PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוסף לשמן גיר

דרור ברלי
07-10-17, 11:30
הסתובב פעם בשוק תוסף מצוין של JB (Justice Brothers) לשמן ממסרות/דיפ'
הגיע במין שפופרת פלסטיק לבנה אם אני זוכר טוב.

מישהו מכיר או יודע איפה ניתן להשיג?

או לחלופין תוסף לשמן ממסרות באיכות דומה?

עדיאל
07-10-17, 11:42
יש אצל דוטור מורי אם זכרוני לא מטעה אותי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
07-10-17, 12:08
צמיגי יבנה מחזיקים JB.

יש גם תוסף של פוליטרון (לשעבר פולדיין), שעשה מאד נעים לגיר ידני חורק של סובארו ישנה אצלי, ואצל נדב בצרוקי.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97812-%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9A-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%A0%D7%9B%D7%A0%D7%A1-%D7%A7%D7%A9%D7%94-%D7%A2%D7%93-%D7%A9%D7%94%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%9E%D7%9E%D7%99%D7% 9D?

Mushu
08-10-17, 11:21
אפשר לשאול מה הבעייה?
האם מדובר בממסרה ידנית או שמדובר בדיפרנציאל?

דרור ברלי
08-10-17, 11:49
גיר ידני של סופה AX15.

לאחרונה החלה מעין יבבה קלה מהגיר. לפני שבוע שדרגתי לטרנספר 241 ובמהלך פירוק הג'יפ ראיתי שהצד הפנימי של גשר הגיר רטוב מנזילת שמן גיר. כנ''ל צד שמאל של גוף הגיר החיצוני מטונף מנזילת שמן. קטנה אבל קיימת. הנזילה לא נראתה/הורגשה בשימוש יומיומי כי יש לי גשר של 241 שהוא למעשה גשר 231 שעובר התאמה/חיזוק בתע''ר שבמסגרתו נאטמים כל פתחי השירות שלו. להבדיל מהגשר המקורי אין בו פתחי שירות כלל והוא בנוי כמו קערה סגורה, ועל כן שמן שנוזל לא מטפטף ממנו. גשר הגיר בג'יפים האלה אוסף לא מעט חול, בוץ וג'יפה שסופגים את השמן שנזל. וככה אין טפטופים ומכיוון שהגיר עובד חלק וטוב כמו תמיד הייתי בטוח שהכל בסדר ולא בדקתי שמן....

בדיקת שמן בגיר הראתה שאכן חסר שמן.

הקיצר - כנראה שנסעתי מספיק זמן עם מפלס שמן נמוך מדי ואני חושש שדפקתי את אחד המיסבים הגיר. :(

הגיר עובד חלק כהרגלו. אין רעשים ואין חריקות. כל ההילוכים נכנסים חלק באצבע למעט רוורס שדורש חצי שנייה של סבלנות לפני השילוב כדי שלא יחרוק. אגב - ככה הגיר הזה היה תמיד ב-8 וחצי השנים שהג'יפ אצלי. נוספה רק אותה יבבה קלה.
גם הקלאץ' כבר קצת עייף והמיסב שלו כבר לא שקט לגמרי. המשאבות חדשות והוא מפריד ומצמיד מצוין אבל הדוושה קצת קשה וזה לא הכי תקין כי דוושת מצמד בסופה צריכה להיות קלה. אין לי טענות לקלאץ' - רק אצלי הוא עשה יותר מ-120K ק''מ וגם אצל הבעלים שהיו לפני כבר צבר וותק רציני (יש לי הסטוריה של הג'יפ) אבל היבבה הזו אינה רעש של מיסב לחץ. הלוואי שאני טועה וזה כן המיסב ש להקלאץ' שממילא יתחלף בקרוב...

יש ברשותי גיר הרבה יותר מעניין להחלפה/שדרוג שידרוש קצת התאמות כמו גם על הדרך כמובן החלפת מצמד קומפלט - אבל אין לי כל כך זמן כרגע לפרוייקט המעניין הזה שיחכה עוד קצת. עד אז אני אשלים שמן בגיר אחת לשבועיים-שלושה.
ברור לי שא םהיבבה מגיעה אכן מהגיר, שום תוסף בעולם לא ישלים את המיקרונים החסרים של מתכת במיסב המייבב, אבל אני רוצה להפחית במשהו את היבבה וגם להאריך ככל שאפשר את חיי הגיר הנוכחי עד שיגיע הזמן שיאפשר לי להשבית את הג'יפ לכמה ימים לצורך הצרחת הגירים.

asafk
08-10-17, 20:52
קודם כל ההרטבה / נזילה.
שטוף היטב.
ואז קח מפתח ופשוט הדק את כל ברגי הגוף של הגיר למומנט הדרוש. אתה לא יודע כמה גירים יורדים לשיפוץ וכל מה שהם היו זקוקים לו זה הידוק.

אסף.

-->