PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטול ABS

jlavi2002
26-07-17, 08:52
שמעתי בעבר מספר דעות על ביטול ABS בשטח. היום התפרסם בYNET שצהל במסגרת חסכון כספי :"בג'יפ רנגלר בוטל כפתור ניתוק מערכת ה־ABS, "
כלומר בשלב מסויים בעבר צהל דרש שיהיה כפתור ניתוק ABS - לשם מה זה דרוש ??

גיא
26-07-17, 09:51
מצב שבו הנהג הוא היחיד שמחליט באוטו ולא שום אלקטרוניקה שמתערבת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
26-07-17, 10:00
מישהו כאן ראה כפתור לניתוק/ביטול ABS ברכב כלשהו?...

גיא
26-07-17, 10:01
יש לי משהו כזה באוטו.

erezgur
26-07-17, 10:37
גיא, אני מניח שיש לך כפתור ביטול EPS או מערכת למניעת החלקה אחרת ולא כפתור לביטול ABS המסייעת בבלימת חירום.

איל מ
26-07-17, 11:19
פותש,
בחייאת. בדיוק היה על זה דיון. לא חבל סתם לפתוח עוד אחד?
תריץ חיפוש

יובל48
26-07-17, 11:21
בירידה תלולה,יקשה על הנהג לבלום
את הרכב כאשר ה ABS לא מאפשר נעילת גלגלים.
יתכן שהיתה לצבא דרישה בעבר לכפתור ביטול שהיה
בתוספת למחיר הרכב.

גיא
26-07-17, 11:25
גיא, אני מניח שיש לך כפתור ביטול EPS או מערכת למניעת החלקה אחרת ולא כפתור לביטול ABS המסייעת בבלימת חירום.

בגלל זה רשמתי משהו כזה .. כי אני לא בטוח מה זה עושה. אבל !

זה בהחלט מבטל את ה מניעת נעילת גלגלים .. בדוק.
וזה מפעיל את בקרת משיכה.

אני אחפש את העמוד הרלונטי בספר רכב מאוחר יותר.

דרור ברלי
26-07-17, 12:54
יש לי תחושה שאתם מתבלבלים בין ראשי התיבות של מערכו תעזר אלקטרוניות ברכב מודרני ועושים סלט.
בנוסף, נראה לי שגם מי שכתב את הידיעה בעיתון ו/או מי שהעביר לו את המידע לא יודעים בכלל במה מדובר.

ברכבי שטח ישנים אכן מערכת ABS הפריעה בנהיגת שטח. אני זוכר את אחד המדריכים המיתולוגיים שהיה גם מכונאי ותיק, מוציא נתיכי ABS מכל המכוניות בקבוצה ואח''כ מחזיר להם את הנתיך למקום בסוף הטיול.
אבל כפתור לא היה.

כיום בהרבה רכבים מודרניים בזמן שילוב ל-LOW הרגישות/אופי פעולה של מערכת ABS משתנה.

לכן אני שואל ברצינות:

- מישהו כאן פגש ברכב כלשהו כפתור לביטול מערכת ABS? (לא ESP/ESC)
- למישהו יש דבר כזה באוטו?
- אם כן, מוכן לצלם ולהעלות כאן?

- - - Updated - - -

תזכורת:

כפתור שכתוב עליו ESP OFF או ESC OFF או ציור של מכונית מחליקה - מיועד לניתוק (חלקי) של מערכת בקרת יציבות. לא ABS.

IlanHadar
26-07-17, 17:04
אין דבר כזה ניתוק ABS בשום רכב, אולי היה פעם בפיתוח עצמאי כלשהו.
דרור צודק יש ניתוק בקרת אחיזה בלבד.

ברכבי שטח עם הילוך נמוך, ה ABS משנה התנהגות בהילוך נמוך, כבר כתבתי על זה, זה בוודאות ככה במוצרי ג'יפ.

