PDA

צפייה בגרסה מלאה : גם לי יש אישור הגבהה....כך זה עובד -

hadtomer
11-07-17, 16:41
טוף, גם אני מוגבה ומאושר. כשאני שאלתי איך עושים ומי ולמה וכמה אז נתקלתי בהרבה רצון לסייע כאן אבל גם הרבה חוסר ידע עקב העובדה שזה שד נורא גדול , זה עוד חדש לנו, יש הרבה שאלות קיטבג והרבה שמועות וכיו"ב. אז הנה חמישה הסנט שלי (או 50 מילימטר).

1. היום הגעתי למשרד הרישוי בני ברק. משרד הרישוי של בני ברק הוא סניף של הגיהנום. כ50 איש מטופלים בשעה, והמשרד משרת ביום כ500 איש - על ארבע שעות. עשו חשבון האם אתם רוצים להגיע לשם - או להגיע פשוט לסניף אחר. עם זאת, האם בסניף אחר ישרתו אתכם ויקפידו על הנהלים? יתכן שלא, יש לי חברים שבצפון לא ידעו מה הם רוצים. מה לעשות...פריפריה.

2. הגעתי לפקידה בחיל ורעדה, אוחז ביד מיוזעת את הניילונית עם המסמכים. היא לא טרחה לפתוח את הניילונית, היא רק רשמה את מספר הרישוי של הרכב שלי. לא היה אכפת לה כלל מה יש בניילונית. לצערי זה מה שקרה. מהרגע שבו בירכתי אותה בבוקר טוב ועד הרגע בו היה בידי רישיון עם הערת הגבהה- חלפו בדיוק 50 שניות. כן, מדדתי.

3. אם הפקידה שלכם מראה יותר התעניינות - הנה מה שאתם צריכים:

א. רישיון הרכב. --- אין כל צורך בביטוח.

ב. אם הרכב אינו שלכם, אלא כמו במקרה שלי, של אשתי, עליכם לספק תעודת זהות של הבעלים. לא צילום. לא רישיון נהיגה. רק תעודת זהות.

ג. אישור מוסך על בדיקת קיומה של ערכת הגבהה ברכב. האישור כולל את מספר הערכת הסידורי, תקן TUV וכיו"ב - זהו אישור בדיקה והפניה למשרד הרישוי.

ד. אישור מוסך נוסף על התקנת הערכה - זהו אישור מתקין מורשה להתקנה או הסרה מטעם משרד התחבורה

ה. אישור מוסך שהוא אכן מוסך אשר מורשה להתקנת ערכות הגבהה. זהו רישיון ליצור של מוצרי תעבורה. ומצוין בו ספציפית נושא ערכות ההגבהה

ו. אישור המאשר שהערכת המורכבת ברכב היא אכן ערכה אשר נבדקה על ידי מדינת ישראל (כלומר הטכניון) והיא אכן מאושרת ליבוא והתקנה. מדובר במסמך הנושא לוגו של הטכניון - שנקרא "בדיקת תיקי מוצר לערכות הגבהה לרכב". המסמך כולל מאת סוגי רכבים (כמובן בהתאם ליצרן)

אנא הקפידו שסוג הקפיץ שרשום לכם באישור וסוג הקפיץ המאושר בערכה הוא אכן אותו קפיץ. קל מוד להתבלבל. יש דגמים, יש תתי דגמים, הרי שם הדגם בדרך כלל לא משתנה, ולך תסביר לבוחן שיש לך בעצם צ'רוקי XJ ולא צ'רוקי KJ, כולה אות.

ז. חשבונית על ביצוע כיוון פרונט.

ח. אישור מפורט על ביצוע של כיוון פרונט, כולל נתונים מלפני ואחרי - קאמבר קאסטר וכיו"ב.

ט. אישור על ביצוע של כיוון אורות. לא חייב למיטב הבנתי אישור כתוב- רק שיופיע בחשבונית.

י. חשבונית על ביצוע העבודות.

בסוף פרק הזמן הקצרצר במשרד הרישוי קיבלתי רישיון חדש. לא פתק, לא צטעלע ולא נספח. רישיון רכב. כדת וכדין. עם הערת הגבהה. כמו כן- לא צריך לשלם על זה. לא כפל. לא אגרת ביצוע. אפילו לא שקל.

מה לא ביקשו ממני ולא דרשו ממני כי מדובר באגדה אורבאנית:

1. צילום של הרכב. אם כי ביקשו ממני כן צילום שלו בעת קבלת האישורים - מסיבות מובנות שאותן לא נפרט כאן. כל אחד כאן צלם מומחה, אני בטוח.

2. מגבלת זמן. אין שום מגבלה של זמן שחלף בין הרכבת ערכת ההגבהה ובין קבלת הישור. לא צריך להגיע למשרד הרישוי תוך 48 שעות. או 72 שעות. אני הגעתי אחרי שבוע.

3. לא צריך לבוא עם האוטו. נהפוכו, באתי בטקסי רק בגלל החניה.

