PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים לZJ

Giora
15-05-17, 13:58
שלום ברשותי ZJ שמוגבה היום עם רוביקון אקספרס 4.5", הבולמים כבר גמורים והגיע הזמן להחליף.

אשמח להמלצות מניסיונכם למותגי בולמים, כמו כן האם אפשר להזמין בולמים מחו"ל?

קידמי - עין בורג 70/43.5
אחורי - בורג בורג 65.5/40.5

אשמח גם לדעת מה ההבדל בין מונוטיוב לטווין טיוב, בהיבט של נוחות נסיעה בכביש ובשטח?

תודה,
גיורא

נמרוד
15-05-17, 14:18
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1699

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1949

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1742

רלוונטי לגמרי לג'יפ שלך.

שורה תחתונה... - מטאטא חדש, מטאטא טוב. בולמי זעזועים מאבדים מהיעילות עם הזמן, ותמיד סט בולמים חדש משפר מאד את התנהגות הרכב לעומת סט בן שנתיים ומעלה, גם הם עדיין לא נוזלים ולא נכשלים בטסט.

boaz avrahami
15-05-17, 14:22
אני אישית בעלים של בילשטיים 5125 כבר כמה שנים וחושב שהם מצויינים.
בעיקרון הסדרה שמתאימה לרכב מוגבה בבלשטיין היא 5125 בעוד שלמיטב זכרוני ה 5100 הם בולמים חליפיים לרכב לא מוגבה.

Giora
15-05-17, 14:48
תודה על התגובה המהירה, לא הכרתי את המדור "סקירת מוצר" בפורום, יש לי מה לקרוא עכשיו.

מה לגבי הזמנת בולמים מחו"ל? עובר חלק?

גיורא

נמרוד
15-05-17, 15:26
מה לגבי הזמנת בולמים מחו"ל? עובר חלק?

מהזמן האחרון:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103081

boaz avrahami
15-05-17, 16:51
יסלח לי נמרוד אבל ההפניה הזו עלולה לתת רושם לא נכון.

אומנם ישנה בעיתיות לקחת בולמי גז (רוב בולמי הזעזועים עם גז) במטוס נוסעים.
אין בעיה מיוחדת לשלוח בולמים במשלוח מסחרי.
צפה לבלבול מוח של אישורים ומיסוי או שתפנה למעכר - מה שמרגיש לך יותר נח.

יש המלצות פה בפורום מהתקופה האחרונה על יריב קלר או רביב מרחובות.
חפש מעט בפורום.

בועז

נמרוד
15-05-17, 17:18
זה לא בדיוק המקרה אבל יש בדיון ההוא הרבה אינפורמציה בנושא של יבוא בולמים.

ariel-ro
15-05-17, 21:21
אני אישית בעלים של בילשטיים 5125 כבר כמה שנים וחושב שהם מצויינים.
בעיקרון הסדרה שמתאימה לרכב מוגבה בבלשטיין היא 5125 בעוד שלמיטב זכרוני ה 5100 הם בולמים חליפיים לרכב לא מוגבה.

בולמי המונוטיוב של רוביקון אקספרס הם בילשטיין 5100 שמכויילים לקיטים שלהם.

בעניין הנושא שנמרוד קישר אליו-
חוץ מהבעיתיות לבולמ גז במזוודה יש שם גם תיאור של תהליך ייבוא בולמים דרך AMAZON וUSHOPS.