ובדיוק בשביל זה יש את בקרת הירידה במדרון (כן הכפתור הזה שמראה רכב בירידה, שלא כולם מבינים מה זה), גם ברכבי שטח ללא הילוך נמוך, כדי להשיג חיקוי כלשהו להילוך נמוך במורד תלול. כדי למנוע מצבים שהרכב פשוט לא עוצר בדרדרת במורד בגלל ה ABS.

ariel-ro
26-07-17, 18:16
דרור-
מהשרשור המקביל על הממוגן החדש של צה"ל, נרשמה בכתבה בYNET הפסקה הבאה:
"
צה"ל, בהובלת מפקדת זרוע היבשה, מבצע גם רידוד של המפרטים ברכבים הנרכשים, לטובת הוזלה נוספת שלהם. בג'יפ רנגלר בוטל כפתור ניתוק מערכת ה־ABS, בטנדרים בוטלה הדרישה להתקנת חלונות בארגז המטען. גם בוטלה התקנה אוטומטית של מנשאים למכשירי קשר, אלא רק ברכבים הנדרשים לכך. בכך הביאו בעסקאות האחרונות להוזלה של כ־10% ממחיר הרכב "

כנראה שגם פה יש בלבול? אלא אם זאת איזה גרסה מיוחד שאנחנו לא מודעים אליה..

גיא
26-07-17, 18:27
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170726/f79b86dc8be39e69922420448e415c2b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170726/b7f579c51ea8e3df8af52b9155e18c16.jpg

העמודים הרלונטיים בספר של הדאסטר. מכיוון שזה לא ג׳יפ. אני לא יודע אם אפשר להשליך מהמידע הזה לרכבי שטח.

לא כתוב שזה מבטל את ה abs. זה מבטל את מערכת למניעת אובדן אחיזה. ואת המערכת לעזרה בזינוק בעליה.

בתכלס. זה מבטל את ה abs. כי בשטח בירידה דרדרתית חלקה וכו׳ אני יכול גם בשיפוע מאד חזק לעצור בקלות והאוטו לא מנסה לשחרר את הבלמים.

asafk
26-07-17, 20:22
בג׳יפים הצבאיים היה כפתור ניתוק ABS כתוספת. והתוספת הזו בוטלה כדי שהג׳יפ יהיה סטנדרטי.
לדעתי - זו שטות. אבל דעתי מזמן לא קובעת. וגם אחרי תאונות שטח בגלל ה abs אף אחד לא יעשה את הקשר בין הדברים.

וכל החיסכון הזה זה בכסף קטן רק כדי שמישהו שהוא פקיד עם אקסלים יתפעל ויאמר כל הכבוד. התאמצתם.
ואז איזה מפ מילואים יקבל לאימון דימקס בלי קשר והלך האימון. שהמחיר שלו גבוה בהרבה מהחיסכון במ.ט. אחד.
בקיצור.. חוסכים במקומות שחבל להתאמץ לחסוך בהם.... עבודת המטה עולה יותר מהכסף שנחסך, והחיסכון השולי הזה עלול לעלות ביוקר.

אסף.

IlanHadar
26-07-17, 20:29
נסחפת קצת אסף, מאז הטוסון דור ראשון שהיה מדרדר חופשי, כמה כבר קורה?

asafk
26-07-17, 22:35
לא חושב שנסחפתי.
זכורים לי ברמה האישית שני מקרים אופיניים.
בראשון, לפני לא מעט שנים, עזרתי בתחקור תאונה של חבר, טנדר טויוטה (בצבע חום, במקרה), שנפל מהשביל לנחל, נשכב שם על הצד.
מתברר שהנהג - במהירות לא מאוד גבוהה אבל גם לא איטית, זיהה את הפניה ולא הצליח להוריד מהירות כי ה ABS לא נתן לו, אבל הוא היה מהיר מדי כדי לפנות והמשיך מהשביל אל הנחל. מבחינת חוקר התאונות, כמובן, הסיבה היחידה לתאונה היתה מהירות מופרזת.
בשני, לפני שנים מעטות, מעורב לנדקרוזר 150 שבקרת האחיזה שלו ויחד איתה בקרת הירידה במורד תלול, הפסיקו לעבוד סתם ככה. ה ABS דווקא כן עבד. בירידה מאוד תלולה (אבל ממש. מאוד. תלולה, כזו שבלימת המנוע בכלל לא מספיקה בשבילה) (ממש ארוכה, מהסוג שלוקח כמה דקות לרדת) על סלע קשה, נהגנו האמיץ לוחץ על הבלמים אבל ה ABS, אולי בגלל הפרשי האחיזה בין הגלגלים הקדמיים שכל המשקל עליהם לאחוריים כמעט מתרוממים באוויר - לא נותן לו לבלום ולהאט את המסה המתגלגלת במורד. והוא לא מצליח לרסן את המהירות של הבהמה היפנית מה שגורם בין השאר על אחת המדרגות (לא מדרגות גבוהות, יותר חריץ לרוחב הסלע) לגלגלים האחוריים ממש להתרומם באויר. נכון שזה נגמר בשלום אבל זה היה לחלוטין אובדן שליטה - בגלל ה ABS.

