PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני מתחרפן בנסיעה בכביש מהיר

מגן גחון
05-07-17, 11:40
שלום,

יש לי תקלה מוזרה ברכב ( ג'ימני 2001 אוטומט )
לעיתים כשאני נוסע בכביש מהיר כאשר הטורים מעל 3500 סל"ד למשך כמה דקות הנורות בלוח השעונים מהבהבות ( נורת תקלת מנוע ונורת אמובילזר..זאת עם המנעול הכתומה ולפעמים גם נורות אחרות) והרכב מתחיל לגמגם ומחוג הסל"ד קופץ למעלה ומטה.

התקלה קוראת רק בכביש מהיר ורק מעל 3500 סל"ד.
כיבוי והדלקה של הרכב או המשך במצב הזה לכדקה המצב חוזר לקדמותו והרכב חוזר לתפקד תקין.
חיבור סורק תקלות למחשב במצב של הבעיה לא מראה תקלה (סורק תקלות BLUETOOTH )

יש למישהו כיוון מה יכול להיות המקור לתקלה?

קובי-ערד
05-07-17, 15:32
חיישן למדא תקול.
היה לי את התענוג הזה [emoji21]

Sent from my iPhone using Tapatalk

מגן גחון
05-07-17, 17:07
הייתי מחובר למחשב בזמן התקלה והיו קריאות מחיישני הלמדה שנראו עם ערכים שמתקבלים במצב נסיעה רגיל

איל מ
05-07-17, 17:14
הייתי מתחיל מלבדוק עם סורק טוב ולא איזה elm עם אפליקציה בפלאפון (אני מניח כך כי רשמת בלוטות').

מגן גחון
06-07-17, 13:33
היי,
לצערי כרגע יש לי רק חיבור ODBII עם BLUETOOTH שמחובר לטלפון,ואחד עם USB שמתחבר למחשב..שניהם סיניים ולא קורא מקצועי.
אך הם מראים נתוני ONLINE מהמחשב

מגן גחון
04-11-17, 22:12
שלום,
אז יש לי עדכון,הסתדרה התקלה!
קצת הסטוריה..ניסיתי לנתק את חיישני החמצן לראות אם התקלה נעלמת כשהם לא מחוברים והיא חזרה.
בשיטוט ביד 2 מצאתי סוזוקי איגניס 4X4 במחיר זול שגרם לי לחשוב עליו כרכב נוסף וכתורם מנוע לשעת חרום כי הוא חולק את אותו מנוע כמו של ג'מני(לא שיש צורך).
מפה לשם בחיפוש אחר סירטונים שמראים את יכולת ה-4X4 של הרכב נתקלתי בסרטון הזה שמראה בדיוק את אותה תקלה שיש לי :
https://www.youtube.com/watch?v=V8-MyAKLvTk

לשמחתי הוא הוסיף קישור לפורום שבו היו המון גולשים שהיתה להם בדיוק את אותה תקלה והחלפה של חיישן קראנק פתרה את הבעיה.

רכשתי ממכשרי תנועה חיישן קראנק ולאחר הרכבה הבעיה הסתדרה !

מידע שימושי:
מקט החיישן : 33220-80G00

החלפת החיישן לא מסובכת הוא נמצא מאחורי האלטרנטור:
1.מנתקים מצבר.
2. מזיזים את את האלטרנטור ע"י הוצאה של בורג המתיחה,פתיחה של הבורג לידו ושחרור בורג ה אלן מתחת לאלטרנטור.
3. מורידים את הרצועה.
4.מזיזים את האלטרנטור לצד.
5.מחליפים את החיישן (במידה ורוצים גישה יותר נוחה ניתן ע"י פרוק סעפת אוויר שמגיעה מהפילטר למצערת)

הרכבה בסדר הפוך.

GodsFather
05-11-17, 11:15
מצאת איגניס 4X4 ?

מגן גחון
05-11-17, 22:44
הייתה כזו ב yad2 למשך כמה ימים במחיר מצחיק של כ8000 ש"ח.
לא הייתי סגור/זריז מספיק בשביל ללכת על זה ..אבל לשמחתי זה הביא אותי לג'מני תקין :)

-->