PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסרה של הבודי מהשלדה.

lizard
25-12-05, 13:21
שלום לכולם.

אשמח לקבל הסבר איך מסירים את הבודי של ה CJ8S שלי מהשלדה.
הכוונה להסרה מוחלטת (הוא עובר לשולחן שיפוצים).

מה צריך לנתק ואיך מנתקים את זה? האם יש לכם טיפים איך לוודא שהניתוק לא יהיה קבוע ? :wink:
(מערכת חשמל, הגה, דוושות וכדומה)
תודה רבה
מיכה

עירא
25-12-05, 15:05
לאט לאט ובזהירות.
תעשה סיבוב מסביב, תראה מה צריך לנתק.
תרשום את הסד"פ שאתה חושב לעשות ותקבל עליו הערות והארות.
(אין לי כח לרשום את זה פשוט, מה גם שזה לא מדע מדוייק, אתה מתחיל לפרק עד שלא נשאר יותר שום דבר :lol: )
עירא

lizard
25-12-05, 17:16
מבלי להכנס לתושבות בודי עצמן, אם אני מבין נכון אז יש לפרק את החיבורי חשמל בחלק הקדמי ומה שמחובר לסטרטר ולאלטרנטור, הגה (לא ברור לי איך), ברקס (בווסת או במקום אחר?) וקלאץ'.

אני מקווה תוך שבועיים להביא בודי נוסף, לתקן ולשפצר אותו כמו שאני רוצה (כולל כלוב 8-10 נקודות) ואחר כך לפרק את שלי.

האם התוכנית הזו בסדר? כלומר, אני לא חייב לפרק את הבודי שלי לפני שיש לי בודי חדש מסודר, נכון?

עירא שלחתי לך ה"פ

Bulldog
25-12-05, 17:59
מאחורה קדימה.
כל מה שאתה רוצה לשמור, פנסים , צמת חשמל וכ"ו.
תעבור מתחת לאוטו, יש תושבת שמחזיקה את הכבל הנד ברקס מעל הסרן האחורי בערך, צנרת מילוי דלק ונשם דלק אם קיים חוטי חשמל ממיכל הדלק.
כבל הנדברקס, ספידומטר, חשמל מיוניט רוורס וטרנספר.
כיסאות, קשת נוכחית, ברזליה של ברזנט, כיסוי הידיות של הגיר והטרנספר.
מוט הגה ועמוד הגה.
צמת חשמל מאזור המנוע, דגש על חוטים נוספים וצינורות שעוברים לתוך הקבינה דרך הקיר אש. על הדרך פרק גם את המערכת חימום ומיזוג אם יש.
שים כל דבר בקופסא, ארוז כמו שצריך נגד פגעי הטבע, רכז את הברגיה של כל חלק ותרשום בצורה מסודרת מה זה.
זה יעזור בהרכבה מחדש.
אם אתה בונה על שיפורים תוך כדי תוך 4 שנים יהיה לך אוטו, אם אתה כמו עירא אז חצי שנה.
עומר

lizard
25-12-05, 18:12
אהבתי את המשפט האחרון.

אני מקווה שיקח לי פחות מחצי שנה...עכשיו שהרכב עובד מאוד קשה לי לחשוב על השבתה שכזו :twisted:

בכל מקרה עוד כמה שבועות נהיה חכמים יותר אחרי שאשיג את הבודי הנוסף.

שיפורים...יש בתכנון הרבה אבל לא כרגע. אלא אם כן יהיה לי מספיק כסף.

coas
25-12-05, 20:07
מיכה, עירא פירק והחליף מרכב כי לא הייתה לו ברירה. החלפת הבודי נעשה על הדרך בזמן שהחליף שילדה רקובה.

להשיג מרכב של CJ קצר זה לא עניין פשוט, מן הסתם תמצא מרכב ארוך או מרכב של סופה ומכך עוד לא מעט עבודה. ר"ל, קודם תשיג מרכב ורק אז..

אם אתה לא חייב אל תכנס לזה.

lizard
25-12-05, 20:36
לא הייתי כותב אם לא היה לי. כלומר, אני יודע מאיפה להשיג ובתקווה יהיה לי תוך שבועיים.

האופציה השניה היא לתקן את המרכב הקיים מבלי להסיר אותו. קצת מסובך אבל אני מבין שאפשרי (מסובך בגלל שצריך להחליף את כל התושבות בודי וזה קצת קשה מבלי מרווח תמרון)

אני מודע לבעיות ולקשיים. לכן אני שואל כל כך הרבה שאלות. אולי יש איזה דרך קלה יותר ממה שחשבתי עליו.

הקטע הוא שאני לא רוצה לתקן נקודתית בעיות אלא לפתור את בעיות הבודי בפעם אחת. אני בכוונה לא כותב פעם אחת ולתמיד כי אני כבר לא כל כך טירון אופטימי :D

lizard
25-12-05, 20:39
עוד משהו...
מבחינתי הסיבה היחידה להחלפת מרכב היא שאני לא משבית את הרכב לזמן ארוך (בהנחה שאני מפרק את המרכב הקיים לגמרי).
השאלה אם זה שווה לי את הסכום שרוצים עבור המרכב הנוסף די טובה. בנתיים נראה לי שכן כי בעתיד יהיה לי שימוש במרכב הקיים. (עציץ....גדול....סתםם)

shmil
26-12-05, 00:30
אולי תצרף תמונות של הרקבונות הנוראיים (?) שיש לך בג'יפ, כדי שתוכל לקבל יעוץ אמיתי האם להכנס לפרוייקט החלפת בודי או לא?
אני לא מעכיר רקבונות כל כך נוראיים שבשבילם צריך להפריד לגמרי, אבל אולי עוד לא ראיתי מספיק?
כשהתלבשנו 4 חברה שלכל אחד הרבה הבנה והרבה שעות גי'ייפ, יחד, לקח לנו 4 ימים מהרגע שהתחלנו לפרק את הבודי הישן, ועד שהוא נסע עם הבודי החדש.
4 ימים, של 4 אנשים יחד, של עבודה במקביל, והיו לנו את כל חלקי החילוף שנצטרך אם משהו יתקלקל בפירוק, והיו דברים שהתקלקלו בפירוק.