אז הנה שני מקרים ואני בטוח שיש עוד רבים שפשוט לא מתקשרים בתודעה שלנו לABS. לכן דווקא ברכב צבאי שמאופיין במקרים רבים בנהג ההיכרות שלו עם הכלי במצבים קיצוניים מוגבלת, יחד עם תנאי שטח משתנים ולא תמיד מבוקרים - חשוב לנטרל את הגורם המפריע הזה, כמובן תחת שליטה ובשום שכל.

וברכ שטח פרטי - כל אחד לפי ההיכרות שלו עם ההתנהגות של הבהמה הפרטית - אני הייתי דואג לכל הפחות לאפשרות לנתק במצבים בעייתיים. הרי זה לא באמת תורם לשום דבר שקשור לשטח, מדובר במערכת בטיחות לבלימה על כביש בתנאי אחיזה קיצוניים או בפניה. אפשר לומר ששביל הוא דרך עם תנאי אחיזה קיצוניים שלכן בנהיגת שבילים מהירה לABS יש יתרון - השאלה היא רק כמה הנהג מוכן לזה או כמה הוא יהיה מופתע כשזה יקרה.

אסף.

דרור ברלי
27-07-17, 02:02
בכל כמעט 30 השנים שאני נוהג בג'יפים מכל הסוגים כולל כמה וכמה פעמים במהירויות של מירוץ (כי זה היה במירוץ), מעולם לא נתקלתי בבעיה כלשהי בגלל ABS ברכב שטח מודרני. מדובר במערכת בטיחות ממעלה ראשונה שמצילה חיים והיא חלק אינטגרלי מכל רכב מודרני. אז עכשיו לפי מה שאתה מספר - היא בעצם מסוכנת ואפילו גורמת לתאונות בשטח, אז איך זה שהיא נמצאת עדיין ברכבים סדרתיים?.... כל יצרני רכבי השטח לא יודעים את זה?..... היתהבעיה בכלים היותר ישנים ואני מדבר על סוף הניינטיז ותחילת ה-2000. מאז עברו הרבה שנים ובכלים המודרניים שילוב ל-LOW משנה את אופי פעולת ה-ABS (וגם מנתק/מרדים ESP).

ההיילקס הצבאי שירד מהשביל והתהפך - ברור שנסע במהירות מופרזת. זה לא קרה על כביש אז אי אפשר לטעון שהמהירות היתה מופרזת ביחס למה שהחוק מתיר - אבל בוודאי מופרזת ביחס לתנאי הדרך או ביחס ליכולת הנהג או שניהם גם יחד. זו עובדה. מפני שאם לא הייתה מופרזת - לא היה מאבד שליטה על הרכב והופך אותו. בעצמך כתבת - מהיר מדי מכדי לפנות. ואם לא היה שם ABS הוא כן היה פונה?.... אני מנחש שזה ההיילקס הצבאי הישן (דגמי 1998-2005 ההיילקס הראשון בישראל על IFS) שעדיין לא היה מצוייד בבקרת יציבות ESP. זו דווקא כן היתה לפחות עוזרת לו במשהו אם לא מצילה אותו לגמרי....
דבר אחד אני יכול להתחייב לך על מערכות בטיחות אלקטרוניות ברכב. כולל כל המודרניות ביותר, אלה האקטיביות שבולמות לבד ומבצעות תיקוני היגוי וכו' - הן לא מהוות תעודת ביטוח מפני טימטום. טימטומו של הנהג כמובן. בעברית פשוטה - אם אתה אידיוט, שום ABS או ESP לא יעזור לך.

