PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח חצה מעבר מים, נתקע, חברת הביטוח סרבה לשלם, בית המשפט חשב אחרת

amitaikl
12-09-17, 10:24
מעניין וחשוב לקרוא:
https://www.4x4.co.il/article/11494

אמל"ק: חצה מעבר מים ונרכב טבע. חברת הביטוח סרבה לשלם. בית המשפט קבע כי ניסתה להתנער מאחריות במגוון דרכים.

נמרוד
12-09-17, 11:17
המעבר הזה בחצר האחורית שלי. מדובר על גשר אירי (בטון) בשיפוע תלול יחסית (גובה 2.5-3 מטר להערכתי מתחת לשביל משני הצדדים). זורם כל השנה, אבל 300 מתוך 365 ימים עביר גם פרייבט. בחורף זורם יותר, עביר בג'יפ או טרקטור..

ואז יש כמה ימים של גשם אמיתי. כמו בתמונות הבאות, מצולמות מכפר יהושע לכיוון שדה יעקב. זה היה בינואר 2016, +100 מ"מ ביממה. אבל בכל שנה יש כמה שבועות שבהן העסק בלתי עביר באופן מוחלט. בתור זה שדוגם ומנסה את כל המעברים האלו בכל חורף, אני יכול להעיד שאפשר בקלות לטעות בהערכה לגבי גובה המים. ואז טוב שיש ביטוח :rolleyes:

116684
116685

six 4 life
12-09-17, 21:39
בביטוח רכב שטח בעל הנעת 4X4 באשר הוא, הואילה חברת הביטוח לגבות את הכסף עבור הביטוח המקיף - תשלם גם תשלם כאשר הרכב ניזוק בשטח, שהוא חלק מהשימוש הטבעי של רכב שטח בהגדרתו מראש. יש כל הזמן מקרים כאלו של חברות ביטוח שמנסות להתנער ממנועים שננעלו מטביעה בשטח, רכב שטבע כולו (נזקי חשמל ברמת טוטאלוס וכולי) בשטח, רכב שהתהפך בשטח ועוד. טרם נתקלתי בפסיקת שופט לטובת חברת הביטוח במקרים הנ"ל, וזאת כי ברור לכל שהרכב המבוטח הוא רכב שטח ונוסע בשטח וזה הקו המנחה שבית המשפט נוקט בו במקרים האלו.

איל מ
12-09-17, 22:57
כדי לא חס וחלילה להסתבך בהוצאת דיבה או משהו, יש חברות ביטוח זולות מאוד בעת חתימת החוזה. כשצריך מהן משהו, דבר אל הלמפה.
וראו זה פלא, שם אחד חוזר ועולה כל פעם....

GodsFather
12-09-17, 23:00
מאידך (ומבלי שקראתי את הכתבה ואו פס"ד), יכולה חברת ביטוח לטעון לקלות ראש ולהתפלפל על כך ארוכות עד לכדי התשה ולצאת מזה...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

boaz avrahami
13-09-17, 08:22
תראו, המקרה הספציפי הזה לא אמור מאוד לעניין אותנו.
מה שאמור לעניין אותנו הוא תופעה מתרחבת ומדאיגה שבה חברות הביטוח גוררות רבים מהמבוטחים לבית משפט בנסיונות שוא להתיש את המבוטח ולגרום לאלו שלא יכולים להמתין שנים לתקבולי הביטוח להאלץ ולהתפשר על פחות ממה שמגיע להם באמת.
דמינו חלילה שרכבכם בשווי 100 אלף שח או חס וחלילה הרבה יותר נפגע והוכרז טוטאל לוס.
עכשיו חברת הביטוח דוחה את התביעה כולה או חלקה ולוקחת אותך לטיול בבית משפט שיקח כמה שנים ולפעמים בדרך מציעה לך פשרה חלקית.
עו״ד קליר כבר שנים מעלה נושא זה לכותרות וטוב שכך.

לצד הפרקטי...
ישנו מדד חברות ביטוח לפי תשלום ( נערך על ידי משרד האוצר). אני מסתכל עליו מדי שנה אבל לא לגמרי מאמין בו.
מכל מקום כדאי שיהיה בתודעה.

http://haotzarsheli.mof.gov.il/Subject/Pages/The-Insurance-Service-Index.aspx

http://mof.gov.il/hon/Consumer-Information/ServiceIndex/Pages/Product_CarPropertyIns.aspx

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

amitaikl
13-09-17, 11:12
דוגמא מרגיזה מאירוע שהיה לחבר:
עשה תאונה, הרכב הוכרז ע"י השמאי של הביטוח כטואטל לוס.
כמה ימים אח"כ מתקשרים אליו מהביטוח ושואלים מספר ידיים של הרכב וקילומטראז', על מנת להעריך את שווי הרכב להחזר.
כמובן שאותן שאלות לא נשאלו כאשר נעשה הביטוח, כך שהפרמיה עבור שני כלי רכב מאותו סוג ושנתון עם יד 1 או עם 7 ידיים, עם 10K ק"מ או עם 500K ק"מ היא למעשה זהה.....

ytzur
13-09-17, 14:35
כששואלים כמה ידיים וקילומטראז' אם זה מתחת לממוצע מוסיפים מעל המחירון.
זה עובד לשני הכיוונים.
כך היה לי עם שירביט הנזכרת.

MMR
13-09-17, 20:31
זה עובד לשני הכיוונים.
כך היה לי עם שירביט הנזכרת.גם אצלי, המחירון 'עלה' בזכות הנ"ל ושירביט שילמו כמו שצריך למרות ששיגעו אותי בבירוקרטיה בדרך.
בנוסף איפשרו לי לרכוש את שרידי הרכב.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

danob
14-09-17, 08:12
זה עובד לשני הכיוונים.
כך היה לי עם שירביט הנזכרת.

וזה אפילו מופיע בפוליסה של המקיף עם דוגמא (לפחות אצלי)

-->