PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיוע בהחלטה לשינוי מידת צמיג מ225X75R16

yaibinder
16-11-17, 18:34
שלום,
ברכב שלי (סאנגיונג אקטיון) מותקנים צמיגים במידה 225X75R16. במידה זו קיים מבחר רב של צמיגי כביש שטח.

הרכב הוא נמוך, ורציתי לשנות לאחת מהמידות המותרות כדי להרויח עוד סנטי וחצי שניים, אבל אני מעונין בצמיג AT. רוב הנסיעות הן על כביש אולם בסופ"שים ירידה לשטח, בעיקר שבילים וקצת טכני.

המידות אליהן מותר לי לשנות הן:
235X75R16 - אני מרויח עוד סנטי וחצי, אבל לא הצלחתי למצוא צמיגים למעט צמיגים של הנקוק שמגיעים בהרכבה מקורית על קיה סורנטו, ומוגדרים "שטח קל" - לא הצלחתי להבין את ההגדרה הזו ומה זה צמיגי שטח קל...
ועוד רביעיית קופר שמצאתי ברחובות אבל היא שמורה למישהו, ואפילו ליבואן אין. (אם יש למישהו קצה חוט על רביעיית צמיגים כביש שטח במידה זו - אשמח לשמוע)

255X60R18 - אני מרויח עוד שני סנטימטר, אבל מאבד מחתך הצמיג, ובנוסף אני נדרש להחליף ג'נטים.
גם כאן המבחר קטן יחסית למידה שהרכב נועל עכשיו, אבל מכובד יותר.

דרושה עצתכם - האם להחליף מידה, אם כן לאיזו? האם להישאר במידה שיש לי כעת ובחתך 75, בגלל מבחר הצמיגים?

תודה

Mushu
18-11-17, 15:52
היי,
שתי בעיות.
הראשונה, החלפת הג'אנטים ל 18" יהיה דבר קשה ויקר מאוד, לאקטיון יש מרווח ברגים במידה לא פופולרית ואין להשיג בארץ ג'אנטים AFTERMARKET עם מרווח ברגים, קדח מרכזי ואופסט שיתאים. רק ג'אנט מקורי.
השנייה, מידת הצמיגים הגדולה יותר בקוטר 16" היא כפי שראית בעצמך מידה לא פופולרית.

אני הייתי נשאר עם 225/75/16. יש מבחר צמיגים לא רע במידה הזו.

* נ.ב, עם 235/75/16 אתה מגביה את הרכב בסה"כ במשהו כמו 7 מ"מ. אם תיקח את המידה המאושרת ל 18" אתה מגביה ב 8 מ"מ.

agabay
18-11-17, 17:21
אתה יכול לשים גם את המידה השנייה של רקסטון? (255 70 R16)
אם כן יש שם יותר אפשרויות
בכל מקרה הייתי נשאר במידה שיש בה מבחר צמיגים ומוותר על הס"מ מרווח גחון

yaibinder
18-11-17, 17:48
תודה.
אאר עם המידה המקורית. אחליף השבוע לצמיגי AT.
ואחסוך להגבהה כמו שצריך...

-->