התיאור של ל''ק מתדרדר חופשי במורד כל כך תלול עד שגלגליו האחוריים עולים באוויר - לרגע אני חושב שאולי ה-ABS דווקא הציל אותו*. כי אולי הנהג היה צריך לתת טיפונת גז כדי להדביק בחזרה את הגלגלים האחוריים לקרקע. אבל הרי זו עצה בהתכתבות ובדיעבד. אם הייתי במקומו כנראה שהייתי מבוהל ממש כמוהו מהטויוטה החדשה שהתקלקלה (!!!!!!) ברגע הלא נכון ומנסה לרצוח אותי, וכנראה הייתי לוחץ כמוהו על הבלמים עד הפח ואז - ללא ABS - הבלמים הקדמיים היו ננעלים ומכיוון שהמהירות היתה לא נמוכה באופן יחסי והגלגלים האחוריים כבר היו באוויר - ייתכן שהל''ק היה מבצע היפוך מלא קדימה.

*לא שזה סוף העולם - פחות ל''ק אחד. הרי גם אחרי טוטאל לוס השרידים עדיין היו שווים - ונמכרים - מעל למחירון. לא ככה?.....:rolleyes:;)

asafk
27-07-17, 07:53
דרור... חבל על הניתוח בהתכתבות. כידוע לכולנו מה שלא רואים בעיניים קשה להסביר.
אותי לא תשכנע שאם הבלמים היו מצליחים להאט את אותו לנדקרוזר למהירות זחילה והמצב היה נשלט יותר ושום גלגל לא היה מתרומם באוויר זה היה פחות טוב. ואגב... למזלנו הנהג לא נבהל ולא עשה שטויות ולא התייחס לאירוע כחריג במיוחד. מזל שזה לא הייתי אני אלא מישהו יותר רציני.

בכל מקרה גם היצרנים כולם מנתקים או מרסנים או מאטים את ה abs במצב הילוך כוח כי גם הם מבינים שמערכת הבטיחות מצילת החיים והחיונית מאוד בכביש - עלולה לגרום למכונית לעשות דברים מוזרים בשטח.
ואני טוען שגם שבילים בלי הילוך כוח זה שטח.

אני יכול להסביר עכשיו ב2000 מילים איך עובד האלגוריתם של abs ולמה בשתי הסיטואציות שתיארתי הוא רק הפריע. אבל זה יהיה מיותר כי ממילא אף אחד לא ישתכנע ואם לפני 20 שנה היינו מנתקים על ידי הוצאת פיוז את ה abs בשטח, היום זה גם לא אפשרי וגם המערכות כבר הרבה הרבה יותר חכמות ומתאימות לשטח - כל עוד הכל עובד פיקס (ולא נדלקות נורות כתומות למיניהן) כך שגם אם שכינעתי מישהו אין לו מה לעשות עם זה.

אסף.

איל מ
27-07-17, 09:50
אסף, אותי אתה לא צריך לשכנע.
אני חוויתי מספר פעמים מצבים לא נעימים בגלל abs בשטח. גם בירידות וגם בשבילים מהירים עם אחיזה עלובה (כורכר).
אני מעדיף להתמודד עם זנב שבורח או תת היגוי מאשר עם רכב שדוהר קדימה. עם שני הראשונים אני יודע להתמודד (פאק איט, עם הראשון אני אפילו אוהב להתמודד).

IlanHadar
27-07-17, 10:16
בקיצור מי שרוצה רכב שטח אמיתי שיקנה Jeep, לא חיקויים כמו טויוטה וכאלה.... :)

קבוצת הטיולים שלנו היא Jeep כמעט בלבד, רכבים לא חדשים, לאף אחד לא היתה בעיה כלשהי במורד עם ABS.

דרור ברלי
27-07-17, 12:09
עדיין לא השתכנעתי מדבר אחד אסף.
את מה שאתה יודע בבירור ובביטחון כל כך גדול - איך כל יצרני הרכב לא יודעים?....

asafk
27-07-17, 12:48
למה הם מבטלים או מאטים abs במצב low ?

