PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפורי ראסטה בראש טוב ...

ariela
18-11-17, 09:51
שלום לכולם,

לפני מספר חודשים רכשתי גיפ ראשון, הגיפ משמש את אשתי במשך השבוע ובסופ"ש לטיולים.
בהתחלה עשינו טיולי שבילים קלים עד קלים מאוד ולא הרגשתי צורך להחליף מיגון אבל כאשר המסלולים הפכו ליותר קשוחים התחלתי לחפש מיגון יעודי.
לאחר קריאה בפורומים והתייעצות עם חברים החלטתי שאני רוצה מיגון של ראסטה ועכשיו נשאר רק לחפש מתקין ולאחר מספר בדיקות בחרתי באחת הסנדאות הממותגות במרכז הארץ מתוך מחשבה שהתקנת מיגון היא משהוא די פשוט ובסיסי.

בזמן ההתקנה שהייתה אמורה לקחת שעתיים ראיתי שהמתקינים מתווכחים על הדרך בא צריך לבוא המיגון מרכיבים ומפרקים ושוב צועקים אחד על השני ושוב מפרקים, קצת דופקים עם פטיש ושוב מרכיבים. המחשבה היחידה שהייתה לי היא שכנראה טעיתי והתקנת המיגון היא לא כזו בסיסית ואולי המיגון של ראסטה בעייתי והייתי צריך לבחור במיגון של חברה אחרת.
עברו להן 4 וחצי שעות וההתקנה הסתיימה ואני יצאתי לדרך ממוגן ועם שקית מלאה בברגים עודפים שנשארו (נגיע לזה בהמשך).

בירידה הראשונה לשטח המיגון הרגיש חורק ובקשתי מהמדריך להסתכל לי על המיגון. התשובה שלו הייתה שמשהו לא נראה לו בסדר והציע לי ליצור קשר עם צדי מראסטה ולבקש בדיקה. עבורי לנסוע לראסטה זה יום חופש ולכן דחיתי את העניין והמשכתי לטייל להנאתי אבל התחושה שמשהו לא בסדר לא עזבה אותי והחלטתי בכול זאת לתאם איתם בדיקה.

מכיוון שגם רציתי להתקין מדרגות של ראסטה, לקחתי יום חופש ותיאמתי התקנה של מדרגות בסדנא בנתניה אחרת מזו שהתקנתי את המיגון, בדיקה של המיגון בגדרה והחלפת צמיגים בנס ציונה (יום עמוס :) ).
המתקין של המדרגות טען שההתקנה שלי בסדר גמור וחבל לי סתם לנסוע לגדרה אבל למרות ההמלצה שלו החלטתי לא לוותר וכן לנסוע.

שהגעתי לראסטה הרגשתי כמו ילד בחנות צעצועים, הסדנא שלהם נראית יותר כמו מפעל ייצור מאשר סדנא אבל הכל מסודר ונקי. קיבלו אותי ישר ללא כל המתנה וכעבור 5 דקות הרכב כבר היה על הליפט והקפה על האש. צדי ויואב עברו על ההתקנה והיה רגע שחשבתי שאולי הכול היה אצלי בראש ובאמת סתם נסעתי לגדרה אבל מהר מאוד התבררה לי התמונה הבאה:

המיגון חד משמעית הורכב בצורה לא מקצועית, לא נכונה ואף מסוכנת.
במיגון הגחון היו חסרים ברגים, הוא הורכב עקום מתחת לשפת הטמבון ולא מעליו.
מיגון הגיר גם הורכב לא נכון, הוא ישב מתחת למיגון גחון ולא מעליו, חסרו בו ספייסרים ובנוסף לא חוזק כראוי מה שהתגלה כמקור החריקות.
המיגון המקורי של מיכל אוריאה הורכב חזרה בצורה לא נכונה וממש ניזוק בנסיעות השטח.
מיגון הטרנספר ישב מעל מיגון הגיר ולא מתחתיו והחיבור נעשה בעזרת ברגים לא מתאימים.
שיא השיאים הוא דווקא מיגון מיכל הדלק אשר הורכב עם ברגים באורך הלא נכון מה שגרם להם ממש לגעת במיכל הדלק וכל מכה קטנה הייתה יכולה לחורר לי את המיכל ואף גרוע מכך.

העיקר שהרגשתי ממוגן ...

לקח להם שעה וחצי לתקן את כל הפגמים חוץ ממיגון אוריאה שאין דרך לתקן.

