PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפורים לxl7

Nadir
02-11-17, 08:40
לפני שבועיים קניתי סוזוקי xl7 ואחרי כמה טיולים אני שוקל לעשות לו את השינוים הבאם:
הגבה של 2 אינצ' על ידי קיט של אולדמן או ירונמן (ביקורת על הבולמים תתקבל בברכה)
הגדלת גנטים ל18 אינצ' (במידה וזה לא פרוצדורה חוקית בעייתית מידי)
שנורקל
ושוקל להוסיף לו נעילה אחורית ואולי גם קידמית
נעילה אחורית no-slip ונעילה קידמית (אם אפשר) Lock-Right
ורציתי ביקורת על הנעילות כמה הם משפיעות בכביש אם אפשר לחבר אותן בבית עם טיפה ידע במכונאות ואיפה אפשר לעשות את השינואים האלה במחירים סבירים והוגנים

שגיא S
02-11-17, 09:18
אתחיל ואומר בזה שאין נעילה אוטומטית אחורית ל-XL7. ולא חושב שיש גם קדמית.
בנוסף, הגדלת קוטר הג'אנט ל-18, בהנחה שאתה לא משנה את הקוטר הכללי של הגלגל (אם אנחנו רוצים להישאר בגבולות החוקיות) - רק תפגע לך ביכולות השטח, תקטין את כמות הגומי בצמיג, ותפגע בנוחות ותגביר את הפגיעות של הרכב.
לגבי הגבהה - תבדוק אילו הגבהות מאושרות להתקנה על ידי מתקינים שרושמים לך ברישיון הרכב ותתחיל משם.

נמרוד
03-11-17, 08:38
חישוקים גדולים זה רע. השאיפה בשטח היא לצמיג גדול על חישוק קטן =דופן צמיג גבוהה והרבה אוויר. תשאר עם ג'אנט 16.

נעילה לרכב הזה בעייה - אני לא בטוח שיש את הנעילות שציינת בכלל. נדמה לי שגם כדי להתקין ARB יש צורך באיזו קומבינה.

לגבי הגבהות - שתי האופציות שציינת טובות ונותנות תמורה טובה. אולדמן נחשב קצת יותר איכותי וגם עולה יותר. גש למתקינים מורשים ותברר כמה עולה להתקין הגבהה ולרשום אותה ברשיון כולל הכל.

באופן כללי - אתה מתלהב אחרי שבועיים עם הרכב - מצויין! תהנה ממנו, תטייל, אל תמהר לשפוך כסף. XL7 רכב טיולים מצויין, מרווח ואמין, הגבהה וצמיגי שטח טובים בהחלט יעזרו, אבל זה לא בסיס למפלצת עבירות כפולת נעילות.

Nadir
03-11-17, 09:24
חישוקים גדולים זה רע. השאיפה בשטח היא לצמיג גדול על חישוק קטן =דופן צמיג גבוהה והרבה אוויר. תשאר עם ג'אנט 16.
צמיג מצויין לרכב הזה 245/75R16. מבחר גדול של צמיגים. גם 245/70R16 שזה נדמה לי מידה מקורית, יש צמיגים.

נעילה לרכב הזה בעייה - אני לא בטוח שיש את הנעילות שציינת בכלל. נדמה לי שגם כדי להתקין ARB יש צורך באיזו קומבינה.

לגבי הגבהות - שתי האופציות שציינת טובות ונותנות תמורה טובה. אולדמן נחשב קצת יותר איכותי וגם עולה יותר. גש למתקינים מורשים ותברר כמה עולה להתקין הגבהה ולרשום אותה ברשיון כולל הכל.

באופן כללי - אתה מתלהב אחרי שבועיים עם הרכב - מצויין! תהנה ממנו, תטייל, אל תמהר לשפוך כסף. XL7 רכב טיולים מצויין, מרווח ואמין, הגבהה וצמיגי שטח טובים בהחלט יעזרו, אבל זה לא בסיס למפלצת עבירות כפולת נעילות.

