PDA

צפייה בגרסה מלאה : עומד לפני רכישה דיסקברי 3

shaulyb
28-08-17, 19:11
ערב טוב לכולם..
מסיבה לא ברורה - הבטן זימנה לי רכישה של דיסקברי 3 שנת 2009 דגם S.
אשמח לקבל את דעתכם במספר נושאים:
* הרכב עם 260000 ק"מ. האם הרכב אמין מבחינת מחלות וכיו"ב או שזה הקילומטראז' שבו אני קונה רכב וכל המחלות ועייפות החומר מתחילות?
* לפני שאקח לבדיקה - למה עלי לשים לב? (אני חדש לגמרי בתחום רכבי השטח ולכן לא ממש יודע היכן הן נקודות התורפה שכואבות בכיס אם לא שמים לב אליהן).
* האם יש מישהו שיכול להמליץ לי על מכון בדיקה מהימן שיודע לבדוק את כלל המכלולים ברכב הנ"ל? עדיפות לאיזור הצפון כי שם נמצא הרכב.
* מהיא סביבת המחירים של רכבים אלה יחסית למחירון? אציין כי הרכב מגיע עם תוספות רבות שלא מופיעות כברירת המחדל של דגם זה במחירון, כגון שנורקל, ריפודי עור ועוד..
* שאלה לסיכום - הרכב ישמש אותי בעיקר לנסיעה יומיומית, ולעיתים דיי נדירות (אולי אחת לחודש) בשטח. מהן עליות התחזוקה של הרכב הזה? האם צריך להכין כיסים נפוחים לפני כל טיפול או קלקול? מישהו יכול לתת לי אינדיקציה לגבי צריכת הסולר שלו?

מודה לכל מי שיענה, ומתנצל על שאלות התם והחפירה

איל מ
28-08-17, 20:16
אם אתה מתכנן לטפל במוסך אז כן, הרבה הוצאות. הרבה בעיות חשמל, ומוסך שלא מכיר את הרכב (כולל במרכזי) עלול לגרום להוצאות כבדות בלי לעלות על הסיבה האמיתית.
אם גרשון ירצה להעלות כאן רשימה מפורטת זה יהיה מבורך (למרות שבטח הוא יעחה רשימה של קללות על הרכב (-; ).
בכל מקרה הנתונים הנמוכים יותר של הדיסקו 3 סבלו מקצת יותר תקלות.

נמרוד
28-08-17, 20:35
לא מומלץ בתור רכב למתחילים. על זה אני חושב שיש קונצנזוס.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

IlanHadar
28-08-17, 21:05
כיסים נפוחים מאוד, ביותר, המון, כסף כמו מים (מקווה שברור מספיק) זה רכב למי שממש מבין ויודע איך לא להסתמך על מוסכים.

ASIS
28-08-17, 21:31
רכב מדהים נקודה,
מדהים אותך כל פעם מחדש בעלות האחזקה שלו.

בשנה וקצת שהחזקתי מודל 08, בטיפול במוסך מורשה,
הוצאתי בסביבות 2500 בממוצע לחודש.

יקר, כואב ובעיקר מ ת ס כ ל - לא נשאר,כמעט,תקציב לטייל איתו.

ירידת ערך גבוהה מאוד, בערך כמו המניה של טבע בזמנים קשים.

shaulyb
28-08-17, 21:38
לא הבנתי. אז ממליצים או לא? :))))
תודה רבה לכל המגיבים ותודה ענקית לגרשון שנתן לי סקירה אמיתית על היצור הזה. אני חושב שאני עדיין לא עשיר מספיק לאוטו כזה לצערי

אבנר ברוך
29-08-17, 04:16
חפש ברשת בעיות עם גל הארכובה ותגיע למסקנה לבד.

איל מ
29-08-17, 16:33
לא הבנתי. אז ממליצים או לא? :))))
תודה רבה לכל המגיבים ותודה ענקית לגרשון שנתן לי סקירה אמיתית על היצור הזה. אני חושב שאני עדיין לא עשיר מספיק לאוטו כזה לצערי
רוצה להחזיר קצת לקהילה?
סכם לנו בקצרה מה להבנתך מגרשון, הן הבעיות העיקריות של הרכב.
בתור מפלצת מוצצת, אין הרבה אנשים כאן עם הרכב הזה.

נדב ש.
29-08-17, 18:25
חבר קרוב מחזיק אחד כזה כבר שנה+, השד לא נורא בכלל, מטפל לבד, חלק מהחלפים מזמין מג׳קי וחלק מחו"ל.

אבנר- לגבי תקלה בגל ארכובה שהעלת, לא ידוע לי משהו כזה, כן יש תקלה שכולם מכירים במשאבת שמן שמחוברת לטיימינג שבקריסה שלה עלול לגרום להרס מנוע שלם, החלפה באחת מחוזקת או חדשה כל 150-200k ק"מ פותרת להבנתי את התקלה הזאת.

