PDA

צפייה בגרסה מלאה : אל מלא רחמים... שרשור הספדים על חייהם הקצרים ומותם של מנועי הבעירה הפנימית והחיצונית

עמודים : [1] 2 3 4 5 6

חנן-ג'יפולוג
28-02-18, 07:44
בקרוב התנעת מנוע הבעירה הפנימית שלכם תיראה לשכינכם כמו עישון בחדר נקי של אינטל.
מוזמנים להתחיל.
כאן אין "אחרי מות קדושים אמור" אז תרגישו חופשי, להלל, להכפיש.

boaz avrahami
28-02-18, 08:19
כנראה פיספסתי שעור.
למה אתה חושב שהוא ימות בקרוב?

בפעם האחרונה ששמעתי בעית הטווח והתדלוק החשמלי עוד לא ממש נפתרו ( שמעתי על הטענה מהירה אבל זה עוד לא זה).

בקיצור, אתה לא קצת נחפז ?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

יובל48
28-02-18, 08:27
הכוונה לזה?
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5134988,00.html

אומי5
28-02-18, 08:34
שימו לב לניסוח "יאסר יבוא של רכבי בנזין וסולר". מה עם גז?

בקצב ההתפתחות הטכנולוגית ולפי חוקים דומים בארצות אחרות, זה יקרה.

טוב? רע?

שאלו יהיו הצרות שלנו, האם בכלל בעוד עשור או שניים ישאר איפה לטייל., האם יהיה מותר ?

כנראה שיהיה הרבה פחות איפה לטייל ויהיה הרבה פחות איפה לטייל ברכב.

ניר ל
28-02-18, 09:26
עד 2030 יהיו כאן כמה קווים של רכבת תחתית, באיחור אפנתי אחרי אירופה. סין הכריזה שב 2030 תיאסר מכירת רכב ICE, עם כמה שהם רציניים הם לא יעמדו בזמנים, זה תחום שאני עוקב אחריו מקרוב לצרכי השקעה והם לא מתקדמים בקצב שהם מצהירים עליו.
הרבה מגדלים בונים כאן על הגז המקומי, מייצאים לירדן ומצריים, האינטרס של בעלי הזכיונות להיפגש עם הכסף כמה שיותר מהר, עד 2030 כבר לא ישאר מזה כלום, נחזור לזהם ולשלם ביוקר. אבל אחלה, מנוע חשמלי זה מצויין, הפתרון הלוגיסטי שהציע אגסי גם בא בחשבון אם הטכנולוגיה לא תפתור את בעיית הטווח והטעינה, ניתן להקליט פס קול של V8 ולחבר למצערת ולרמקולים או לאזניות ביטס אלחוטיות.

wonderd
28-02-18, 09:33
שטייניץ היה ונשאר חרטטן..
הטכנולוגיה מתקדמת יפה אבל יש עוד דרך ארוכה כדי שהיישום יוכל להוות החלפה מלאה של מנועי הבעירה הפנימית, בעיקר מבחינת טווחי נסיעה.
בנוסף יש את הכלכלה העולמית שעדיין נשענת על ייצור והפצת נפט - לא יוותרו על זה כל כך מהר - דרך אגב גם הכנסות המדינה נשענות חזק על מסי הדלק..
בקיצור אין לו ולא תהיה לו שום שליטה על הענין, מה גם שהוא בטח כבר לא יהיה בסביבה עד 2030, ומי יזכור שהוא אמר את זה.. גימיק שנראה טוב בתור הצהרת כוונות כללית והצטרפות לכיוון העולמי ותו לא.

זאת דעתי בלבד כמובן ויכול להיות שאני טועה.

דרור ברלי
28-02-18, 10:20
הטכנולוגיה מתקדמת יפה אבל יש עוד דרך ארוכה כדי שהיישום יוכל להוות החלפה מלאה של מנועי הבעירה הפנימית, בעיקר מבחינת טווחי נסיעה.
בנוסף יש את הכלכלה העולמית שעדיין נשענת על ייצור והפצת נפט - לא יוותרו על זה כל כך מהר - דרך אגב גם הכנסות המדינה נשענות חזק על מסי הדלק..
בקיצור אין לו ולא תהיה לו שום שליטה על הענין, מה גם שהוא בטח כבר לא יהיה בסביבה עד 2030, ומי יזכור שהוא אמר את זה.. גימיק שנראה טוב בתור הצהרת כוונות כללית והצטרפות לכיוון העולמי ותו לא.

שטייניץ אכן חרטטן וכולי תקווה שבעוד 12 שנים מה שיישאר ממנו ומחבר מרעיו ממפלגת האספסוף זה רק ספק של בדל-סרחון קלוש בפח הזבל של ההיסטוריה...
אבל עזוב פוליטיקה. דבר אחד הוא עובדה - הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק.

שים לב - איסורים. רגולציות. כפייה. מנועי השריפה הפנימית הולכים למות רק כי יהרגו אותם בכוונה. באמצעות הרגולציות. לא כי הציבור ינהר לטכנולוגיה החלופית מרצונו ומבחירה.
מכוניות חשמליות הן עדיין מוצר לא אפוי עד הסוף. נכון שהטווחים הולכים וגדלים - אבל נשארת בעיית זמינות ופריסת עמדות הטעינה ובעיקר זמני הטעינה הבעייתיים בעליל. אני לא רק מאמין אלא גם יודע שאלה דברים שייפתרו לחלוטין בשנים הקרובות ואם לא ייפתרו - הפוליטיקאים פשוט יכפו אותם על הציבור ונורווגיה היא הדוגמה המצויינת, הקדימון למה שהולך לקרות - אחרי שסתם הקלות במיסוי על רכב חשמלי לא הניבו את התוצאה המצופה (כי רוב הציבור לא בוחר מרצונו ברכב מוגבל ומגביל) - הם פשוט מגבילים את החופש להשתמש במנועי השריפה הפנימית. מדללים את מספר תחנות הדלק וכו'. הכל בכפייה. באמצעות חוקים.

