PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית זליגת זרם בפאג׳רו דאקר 2011

Muli
09-09-17, 19:34
שלום לכולם
לפני כחודש התקנתי מערכת דבל דין של פיוניר.
חזרתי הבייתה לאחר שנפרדתי מ3800₪ מאושר וטוב לב. בבוקר שלאחרי לא בניו הרכב ומכיוון שהמצבר היה מ2012 הנחתי שהמצבר עשה את שלו.
לאחר החלפת מצבר הבעיה לא נפתרה. מסתבר שהמערכת גונבת זרם. זה לאחר בדיקה שבמהלכה פורקה המערכת לא הנעתי יומיים את הרכב והרכב הניע.
הלכתי שוב למתקין חפר וחפר עוד יום שלם.
הגיע למסקנה שזהו פתר את הבעיה. היום שוב לא הניע הרכב.
יש לציין שכל מערכות החשמל ברכב תקינות.
משהו נתקל בבעיה כזאת??
אשמח ליעוץ כי אני כבר לא יודע מה זה. והרכבתי מערכות לא אחת ולא שתיים בחיי. ולא נתקלתי בבעיה כזאת.
אולי זה ספציפי בפאג׳רו?
תודה מראש חברים

boaz avrahami
09-09-17, 20:50
או שהמכשיר מקולקל או המתקין כנראה חאפר ולא חפר... [emoji6] ( אני מהמר על אופ׳ 2).

גם אם המכשיר לא תקין הדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה.
תבקש ממנו לערב חשמלאי מוסמך ושאתה תהיה נוכך בבדיקה.
קח בחשבון שכל ריקון מצבר מקצר ופוגע בחיי המצבר באופן אנוש!
אחר שהמתקין מסיים לדעתו לתקן את גניבת הזרם עבור אצל חשמלאי לבדיקה שזה אכן המצב .
עד אז נתק את הפיוז של הרדיו בשביל שהמצבר לא יגמר

הבדיקה היא קצרה ופשוטה ומתבצעת על ידי ניתוק קוטב מינוס מהמצבר ומדידה בי המצבר לקוטב המנותק.
לפי השאלות שלך אתה כנראה לא תדע לבצע לבד אבל זה להמחיש לך עד כמה הבדיקה פשוטה ומהירה.
גם המתקין אמור לדעת לבצע זאת אבל במצב הנוכחי לא הייתי סומך עליו...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Muli
09-09-17, 20:52
או שהמכשיר מקולקל או המתקין כנראה חאפר ולא חפר... [emoji6] ( אני מהמר על אופ׳ 2).

גם אם המכשיר לא תקין הדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה.
תבקש ממנו לערב חשמלאי מוסמך ושאתה תהיה נוכך בבדיקה.
קח בחשבון שכל ריקון מצבר מקצר ופוגע בחיי המצבר באופן אנוש!
אחר שהמתקין מסיים לדעתו לתקן את גניבת הזרם עבור אצל חדמלאי לבדיקה שזה אכן המצב .
עד אז נתק את הפיוז של הרדיו בשביל שהמצבר לא יגמר

זה כבר עשינו לצערי

boaz avrahami
09-09-17, 21:03
הפיוז?

אז חזור אל המתקין שימצא את הבעיה או שיחליף מכשיר. בסיום תבצע את הבדיקה אצל חשמלאי מוסמך שיתן אישור שזה אכן תקין.
אל תחכה לפריקה נוספת של המצבר

Muli
09-09-17, 22:55
תודה רבה. יבוצע

boaz avrahami
10-09-17, 01:11
אגב, תוודא איתו שהמערכת מקבלת הזנה מפלוס אחרי סוויץ ( לא כולל המתח הקבוע לשמירת הזכרונות).
ושיבדוק מה הצריכה הנוספת על המצבר של הרדיו כאשר הרדיו כבוי.

YoavZuri
08-10-17, 00:22
אף פעם לא הייתי צריך את זה עדיין (טפו טפו, חמסה) אבל אם היתה לי בעיה של זליגה - הדרך הראשונה שהייתי בודק את זה איתה זה זה:
https://www.amazon.com/Extech-AUT30M-Automotive-Current-Tester-Mini/dp/B00CDQ2D8Q

לבדוק מאיזה מעגל נמשך זרם עם סוויץ כבוי. משם הדרך לפתרון או לפחות לאבחון קצרה הרבה יותר.

Muli
08-10-17, 08:40
אף פעם לא הייתי צריך את זה עדיין (טפו טפו, חמסה) אבל אם היתה לי בעיה של זליגה - הדרך הראשונה שהייתי בודק את זה איתה זה זה:
https://www.amazon.com/Extech-AUT30M-Automotive-Current-Tester-Mini/dp/B00CDQ2D8Q

לבדוק מאיזה מעגל נמשך זרם עם סוויץ כבוי. משם הדרך לפתרון או לפחות לאבחון קצרה הרבה יותר.

נפתרה הבעיה במערכת הייתה גונבת זרם.
תודה רבה

-->