PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ שמן

coas
30-08-03, 22:14
טיול קצר ולחץ השמן צנח לרצפה, שעון חדש, שמן טרי וביחד הכל עבד מצויין, הלחץ היה 20~ בסרק 50-60 בנסיעה מתונה. עכשיו נמצא על האפס בסרק ולא עובר את ה- 30 בנסיעה מתונה.

הצעות?

נראה לי שזו תוצאה של משקעים שהצטברו במהלך תקופת השיפוץ בנוסף לשמן מהמאה שעברה ששמר הבעלים הקודם.

תודה.

coas
31-08-03, 23:23
נכון לעכשיו: שטיפת מנוע, שמן ופילטר חדשים ועדיין ללא שינוי. לחץ השמן יורד לרצפה אחרי נסיעה של כ-10 דקות. כאשר המנוע קר לחץ השמן מצויין, מעט מתחמם וזהו, מרים ידיים.

לאחר מחשבה עולה האופציה שהבעיה בפילטר שמן שנקנה אצל ינוביץ, הוא שונה בגודל מזה שהיה מורכב עם הקניה ואז לחץ השמן היה סביר.

אני כבר מברר מחירים של משאבת שמן חדשה (ינוביץ: מקורית 700 ש"ח, חליפית 450 ש"ח)
אז Please, somebody? :?:

ערן המסוקס
01-09-03, 01:19
היתה לי בעייה דומה. אותם קריאות לחץ שמן כמו אצלך..
הפתרון בשבילי היה החלפת משאבת שמן בחדשה..
הבנתי שיש שתי סוגים של משאבות שמן.. אחת מפלדה והשנייה מאלומניום..
קח משאבה מפלדה..
אצל אודי מזרחי התקנתי את המשאבה והוא השיג לי חדשה מפלדה ב 350 ש"ח אם אני לא טועה.
לחץ השמן מצויין כעת..
אגב, יש מבינים וגם אודי מזרחי עצמו אמר לי שמשאבה חדשה לא תעזור וזה בלאי בלאגרים. אבל עובדה שזה כן עזר.. אל אל תאבד תקווה.

coas
01-09-03, 23:49
כנראה שאחלוק את מעותיי עם אודי, ממילא הבטחתי לו ביקור לאחר השיפוץ.

לא נראה לי שזאת בעיה בלאגרים וכו כי הקומפרסיה מצויינת, אין איבוד שמן והמנוע שקט כמו חתול אילם. אני מקווה שזאת בעיה במשאבה וזהו. בכל מקרה אני מתכנן לפרק את המשאבה מה CJ8 המושבת ולבדוק אם ניתן וכדאי להחליף. אם לא, ינוביץ או אודי ישלמו יותר מס הכנסה..

coas
01-09-03, 23:50
כנראה שאחלוק את מעותיי עם אודי, ממילא הבטחתי לו ביקור לאחר השיפוץ.

לא נראה לי שזאת בעיה בלאגרים וכו כי הקומפרסיה מצויינת, אין איבוד שמן והמנוע שקט כמו חתול אילם. אני מקווה שזאת בעיה במשאבה וזהו. בכל מקרה אני מתכנן לפרק את המשאבה מה CJ8 המושבת ולבדוק אם ניתן וכדאי להחליף. אם לא, ינוביץ או אודי ישלמו יותר מס הכנסה..

נמרוד
02-09-03, 08:21
אם המנוע אחרי שיפוץ כללי במוסך, אז סבירות של 99% שהבעייה קשורה בשיפוץ ולכן באחריות המוסך.

ואם זה משאבת שמן, שים חדשה. אל תחשוב אפילו להשתמש במשאבה ישנה במצב לא ידוע מפגר של ג'יפ.

coas
02-09-03, 10:23
טוב, קניתי את העצה. השאלה היא היכן אני משיג את כל חומרי האטימה שמפרט ספר הטיפולים שהורדתי מכאן? ושאלה נוספת, משאבה מקורית, אלומיניום, או חליפית, יציקה?

ערן המסוקס
02-09-03, 11:00
לפי דבריו של אודי, שמתעסק בעיקר בג'יפים רוב חייו, לא לשים משאבת אלומניום, אלא את הסוג השני.
יאנוביץ' מוכר משאבות משופצות ולא חדשות, לידיעתך.

coas
03-09-03, 22:52
אחרי נסיעה לחץ השמן הולך ומשתפר, עכשיו הוא על 40 כשהמנוע קר בסרק ומגיע ל70 בנסיעה מתונה. לאחר שמתחמם מגיע לבערך 7 בסרק ו30 בנסיעה מתונה.

