PDA

צפייה בגרסה מלאה : צינור וואקום בtbi משוחרר,מה עדיף לסתום או להשאיר פתוח?

ybar
13-08-17, 18:02
יש לי צינור וואקום אחד במצערת שאיני יודע לאן לחברו וקצהו נשאר פתוח,עקב כך הטורים מעט גבוהים מהמקובל ובכל שילוב להילוך מורגשת "מכה",מה יותר טוב לעבודת המנוע שהצינור הנ"ל יישאר פתוח או סתום הרמטית ע"י פקק גומי?

kobiarava
13-08-17, 19:13
אם לא מצאת את החיבור הנכון לו היציאה מיועדת (ואולי זה בכלל חיבור שירות למדידת ואקום), כמובן שצריך לסגור בפקק אטום, גם כדי למנוע עליה לא רצויה בטורים ותערובת עניה, וגם כדי למנוע חדירה של אבק, חול וגופים זרים, כשמדובר באוויר שנכנס למערכת שלא דרך פילטר כלשהו

קובי

גיתאי נוה
14-08-17, 01:46
יש לי צינור וואקום אחד במצערת שאיני יודע לאן לחברו וקצהו נשאר פתוח,עקב כך הטורים מעט גבוהים מהמקובל ובכל שילוב להילוך מורגשת "מכה",מה יותר טוב לעבודת המנוע שהצינור הנ"ל יישאר פתוח או סתום הרמטית ע"י פקק גומי?

נוסף על המלצתו של קובי אני מוצא להעיר, שהלינקאג' שאתה עושה בין דליפת וואקום לבין סל"ד גבוה ממה שאתה קורא לו "מקובל", לא רק שאינו מוכח אלא שהוא היפך המציאות - דליפת וואקום מכניסה אוויר נוסף ליניקה וגורמת לתערובת ענייה, מה שדווקא מוריד סל"ד.
תחשוב על הסל"ד הגבוה בהתנעה קרה למשל - הוא עולה עקב העשרת התערובת, לא ההיפך.
דוגמה אחרת - אחת השיטות לבדיקת דליפת וואקום היא לרסס בספריי קרבורטורים בגזרת סעפת היניקה ובדגש על יציאות הוואקום ואטם הסעפת, בזמן עבודת המנוע, כאשר במידה ומתרחשת עליית סל"ד המשמעות היא דליפת וואקום באותו מקום בו רוסס החומר (התרסיס מעשיר את התערובת ומקפיץ את הסל"ד).

לכן אטום את יציאת הוואקום היתומה, ואח"כ תיגש לפתור את בעיית הסל"ד ככל שהיא קיימת להערכתך.

ybar
14-08-17, 21:30
אחריי שווידאתי שאין שום דליפת/משיכת אוויר משום מקום לכוון את הסל"ד בעזרת הבורג כוכב שבבית מצערת?

-->