PDA

צפייה בגרסה מלאה : סט התקנת TIME-SERT לבורג 12X1.5

six 4 life
09-08-17, 15:28
אהלן.
יש לי הברגת פקק ריקון שמן הרוסה בקייס מנוע (דו-גלגלי) מאלומניום
מידת הפקק היא 12MM X 1.5
ניתן לקנות את התותב לגודל הרלוונטי בארץ אבל לא את הכלים להתקנה שלו בנפרד אלא רק כסט שלם במחיר של 4 ספרות.
איתרתי ברשת קיט רלוונטי וספציפי להברגה הזו שמגיע עם 5 תותבים למידה הזו וכלי ההתקנה למידה הזו, אבל הוא יעלה 500 ש"ח במקרה הזול ביותר.
הסיבה שאני מכוון על TIME-SERT ולא הליקוייל או תותב שמבריז את עצמו (כבר רכשתי) היא שתותב מתברז עצמאית דורש להגדיל את החור ב3 מ"מ (מ12 ל15) וקיר ההברגה עצמו לא עבה ולא מאפשר לי להוריד כל כך הרבה חומר, הליקוייל מבחינתי חלש מאוד ולא רלוונטי לאפליקציה הזו (או לכל אפליקציה בעיניי) לכן נראה שהTIME-SERT הוא הפיתרון הכי מתאים למשימה אבל יש בעיית עלויות עם הפתרון הזה.

יש הצעות נוספות?
יש במקרה מישהו עם סט כזה שאפשר להשאיל/ להשכיר ממנו את המברז והמקדח הרלוונטי למידה המדוברת?

תודה מראש.

six 4 life
09-08-17, 19:12
עדכון קליל, אחרי בדיקה מעמיקה נראה שלא תהיה ברירה ואצטרך להסתפק בהליקוייל. אם יש למישהו סט עם תותב מתאים (M12X1.5) אשמח לשלם עבור שימוש בו, אפשרי גם אצלכם במקום.

תודה.

lizard
09-08-17, 19:42
אתה לא יכול לההגדיל את החור ולשים פקק חדש? הפקק הזה הוא משהו מיוחד או פקק מתכת רגיל?

six 4 life
09-08-17, 19:54
פקק מגנטי שאוסף שבבים מתחת לגיר, לכן רוצה לשמור עליו.

boaz avrahami
09-08-17, 20:19
לא הייתי שם (שם או בכל מקום אחר) הליקויל.
במיוחד עם החור של הבורג הוא ללא תחתית אלא חור עובד.

אם ההברגה הרגילה נטחנה לך שם ואתה מוכר לי כמי שעובד כמו יקה עם מפתח מומנט אז בזבוז זמן ההיליקויל.
הייתי מהנדס פקק חדש בקוטר 13 או אפילו חצי בעצם ומשתיל לתוכו מגנט...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

six 4 life
09-08-17, 20:35
זה גם רעיון אבל מורכב יותר כי יש כמה הגבלות כמו ראש בורג שחייב להיות קטן אחרת לא יכנס למקומו, אבל עם שטח שטוח ללחיצה על טבעת האטימה ומגנט בולט החוצה לא פנימי. לצורך העניין היום קניתי בורג עם הברגה זהה להשתמש בו בתותב המתברז עצמאית שקניתי אם אחליט להשתמש בו, וראש הבורג הכי קטן שהיה הוא 19 ממ, לא נכנס שם במגרעות וחצי בורג נשאר בחוץ. לא מאמין שקיים בורג 13ממ עם ראש מתאים, ואז אנחנו כבר מדברים על עבודת חרט ששם העסק לא יגמר בסכום שפוי.
חבר הזכיר לי שיש אצלו סט שלם של הליקוייל פלדה, אני מחר הולך לבדוק את העניין ונראה לאן מתקדם.
מצורפות תמונות של מיקום החור הסורר וצורת הבורג לקבל תמונת מצב (תמונות מהרשת, בשלי העבודה תבוצע עם המנוע מורכב במצבו הקיים).

boaz avrahami
09-08-17, 20:47
קח את הבורג שלך, תוריד ממנו עובי ותלביש עליו תותב עם הברגה 1/2 ותתאים את החור לחצי.
נראה לי הכי אלגנטי...

אגב, יש לך בכלל מספיק עובי/ עומק חומר להליקויל שם?

lizard
09-08-17, 21:00
אפשר גם למלא חומר איפה שההברגה ולקדוח חור חדש עם הברגה חדשה. בכל מקרה, כל פתרון טוב כנראה שלא יהיה זול.

six 4 life
09-08-17, 21:15
קח את הבורג שלך, תוריד ממנו עובי ותלביש עליו תותב עם הברגה 1/2 ותתאים את החור לחצי.
נראה לי הכי אלגנטי...