וכאן הבעיה שמבחינתי חמורה יותר מכל זיהום אוויר - וזו הפגיעה בחופש הבחירה, בחופש הקניין, בחופש בכלל.
כפיית חוקים דעה ורצונות אישיים על כלל הציבור, פגיעה בחופש ומהר מאוד גם ביטולו - אלה מרכיבי החלום הרטוב של כל פוליטיקאי ו/או פקיד שלטון מתחיל. ולכן אני משוכנע שביחד עם ההתקדמות הטכנולוגית שלא רק מביאה לנו אפשרויות תחבורתיות כאילו נקיות אלא בעיקר מעצימה את יכולות האכיפה והחדירה לפרטיות, נהיה עדים לדברים שאותי אישית הרבה יותר מדאיגים מאשר סתם טכנולוגיה שתצא משליטה - עוד ועוד רגולציות, כפייה ואיסורי שימוש למיניהם. פגיעה בחופש.

אנחנו מאמינים שאנחנו חיים בצד החופשי של העולם, אבל ה''חופש'' עאלק הזה, הוא בערבון שהולך והופך ליותר ויותר מוגבל.
אין מה לומר. פשוט עולם חדש ומופלא. יום אחד נתעורר לתוך ההכרה שאנחנו רוצים בעצם לחיות במקום שבו הטינופות האלה לא מתערבים לנו בחיים.

ariel-ro
28-02-18, 10:37
לדעתי הרבה לפני שהפוליטיקאים יכפו עלינו, יעלמו מנועי הבעירה הפנימית.
הסיבה היא שיצרני הרכב משקיעים סכומים עצומים בפיתוח מנועים חשמליים וסוללות. אחרי שהמוצרים יהיו בשלים(לדעתי עניינים של כמה שנים) הם יתחילו למכור ואנשים ייקנו, כי יש רק יתרונות לרכבים חשמליים על מנועי בעירה פנימית.

גיא
28-02-18, 10:40
הכוונה לזה?
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5134988,00.html

הכל טמון בפסקה הזאת:

בכיר אחר בענף אמר "זה נחמד לפידבקים בפייסבוק אבל נראה לי שהשר קופץ רחוק מדי וגבוה מדי. מ-0% חשמל ל-100% חשמל ב-12 שנים נראה לי יומרני מדי וצריך לזכור כי כרגע סך מכירות מכוניות חשמליות בעולם הן שוות ערך לפחות מ-1% נתח שוק. תכליתית, יש עוד המון עבודה כמו תשתית רשתות הטענה, מחירי הסוללות ויכולות יצרניות הרכב להרוויח מכונית חשמלית לעומת המצב כיום בו היא תלויה בסבסוד ממשלתי. כל זה מבלי להזכיר את התלות המוחלטת של מדינת ישראל במיסים מייבוא של מכוניות בנזין ודיזל".

ובעיקר במשפט האחרון.
אל תדאגו, זה לא יבוא כל כך מהר אלא אם ימצא מקור אחר לכסף.

ד ו ר ו ן
28-02-18, 10:56
השר השקיע מחשבה מאיפה הוא מביא את החשמל לטעינת כל המכוניות האלו?

הוא התחיל לתכנן את מערכת החשמל וכוח הארצית כדי שתוכל לעמוד בעומסים הצפויים?

גיא
28-02-18, 10:59

ואגב חשמל, מישהו חשב על הזיהום שמתקבל מייצור כל החשמל הזה ?

נמרוד
28-02-18, 11:08
לפני עשר שנים מכונית היברידית היתה חדשה בארץ, ונחשבה "חצי אפויה" ומי יודע מתי תתפוס (אני יכול לחפש ציטוטים ספציפיים של דרור ברלי בפורום הזה).

היום? מאד יכול להיות שיונדאי איוניק קאיה נירו ההיבירידיות יהיו מקום 1-2 במסירות לשנת 2018. בינתיים הן מובילות את טבלת המסירות לינואר.

אז להגיד שבעוד עשר שנים, המכוניות הנמכרות ביותר בישראל יהיו חשמליות? זה לא ניחוש מלומד. זה הימור שמרני. זה כנראה יקרה לפני.

כל טכנולוגיה שנראית לנו טבעית, נולדה מתוך טכנולוגיות קודמות, שהיא הרגה, ואנחנו אפילו לא זוכרים. מנוע השריפה הפנימית בכלי תחבורה יבשתיים, שלט בעולם 120 שנה. עשה את שלו. המעבר למנוע חשמלי בתחבורה היבשתית לא כזה דרמטי מבחינה טכנולוגית, הוא אפילו מגיע באיחור.

נמרוד
28-02-18, 11:14
ואגב חשמל, מישהו חשב על הזיהום שמתקבל מייצור כל החשמל הזה ?

בוודאי. טענה דמגוגית טפשית.

קודם כל -

יעילות של הפקת אנרגיה מדלק פוסילי (פחם/גז/נפט) בתחנת כוח גבוהה משמעותית מהיצור שלו באלפי מנועים קטנים. אל תתפוס אותי, אבל זה הבדל של 50 אחוז לפחות.

שנית - המזהמים מטופלים ונפלטים מארובות גבוהות במקומות מסוימים, ולא בגובה הרחוב בכל עיר ובכל כפר.

שלישית - חשמל לא מופק כולו משריפת דלק. אפילו בישראל יש כבר כמה אחוזים של תפוקה ממקורות מתחדשים, ובהרבה מדינות בעולם מקורות נקיים, מתחדשים, הידרו, או גרעיניים, זה עשרות אחוזים מתפוקת החשמל העולמית.

מאד סביר להניח שבתוך, נניח, חמישים שנה, רוב האנרגיה בעולם תופק ממקורות לא מזהמים.

גיא
28-02-18, 11:22
לא טענה דמאגוגית ... שאלה ...
ואם כבר אתה מצוי בתחום.

למה לא משתמשים בהמצאה ישאלית של הפקת חשמל מגלי הים ? זה נראה לי הכי ירוק שאפשר ואפילו לא מפריע לציפורים כמו טענות שיש נגד הטורבינות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tomer.Giladi
28-02-18, 11:27
בקרוב התנעת מנוע הבעירה הפנימית שלכם תיראה לשכינכם כמו עישון בחדר נקי של אינטל.
מוזמנים להתחיל.
כאן אין "אחרי מות קדושים אמור" אז תרגישו חופשי, להלל, להכפיש.