ברור לך שלך זה לא יקח 16 יום, אלא הרבה יותר?

asafk
26-12-05, 01:45
...וגם אם יש לך חלודות נוראיות בבודי- עזוב אותן ככה. מקסימום- כשהבודי במקום, תחתוך מסביב לחור, ותרתך פח חדש, וגם זה רק במקומות הכי בעיתיים.
ואם אתה לא רוצה ללכת על ה"מקסימום"-
אם מדובר בפינות הקדמיות של האמבטיה (הרגליים של הנהג והנוסע)- נקה את החלודה טוב טוב, תצבע את השוליים של החור בצבע יסוד איכותי, ותבנה רוקר פנלים מבחוץ, כאלה שנמשכים פנימה, עד לתושבות בודי, ולמעלה עד הפתחים של הדלתות. מבפנים, תשים הרבה זפת (בריסוס, עם קומפרסור). אתה לא תזכור שהיה שם חור. משהו כזה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/caf412d052bc204f724cf182863f5400020000.a spx
(מתוך: http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3243&highlight=%E1%E5%F7 %E9%ED
ובמקרה הזה אין קשר בין הרוקר פאנלים לבין החלודות, סתם תמונה להמחשה)
אם זה בחלק האחורי (ב"ארגז"), תחתוך, ותלביש על כל הארגז פח חדש בעובי 1 מ"מ, עם הרבה זפת בין הפח החדש לישן.
אל תחליף בודי אם זה לא בשביל משהו אחר (כמו החלפת שלדה). זה לאכול חרא בלי סיבה טובה, וגם הבודי החדש שתרכיב כבר לא חדש ותוך שנתיים יהיה כמו מסננת... אז באמת חבל- תסדר קודם מה שבאמת צריך לסדר (וזה CJ, אז אני בטוח שיש הרבה).

אסף.

lizard
26-12-05, 08:40
מהסיבה הזו אני עוד לא בטוח ומתייעץ איתכם.
בסה"כ אין לי רקבונות בריצפה.
יש לי מלא פיצוצי פח בדפנות (של הTUBE, מכסה מנוע, כנפיים וגריל דווקא נראים בסדר).
ונראה שהתושבות די גמורות

אני אצלם ואשים פה.
אולי אני סתם פרנואיד וחושב שזה לא בסדר כשזה סביר.

תודה לכל העונים.

נמרוד
26-12-05, 10:24
בלי קשר, הייתי מחכה לקיץ.

בקיץ יבש, הימים ארוכים יותר, אתה תספיק יותר ותפספס פחות טיולים. עכשיו העונה לטייל, תודה שנהנת בשבת מכל הבוץ :lol:

ערן המסוקס
26-12-05, 10:33
בלי קשר, הייתי מחכה לקיץ.

בקיץ יבש, הימים ארוכים יותר, אתה תספיק יותר ותפספס פחות טיולים. עכשיו העונה לטייל, תודה שנהנת בשבת מכל הבוץ :lol:

תשמע לו! הוא יודע על מה הוא מדבר! מנסיון :cry:

lizard
26-12-05, 11:40
נגיד את זה ככה, הרכב צריך להראות פרפקט ל17/8/06.

העלתי את התמונות לאתר שלי.
התמונות שוקלות די הרבה, השמשתי ברזולוציה גבוהה.
לצערי עוד לא יצא לי לשטוף את הרכב אז בתמונות יש קצת בוץ.

בסה"כ נראה שרוב הבעיות הן בפינות ובתושבות האחוריות.

http://www.lizard.co.il/4x4/tube/

נמרוד
26-12-05, 15:11
מהתמונות ברור שהאוטו לא נראה טוב חיצונית, פחחות תצטרך מתישהו. דווקא מבחינת תושבות רובן נראות בסדר, גם האחורית למיטב הבנתי לא פוסלת את האוטו מלסוע - ראיתי מצב גרוע יותר (שלי! :lol: ).

lizard
26-12-05, 15:22
אז אתה ממליץ כרגע לרדת מהתיקון של התושבות (מתישהו אני אחליף סרן ואתקן את המיכל דלק אז אפשר על הדרך גם לתקן את התושבות) ולעשות רק תיקוני צד וצבע?

שאלה נוספת, האם כדאי להשקיע בתושבות Polyurethane או שלקנות מיאנוביץ' את התושבות הרגילות?

תודה
מיכה

shmil
26-12-05, 16:29
לא ברור לי היכן צולמה 155. יתכן שיש לך מדרגות סף? אם כן, ברור.
יש לך קצת ג'יפ בחלודה.

ועכשיו ברצינות - מישהו לפניך עשה עבודת פחחות מחורבנת, ועכשיו, מתחת לכל הצבע מבצבצת החלודה. דווקא הרצפה והתושבות נראים בסדר, למעט האחוריות, שאותן אין בעיה לתקן גם כשהגיפ מורכב, וכמו שנמרוד אמר - לא הכרחי.
יש לך בכל פינות הרצפה חלודה, ואת זה לתקן אפשר, אבל המון, המון עבודה.
מציע לך להמשיך לנסוע כך, תוך שנתיים שלוש (אם יש לך כוונה לשמור את הג'יפ יותר מזה), תתחיל להכין את עצמך להחלפת בודי.
כל זה, כמובן, בהנחה שאתה לא רוצה ג'יפ דוגמן.

אם עד אז תחליט להחליף, הבודי הטוב ביותר יכול לבוא מג'יפי הימ"ח של סמו, הפתוחים, לא הסגורים, אבל הם ארוכים, לא קצרים, וצריך לקצר אותם.

סע, בנצור, סע.... אין שום לחץ...

חנן-ג'יפולוג
26-12-05, 16:39
סע, בנצור, סע.... אין שום לחץ...

בדיוק כך. רוב הסיקסים נראים בדיוק ככה. אם זה ממש מפריע לך, אז עוד קצת פיבר ושפכטל, עוד קצת צבע, ואתה מושך עוד הרבה שנים, עד שיימאס לך ממנו, או עד ההתהפכות, או עד שכבר ממש לא ישארו לך פרויקטים חשובים יותר.

lizard
26-12-05, 16:53
אוקי תודה.
בהחלט טוב לדעת שהמצב לא כל כך נורא.

אני מאמין שעם הזמן כישורי הפבריקציה שלי יעלו ולתקן את זה לא יראה לי כזה סיפור גדול.

איך לתקן את הפיצוצי פח/צבע שיש לי?
לשייף עם דיסק, להדביק יריעות פייבר ועל זה שפכטל וצבע?
כמה צריך לעלות צבע חיצוני לג'יפ? הצבע שאני רוצה יקר (ירוק בהיר מטאלי) אבל נניח שמדובר על צבע פשוט, לבן או משהו כזה. הסיבה שאני שואל היא שאחרי הרבה בירורים הבנתי שצבעי אני לא (בקושי הצלחתי לסייד נורמלי את הדירה שהייתה לי...:))
וגם ככה הציוד הנדרש יקר וקצת טפשי לרכוש ציוד בשביל עבודה אחת או שתיים.

אגב, אני שוקל פייבר פשוט בגלל שזה לא מצריך ממני לקנות (או להשכיר) רתכת CO2 ובגלל שהבנתי שגם חובבים יכולים להגיע לתוצאות טובות.

lizard
26-12-05, 16:56
שמיל, יש לי מדרגות סף שאני אשמח מאוד להפטר מהן. לצערי הברגים תקועים חזק ואני לא מתלהב להפעיל כוח פיזי לא מתון על זה (צנרת ברקס, דלק וכיו"ב).

barak4*4
26-12-05, 17:17
נניח כי אתה מתכוון להחזיק את הרכב הרבה זמן, הרבה מאוד זמן (הצהרה כמו "יד אחרונה" אינה תופסת כי תמיד קופצים בלת"מים בדרך).