ככה חשבתי על הגדלת גנט בשביל "להרוויח" עוד 5 סנטימטר במרווח גחון אבל עוד פעם אם זה גורם לי לאבד מהכמות צמיג זה כבר פחות רלוונטי ואני יבדוק כמה אני יכול להרחיב את הצמיג
בקשר להגבה כרגע הצעות שיש לי זה ירונמן וקינג
והנעילות לפחות נעילה אחוריץ היא לא בשביל להפוך את הרכב לאוכל סלעים כמו רוביקון משופר אלה להוריד עוד "דאגה מהראש"

erezgur
03-11-17, 11:49
מחזק את ההמלצה הטובה של נמרוד.

אל תמהר לשפוך עשרות אלפי שקלים בשיפור XL7 לרכב עבירות.
התקדם בצעדים קטנים כיון שאם יתברר לך שזה הכיוון המושך אותך ואילו הטיולים אליהם אתה מצטרף - ייתכן ותגיע למסקנה שעדיף לבחור רכב מתאים יותר ואז רוב הכסף ששפכת על השיפורים הללו לא יחזור ביום המכירה.

amitaikl
03-11-17, 12:14
איירון מן מאושר להגבהה. בכל מקרה תעשה במקום שכבר רושם לך את זה ברישיון.
לגבי נעילה אחורית -
הXL7 מגיע עם מוגבל החלקה. המומחים טוענים כי הוא נשחק אחרי כמה שנים. עד לפני שנה (בדיוק!) היה לי כזה בן 10 או 11. הLSD עבד מצוין.
אבל גם אני הייתי חם על נעילה אחורית. חפרתי בפורומים מפה עד אוסטרלייה. אין נעילה אחורית. יש אפשרות לנעילה קדמית. קח בחשבון שיש כאלו שסרן קדמי ברזל וכאלו עם סרן קדמי אלומיניום. חשוב לבדוק מה יש לך לפני שאתה מזמין.
המידה הכי גדולה שיש היא 235/70/16. אין צמיגי שטח מלא המידה הזו נכון ללפני שנתיים.
לא ציינת נושא מיגון. חשוב מאוד. הרכב ארוך ונמוך, גם אחרי הגבהה. לא לזלזל במיגון מיכל דלק - הזוית נטישה נוראית. אם עובר לך בראש להתקין וו גרירה, אז אך ורק פריק.
הידית של תא המטען פריכה. החלפתי אחת מיד אחרי הקניה וגם החדשה התפרקה אחרי 3 שנים. ניתן לקנות בקלות בEBAY ולהחליף לבד, אפילו העליתי מדריך קצר איך לעשות את זה.
הרכב צמא לדלק, אבל מקבל באהבה מערכת גז. משמנת חובה, עדיף ידנית

117287

Nadir
03-11-17, 15:40
לגבי נעילה אחורית -
הXL7 מגיע עם מוגבל החלקה. המומחים טוענים כי הוא נשחק אחרי כמה שנים. עד לפני שנה (בדיוק!) היה לי כזה בן 10 או 11. הLSD עבד מצוין.
אבל גם אני הייתי חם על נעילה אחורית. חפרתי בפורומים מפה עד אוסטרלייה. אין נעילה אחורית. יש אפשרות לנעילה קדמית. קח בחשבון שיש כאלו שסרן קדמי ברזל וכאלו עם סרן קדמי אלומיניום. חשוב לבדוק מה יש לך לפני שאתה מזמין.
המידה הכי גדולה שיש היא 235/70/16. אין צמיגי שטח מלא המידה הזו נכון ללפני שנתיים.
לא ציינת נושא מיגון. חשוב מאוד. הרכב ארוך ונמוך, גם אחרי הגבהה. לא לזלזל במיגון מיכל דלק - הזוית נטישה נוראית. אם עובר לך בראש להתקין וו גרירה, אז אך ורק פריק.
הידית של תא המטען פריכה. החלפתי אחת מיד אחרי הקניה וגם החדשה התפרקה אחרי 3 שנים. ניתן לקנות בקלות בEBAY ולהחליף לבד, אפילו העליתי מדריך קצר איך לעשות את זה.

