PDA

צפייה בגרסה מלאה : מלחמה בסמארטפון - תקנה חדשה -

נמרוד
30-11-17, 19:51
אני מניח שזה אמור לשמח חלק מבאי הפורום (זה כנראה רציני כי התאריך הוא 28 בנובמבר ולא 1 באפריל):

117611

talw
30-11-17, 20:10
מעניין , זה גם תופס על רכב אוטונומי ?
כי אם כן יהיה משעמם תחת לשבת באחד כזה.

boaz avrahami
30-11-17, 20:23
הזדמנות עיסקית מצויינת להמציא תצוגה עילית לרכב עם מקלדת קטנה למרכז גלגל ההגה

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

ד ו ר ו ן
30-11-17, 21:24
זהו.. אי אפשר להחליף תחנות ברדיו..

tallevi
30-11-17, 21:36
"(ג) לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר בסוג הרכב, במטענו, בשיטת בלמיו ומצבם, באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך."

התקנה לא מחייבת על מבט מופנה לדרך, ואינה אוסרת על הפניית המבט במפורש.

זה נשמע לי דבילי.
זה אומר שאם הפניתי את מבטי כלפי מטה לוודא שלא שכחתי "לסגור את החנות", תהיה זו עילה מספקת לשוטר המשעומם לרשום לי דו"ח.

כמובן שיש עוד לא מעט סיבות מוצדקות וטבעיות להפנות את המבט לפנים הרכב, ( למשל זה יהיה ממש מפחיד מעכשיו להתעטש בזמן הנהיגה...), ואני סתם זורק דוגמאות דביליות כרוח התקנה...אבל הנקודה היא שלא ייתכן שתנועת הראש כלפיי מטה תאסר על נתיני הממלכה.

אני לא אתפלא אם הצפון קוריאנים, במידה והיו משיתים עליהם את עול התקנות המעוותות שצצות פה אצלנו בזמן האחרון, פרי יצירם של מוחם הקודר של כמה מאנשי השררה כאן אצלנו, (ושלא יביישו גם את מוחו הקודר של ה little rocket man שלהם...), לא היו נשברים ומבקשים לקבל בחזרה את ההגבלות והאיסורים שלהם ודי מהר..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

יונימוג אדום
30-11-17, 21:51
חברים , תפסיקו להיתמם !!!
אתם יודעים במה מדובר - תופעה מסוכנת שנולדה בשנים האחרונות וכבר גרמה להמון !!! תאונות דרכים .
אני כרוכב דו גלגלי רואה את זה כל יום , כל היום ובכל רמזור או כביש .
הסלולארי הורג !!!!!
בגרמניה אסור לגעת בסלולארי או להציץ לעברו גם בעצירה מוחלטת .
על עבירה כזאת הקנס 1000 אירו ונקודה אחת .
בשמונה נקודות איבדת !!! את הרישיון ( אין קורס או בקשת סליחה כלשהי ) , ורק לאחר שנתיים תוכל ללמוד מחדש לרישיון .
הלוואי עלינו .
ולמי שלא הבין ( או שלא רואה את הכביש - תקוע בסלולארי ) .הסלולארי הורג !

אילן

boaz avrahami
30-11-17, 22:04
חבל שלא אוכפים גם נסיעת דו גלגלי בין הנתיבים, בשוליים, על המדרכות, על מעברי חציה ונגד התנועה ובמהירות 180 ומעלה באותה האינטנסיביות של אכיפת הסלולרי וההקלה של מה שנראה כמו הסטת המבט מטה.

כמי שנוסע ברכב אני חייב לציין שזה ממש מסוכן ומתים מדו גלגלי הרבה יותר.

בואו לא ניתמם

Honda TRX300EX

asafk
30-11-17, 22:06
אילן אתה צודק. סלולרי הורג.
אבל גם להיות מנוזל בחורף אבל לפחד להוריד את המבט לחפש את הטישו עלול להרוג כי זה מאוד מטריד לנהוג ככה.
גם להמנע מלקחת את הבקבוק שתיה שמונח על המושב ליד ביום קיץ חם כדי לשתות שני שלוקים כדי להישאר ערני עלול להרוג.
בקיצור... לא צריך להגזים.

אסף.