אסף.

IlanHadar
27-07-17, 16:46
די ברור אסף, אם אתה באמת שואל ברצינות?

בשטח קשה / דרדרת / חצץ אתה רוצה מאוד שהגלגלים ינעלו, אחרת הרכב ידרד ללא שליטה, בדיוק כמו שכתבת. אתה בטח מכיר את המצב שבו אתה יורד מדרגות סלעים / דרדרת ויורד עם גלגלים נעולים, אם במקרה ה ABS יתבלבל וישחרר את נעילות הבלמים עלול להיות מאוד מעניין החילוץ. כמו שכתבתי הייתי במצבים כאלה, ראיתי רכבים שלא אמורים להיות בשטח קשה שזה קורה להם.

גיא
27-07-17, 17:09
אני חושב שאסף כתב את זה בציניות כדי להכריח את דרור לכתוב את אותו דבר ;)

מיכה100
01-08-17, 13:42
הדיסקברי 97 שלי זצ"ל לא היה בולם בחירום על חול. פשוט ממשיך קדימה כאילו כלום.
לכן בכל החמש שנים שהוא היה אצלי, הפיוז של הABS היה מאוכסן לבטח בתא הכפפות.
בTD5 לעומת זאת אין שום בעיה, HIGH LOW חול או סלעים - הABS לא מפריע (בוודאי לא בקטע מפחיד).
אגב שאלה, אצלי כשהדפרנציאל המרכזי נעול, בקרת הירידה במדרון מנוטרלת. האם הנעילה גם משפיעה באיזה אופן על תפקוד הABS?

קיד
01-08-17, 21:33
אין דבר כזה ניתוק ABS בשום רכב, אולי היה פעם בפיתוח עצמאי כלשהו.
דרור צודק יש ניתוק בקרת אחיזה בלבד.

.

רגע לפני שאני יוצא לחום אוגוסט לצלם את הכפתור הנ"ל, כמה בירה אתה רוצה לנפק לי כדי שלא אצלם, ואתה לא תצא שקרן?

קיד
01-08-17, 21:42
אצל יצרן אירופאי גדול ומוכר, יש אפשרות לביטול ABS, או ע"י כפתור, או ע"י שילוב סגרי דיפ'.
יש 2 אופציות, וזאת בהתאם לקו ההינע.
רכבי 4*4 FULLTIME, עוברים למצב שינוי תוכנה אשר משנה את תדירות השחרור של לחץ הבלימה וכן מגדיל את המרווח בין הפולסים. התוצאה היא שהגלגלים מצליחים לערום לעצמם ערמה קטנה של חול אבל עדיין משחררים בתדירות נמוכה את לחצי הבלימה כדי לקבל מעט היגוי. במצב זה יהיה פער אדים בהתנהגות בהתאם למהירות הרכב, ככל שהרכב יאיט, המרווח בין השחרורים יגדל, וההפחתה בלחץ הבלימה בעת השחרור תפחת.

רכבים נעולים מכנית מקבלים מצב ביטול אמיתי וזאת משום שלא ניתן לשחרר את אחד הגלגלים ממערכת הבילום, ולצפות שהוא יחל להסתובב, כאשר כל מערכת ההינע מרותקת לעצמה באופן מכני דרך הציריות והקרדנים.

IlanHadar
01-08-17, 21:45
קיד חוץ מהסגנון המנומס שלך משהו, תשתף למה לא שנלמד משהו חדש, באיזה רכב מדובר ודגם?