מה קורה כאן לעזאזל?

coas
22-09-03, 00:32
טוב, אחרי שמשאבת השמן הוחלפה בחדשה לחץ השמן השתפר כאשר המנוע קר והגיע עד ל75 אבל כאשר התחמם המקסימום היה 5 בערך. ניגשתי למוסך (אודי מזרחי) ושם נבדק הבובנבון מכף רגל ועד ראש. המסקנות היו כדלקמן- בריחת לחץ אל הקרטר, הספק נמוך רעשים שונים ועוד. לכן הוחלט על אובראול. דהיינו להחליף הכל מלבד בלוק וראש מנוע .
מכיוון שאני בטוח לחלוטין שלחץ השמן היה תקין לפניי החלפת השמן והפילטר המסקנה שלי וגם של אודי שהפילטר הוא הגורם לכל אלה. למה? שאלה טובה, קצת יקר לתחקר את המכונאי מחו"ל. בכל מקרה עצתי היא- אל תיקנו פילטר שמן PH44 לבן. אם הרס המנוע אכן נגרם ע"י הפילטר או לא, יקר מידיי לנסות ולהוכיח שאני טועה. :?:

t_uri
22-09-03, 00:47
כאוס.

אני מקווה שאתה יודע שאתה סתם שופך כסף על אוברול למנוע שעלול "להפתיע" אותך ולהחזיק עוד 100,000 ק"מ לפני שיצטרך אוברול.

תראה. אם אתה רוצה לשמוע למוסכניק שמרוויח ממך טוב, אז תעשה אוברול.

מה פתאום: "רעשים שונים ועוד" ???!!! לפני שניה אמרת שהמנוע עובד "כמו חתול אילם"...!!!!

אני לא מכיר את המוסכניק, לכן אני לא הייתי רוצה לזלזל בו או לחלוק על דעתו המקצועית, אבל אני משונע שהמנוע שלך יכול לעבוד עוד הרבה לפני שיגיע יומו.

כבר מאוחר בלילה. אני אמשיך מחר.

לילה טוב.

אורי טל.

מוני דיסקו
22-09-03, 08:31
ועוד עיצה ידדותית
קנה שעון לחץ מכני וחבר אותו ישירות למנוע.
לחשמלי המקורי יש נטיה מרגיזה מאוד לזיף בהתאם לחיבורים החשמלים שלו, או כל שטות אחרת !!!
העלות קטנה והעבודה פשוטה. כדאי מאוד.
לאחר מכן תראה מה הלחץ האמתי

ערן המסוקס
22-09-03, 09:58
א. אני נסעתי 100K עם לחץ שמן 30~ בסרק אפילו לא ראיתי קריאה למחוג.

ב. קרה לי פעם אחת שהחלפתי שמנים + תוספים + פילטר שמן ופתאום לחץ השמן שלי היה קטסרטופה. בעיקר כשהטורים עולים הוא היה נופל עוד יותר. את הפילטר החזרתי לחנות בטענה שהוא לא תקין וקיבלתי תמורתו את החדש. החלפתי שמן + פילטר שמן לאותו הסוג בדיוק (PF45) והכל חזר לקדמותו.

הפילטר המחליף של PF45 הוא PF58 לפחות למיטב ידיעתי..

* מאז אני לא שם תוספים בשמן.

חנן א.
22-09-03, 10:15
לפני שאתה רץ לשיפוץ, כדאי לך לקרוא את הפרק על שיפוץ מנוע בסיסי, בספר של גרנוויל קינג "התנ"ך של הג'יפים".
אני לא אפרט את כל הפרק אבל הטענה היא שברוב המקרים (ויש שם דרך זולה לבדיקה האם ניתן להסתפק בחצי שיפוץ כזה) , ניתן להסתפק בהחלפת מיסבים לאותו אוברסייז כמו שיש כרגע במנוע, הונינג, החלפת רינגים ואולי קצת עבודה על הראש, הושבת שסתומים, החלפת מחזירי שמן וכו' .