בקצב של המדינה, זה לא יקרה לפני 2040 ואולי יותר.
מישהו זוכר את נתב"ג 2000? ועוד הרבה פרוייקטים במדינתנו..

חנן-ג'יפולוג
28-02-18, 11:32
במחילה מכבוד השר, הסיפור של גז להנעת מנועי בעירה פנימית הוא קשקוש, זמני או מוחלט. במוקדם או במאוחר ישראל תצטרף לשאר המדינות שמכריזות חדשות לבקרים שעד 2030 פלוס מינוס הן לא ירשו מכירת מכוניות עם מנוע בעירה פנימית. גם היצרנים מצהירים כבר על תאריכים מוקדמים יותר שבהם כל ליין הרכבים שלהם יהיה חשמלי, אז גם אם מישהו נורא ירצה בישראל לשלם על שאריות מאובנים, כנראה שלא יהיה לו רכב חדש זמין בשביל לעשות את זה.
לגבי הטווח, התשובה האבסולוטית לעניין זה, גם עבור אנשים כמוני שטוחנים את הרכב, היא מימן. בצפון אירופה כבר נמכרו אלפים כאלה והתשתיות מתפתחות בהתאם בד בבד עם התרבות הרכבים.
ברמת הביניים, של אנשים עם מסלול יומי פחות או יותר קבוע ונורמלי באורכו, כבר יש רכבים עממים שמספקים אותו, כמו הKONA עם 450 ק"מ תיאורטיים. עניין הטעינה בבית עדיין לא קל, ואני כותב את זה כמי שהסתובב שלושה ימים בכבישי ישראל עם איוניק חשמלית ולא הגיע אף פעם למצבר מלא, אבל הפתרונות קיימים והדבר היחיד שצריך לעשות הוא לעשות להם SCALING ברמה התשתיתית. זה יקרה.
חשבתי שהדיון יתפתח לכיוון אחר, כי לא העליתי בדעתי שבכלל יש מי שעדיין יתדיין על עצם הפטירה או שעתה המדויקת.
מה עם מנועי הבעירה?
טוב שהגיעו לעולם, כי על כתפיהם התפתחה במהירות טכנולוגיה אחרת?
רע? סתם זיהמו והלכו?
ברמה האישית, האם עדיין יש לי טעם לטפח את ההיילקס והאקסאר600 מתוך הנחה שבעתיד יהיה מה לעשות אתם? פעם חשבתי שאני והבנות נהנה מהם גם בעוד עשרות שנים. כרגע זה נראה שכמו טרקטורי הקיטור של איציק, אולי יהיה ניתן להתניע אותם בתערוכה כזו או אחרת מחוברים למסנני גזים, אבל כנראה שלא יהיה אפשרי לנסוע בהם.

boaz avrahami
28-02-18, 11:48
עד שלא נראה סוללות חדשניות או פתרונות טעינה מהירים אני לא מספיד מנוע בעירה פנימית.
לא התרגשתי מההצהרות של אגסי והסובבים אותו וגם לא מתרגש עכשיו.

יש למכוניות חשמליות פרופיל שימושי מסויים אבל לא השתכנעתי שהכול בשל כולל האוטונומית שעד 2030 כבר אמורה להיות בשימוש נרחב לכאורה.

לי זה מזכיר את הדיון על הרכבת לאילת עד 2019

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

חנן-ג'יפולוג
28-02-18, 11:53
מציע להתנתק מהחשיבה על היישום בישראל. אנחנו לא מייצרים רכבים. לא קובעים מדיניות עולמית, ויקרה אצלנו במוקדם או במוקדם מה שיקרה בשאר העולם.

boaz avrahami
28-02-18, 12:24
על אחת כמה וכמה...
בעולם הרחב המרחקים הרבה יותר גדולים.
אני מתקשה לראות בנתונים הנוכחיים מכונית שמכסה מרחקים במונחים של גרמניה או צרפת או בארהב.

משהו בטכנולוגיה הזו עוד צריך להשתפר בשביל לנפץ את תקרת הזכוכית.
בפרופיל עירוני יש בהחלט על מה לדבר

אגב, אם מדברים על זיהום אז לא דיברנו על זיהום הסוללות ומה המשאבים ליצורם.
האם אלו סוללות עופרת או ליתיום?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

katsirz
28-02-18, 12:30
אגד מפעיל, כבר כמה חודשים טובים, מספר אוטובוסים חשמליים באזור הקריות. אני לא ממש בקיא בטכנולוגיה בתפעול ובתקלות אבל אני רואה את האוטובוסים האלה, מידי יום, בשעות קבועות - כך שמתקבל הרושם שזה עובד די מסודר.
מצד שני, מי שרואה את בערך 1/3 האוטובוס הנוסף המותקן על הגג מבין שגם אם זה עובד, הדרך ארוכה עד לפתרון יעיל של בעיית הסוללות.
בנוסף, יש פרוייקט רכב להשכרה, מכוניות בחניית רחוב שניתן לקחת ולהחזיר, על בסיס איזה דגם חשמלי לגמרי של רנו.
יש השקעה פרטית לא קטנה במיזמים האלה

ד ו ר ו ן
28-02-18, 13:22
נמרוד,
זו לא דמגוגיה.
שאלה מאד לגיטימית באווירת המזרח התיכון, בו מתכננים תכניות וזה שאמור לבצע אותן לא קיבל את המזכר..

תפריד בין היברידי שיודע לטעון את עצמו מלא/חלקית, לבין חשמלי מלא שנדרש לתשתית חשמל מתאימה בייצור, והובלה, ושינוי אופי הייצור.

להעביר את כלל/רוב צי הרכב בארץ להנעה חשמלית מלאה אומר הרבה מאד חשמל בכל רגע נתון, ויכולת להביך אותו לצרכנים.

ואת זה צריך להתחיל לתכנן ולבצע עכשיו.

זה הרבה לפני גז/פוסילי.

