PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ קומפרסור למתלי אוויר WK2

gmb
15-02-18, 14:50
ברוכים השבים..
טוב, לא ממש נעלמתי, אבל הורדתי פרופיל ובעיקר הייתי קורא ולא מגיב.

בעקבות הצורך ברכב חדיש יחסית, שישמש את האישה+ילדים ליומיום ואותנו לסופי שבוע כולל מעט טיולים פה ושם קניתי WK2 שנת 2011, אוברלנדויש לו גם את הקוודרה-ליפט... מערכת מתלי האוויר שמגיעה עם הרכב מהחברה.

כמובן שלאחר כמה ימים מהקנייה צצה לה בעיה בקומפרסור של המערכת
מבדיקה במוסך מורשה עולה כי הקומפרסור שורף את הפיוז ממש כמה שניות אחרי שנכנס לפעולה
המוסך אוטומטית מציע להזמין קומפרסור ויחידית הסולונואידים שלו קומפלט מהחברה ולהחליף..
כל שאר המערכת נראית על פניו תקינה (המערכת היא סגורה, והלחץ במערכת בגבול התקין (אם כי קצת נמוך ממה שאמור להיות))
לטענתו, יש להחליף הקומפרסור, ואז להפעיל את המערכת ומשם לראות אם יש בריחה של אוויר (כשיש בריחה של אוויר זה מה שגורם לקומפרסור לעבוד שעות נוספות ואז גורם לו לבלאי ולהתקלקל)
עלות משוערכת של קומפרסור מהחברה, 9300 ש"ח לפני מעמ...
אמרתי לו תודה והלכתי לדרכי
מצאתי בעזרתם של אילן ILANHADAR ו רמי GRAND, שיש חברה בגרמניה שמוכרת קומפרסורים משופצים בעלות של כ-650יורו שם
השאלה שלי, האם ברמה עקרונית אפשרי לפרק את הקומפרסור פה בארץ ולשלוח אותו לשיפוץ ואת יחידת הסולונואידים שלו?
בגדול קשה למוסך לדעת מה בדיוק הבעיה בו, ולדעתי הם גם לא ממש מחפשים, אוטומטית הם פונים להחלפה של רכיבי המערכת וזהו
האם כשמפרקים את הקומפרסור אפשרי לנסוע ברכב בלעדיו לכמה ימים? (למשך זמן השיפוץ?)
או שהרכב "ינחת" על המתלים?
אין כל כך הרבה מידע ברשת על שיפוצים והחלפות של המערכת, ולא ממש מצאתי קומפרסורים תחליפיים, מה שקצת מוזר לי, כמעט לכל החברות שמשתמשות בטכנולוגיה דומה יש תחליפים וחברות אחרות שמייצרות להם חלפים

קיצר.,.. מה עושים?
יש מצב שאחליף קומפרסור ויחידית הסולונואידים, ולאחר מכן תתגלה שיש בכלל בעיה אחרת או בעיה נוספת, שזה גם משהו שמדאיג אותי..

בתודה
רמי

נמרוד
15-02-18, 21:56
אני הייתי מתקין קפיצי ברזל, קיט הגבהה איכותי כלשהו, ומתקדם הלאה. אני מניח שזו אופציה?

gmb
15-02-18, 23:18
אהלן נימרוד. טוב להפגש שוב...

באם הייתי קונה מלכתחילה את הדגם ללא הקוודרה ליפט, אז כן, זאת הייתה הדרך שבה הייתי בוחר...אבל רציתי להרוויח מכל העולמות, ולתת לאישה רכב נוח לנסיעה יומיומית בעיר, ומשהו סימלי שיספיק לי לטיולי שבת בשביל פעם ב...
הבעיה היא שאם אעיף את הקפיצי אוויר ואשים קפיצים רגילים, בעצם המחשב יתריע כל הזמן על תקלה במערכת האוויר. וגם בנוסף הסלקט-טראיין לא יעבוד. ז"א שלא תהיה לי שליטה על מאפייני הרכב. מבחינת ניהול המנוע/גיר/דיפרנציאלים.. למרות שגם בזה אני לא יודע כמה זה יבוא לידי ביטוי בשטח... יש מצב שההילוך הנמוך לא יעבוד אולי. באינטרנט בודדים האנשים שעשו צעד כזה, והבחור העיקרי שמדבר על זה עשה את זה לפני כמה שנים, והוא מתגורר בערב הסעודית

רמי

boaz avrahami
16-02-18, 00:14
לא מכיר את הקומפרסור אבל לפי התאור זה נראה מתאים ומשופץ יותר בזול.
אם תתן מקט יצרן יהיה קל יותר לעזור לך לחפש.