במקרה כזה גם מרכב "חדש" (והוא לא חדש), לאחר שיפוץ יסודי, יחזור לסורו תוך מספר שנים.
אולי כדאי ללכת על אסטרטגיה אחרת.

לדעתי כדאי,בהשקעה אחת גדולה, לפתור אחת ולתמיד את הבעיה המהותית ביותר של הסיקסים - חלודות.
ביום מן הימים, אני מתעד לרכוש שוב סיקס (אחרי שאמצא דיפנדר, אתבעס ממנו ואמכור שוב :wink: ).
הכיוון שלי הוא החלפת המרכב למרכב אלומיניום.

תודות לאשר(coas), נחשפנו למוצר הזה:

http://www.jpoffroad.com/replacement/

אחרי זה, כל הדאגה עוברת למכאניקה נטו, ללא צורך להתעסק בפחחות.
עלויות בארץ? השד אינו נורא כל כך:
חוק הספורט המוטורי יאפשר יבוא של רכיבים לרכבי תחרויות ללא מיסוי, תימצא הפירצה החוקית להביא מרכב שכזה בעלות קרובה מאוד לזו שבארה"ב.
היות ולא מדובר על משהו דחוף, ניתן גם להביא גוף שכזה עם "תושב חוזר" בתשלום של כמה $ נוספים.

אם אני הייתי משפץ סיקס היום, ללא ספק זה היה הכיוון אליו אני הייתי הולך.

asafk
26-12-05, 20:32
לפי התמונות- אין שום בעיה. לא משהו שאין בCJים אחרים שעברו לפחות פחחות אחת גרועה.

אסף.

lizard
26-12-05, 21:57
אוקי תודה.
אני אחזור (כבר חזרתי :)) לתיקוני המכניקה.

בכל מקרה, את מה שיש עכשיו אני אסדר.
מה שבעיקר מטריד אותי זה החורים בקצוות הריצפה. אבל מה שאני אעשה זה לחתוך את החלק הנגוע, להטליא עם פייבר ולשים על זה פח מרוג עם תושבת להייליפט.
התייעצתי עם חבר שמבין בעבודות פייבר ומתכת והוא אומר שזה לא בעיה. נקוה שכך זה יהיה.

סולי
26-12-05, 22:20
למה להשקיע??
ועוד בפיבר?!

תסלח לי שאני לא מבין, אבל או שתניח למרכב לנפשו להירכב בשקט...
או שתחתוך את הקטע הבעייתי ותרתך תלאי מפח.. ושים עליו כמה שכבות של צבע ייסוד.

shmil
26-12-05, 22:21
מעניין מי זה החבר ה"מבין" שלך:

לחתוך את החלק הנגוע, להטליא עם פייבר ולשים על זה פח מרוג עם תושבת להייליפט

תושבת להייליפט בנקודה הכי חלשה שתהיה לך. אכן, מבין, איך ליצור לך עוד עבודה.

אמרו לך בעברית: א ל - ת י ג ע !.

סולי
26-12-05, 22:25
תודות לאשר(coas), נחשפנו למוצר הזה:

http://www.jpoffroad.com/replacement/

אחרי זה, כל הדאגה עוברת למכאניקה נטו, ללא צורך להתעסק בפחחות.
עלויות בארץ? השד אינו נורא כל כך:
חוק הספורט המוטורי יאפשר יבוא של רכיבים לרכבי תחרויות ללא מיסוי, תימצא הפירצה החוקית להביא מרכב שכזה בעלות קרובה מאוד לזו שבארה"ב.
היות ולא מדובר על משהו דחוף, ניתן גם להביא גוף שכזה עם "תושב חוזר" בתשלום של כמה $ נוספים.

אם אני הייתי משפץ סיקס היום, ללא ספק זה היה הכיוון אליו אני הייתי הולך.

אגב אני לא מתלהב מהמוצר.. מקצועי ככל שתהייה,
המחיר נראה לי מוגזם לחלוטין בהתחשב במבנה הפשוט של הסיקס.
במחיר הזה לדעתי עדיף ללכת על בודי מפיבר.., או בודי רגיל חדש, עם גילוון או כמה שכבות צבע בריאות.

במקרה יצא לי לראות עבודה של הסבת מרכב של סיירה שלם לאלומיניום..
אומנם טנדר, אבל להסב מכסה מנוע גג.. רצפה.. והכי קשה הדלתות ממה ועדיין להגיע לשלמות, לא הגיע ל-10,000ש"ח..
אם כי מיותר לציין כי הבחור עשה את העבודה בעצמו ויש לו ניסיון רב בנושא.

lizard
26-12-05, 22:30
מעניין מי זה החבר ה"מבין" שלך:

לחתוך את החלק הנגוע, להטליא עם פייבר ולשים על זה פח מרוג עם תושבת להייליפט

תושבת להייליפט בנקודה הכי חלשה שתהיה לך. אכן, מבין, איך ליצור לך עוד עבודה.

אמרו לך בעברית: א ל - ת י ג ע !.

מה הכוונה בנקודה הכי חלשה? אם אני מתקין רוק פאנל מפח מרוג 3+1 מ"מ זה לא מספיק חזק?

הצד החיצוני מגיע עד לפתח של הדלת והצד הפנימי מגיע עד לברגי כיסא. זה לא יהיה מספיק חזק?
אם לא, אז אני יורד מזה.

asafk
26-12-05, 22:59
אם אני מבין נכון, ומדובר בכיסוי חיצוני לבעיה, למעשה בניה חיצונית חזקה בהרבה מהמקור- זה יהיה מצויין. ואפילו לא צריך פיבר. רק לנקות טוב, וצבע יסוד, ואחרי שתרכיב את הרוקרים- הרבה זפת. אם אתה ממש מתעקש תהשקיע- פלטות קונטרה מבפנם גם יחזקו את הרוקרים.
כנראה שלא הובנת טוב.

אגב, בסופה שלי זה בדיוק מה שבוצע (למרות שכמובן, לא היתה שום חלודה... רק חורים ):
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3809&highlight=%E4%F1%E5 %F4%E4
(שים לב לתמונות האחרונות, מבחוץ ומבפנים)

אסף.

lizard
26-12-05, 23:31
כן, בהחלט כאלו רוק פאנלים אני מעוניין לעשות. לא שמתי לב אם זה אצלך מפח מרוג או לא.
אני רוצה לעשות אותם מפח מרוג מגלוון וצבוע בשחור.

למען האמת זה הולך להיות יותר משוריין ממה אתה חושב. אני ברצפה הפנימית רוצה לשים גם כן פח (או אם היה תקציב) אלומיניום מרוג, שאליו יחובר הכלוב התהפכות.
כלומר, הרוק פאנל יקבל תמיכה מהצד הפנימי גם כלפי הרצפה וגם כלפי הדפנות ובנוסף הכלוב.

