PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיג 33״ - דיסקו1 בנזין מוגבה?

KOOKE
21-05-17, 08:38
מתגעגע לצמיג גדול.
השאלה אם ניתן בדיסקו 1 מוגבה?
יש לי ג׳אנט 15 - יש בכלל במלאי בארץ צמיגי שטח מלא 33/10.5/15 ?
פרט להגבהה שיש (להערכתי 3״ הגבהה) צריך שינויים נוספים? אופסט? ספייסרים לגלגלים?
אין לי כוונה להחליף יחס העברה. מודע להלשכות של זה.
השאלה מתייחסת להתאמה פיזית מיכאנית ולשרידות המכלולים (יש ציריות מחוזקות ונעילות קדימה ואחורה)

כרגע נוסע על 31/10.5/15 שטח מלא.

דרור ברלי
21-05-17, 18:54
יש ציריות מחוזקות גם מקדימה?.... כי זה חלק מה''השלכות''.

עומס מוגדל (מאוד) על ציריות.
ביצועים עצלים עוד יותר.
צריכת דלק גבוהה עוד יותר.
בלימה פחות טובה.
זחילה פחות טובה.

פרט לזה - יש לצמיג גבוה כזה לא מעט יתרונות. אם זה רכב לטיולים בלבד שנוסע אחת לחודש בערך - לך על זה.
מקסימום תחליף יחסי העברה בהמשך. לגבי ציריות קדמיות - אותן בכל מקרה תצטרך להחליף בהמשך......

KOOKE
21-05-17, 19:25
זה אכן רכב לטיולים בלבד.

בזמנו הדיסקו בנזין שהיה לי הסתדר יופי עם צמיג צר וגבוה שמקביל ל- 32״. הכוונה לצמיג 235/85/16.

ההבדל יהיה כזה משמעותי במעבר ל- 33״ וטיפה רחב יותר? אני בעיקר חושש ממגע הצמיג בבית הגלגל בהצלבות ובסיבוב הגה מלא.

asafk
21-05-17, 20:31
קצת השחזות של בית הגלגל וזה נכנס.

יחסי העברה תצטרך אבל זה יבוא ממילא.

אסף.

עמי
21-05-17, 20:43
יש ציריות מחוזקות גם מקדימה?.... כי זה חלק מה''השלכות''.

דיפנדר 90 ואח"כ 110, צמיגים 33X12.5X15, חמש שנים לפחות עם ARB מקדימה ובלי ציריות מחוזקות - אף לא שבירה אחת.

דרור ברלי
22-05-17, 20:17
אחרי שראיתי איך הציריות של ל''ר מתפצחות עם צמיגי 7.5X16 ועם 265/75R16 ולא במאמץ מיוחד, לא הייתי מקל ראש בזה.

לתחושתי שלמה לא שש להתקין צמיג גדול רק בשביל היופי אלא כדי לשפר את הביצועים בטיולי עבירות קשה.
אני מאוד בעד צמיג גדול - אבל בתנאי שהרכב בנוי ומוכן אליו.

נכון, אפשר להסתדר עם ציריות רגילות אם נוהגים בעדינות ובזהירות. וגם להחזיק ציריות ספייר ברכב ולהיות מוכן נפשית להחלפות בשטח.
לדעתי לחשוש כל הזמן משבירות ולנהוג בדחילו ורחימו בגלל זה, זה לא כיף.
חוצמזה יש לזה פוטנציאל נפיץ להרוס טיולים ולסדר לכם תיקוני שדה ו/או חילוצים ארוכים ומתישים. תחשוב שוב על זה - זה אוטו שבמקור מתגלגל על צמיגי 29. אתה מעלה אותו ל-33. ה''השלכות'' של זה הן כבדות משקל ומחיר. וכמו שכתבתי היום לחבר שהתחדש בג'יפ סטנדרטי במצב מדהים - הכסף הרי יישפך בכל מקרה, אז אולי מוטב לשפוך אותו על שיפורים מאשר על תיקונים.

