PDA

צפייה בגרסה מלאה : F350 חדש בלי מערכות בטיחות מקוריות - מישהו יכול להסביר את הטמטום הזה?

polar bear
29-06-17, 11:59
מערכות הבטיחות המתקדמות שמוצעות בארה"ב כמו בקרת שיוט אדפטיבית, התראה על אי שמירת מרחק (עם סיוע בבלימה), סטייה מנתיב ושטחים מתים כולל אלה של הנגרר, לא מוצעות בישראל. במקומן יש מערכת מובילאיי בהתקנה מקומית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4981603,00.html

המשוטט
29-06-17, 12:10
כסף??
המובילאיי הוא חובה
השאר מותרות

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

polar bear
29-06-17, 12:34
אני זורם איתך, נניח שדבר שמגיע בטנדר בילט אין בארה"ב עולה כסף, אפשר להציע אותו בתור תוספת, או חלק מחבילת בטיחות וכו'. אבל לא להביא בכלל? ולהשוות את המערכת המקורית למובילאיי שבעצם חוץ מלצפצף לא עושה כלום? אגב, האם המובילאיי בכלל יודעת שהיא על טנדר ולא על פרייוט?

{ גילו נאות: מנסיוני עם מובילאי גיבשתי דעה מאד שלילית על המערכת }.

נדב42
29-06-17, 12:53
{ גילו נאות: מנסיוני עם מובילאי גיבשתי דעה מאד שלילית על המערכת }.
+1
מרוב צפצופים זה נהייה "זאב, זאב" ...
שמישהו ייתן לה כדורים נגד חרדות ...

דרור ברלי
29-06-17, 13:50
היצרן מציע חבילות אבזור ובטיחות וליבואן בארץ הן עולות כסף נוסף.
מכיוון שזה עדיין לא חובה אז ברמות הגימור הנמוכות אפשר לחסוך ולהוריד את זה. רוצה את זה בכל זאת? תוסיף כסף. זה מייקר את הרכב ללקוח.

רוב הלקוחות עדיין לא מוכנים עדיין להוסיף אלפים רבים למחיר הרכב תמורת זה. הם מעדיפים מולטימדיות, ג'נטים נוצצים, ריפודי עור עם פופים, לדים ושאר גאדג'טים שאפשר לראות בעיניים ועושים רושם. ולכן אין מה להתלונן - אם יהיה ביקוש ויהיו מוכנים לשלם עבור זה - זה יגיע. לא יהיה ביקוש - לא יגיע. עם הזמן זה יהפוך לסטנדרט וחובה בכל רכב חדש. אבל זה ייקח עוד קצת זמן.

מובילאיי? מעצם היותה מערכת מתריעה בלבד, היא היסטרית, מכניסה ללחץ מיותר ובאופן כללי היא סוג של מטרד. הצפצפה המפריעה הזאת אפילו לא מתקרבת למערכות אקטיביות מודרניות.
וזה גם עדיין לא חובה אגב. רק מתילת השנה הבאה. מי אמר קשרי הון-שלטון.

המשוטט
29-06-17, 14:02
וזה גם עדיין לא חובה אגב. רק מתילת השנה הבאה. מי אמר קשרי הון-שלטון.

הם העבירו מיליארד שקל מיסים ...לא?[emoji12]
נהגתי על משאית איווקו עם מובילאיי מפס היצור....היא גם בולמת .....המעט שערות שנשארו לי על הראש כמעט נתלשו

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

דרור ברלי
29-06-17, 14:20
מערכת המובילאיי שמותקנת בארץ לרכב פרטי כפי שאנחנו מכירים, לא בולמת. רק מצפצפת.

אין שום מקום להשוואה מול מערכת מקורית מהיצרן שכוללת גם האטה/בלימת חירום עצמאית ותיקוני היגוי עצמאיים לצורך שמירה על נתיב. שלא לדבר על בקרת שיוט אדפטיבית ושאר אמצעים אקטיביים שאשכרה מתקנים טעויות נהיגה ומצילים. להבדיל מהתרעה בלבד.

אגב - קרוסאובר יוקרתי גדול עם 7 מושבים - אינפיניטי QX60 שמיוצר בארה''ב ובגרסתו המאובזרת עולה בישראל כ-450K שקלים. במפרט האמריקאי שלו מופיעות מערכות אקטיביות מקוריות מהיצרן - אבל לישראל הוא מגיע ללא המערכות הללו וגם ללא אופציה למובילאיי.
לטענת היבואן זה היה מייקר את הרכב -80K שקלים (!!!!!......) סכום ש''הלקוחות לא מוכנים להוסיף''.
הסכום - 80K - נראה לי מוזר אבל מעבר לזה כל מילה מיותרת.

asafk
29-06-17, 15:57
מערכת בטיחות דוגמת מובילאיי היא חובה בכל רכב מעל 3.5 טון ולכן גם בפורד המדובר.

יכול להיות שהמערכת המקורית לא עברה את מכון התקנים וזה עולה הרבה כסף אז היבואן בעל כורחו יעדיף מערכת עם תקן ישראלי ופחות בטיחות...

