PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא תאמינו על מה נתן לי דוח מר שוטר תנועה באילון

אלדדge
23-08-17, 21:56
אני נוסע על אילון צפון שעה 17.40 עומס תנועה כרגיל זוג רכבים לפני עושים תאונה קלה וירודים לשולים ( לפחות בני אדם ) ואני במסלול השלישי השמאלי נוסע לי עם הפורד F350 שלי ורואה את המשטרה על השולים מתעלמת מהתאונה ומתחילה נסיעה
אני רואה שהיא נוסעת אחרי יורד מסלול לתת לה לעקוף
והיא מורדיה אותי לשולים

רשיונת בבקשה אני שואל מה העבירה

תקלטו טוב - נסעת במסלול שלישי ונעקפת על ידי רכבים ואתה מעל 3500 ק"ג אז אסור לך קבל 6 נק' ו 500 ₪

אני שואל את השוטר - אתה רציני הפקקים פה מי עוקף מה ?

ואתה באמת אומר לי שעם הרכב שלי עם 400 כ"ס אני אמור לנסוע רק בימין ?????????????

ואז לסיום אמר לי מר שוטר שבגלל שניסתי להסביר לו שהוא טועה הוא נותן לי קנס ולא אזהרה

אז הודעתי לו שניפגש בבית משפט

לא יאומן כיצד המשטרה מחפשת את השטיות את הדברים שקל להכניס כסף לקופת המדינה במקום להתעסק בבעיות האמתיות

אשמח אם למישהו זה קרה ויצא מזה או עו"ד דיני תעוברה בפורם לעצה

KOOKE
23-08-17, 22:37
עו״ד לתעבורה יעלה יותר מהקנס. הרבה יותר ...

כבר נאמר לא פעם בכביש תהיה חכם ולא צודק... במיוחד כשאתה נתקל בשוטר.

boaz avrahami
23-08-17, 22:42
ולמה לדעתך הוא צודק?
אני דווקא אשמח שתהיה יותר אכיפה כזו.
רכבים מעל 15 טון ( למרות שהטנדר הספציפי הזה מהיר מרוב הרכבים על הכביש) נוסעים בנתיבים לא להם וגורמים לפקקים עצומים.
כל מי שנוסע על כביש שש ובקיא בחוקי התנועה רואה עד כמה הם מטרד לתנועה בשל חוסר אכיפה.
אליך אולי נטפלו אבל כעיקרון האכיפה נכונה

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

נדב42
23-08-17, 23:40
בועז, אני דווקא זוכר אותך מתלונן על המשאיות המקריות שמאטות אותך בנתיב הימני של כביש 6 ...
עקרונית, אותו שוטר טרחן היה גם יכול לתת לך דו"ח(ות) על עקיפה מימין ...

tallevi
24-08-17, 00:10
לא מסכים אתך בועז,

אני מבלה בכביש 6 די הרבה ומה שאני רואה שבגלל זחלנים שנוסעים על שמונים בנתיב הימני ומאלצים את המשאיות לעקוף, פלוס זחלנים אמיצים שעוקפים בעוז את המשאיות בנתיב הימני, עקיפה שנמשכת נצח!! (בוא נגיד שאם המשאית נוסעת מהירות של 100 קמ"ש, הזחלנים עוקפים במהירות שיא של 100.5 קמ"ש...), נוצרות הפרעות התנועה שאתה מדבר עליהן. שים לב שבקטעים שיש האטה בתנועה, זה כשיש משאיות - אבל הן בנתיב הימני!!
נכון, ישנם גם מקרים של משאיות כבדות שיוצאות לעקיפות לא מועילות...אבל זה לא קורה הרבה וזאת באמת לא הבעיה.