דרור ברלי
28-02-18, 14:36
הפתרונות החשמליים כרגע הם עדיין חצי אפויים. דגש על עדיין.

פעם באו בטענות על טווח הנסיעה המגוחך.
אז היצרנים שלפו מהמותן סוללות אימתניות בעלות קיבולת מוגדלת. והטווח אכן גדל בהתאם.
רק שמין הסתם זמני הטעינה התארכו. כי זה מקביל להתקנת מיכל דלק בנפח 200 ליטר באוטו הנוכחי שלכם במקום מיכל של 60-70 ליטר ואז לספר לכם שהוא יכול לנסוע הרבה יותר קילומטרים בין תדלוקים....
חנן לא פירט לכם כמה זמן לקח לו להטעין את האיוניק החשמלית משקע ביתי רגיל.... הוא רק רמז שמעולם לא הצליח להספיק להטעין את הסוללה עד הסוף... אני אזרוק לכם מספר: יותר מ-20. כן. אני מתכוון לשעות....

מין הסתם מתישהו זה ישתנה.
האמת היא שבתחילת העשור, כשממשלת ישראל ושי אגסי ניסו להתחיל במהלך עם גרוטאת הפלואנס ZE שלהם במחיר מופקע ועם שימושיות לקויה וטווח ריאלי מגוחך, הייתי בטוח שעד סוף העשור כבר תהיה פריצת דרך משמעותית בנושא הזה ומסתבר שעדיין לא.

אני נהגתי בחשמליות החדשות של ניסאן (ליף ו-NV200) במשך יומיים - זה כבר לא כל כך רע אבל עדיין רחוק מלהיות משהו שיכול להחליף מכונית רגילה. ולא יעזור לאף אחד - המיץ בסוללה אוזל במהירות מפחידה בכל עקיפה ובכל עלייה ועם כל הפעלת אורות ומזגן... וכל נושא זמינות וזמן הטעינה בעייתי עד מאוד. זו מכונית שדורשת חישוב מסלול מחדש בכל צורת החשיבה ונכון להיום זה טוב - אולי - לרכב שני או שלישי במשפחה. לא לרכב עיקרי או יחיד.

והשאלה היא מה יקדים - הטכנולוגיה או הכפייה?... זה דומה לשאלה מה בא קודם - ביצה או תרנגולת.
יצרני הרכב אינם צדיקים או חסידי אומות עולם. הם לא בענייני מניעת זיהום או הצלת גורי פינגווינים ומצידם אפשר להמשיך לייצר מנועי שריפה פנימית ולחנוק קופים במעבדות הניסוי עד קץ כל הדורות כל עוד זה מותר ורווחי. מה שמעניין אותם זה באמת הרווח הכלכלי בלבד. והם מפתחים את הטכנולוגיות הנקיות לכאורה, בגלל רגולציה וכפייה.
ללא רגולציה וכפייה היו ממשיכים לשחק במנועי שריפה פנימית עוד שנים רבות.

boaz avrahami
28-02-18, 14:41
ההצהרות המדיניות מסמנת לחברות איפה לשים את תקציבי המו״פ.
אם זה לא יבשיל אז זה יתפוגג

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

mugi8675
28-02-18, 17:16
מוזר שאתם תקועים בקונספציה שהטעינה תהייה נייחת. היא יכולה להיות מכבל עילי (כמו בטראם-ווי) , מהשראה מהכביש (כמו שטוענים טלפונים וציוד אחר היום) ובטח באמצעים נוספים שלא חשבתי עליהם. בהתחשב בעובדה ויתכן שמדובר בכלל ברכבים אוטונומיים, אולי תחנות ההחלפה האוטומטיות תהיינה של הנוסעים ולא של המצברים... כלומר המשכיות הנסיעה תהייה תלויה בזמינות הרכב החלופי ולא במשך הטעינה. ואם התחזית נכונה, לרוב בני האדם לא יהיה בכלל רכב בבעלות וחוויית הנהיגה תסופר בפארקים מוטוריים. לדעתי צריך פרדיגמה מחשבתית אחרת לגמרי (או במילים אחרות ״להליף דיסקט״).

אבל ב- 2030, החשמל ייוצר על ידי גויים לחרדים והגישה לרכבים ממונעים קונוונציונאליים תהיה שמורה (בצבא) למיעוט לא אמוני שישרת בצבא...

יצחק

ניר ל
28-02-18, 17:57
אני בספק אם המתכות הדרושות להסבת צי הרכב העולמי לחשמלי מצויות בכמות מספקת.

Raccoon
28-02-18, 18:08
מעניין שישראל בחרה ביעד מחמיר, הרבה מדינות כולל מדינות גדולות כמו בריטניה מדברות על 2040 כיעד, ולהן יש הרבה יותר השפעה/כוח שוק מול יצרני הרכב. ומצד שני, בישראל רוצים להמשיך להשתמש בגז, כנראה כי זה כלכלי יותר, לפחות לאנשים מסוימים.
מצאתי בוויקפדיה רשימה של מדינות שהצהירו על איסור כזה או דומה, כמובן שצריך לקחת את זה בערבון מוגבל, סין מככבת שם והסינים הם לא בדיוק "אבירי איכות הסביבה"...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_banning_fossil_fuel_ve hicles

גם כאן נראה שההבדל העיקרי בין ישראל למדינות אחרות הוא הדרך - בישראל מנחיתים רגולציה (נכון, יהיו גם קצת הטבות מס) ובמדינות אחרות מפרטים קצת יותר על היעד, ההשקעה של המדינה והדאגה לאזרח. למשל, תראו את הצהרת הכוונות הבאה:
The government will also issue a consultation in the autumn to gather views on measures to support motorists, residents and businesses affected by local plans - such as retrofitting, subsidised car club memberships, exemptions from any vehicles restrictions, or a targeted scrappage scheme for car and van drivers.

האם זה אפשרי? מניח שכן. אמונם לוקח יותר זמן למלא מיכל בחשמל אבל מצד שני הרבה יותר קל להעביר חשמל ממקום למקום. אם לוקחים בחשבון את מה שmugi8675 נראה לי שזה באמת מתקרב. זה יהיה קצת קשה בהתחלה, בייחוד בפעם הראשונה, אבל בסוף אולי אפילו נהנה מזה.