על איזה צבע יסוד אתם ממליצים? רצוי משהו שאפשר לצבוע במברשת (למרות שאולי אוכל לארגן קומפרסור ופיסטולט) ומיועד ללא מקצועיים (סלחני עם טעויות).
אני אצבע את כל התחתית והפנים של הרכב עם הצבע יסוד, עליו שכבה של המרייט או משהו דומה (למרות שעד כמה שהבנתי המרייט לא צריך שכבת יסוד, אם זה לא טוב אז אני אבחר בצבע אחר) ועל זה שכבת זפת קרה בריסוס.

בפנים אני אצבע רק עם צבע יסוד והמרייט שחור.
את החלק החיצוני אני אתקן, אצבע את מה שצריך עם צבע יסוד ואשלח לצבעי שיעשה צבע כל האוטו.

איך זה נשמע? תוכנית טובה?

asafk
27-12-05, 00:13
אל תשתמש במגלוון. יקר בלי הצדקה.
צבע הכל ביסוד פשוט (אדום/ אפור/ שחור. יש אפור עם אבץ- יכול להיות רעיון לא רע), מבחוץ צבע עליון רגיל (משהו פשוט, בהתזה) על גבי היסוד (אני מדבר על הרוקרים- את שאר הג'יפ אתה תצבע באמת, לפי מה שכתבת). בפנים- רק זפת בהתזה.
צבעים כמו המרייט- יקר. אין טעם. זה ג'יפ.

אסף.

yogibear
27-12-05, 08:07
asafk כתבת : "אל תשתמש במגלוון. יקר בלי הצדקה.
צבע הכל ביסוד פשוט (אדום/ אפור/ שחור. יש אפור עם אבץ- יכול להיות רעיון לא רע), "
אני קצת חולק עליך , כי כשצבעתי את הרצפה (אחרי שהוסרה ממנה החלודה) בצבע יסוד פשוט החלודה חזרה כמו גדולה ואני צריך לחזור על העבודה שוב - חסכתי שקל וכעת אני צריך להשקיע 5 . לכן לדעתי כדאי להשקיע עוד 100-200 ש"ח בחומר קצת איכותי ולא לחזור פעמיים על העבודה.
שמיל - אני בטוח שתחלוק על דעתי , אבל במקומות לא רגישים אני בעד שימוש בפיבר כל עוד אין גישה ל CO או שאין תקציב לפחח. אם יש אחד מהשניים אני בעד עבודה עצמית (עד כמה שניתן ) עם CO . צביעה יש להשאיר לאיש מקצוע.

מעבר לזה מיכה , לדעתי אתה מתפזר ואינך ממוקד, נסה לקחת פרוייקט ולסיים אותו דוגמה - ניקוי מע' חשמל וכו'. לפרק יהיה לך קל - הכי קל , אבל בסוף תישאר עם ג'יפ מפורק ללא אפשרות להרכיבו בזמן סביר וחבל .
יש לך ברגים סוררים שאינם נפתחים ? יש לי חבר טוב מאז קניתי את הג'יפ ... דיסק :twisted: :twisted: :twisted: ושום דבר לא עומד בפניו :P

מיקי

lizard
27-12-05, 08:07
בפנים- רק זפת בהתזה

זפת גם בפנים הרכב? זה לא יגרום לכך שבכלל לא תהיה לי אינדיקציה על מצב חלודות וכדומה?

lizard
27-12-05, 08:17
יוגי, להפעיל דיסק על הברגים שמחברים את המדרגות צד זה לא בריא. יש שם המון צנרת וגישה מאוד קשה. אפילו עם 4.5.

בקשר להתפזרות...אני מחפש את הפרוייקט הבא. בסה"כ אני לצערי פנוי כל הזמן ויכול להקדיש עבודה על הג'יפ. בתקווה עוד חודש וחצי יהיה מספיק כסף בשביל הרבה דברים.
בגדול התכנון הוא לערגל קפיצים, להחליף סרן אחורי לDANA44 עם ספול, לקנות 3 צמיגי שטח מלא משומשים במצב טוב ולעשות פחחות וצבע.

כשאת הפחחות אני עושה לבד ואת רובו של הצבע.
אם ישאר כסף אז כנראה גם כלוב (כיפופים למומחים אבל כל השאר אני לבד).

כמו שאתם רואים חתיכת WISH LIST.... אם לא היו לי הוצאות נוספות שלא קשורות לג'יפ הייתי אפילו יכול לעשות יותר. אבל האישה הטילה ווטו (למה לעזעזל צריך תנור אפיה? יש מנוע של סיקס, טוב כמעט אותו דבר :wink: )

yogibear
27-12-05, 08:57
תשמע מיכה, גם אצלי המצב דרעק ... וגם אני בעל זמן פנוי בשפע (לצערי :twisted: ), אבל אני מנסה להתמקד בדברים הכרחיים.

דיסק - אפשר להשתמש אבל צריך יד רגישה, זהירות היא מילת המפתח.

משפחה וג'יפ בחלק מהמקרים מתנגשים, רובנו מה לעשות שכירים ועוגת התקציב צריכה להתחלק בין כל הסועדים, והג'יפ בעל תיאבון גדול אם לדלק אם לשיפורים ואם כחיית מחמד הדורשת שיפורים זמן ושפצורים. במקומך לא הייתי נכנס כעת להחלפת בודי, הייתי מתקן ושם בצד פפלינוס ל CO .

זפת - צר לי אני נגד החומר הזה, ברור לי שיבואו מנוסים ממני ויאמרו ההפך, אני מאלו האוהבים לראות את החלודה בעודה מבצבצת לטפל ולמגר אותה.

ועיצה אחרונה לסיום - קנה לה תנור ... אם היא אוהבת לבשל , שחד אותה בתנור וככה יהיה לך בונוס כפול ... גם דברי מאפה מענגים וגם חופש לעבוד על הג'יפ בזמן האפייה ... :wink:

יום טוב
מיקי

lizard
27-12-05, 09:10
האמת? עשיתי חישובים גסים וכנראה שיש לי תקציב.
תגידו לי בבקשה אם המחירים ראליים:

קפיצים- עירגול+הוספת עלה - 1000 ש"ח.
בולמים - 600 ש"ח לבולם - 2400 ש"ח.
DANA44 אחורי - 2000 ש"ח, הרעיון הוא לקנות סרן הכי זול ולשפץ לבד. הסיבה היא שאני רוצה להתקין ספול מקצועי שלא ישבר. אני מקווה שבעלות הזו אוכל להשיג גם ספול וגם סרן וקיט שיפוץ.
צמיגים - 600 ש"ח (3-4 צמיגים)
פחחות - 1000 ש"ח.
צבע - 2500 ש"ח.

בסה"כ בסביבות ה9500 ש"ח. כנראה שיש לי תקציב.

tayrie
27-12-05, 09:17
ברזנט נורמלי 3500
בלתמ"ים?

חנן-ג'יפולוג
27-12-05, 10:12

קפיצים- עירגול+הוספת עלה - 1000 ש"ח.

תגיד לנו למה החלטת שאתה צריך הגבהה.

בולמים - 600 ש"ח לבולם - 2400 ש"ח.