117287
מיגון קידמי ודלק יש לאוטו וכן הידית של הבגאז' שלו שבורה
לפי דעתי מוגבל ההחלקה שלו סיים את הקדנציה שלו מזמן
ובתור בעל רכב כזה מה שיפרת באוטו וכמה הוא שרת אותך בשטח ?

amitaikl
03-11-17, 17:16
מיגון קידמי ודלק יש לאוטו וכן הידית של הבגאז' שלו שבורה
לפי דעתי מוגבל ההחלקה שלו סיים את הקדנציה שלו מזמן
ובתור בעל רכב כזה מה שיפרת באוטו וכמה הוא שרת אותך בשטח ?הגבהתי, מיגנתי, שמתי צמיגים 50/50 וזה בערך מה שאפשר לשפר בגבולות החוקי.
להוציא הזנב הארוך שחייב נטישה איטית מאוד של מכשולים, הרכב היה פנטסי בשטח ובכביש.
אחד היתרונות הענקיים של הרכב זה שהתחזוקה הרבה יותר קרובה בעלויות לפרייבט מאשר לרכב שטח.
אישתי עשתה איתו כמעט 20000 קמ בשנה והוא מאוד מאוד נוח.

דרך אגב, לא ציינת איזו שנה הרכב...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Nadir
03-11-17, 17:39
הגבהתי, מיגנתי, שמתי צמיגים 50/50 וזה בערך מה שאפשר לשפר בגבולות החוקי.
להוציא הזנב הארוך שחייב נטישה איטית מאוד של מכשולים, הרכב היה פנטסי בשטח ובכביש.
אחד היתרונות הענקיים של הרכב זה שהתחזוקה הרבה יותר קרובה בעלויות לפרייבט מאשר לרכב שטח.
אישתי עשתה איתו כמעט 20000 קמ בשנה והוא מאוד מאוד נוח.

דרך אגב, לא ציינת איזו שנה הרכב...

הבנתי תודה רבה 😁
והרכב שנת 2004

Nadir
03-11-17, 19:17
בנוסף יש לי עוד שתי שאלות
שאלה ראשונה איך אני יודע אם הדיפרנצייל מוגבל החלקה עובד או שחוק ?
ולא יודע אם זה תקין לפורם אבל עלה רעיון לקנות גנט גדול יותר ולחרוג טיפה במידות שישמש אותי רק לטיולי שטח ולכביש לחזור לגנט הרגיל האם זה באמת יעזור לי או שזה סתם השקעה מיותר ?

amitaikl
03-11-17, 20:20
בנוסף יש לי עוד שתי שאלות
ולא יודע אם זה תקין לפורם אבל עלה רעיון לקנות גנט גדול יותר ולחרוג טיפה במידות שישמש אותי רק לטיולי שטח ולכביש לחזור לגנט הרגיל האם זה באמת יעזור לי או שזה סתם השקעה מיותר ?לגבי צמיגים:
1. זה לא חוקי
2. אם עוצר אותך שוטר שמשעמם לו זו הורדה מהכביש
3. אם חס וחלילה אתה עושה תאונה הביטוח יתנער ממך
4. יש להניח שתצטרך לעשות פינויים בטמבון ובכל הפלסטיקה שמסביב
5. זה חתיכת ניג'וס. לאחי היתה בזמנו ניבה עם שני סטים של צמיגים וג'אנטים (ככה הוא קנה אותה) - זה החזיק מעמד בדיוק סבב אחד ונשאר עם צמיגי שטח מלא

לגבי מוגבל החלקה: תרים את החלק האחורי וכששני הגלגלים באויר, בלם יד משוחרר ורכב בניוטרל סובב את אחד הגלגלים. אם מסתובבים בכיוון הפוך המוגבל החלקה עובד.
אח"כ אתה יכול לחבר מד מומנט ולמדוד מתי הוא נפרץ. יש איזה סרטון נחמד ביוטיוב שמסביר איך בדיוק לעשות את זה

Nadir
03-11-17, 20:29
...