הנה דוגמה למשהו טוב שיכול לצאת מכל הסיפור:
https://www.popularmechanics.com/cars/hybrid-electric/a16693/spider-car-video/

ניר ל
28-02-18, 18:37
לישראל אין אסטרטגיה ארוכת טווח, היה יכול להגיד גם 2025, ממילא לא רואה ליותר משנה שנתיים קדימה. ייצור חשמל מגז טבעי זה טוב, אבל אם רוצים לבנות על זה לעתיד אז צריך לשמור את המאגרים ולא יעשו את זה.
דווקא הסינים מאד מודאגים מזיהום האוויר ופועלים באגרסיביות כדי לצמצם אותו, מהסיבה הפשוטה שבערים הגדולות שלהם קשה לנשום מרוב פיח. קיימות שם כבר שנים הגבלות קשות על רכישת רכב בעירה פנימית, הגרלה של כ 20,000 רשיונות חדשים בלבד כל שנה, הגבלות שימוש וכו׳, הם הציבו יעד למכירת 5 מליון מכוניות חשמליות בשנת 2020 יחד עם תכנית סובסידייה ממשלתית גבוהה לרוכשי רכב חשמלי. לאחרונה אף הודיעו על האיסור בשנת 2030. זה שוק הרכב הכי צומח בעולם אז כל הייצרנים מתיישרים איתם.

ytk
28-02-18, 18:54
כבר מדמיין בעלי רכבים חשמליים גוררים גנרטורים(בעלי מנוע בעירה פנימית) כדי להגדיל את טווח הנסיעה או בשוק החשמליות המשומשות שמחיר סוללה יעלה יותר מגנרטור ונגרר.

Raccoon
28-02-18, 18:57
לישראל אין אסטרטגיה ארוכת טווח, היה יכול להגיד גם 2025, ממילא לא רואה ליותר משנה שנתיים קדימה. ייצור חשמל מגז טבעי זה טוב, אבל אם רוצים לבנות על זה לעתיד אז צריך לשמור את המאגרים ולא יעשו את זה.
דווקא הסינים מאד מודאגים מזיהום האוויר ופועלים באגרסיביות כדי לצמצם אותו, מהסיבה הפשוטה שבערים הגדולות שלהם קשה לנשום מרוב פיח. קיימות שם כבר שנים הגבלות קשות על רכישת רכב בעירה פנימית, הגרלה של כ 20,000 רשיונות חדשים בלבד כל שנה, הגבלות שימוש וכו׳, הם הציבו יעד למכירת 5 מליון מכוניות חשמליות בשנת 2020 יחד עם תכנית סובסידייה ממשלתית גבוהה לרוכשי רכב חשמלי. לאחרונה אף הודיעו על האיסור בשנת 2030. זה שוק הרכב הכי צומח בעולם אז כל הייצרנים מתיישרים איתם.

לקחתי בחזרה לגבי הסינים - כנראה שככל שהמצב גרוע יותר חותרים לפתרון מהיר יותר...

zerez
28-02-18, 20:05
בהמשך הפיסקה, כתוב שיאושר יבוא של מנועי גז.
רכב היברידי עם מנוע גז וסוללה טובה הוא פיתרון פחות מזהם עם טווח נסיעה גדול והטכנולוגיה כבר קיימת.
אני לא חושב שבארץ זה יקרה ב 2030 ועוד מוקדם להספיד את מנועי הבעירה הפנימית אבל ברור ששוק הרכב יעבור מהפך במאה הזאת.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

asafk
28-02-18, 21:20
אל תהיו שבויים במחשבה שמה שיש היום הוא מה שיהיה.
בטריה שנטענת משקע חשמל זה אתמול.
מחר יהיו טכנולוגיות אחרות וחלקן כבר עמוק בפיתוח החל מתאי דלק וכלה בהפקת חשמל מחימצון אלומיניום.
אלו פתרונות ניידים שטוענים את המצברים בלי תחנת כוח.
יש עוד הרבה מה לפתור בדרך ליישום אבל יש כמה שנים ועל לוחות השרטוט יש עוד כמה פתרונות מעניינים - והצהרות שיש בהן תהליך יעד נותנות לתקציבי המו״פ כיוון ברור.

כשמספר לא מבוטל של מדינות מתוות יעד של חישמול מלא, יצרני הרכב מפסיקים לפתח חטיבות כוח בעירה פנימית חדשות. כל שקל שהולך לשם הולך בעצם לפח. ואז מתפנים תקציבי פיתוח שמופנים כולם גם להגדלת הנצילות של מנועי חשמל וגם לשיטות טעינה ומצברים חדשים.
יעלו את הנצילות מנאמר 1 קילוואט לקילוגרם, לכיוון 4 קילוואט לקילוגרם. ואיך אנחנו יודעים שזה בכלל אפשרי? תסתכלו לשמיים. כבר יש שם מטוסים חשמליים.
הגדלנו את הטווח פי 4.
עכשיו נופל במצברים ובטעינה ניידת.
הנה הטווח הוכפל
אז בזמן שנותר - לא. לא הזוי בכלל להצהיר על מותו של מנוע הבעירה הפנימית.

ולמה בכל זאת אנחנו אוהבים אותו? כי הוא משלב את כל החושים. מריחים אותו, שומעים אותו ומרגישים אותו.
מדובר במכונה נהדרת, ממש לא יעילה וממש לא אלגנטית - אבל נהדרת מכל בחינה הנדסית. תחשבו רגע כמה דברים צריכים לקרות נכון כדי שמנוע בכלל יסתובב לא כל שכן יצית וייצר כוח... זה פלא שהדברים האלה בכלל זזים.

אסף.

ערן CJ
28-02-18, 22:37
שלום רב

בתור מי שחוקר את הנושא של תחליפי אנרגיה בטכניון, מחקר דוקטורט אקדמי בשיטות של חקר עתידנות Stated Prefferences, אציג בפניכם את המכשלות.