לא השקעתי הרבה חיפוש אבל נראה שיש מידע ברשת על מגוון בעיות.
נדמה לי גם שיש אפשרות לבטל את האופציה של מתלי האוויר דרך מחשב הרכב באמצעות הגישה להגדורת על ידי המשתמש.

https://m.ebay.com/itm/COMPRESSOR-AIR-SUSPENSION-pump-for-Jeep-Grand-Cherokee-WK2-2011-rebuild-reman-/282400437390

https://m.ebay.com/itm/Air-Suspension-Compressor-for-Jeep-Grand-Cherokee-WK2-2011-68041137AD-68041137AG-/112486007412

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

gmb
16-02-18, 07:17
תודה בועז
הלינקים ששלחת זה בדיוק הלינקים למה שאני מדבר עליו.
אממה... בלינק ששלחת מדובר רק בקומפרסור, במוסך הוט המליץ להחליף גם את יחידית הסולונואידים שמחוברת לקומפרסור.
כגון זה
https://m.ebay.com/itm/Jeep-Grand-Cherokee-2011-2016-OEM-Air-Suspension-Solenoid-Valve-Block-New-/161784361985

לא מצאתי גם מידע על ביטול כריות האוויר דרך מחשב הרכב
איפה מצאת כזה מידע?
הבעיה ברכבים האלה, שכל המערכות מחוברות דרך המחשב, תקלה באחת מהן, גוררת גם השפעה על שאר המערכות... מעצבן ומיותר!

boaz avrahami
16-02-18, 08:30
לא יודע אם זה אותו שנתון אבל יש לשער שאצלך העקרון דומה.

https://youtu.be/r96XnfTHMKI

אני לא אוהב את הגישה של המוסכים להחליף על חשבון הלקוח חלפים עד שהבעיה תפתר.
לדעתי זה מעיד על חוסר מקצועיות גדול.
אם הסולנואידים גורמים לקצר אז הקומפרסור תקין ולהיפך. למה שניהם?
בגלל ההנחה שאולי הוא דולף?
לא מאמין שאין כלים לבדיקת דליפות במערכת. בקיצור, הבנת את הקו שלי...

הספרים המקוריים של היצרן ( גיפ) מכילים מנסיוני בגרנד הותיק שלי, מידע מפורט על תהליך האבחון של תקלות. פשוט צריך לפתוח אותם ולקרוא וללמוד את הנושא.
לאור מה שאתה כותב יש לי תחושה שבמוסך אף אחד לא ישב לקרוא את הפרק הזה בספר.
ההמלצה הראשונה שלי תהיה להשיג את הספר ולקרוא את הפרק הרלוונטי.
בטח אילן יוכל לסיע לך להשיג את הספר ולאחר מכן ממליץ שתעביר עותק ממנו לנמרוד בשביל שיעלה לאתר.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX

gmb
16-02-18, 13:19
בועז, תודה על הסיוע
אבל בגדול, מה שרשמת זה ביטול זמני של המערכת בכדי להחליף גלגל מפונצ'ר... לא כדי לנסוע ככה. גם המערכת חוזרת לפעול ברגע שנוסעים מעל ל5 קמש לפי מה שקראתי...
וכן, הגישה של המוסכים זה לפרק ולהחליף... אין להם הרבה הבנה בכלל בתוככי המערכת. המערכת גם בנויה ככה שלא יגעו בה, בכל דבר צריך להתחבר למחשב הרכב ולכוון את מה שצריך.
דיברתי עם בחור חביב מפלורנטין בשם יובל שמשפץ קומפרסורים. ובגדול, המחשבה היא שאם יש חברה מגרמניה שמשפצת ומוכרת קומפרסורים, מה הבעיה לעשות את אותו הדבר גם בארץ?
בעיה נוספת שיש זה שבגלל שהמערכת סגורה. לדעתי יהיה צריך להעמיד את הרכב לכמה ימים לזמן השיפוץ של הקומפרסור. המערכת הרי סגורה, והקומפרסור סוגר מעגל . אם נפרק אותו, הגז חנקן יתרוקן מהמערכת והרכב "יצנח" על הקפיצים בעצם...