לסיכום התובנות שלי:

שקית עם ברגים ספייר אחרי התקנה היא בהחלט לא סימן טוב
המיגון הכי טוב בעולם לא שווה אם לא יודעים להתקין אותו.
לראסטה יש מוצר מעולה ושירות לקוחות מדהים ואני רוצה שוב להודות לצדי, יואב ואתי על היחס, המקצועיות והשירות החינמי שהם נותנים זה ממש לא טריוויאלי.
אם מתקין "מנוסה" טען שההתקנה מושלמת מה שהתברר כטעות, כמה עוד רכבים נוסעים עם מיגון שמותקן לא נכון ויוכל לפגוע ברכב במקום להגן?
אגב, בקשתי שיבדקו לי גם את ההתקנה של המדרגות ומצאו שהן גם לא מפולסות וגם שאחד הברגים לא היה מחוזק בגלל אום שההברגה שלו נטחנה. כנראה פשוט "שכחו" לספר לי בהתקנה.
נשאלת השאלה מדוע ראסטה לא עושים הדרכה למתקינים לפני שהם מוכרים להם? התשובה של צדי הייתה שלמתקינים של רכבים חדשים לפני מסירתם ללקוח הם כן עושים הדרכה אבל למתקינים מנוסים בסדנא ותיקה הם לא עושים הדרכה שכן הציפיה שלהם היא שמתקין מנוסה יודע לקרוא שרטוט טכני ותמיד יכול לפנות אליהם לשאלות בטלפון.

רמת האמון שלי בסוחרים מקומיים שגם ככה הייתה נמוכה כרגע שואפת לאפס, כל כך הרבה פעמים רימו אותי כמעט בכול תחום ובכול דרך אפשרית שבאמת גם שמגיע צדיק אני כבר לא מסוגל להאמין לו ובודק אותו בכול דרך אפשרית מה שכמעט תמיד מתברר כנכון.

כרגע על הפרק התקנה של הגבהות וגם שם סיפורים על סיפורים אבל את זה נשמור לפעם הבאה...

Asaf-a
18-11-17, 10:01
דרך אגב, על איזה רכב מדובר?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אביב3
18-11-17, 11:07
מתי יוצא הספר לחנויות?

ד ו ר ו ן
18-11-17, 11:11
כל הכבוד לרסטה, אבל מה עם הסדנא שפישלה בגדול לפי הסיפור?

avikkllk
18-11-17, 11:38
באיזה רכב מדובר?
ועל איזה מוסך מדובר? שמור על האחרים שאולי כן מתכננים ללכת לשם כמוך

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ש01
18-11-17, 18:18
אז הינה סיפור אחר על סדנה אחרת ורכב אחר:
וכן, כאן מגיע להם פרסום שמם:

לפני מספר שנים חבר ביקש למגן את הסוזוקי XL7 שלו.
לאחר בירורים והצעות מחיר הוחלט על מיגון (אם אינני טועה של) אספיר אצל ארנון מלאכי (אספיר כי נראה לו הכי טוב וארנון כי קרוב לבית וגם אני המלצתי).

לאור נסיעה דחופה לחו"ל ביש ממני לנסוע להתקנה.

ההתקנה בוצעה תוך כ-שעתיים.
בכל שלב בודקים שוב ושוב את השרטוטים
כשמשהו לא ברור - מתקשרים ליצרן לוודא.

כך צריך!

עכשיו, ariela, היכן התקנת?

ariela
18-11-17, 21:47
דרך אגב, על איזה רכב מדובר?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
מדובר על ל"ק 150

לגבי שמה של הסדנא, למרות חוסר המקצועיות שהם הפגינו המטרה שלי היא ממש לא לעשות שימיינג, כמובן שאמרתי בראסטה היכן התקנתי והם הבטיחו שידברו עם הבעלים ויזמינו אותו להדרכה.
אולי זה לא לגמרי ברור מהפוסט שלי אבל לדעתי הפתרון צריך לבוא מראסטה ולא מפסילת סדנא כזו או אחרת. בהרבה תחומים אחרים חנויות לא מורשות להפיץ מוצר עד שלא כל המתקינים עוברים הדרכה על התקנה ושימוש נכון .

אם ראסטה רוצים לשמר את המוניטין שלהם, המדיניות שלהם חייבת לכלול הדרכה שתעניק לעסק תואר "מוסמך ראסטה" לפני שהוא מתחיל להתקין.

boaz avrahami
18-11-17, 22:03
כבר יצא לי להיתקל במוצרים נהדרים עם הוראות התקנה מחורבנות בעליל.
למשל אירון רוק.
אתה קורא את הדף 5 פעמים, מרכיב/ מפרק/ בודק ומרכיב שוב ולפעמים פותח הוראות של המתחרים בשביל להבין מה נכון.

האשמה ברובה על רסטה כנראה.
הוראות התקנה טובות היו מלוות בצילומים ומפורטות כולל גם מידות הברגים בכל חור.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

zivo
18-11-17, 22:08
אני בטוח שראסטה סיפקו את המידע.
אבל איזה שליטה יש להם על העובדים של הסדנאות.
מבחינתי, הבעיה הרבה יותר חמורה, במקרה הזה הסדנא הרכיבה מיגון מבלי להכיר את החומר, איך אתה יודע שמחר לא יקרה אותו הדבר עם גיר או מנוע??
מעל הכל זו בעיה של המוסך עצמו, שומר נפשו ירחק.

אביב3
18-11-17, 22:14
הייתי אצל ראסטה בסדנא,
לא נפלתי מהרגליים .
הייתה יותר תחושה של אגו מאשר מקצועיות.
מצטער אבל זו דעתי והתרשמותי.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

-->