העולם המערבי יוצא בהצהרות של שימור סביבה שלחלקן אין באמת כיסוי (או סיכוי).
הבנזין, הסולר, הגפ"ם לסוגיהם אשר משמשים את מנועי הבעירה הפנימית (ICE), הם רק חלק מתוצרי הזיקוק של הנפת הגולמי. בנוסף לאלו ישנם מוצרים רבים שימשיכו לזקק ולייצר בקצב הולך וגובר. למשל הפלסטיק הו תוצר נפט, מישהו מעלה על הדעת שהעולם יתנזר מפלסטיק? הביטומן (זפת ממנה סוללים כבישי אספלט), שמנים, דס"ל (משמש את מנועי הסילון), פרפין, וזלין, מזוט (מנועי בעירה של ספינות, גנרטורים ענקיים וכיו"ב).

עובדה היא שלא ניתן לזקק את הנפט ולהשתמש רק בתוצרים שאינם משמשים מנועי בעירה פנימית קטנים. את שאר החומר לא ניתן להשיב אל האדמה. מה יעשו עם הבנזין, הסולר והגפ"מ העודפים?

על השאלה הזו עונות המדינות המתקדמות - "העולם השלישי ימשיך לצרוך את החומרים המזהמים הללו". כלומר, מדובר במוסר כפול!
העולם המתקדם ייצר עבור מדינות מתפתחות ונחשלות מנועי בעירה פנימית וחומרים מזהמים כדי להשקות את המנועים המעשנים.
המנועים ימשיכו לבעור בקרבם ולזהם את האטמוספירה בדיוק באותה מידה. באותה העת, המדינות המתקדמות ירחצו בניקיון כפיהן. אצלן הרי אין זיהום. הן אסרו על הכנסת מנועי בעירה פנימי...

חישובים מוכיחים שבמקרה כמתואר לעיל, ישנה הסתברות טובה שהכמות הגלובלית של פליטת גזי החממה אפילו תגדל, זאת מכיוון שרמת הפיקוח והבקרה על פליטת גזי חממה, במדינות הנחשלות שימשיכו לזהם, אפסית עד לא קיימת.

הרעיון לפיו העולם המתקדם ישליך את הפסולת שלו לאפריקה אינו קביל ואינו מתקבל על הדעת. צימצום פליטת גזי החממה אינו עניין יבשתי אלא גלובלי.
אז מה באמת יקרה?

אספר בהסתייגות, הרי אינני באמת נביא: בתהליך הדרגתי, תודות למערכות מיסוי, תיהיה התפלגות רחבה יותר בין תחליפי האנרגיה.
בשלב ראשון מחיר הדלקים יספוג מיסוי בדרוג גבוה, במטרה לתעדף תחליפי אנרגיה "נקיים" ו"ירוקים" יותר. בשלב השני, כאשר ההתפלגות תהיה דומה בין כלי רכב ממונעים בתחליפי אנרגיה חשמליים, תאי דלק ואפילו גז טבעי יהיה תהליך הדרגתי למיתון מחירי הדלקים הפוסיליים (תוצרי הנפט), מכיוון שהחומרים העודפים צריכים גם הם להימכר. בסוף נקבל מעט מנועי בעירה פנימיים אך אלו לא יעלמו לגמרי.

אבל... שיטות צריכת התעבורה ישתנו לבלי היכר.
ספק רב אם אחזקת רכב פרטי תהיה כידאית.
העלות היקרה ביותר באחזקת הרכב תהיה החניה! להזכירכם הרכב שלנו חונה כ- 96% מהזמן.

יכולתי להמשיך ולהפליג בממצאי המחקר, אבל זה בגדול הכיוון אליו אנחנו צועדים/נוסעים/מפליגים.

ערן CJ

איל מ
01-03-18, 00:04

למעשה כן. תכנית ממשלתית המרשתת את המדינה בתחנות כוח קטנות מונעות גז כבר יצאה לדרך (לצער כל מי שגר באזורים בהם הן יקומו).
לפי חישוב צמיחת צריכה נוכחית הן לכאורה מיותרות. רק אם מכניסים למשוואה מעבר לתחבורה מחושמלת, יש להן הצדקה.

zivo
01-03-18, 16:12
בינתיים, יש יצרנים שעדיין משקיעים "בטכנולוגיה הישנה" של בערה פנימית -

https://www.yahoo.com/finance/news/toyota-creates-world-apos-most-142500045.html

רני דקל
01-03-18, 21:06
בינתיים, יש יצרנים שעדיין משקיעים "בטכנולוגיה הישנה" של בערה פנימית -

https://www.yahoo.com/finance/news/toyota-creates-world-apos-most-142500045.html

ולהיפך http://www.thedrive.com/news/18788/volvo-is-done-developing-gasoline-engines-report-says
:)

דרור ברלי
02-03-18, 09:43
שלום רב

בתור מי שחוקר את הנושא של תחליפי אנרגיה בטכניון, מחקר דוקטורט אקדמי בשיטות של חקר עתידנות Stated Prefferences, אציג בפניכם את המכשלות.

העולם המערבי יוצא בהצהרות של שימור סביבה שלחלקן אין באמת כיסוי (או סיכוי).
הבנזין, הסולר, הגפ"ם לסוגיהם אשר משמשים את מנועי הבעירה הפנימית (ICE), הם רק חלק מתוצרי הזיקוק של הנפת הגולמי. בנוסף לאלו ישנם מוצרים רבים שימשיכו לזקק ולייצר בקצב הולך וגובר. למשל הפלסטיק הו תוצר נפט, מישהו מעלה על הדעת שהעולם יתנזר מפלסטיק? הביטומן (זפת ממנה סוללים כבישי אספלט), שמנים, דס"ל (משמש את מנועי הסילון), פרפין, וזלין, מזוט (מנועי בעירה של ספינות, גנרטורים ענקיים וכיו"ב).

עובדה היא שלא ניתן לזקק את הנפט ולהשתמש רק בתוצרים שאינם משמשים מנועי בעירה פנימית קטנים. את שאר החומר לא ניתן להשיב אל האדמה. מה יעשו עם הבנזין, הסולר והגפ"מ העודפים?