- - - Updated - - -

לגבי צמיגים:
1. זה לא חוקי
2. אם עוצר אותך שוטר שמשעמם לו זו הורדה מהכביש
3. אם חס וחלילה אתה עושה תאונה הביטוח יתנער ממך
4. יש להניח שתצטרך לעשות פינויים בטמבון ובכל הפלסטיקה שמסביב
5. זה חתיכת ניג'וס. לאחי היתה בזמנו ניבה עם שני סטים של צמיגים וג'אנטים (ככה הוא קנה אותה) - זה החזיק מעמד בדיוק סבב אחד ונשאר עם צמיגי שטח מלא

לגבי מוגבל החלקה: תרים את החלק האחורי וכששני הגלגלים באויר, בלם יד משוחרר ורכב בניוטרל סובב את אחד הגלגלים. אם מסתובבים בכיוון הפוך המוגבל החלקה עובד.
אח"כ אתה יכול לחבר מד מומנט ולמדוד מתי הוא נפרץ. יש איזה סרטון נחמד ביוטיוב שמסביר איך בדיוק לעשות את זה

אוקי אז זה מסביר למה הגלגלים הסתובבו לי אחד מנוגד לשני על הליף במוסך אבל זה עוד לא זה כח בהצלבה מלאה/ איבוד אחיזה מלא של הגלגל השני המערכת לא עוזרת לך והגלגל מתחפר את נשמתו... או שאני לא עובד איתה נכון ?

assafy
03-11-17, 20:55
"לגבי מוגבל החלקה: תרים את החלק האחורי וכששני הגלגלים באויר, בלם יד משוחרר ורכב בניוטרל סובב את אחד הגלגלים. אם מסתובבים בכיוון הפוך המוגבל החלקה עובד."

האמנם? יגידו המומחים היותר גדולים ממני אבל מתוך הכרה של מבנה דיפ' רגיל זו ההתנהגות שאני מצפה לה בלי קשר למוגבל החלקה. זה מה שקורה גם ברכב שלי ואין לי מוגבל החלקה.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

איל מ
03-11-17, 21:32
אכן.
התנהגות של דיפרנציאל פתוח רגיל.
במוגבל החלקה צריכה להיות התנגדות לסיבוב כאשר הטרנספר בניוטרל וגלגל אחד תפוס.

DanK
03-11-17, 22:59
לאחר כמה שנים טובות בשטח עם מודל 2006 (זהה ל2004) להלן המלצתי:
1. הגבהה במתכונת שציינת.
2. צמיגים - מקסימים 235/70/16 (אני השתמשתי ב AT של BF).
מיגונים - ציינת שיש, חשוב מאוד.
3. נעילת דיפרנציאל - לא מצאתי, לא אחורית ולא קידמית (חיפשתי לא מעט בפורומים בחו"ל).
4. המוגבל החלקה עובד לא רע, רק תזכור שצריך להיות בתנועה מתמדת.
5. לא מדובר על רכב עבירות, אבל כשמבינים את המגבלות, הוא צולח אתגרים מפתיעים.
6. הכי חשוב - טייל הרבה, הרכב אוהב את זה!

דן.

