PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין דגמים של מקדחת עמוד

agabay
08-08-17, 09:52
שלום רב
מתלבט מה לקנות לסדנה הביתית הצנועה שלי
צרכים - בונה דברים לשימוש ביתי (גגון לרכב, נדנדה לילדים, סככה וכו)
כרגע על הפרק יש מקדחת עמוד מיני של profxene ב700 ש"ח בערך עם מנוע 500W
או מקדחות עמוד רצפתיות (אחת של קונישי, שניה של KOBY ) עם מנוע 750\550 W שעולות 1100 בערך
או מקדחת עמוד ישנה משומשת רצפתית ב600
מבחינת נוחות בסדנה כמובן מקדחת המיני תהיה אידיאלית, אבל אני חושש שכשאנסה לקדוח איתה בברזל חור בקוטר 11 מ"מ או עם מקדח כוס היא תהיה חלשה ולא מדויקת
יש לי אופציה לשים מקדחת עמוד גדולה מחוץ למחסן (הקטן - 3*2) ושתהיה מתחת לסככה - אבל אני חושש שהלחות תקצר את חייה
תודה מראש על ההמלצות

ishc
08-08-17, 10:31
מניסיוני הדל השולחניות שוות לתחת. אם תחליט לא לרכוש את המקדחת עמוד המשומשת אני אשמח לקבל טלפון

boaz avrahami
08-08-17, 10:51
תבדוק מהירויות קידוח.
לרוב הזולות אין מהירות קידוח איטית המתאימה למקדחים גדולים לברזל והן מתאימות יותר לעץ....

ככה תעשה מיון ראשוני

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

agabay
08-08-17, 11:02
מהירויות קידוח איטיות בשלושת הדגמים סביב 250 סל"ד
מטריד שאין מידע על KOBY, KONISHI או PROFXENE ברשת (מחוץ לישראל), מכיר כלי ידניים של פרופקסן - איכות בינונית ומטה אבל תמורה סבירה למחיר

ruby572
08-08-17, 11:34
לגבי ה:
profxene - מחיר מופרז ביותר.
מדי פעם הן מפורסמות במבצע של 299 עד 499 ש"ח בכל מיני רשתות.
זה נראה כמו מוצר מדבקה כזה, כל פעם תחת שם אחר, אבל זהות בכל המקרים.
יש לה פוטר 13 מ"מ עם מפתח , הפוטר לא נשלף. די חובבנית, אבל ניתן לשנות את המהירות בעזרת רצועה.
מנוע חלש, נעצר יותר מדי תוך כדי קידוח גם במהירות נמוכה.
שקטה יחסית.
יש לי כזו, עם עבודה נכונה אפשר להוציא ממנה הרבה עבודה.
אני עושה איתה עבודות עדינות, את היותר מסובכות אני עושה עם מקדחה מגנטית.

לגבי הרצפתיות:

כמה חשוב לך הדיוק?
הפוטר הוא אחד החלקים החשובים והרגישים.
מקדחות איכותיות, נמדדות באיכות המיסבים ובדיוק שלהן.
בדקתי מקדחות חדשות שניתן להרגיש ידנית שהן לא ישרדו עבודה מאומצת. (תוריד את הפוטר עד למקסימום למטה,תחזיק את הפוטר ידנית במצב זה ותנסה להרגיש חופשים)

לגבי התושבת של הפוטר
יש מקדחות בהן הפוטר לא נשלף - אל תגע בהן.
פוטר "אוטומטי" הוא פוטר שמאפשר נעילה ידנית ללא מפתח- יתרון משמעותי.
לרוב המקדחות יש קונוס מורס 2, אם זה 3 בכלל מצויין, (לא נראה לי שתמצא 3 בטווח מחירים הזה- אלא אם כן משומשת)
זה יאפשר לך לעבוד עם מקדחי קונוס מקצועיים (כאלה שנתקעים ישירות למקדחה ללא פוטר),
וגם לעבוד עם עם מגוון אביזרים גדול יותר (מקדחים חלולים וכל מיני אביזרים למתקדמים- מחזיקי מברזים וכאלה)

לגבי המשטח- שולחן.
יש שולחן עם ציר סיבוב סביב העמוד של המקדחה
יש כאלה עם סיבוב סביב ציר עצמאי - לרוב משטח עגול
ויש כאלה עם הטיה בזוית של המשטח
לחלק יש ידית/מנואלה שמאפשרת לשחק עם גובה השולחן - מאוד נוח.