אלדד,

לא ברור מדבריך מה סעיף העבירה ומה התקנה הרלבנטית אומרת בדיוק. תסתכל על הדו"ח ותראה על איזו תקנה הסתמך השוטר.
במידה ואחרי שתבין אותה לעומק עדיין תחשוב שלא היתה הצדקה לדו"ח, גש למשפט ותנסה לשכנע את השופט שהדו"ח אינו מוצדק בנסיבות שהיו. בטח שלא משתלם לדבר עם עו"ד בשביל דבר כזה (הקנסות שלהם יגרמו לחשוב שדווקא מר שוטר הוא בסה"כ בחור נחמד אחרי הכל....).

טל.

six 4 life
24-08-17, 00:24
בין 3 וחצי ל7 וחצי בערב זו השעה של הציידים הכי מחוננים של מתנ"א והם עובדים חזק על איילון בין ראשון-חולון להרצליה. התפקיד שלהם הוא לחלק כמה שיותר דוחות בכמה שפחות זמן במסגרת שעות העומס - עדיפות גבוהה לעבירות "איכות" ודוחות גבוהים + נקודות, והם אומנים בזה.
הם לא עוברים יותר מ50-100 מטר בין עצירת רכב אחד לרכב העצור הבא ברוב המקרים. עוד לפני שעצרת עצירה מלאה הם כבר שלפו את הסעיף הכי יקר שאפשר להלביש עליך מהמחשב שדמה אפילו באופן מרוחק למה שעשית וכבר ממלאים את פרטי הדו"ח במחשב לפני הדפסה.
הם כל כך יעילים וממוקדי מטרה שכבר תוך כדי מסירת הדו"ח לרכב התורן שנעקץ, הצייד-נהג של הניידת כבר נמצא בD וכבר סימן את הרכב הבא, וכך הלאה.
רואים אותם בפעולה כל הזמן בשעות האלו, 99% מהמקרים על הטויוטה אוונסיס של מתנ"א, עם תפקיד אחד וברור והם ממלאים אותו ביד רמה.
יש צוותים כאלו שעובדים חזק בשעות האלו גם בגהה, לרוב רק שוטר אחד בניידת, איזורי ראשון - רעננה.
קבלני דו"חות מקצוענים.

איל מ
24-08-17, 09:47
התקנה היא שלרכב מעל 4 טון אסור לנסוע בנתיב השמאלי (הניסוח בחוק קצת אחר).
היה כאן שרשור בדיוק על זה, של בחור עם פולסייז שהתלונן שברגע שאיזה טמבל נוסע לאט באמצעי הוא תקוע, כי אסור לו לעקוף על השמאלי, ומימין זאת עקיפה מימין.
לא מצאתי את הפוסט. אולי איזה יצדיק ימצא ויקשר.

tallevi
24-08-17, 09:50
אם מדובר על עבירות כמו ירידה לשוליים, נסיעה באי תנועה, מעבר בין נתיבים ללא איתות, הפרעה לתנועה והכי חשוב שימוש בסלולארי תו"כ נהיגה - אז אני מחזק את ידיהם. שיבורכו וכן ירבו.
תבין, לפעמים מדובר על נבלה וטריפה....

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

katsirz
24-08-17, 10:17
לא חשבת שהמדינה תוותר על הכנסות ממיסים על הפולסייז בלי לאתר מקור הכנסה אלטרנטיבי?

tom1105
24-08-17, 13:35
לרכב מעל 3.5 טון אסור לעקוף רכב עוקף... משמע בכביש של 3 נתיבים אסור לך להיות בשמאלי...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ruby572
24-08-17, 15:38
כעקרון החוק התכוון לאסור על רכב איטי /כבד וכו' לעקוף רכב עוקף.
זה הנוסח המדוייק: (תקנה 47 (ח) לתקנות התעבורה).