GodsFather
30-11-17, 23:17
זה לא יחזיק מים... כמות הערעורים תפיל את בית המשפט שכבר כעת עמוס לעייפה...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נדב ש.
01-12-17, 08:21
ynet:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5050347,00.html

נמרוד
01-12-17, 08:27
זה יכול לעזור בעבירת מהירות.

"אתה יודע באיזו מהירות נסעת?"

"לא אדון שוטר, אסור להוריד את העיניים מהכביש!"

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
01-12-17, 08:37
הכיוון שהמדינה הזו הולכת אליו ברור כבר זמן רב.
ואני לא אוסיף מילה.

boaz avrahami
01-12-17, 09:02
ואני לא אוסיף מילה.

אז פעם אחת תבחר מרצ ... נראה אותך [emoji23]

Honda TRX300EX

ד ו ר ו ן
01-12-17, 09:47
ואני לא אוסיף מילה.
יצא לך לקרוא את הספר ״אי-היגיון״?

jacob72
01-12-17, 09:50
לדעתי זה כלי עזר בלבד ,זה רק בגלל שאנשים שנעצרים טוענים שהנייד היה על הברכיים ולא ביד.

לדעתי צודק לגמרי נפלאה . לא נשכח שהרעיון הכללי הוא ריכוז בנהיגה ולא אחיזה של אמצעי כל שהוא ביד . לא שמעתי על מישהו שקיבל דוח בגלל שהחזיק בקבוק מים ביד או שתה תוך כדי נסיעה.

התקנה מאפשרת להתמודד עם אותם נהגים שמדברים בנייד ותו-לא.

IlanHadar
01-12-17, 09:56
אכן דרור, כן שיש שחיתות למעלה וכל פקיד עושה כרצונו ככה זה נראה.

כמו שבועז כותב, יש רוב למפלגות של מושחתים, אז קשה קצת לבכות שמצביעים להם שוב ושוב.

דרור ברלי
01-12-17, 19:25
אתם באמת רוצים שאכתוב מה אני חושב. הא?.....

יצא לך לקרוא את הספר ״אי-היגיון״?

לא.
אבל אנחנו חיים במציאות לא הגיונית.

נראה לי שיש תמימות דעים לגבי סכנת הטמבלפונים ברכב. הם רוצחים. אחראים ישירות לרוב המוחלט של התאונות.
אם כך - כל עוד בני אדם נוהגים, ההגיון אומר שלטובת בטיחות פרופר, יש להוציא את הטמבלפונים ואת כל המסכים מהמכוניות. ואל תגידו שזה לא הגיוני ושזו גזרה שאי אפשר לעמוד בה. כי רובכם כבר לא ילדים והסתדרתם יפה מאוד לפני 20 ו-30 שנה בלי טלפון ובלי מולטימדיה באוטו.

אבל מדינת ישראל מקפידה לא לטפל בבעיה הזו מסיבות שונות ומשונות. ואף אחת מהן אינה דאגה לפרטיות שלנו ולזכותנו לתקשר עם העולם. האמת היא שגם בטיחות לא מזיזה שערה בבית השחי של פקידוני מדינת ישראל.

יש שיאמרו שאני פרנואיד או אנרכיסט - אני ממש לא - ובכל זאת למדתי לחשוש ולתעב ולא להאמין לאף מילה של כל מי שסמל המדינה הזו ומשטרתה מתנוססים מעליו. לתפיסתי הדבר היחיד שמעניין את המנוולים האלה זה איך לשדוד את האזרחים ביתר יעילות.

שימו לב למה מתייחסת ההוראה הזו - להסטת מבט.
כנהג אתה מסיט את מבטך לחלקי שניה מהרבה סיבות פרט למסך הסלולר. מעכשיו כל הסטה כזו תזכה אותך בדו''ח. אתה תוכל לומר שרק נפל לך הדיסק און קי מהרדיו או שהחלפת תחנה. או שהרמת מצית כדי להדליק סיגארה. זה לא יעניין את כבוד השוטר המוציא לפועל, ''הזזת את העיניים ימינה מר ישראלי?''... ''כן אדוני השוטר''.... ''אז עברת עבירה. 500 שקל. 6 נקודות. נקסט''....