אם יש לך עודף כסף, סבאבה, אבל זה לא המצב. לכן, כמו רובנו, שים בולמים ב170 ש"ח לאחד. זה מצוין, וגם זה רק אם מה שיש לך לא תקין. בכל מקרה, אתה כנראה לא תוכל להרגיש בהבדל בין בולם ב600 ובין בולם ב150, ובין בלי בולם בכלל, מנסיון.

DANA44 אחורי - 2000 ש"ח, הרעיון הוא לקנות סרן הכי זול ולשפץ לבד. הסיבה היא שאני רוצה להתקין ספול מקצועי שלא ישבר. אני מקווה שבעלות הזו אוכל להשיג גם ספול וגם סרן וקיט שיפוץ.

2000 ש"ח אתה שם על סרן תקין. לא כזה שדורש שיפוץ. אתה משפץ רק משהו שאתה מקבל בחינם, וגם זה לא בהכרח כלכלי.

פחחות - 1000 ש"ח.
צבע - 2500 ש"ח.

זה כבר עניין של טעם ושל ריח. אם אתה מחפש ג'יפ שנערות החוף יקפצו עליו ועליך, השמיים הם הגבול. אם אתה מתכוון שמי שיראה אותו אלו השועלים והפראים בנקרות, השקעה של 300 ש"ח היא מעל ומעבר למה שאתה צריך.

נמרוד
27-12-05, 10:19

קפיצים- עירגול+הוספת עלה - 1000 ש"ח. אוקי
בולמים - 600 ש"ח לבולם - 2400 ש"ח. נזם זהב באף חזיר - תעביר את התקציב לצמיגים. אם אתה צריך להחליף בולמים, אתה יכול למצוא בולמים טובים בשליש מהמחיר שציינת
DANA44 אחורי - 2000 ש"ח, הרעיון הוא לקנות סרן הכי זול ולשפץ לבד. הסיבה היא שאני רוצה להתקין ספול מקצועי שלא ישבר. אני מקווה שבעלות הזו אוכל להשיג גם ספול וגם סרן וקיט שיפוץ. מה רע בסרן הנוכחי?
צמיגים - 600 ש"ח (3-4 צמיגים) ב600 שקל אתה קונה צמיג אחד חדש. צמיגים משומשים זה זבל עופות. אם אתה עדיין נוסע על הבקשוטים, אתה על זמן שאול, תכין -3000-2400 שקלים בשביל סט צמיגים חדשים, וזה לשלוש שנים בשקט.
פחחות - 1000 ש"ח.
צבע - 2500 ש"ח.

בסה"כ בסביבות ה9500 ש"ח. כנראה שיש לי תקציב.

shmil
27-12-05, 10:34
שמיל - אני בטוח שתחלוק על דעתי , אבל במקומות לא רגישים אני בעד שימוש בפיבר

מיקי

אין לי בעייה עם ש\ימוש בפיבר, יש מקומות בהם רק פיבר הוא התרופה, כמו החיבור בים החלון לבודי, וכמו החיבור בין מסגרת החלון לגג.

יש לי בעייה עם חיבור הייליפט לבודי, זו דרך מצויינת להריסת התושבות, שכן כל משקל הג'יפ בעת הרמה ישב על 3 נקודות 9/16 או 5/8, ודאי וודאי כשהוא יושב על חיבור פיבר.

אבל מה שאני אעשה זה לחתוך את החלק הנגוע, להטליא עם פייבר ולשים על זה פח מרוג עם תושבת להייליפט.

asafk
27-12-05, 12:59
asafk כתבת : "אל תשתמש במגלוון. יקר בלי הצדקה.
צבע הכל ביסוד פשוט (אדום/ אפור/ שחור. יש אפור עם אבץ- יכול להיות רעיון לא רע), "
אני קצת חולק עליך , כי כשצבעתי את הרצפה (אחרי שהוסרה ממנה החלודה) בצבע יסוד פשוט החלודה חזרה כמו גדולה ואני צריך לחזור על העבודה שוב - חסכתי שקל וכעת אני צריך להשקיע 5 . לכן לדעתי כדאי להשקיע עוד 100-200 ש"ח בחומר קצת איכותי ולא לחזור פעמיים על העבודה.

יסוד "פשוט"- להבדיל מהמרייט. החומר עצמו חייב להיות איכותי, בזה אין ספק.
המגלוון או לא מתייחס לרוקרים. במילא צובעים אותם, ובמילא קודחים בהם ומרתכים. אז אין שום טעם למגלוון.

זפת גם בפנים הרכב? זה לא יגרום לכך שבכלל לא תהיה לי אינדיקציה על מצב חלודות וכדומה?

בדיוק. אתה תמיד תדע שהרצפהמתחת לזפת רובה חור אחד גדול (כי זה מה שיהיה אחרי שתנקה אותה מחלודה) ומה שלא חור- חלוד. יותר מזה אתה לא צריך לדעת. ככה או ככה עוד כמה שנים אתה תחליף את הבודי. כל מה שאנחנו מדברים עליו זה פתרונות ביניים עד שיהיה לך מספיק זמן+ ידע+ כסף בשביל להחליף את הבודי (או כדי להיפטר מהנבלה).

אסף.

lizard
27-12-05, 14:08
אוקי.
האמת אחרי שהייתי היום אצל יאנוביץ' הבנתי שבאמת אין לי מה להשקיע בבולמים מתכוונים וכל זה, גם ככה אני בטח לא אדע מה לעשות איתם.

בקשר לקפיצים, אני לא מדבר על הגבהה. אני לוקח בחשבון משהו כמו 150 שקל לקפיץ (מפורק) אצל ג'ינגי מטירה, עוד 400 שקל על בלת"מים (כמו תושבת הגומי שמתחברת לשלדה וכדומה)
חנן, הג'יפ שלי עם בודי ליפט מחורבן, אם אני מוציא אותו הרכב יורד איזה 6 ס"מ.
הקפיצים שלי גמורים. אני רק מקווה שאפשר בכלל לערגל אותם. אחרת מדובר על נזק רציני.

סרן משופץ יוצא סופה עולה 1800 שקל, במחיר הכללתי גם ספול מקצועי (לא מיני ספול ובטח שלא זיקה). למעשה אני חושב שאני אופטימי מידי. הסיבה להחלפת הסרן היא שאני לא מוצא ספול לAMC20, חפשתי בגוגל ולא מצאתי משהו רלוונטי. אם היה ספול שמתאים גם לDANA וגם לAMC אז זה היה הכי טוב והיה חוסך לי סרן.

בקשר לפחחות וצבע אני לא יודע. אני צריך לבדוק במוסך שיש לי במושב. הבעיה היא שפעם אחת הוא עשה לי עבודה והייתי מרוצה ופעם אחרת הוא עשה עבודה חרא. אני עדיין מתלבט.
בעיקרון כשהריצפה תלך קפוט,, במידה ולא אקנה בודי אלומיניום או פייבר חדש אז אני אנסה לארגן רצפה חדשה מפח מרוג או משהו כזה.
אגב, במחיר נכנס גם חלון פייבר קדמי חדש+זכוכית.

אני אתחיל במהלך השבועות הקרובים לעבוד על זה. צריך ללכת לקנות יריעות פייבר (וחומרים נלווים) וצבע יסוד טוב. יש המלצות?

