PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב כבה לאחר החלפת פילטר סולר עקב כניסת אוויר למערכת הדלק

bazuka
22-12-17, 20:16
שלום חברים,
אני עם ניסאן פאתפיינדר, החלפתי במוסך פילטר סולר איך שיצאתי הרכב נכבה אחרי 500 מטר.
חזרתי למוסך אמר שכנראה נכנס אוויר ועליי להמתין שהאוויר ייצא ושלח אותי לדרכי לאחר כמה דקות (האוויר בכלל יכול לצאת לבד או שצריך לנקז אותו?)
הרכב נסע בסדר עד הבית, כחמישה ק"מ ולאחר כמה שעות כהנעתי את הרכב, ההנעה לא הייתה חלקה (נמשכה כ 10-15 שניות) ולאחר נסיעה של 50 מטר הרכב נכבה שוב.
השאלה שלי היא האם במידה והרכב יניע להגיע עצמאית למוסך או שעדיף לגרור את הרכב למוסך ע"מ שלא ייגרם נזק נוסף?
באופן כללי, יש חשש מנזק למערכת הדלק/ אלטרנטור/ סטרטר לאורך זמן בגלל זה או שברגע שואבים את האוויר הכל חוזר לקדמותו?
קראתי שלפני שמחליפים אמורים למלא את הפילטר בסולר. אני לא בטוח בזה אני לפי מיטב זיכרוני הבחור שביצע את העבודה במוסך לא מילא אותו לפני ההחלפה וכנראה זה מה שהכניס אוויר.
תודה מראש לעונים!

shmulikbg
22-12-17, 22:39
עיקר העומס אכן נופל על הסטרטר והמצבר.

yehudap9
06-01-18, 20:51
שלום חברים,
אני עם ניסאן פאתפיינדר, החלפתי במוסך פילטר סולר איך שיצאתי הרכב נכבה אחרי 500 מטר.
חזרתי למוסך אמר שכנראה נכנס אוויר ועליי להמתין שהאוויר ייצא ושלח אותי לדרכי לאחר כמה דקות (האוויר בכלל יכול לצאת לבד או שצריך לנקז אותו?)
הרכב נסע בסדר עד הבית, כחמישה ק"מ ולאחר כמה שעות כהנעתי את הרכב, ההנעה לא הייתה חלקה (נמשכה כ 10-15 שניות) ולאחר נסיעה של 50 מטר הרכב נכבה שוב.
השאלה שלי היא האם במידה והרכב יניע להגיע עצמאית למוסך או שעדיף לגרור את הרכב למוסך ע"מ שלא ייגרם נזק נוסף?
באופן כללי, יש חשש מנזק למערכת הדלק/ אלטרנטור/ סטרטר לאורך זמן בגלל זה או שברגע שואבים את האוויר הכל חוזר לקדמותו?
קראתי שלפני שמחליפים אמורים למלא את הפילטר בסולר. אני לא בטוח בזה אני לפי מיטב זיכרוני הבחור שביצע את העבודה במוסך לא מילא אותו לפני ההחלפה וכנראה זה מה שהכניס אוויר.
תודה מראש לעונים!

היי
אני מכונאי לשעבר ברשת קרסו ומכיר את הבעיה.
אכן מומלץ למלא את הפילטר סולר בסולר טרום הרכבתו אך זה לא בגדר הוראה של היצרן אלא המלצה לפי דבריך נשמע שהמכונאי אשר טיפל ברכבך אינו מיומן מספיק.
שנית האוויר שנכנס למערכת לא יוצא לבד ומי שאמר לך זאת או שהוא מטומטם או שהוא לא יודע לבצע את העבודה.
אני שנים לא התעסקתי עם פאתפיינדר ולא זוכר איך זה אצל הפאתפיינדר אך בדר"כ ליד הפילטר סולר יש מעין משאבה ידנית שאפשר בעזרתו להוציא את האוויר..אמור להיות פתח ניקוז בדר"כ יש בורג פרפר קטן פתח אותו ותשאב סולר עם המשאבה עד שתראה שאין בועות אוויר סגור את הבורג וסע לשלום..

איל מ
06-01-18, 21:10
קשה לי להאמין שברכב מודרני עדיין יש משאבה ידנית.
בד"כ פותחים בורג ניקוז אוויר ואז פותחים סוויץ ונותנים למשאבה החשמלית לבנות לחץ. במידת הצורך חוזרים על זה כמה פעמים.

assafy
06-01-18, 21:58
קשה לי להאמין שברכב מודרני עדיין יש משאבה ידנית.
בד"כ פותחים בורג ניקוז אוויר ואז פותחים סוויץ ונותנים למשאבה החשמלית לבנות לחץ. במידת הצורך חוזרים על זה כמה פעמים.יש מעין פומפה ידנית מתחת לפילטר סולר . יש פקק בתחתית של הפילטר וברגע שמפמפמים בפומפה הסולר פורץ החוצה.
גם לי היו תופעות של כיבוי המנוע 30 שניות אחרי ההתנעה ואז סטרטר ארוך (בעיקר אם חונים בעליה). כדי למנוע את זה אני פותח את הסוויטש ומחכה עוד כמה שניות גם אחרי שנורת סלילי החימום נכבית כדי לתת למשאבת דלק זמן לבנות לחץ.

גיא
06-01-18, 22:43
לא יודע אם האוטו שלי נחשב מודרני .. אבל אצלי יש פומפה.
בכל רכבי הדיזל שהיו לי היתה משאבה ידנית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
07-01-18, 10:26
יש כאמור פומפה, בלון גומי, מתחת לפילטר סולר, ובורג לניקוז אויר בבית הפילטר, לכיוון חזית הרכב.

בלון גומי/משאבת בוכנה - אותו דבר מבחינה פונקציונאלית. בכל רכב קצת אחרת.

elephant man
07-01-18, 15:47
נתקלתי ברכב דיזל מודרני אחר שפיית ניקוז האוויר (וונטיל בתא המנוע) הייתה נותנת לאוויר להיכנס לאחר כיבוי המנוע.
לאחר החלפתה בעיות ההנעה (שתואמות לסימפטומים שתיארת) נעלמו.

erezgur
07-01-18, 15:56
יש לא מעט שרשורים שבהם פותח השרשור מציג שאלה או בעיה אבל לא טורח לחזור ולבקר / לעדכן את השרשור... חבל.

בכל מקרה, התשובות והמידע הנמסר מעשירים את הידע ותורמים לאיכותו של הפורום וזה לכשעצמו מעודד.

bazuka
08-01-18, 11:55
תודה חברים על התשובות, לא הייתי זמין לכן לא יכולתי להגיב.
בסופו של דבר פילטר הסולר שהחליפו לי היה תקול (פעמיים!).
פילטר הסולר השלישי שהחליפו כבר היה תקין והכל הסתדר.

-->