העיתונים מלאים בתגובות זועמות על זה. עו''ד אחד לתעבורה כבר מכריז: ''מי שמשלם את הדו''ח הוא פראייר''.
כן בטח. הוא כבר מריח פרנסה טובה מאלה שיחליטו לא להרכין ראש בפני השוחט...
אבל במציאות כולנו יודעים שרוב האזרחים לא יכולים כלכלית/לא מעוניינים להיכנס למאבק משפטי יקר על מנת להוכיח את חפותם או את חוסר ההגיון שבתקנה המיותרת הזו. הם יסננו בשקט קללה לשוטרים ולמדינה המזוינת, ישלמו את ה- 500 שקלים בחריקת שיניים וימשיכו הלאה. על זה בדיוק הפקידונים המנוולים ועושי דברם במשטרה בונים כאן תוכניו תארוכות טווח - על שתיקת הכבשים הזו. עוד סעיף שיכניס מיליונים לקופה בקלי קלות.

מניעת תאונות? חחחח. קדחת. גם הפקידונים וקציני המשטרה יודעים טוב מאוד שאין שום קשר. תראה איך האכיפה מתגברת והקנסות עולים ובכל זאת בכל שנה יש יותר תאונות ויותר הרוגים וזה למרות שמצב התשתיות כאן טוב בכל קנה מידה (ותאמין לי - יש לי למה להשוות) ורוב צי הרכב חדיש ובטוח ומצבו הטכני תקין. אבל תמיד אפשר להגביר אכיפה. כי זה קל וכי הם יכולים וכי הציבור מקבל בהכנעה ושותק. לא מוחה ולא מתמרד ובסוף גם משחק את המשחק לפי הכללים שהשלטון קובע ומשלשל לחריץ את אותם פתקים.

אני לא יודע אם מישהו כאן זוכר - אבל בשנות ה-80 יצא לאור ספרו של משה בדש ''העלוקות''. בדש שהיה אז בעל מפעל הסלטים ''פיקנטי'' ואחרי כמה שנים אפילו ניסה לרוץ לכנסת, כתב ספר שחלקו הראשון - ''העלוקות'' - מתאר את מאבקו במס-הכנסה שניסה לחסל אותו. חלקו השני - ''קציר הסופה'' הוא רומן עתידני-בדיוני-אפוקליפטי שמתאר את שקיעתה של ישראל הגדולה במאה ה-21. תבוסה צבאית ניצחת שבעקבותיה התכווצות הגבולות, עלייתם של לאומנות משיחית ושל שלטון קרימינלי-מושחת שלא בוחל בניהול העניינים בדרכים מלוכלכות כולל חיסולים פיזיים - של יריבים פוליטיים, של יריבים עסקיים וסתם של אזרחים. שלטון שרודף את האזרחים באמצעות חקיקת תקנות מטורפות והזויות חדשות לבקרים ואכיפה נמרצת באמצעות סיירות מיוחדות וגדודי שוטרים ופקחים שאורבים לכל אזרח בכל פינה בכל רגע נתון.

בדש לא ייזכר כסופר מוכשר במיוחד וגם לא כסופר בינוני ואולי אפילו לא כסופר בכלל. אבל הספר הזה מטריד.
למי שקרא את זה בשנות ה-80 זה נראה כמו הזיה. דמיון פרוע. כי היינו טובים וצודקים ומי יכל עלינו אז.
אבל מאז קרו כל מיני דברים. והיום זה פשוט מצמרר איך נבואות הזעם שלו מתגשמות בזו אחר זו.

כדאי לכם לקרוא את ''העלוקות'' ואת ''קציר הסופה''. אולי אפילו חובה. למרות שפרק ''העלוקות'' הוא תיאור יבש וטכני של עלילות האזרח הנרמס על ידי קלגסי רשויות המס ומנסה להילחם על צדקתו וחפותו. ולמרות שהחלק השני ''קציר הסופה'' כנראה לא ייזכר כיצירת מופת בהיבט הספרותי - זהו מסמך חשוב שלעניות דעתי הוא לכל הפחות מצמרר. בגלל הדמיון המפחיד בין המציאות שהוא מתאר לבין המציאות שהולכת ומתהווה מול עינינו בישראל של היום.
אחרי שתקראו את זה תבינו למה הורדת ג'יפים מהכביש זה שטות לעומת תקנות הזויות כמו קנס על הסטת מבט - שגם הן רק ההתחלה. אחרי הסטת מבט יבוא קנס על מיצמוץ בעין. ואחריו קנס על חיטוט באף. ובהמשך גם קנס על תקיעת גרעפץ ו/או הפרחת נוד - על פי תקנות נימוסים והליכות ותקנות אוויר נקי מעודכנות. לנוכח ההתדרדרות המוסרית של נבחרי העם הדפוק הזה ומעשי הליצנות/ביריונות שאנו רואים מדי יום על ספסלי הכנסת, אין לי ספק שכל תקנה נוספת שכזו מדרדרת אותנו במדרון למשטר אימים שעל מנת להיחלץ ממנו יצטרך להישפך כאן הרבה דם.