"נוהג רכב לא יעקוף רכב עוקף אלא אם הכביש חד סתרי או בכביש שהותרה בו העקיפה לפי תמרור או לפי הוראות תקנות אלה ויש בו יותר משני נתיבים באותו כיוון נסיעה. לעניין זה לא יבוא במנין הנתיבים נתיב שיועד לתחבורה ציבורת.
הוראות תקנת משנה זו לא יחולו על אוטובוס למעט אוטובוס זעיר, ועל רכב מסחרי או על רכב עבודה שמשקלם הכולל עולה על 3500 ק"ג ורכב כאמור לא יעקוף רכב עוקף בכל דרך."

כנראה שהושר נתן לך דוח לפי סעיף 2562 (סעיף פנימי משטרתי- חנ"א)
"נהגת ברכב הנ"ל ועקפת רכב עוקף בכביש דו סטרי / חד סטרי שאין בו יותר משני נתיבים, בניגוד לתקנה 47 (ח) לתקנות התעבורה"

וכמובן שיש למשטרה טעות בנוסח כי בכביש חד סטרי שאין בו יותר מ2 נתיבים אי אפשר לעקוף רכב עוקף...
והתקנה מסייגת מראש שזה לא חל על דו סטרי.
מה גם בכביש בו אתה נסעת (איילון) יש יותר מ2 נתיבים.

תנסה לראות לפני הכל מה כתב השוטר בדוח - כי זה הבסיס לכל טענה שתרצה להעלות.

דור אריאל
24-08-17, 17:29
אני לא יודע אם מצלמת דרך הייתה עוזרת לך אבל עם השוטרים היום חייבים מצלמה כזאת ,

לפני שנה שוטר ניסה לתת לי דו"ח על אי מתן זכות להולך רגל במעבר חציה , אני ראיתי מרחוק את האישה והיא פשוט הסתובבה שם ולא התכוונה לעבור , שהתקרבתי היא גם הייתה עם הגב אל העבר ,

בהתחלה קצת שיחקתי עם השוטר ושאלתי אותו מה הוא ראה , והוא התחיל לספר לי שהיא כבר הייתה על רגל על הכביש ולא נתתי לה זכות קדימה,

שגיליתי לו שהכל מצולם והוא הבין שהוא נפל ושיחרר אותי

יש בימים האחרונים באינטרנט סרט של נהג אוטובוס שעוצר ליד נהגת ששוטר עצר אותה כביכול על אי עצירה בעצור ובסרט של הנהג רואים שהיא עצרה והוא בכלל לא רואה את הקו עצירה מהמקום שהוא עמד בו..

דור אריאל
24-08-17, 19:29
הסרטון של נהג האוטובוס מאתמול

https://www.facebook.com/scoops.rotter.net/videos/1442994695750047/

אביב3
24-08-17, 20:03
ומי אמר שהשוטרת באה לדחוף דוח על אי עצירה בתמרור עצור?

דור אריאל
24-08-17, 20:20
1. נהג אוטובוס בטח מכיר את המקום ועל מה עוצרים
2. ברגע שהוא אמר שיש לו מצלמה השוטר שיחרר אותו

avikkllk
24-08-17, 20:27
העניין הוא לא הקנס אלא הנקודות
גש לבית משפט.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

wonderd
25-08-17, 08:58
הסרטון של נהג האוטובוס מאתמול

https://www.facebook.com/scoops.rotter.net/videos/1442994695750047/

נהג אוטובוס תותח! כן ירבו כאלה.
אם השוטרת הייתה קצת יותר חכמה היא הייתה נותנת לאוטובוס דוח על הפרעה לתנועה.. אבל הוא כנראה בלבל אותה קצת..
ככה זה - עם של תחמנים - גם השוטרים תחמנים לא קטנים, מתערב איתכם שהם עומדים שם בכוונה - קרה לי מקרה זהה בכניסה הצפונית לטבריה לפני כמה שנים באמצע הלילה ולא היתה לי שום דרך להוכיח שעצרתי.

zerez
25-08-17, 09:58
העניין הוא לא הקנס אלא הנקודות
גש לבית משפט.