קיד
02-08-17, 21:05
116125

למה אין מתג בכל הרכבים? עלויות. מדובר על כפתור + תוכנה + התראה בלוח השעונים + הפעלה מחודשת בכל מחזור נסיעה, והעלות הגבוהה ביותר, שינוי התוכנה הנדרש כדי להפוך את המערכת מארבע ערוצים למצב של 3 ערוצים ולמצב של 2 ערוצים או ערוץ 1 בהתאם למצב שילוב קו ההינע.
למה כן נדרש מתג? ABS היא מערכת מצילה חיים בכל הקשור לנהיגה בכביש עם מקדם אחיזה נמוך, קרי גשם שלג. במצבים של אחיזה נמוכה על הכביש הציבורי, ABS לא אמורה לקצר את מרחק העצירה, אלא רק לאפשר היגוי בעת בלימת חירום. שלא יהיה ספק, על כביש יבש עם מקדם חיכוך גבוה וצמיגים טובים, פעולת מנגנון ABS תגדיל את מרחק הבלימה, משום שבכול מחזור שחרור של הבלמים, הרכב מפסיד זמן האטה. היצרנים מודעים לעובדה שבכביש יבש, מערכת ABS מגדילה את מרחק הבלימה, אבל זהו סיכון מחושב לעומת העובדה שבכביש רטוב או קפוא, ניתן לבצע היגוי תוך כדי בלימה.

בשטח, על משטח בעל מקדם אחיזה נמוך, כורכר וחול, ברוב הקרים הנהג לא מחפש יכולת תמרון תוך כדי ביצוע בלימה וזאת משום שהשטח מכיל באופן ממוצע פחות משתמשי דרך מאשר הכביש הציבורי,אבל הוא כן מחפש יכולת האטה משמעותית אשר צריכה לעלות על מקדם האחיזה. היות שפני השטח הינם חופשיים, והצמיגים אינם מנצלים את מלוא החיכוך של הגומי עם הקרקע, ביטול מערכת ABS או מצב ABS לשטח, מאפשרים בניית ערמה לפני הגלגלים, ולמעשה יוצרים מצב שבו על הרכב לטפס מעל מדרגה אין סופית. זה כמו לבקש מגולש גלים לגלוש את מול הגל.

אני מניח שברור לכולם שרכב סטנדרטי, לא באמת יודע האם אין אחיזה כי הוא על כביש 443 ויורד גשם או שהוא נמצא עד דרך כורכר ביער בן שמן. בהתאם לרמה הטכנית הנדרשת מהרכב: ביצועים נדרשים אל מול מחיר, ניתן להזמין מתג ביטול ABS, כאשר מדובר על רכב עם שילובים קשיחים, וכן מצב ABS לשטח לרכבים עם מערכת חלוקת כוח.
רכב 4*4 קבוע (סובארו) משתמש בתוכנת בלימה 4 ערוצים = 4 חיישני גלגל וכל גלגל נבלם בנפרד.
רכב 4*4 קבוע (פגארו) שנעל דיפ בסרן האחורי משתמש במצב 3 ערוצים. 2 קדמיים בולמים בנפרד, וסרן אחורי בולם יחד.
רנגלר 4*4 PART TIME, לאחר ששילב קדמיים, פועל במצב של 2 ערוצים. נעילה של גלגל ימין מחייבת תאוצה של גלגל שמאל, והיות שזה לא אפשרי, למעשה המערכת עובדת במצב שכל סרן הוא יחידה אחת.

רכב שמערכת ההנע שלו מרותקת ע"י סגרי דיפ', עבר למצב של ערוץ בודד. במצב זה כל לחיצה על דוושת הבלם, מפעילה כוח בלימה זהה לכל הגלגלים דרך גלי ההינע. בירידה של שיפוע תלול עם אחיזה נמוכה, זהו מצב מסוכן, שכן נעילת הגלגלים ע"י הנהג עקב רצון לעצור או להאיט את הרכב, אחרי שכבר מוצתה יכולת האחיזה עם הקרקע, עוצרת את האחוריים שגם כך המשקל עליהם מופחת בגלל השיפוע, ותגרום בהכרח לאחורי הרכב להחליק. נהג מיומן, ירד תמיד עם קו הינע משולב (מנוע ותיה"ל) כדי לוודא שהגלגלים תמיד מסתובבים.

IlanHadar
02-08-17, 21:14
כן קיד היה די ברור שזה יהיה משאית.
ברור שזה לא מרצדס ML או G.

איזה משאית זו?