נמרוד
23-05-17, 17:44
לשאלתו המקורית של פות"ש - יש 33/10.5R15 במלאי בארץ, בי.אף KM2. מחיר סביר גם - 850 שקל. כמה שיותר יקנו, ככה זה יהפוך למידה נפוצה ולא יהיו בעיות אספקה. וזו באמת מידה טובה שמתאימה להרבה כלי רכב.

דרור ברלי
23-05-17, 18:36
זו מידה מצויינת. אולי הכי טובה + צמיג מעולה במחיר כזה = מאוד מפתה.
אבל בגלל שהמידה לא נפוצה בארץ, לא קונים סט של ארבעה אלא של חמישה. זה כבר מקפיץ עלויות.

לא מכיר עלויות של ציריות קדמיות לל''ר אבל לתחושתי זוג ציריות כאלה יעלו יותר מסט הצמיגים המדובר כולל הספייר....
אז אולי באמת עדיף להשיג זוג ציריות ספייר רגילות, ללמוד להחליף אותן לבד בתנאי שטח, לנהוג רגוע ולקוות לטוב....

ד ו ר ו ן
23-05-17, 20:26
זו מידה מצויינת. אולי הכי טובה + צמיג מעולה במחיר כזה = מאוד מפתה.
אבל בגלל שהמידה לא נפוצה בארץ, לא קונים סט של ארבעה אלא של חמישה. זה כבר מקפיץ עלויות..
זו השקעה לטווח ארוך.
בפעם הבאה אתה לא צריך לרכוש ספייר חדש אם לא הרגת אותו בדרך.

KOOKE
24-05-17, 14:50
לאור מה שאמר דרור שאלה שעלתה רבות מסביב למדורה ולא לובנה די לטעמי או להבנתי...

לצורכי חירום עד כמה מזיק למכלולי הרכב (בעיקר הדיפרנציאל אני מניח) אם נוסעים עם צמיגים במידה שונה על אותו הסרן - נניח הבדל של אינצ' או שניים בקוטר?
האם במקרה כזה תועיל הפחתת אויר ניכרת בצמיג הגדול יותר?

נמרוד, יש לך הפניה לפאנצ'ריה מסויימת שמחזיקה את הצמיגים שהמלצת במחיר שציינת?

נמרוד
24-05-17, 15:08
http://tires.yad2.co.il/tire-service?tire=833&cs=1&diameter=5&aspectRatio=3&width=4

חיפוש על קוטר 32 בחתך 10.5 נותן תוצאה אחת - אותו BF 33/10.5R15. אתה מסמן פאנצ'ריות ונותן טלפון, הפאנצ'ער מאעכרים מתקשרים אליך. אחד בנשר הציע לי ב850 בטלפון. לא קניתי בסופו של דבר כי עדיין מוקדם מאד...

shyy
24-05-17, 20:07
לאור מה שאמר דרור שאלה שעלתה רבות מסביב למדורה ולא לובנה די לטעמי או להבנתי...

לצורכי חירום עד כמה מזיק למכלולי הרכב (בעיקר הדיפרנציאל אני מניח) אם נוסעים עם צמיגים במידה שונה על אותו הסרן - נניח הבדל של אינצ' או שניים בקוטר?

בנסיעה חד פעמית הביתה נניח ממצפה רמון לאזור המרכז נניח חדרה עם צמיג שונה לא יגרם שום נזק או בלאי .

ד ו ר ו ן
24-05-17, 20:52
בנסיעה חד פעמית הביתה נניח ממצפה רמון לאזור המרכז נניח חדרה עם צמיג שונה לא יגרם שום נזק או בלאי .
בטוח?
תחשב מה ההפרש בין היקף הגלגלים ותכפיל במרחק, וביחסי ההעברה ותראה כמה ההפרש וכמה צד אחד מפצה על השני.