coas
22-09-03, 12:41
תודה על הסעד הנפשי, אבל מאז שאמרתי שהמנוע עובד כמו חתול אילם השתנו הדברים ועכשיו זה נשמע כמו חתול לאחר מפגש לא סמפטי עם מכונית דוהרת. יותר מכך, בהחלפת השמן השניה נמצאו שבבי מתכת בכמות לא מבוטלת (וזה אחרי שהשמן הקודם היה בשימוש לא יותר מ100 ק"מ). תאמינו שאני לא שש לכך ואין לי עודפי מזומנים מתחת לבלטה, מצד שני, הלוואי ויכולתי לעשות כמו אורי ולעבוד לבד-זמן, האוברול נדרש כי פשוט לא בא לי להתקע עם מנוע גמור באמצע שום מקום. כל הדוגמאות והניסיון המתוארים לעיל הם נחמדים ונשמעים טוב כסיפורים סביב המדורה, מי ערב לי שכך יהיה גם עם המנוע שלי?? מצב המנוע מאז הוא בהדרדרות מתמדת, משהו שם כנראה סדוק או שבור. חולה סופני....

coas
22-09-03, 12:48
דרך אגב, שעון השמן הוא מכני, חדש וניסיתי עם עוד שני שעונים אחרים, אותה קריאה בדיוק.

נמרוד
22-09-03, 12:51
אני איבדתי אותך כבר לצערי. בהתחלה הבנתי שהמנוע הוא לאחר שיפוץ? ע"י מוסך? אני בטוח שאני לא היחיד שלא מצליח לראות את התמונה הכוללת... תוכל בבקשה לתת היסטוריה מקוצרת של הג'יפ, מי מה איפה, מתי נקנה, איך נבדק, מה הבעיות שהיו, מה תוקן ואצל מי... וכן הלאה. ותנסה להצמד לעובדות (הכוונה שלי היא שתאורים כמו "חתול אילם" מיותרים... חתול אילם של אחד הוא חתולה מיוחמת של השני).

coas
22-09-03, 13:11
הרכב נקנה לאחר בדיקה במוסך בו נהג האח שלי לטפל (באיזור הנמל הישן בת"א) המנוע נמצא תקין וכך גם שאר המכללים. המנוע הוחלף לפני כ8 שנים במנוע משופץ מבחור מוכר שאני זוכר את שמו ( ליד משרד הרישוי בחולון) אבל משמועות הבנתי שאינו מספק מוצרים מוצלחים במיוחד.
בביקור במוסך בו טיפל הבעלים הקודם נאמר לי על ידם שהשיפוץ אינו מוצלח במיוחד וסביר להניח שהמנוע בסוף חייו (לא דיברנו על טיפול וכיו"ב, לא היה להם דבר להרוויח מכך).
לגבי הרעשים ללא תיאור ציורי- רעשים מאיזור אגן השמן שהולכים ומתגברים, לחץ עודף שדוחף את מדיד השמן החוצה ובסל"ד גבוה שמן שעף על מכסה המנוע ולפילטר האוויר מתוך היציאה האחורית ממכסה השסתומים( לגבי האחרון, זה לא חדש הנחתי שזו תוצאה של הסתימה ביניקה מהקרבורטור של אדיי השמן, כנראה טעיתי).
אלה הן העובדות.

לגבי המיומנות והאמינות של אודי מזרחי, הוא לא חבר ולא קרוב משפחה אבל אני מספיק מיומן ומנוסה כדיי לזהות שקר וניסיון לרמות, זה לא המקרה.

נמרוד
22-09-03, 13:23
מנוע ששופץ/הוחלף לפני 8 שנים - זה היסטוריה. עד עכשיו חשבתי שהמנוע חדש יחסית. אז הכל יכול להיות... 8 שנים זה הרבה זמן, הג'יפ עבר ידיים, נסע אלפי קילומטרים, מי יודע מה היתה רמת התחזוקה בכל השנים האלו. לפי מה שאתה מתאר, יתכן שאתה כבר בסוף מחזור חיים נוסף של המנוע. לפני שאתה נכנס לשיפוץ, שיעלה לך הרבה כסף (סדר גודל של 3500 שקלים אם אתה מבצע הכל לבד, קשה לי להאמין שפחות מ6000 שקל אצל בעל מקצוע רציני שיתן לך אחריות), שקול קניית מנוע ימ"ח מינוביץ'. אני יודע מה חנן ואורי אומרים, אבל אם אתה לא תעשה את העבודה במו ידיך אז בכל מקרה אתה לא תדע בדיוק מה מצב המנוע, ומנוע ימ"ח הוא לעיתים מנוע כמעט חדש.

