PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע לא מדומם פורד פוקוס 2006

tallevi
02-05-17, 14:07
היי,

לאחי פוקוס 2009 מנוע 1600, התחילה תופעה שכאשר מדוממים את הרכב, המנוע ממשיך לפעום, לפעמים גם למשך דקות ארוכות.

מישהו מכיר את התופעה ברכב הנ"ל?

תודה מראש למגיבים.

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

אמיר ב.א
02-05-17, 21:06
הייתי הולך בכיוון של תקלת חשמל , למשל קצר בצמה , או במחברים ,
או תקלה בסויץ...

tallevi
02-05-17, 22:34
הייתי הולך בכיוון של תקלת חשמל , למשל קצר בצמה , או במחברים ,
או תקלה בסויץ...

זהו, שהבנתי שתופעה כזאת יכולה להיגרם מתפקוד לקוי של הסוויטצ'. אמרתי לו שידחוף קצת WD40 בפנוכו לבדוק אם זה הכיוון.
נעדכן מחר.

תודה,

טל.

shmulikbg
02-05-17, 22:58
הסבירות ששימון יעזור נמוכה. אם אכן הבעיה בסוויץ', היא תהיה במכלול החשמלי ולא המכני שלו.

tallevi
02-05-17, 23:13
הסבירות ששימון יעזור נמוכה. אם אכן הבעיה בסוויץ', היא תהיה במכלול החשמלי ולא המכני שלו.

יותר הגיוני שאם הייתה בעיה במגעים שלו, אז הבעיה הייתה לכיוון ההפוך, ז"א לא מניע, ודווקא נראה לי סביר שבעיה במכלול המכני יכולה להפריע לניתוק החשמלי.
בכל מקרה, השימון הוא רק לבדיקה. בוודאי שלא פתרון קבוע.

טל.

אמיר ב.א
03-05-17, 13:07
לגבי הסוויטש ,

כבר ניתקלתי בתקלה מכנית לגמרי שגרמה לדיפנדר לא להכבות כאשר מסובבים ומוציאים את המפתח , ככה שהכל אפשרי .

כדאי לפרק את הסוויטש לגורמים אם זה החשד , לנקות ולבדוק עם אבומטר מה המצב .

גיא
03-05-17, 19:16
לגבי הסוויטש ,

כבר ניתקלתי בתקלה מכנית לגמרי שגרמה לדיפנדר לא להכבות כאשר מסובבים ומוציאים את המפתח , ככה שהכל אפשרי .

כדאי לפרק את הסוויטש לגורמים אם זה החשד , לנקות ולבדוק עם אבומטר מה המצב .
אני לא מבין גדול בסויצ'ים .. אבל אמיר, מנוע דיזל .. כידוע לי. יעבוד כל עוד יש סולר. בטח מנוע טיפש .. בבנזין זה אמור להיות אחרת. אם אין חשמל גם אם תיתן המון בנזין זה לא יעזור .. בלי ניצוץ זה לא ישרף.

Sent from my Pixel using Tapatalk

אמיר ב.א
03-05-17, 20:30
גיא - אתה צודק , אבל במקרה הזה זה היה משהו שיכול לקרות גם בדיזל וגם במנוע בנזין רגיל ,

המנגנון הפנימי המכני התנתק מהמנגנון החשמלי , ככה שהסיבוב הוציא את המפתח , אבל החשמל עדיין הגיע ,

ולכן המנוע המשיך לעבוד.

אותו הדבר יכול לקרות גם ברכב מונע בנזין ...

גיא
03-05-17, 20:35
גיא - אתה צודק , אבל במקרה הזה זה היה משהו שיכול לקרות גם בדיזל וגם במנוע בנזין רגיל ,

המנגנון הפנימי המכני התנתק מהמנגנון החשמלי , ככה שהסיבוב הוציא את המפתח , אבל החשמל עדיין הגיע ,

ולכן המנוע המשיך לעבוד.

אותו הדבר יכול לקרות גם ברכב מונע בנזין ...
הבינותי.

הכי טוב המדומם של ה m1130..מושכים חזק ומחכים שימות.

Sent from my Pixel using Tapatalk

asafk
03-05-17, 22:43
בוא נעשה דברים מסודר.
נורת ביקורת יש? שים אותה על הכניסה לבית הפיוזים מכיוון הסוויץ׳ כלומר שהיא תדלק כשיש פלוס אחרי סוויץ׳.
עכשיו תראה אם כשהמנוע לא מדומם היא עדיין דולקת.
אם כן אתה צריך לבדוק עם רב מודד כאשר הרתמה מנותקת מהסוויץ׳ כדי לבדוק אם הוא לא מנתק או שיש קצר בבית פיוזים עצמו בין המתח הקבוע למתח אחרי סוויץ׳ (ראיתי את זה יותר מפעם אחת ובחלק מהמקרים מה שקיצר היה גנב מתח של התקנה מקומית)

אסף.

-->