לגבי מנועים:
הטוב ביותר מנוע תלת פאזי.
חד פאזי -תנסה לקנות את הכי חזק שאתה יכול.

אני אישית הייתי מחפש מקדחה ישנה,
האיכויות שם נשמרות גם לאחר הרבה שנים של שימוש.
לשם פרופורציה - פוטר איכותי ללא מפתח עולה בסביבות 250 -300 ש"ח, לפעמים תמצא משומשת במחיר טוב עם פוטר כזה- הרחווחת מכל הכוונים.
ביחס למחיר זו התמורה הכי טובה

agabay
08-08-17, 12:04
הפרופקסן המדוברת קצת מעל הדגמים של ה 399, יש לה פוטר 16 וחצי כ"ס
בכל זאת מקבל את עצתך ואבחן ברצינות את המקדחה הישנה

boaz avrahami
08-08-17, 12:37
לי יש כזו.
עלתה 1400 שח בעמיטל.
סיני או משהו אחר מהמזרח. איכות סבירה ולא יותר...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170808/f347bccc9771e277c5f4f5d81815d04e.jpg

lizard
08-08-17, 13:44
בתור אחד שעשה על זה חצי דוקטורט וכל פעם התאכזב, הנה ה2 שקל שלי.

1. תקנה את ההכי חזקה וגדולה שאתה יכול להרשות לעצמך, לא משנה המותג כי במחירים שאתה מדבר כולן סיניות מאותו מפעל עם מדבקה אחרת.
2. צפה למפח נפש בעתיד. לא אומר שיקרה מחר או מחרתיים ובגדול יש לי ברזומה 3 מקדחות עמוד מאותו סוג רק גדלים שונים ולפחות את הקטנה פתחתי לה את הת@$# ככה שבסוף הציר שמוביל לפוטר נשבר אבל עד אז עבדה יפה יחסית. הבעיות הן בעיקר במתיחת הרצועות. אני אף פעם לא מצליח למתוח כמו שצריך לדעתי.
3. אם אתה משיג מכונה ישנה מחברה טובה ושאולי לא נראית טוב אבל עובדת טוב, אולי עדיף אבל קח בחשבון שאז יש מצב שיהיו לך רק 2 מצבי מהירות. במקרה הזה אני ממליץ לחפש אחת שהמהירות שלה תספיק לך לרוב העבודות.
4. תבדוק מחירים בל.כ בדר"כ הם טובים יותר ממחירי המתחרים על אותה מקדחה (רק מדבקה אחרת). את שלי קניתי לא מהם כי לא היה להם תלת פאזי אלא רק חד פאזי ורציתי תלת.

נמרוד
08-08-17, 14:11
אני משתמש במקדחה דומה למפרט שבועז העלה, אבל עם רגל קצרה (שולחנית). מנוע 550W, פוטר 16 מ"מ, שתי רצועות, מהלך ציר 60 מ"מ. שתי רצועות = 12 מהירויות. איטית מספיק כדי לקדוח בברזל בלי בעייה גם עם מקדחים גדולים. יצא לי לקדוח עם מקדח 13 מ"מ בלי שום בעייה, ללא קדחים מכינים. מבחינתי עושה את העבודה היטב.

שים לב שההבדל בין שולחנית לעמוד בגובה מלא - זה בעצם רק גובה העמוד. תבחר לפי הנוחות שלך. המפרט הטכני הוא שחשוב - מנוע, מהירויות, מהלך, וגודל הפוטר.

jacob72
08-08-17, 22:51
בתור אחד שעשה על זה חצי דוקטורט וכל פעם התאכזב, הנה ה2 שקל שלי.

