PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על ביטוח

עדי2020
25-10-17, 11:00
הבן שלי קיבל רישיון ואני מתלבט אם הביטוח שיש לנו כרגע מספיק. יש לנו עכשיו ביטוח חובה וצד ג' וזה הספיק לנו, אבל אולי עכשיו עדיף לעשות ביטוח מקיף? קראתי שביטוח מקיף מכסה גם נזקים לרכב של המבוטח, כמו התלקחות או התהפכות חס וחלילה, זה כולל גם דפיקות קטנות? וזה באמת ביטוח משתלם יותר? וכמה יותר יקר הביטוח המקיף של נהג צעיר מביטוח מקיף רגיל?

מאיר אלוני
25-10-17, 11:44
זה תלוי בערך הרכב, גם את הביטוחים הקיימים (חובה וצד ג') אתה צריך לשנות לכיסוי נהג צעיר.
בכל מקרה תקבל הצעות מחיר למקיף ממספר מקומות ותשווה, את ביטוח החובה תוכל לבדוק מי הכי זול במחשבון של משרד האוצר.

erezgur
25-10-17, 11:53
ברוך הבא לפורום,

שתי הערות טכניות שעשויות לעזור לך לקבל תשובה עניינית ומתאימה לצרכיך:
1. מידע שיכול לעזור למי שינסה לסייע לך - אולי סוג הרכב, הדגם, השנה וכו' - יכולים להיות משמעותיים לטובת קבלת החלטה שכזו. חבל שלא ציינת בהודעה הפותחת - נסה להוסיף את המידע הזה וכל פרט מידע אחר שעשוי להיות משמעותי להחלטה.
2. אם הכותרת הייתה "ביטוח רכב - האם כדאי לבטח בביטוח מקיף או להסתפק בצד ג'", או משהו דומה - זה היה ממקד את הבעיה שעליה דנים בשרשור זה ואולי היה מסייע לך לקבל תשובה מהירה יותר. "שאל על ביטוח" היא כותרת כללית מאד (תחשוב למשל מה היה קורה עם הכותרות היו "שאלה על רכב שטח" או "שאלה על נהיגה"... אני מניח שהבנת).

כעת לשאלות ששאלת:
1. ביטוח לנהג צעיר - העלויות גבוהות משמעותית ממה ששילמת עד עתה.
2. ביטוח לנהג חדש (אפילו אם הוא לא צעיר) - תוספת משמעותית מאד לעלויות.
3. האם כדאי לעבור מביטוח צד ג' לביטוח מקיף - בהנחה שלרכב שלך עדיין ניתן לעשות ביטוח מקיף (לא כל חברה מוכנה לעשות ביטוח שכזה לכל רכב - תלוי למשל בגיל הרכב ושוויו)... - זו שאלה כלכלית שבה אתה בודק את עלויות התוספת אל מול הסיכוי שיתרחש אירוע ביטוחי... נסה קודם להבין מה ההבדל בין העלויות ואולי תחליט שעבור רכב ישן ששויו נמוך יחסית, לא תרצה להוסיף אלפי שקלים לביטוח... - אתה מבין למה ציינתי למעלה שאם היו יותר נתונים, היה קל יותר לעזור לך.

zerez
25-10-17, 22:08
לביטוח מקיף יש השתתפות עצמית ואם אתה מגיש תביעה אז אתה מאבד את ההנחה על העדר תביעות (אם יש לך).
כך שלא כדאי להפעיל את הביטוח על כל שריטה והסכום שהביטוח ישלם הוא לא יותר מאחוז מסויים מערך הרכב לפי מחירון יצחק לוי בלי שום קשר לשווי השוק שלו.
אם מדובר ברכב שהמחירון נמוך אז, כניראה, שלא כדאי.

מצד שני ביטוח זה הימור, אם לא קרה כלום הפסדת ואם הרכב נגנב או שנהיה טוטל לוסט אז הרווחת.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

ש01
26-10-17, 11:17
תוספת לביטוח לנהג חדש גבוהה מאוד (3000 ש"ח +)
תעשה סקר שוק, ההבדלים בין החברות השונות מטורפים..
לדוג', ביטוח מקיף לג'ולייטה 2016 קיבלתי הצעות מחיר (מחירים מעוגלים, לא זוכר במדוייק):
אצל הסוכן שלי - 5000.
ביטוח ישיר - 12000
AIG 20000 (לא, זו לא טעות, בדקתי עם 2 נציגים שונים בשתי שיחות שונות)...
נפלתי מהרצפה לכיסא..

amitaikl
26-10-17, 13:50
אני תיכף מגיע לאותה סיטואציה - הבכורה בשלבים מתקדמים של לימוד נהיגה.
עשיתי בירור קצר על עלויות של חובה + ג' - הביטוח מכפיל את עצמו

erezgur
26-10-17, 14:04
תלוי גם בתסריט השימוש של הנהג החדש.
למשל, עבור נהג חדש שהוא חייל קרבי עם יציאות מועטות, בביטוח ישיר ניתן תמורת 50 שח להרחיב את הביטוח הרים לכל נהג למשך 4 ימים... עד 12 הפעלות כאלו בשנה.

תוכל לבדוק, אולי שווה כלכלית 12*50 כלומר 600₪ ורק אז להרחיב הביטוח...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

boaz avrahami
26-10-17, 19:39
נשמע על פניו שיותר כדאי לרכוש איזה רכב זול שישמש רק את הצעירים ולבטחו חובה וג׳ בלבד.

אגב, אצלנו בליסינג התוספת הזו היא רק כמה מאות שח ולכן כל מי שבצרה הזו מרחיב את הביטוח של הצמוד

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

-->