מעניין שבאמריקה הגדולה עוד לא עשו דברים כאלה... אבל אולי זה הגיוני מצד שני, כי שם יש להם תוכניות אחריות ל7 שנים, משמע שרק עכשיו הרכבים שם מסיימים אחריות ובטח יתחיל להיות שוק תחליפי/משופץ לכל הוואג'אראס הזה..

רמי

wonderd
17-02-18, 08:39
כשרכשתי את שלי שמחתי שאין שם את מערכת ההגבהה הזאת, כדי שאם במקרה ההזוי שבו אני ארצה לרדת עם הרכב לשטח אוכל פשוט להחליף קיט הגבהה בעלות סבירה וזהו.
דבר שני שלמדתי מהר מאוד - היבואן של המותג בארץ לא חוסך עלינו ברווחים, המחירים בארץ שערורייתיים ואין ביניהם לבין מחירי החלפים בחו"ל שום קשר. עדיף להימנע מלגשת ליבואן כמעט בכל מחיר לטעמי.

לדעתי חפש לך קומפרסור בחו"ל או תשפץ את שלך, למה ללכת ליבואן השודד?
לגבי ביטול המערכת - יש לי תוכנת witech, אפשר למצוא שם את ההגדרות וללכת למוסך חברה שישנה את ההגדרה

איל מ
17-02-18, 14:29
אוקיי, ןמה הבעיה להחליף בקומפרסור אחר ולהתאים לו סולונואידים/חיישנים?
לגבי פירוק ושליחה לשיפוץ, בטוח ישנה אופציה לעשות זאת בלי לרוקן את כל הגז. צריך רק למצא אותה.

moutzi
17-02-18, 14:54
לדעתי עדיף להשקיע בתיקון המערכת. החלפת קפיצים תעלה יותר או לפחות אותו הדבר ולדעתי הרבה יותר נוח במיוחד ברכב שהאשה משתמשת שיש מערכת כזאת ולא הגבהה קבועה. שהיתה לי בעיה בכרית שלחתי לשיפוץ בחו״ל. במקום 18000 לחדש בארץ שילמתי 1000 לשיפוץ... אבל הרכב עמד שלושה שבועות. אם הוא נוסע תזמין מארה״ב ואז תחליף. אבל כמו שאמרו לפני, לא יכול להיות שאין אפשרות לבדוק אם קומפרסור תקין או לא

gmb
17-02-18, 18:12
כשרכשתי את שלי שמחתי שאין שם את מערכת ההגבהה הזאת, כדי שאם במקרה ההזוי שבו אני ארצה לרדת עם הרכב לשטח אוכל פשוט להחליף קיט הגבהה בעלות סבירה וזהו.
דבר שני שלמדתי מהר מאוד - היבואן של המותג בארץ לא חוסך עלינו ברווחים, המחירים בארץ שערורייתיים ואין ביניהם לבין מחירי החלפים בחו"ל שום קשר. עדיף להימנע מלגשת ליבואן כמעט בכל מחיר לטעמי.

לדעתי חפש לך קומפרסור בחו"ל או תשפץ את שלך, למה ללכת ליבואן השודד?
לגבי ביטול המערכת - יש לי תוכנת witech, אפשר למצוא שם את ההגדרות וללכת למוסך חברה שישנה את ההגדרה

כן
אני חיפשתי קומפרסור בחו"ל, וכשהבנתי שיש אפשרות להזמין משופץ מחו"ל בעצם זה אומר שככל הנראה אפשרי לשפץ גם כאן

אבדוק אם אפשרי לשפץ כאן, או לפחות אנסה לעשות את זה, באם לא אצליח אזמין משופץ מחו"ל..
לגבי ביטול המערכת, אם יש לך את WITECH אשמח אם תבדוק אם יש שם אפשרות לבטל את פעולת המערכת, או בכלל להוציא אותה משימוש
זה אומר שיהיה לנו/לי אפשרות להעיף את המערכת אם נרצה בעתיד, ולשים קפיצי הגבהה נורמליים

אייל מ:
לפי התיאור שלי של הבעיה (הקומפרסור עובד כשהוא קר למשך כמה דקות באופן רגיל, ואז מתחמם ומתחיל לשרוף את הפיוז, מחליפים לפיוז חדש, חוזר לעבוד למשך 2-3 שניות ושוב פעם שורף את הפיוז) הבנתי שאכן הבעיה היא ככל הנראה במנוע בקומפרסור ששבק חיים, מתחמם וצורך המון חשמל או מקצר.

