביר על הכלים ומראה איך להכין דבל פלייר.

שולחני:
https://www.youtube.com/watch?v=UxeA1lhSCsk

ידני:
https://www.youtube.com/watch?v=AP3z_Qg_6-o

בזמנו שניסיתי לתקן ניפל בסופה שלי, איפה שלא ניסיתי בעסקים בתל אביב של צנרת, כולם אמרו לי שצריך לפרק את הצנרת כדי להביא לשולחן ולעשות פלייר. אבל כמובן שבחו"ל רואים שזה אפשרי על הרכב עם הכלים הנכונים.

אייל

גיתאי נוה
21-05-17, 02:15
אייל תודה, הכלי הידני שאריק מדגים זה בדיוק אותו אחד שנתתי את הקישור שלו בפתיחת הפוסט, רק שהוא מפנה לספק שמוכר אותו במחיר של פי שלוש פחות ממה שמופיע בקישור שהבאתי...
טוב לדעת, אני מתכוון לקנות אחד כזה.
תודה

-->