בקשר לצמיגים, אני כבר לא על הבקשוט. זה בגלל הטסט. בכל מקרה ראיתי קרע בדופן באחד הצמיגים ולצערי זה פוסל את כולם כי אי אפשר לשלב (צר וקטן יור ממה שיש לי כרגע).
אני מקווה להשיג צמיגים משומשים אבל כמו שנמרוד כתב זה לא זה.

חנן-ג'יפולוג
27-12-05, 14:17
הקפיצים שלי גמורים. אני רק מקווה שאפשר בכלל לערגל אותם. אחרת מדובר על נזק רציני.

תגדיר גמורים. מה המרחק בין הסרן לבמפ-סטופ? מקדימה ומאחורה?

נמרוד
27-12-05, 14:28
אתה לא רוצה סרן של סופה, יחס ההעברה שם שונה משל סיקס, הרוחב לא בדיוק, מעגל הברגים לגלגלים שונה... אם אתה מחליף סרן, אז לסרן של סיקס.

AvigdorAharon
27-12-05, 14:43
סרן משופץ יוצא סופה עולה 1800 שקל
לדעתי, מיכה התכוון - יוצא צבא.

אביגדור

lizard
27-12-05, 14:46
אני אבדוק את המרחק בין הבמפ-סטופ בכל הקפיצים ואכתוב פה. הבדיקה נעשית כשהרכב על הקרקע ישרה נכון? לא הצלבה או משהו כזה ?

בקשר לסרן, דברתי עכשיו עם מי שסרן כזה הותקן אצלו והוא טוען שאין בעיה ושיחסי העברה מתאימים.
לפי טענתו מדובר על סרן מחוזק שירד מסופה ושיחסי העברה שלו הם 4-10 או משהו כזה (לא ברור לי איך רושמים יחסי העברה) ושזה מתאים. עד כמה שאני זוכר יחסי העברה בסיס הם 3 משהו. לכן באמת זה לא מסתדר לי. אבל כנראה שאני טועה.

בכל מקרה, אני, אם אקנה בסוף, אקנה סרן סיקס שירד מסיקס ולא משופץ. הרעיון הוא להתקין ספול ולהסיר את בית הסטליטים לגמרי. אני מקווה שהמחיר הסופי יהיה כמו שכתבתי אבל כנראה שאני במקרה הזה קצת אופטימי.

asafk
27-12-05, 15:06
...אז מה כן תקין בנבלה? הצופר?

אסף.

נמרוד
27-12-05, 15:13
בקשר לסרן, דברתי עכשיו עם מי שסרן כזה הותקן אצלו והוא טוען שאין בעיה ושיחסי העברה מתאימים.
לפי טענתו מדובר על סרן מחוזק שירד מסופה ושיחסי העברה שלו הם 4-10 או משהו כזה (לא ברור לי איך רושמים יחסי העברה) ושזה מתאים. עד כמה שאני זוכר יחסי העברה בסיס הם 3 משהו. לכן באמת זה לא מסתדר לי. אבל כנראה שאני טועה.

אתה לא טועה. לסיקס סטנדרטי יחס העברה 3.31:1, לסופה סטנדרטית יחס העברה 3.54:1, לסופות דיזל מהשנה השנייה יחס העברה 4.10:1, אם לא אז זה יחס העברה שהרבה אנשים מחליפים אליו. בכל מקרה, זה לא מתאים לסרן הקדמי שלך שהוא 3.31:1 (אלא אם מישהו החליף שם יחסי העברה, סיכוי קלוש). ובלי קשר, גלגלים של סיקס ושל סופה הם לא אותו דבר, אתה לא יכול להרכיב גלגל של של סיקס על סרן של סופה, מעגל הברגים פשוט שונה, בסיקס הקוטר הוא 5.5 אינץ', ובסופה/רנגלר/צ'רוקי הוא 4.5 אינץ'.

בכל מקרה, אני, אם אקנה בסוף, אקנה סרן סיקס שירד מסיקס ולא משופץ. הרעיון הוא להתקין ספול ולהסיר את בית הסטליטים לגמרי. אני מקווה שהמחיר הסופי יהיה כמו שכתבתי אבל כנראה שאני במקרה הזה קצת אופטימי

דווקא סרנים של סיקסים זה נושא הרבה פחות בעייתי מכל החשמל והפחחות שאתה אכן עלול להסתבך איתם. יש סרנים טובים מאד מעודפי הצבא, גם קדמיים וגם אחוריים, לא רואה סיבה בעולם לא לקנות סרן משופץ מימחי"ם - המחירים הם בסביבות מה שציינת, אני שמעתי על 2000 שקל לD44 אחורי של סיקס פעם אחרונה. בד"כ במגרש גם יש אחריות (תדאג להבהיר את זה) אם יש בעייה אקוטית בסרן - תחזיר ותיקח אחר עד שתהיה מרוצה. אני מכיר סיפורים כאלו, תעמוד על שלך ואין בעייה, כמובן שהעבודה - עליך.

אגב, דווקא את הרצון להחליף לדנה44 אני מבין, אם כי כל עוד הסרן שלך לא עושה בעיות אני לא חושב שזה צריך להיות בסדר עדיפות גבוה, לפי הבנתי אתה צריך ג'יפ נוסע ויפה בקיץ, קודם כל :lol: את ההתעקשות על ספוך מלא, אני לא מבין. להתקין לוקרייט או מיניספול זה משחק-ילדים. להתקין ספול מלא אומר כיוון מחדש של הקורונה - לא משחק ילדים, ופתח לצרות בעתיד. אני לא הייתי נכנס לזה בלי סיבה טובה מאד. ספול מלא גם עולה די הרבה, ההתלבטות שלך צריכה להיות בין נעילת לוקרייט פשוטה ב250$ כמו של רובנו בסיקסים, או מיניספול שעולה משהו כמו 60$.

חנן-ג'יפולוג
27-12-05, 15:13
אני אבדוק את המרחק בין הבמפ-סטופ בכל הקפיצים ואכתוב פה. הבדיקה נעשית כשהרכב על הקרקע ישרה נכון? נכון.

יחס ההעברה בסיקס הוא 3.31 . זה לא מה שיש בסופות, וכמו שנמרוד אמר לך, גם מעגל חלוקת הברגים של הגלגלים הוא בקוטר של 4.5 אינטש בסופה ו5.5 אינטש בסיקס.

lizard
27-12-05, 15:19
גם הצופר לא משהו.

מה תקין? שאלה טובה. בעיקרון הגומי של המגבים :) (איך אני יודע? כי החלפתי אותם ובשישי שבת האחרונים הם עבדו קשה מאוד)

נבלה נבלה אבל עובדת.
באיזה עוד רכב, פרט לדיפנדר וסמוראי, אפשר להשתמש בגרניק בפנים ובחוץ?
אם תהיה לי ילדה אני אקרא לה דנה, הכינוי שלה יהיה 300 :twisted:

יהיה בסדר. יקח קצת זמן אבל הרכב יהיה בדיוק כמו שאני רוצה.