ד.א. אני לא חושב שפילטר שמן יכול להרוס מנוע. פילטר שמן יכול לפעמים להיות סתום ואז הוא גורם לנפילת לחץ, אבל אם החלפת וזה לא זה, אז זה לא זה, נקודה.

coas
22-09-03, 13:38
אני מעריך את הנחרצות אבל אין שום פקטור אחר שהשתנה בין מצב תקין ללא תקין מלבד פילטר שמן. יכול להיות שכבר אז המצב היה גבולי, ספקולציה.
לגבי מנוע מימ"ח, זו יכולה להיות עסקה טובה... או לא. אף אחד לא נותן לי אחריות ועם כל המוטיבציה והיכולת לתקן לבד, אין לי זמן.
שיפוץ כללי כזה הוא עסק יקר אבל אני מקבל אחריות ויותר חשוב- שקט נפשי לתקופה ארוכה ארוכה...
איכות העבודה של אודי מזרחי היא שם דבר עם זאת, הייתי שמח לשפץ לבד כפי, שחנן ואורי ממליצים, אבל בקצב עבודה שמוכתב לי הג'יפ היה עולה על הכביש כאשר הילד שלי היה עולה לכיתה א', ואין לי ילד (למיטב ידיעתי בכל אופן).
הג'יפ הוא יד שניה, כלומר זה שהחליף את המנוע הוא זה שקניתי ממנו. הוא אוליי קרדיולוג טוב אבל לא מבין גדול באחזקת רכב. השמן שיצא בהחלפה הראשונה היה צמיגי עד זפת!!

בקיצור, שקלתי מדדתי חישבתי הערכתי והחלטתי, ואני סבור שהחלטתי נכון.

ניר ל
22-09-03, 17:31
לגבי מנוע מימ"ח, זו יכולה להיות עסקה טובה... או לא. אף אחד לא נותן לי אחריות ועם כל המוטיבציה והיכולת לתקן לבד, אין לי זמן.

לא מדוייק,

אני רכשתי כזה מנוע מיאנוביץ' לפני פחות משנה, אלו מנועים ששופצו לפי הספר והוחלף בהם כל מה שהוא בר החלפה (מה שלא עושים בד"כ בשיפוץ עצמי או במוסך כדי לחסוך בעלויות), המנועים עברו בדיקת כושר ושומרו בשמן שימור, אתה גם מקבל את המנוע עם כל המעטפת (סעפות,משאבות,דיסטריביוטור,קלאץ' וכו'). אחרי שהרכבתי היה לי ספק לגבי תפקוד המנוע ולא היתה שום בעיה מבחינת המוכר להחליף לי אותו במידת הצורך. אני מראש הייתי מוכן לשלם קצת יותר בשביל לדעת שיש שרות ויש אחריות, יאנוביץ' כרגיל לא איכזב.
היום אחרי 8000 ק"מ עם המנוע, אני יכול להעיד שהוא עובד כמו שעון, ללא שום נזילה וכל הבדיקות אופטימאליות.

אם אתה מחפש עסקה יותר זולה, גם מנוע מפירוק זה לא דבר רע - סע למגרש של רועי מיהוד, תבדוק מנוע שמורכב על ג'יפ צבאי (אתה יכול להניע ולבדוק את כל מה שצריך כדי לא לקבל חתול בשק) ותוכל גם לסגור איתם על הרכבה ואישור מוסך.גם שם תקבל אחריות וגם שם זה בדוק שתקבל אותה אם תצטרך.

coas
23-09-03, 16:44
אני שמח שניסיונך עם מנוע מפירוק היה מוצלח, ואני לא ציני, אבל מניסיונו של אחר, מנוע ימ"ח, משופץ לחלוטין, או כמו שנאמר בינוביץ, כמו חדש, הלך לעולמו לאחר פחות משנתיים והס מלהזכיר את הצרות שבדרך.
גם כאן המנוע עובר החלפה של הכל מלבד בלוק מנוע. ויש לי כתובת לתיקונים ושיפוצים חוזרים. אצל ינוביץ כאשר המנוע שקנית אינו תקין: אין בעיה, פרק, תביא ונחליף, או במילים אחרות- פירוק, הובלה, הרכבה- זמן ועוד זמן, קלישאה- זמן זה כסף!!

אני, כנראה, הלקוח האידאלי של מוסכים, שם את האוטו ומצפה לקבל אותו אחרי זמן מה, תקין ומוכן לנסיעה. את הזמן שנותר לי אני מעדיף, מאוד, לבלות בטיול ולא מתחת לג'יפ. עם זאת, חשוב להבהיר, חלק לא מבוטל מהשיקולים לקנות ג'יפ ולא כבישטח אחר היה היכולת לטפל ולתקן לבד, כנראה שזה יצטרך להמתין לימים טובים יותר.