שלמה,
ואם הפנצ׳ר מתרחש בתחילת הטיול ויש לך עוד יומיים בשטח?
הרי ברור לך שמרפי יבחר דווקא את הסיטואציה הפחות נוחה מבחינתך.

רכב שטח צריך גלגל ספייר במידה זהה ורצוי בחתך זהה לשאר הגלגלים.

shyy
24-05-17, 22:10
בטוח?

רכב שטח צריך גלגל ספייר במידה זהה ורצוי בחתך זהה לשאר הגלגלים.

כן !
אני בטוח ,מנסיון נסיעה כזו של 200-300 קמ לא משפיעה (ולא אני לא ממליץ אבל שאין ברירה אז אין בעיה גם טיול של יומיים שלושה )

ד ו ר ו ן
25-05-17, 00:11
ואני חושב שזה מיותר לחלוטין וכן מעמיס שלא לצורך,

מה אתה חוסך בספייר קטן יותר?

ברכב שטח, רק חסרונות ופשרות.

shyy
25-05-17, 00:20
אתה לא מבין אותי ,
לא אמרתי או התכוונתי לא לקחת צמיג ספר באותה מידה ,
במצב שנקרעו שני צמיגים ויש רכב עם גלגל מתאים אבל צמיג במידה אחרת וכדי לצאת מהשטח או להגיע הביתה אין בעיה.

נעם1
27-05-17, 21:25
הלהטוט, שזה דיסקו 1 דיזל, נועל BFים שטח מלא במידות 235/85/16 שזה שווה ערך ל "32. הלהטוט מוגבה 50 מ"מ והפח טופל על ידי הבעלים הקודם, הצמיגים נכנסו בקושי מסוים, שטופל אחרי טיול ללא נזק לצמיגים ולפח.
הייתי בודק לעומק לפני שהייתי רוכש צמיגים "33

נעם

איל מ
27-05-17, 22:51
קצת מצחיק שאתה קורא לדיסקברי להטוט בזמן שזה השם העברי של הדיפנדר (לאו דווקא ביבשה) ;-)

נדב42
27-05-17, 23:21
נמרוד, יש לך הפניה לפאנצ'ריה מסויימת שמחזיקה את הצמיגים שהמלצת במחיר שציינת?

נדחף ברשותכם - שילמתי 750 ש"ח לצמיג (BF KM2) במידה הזו ב- ג.מ. פורטל בבת ים. כולל הכל.
לא בהכרח תמיד יהיה שם מלאי (הם מביאים בייבוא מקביל).
כשהייתי שם היו 8 צמיגים במלאי, 5 מהם שמורים לי עד שיגיעו הג'אנטים מחו"ל, לא יודע מה מצב המלאי העדכני.

נעם1
28-05-17, 06:45
קצת מצחיק שאתה קורא לדיסקברי להטוט בזמן שזה השם העברי של הדיפנדר (לאו דווקא ביבשה) ;-)

ככה זה, כשדיסקברי מחליף דיפנדר ויש בבית שתי בנות בגיל שנתיים ושנה. היה להטוט אדום ובא במקומו להטוט צהוב. עכשיו הן בכלל קוראות לו להטוט שדה וכל נחל במדבר הוא נחל עקרב.

לך תבין. נעם

נמרוד
28-05-17, 07:24
ככה זה, כשדיסקברי מחליף דיפנדר ויש בבית שתי בנות בגיל שנתיים ושנה. היה להטוט אדום ובא במקומו להטוט צהוב. עכשיו הן בכלל קוראות לו להטוט שדה וכל נחל במדבר הוא נחל עקרב.

לך תבין. נעם
איך נפלו גיבורים.

KOOKE
28-05-17, 09:06
נמרוד זו לא כזו נפילה- בגדול דיסקברי זה דיפנדר יותר מתורבת.

נמרוד
28-05-17, 09:20
לא התכוונתי לרכב... אבל לא חשוב. סליחה על הסטת הדיון.

-->