בסה"כ אין תלונות ואני נהנה ממנו כמו שבחיים לא נהנתי מרכב. רק חבל שנכנסתי לתחום עכשיו ולא כשהיה לי הרבה כסף (הייטק הייטק, היית או שהיה זה חלום...)
אני מאוד נהנה לנהוג עליו (מזוכיסט) ואפילו כשחזרתי מהצפון לבוש בחרמונית ספוגה מים והאצבעות שלי התחילו להכחיל עדיין נהנתי. למעשה אני שוקל בכלל להוריד את הברזנט. גם ככה כנראה שלא ממש צריך אותו :wink: רק צריך לשים כמה דגי זהב ובכלל יהיה סבבה ברכב.

lizard
27-12-05, 15:26
אם להתקין מיני ספול זה הכי זול והכי פשוט אז זה מה שיהיה.
להתחיל להתעסק עם הקורונה אני לא אתחיל.

אם אני מוצא מיני ספול לAMC20 אז אני אקנה אחד ולא אגע בסרן עד שהוא ימות לגמרי, רק להזכיר, החלפתי לאחרונה את כל מערכת הבלמים בסרן. כולל דראמים. עקרונית לא שווה לי להחליף ואני יודע את זה. אבל מאחר ונעילות קצת יקרות לי ועל זיקה אין מה לדבר אז ספול זה הפתרון הסביר בעיני כרגע. מה גם שתמיד אפשר להחזיר חזרה את המצב לקדמותו במידה וזה לא זה.

אני עוד מעט אגש לג'יפ ואמדוד מרחקים בין הבמפ סטופ לסרן. אני גם אצלם כמה תמונות לשם המחשה.

lizard
27-12-05, 15:28
תראו, הבחור המדובר הוא יקי שאני מאמין שאתם מכירים.
אני מניח שהוא יודע מה שהוא אומר.
לא ברור לי העניין עם יחסי העברה ובטח שלא עם מעגל החלוקה. אני אשאל אותו שוב.

lizard
27-12-05, 16:15
מדדתי.
אז ככה:
קדמי שמאלי - 6 ס"מ.
קדמי ימני - 5 ס"מ.
אחורי שמאלי - 7.5 ס"מ.
אחורי ימני - 8 ס"מ.

גלריה של התמונות ניתן למצוא פה (http://www.lizard.co.il/4x4/springs/)

חנן-ג'יפולוג
27-12-05, 16:30
זה יכול להיות קצת יותר טוב, אבל זה בהחלט לא הדבר הראשון שאתה צריך להתעסק איתו. זה בגדר הנורמלי.

מה מפריע לך בפועל? אתה מרגיש שנסגר לך מתלה לעתים תכופות מדי?

lizard
27-12-05, 16:44
שאלה טובה.
לי לא מפריע כלום. נאמר לי שזה לא בסדר ואני רוצה לתקן.
עוד לא יצא לי, אולי בשבת, לסגור שום מהלך של כלום. בסה"כ אני לא מחפש סלעים גדולים לעלות עליהם לבנתיים. אני רק רוצה להיות בטוח, עד כמה שאפשר, שאם אני אעלה על סלעים שכאלה אז אני לא אשאר עליהם.

כל הזמן יש פה שירשורים על כמה חשוב להגביה, נעילות, צמיגים וכדומה.
למתחיל זה נשמע כאילו רכב שאין לו הגבהה של 4 אינץ' (סתם הגזמה לשם הדגמה) נעילות ומערכת חשמל חדשה יתקע כל הזמן בשטח.

בסה"כ הכול סובל דיחוי. בסה"כ הרכב נוסע ואפילו די טוב.
נסעתי עליו די הרבה, בחום ובקור, בגשם ובכפר (היה אמור להיות כפור אבל אני לא נוסע בכפור :wink: ) עוד, טפו טפו טפו, לא נתקעתי.
יכול להיות שאלו שנתנו לי עיצות והמליצו לי לתקן קצת הגזימו בחומרת הבעיה.
אני מעוניין שהרכב יסע בשטח עם פחות טילטולים. אולי זה לא אפשרי עם הסט הזה, מעורגל או לא, אבל בשביל זה אני שואל שאלות.

הבעיה בסה"כ היא שלכל אחד יש דיעה משלו ומה שלדעתך נראה תקין נראה שבור לחלוטין למישהו אחר.
אני לא מבין בזה ושומע לעיצות אחרים לבנתיים. אולי העיצות לא הכי מתאימות.

עירא
27-12-05, 18:08
מיכה, אתה מדבר עם יהודים 3 יהודים, נושא אחד 6 דעות שונות. זה החישוב.
עכשיו תחליט בעצמך למי אתה רוצה להקשיב.
אני אשתדל לא להעליב אנשים אחרים (כי גם אני עדיין דיי חדש בתחום הג'יפים , מה כבר יש לי שנתיים שלוש ניסיון?) אבל מי שאמר לך שלהחליף סרן לסרן של סופה לא מחובר למציאות.
הדנה 44 לסופה הרבה יותר נדירים, מעגן חלוקה שונה (אתה תיהיה חייב או להחליף נאבות או להחליף ג'אנטים), יחס העברה שונה (אתה תיהיה חייב לבחליף או את היחס בסרן החדש, או את היחס בסרן הקידמי) וכו'.
תיזכר בעיצה הכי חשובה שנתנו לך כשקנית את הג'יפ. סע בנצור סע.
הייתרון שייש לך עם CJ שלהתקע איתו לחלוטין זה לא פשוט (ומי כמוני יודע הצלחתי אי אלו פעמים), ולכן תיסע תרגיש אותו, תחליט בעצמך מה אתה רוצה ממנו, ואז תשנה.
אל תשנה שום דבר בגלל שמישהו חושב שזה צריך ליהיות אחרת.
אם אני אכתוב פה שלפי דעתי CJ שהוא לא בצבע אדום לא שווה, אז מה, תרוץ לצבוע?
ואם אני אגיד שצמיגים פחות מ-35 זה סתם אז תרוץ לקנות "35?
תיסע, תטייל, תראה שייש לך מגבלת עבירות עם הרכב ואתה מרגיש שאתה חייב התגבר עליה אז תשנה תחליף תשפר וכו'.
אל תייצר לך פרוייקטים סתם.
דוגמא: נסעתי עם הג'יפ, בנסיעה בטיולים הייתי שומע כל הזמן שהגלגל פוגע בכנף, הבנתי שהקפיצים שלי עייפים מאוד, אחד נישבר, תיקנתי, שני נישבר, החלטתי להשקיע כסף ולהחליף אותם.
נעילה לדוגמא, (שלא תבין לא נכון, אני מאוד מאוד רוצה אחת) עדיין לא הגעתי לנק' שאני חייב אחת. (חייב אחת זה אומר שאני מוותר על טיול עם חברה ביגלל שאני לא אוכל לעבור את המסלול בלי).
מקווה שלא התבדרתי ליותר מידיי תחומים ומקווה שאתה מבין שאנחנו "מבזבזים" את כל התגובות האלו בשביל לעזור לך מהניסיון שלנו.
ובברכת טיול מהנה,
עירא

asafk
27-12-05, 18:23
ועוד משהו (למרות שאנחנו כבר רחוקים מאוד מקנזס, דורותי)- CJ סטנדרטי הוא כלי טיולים שאין לו בעיה באף מסלול בארץ ישראל (ואפילו לא בזו של בית"ר). יש לפחות חבר אחד באתר שנסע בכל שביל בארץ (וגם בלא מעט מקומות שלא היה בהם שביל כשהוא נסע שם :wink: ) רק עם CJ סטנדרטי לחלוטין.
זה לא אומר שלא יותר כיף עם נעילה וגלגלים 33". אבל עזוב אותך- מקסימום פאן במינימום כסף= CJ סטנדרטי. חבל שקנית כזו גרוטאה, אבל לא נורא. כשהיא תהיה במצב טוב (אחרי שתחליף הכל) אתה תמכור.