ההסבר שלך טוב.

ronmen
02-08-17, 22:07
בדיסקו 2 שלי: 2004 ללא נעילה מרכזית במקור - תוספת מאוחרת שלי לטרנספר
כאשר נועלים את הדיפרנציאל המרכזי (מופיעה נורית חיווי על נעילה) כלומר המחשב יודע שהרכב נעול
ובמצב זה מכבים את הרכב ומתניעים - כלומר המחשב מבצע בדיקת סטטוס ואז..
מופיעות נוריות אזהרה של ABS ו TC - לפי ספר הרכב RAVE כעת הפונקציות האלו פעילות אך עובדות בשינוי פרמטרים (עמוד 70-21):

Vehicles from 03 model year (with differential lock fitted) – At speeds between 0 and 62.5 mph (0 and 100
km/h), ETC uses brake intervention in axle pairs to maintain even torque distribution between the front and rear
axles. If the centre differential lock is in the locked condition, the differential lock warning lamp in the instrument
pack is illuminated. The ABS, EBD, ETC and HDC functions are retained, but with revised parameters to suit the
locked differential.

הפורומים מלאים הסברים איך "לעבוד" על מחשב הרכב כדי שנורות הללו לא ידלקו - כביכול לא לבטל את פעילות ABS וה TC

אך משירשור זה יחד עם הנאמר בספר הרכב ייתכן שדווקא שינוי הפרמטרים יעביר את ה ABS למצב עבודה מתאים יותר לשטח כמו שנאמר בהסבר של קיד.

נקודה למחשבה :confused:

קיד
05-08-17, 22:20
כן קיד היה די ברור שזה יהיה משאית.
ברור שזה לא מרצדס ML או G.

איזה משאית זו?

ההסבר שלך טוב.
מרצדס G, נוסע על הכביש 4*4 עם דיפ' ולכן נהנה מבקרת יציבות מלאה, ובהתאם ABS אינו מתנתק על הכביש = בטיחות.
שילוב נועל דיפ' אורכי מכבה אוטומטית את מערכת ABS, וזאת מתוך ההכרה (של המהנדס) שנהג אשר דרש מהרכב את מלוא יכולת המשיכה שלו, נמצא כרגע על קרקע ללא אחיזה מספקת, ובהתאם אינו צריך (כרגע) מערכת למניעת נעילת גלגלים בעת בלימה.

קיד
08-08-17, 14:54
הגרף והתמונה שייכים לרכב הנוסע קבוע במצב 4*4 היות שהוא נדרש למלוא כוח האחיזה גם על האספלט כדי לגרור נגררים כפולים ממשקלו.
תיבת העברה בעלת דיפ' פתוח ללא הגבלה, אך עם מצב נעול עבור שטח משובש.
מצב OFFROAD נדרש כאשר נוסעים מהר, בדרך עפר כבושה, עם דיפ' מרכזי פתוח.
ניתן לראות כי מתחת למהירות 15 קמ"ש מערכת ABS מושבתת לחלוטין.
116193116192

IlanHadar
08-08-17, 17:23
קיד, איזה רכבים אלה? מתי יוצרו, ב G הקלאס החדש של מרצדס אני לא חושב שזה קיים, אני צודק?

ymandel
08-08-17, 18:18
116206
G קלאס שנת 90 (463)

IlanHadar
08-08-17, 18:22
אכן, זה יוצר ככה עם המתג הזה על 1996. בזה אתה צודק. היום אין רכבים כאלה עם מתגים יותר.

היום ה ABS ברכבי שטח אמיתיים יודע לעבור למצב שטח שצריך.

גיא
08-08-17, 18:31
הגרף והתמונה שייכים לרכב הנוסע קבוע במצב 4*4 היות שהוא נדרש למלוא כוח האחיזה גם על האספלט כדי לגרור נגררים כפולים ממשקלו.
תיבת העברה בעלת דיפ' פתוח ללא הגבלה, אך עם מצב נעול עבור שטח משובש.
מצב OFFROAD נדרש כאשר נוסעים מהר, בדרך עפר כבושה, עם דיפ' מרכזי פתוח.
ניתן לראות כי מתחת למהירות 15 קמ"ש מערכת ABS מושבתת לחלוטין.
116193116192

מהגראף אפשר להבין שבנסיעת כביש מעל 40 קמ׳ש ה. abs לא נועל את הגלגלים אלא רק מאט אותם ?

-->