ניר ל
24-09-03, 12:58
אצל ינוביץ כאשר המנוע שקנית אינו תקין: אין בעיה, פרק, תביא ונחליף, או במילים אחרות- פירוק, הובלה, הרכבה- זמן ועוד זמן, קלישאה- זמן זה כסף!!

צודק, זאת בעיה ובהחלט יש כאן סיכון, בעיקר משום שאין לך דרך לבדוק את המנוע לפני ההרכבה. אני הרכבתי לבד והשלב שבו היה ספק לגבי המנוע היה מאד מבאס. מצד שני מוסך מתמחר את הסיכון הזה ועלויות ההתקנה במוסך+אחריות לגבי המנוע הן בין 800 ל 1200 ש"ח.

אני, כנראה, הלקוח האידאלי של מוסכים, שם את האוטו ומצפה לקבל אותו אחרי זמן מה, תקין ומוכן לנסיעה

גם אני הייתי בגישה הזאת לפני מספר שנים, הנסיון המר טפח על פני...

coas
24-09-03, 13:40
ניר, אתה מנסה לשכנע את המשוכנע, בנוגע למוסכים. השימוש בשירותי מוסך הם פיתרון של חוסר ברירה, שוב זמן. במצבי כעת, יותר משתלם לי לשלם במרשרשין מאשר בשעות.
מלבד זאת, למדתי עם השנים להיות נודניק שמקבל תמורה מלאה לכספו ומעבר, כל טיפת שמן סוררת או כל קרקוש בלתי מוסבר יזכו את המוסך בביקור של לקוח עצבני. והוא כבר התחיל להבין את הכיוון......

coas
25-09-03, 21:27
המנוע פורק ואלה הממצאים, שחיקה בינונית ברינגים וחריצים בקרנקשאפט שגרמו לאובדן הלחץ. לטענת המוסכניק מקורם במיסבים שהורכבו במש"א.

והשאלה היא: על מה הוא מדבר???

שאלה נוספת, הוצע לי להגדיל את הנפח אם כבר עושים חריטה, ההגיון אומר לא( שחיקה גבוהה יותר, צריכת דלק), מלבד יותר כח, כדאי?

ערן המסוקס
26-09-03, 12:22
חלק יסכימו איתי וחלק לא כמובן.
רכב סטנדרטי הוא רכב מאוזן מאוד, כאשר "משפרים" רכב צריך לעשות את זה בצורה המאוזנת ביותר, כלומר לשדרג את כל הרכב שיתאים לכל חלקיו.
לדעתי האישית, מנוע ה 258 הוא מנוע מעולה. חסכוני יחסית, אמין ביותר, גמיש מאוד, זול לאחזקה. בקיצור, לדעתי אין מה לגעת במנוע.
תגיד לי בכנות אם נקלעת למצבים בשטח בו היה חסר לך כח מנוע!? אם תגדיל את הנפח ותתחיל לשחק במנוע חייו יהיו קצרים בהרבה, צריכת הדלק תגדל פלאים וייתכן שיהיו תוצאות נוספות שיגררו כתוצאה מכך.
שורה תחתונה, תשאיר את המנוע סטנדרטי ככל האפשר.

חנן א.
26-09-03, 15:19
בכמה להגדיל?
אם מדובר באוברסייזים הסטנדרטיים של 0 עד 60 אלפיות אינטש מדובר בהגדלת נפח לא משמעותית בפועל, אלא עוד כמה עשרות סמ"ק במנוע 4300 שזה קשקוש.
אם מדובר ביותר מזה, זה יכול להיות יותר משמעותי, אבל באמת: הדבר האחרון שחסר למנוע הזה, זה נפח. חבל על המשחקים, מה גם שאח"כ תהיה מוגבל באוברסייזים, ובנוסף, אתה עלול להתקל בסדקים בבלוק כתוצאה מקירות דקים מדי.

מיותר.

coas
26-09-03, 22:33
הוא שחשבתי, המנוע כבר נחרט במינימום הנדרש, השיקולים לא להגדיל דיי ברורים וכבר נאמרו, רק אוסיף: מדובר בCJ7 פתוח, עם המנוע ללא שיפוץ לא סבלתי ממחסור בכח ההיפך, לעיתים היה קשה להשאיר את הגלגלים צמודים לקרקע.

רק למען הפרוטוקול, דובר על הגדלה עד 5000 סמ"ק.
לגבי המגבלה באוברסייזים- כאשר יגיע היום.....

-->