על השאלה הזו עונות המדינות המתקדמות - "העולם השלישי ימשיך לצרוך את החומרים המזהמים הללו". כלומר, מדובר במוסר כפול!
העולם המתקדם ייצר עבור מדינות מתפתחות ונחשלות מנועי בעירה פנימית וחומרים מזהמים כדי להשקות את המנועים המעשנים.
המנועים ימשיכו לבעור בקרבם ולזהם את האטמוספירה בדיוק באותה מידה. באותה העת, המדינות המתקדמות ירחצו בניקיון כפיהן. אצלן הרי אין זיהום. הן אסרו על הכנסת מנועי בעירה פנימי...

חישובים מוכיחים שבמקרה כמתואר לעיל, ישנה הסתברות טובה שהכמות הגלובלית של פליטת גזי החממה אפילו תגדל, זאת מכיוון שרמת הפיקוח והבקרה על פליטת גזי חממה, במדינות הנחשלות שימשיכו לזהם, אפסית עד לא קיימת.

הרעיון לפיו העולם המתקדם ישליך את הפסולת שלו לאפריקה אינו קביל ואינו מתקבל על הדעת. צימצום פליטת גזי החממה אינו עניין יבשתי אלא גלובלי.
אז מה באמת יקרה?

אספר בהסתייגות, הרי אינני באמת נביא: בתהליך הדרגתי, תודות למערכות מיסוי, תיהיה התפלגות רחבה יותר בין תחליפי האנרגיה.
בשלב ראשון מחיר הדלקים יספוג מיסוי בדרוג גבוה, במטרה לתעדף תחליפי אנרגיה "נקיים" ו"ירוקים" יותר. בשלב השני, כאשר ההתפלגות תהיה דומה בין כלי רכב ממונעים בתחליפי אנרגיה חשמליים, תאי דלק ואפילו גז טבעי יהיה תהליך הדרגתי למיתון מחירי הדלקים הפוסיליים (תוצרי הנפט), מכיוון שהחומרים העודפים צריכים גם הם להימכר. בסוף נקבל מעט מנועי בעירה פנימיים אך אלו לא יעלמו לגמרי.

אבל... שיטות צריכת התעבורה ישתנו לבלי היכר.
ספק רב אם אחזקת רכב פרטי תהיה כידאית.
העלות היקרה ביותר באחזקת הרכב תהיה החניה! להזכירכם הרכב שלנו חונה כ- 96% מהזמן.

יכולתי להמשיך ולהפליג בממצאי המחקר, אבל זה בגדול הכיוון אליו אנחנו צועדים/נוסעים/מפליגים.

ערן CJ

תמשיך.
דווקא מעניין.
מאוד מפתיע שאפילו בראייה המדעית יש סיכוי ענק כל מה שעומד מאחורי ריצת האמוק אחרי מכוניות חשמליות זה בסופו של דבר סוג של חרטא אחת גדולה. אם לא ממש עבודה בעיניים על כל העולם ואשתו....
כי ככה זה עם פוליטיקלי-קורקט. הוא נסמך על צביעות ועל שקרים והוא מקור כל הצרות וכל הרע שיש.

lizard
02-03-18, 10:37
ברור שזה הכול חרטא אבל בסופו של דבר מה שהיום בעולם המערבי, בעוד 50 שנה יהיה בעולם השלישי. ככה שלראיה לטווח ארוך, אולי יהיה שיפור.

דרור ברלי
02-03-18, 11:03
לא בטוח מיכה. לא בטוח.
ההתקדמות המדהימה בטכנולוגיה הזו היא תולדה של רגולציה. כי כמו שציינתי קודם - ליצרני הרכב אין שום אינטרס זולת זה הכלכלי. אם זה היה משתלם להם ולא היה להם רגולטור על הראש, הם היו ממשיכים לצייד את המנועים בקרבורטור ובהצתת פלטינות...
ברגע שאתה מטיל עליהם רגולציה הם נאלצים להשקיע במו"פ כדי לעמוד בה. נפילתה של תעשיית הרכב האמריקאית בשנות ה-70 היא הדוגמה המצויינת. בנזין זול והיעדר רגולציה שתדרבן אותם להתקדם, גרמו להם לנוח על זרי הדפנה. כל עוד הם מכרו והרוויחו - לא היה אכפת להם להמשיך לייצר מכוניות מפגרות טכנולוגית, בזמן ששאר התעשיה באירופה ויפן עקפה אותם בסיבוב והשאירה אותם מאחור. עד שבוקר אחד הם התעוררו והבינו שהם תקועים איפה שהוא מאחור ולא יכולים להדביק את הפער ללא עזרה מבחוץ. לקח להם המון זמן לסגור את הפער הזה.

עדיין אין שום בעייה של מחסור בנפט בעולם. גם בעוד 50 שנה עדיין יהיה מספיק נפט לעוד הרבה עשרות שנים - כי יש עדיין מרבצי ענק שלא נקדחו ולא נוצלו. הבעיה העיקרית עם דלק המאובנים הי פעם היו יוצאים למלחמות כא כמובן זיהום האוויר והפגיעה בסביבה. אבל בשקט בשקט יש גם את העניין הפוליטי. לעולם המערבי נמאס לרקוד לפי החליל של הדיקטטורות שמפיקות נפט שחלקן/רובן נשלטות על ידי פסיכופטים בועלי עיזים, שיציבותן שתמיד מוטלת בספק, מטלטלת תדירות את הכלכלה העולמית. פעם היו יוצאים למלחמות כדי להניע את הכלכלה. היום זה כבר לא הפתרון המועדף...:rolleyes:

בסך הכל אין לי ספק שהנעה חשמלית היא הפתרון הנכון והטוב בלי קשר לאיכות הסביבה. זה פשוט הרבה יותר יעיל ונכון. כל מי שעושה סיבוב מתפעל מהמומנט ומהשקט המופתי. זה תענוג. באמת. לתנועה אורבנית ולטווחים קצרים זו תשובה ניצחת.
יצטרכו רק למצוא תשובות שיבטיחו טווח נסיעה גדול וטעינה מהירה ביחד עם הקטנת מימדי ומשקל הסוללות (שזה כנראה לא כל כך פשוט) וייצור החשמל עבור טעינה ממקורות מתחדשים/נקיים כדי שהפתרון החשמלי יהיה באמת נקי - ולא רק למראית עין וממניעי פוליטיקלי קורקט שבסופו של דבר כולו רק שקרים וצביעות שנחשפים לדראון עולם.