1. תקנה את ההכי חזקה וגדולה שאתה יכול להרשות לעצמך, לא משנה המותג כי במחירים שאתה מדבר כולן סיניות מאותו מפעל עם מדבקה אחרת.
2. צפה למפח נפש בעתיד. לא אומר שיקרה מחר או מחרתיים ובגדול יש לי ברזומה 3 מקדחות עמוד מאותו סוג רק גדלים שונים ולפחות את הקטנה פתחתי לה את הת@$# ככה שבסוף הציר שמוביל לפוטר נשבר אבל עד אז עבדה יפה יחסית. הבעיות הן בעיקר במתיחת הרצועות. אני אף פעם לא מצליח למתוח כמו שצריך לדעתי.
3. אם אתה משיג מכונה ישנה מחברה טובה ושאולי לא נראית טוב אבל עובדת טוב, אולי עדיף אבל קח בחשבון שאז יש מצב שיהיו לך רק 2 מצבי מהירות. במקרה הזה אני ממליץ לחפש אחת שהמהירות שלה תספיק לך לרוב העבודות.
4. תבדוק מחירים בל.כ בדר"כ הם טובים יותר ממחירי המתחרים על אותה מקדחה (רק מדבקה אחרת). את שלי קניתי לא מהם כי לא היה להם תלת פאזי אלא רק חד פאזי ורציתי תלת.
אם כבר בדוקטורט עסקינן.
אתה יודע להמליץ על מקדחת עמוד שאינה סינית ?

lizard
08-08-17, 23:21
לא בטוולי המחירים האלה. הלא סיניות הן המכניות עם גיר והרבה יותר משוכללות. לא כרסומות אלא מקדחות מאוד משוכללות. לדעתי לא תמצא בפחות מעשרת אלפים שח

זוהר לב
09-08-17, 00:07
אם כבר בדוקטורט עסקינן.
אתה יודע להמליץ על מקדחת עמוד שאינה סינית ?
אני יודע.
צה"ל מוציא מרשותו המון ציוד מכני ישן שאינו סיני ובין השאר גם מקדחות.
מי שמכיר אנשים הקשורים למכרזי עודפי הציוד , יכול למצוא אצלם מציאות בגרושים.

lizard
09-08-17, 11:29
אם יש לך גישה לציוד צבאי (אזרחי) ישן אתה מסודר. החל ממפתחות ברמה גבוהה וכלה בציוד חשמלי.

זוהר לב
09-08-17, 12:39
הייתי אצל אחד כזה.
קניתי מחרטה בינונית מאוד מדויקת ב-2500 ש"ח.
אוסטרית לא סינית.
בקרתי אצלו לפני 3 שבועות והיו גם 2 מקדחות גיר. אחת לא זיהיתי היצרן, והשניה שוודית.
לא שאלתי אפילו כי אין לי תלת פאזי בבית.

boaz avrahami
09-08-17, 12:42
אשמח לקבל בפרטי פרטים של אחד כזה

תודה

lizard
09-08-17, 13:25
גם אני

זוהר לב
09-08-17, 13:51
בשמחה.
בשעות הערב המאוחרות. עסוק בעבודה.

snirjeepdreamer
09-08-17, 13:56
גם אני
גם אני

boaz avrahami
09-08-17, 13:57
ידעתי...
אפשר לעשות שם מפגש גיפולוג בשבוע הבא

jacob72
09-08-17, 14:26
היום ביקרתי ברוזנפלד. יש להם 3 ימים של פסטיבל כלי עבודה עם הנחות גדולות.

שווה לך לבקר שם אולי תמצא המקדחה בזול

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

אבנר ברוך
09-08-17, 14:57
בשמחה.
בשעות הערב המאוחרות. עסוק בעבודה.

אולי תעשה DDOS ותפרסם ברבים?

זוהר לב
09-08-17, 17:03
מה זה DDOS?

agabay
10-08-17, 11:11
תודה לכל המגיבים!
מצאתי מקדחת עמוד ישנה במצב טוב (אין חופשים, פוטר חדש 16 ממ, המגש והקוש עובדים תקין) במסקו מכונות בקריות (הייתה להם אחת מטרייד אין). אין לי נסיון רב איתם אבל מרושם ראשוני החברה הוגנים למדיץ
אמנם יש לי תלת פאזי אבל שמחתי שהיא חד פאזית (שלושת רבעי כ"ס) - העסקה נסגרה על 600 ש"ח (הוגן לעומת מחירי יד 2 ושאר מקומות)
אנסה להעלות תמונה מאוחר יותר שאמקם אותה בסדנה

-->