רק שלפי התיאור שלו נראה הוא באמת עבר על החוק וגם אם השוטר חיפש קורבן ורשם דוח קטנוני ולא מוצדק זה לא יעזור לו בבית משפט.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

avikkllk
25-08-17, 10:18
נכון לא חייב לוותר על הדוח אבל אפשר להמיר אותו לאזהרה
או מנגד להגדיל קנס ולהוריד נקודות

tallevi
25-08-17, 23:02
אין רלוונטיות לעניין העקיפות ברגע שמדובר בעומס תנועה שהרי לא מדובר על עקיפה כלל. כל הנתיבים עמוסים ונוסעים פחות או יותר באותה המהירות, על איזה עקיפה מדברים פה ??
אין מצב שלא הייתי הולך למשפט.

טל.

amitaikl
26-08-17, 05:54
אין רלוונטיות לענין המהירות בנושא העקיפה.
החוק ברור: לרכב מעל 3.5 אסור לעקוף רכב עוקף.

tallevi
26-08-17, 12:08
אין רלוונטיות לענין המהירות בנושא העקיפה.
החוק ברור: לרכב מעל 3.5 אסור לעקוף רכב עוקף.תגדיר עקיפה...החוק גם ברור לגבי עקיפה מימין-אסור! אז למה לא נותנים דו"ח לכל נוסעי הנתיבים הימניים בפקק כאשר הם במקרה, בקטעים מסויימים וברגעים מסויימים מתקדמים מהר יותר מרכב הנמצא משמאלם, רוצה לומר-עוקפים???

אני יודע שבמקרה הספציפי הזה - עקיפה מימין -האיסור מתבטל ברגע שיש תנועה, ותנועה יכולה להיחשב כעוד רכב אחד בשיירה (בנוסף אליך ולרכב הנעקף).

תוסיף על זה שהסעיף הקיים אינו מעודכן לימינו אלא מכוון לרכבי המשא משנות השישים של המאה הקודמת שהגיעו למהירות מקסימלית של 80 קמ"ש, ואינו מתאים למציאות המתפתחת של ימינו.

לדעתי זה מתחייב להציג את הטענות האלו לשופט שחי בתוך עמו ולתת לו לקבוע אם הדו"ח מוצדק או לא.

טל.

amitaikl
26-08-17, 12:29
טל, ההגדרה של עקיפה ברורה וברור גם החוק: אסור לעקוף רכב עוקף, אלא במקרים המפורטים ולרכב מעל 3.5 אסור.
במקרה של פקק אכן איסור עקיפה מימין לא נאכף, כיון שלא ניתן להגדיר מי עוקף. לדעתי יש גם פסיקה בנושא.
בכל מקרה, פות"ש אומר שהיה פקק והוא נסע בנתיב הימני ביותר. השוטר מילא את תפקידו. נכון, לצדד במשטרה זה לא פופולרי, אבל כשצריך להגיד שהם עושים עבודה טובה אז למה לא?
גם פה, כל המצודדים בפות"ש אומרים לו ללכת לבית משפט כדי להמיר נקודות בקנס, הרי העבירה ברורה.
ודרך אגב, אני נוסע כל בוקר וכל ערב בכביש 6 ורואה רוצחים יושבים ליד ההגה ומסתכלים בטלפון. הגדיל לעשות בן ז++ה אחד שנסע עם לפטופ פתוח. ואחת לשבוע שבועיים מתלבשת משטרת התנועה עם אופנועים על כביש 6, כולם עם מצלמות קסדה ומחפשים את הרוצחים האלה. וטוב שכך!
אחת הבעיות במדינה שלנו שלקחו את המשטרה הקלאסית והפכו אותם ללוחמים בטרור. כתוצאה מכך האזרח מקבל שירות פחות טוב. אם המפכל הנוכחי (שכרגע אני ממש לא מתרשם ממנו) החליט כי אוכפים קלה כחמורה ועל ידי כך מחזירים קצת כבוד ויראה כלפי המשטרה - אחלה.
רק רוצה להזכיר לך כי ב15-20 שנה האחרונות מסתובבים פה יותר ויותר אנשים שרגילים לצרוח על הגננת/מורה/מפקד בצבא עם ההורים שלהם או בלעדיהם. אז אם המפכל החליט קצת ליישר אותם, אז סחתיין.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

