PDA

צפייה בגרסה מלאה : יטי 2X4 ידנית+נעילה?

מידבר
06-05-17, 10:06
שלום לכולם.
יטי כמו בכותרת מודל 2013. מרווח גחון 20 ס"מ נקי. נהדרת בשבילים קלים. לא ניסיתי יותר מזה אבל זה בהחלט חסר לי.
משמעות החלפה ל 4X4 ראש בראש היא בעיקר ירידה חדה בשנתון מה גם שאני ממש מרוצה מהרכב הזה (יד 1 אצלי, 115 אק"מ ללא שום בעיות).
במטרה לשפר העבירות ולפתוח עבור הרכב צירים קשים יותר, מעבר להחלפה לצמיגי 50/50 עלה רעיון להתקין נעילה קדמית אוטומטית.
1. האם בכלל אפשרי, האם קיימות נעילות מתאימות?
2.מה תהיה המשמעות: א) מבחינת העבירות ביחס ל 4X4 ב) מכנית, יכולת של מערכת העברת הכוח להתמודד עם עומס של נעילה.
תודה.

Asaf-a
06-05-17, 12:35
לצרכים שלך יש בדיוק את משפחת הסוברו פורסטר (הידד שלמה55!) ודאצייה דסטר, לא כדאי לשנות דבר ביטי (רכב נהדר בפני עצמו) כי חיש מהר תגיע למגבלה אחרת ברכב שלא נועד לירידה מהכביש, גם היטי 4על4 נועד לכביש מושלג / מוקרח ולא מעבר לכך.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

YoavR
06-05-17, 12:44
גם היטי 4על4 נועד לכביש מושלג / מוקרח ולא מעבר לכך.

ומשפחת הפורסטר תוכננה ונועדה לפריז-דאקר...

Asaf-a
06-05-17, 12:45
הכל יחסי...

גיא
06-05-17, 12:56
יואב תעבור על המבחנים של דרור .. לי זה דיי בלט לעין מה ההבדלים פה .. ובגלל זה בחרתי מה שבחרתי.

Sent from my Pixel using Tapatalk

YoavR
06-05-17, 13:09
הכל יחסי...

אכן...:)

114672

נמרוד
06-05-17, 15:13
נא להתיחס לשאלות של פות"ש ואליהן בלבד. ואם לא יודעים - לא עונים! אין פרס על ריבוי תגובות. ואולי צריך לעשות משהו נגד תגובות סרק... בעיקר כאלו שכוללות את המילים "סובארו", "דאסטר" או "בס"ד".

ולא לענות לי.

tom1105
06-05-17, 16:06
שלום לכולם.
יטי כמו בכותרת מודל 2013. מרווח גחון 20 ס"מ נקי. נהדרת בשבילים קלים. לא ניסיתי יותר מזה אבל זה בהחלט חסר לי.
משמעות החלפה ל 4X4 ראש בראש היא בעיקר ירידה חדה בשנתון מה גם שאני ממש מרוצה מהרכב הזה (יד 1 אצלי, 115 אק"מ ללא שום בעיות).
במטרה לשפר העבירות ולפתוח עבור הרכב צירים קשים יותר, מעבר להחלפה לצמיגי 50/50 עלה רעיון להתקין נעילה קדמית אוטומטית.
1. האם בכלל אפשרי, האם קיימות נעילות מתאימות?
2.מה תהיה המשמעות: א) מבחינת העבירות ביחס ל 4X4 ב) מכנית, יכולת של מערכת העברת הכוח להתמודד עם עומס של נעילה.
תודה.
קח בחשבון שנעילה בסרן הקדמי מקשה עד מבטלת את יכולת ההיגוי...
אם אתה חושב לשים נעילה בסרן הקדמי תדאג שהיא תהיה אוטומאטית...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

assafy
06-05-17, 16:58
לא סביר שיש נעילות ליטי אבל גם אם תיאורטית היו זה לא מה שהיה עוזר לך.
הבעיה שלך מתחילה עוד הרבה לפני נושא של הצלבות.
מבחינה פיזית ברגע שעולים עליה, מרכז הכובד הולך אחורה והעומס הוא יותר על הגלגלים האחוריים והרבה פחות על הקדמיים. בעליה עם קצת דרדרת, הגלגלים הקדמיים שלך פשוט יפרפרו במקום גם עם נעילה.
אם לא הבנת, מה שיש לך זה רכב כביש. תוספת הגובה הקטנה מאפשרת לך לינסוע קצת יותר מהר אבל עדיין רק במקום שכל פרייבט עובר.
תנאי הכרחי גם לשטח שנחשב קל זה 4x4.
אמנם ישנם רכבי באגי לראלי עם הנעה אחורית אבל יש להם מהלכי מתלה אדירים והם נוסעים במהירות של מעל 100 קמ"ש בשטח.
גם בדוגמאות של הגרוטראלי הם עולים את העליות ברוורס ומושיבים מישהו על המכסה מנוע.
אם אתה בדווי אז כל מה שכתבתי לא תופס, להם יש פיזיקה אחרת :-)

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

מידבר
06-05-17, 17:00
חצי בדואי...

ד ו ר ו ן
06-05-17, 18:06
שים נעילה קדמית ותעלה ברוורס.
מובטח שיפור בעבירות.

מידבר
06-05-17, 18:10
שים נעילה קדמית ותעלה ברוורס.
מובטח שיפור בעבירות.
תודה יקירי, עבירות זה רק עליות?

יונתןמצפה
06-05-17, 18:23
שווה לזכור איך נעילה אוטומטית עובדת. בפועל, אין דיפ' וזה לא שכשהיא משוחררת הדיפ' עובד רגיל.
בסיבוב למעשה הגלגל המניע זה הגלגל הפנימי (זה שמסתובב לאט יותר) והגלגל החיצוני ''עוקף'' אותו על ''ריק''.
לא חושב שההשפעה של זה על זוג גלגלים קדמיים מניעים ברגב כביש תהיה רצויה!

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

ד ו ר ו ן
06-05-17, 21:00
תודה יקירי, עבירות זה רק עליות?
תוך זמן קצר תוכל להגיד לאנשים, ״עוד לא נסעת קדימה מה שעברתי ברוורס״..

מידבר
06-05-17, 21:28
הבנתי חברים. תודה רבה.

asafk
06-05-17, 22:02
יש למכוניות האלו LSD המיועדים לשיפור האחיזה בשלג - ויש גם דגמי LSD למירוצי ראלי עפר. כיוון שהמכלולים משותפים למשפחת VAG, יש מבחר רחב של שיפורים. אם תיקח LSD שמיועד לרכב הזה או קרובי משפחתו, לא תוכל לטעות הרבה מבחינת הנזק והבלאי למכלולים.
עבירות? עזוב, זה לא יוסיף הרבה לטעמי. רכב הנעה קדמית עם רוב המשקל על הגלגלים הקדמיים יישאר לא מספיק יעיל בשטח - ואת זה אני כותב אחרי שדווקא כן נסעתי לא מעט עם מכוניות הנעה קדמית מסוגים שונים בשטח אמיתי ולא קל. זה לא כיף בכלל, לא לנהג ולא לאוטו, גם כשמגיעים ליעד.

אסף.

מידבר
07-05-17, 10:49
תודה אסף.

-->