PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט לגבי קניית פאג'רו ארוך

ניר ל
14-12-05, 22:44
אחרי הרפתקאה מוצלחת אך קצרה עם דיסקברי בנזין מפואר, אני מחפש שוב רכב טיולים,
הפעם אני מוכן להשקיע יותר (80 עד 100), אבל לא מוכן להתפשר על איכות הרכב.
גראנד כמו שאני רוצה עולה לפחות 85K , מאד נדיר ודורש הכנה לא זולה לירידה לשטח, פאג'רו לא יעלה יותר והוא מרווח יותר, מצוייד בנעילה אחורית מקורית ואינו דורש בהכרח השקעה בשיפורים כדי לרדת מהכביש, מעדיף בנזין אבל כמעט ואין להשיג בשנתונים האלה.
השאלה שלי היא - באיזה ק"מ מתחילות הבעיות ברכב הזה (פאג'רו דיזל 2800) ומהן הבעיות ?
רכבים מהשנים 98-00 הם בד"כ בעלי מעל 200K ק"מ והשילוב עם השאיפה שלי למצוא רכב מיד ראשונה הופך את מסע החיפושים לדי ארוך. יד ראשונה אני רוצה, כי רק ככה אני יכול לוודא שהרכב לא קומבן ולקבל הסטוריית טיפולים, גם יד שנייה בבעלות ממושכת זה בסדר, אבל לשלם סכום לא קטן עבור רכב שנסע מאות אלפי ק"מ וצפוי להתחיל להתפרק, זה החשש העיקרי שלי...

shmil
14-12-05, 23:52
ברוכים המצטרפים, ניר.

איך הדיזל אני לא יודע, אבל ממליץ בחום על בנזין. משרת אותי כבר שנה בנאמנות, ולמרות היותו שנת 96, ללא תקלות (טפו), וגם לא מסובך לאחזקה.
מנסיון של חברים בעליבנזין שנסעו על דיזל - הפרשי כוח גדולים מאד.

בעוד כחודשיים אעשה גם טיפול 180,000 לבד, שכולל טיימינג וגומיות שסתומים, ואולי גם הפרדת גיר, ואז אוכל לעדכן מעבר לטיפול רגיל.

יש למצוא בנזין 98-99, אם כי ממש בודדים.

זה הזמן לפתוח פורום מיצובישי... :wink:

asafk
15-12-05, 00:31
השבוע ניסינו להחליף מיסב ציריה בפאג'רו 94. רוב המוסכים, על מיסב שהלך, מחליפים סרן. כן, כן... את כל הסרן. יש שיטה לחלוץ את המיסב (קצת חימום) ולהכניס חדש (עוד קצת חימום), אבל בדרך צריך להוריד את הטבעת של הABS, שלפי מה שהזהירו אותנו- סביר שיהיה צריך להחליף אחרי זה... ועוד כמה פריטים "מתכלים"... וזה כבר עולה כמעט כמו סרן (בלי הדיפרנציאל) מפירוק. (למרות זה, אנחנו ננסה, בשביל הכיף, להחליף את המיסב- למרות שכבר החלפנו סרן).
זה רכב בעייתי מאוד לתחזוקה עצמית- עוד דוגמה- נסה למצוא מיסבי דיפרנציאל. אין כזה דבר- מחליפים את כל הביצה.

אסף.

tayrie
15-12-05, 03:29
זכיתי להיות נוכח בהחלפה של רצועת מנוע , פשוט סרט...
פלאגים בילתי נגישים...

זה מה שהספקתי לראות.

ניר ל
15-12-05, 09:04
יפה, זה גם מה שאני יודע, יצא לי לפרק נעילה אחורית של הרכב הזה בנסיון לשפץ אותה.
בגלל זה חשוב לי לקנות רכב שלא נכנס לתקופת הבלאי שלו.

מוני אורבך
15-12-05, 09:23
ניר - אם אפשר לשאול מדוע ירדת מדיסקו ?
סך הכול רכב נוח מאוד, מאוד עביר ויחסית אמין.
רוצה, תקנה דיסקו יותר חדש.
עם 80 עד 100 נראה לי שתוכל בקלות לעבור את שנת 2000.
אגב ה - 4 runner הוא רכב מאוד מוצלח ואמין.
אומנם לא כול כך נוח כמו הדיסקו אבל...
ומכלולים שלו ניתנים לתחזוקה עצמית.
יש עוד אופציות מלבד פאגרו (שלדעתי לא ממש מצטין במשהו) שכדאי לחשוב עליהם.

grand
15-12-05, 14:40
מוני.. לא שואלים מישהו שמוכר דיסקו מדוע הוא יורד ממנו :lol:

ניר.. בא לך על גראנד? לך על גראנד. את הכסף שתשקיע בשיפורים שלו (10-20K) תחסוך מהר מאוד בהפרשי הביטוחים והחלקים היקרים של הפג'רו.
בפג'רו וב4 ראנר מיתלים נפרדים מקדימה ולעולם לא יספקו את הפאן וביצועי המיתלים של הגראנד.

ניר ל
15-12-05, 15:45
מוני, מכרתי את הדיסקו כי הציעו לי עליו מחיר שהצדיק מכירה שלו.
מה גם שלא השקעתי בו עדיין בשיפורים ולא נקשרתי אליו רגשית...
אם אני אמצא שוב דיסקו ראוי, אני אקנה. כנ"ל לגבי גראנד ראוי.
פוראנר כבר ישנים ועייפים יותר, סה"כ אני מחפש רכב נוח ומרווח לטיולי משפחה ולא מעוניין להתעסק איתו יותר מדי.

דרור ברלי
15-12-05, 16:44
עם גראנד יהיה לך יותר קל וזול להתעסק בעצמך.

-->