amitaikl
26-08-17, 12:55
"תוסיף על זה שהסעיף הקיים אינו מעודכן לימינו אלא מכוון לרכבי המשא משנות השישים של המאה הקודמת שהגיעו למהירות מקסימלית של 80 קמ"ש, ואינו מתאים למציאות המתפתחת של ימינו."

בוא תסע איתי בין יקנעם למחלף אליקים בבוקר, תראה איך משאית עוקפת ב81 קמ"ש משאית שנוסעת 80 קמ"ש ותדבר איתי על המציאות המתפתחת של ימינו

polar bear
27-08-17, 12:25
האם המציאות המתפתחת גורמת לכך שלמשאיות אין שטח מת? { ואם רוצים אפשר לדבר ספציפית על השטח המת שיש לפורד המדובר מלפנים ומימין }

elephant man
27-08-17, 12:33
שיטת מצליח מכיר?

tallevi
27-08-17, 22:08
"תוסיף על זה שהסעיף הקיים אינו מעודכן לימינו אלא מכוון לרכבי המשא משנות השישים של המאה הקודמת שהגיעו למהירות מקסימלית של 80 קמ"ש, ואינו מתאים למציאות המתפתחת של ימינו."

בוא תסע איתי בין יקנעם למחלף אליקים בבוקר, תראה איך משאית עוקפת ב81 קמ"ש משאית שנוסעת 80 קמ"ש ותדבר איתי על המציאות המתפתחת של ימינו

מגיע גם לשם, די הרבה, טור המשאיות בנתיבים הימניים דרך קבע ואם כבר הם נאלצים לעקוף, זה בד"כ בגלל איזה אישעםאוטו שזוחל בנתיב הימני על 60...
אבל זה לא קשור למה שכתבתי. אני התייחסתי לקביעה שכל רכב מעל 3.5 טון הוא בהכרח עגלה שזוחלת על 80 ומפריע לתנועה לפי התקנה וזה לא מציאותי. עובדה. מה לא ברור?

טל.

tallevi
27-08-17, 22:15
האם המציאות המתפתחת גורמת לכך שלמשאיות אין שטח מת? { ואם רוצים אפשר לדבר ספציפית על השטח המת שיש לפורד המדובר מלפנים ומימין }לא, וזה לא קשור למה שרשמתי, אבל היא גורמת לכך שיש היום רכבים שהם מעל 3.5 טון וממש לא ניתן לייחס להם את מה שמייחסת להם התקנה הארכאית הנ"ל.

טל.

tallevi
27-08-17, 22:54
טל, ההגדרה של עקיפה ברורה וברור גם החוק: אסור לעקוף רכב עוקף, אלא במקרים המפורטים ולרכב מעל 3.5 אסור.

תתייחס למצב של פקק תנועה.

במקרה של פקק אכן איסור עקיפה מימין לא נאכף, כיון שלא ניתן להגדיר מי עוקף. לדעתי יש גם פסיקה בנושא.
בכל מקרה, פות"ש אומר שהיה פקק והוא נסע בנתיב הימני ביותר. השוטר מילא את תפקידו. נכון, לצדד במשטרה זה לא פופולרי, אבל כשצריך להגיד שהם עושים עבודה טובה אז למה לא?

ראה אחת מהתגובות שלי אחורה.