ונחזור לדיון-
ההמלצה חברים שנוסעים על קיט 4.5' לXJ המליצו עבור בולמי זעוזעים ברמות מחיר שפויות היא בולמי מונוטיוב של רוביקון אקספרס. הם בולמים מצוינים, שמכוילים כמו שצריך לקפיצים של רוביקון ונותנים את האיזון הטוב ביותר עם הקיט שמותקן. כך גם הקפיצאי שלי אמר לי.(ואני סומך עליו, הוא מחזיק גם בולמים הרבה יותר יקרים)
אז נכון שזה לא אותו הרכב כמו שלך, אבל אני עדיין נוטה להאמין שזה המצב גם בZJ וברכבים דומים שמותקנים בהם קיטים של רוביקון.

grand
16-05-17, 00:13
Procomo mx6
ברמות המחירים האלו לדעתי הם הבחירה הטובה מבחינת אמינות בולם ונוחות פלוס התאמה אישית כיוון שהם מתכווננים,
מנסיוני איתם וגם עם בילשטיין 5100, הבילשטיינים החלו להרגיש רכים קצת לאחר 3 שנות שימוש, לעומת ה mx6 ששרדו 6 שנים ללא שום שינוי בנוחות.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

grand
16-05-17, 00:15
Procomp
כמובן,

יורם-דרומי
16-05-17, 21:22
Procomo mx6
ברמות המחירים האלו לדעתי הם הבחירה הטובה מבחינת אמינות בולם ונוחות פלוס התאמה אישית כיוון שהם מתכווננים,
מנסיוני איתם וגם עם בילשטיין 5100, הבילשטיינים החלו להרגיש רכים קצת לאחר 3 שנות שימוש, לעומת ה mx6 ששרדו 6 שנים ללא שום שינוי בנוחות.

"כל מילה בסלע"

מומלץ בחום
שנים שנסעתי איתם ב-ZJ שלי (שהיה של רמיGRAND)

Giora
17-05-17, 14:45
עשיתי סקר שוק קטן ונשארתי מבולבל -

1. פניתי לאספיר היבואן הרשמי של בילשטיין וקיבלתי מחיר של 1500 ש"ח לבולם ואם אני רוצה אותם עכשיו אז אני צריך לשלם עוד 1500 ש"ח על משלוח אוויר מגרמניה כי לטענתם הם לא מחזיקים מלאי בארץ.

2. פניתי למתלם היבואן הרשמי של רוביקון אקספרס וקיבלתי מחיר של 750 ש"ח לבולם (לפני מע"מ), באינטרנט המחיר 85$ לבולם לפני משלוח, שזה פחות מחצי מהמחיר בארץ.

3. פניתי ליריב קלר וקיבלתי 750 ש"ח לבולם FOX.

4. פרוקומפ MX6 נמכר אצל ינוביץ' ב900 שח לבולם, אני פחות מתחבר אליהם גם בגלל שבפורומים בחו"ל דיי יורדים על הבולם הזה ועל איכותו הירודה, יתרה מזה, מסתבר שפרוקומפ זה בכלל מונרו והמוניטין שלהם דיי גרוע. היה לי גם פרוקומפ שנתלש בחיבור בורג וגם מונרו שהתחיל לנזול אחרי שנה. בקיצור BIG NO

טוב אז אני לא מוכן לשלם על בולמים של בילשטיין 7500 ש"ח, נמרוד ציינת מחיר של 800 ש"ח לבילשטיין, אשמח לדעת אם עדיין אפשר להשיג מחיר כזה בארץ ואיפה? אם מישהו יכול להפנות אותי ליבואנים מקבילים של המותגים קוני, בילשטיין ורוביקון אקספרס אני אודה לו מאד!

תודה וסליחה על החפירה
גיורא

boaz avrahami
17-05-17, 15:07
תבדוק עם רביב ובדוק אפשרות ליבא לבד.
לא אמורה להיות בעיה להזמין אותו דרך חברת משלוחים/ דואר

Giora
17-05-17, 16:04
1. מי זה רביב? פרטים ומה הוא מספק?

2. מישהו יכול לכתוב במדויק איזה אישורים נדרשים (אם בכלל) לייבוא הבולמים?

3. האם אני אדרש בתשלום עבור שחרור ממכס?

boaz avrahami
17-05-17, 16:56
גיורא, כעיקרון לא אמורה להיות בעיה אם הבולמים עומדים בתקן ISO 9001:2008
אם יש לך סבלנות אז בשבוע הבא נושא היבוא יהיה יותר ברור.