אין לי מושג לגבי פירוק הקומפרסור ללא "בריחת" הגז מהמערכת, אבל לדעתי זה גם קצת מיותר, נצטרך להרכיב הקומפרסור חזרה, למלות את החנקן ללחץ המתאים לפי היצרן, ואז יש פרוצדורה של לימוד או כיול המחשב . ככל הנראה זה גם כן ניתן לעשות רק במוסכי היבואן לצערי..

Moutzi:
אכן הרכב נוסע, וזה אומר שחוץ מההתראות המעצבנות שהמחשב מקפיץ כל כמה דקות אין בעיה לנסוע ככה, פשוט המערכת של ההגבהה/הנמכה לא עובדת...
בגדול בגלל המצב הזה שהאישה נוסעת בו רוב הזמן, וגם ככה מספר הטיולים שאני באמת עושה בשנה הוא כמספר האצבעות ביד אחת, לא רציתי להגיע למצב שאני שוב פעם לוקח רכב נוח למשפחה ואז מגביה אותו ושם צמיגי שטח ובעצם פוגע בניהוג שלו בכביש..
אבל התכנון שלי הוא להשיג ג'אנטים 18 אינץ (כרגע הרכב נועל 265/50R20) וצמיגי שטח או חציחצי במידה של כ31 או 32 אינץ, שלפי הפורומים אמור להכנס לרכב ללא בעיה ואז אני יכול להשתמש בו גם בשימוש בשטח לכשאצטרך...

המחשבה שלי הייתה שאולי יש כאן אנשים עם רכב כזה או אחר שיש לו גם מתלי אוויר, ולבטח נתקלו בבעיה כזאת, ואיך הם פתרו אותה...
צריכים להצדיק את המוח היהודי שלנו, לא?

רמי

peledc
21-02-18, 12:26
רמי,

אתה מדבר על משאבה כזאת?

https://www.ebay.com/itm/COMPRESSOR-AIR-SUSPENSION-pump-for-Jeep-Grand-Cherokee-WK2-2011-rebuild-reman/282400437390?_trkparms=aid%3D555018%26al go%3DPL.SIM%26ao%3D2%26asc%3D49917%26mei d%3D3697c09273e449f48482d4bedb8d0ff0%26p id%3D100623%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D16 1784361985%26itm%3D282400437390&_trksid=p2047675.c100623.m-1

דרך אגב, מי יודע כמה מיסים משלמים על יבוא כזה? עם משלוח זה עולה 550$

peledc
21-02-18, 12:31
יש לי גם OverLand (יבוא אישי)
יום אחד המערכת התחילה לעלות ולרדת על דעת עצמה. אחרי כמה דקות הופיעה גם הודעה שהמערכת התחממה ולוקחת מנוחה קצרה.
במוסך (הצבי) החליפו לי פיוז שנשרף ומאז זה עובד תקין כבר חודש.

הרבה פעמים פיוז שנשרף לא עושה את זה מהתנדבות...

מקווה לטוב.

בכל מקרה, תעדכן איך התקדמת עם זה כדי שנדע לעתיד.

asafk
21-02-18, 18:32
שווה לבדוק אם אכן מדובר במדחס ייחודי לג׳יפ או כמו רכיבים רבים בכלים שלכם לקוח מקבוצת דיימלר.
אם זה המקרה השני אז יש בפורומים של חובבי הבנץ המון מידע והמון ידע כולל שיפוץ מדחס (למשל ראיתי כמה פשוט לשפץ מדחס של סדרה S עם החלקים המתאימים).
עוד תופעה שגורמת לעומס יתר במדחסים כאלו היא לכלוך (אבק) ביניקת האויר. לפעמים ניקוי יעשה את העבודה..

אסף.

Lilo25
28-09-21, 23:13
שלום חברים,

יש המלצה למוסך טוב (לא של היבואן(), לטיפול במערכת מתלי אוויר של גראנד שירוקי 2014?
תודה מראש
דוד

Micha
07-10-21, 19:19
שלום חברים,

יש המלצה למוסך טוב (לא של היבואן(), לטיפול במערכת מתלי אוויר של גראנד שירוקי 2014?
תודה מראש
דוד
יש את אורן בן סימון (מוסך אורן) בחולון שנוסע אישית על WK2
יש את בועז רפאלי (מוסך ד"ר בשטח) באשקלון.

אגב, שניהם ימליצו לך להחליף את המערכת לקפיצים/בולמים רגילים.
אני ממליץ שאם זו תקלה ראשונה שלך, לתקן

-->