אגב, יש לך בכלל מספיק עובי/ עומק חומר להליקויל שם?

אורך ההברגה על הבורג עד השטח השטוח הוא 14 ממ, עם שייבה הוא בפנים 12 ממ, הילקוייל למידה הזו אמור להיות סביב ה16 ממ כך שאני לא חושב שתהיה בעיה. אם כבר בעיה זה איך אני שובר את הפין בקצה עם כלי אחיזה כלשהו שאוכל למשוך אותו החוצה.
יש גם כיוון לטיים-סרט שזה העדיף מכולם מבחינתי בגלל שהבורג הזה אמור להפתח ולהסגר בכל טיפול, וטיים-סרט נותן לי הברגת ברזל יציבה במקום אלומניום. מחר אהיה יותר חכם ואעדכן.

boaz avrahami
09-08-17, 21:44
היליקויל למיטב זכרוני צריך 8 כריכות.
אתה לא מפרק את המכסה?
לאן ילכו השבבים של האלומיניום

six 4 life
09-08-17, 21:49
לתוך הגריז שיאסוף אותם בחריצים של המברז, חצי סיבוב כל פעם נקיון וגירוז מחדש. לפרק את החלק הזה זה לפרק את כל המנוע לחלקים.

lizard
09-08-17, 23:29
בהצלחה. תיקון לא פשוט

six 4 life
10-08-17, 17:10
סיכום
התמזל מזלי ומסתבר שהחבר שאמר לי שיש לו סט שהוא קורא לו הליקוייל "פלדה" טעה בהגדרה ויש לו בעצם סט טיים-סרט לכל בורג כמעט, אז בסופו של דבר שתלתי תותב טיים-סרט עם כל הכלים היעודיים שלו.
כל שלב של הורדת חומר בוצע ידנית בלבד כולל הקידוח, עם המון גריז במקדח ובמברזים, כאשר כל סיבוב-שניים המקדח/ מברז יוצא לנקיון וגריז חדש. על פניו זה עבד ולא נראה שנכנסו שבבים כלשהם.
בנתים אחרי נסיעה אין נזילות ונראה שהניתוח הצליח.

תודה על העיצות.

פלג_
10-08-17, 18:48
היה לי אותה בעיה במנוע של הטרקטורון.
אבל זה מאוד פשוט, יש סטים של ברגים כולל מברז מתאים, במידה אחת מעל למקור.
כלומר אם אצלך זה m12 אז אתה קונה את הסט של m13 וכך הלאה.
עובד מצויין.
אני הברזתי תוך כדי שפיכה של שלו למנוע, ככה גם היה שימון למברז וזה גם הוציא את השבבים.
לי הפריע שלבורג אין מגנט אז קדחתי בתוך הבורג מבפנים קדח והכנסתי מגנט, ודפקתי מעט על שפת הקדח שהוא לא יצא.

http://www.cartools.co.il/filter-cat.asp?c=76&f104=110

six 4 life
10-08-17, 19:00
מכיר את הסטים האלו והם מצויינים למטרה שלהם, אבל אם תשים לב בתמונות של מיקום הבורג בקייס ולמה שכתבתי עליו, בורג 13ממ לרוב יגיע עם ראש של 17 או 19 ממ מינימום, ואין מקום לגודל כזה בקייס אצלי (אלא אם בסט הזה הראש עצמו הוא 13-14ממ ואז אין בעיה), ראה בתמונות. עם ראש 17 ומעלה לא יהיה מקום לבוקסה או מפתח לסגור אותו (ניסיתי בורג 12ממ רגיל, הראש הכי קטן היה 19 ממ, לא הולך) לכן זה לא פרקטי למשימה הספציפית הזו הפעם. בכל אופן ההשתלה הצליחה והצלחתי לשמור על הבורג המקורי ולהרוויח הברגה מברזל יציב במקום האלומניום החלש שהקייס עשוי ממנו.

גיתאי נוה
14-08-17, 01:59
שמח לשמוע שנמצא הטיים-סרט המתאים והושתל בהצלחה.
אין ויכוח על עדיפותו על פני הליקויל במתארים רבים, עם זאת לדעתי הליקויל הוא פתרון לא רע בכלל לכשעצמו, שלא לדבר על כך שלפעמים הוא הפתרון היישים היחיד.

tzagi
16-08-17, 11:21
Next time don't be a pussy, tap it to 3/8 NPT and call it a day.

-->