בעיקרון גם כיום זה צריך לעבור חלק.
מקסימום יבקשו אישור של בודק משרד התחבורה. יעלה עוד 200-300 שח אבל אמור להיות לך הרבה יותר זול.

אני מסייג את דברי - אני לא מתחייב על כלום.
לפחות לא עד שבוע הבא.

Giora
17-05-17, 17:21
מה יקרה בעוד שבוע?

קראתי את השרשור שנמרוד שלח בקשר לייבוא במזוודה ולא מצאתי שם מידע לגבי קניה ומשלוח מחו"ל.

אני מניח שאמורות להיות הנחיות משרד התחבורה לגבי מה מותר ומה אסור לייבא, למיטב הבנתי בולם אינו חלק בטיחות/היגוי/בלימה, אבל הייתי רוצה לראות את זה כתוב שחור ע"ג לבן, אם מישהו מכיר ויכול להפנות למידע כזה.

boaz avrahami
17-05-17, 18:17
תתעדכן גם בשרשור שכותרתו זהירות יבוא חלקים עצמאי.

אם יש לך עוד שאלות לדעתי יש לך הטלפון שלי. תתקשר

ariel-ro
17-05-17, 19:52
מבחינת עלויות-
כדאי מאוד לקנות את הבולמים שאתה רוצה מAMAZON עם שירות הגלובל שלהם.(במידה והם מוכרים אותם)
המחיר יוצא מצוין, מכיוון שהמשלוח זול מאוד וחישוב המיסים שלהם הוא נמוך יותר ממה שגובים לפי "הספר".
אני הזמנתי זוג בולמי רוביקון אקספרס מונוטיוב לXJ ועלה 250דולר כולל הכל עד הבית.(בפועל יצא 50 דולר פחות בגלל פאדיחה של אמזון שבגינה זיכו אותי)

מצטט הודעה שלי מהשרשור שנמרוד ציטט בעניין אישורים וייבוא-

שלחו לי את הבולמים לUSHOPS, והם הביאו לי אותם לארץ.
מה שנדרשתי לנפק זה אישור משרד התחבורה על הבולמים, ולהעביר אותו(הם טוענים שחייב את המקורי) לעמיל המכס לפני שהבולמים נוחתים בארץ, כדי להימנע מ"מס העננים" בעלות 150 ש"ח.

לאחר שהבולמים נחתו בארץ, הזמנתי זוג בולמים נוסף ישירות מאמזון, עם שירות המשלוחים הבינ"ל שלהם. פה לא הגשתי אישור מראש, הבולמים נתקעו במכס ונדרשתי להוציא אישור משרד התחבורה. כמובן שפה לא היו עמלות מכיוון שהוזמן דרך אמזון.

אישור משרד התחבורה-
את האישור יש להגיש למשרד התחבורה ברחוב המלאכה בתל אביב.
ייאמר לזכות משרד התחבורה, שהשירות שם מהיר וענייני. סה"כ הגשתי 3 אישורים במועדים שונים עבור הבולמים.
את שלושתם שמתי אצל השומר בבוקר, וכבר בצהריים קיבלתי טלפון שהאישור מוכן, ואופציה למשלוח בדואר או איסוף עצמי.
את אחד האישורים ביקשתי לשלוח בדואר, ולקח לו שבועיים להגיע אליי הביתה(הרבה אחרי שהבולמים היו אצלי בבית).
ולכן ההמלצה שלי למי שיכול היא להשאיר את האישור אצל השומר בבוקר ולאסוף ממנו אחרי שמתקשרים - כך אפשר להשיג תוך ימים בודדים אישור חתום.

בולמים ואישור משרד התחבורה-
מסתבר שבולמים אינם נחשבים חלק בטיחותי, ולכן לא נדרש לצרף אישור ממוסך על ההתקנה.
נדרש לספק רק את טופס האישור עם הפרטים + רישיון נהיגה + רישיון רכב + חשבונית.

-->