PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות כלליות

nahmany
29-05-17, 09:30
שלום,
יש ברשותי גימני 2008.
רציתי לשאול כמה שאלות.
1. צמיגי שטח גודל רגיל - כמה אוויר הייתם ממליצים למלא בנסיעה על כביש, נסיעת סלעים, ונסיעת דיונות
2. במידה ואצטרך להחליף צמיגים יש מוסך שאתם ממליצים עליו באזור השרון
3. אני מעוניין לשים גגון+ עריסה אשמח לעלויות, מקום מועדף באזור השרון - מרכז

תודה

k9.amit
29-05-17, 10:09
ברוך הבא.
לחץ אוויר אני ממלא לפי הוראות יצרן, 23 psi קדימה 26 psi אחורה. מבדיקה שעשיתי אצלי כל קומבינציה אחרת גרמה לצריכת דלק גדולה יותר.
בשטח אני מוריד לאזור 16-18 psi, בדיונות ל-9 psi. שים לב שבנסיעה בדיונות בלחץ אוויר כזה אפשר לפרוק צמיג די בקלות, תיזהר מפניות חדות, סלעים וכו'.
במידה ואתה מעוניין בצמיגי שטח מלא, במידה המקורית יש רק דגם אחד, מקסיס 8060, ל50/50 יש יותר היצע. אני עם מקסיס 771 במידה המקורית כבר כמעט שנה, לא איכזבו עד עכשיו.
בנתניה יש את סדנת זוקילנד, לא מכיר אותם אישית אבל ממליצים עליהם הרבה. שם תוכל לטפל באוטו להרכיב גגון וכו'.
יותר במרכז, יש את מורי בראשון לציון.

tamir128
29-05-17, 11:47
שלום,
יש ברשותי גימני 2008.
רציתי לשאול כמה שאלות.
1. צמיגי שטח גודל רגיל - כמה אוויר הייתם ממליצים למלא בנסיעה על כביש, נסיעת סלעים, ונסיעת דיונות

תודה

1. בכביש, הוראות יצרן, בסלעים באזור ה 16. אם יש מעלה שדורש אחיזה טובה, הייתי מוריד גם ל 12. דיונות 12.

2. צמיגים זה מוצר מדף. קח את העיסקה הכי זולה שאתה מוצא על הצמיג שאתה רוצה, רק לבדוק שכל הצמיגים טריים (לבדוק שבוע יצור) ושמדובר בעסק מוכר ולא חאפר שמוכר סחורה פגומה. לוודא שבחשבונית כתוב מידת הצמיג, דגם מדוייק וקוד מהירות.

3. לא הייתי רץ להתקין גגון. בדוק האם אתה באמת זקוק לו? אני מסתדר בלי ובמקרה הצורך משתמש בתיק גג.
הגגון מעלה את צריכת הדלק בכביש ומפתה לשים בו ציוד כבד. זה מעלה את מרכז הכובד ובשטח זה חיסרון רציני שיכול להביא להתהפכות.
שקול תיק גג שבו תשים רק ציוד קל כמו מזרונים, שקי שינה, שמיכות וכיוצ"ב, שתופשים נפח אבל לא כבדים.

Tzvika-Pick
31-05-17, 13:20
שלום,
יש ברשותי גימני 2008.
רציתי לשאול כמה שאלות.

תודה
1. אני עם צמיג 50/50 וממלא 28 בכביש, בשטח מוריד ל-20 ואם מדובר בשטח "קשה" (דיונות, טיפוס סלעים) גם לאזור ה-16-17
2. אם אתה מחפש מחיר זול ככל האפשר, אז סע לצמיגי אנטון ביפו. הפרש המחיר כנראה יהיה שווה את עלות הדלק.
3. לגבי גגונים - ההמלצה שלי היא לא להרכיב עריסה על פסי האורך המקוריים של הג'ימני כי הם חלשים ויישברו לך בערך אחרי שני טיולים עם ציוד על הגג. אני הרכבתי גגון אצל בחור בשם עומרי שמייצר אותם לבד. העלות התחילה בסביבות ה-800 ש"ח לגגון קטן ועולה בהתאם לשיגעון (גגון יותר גדול, מיכל מים, פנסים וכו'). חפש בפייסבוק t-omri ותגיע.
חוץ מזה הגיע לא מזמן לארץ גגון קצת יותר "מעוצב" שמביאה סדנה בשם "צעד ישראלי". המחיר בערך אותו דבר כמו הגגון של עומרי, מעבר לזה לא ביררתי:
https://www.facebook.com/israelistep4x4/photos/a.140840239655196.1073741828.14082933298 9620/259434554462430/?type=3&theater

-->