אסף.

GodsFather
29-06-17, 18:47
מוזר שבשוק הפרטיות דווקא האפשרויות הללו קיימות ואף מתהדרים בהן.

למשל קיה נירו...

יש לזה הסבר?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

polar bear
29-06-17, 21:45
למיטב הבנתי החוק מחיב מערכת לסיוע במניעת ת"ד, כי אסור להם לכתוב מובילאי . המערכת יותר טובה ממובילאי, אז למה שלא תעבור תקן?

הגיוני יותר שהחוק יחיב להתקין את המערכת הטובה יותר, במיוחד ברכבים "גדולים".

אם אני היתי רוכש דבר כזה, היתי רוצה למנוע תאונה עד כמה שאפשר. מהמעט שראיתי על האלומיניום הזה ברשת, כל תאונה זה תיק לא פשוט. ישנם הרבה פרסומות שמתהדרות בבטיחות על מנת להעלות מכירות. יש עכשיו גם מדד כזה שדומה לזיהום אוויר. אז למה לא לנסות לפחות? מה שמשגע אותי זה שהיבואן אפילו לא מציע את זה. { כך ע"פ הכתבה , כך שאולי זה לא 100% }

אולי איזה אמריקאי { מי אמר ברנרד? } יבדוק כמה עולה הדבר הזה?

הרעה החולה הזו של התקנות מקומיות, במיוחד בכלי רכב מסחריים - שהקונה הוא הבוס של הנהג בד"כ - פשוט הורסת את המכוניות, ואתה מקבל אוטו חדש, שנראה כמו גרוטאה, ואחר כך יש המון תקלות חשמל עם זה. וכל זהבמקום לבקש שיגיע האוטו עם המערכת המקורית של היצרן, שמגיע עם דיבורית וGPS , . ואז לא צריך ללכת למוסך אחר על כל תקלה אלא הכל במוסך היבואן באחריות.

לגבי המובילאי - זה שהיא היסטרית מילא, אבל היא לוקה בחסר בעוד הרבה דברים ,למשל - לא מבדילה בין פס מקוקו/לבן/צהוב. לא מזהה שהרכב בסיבוב כך שמה שהמצלמה מזהה "מול" הרכב לא רלוונטי. אין אבחנה בין סטיה מהנתיב לסטיייייייייייייייהההההההההההההה........ ..ZZZZZ

IlanHadar
29-06-17, 22:36
הפונקציה הטובה ביותר במובילאיי זה כפתור הכיבוי.

asafk
30-06-17, 01:11
עודד, הניחוש שלי הוא שבפשטות - להגיש למכון התקנים ולעבור תקינ עולה כסף והרבה. הייתי בסרט הזה עם מוצרים שונים בעבר.
אם אתה היבואן מה תעדיף - לשלם הרבה כסף על תקינה או מעט כסף על התקנה מקומית?

אסף.

polar bear
30-06-17, 09:36
עולם הטנדרים האמריקאים בישראל תחרותי מאד. לעומת נניח מסחריות אמריקאיות שזה יש רק אחת. אם יבואן אחד רוצה למכור יותר, צריך לתת ערך מוסף על האחרים. היבואן יכול להציע לכמה לקוחות את הענין הזה, ולראות מה קורה. אילו אני היתי יבואן כנראה שהיתי מעביר את זה תקינה, ואולי, תלוי בכוחי הפוליטי, מנסה לגרום למישהו להעביר חוק שבדיקות למערכות מונעות ת"ד יסובסדו. בדומה למיסוי מופחת על אביזרי בטיחות.

המובילאי שמותקן במכוניות אצלנו לא ניתן לכיבוי.

IlanHadar
30-06-17, 09:44
רק אני חושב שעניין התקינה מראה כמה שהמדינה שלנו דפוקה?
מה תקינה!!! זה אושר באמריקה, עובד, אלוהים יעזור אם המערכת תפשל שם, זה מליארדים בנזקים, מי אנחנו שנעשה לזה תקינה? באמת מי אנחנו?

המשוטט
30-06-17, 09:46
מה תקינה!!! זה אושר באמריקה, עובד, אלוהים יעזור אם המערכת תפשל שם, זה מליארדים בנזקים, מי אנחנו שנעשה לזה תקינה? באמת מי אנחנו?
ברוך הבא למדינת היהודים.....[emoji22]

ההיגיון נשאר באירופה ....וגם שם הין סקפטים.....

asafk
30-06-17, 09:54

א. זה היה ניחוש שלי ולא בטוח שזה באמת הסיבה.
ב. אבל לא סתם ניחשתי ככה. מכון התקנים הוא גוף פרטי עם כוח בלתי מוגבל כתוצאה מרגולציה של ״אור לגויים״ שאין לה מקום בעולם של היום.

אסף.

IlanHadar
30-06-17, 10:01
אני יודע אסף.
מכון התקנים זה אחת הרעות החולות אצלנו. לא כולם מבינים כמה אנחנו משלמים, הציבור, על הרעה הזו.

-->