בקיצור - עכשו אתם יודעים וזה מסודר. שיהיה לכם בהצלחה ונסיעה טובה בדרכים טובות ומשובשות בלבד

**** ט.ל.ח - הדברים שכתבתי כאן נעשו על סמך ניסיוני האישי בלבד ונכתבו מכיוון שאני רוצה שתהנו גם ולא תגיעו למשרד הרישוי עם סימני שאלה. יתכן שדווקא במשרד הרישוי שלכם יושב בוחן שהוא בעצם רב בוחן וגם שרדר הרשע. אני לא יודע, מה שאני כותב מבוסס על נסיוני ועל היגיון בריא, ובתכלס היגיון אינו הצד החזק שלי. אני גם שתיין.

נמרוד
11-07-17, 18:28
טוף, גם אני מוגבה ומאושר. כשאני שאלתי איך עושים ומי ולמה וכמה אז נתקלתי בהרבה רצון לסייע כאן אבל גם הרבה חוסר ידע עקב העובדה שזה שד נורא גדול , זה עוד חדש לנו, יש הרבה שאלות קיטבג והרבה שמועות וכיו"ב. אז הנה חמישה הסנט שלי (או 50 מילימטר).

זבל אתה - כתבתי הכל כבר כאן: http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3809

1. היום הגעתי למשרד הרישוי בני ברק. משרד הרישוי של בני ברק הוא סניף של הגיהנום. כ50 איש מטופלים בשעה, והמשרד משרת ביום כ500 איש - על ארבע שעות. עשו חשבון האם אתם רוצים להגיע לשם - או להגיע פשוט לסניף אחר. עם זאת, האם בסניף אחר ישרתו אתכם ויקפידו על הנהלים? יתכן שלא, יש לי חברים שבצפון לא ידעו מה הם רוצים. מה לעשות...פריפריה.

בפריפריה אין תור והפקידה היחידה נחמדה ומבינה עניין לא פחות.

2. הגעתי לפקידה בחיל ורעדה, אוחז ביד מיוזעת את הניילונית עם המסמכים. היא לא טרחה לפתוח את הניילונית, היא רק רשמה את מספר הרישוי של הרכב שלי. לא היה אכפת לה כלל מה יש בניילונית. לצערי זה מה שקרה. מהרגע שבו בירכתי אותה בבוקר טוב ועד הרגע בו היה בידי רישיון עם הערת הגבהה- חלפו בדיוק 50 שניות. כן, מדדתי.

אין לה מה לבדוק - רק אם וכאשר יום אחד יהיה צורך לבדוק ח"ח, הניילונית תפתח.

3. אם הפקידה שלכם מראה יותר התעניינות - הנה מה שאתם צריכים:

א. רישיון הרכב. --- אין כל צורך בביטוח.

ב. אם הרכב אינו שלכם, אלא כמו במקרה שלי, של אשתי, עליכם לספק תעודת זהות של הבעלים. לא צילום. לא רישיון נהיגה. רק תעודת זהות.

ג. אישור מוסך על בדיקת קיומה של ערכת הגבהה ברכב. האישור כולל את מספר הערכת הסידורי, תקן TUV וכיו"ב - זהו אישור בדיקה והפניה למשרד הרישוי.

ד. אישור מוסך נוסף על התקנת הערכה - זהו אישור מתקין מורשה להתקנה או הסרה מטעם משרד התחבורה

ה. אישור מוסך שהוא אכן מוסך אשר מורשה להתקנת ערכות הגבהה. זהו רישיון ליצור של מוצרי תעבורה. ומצוין בו ספציפית נושא ערכות ההגבהה

ו. אישור המאשר שהערכת המורכבת ברכב היא אכן ערכה אשר נבדקה על ידי מדינת ישראל (כלומר הטכניון) והיא אכן מאושרת ליבוא והתקנה. מדובר במסמך הנושא לוגו של הטכניון - שנקרא "בדיקת תיקי מוצר לערכות הגבהה לרכב". המסמך כולל מאת סוגי רכבים (כמובן בהתאם ליצרן)

במקרה שלך מדובר על אולדמן. הנפלד גיירו במסמך אחד את כל הערכות של אולדמן במעבדת הרכב בטכניון על סמך ניירת של היצרן. יצרנים ויבואנים אחרים עושים את זה אחרת, בטכניון, באריאל, או במכון התקנים, על סמך בדיקות בחו"ל או על סמך בדיקות פיזיות בארץ.

ז. חשבונית על ביצוע כיוון פרונט.

ח. אישור מפורט על ביצוע של כיוון פרונט, כולל נתונים מלפני ואחרי - קאמבר קאסטר וכיו"ב.

ט. אישור על ביצוע של כיוון אורות. לא חייב למיטב הבנתי אישור כתוב- רק שיופיע בחשבונית.

י. חשבונית על ביצוע העבודות.

נחמד שיהיה, אבל כל אלו חד משמעית לא נדרשים במשרד הרישוי. כיוון הפרונט וכיוון האורות נדרשים להיות מתויקים אצל המתקין המורשה, לא במשרד הרישוי.

-->