Nadir
04-11-17, 08:48
לאחר כמה שנים טובות בשטח עם מודל 2006 (זהה ל2004) להלן המלצתי:
1. הגבהה במתכונת שציינת.
2. צמיגים - מקסימים 235/70/16 (אני השתמשתי ב AT של BF).
מיגונים - ציינת שיש, חשוב מאוד.
3. נעילת דיפרנציאל - לא מצאתי, לא אחורית ולא קידמית (חיפשתי לא מעט בפורומים בחו"ל).
4. המוגבל החלקה עובד לא רע, רק תזכור שצריך להיות בתנועה מתמדת.
5. לא מדובר על רכב עבירות, אבל כשמבינים את המגבלות, הוא צולח אתגרים מפתיעים.
6. הכי חשוב - טייל הרבה, הרכב אוהב את זה!

דן.
אוקי אני מתחיל להבין את הראש של הרכב זה לא בדיוק מה שרציתי ממנו אבל זה כן חשוב לגיפ ראשון
ובקשר לצמיגים חשבתי ללכת דווקה על הבריגסטון ואם אני ימצא אולי אני יוסיף לו נעילה קידמית.
דרך אגב כמה ההגבה עוזרת לאוטו ?
זה שיפור שעוזר לרכב לעבור טיפה יותר או שזה מונע תדפיקות הקטנות למטה ?

Nadir
04-11-17, 12:08
בקשר לצמיגים הbf ניראים פסיכים לשטח אבל הייתי בפנצריה שאמרה לי שזה יהיה כבד על האוטו ואמליצה לי על מקסיס ורציתי לדעת מה דעתכם על מקסיס ודן כמה הרגשתה שהצמיג הפריעה לך ?

erezgur
04-11-17, 12:09
אוקי אני מתחיל להבין את הראש של הרכב זה לא בדיוק מה שרציתי ממנו אבל זה כן חשוב לגיפ ראשון
ובקשר לצמיגים חשבתי ללכת דווקה על הבריגסטון ואם אני ימצא אולי אני יוסיף לו נעילה קידמית.
דרך אגב כמה ההגבה עוזרת לאוטו ?
זה שיפור שעוזר לרכב לעבור טיפה יותר או שזה מונע תדפיקות הקטנות למטה ?הגבהה אינה נעילה או הילוך כח או מנוע עזר. היא חשובה כדי להתגבר על מקומות בהם דרוש מרווח גחון גדול יותר...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
04-11-17, 15:24
זו התנהגות נורמלית של דיפרנציאל פתוח סטנדרטי.

נמרוד
05-11-17, 13:59

אני לא בטוח שיש שיטה מעשית לענות על השאלה הזאת. זה גם לא ממש משנה לך. הנהיגה ברכב עם מוגבל החלקה היא כמו ברכב עם דיפרנציאל פתוח, אם מוגבל ההחלקה עובד במידה כלשהי הוא יעזור, אם לא אז לא.

amitaikl
05-11-17, 19:37
לגבי מוגבל החלקה - מתקן את עצמי
כאשר החלק האחורי מוגבה ומסובבים את אחד הגלגלים, הגלגל האחר יסתובב לאותו הכיוון​ ולא כפי שרשמתי קודם

erangg
25-02-18, 17:12
לגבי נעילה אחורית -

117287

מנער קצת אבק מהשרשור - אצלי ברשיון (XL7 מודל 2005) כתוב רק מידת צמיג 235/60/16. גם בקובץ שמצורף להודעה למעלה כתוב רק 235/60/16. אפשר להרכיב 235/70/16 כמו שנכתב?

Nadir
25-02-18, 17:24
מנער קצת אבק מהשרשור - אצלי ברשיון (XL7 מודל 2005) כתוב רק מידת צמיג 235/60/16. גם בקובץ שמצורף להודעה למעלה כתוב רק 235/60/16. אפשר להרכיב 235/70/16 כמו שנכתב?
חוקית לא מעשית שאלה טובה

amitaikl
25-02-18, 21:28

בדקתי שוב אצלי. המידה ברישיון היא 235/60/16 ולא 70 כמו שנכתב. טעות סופר.
בכל.מקרה אני לא הצלחתי להעלות מידה בצורה חוקית.
במידה החוקית אין מבחר כמעט ואין בכלל שטח מלא

-->