בחיי שזה לא בגלל ביבי. אין שום קשר לימין ו/או שמאל וכל זה בכלל לא פוליטי. זה עניין תפיסתי של התייחסות השלטון לציבור וזה לא ישתנה גם אם תצביעו לכל מי שתרצו כי זו השיטה שעקומה ומאפשרת לחבורה המנוולת הזו לעשות ככל שעולה על רוחה המופרעת. הם כולם שיכורי כוח ורקובים. כל מי שבמסדרונות השלטון והניהול של המדינה הזו.
אני באמת ובתמים לא שונא את מדינת ישראל. זו המדינה שלי. אבל אני חושש שהממסד הרקוב שלה, שליטיה המושחתים ופקידוניה תאבי השררה והכסף ומשטרת העיוועים שלה, הולכים והופכים לאויב שלי. ולא רק שלי אלא של כולכם. הם גרועים מפושעים. גרועים ממחבלים. הם איום מיידי על החופש האישי שלכם. הם איום קיומי. לכן אני משתומם (או מתפוצץ. קשה להחליט) כשמישהו אומר שצריך הרבה יותר אכיפה וגם מעלה דוגמאות מגרמניה עם קנסות של 1000 אירו. למה גרמניה ובלבולי במוח עם 1000 אירו?... אפשר כמו בצפון קוריאה. לשלוח ישר למחנות ריכוז וחינוך מחדש. שם כבר יראו לכם מה זה להסיט מבט.

רמי חיפה
01-12-17, 21:31
אני בעד התקנה.

מה לעשות כבר ראיתי מול עייני נהגת נוסעת אליי והמבט לברכיים.
אפשר לקטר עד מחר אבל בתכל"ס העיניים צריכות להיות על הכביש למעט למקרים שקשורים לתפעול הרכב.
מי מאיתנו לא הוריד את העיניים להחליף תחנה ברדיו והחזיר אותם לכביש בדיוק בזמן?

נכון הייתי רוצה משטרה איכותית יותר שתדע להבדיל בין עיקר לתפל אבל זה לא באופק.

דרור ברלי
01-12-17, 23:34
אין לי בעיה שיזיינו את אלה שמתעסקים בסלולרי.
אלא שבדרך לשם, על כל דו''ח למי שמתעסק בטלפון הם יזיינו עוד עשרה שבכלל לא מסתכלים בטלפון.

אביב3
01-12-17, 23:59
אשכרה אתם לא קולטים שהמערכת לא מצליחה להשתלט על ההמון וממציאה חוקים הזויים.
נראה לכם שסוף העולם מגיע כי חרות האדם בעולם המערבי נעלמת?!
לדעתי אתם לא בכיוון הנכון .
אלוהים הוא גדול ואין עוד מלבדו, יום יבוא וכולכם תחשבו כמוני🤤[emoji44]

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

talw
02-12-17, 07:50
האמת שאלוהים זו אחלה אפליקציה לשליטה בהמון , מי שכתב אותה דאג שהמשתמש יעצור את רכבו בצד יתפלל את מילות הקוד , יסיים וימשיך בנהיגה, לא כמו האפליקציות של היום, שלא בוחלות בכלום.

kobiav9
02-12-17, 08:43
תסתכלו על זה ככה:
לנהג אסור לזוז אז מתפתח דור של נווטים שעושים את הכל עבור הנהג (חוץ מלנהוג כמובן)

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
02-12-17, 16:37
הנווט גם יסתכל בשבילי על המראה הימנית ?

-->