איל מ
29-08-17, 19:40
קראתי קצת בפורום הדרומאפריקאי לגבי זה.
יש כמה מקרים שזה קרה אחרי החלפת טיימינג אבל,
לפי אחד החברה שם (שיש לו מוסך לנדרוברים, וחבל שכאן בפורום חסרים כאלו), יש בעיה במיסבי הקצה של הקראנק. אלו האחרונים, נתפסים בעקבות שימון לא טוב ואז הקראנק גוזר את עצמו.
כנראה הגורם לבעיה הוא שלמיסב אין שגם או משהו אחר המונע סיבוב עצמי וקורה שהבית שלהם זז, ואז חריר השמן לא עומד מול החריר מקביל בבלוק, ובעצם אין שימון. בנוסף, אין פתחי שירות ואבחון נעשה בפתיחת מנוע מלאה.

אגב, המנוע הוא כנראה מפיתוח של פיג'ו סיטרואן (מפתיע) ונעשה בו שימוש ברכבים מסוימים של פורד (מה שעלול להסביר איך הוא הגיע ללנדרובר).
עוד לא היה לי זמן לחפור לגבי פתרון שהוזכר שם, מקווה שבהמשך.
אומר שוב- זאת רק בהסתמך על קריאה בפורומים בחו"ל, ובשום פנים אינני בעל מקצוע או נסיון אישי בדיסקו 3. אם בעלי הידע ירצו לשתף זה יהיה מבורך (אהמ.. אהמ..).

IlanHadar
29-08-17, 19:51
למי שחושב על מפלצת מוצצת, לנד רובר, ג'יפ או אחר כדאי לצפות בסרט המבדר שוב:

https://youtu.be/FvJCCoLoKRA

העלויות של הלנד רובר הן הבעיה, אפשרי להחזיק מפלצת אם יודעים להביא חלקים וללכת למוסכים הנכונים.

נדב ש.
29-08-17, 20:27
אבנר-מחילה ממך, אחרי קריאה בפורומים בחו"ל אכן יש איזה שהיא בעיה שם.

אייל-עדיין לא הצלחתי להבין מה בדיוק הבעיה כי כל אחד אומר משהו אחר, למשל על חוסר של ליטר שמן במנוע זאת סכנה ויכול לגרום לאותה תוצאה של חוסר שימון לקראנק.

איל מ
29-08-17, 20:34
יש שם איזה אחד שנדחף לכל פורום ומציע טיפול מונע. כמובן שהטיפול הזה הוא תוסף ך שמן שהוא במקרה מוכר.... בכל מקרה הוא מסיט לא מעט דיונים
אגב,
העלויות של החלקים של לנדרובר לא שונות מאף suv מקביל. הבעיה היא כרגיל לקנות במקום הנכון.

ענבר
29-08-17, 22:31
דגם S המדובר הוא הדגם הפשוט ללא כריות אויר אלא קפיצי סליל רגילים כך שאין דליפות או בעיות בקומפרסור.
אבל גם אין את כל התוכניות לשטח ונעילה אחורית.

לגבי בעיית המנוע, למיטב הבנתי מדובר על סדרה בעייתית של משאבות שמן שכתוצאה מקריסת תושבת פולי טיימינג לא מחוזקת הולך מנוע.
ישנו טיפול מונע שניתן לבצע אם לא בוצע עדיין והוא החלפת המשאבה בדגם מעודכן ומחוזק.

אכן החלפים יקרים אבל בשביל זה יש את ג׳קי/הזמנה מחו״ל.

elephant man
31-08-17, 14:44
לגבי הזמנת חלפים מחו"ל, מציע לברר היטב מה מקבלים.
נתקלתי במקרים של מסנני דלק (לא ממותגים לנד-רובר) תואמי מקוריים שפשוט היו סתומים. חרירי מעבר הדלק בתוך המסנן פשוט לא היו.
משאבות לחץ גבוה- יש לשים לב שבעתיים. היצרן עדכן את המק"טים ואסר על התקנה של דגמים ישנים. יצרן המשאבות, מכר את המלאי שהיה לו ללא אחריות למשווקים למיניהם. התוצאה: מחירים זולים מאוד אבל, אם משאבה כזאת נטחנת פנימית...

צור
08-09-17, 06:52
לי היה דיסקברי 3
לא מומלץ כרכב ראשון.
הוא יעשה הכל בשטח אבל בתור רכב ראשון רק על צמיגים אתה תוציאי אלפי ( כן אלפי ) שקלים בשנה.
יש בעיה גם בארץ במנועים . סיפור של 70 אשח
אני נפרדתי מאחד.
ויש עוד רבים
תתכן גם בעיה בגיר ( אומנם הרבה יותר נפוץ ב 2 )
הרכב מדהים
אין לו מתחרים בנוחות .
גם בעבירות להדיוטות אין לו מתחרים.
תעשה תואר ראשון על טויוטה.
אחכ תגיע לחלום.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Gershon
10-09-17, 18:44
http://gershon.ucoz.com/index/suspension_and_axles/0-99
כאן דוגמאות שלדה/מתלים.....מי מהם ג 'יפ יותר או בכלל-המסקנות לכל אחד

-->