אסף.

lizard
27-12-05, 18:31
ביזבוז זה לא :)

קבעתי עם חנן ביום שישי.
מאחר ואני סומך על הדעה שלו, יסע ויגיד מה לדעתו צריך לסדר.

עכשיו שיש לי מצלמה הרבה יותר קל לי לקבל חוות דעת מושכלות ומתאימות.
החורים שיש לי בבודי למשל, הייתי בטוח שחייבים ללכת לקנות בודי חדש. עכשיו אני מבין שלא אז זה ירד מהפרק. כנ"ל לגבי קפיצים ובולמים.
מערכת החשמל שלי....נחייה עם מה שיש וכשזה יגמר טוטאלית אז נמצא מה לעשות.

מצד שני, אם אפשר לגרום לרכב לנסוע טוב יותר אז למה לא?
הג'יפ שלי למשל לא עובר את ה80, טוב אולי אם יזרקו אותו ממטוס וגם זה לא בטוח, כרגע זה לא ממש מפריע לי אבל אני רוצה לדעת למה.
(יש רעידות שמתגברות עד למצב לא נסבל באיזור ה80 ע"פ הספידומטר).
המד דלק שלי דפוק ואני אף פעם לא יודע מה הכמות האמיתית של דלק שנשארה לי. אז אני סוחב 20 ליטר רזרביים.

כתבתי, ובטח בעתיד עוד אכתוב, הרבה שטויות. כל מיני רעיונות שיש לי וכדומה. היום, מצידי חוץ ממד חום מנוע ומד לחץ שמן אפשר להוציא את כל שאר השעונים (בדקתי מתח עם אבו וזה יצא בסדר גמור, כל כמה זמן אני בודק).
זה לא אומר שאני לא רוצה עוד שעונים למשל אבל היום אני מבין שאני לא צריך עוד שעונים.

לומדים..בסופו של דבר עוד אהיה ג'יפאי מסוקס ומזוקן (זקן וכובע בוקרים כבר יש לי..וגם משהו שאפשר לקרוא לו ג'יפ :wink: )

UNIX
27-12-05, 19:17
לגבי הקפיצים שלך , הם עשו את שלהם תאמין לי .
המרחק של השלדה מהרצפה הוא קצר מאוד וזה לא טוב .
לגבי הסרן והנעילה , אני הייתי הולך למסגר ומרתך אצלו את הסטליטים , זה לא יעלה לך יותר מ 100 שקל וזה כמו ספול בדיוק
כשישבר תחליף לדנה 44 ואז כבר תקנה מיני ספול .
לגבי צמיגים כמו שנמרוד אמר משומשים זה זבל עופות , תקנה חדשים ויהיה לך הרבה שקט להרבה זמן .
כך בחשבון שגם המנוע שלך קרב לסוף חייו ותשאיר קצת כסף גם לזה כי
גם אם הג'יפ יהיה חדש לגמרי והמנוע יהיה גמור לא תוכל להנות איתו .

lizard
27-12-05, 19:24
עקרונית, אני יודע - עקרון עולה כסף, אני לא רוצה לבצע פעולות שהן לא הפיכות.
כי אם אני אסע עם נעילת זיקה ואחליט שזה פשוט לא זה ועדיף לי כבר בלי נעילה אז אני בבעיה רצינית. אם אשיג סרן נוסף והבית סטליטים שלו יתאים לסרן שלי אז זה כבר משהו אחר.

עדיף להשקיע 60$ מאשר לקנות סרן ב1800 שקל. זו כמובן דעתי בלבד.

בקשר למנוע, מקווה שאתה טועה. אבל אני לא יודע איך בודקים :(

yacov37
27-12-05, 20:27
ברצוני להבהיר שדברי לאדון מיכה לגבי סרן דנה 44 שהרכבתי אצלי יצאו מהקשרם.
מיכה כניראה שאתה שומע משהוא וכותב מה שאתה רוצה.

זה לא מכובד.במיוחד לאחר שקיבלתה עזרה עד לרגע זה תיתבייש לך.

לכן אני מבקש ממך לא לצטט אותי בדברים שלא אמרתי ביחוד שאתה מזכיר את שמי. :x

אני מיתנצל ביפני הנהלת גיפולוג על צורת התגובה בפורום לאדם זה .

AvigdorAharon
28-12-05, 06:35
משפט אחד שקצת חרה לי:

לי לא מפריע כלום. נאמר לי שזה לא בסדר ואני רוצה לתקן.
כאשר משהו יפריע לך, או שדע שזה לא בסדר (ותאמין לי, אתה תדע), תחליט איך ומתי לתקן. עד אז - מלא דלק, תבדוק שמן, מים וד"ש בבית!!!

ד"א, זה מזכיר לי את השאלה: למה יהודי לא מז**ן ברחוב?
כי יבואו החברים שלו ויאמרו לו: זוז, זוז, אני אראה לך...

...My Two Cents

אביגדור

lizard
28-12-05, 08:16
אביגדור, אני לא מכיר את הרכב. לא נסעתי על רכבים אחרים וגם אם נסעתי כמה דקות פה ושם הם לא בהכרח היו תקינים.

אני לא יודע איך הרכב צריך להתנהג, אם למשל ההיגוי לא תקין או שככה זה צריך להיות. כנ"ל בהרבה נושאים אחרים, לכן כרגע אני נשען על המלצות אחרים.

כנראה שסדר העדיפות שלי התפקשש משהו.
אגב, לא מדובר על שיפורים כמו נעילות וכדומה. מדובר על להביא את הרכב למצב שנחשב תקין מבחינה מכאנית וויזואלית, תוך כדי פשרות.

יהיה בסדר. בסה"כ לומדים כל הזמן, חלק מזה זה לאן לשפוך כסף.

לזה שאין לנקוב בשמו. אני מבקש סליחה פה מעל גבי הפורום. אין לי מושג במה חטאתי.
בכל מקרה תודה על העזרה שנתת לי ואני מאחל לך רק אושר ועושר.

AvigdorAharon
28-12-05, 08:56
בהצלחה!

אביגדור

-->