גם פה, כל המצודדים בפות"ש אומרים לו ללכת לבית משפט כדי להמיר נקודות בקנס, הרי העבירה ברורה.
ודרך אגב, אני נוסע כל בוקר וכל ערב בכביש 6 ורואה רוצחים יושבים ליד ההגה ומסתכלים בטלפון. הגדיל לעשות בן ז++ה אחד שנסע עם לפטופ פתוח. ואחת לשבוע שבועיים מתלבשת משטרת התנועה עם אופנועים על כביש 6, כולם עם מצלמות קסדה ומחפשים את הרוצחים האלה. וטוב שכך!

טוב, לקרוא לכל מי שרק מסתכל על הטלפון רוצח זה קצת מוגזם בלשון המעטה. תגיד, שאתה נוסע עם ווייז או גוגל מפס, אז גם אתה נחשב רוצח??

אחת הבעיות במדינה שלנו שלקחו את המשטרה הקלאסית והפכו אותם ללוחמים בטרור. כתוצאה מכך האזרח מקבל שירות פחות טוב. אם המפכל הנוכחי (שכרגע אני ממש לא מתרשם ממנו) החליט כי אוכפים קלה כחמורה ועל ידי כך מחזירים קצת כבוד ויראה כלפי המשטרה - אחלה.

אז שיתחיל באכיפת החמורה!! לדעתי האכיפה בנושא התנועה מוגזמת ומקבלת משאבים גדולים רק בגלל שהיא מתגמלת היטב... (אני מקווה שאתה לא ילד ואתה כבר מבין שהאכיפה היא לא הפתרון לקטל בדרכים. זה לא עבד, זה לא עובד, וזה לא יעבוד. הפתרון הוא בחינוך, בשינוי ההתנהגות של כולנו כחברה, בתהליך ארוך ויסודי של חינוך מגיל קטן (שלא יקרה....)), מה לגבי אכיפה של עבירות רכוש?? רכוש התושבים בישראל הוא הפקר!! מה לגבי אכיפה בנושא הפשיעה, ראה מה קורה בצפון, כנופיות שגובות דמי חסות לעיני כל, באור יום ובחוצות העיר. היכן השוטרים הגיבורים כאן??
ראה מה קורה בדרום, השתלטות על שטחים אדירים על ידי הבדוואים ונראה אותך מדבר איתם, איפה האכיפה שם?? ראה השתלטות גופים עבריינים על חופים. ראה דקירות וקורבנות כל סופ"ש במקומות בילוי ומועדונים, נערים מסתובבים עם סכינים חופשי. רק בלתת דו"חות המשטרה עושה עבודה טובה?? תחשוב למה! (רמז, אמרתי את התשובה קודם...).

רק רוצה להזכיר לך כי ב15-20 שנה האחרונות מסתובבים פה יותר ויותר אנשים שרגילים לצרוח על הגננת/מורה/מפקד בצבא עם ההורים שלהם או בלעדיהם. אז אם המפכל החליט קצת ליישר אותם, אז סחתיין.

אם כבר רוצים להתפזר...

טל.

amitaikl
27-08-17, 23:18
טוב, לקרוא לכל מי שרק מסתכל על הטלפון רוצח זה קצת מוגזם בלשון המעטה. תגיד, שאתה נוסע עם ווייז או גוגל מפס, אז גם אתה נחשב רוצח??

לא, זה לא מוגזם.
וכשאני נוסע עם וויז אז יש הכוונה קולית.
סע פעם מאחרי רכב וכשהוא מתחיל "לטייל" בתוך הנתיב, תעקוף ותראה איך הנהג עם הפנים בתוך הנייד.

אכיפה זה גם סוג של חינוך. ברור, חותך וחד משמעי. לא הבנת שלנסוע 90 קמ"ש בתוך העיר זה אסור, אז שלילה והורדה של הרכב מהכביש יבהירו לך את זה.

ולגבי רכבים של 3.5 טון - כמה מהם אלו פורדים/דודג'ים/שברולטים חדשים וכמה הם משאיות שסוחבות טונות של מטען?
אז בעיני החוק הזה עדיין רלוונטי

-->