לגבי כל היתר - נהיגה אוטונומית ותחבורה שיתופית שתתפוס את מקום הרכב הפרטי בגלל צפיפות יתר - כבר דיברנו על זה הרבה בשרשור אחר. זה החלק הקודר באמת בתחזית לעתיד - ולא איזה טכנולוגיית מנוע תהיה לנו במכונית. כי בעתיד כנראה פשוט לא תהיה לנו מכונית.

ymandel
02-03-18, 11:31
בענייני זמן הטעינה, ישנה חברה ישראלית שנמצאת בשלב מתקדם של פיתוח תהליך טעינה מהיר ביותר.
Store-dot.com
המשקיע העיקרי שלהם זה דיימלר...

דרור ברלי
02-03-18, 11:33
לכל דבר יימצא פיתרון.
אבל מי שחושב שזה מה שירפא את כל חוליי העולם וינקה לגמרי את האוויר - חי בסרט הזוי.

zivo
02-03-18, 12:21
לכל דבר יימצא פיתרון.
אבל מי שחושב שזה מה שירפא את כל חוליי העולם וינקה לגמרי את האוויר - חי בסרט הזוי.
מה אכפת לך מהקידמה והשיפורים?
כל עוד לא יאסרו את בחוק, אתה תמשיך לנסוע ברכב עם קרבורטור ובלי חלון, ותמשיך לשכנע את כולם שזה הרכב האולטימטיבי :rolleyes:

golyat
02-03-18, 12:37

כל עוד לא יאסרו את בחוק, אתה תמשיך לנסוע ברכב עם קרבורטור ובלי חלון, ותמשיך לשכנע את כולם שזה הרכב האולטימטיבי [emoji57].

זה מה שאני הולך לעשות.. כל עוד מחיר הליטר יהיה הגיוני ולא יאסרו את זה בחוק.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

asafk
02-03-18, 14:03
ואני אומר כוסאומו חיסכון בדלק. צריך לתת גז וליהנות כל עוד אפשר.

אסף.

דרור ברלי
02-03-18, 14:16
כל עוד לא יאסרו את בחוק, אתה תמשיך לנסוע ברכב עם קרבורטור ובלי חלון, ותמשיך לשכנע את כולם שזה הרכב האולטימטיבי :rolleyes:

להזכירך אני מוזרק רב-נקודתי.
קרבורטור ברכב שטח זה חרא.

על החלון המתקפל אני לא אוותר אף פעם. גם עם מנוע חשמלי.

IlanG
02-03-18, 15:06
להזכירך אני מוזרק רב-נקודתי.
קרבורטור ברכב שטח זה חרא.

על החלון המתקפל אני לא אוותר אף פעם. גם עם מנוע חשמלי.דרור, סוף סוף הקשיבו לך, האופציה לקיפול חלון קידמי
ברנגלר jl חזרה להיות רלוונטית [emoji6]

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

גיתאי נוה
19-03-18, 23:25
קטעים פה חבר'ס...
אין לי הרבה חכמה להוסיף על מה שנאמר פה על ידי גדולי התודה.
אני רואה וקורא כמו הג'יפולוג הממוצע - וולוו מפסיקים לפתח ICE (שימו לב - "לפתח", לא אמרו שמפסיקים לייצר! וגם זה יכול לנבוע מכל מיני שיקולים עיסקיים שבינם לבין חשמל אין כלום והם רק תופסים טרמפ על הטרנד הירקרק. בכתבה ב-YNET נטען שעל כל דגם ICE הם ישווקו מולו גם חשמלי, אבל כל זה לא חודל את הבעירה הפנימית), לעומת זאת מזדה ממשיכים לפתח במרץ מנועי HCCI הסקייאקטיב X.

והאמת, אני לא בטוח שהמשך או הפסקת פיתוח מנועי ICE זה בכלל אינדיקטור לעתיד החשמלי.

לאחרונה ביקרתי במפעל ישראלי שמייצר חלקי פלסטיק לתעשייה האוטומוטיבית העולמית, בליין של שסתומים למיכלי דלק. בתור להעמסת מגש הארוח"צ הוורדרד תהיתי מה יהיה עתיד המפעל עם פרוץ המהפכה החשמלית, ומארחי ענה מייד, בלי שהמגש שלו חווה אפילו מכה קלילה בכנף, שיש למפעל הזמנות עוד חמש שנים קדימה מאחת היצרניות הגרמניות שבחזית הטכנולוגיה.
כיום עולים על הכביש בישראל יותר מ-200,000 מכוניות חדשות בשנה, לפעמים נושק ל-300,000. מדובר במספרים בלתי נתפסים בעיניי בשטעטל המקומי שלנו, וכולן כמובן בעלות מנועי בעירה פנימית.

אבל האמת שמשהו הרבה יותר מדאיג בעיניי - חנן, אתה בעניין להרים שרשור "אל מלאן רחמים על חייהם הקצרצרים ומותם בטרם עת של רכבי השטח"?

דרור ברלי
20-03-18, 01:25
בינתיים אומרים באמריקה קדיש, ולא על מנוע שריפה פנימית מזהם אלא על ההרוגה השנייה ברשימת נפגעי הטכנולוגיה האוטונומית, שבסה"כ רק רצתה לחצות את הכביש, אבל רכב אוטונומי חכם של UBER פגע בה והרג אותה.

אני לא מתנגד להנעה חשמלית כפי שאני חרד מפני רכב אוטונומי, אבל באמת לא אתפלא אם גם הטענות של מאזדה על רכב חשמלי שמייצר זיהום עקיף לא פחות מרכב בעל מנוע שריפה פנימית, יתגלו כנכונות.

אז זהו. פרקתי. ברוך דיין אמת. אפשר לחזור לנושא השרשור.

חנן-ג'יפולוג
20-03-18, 08:20
מזדה כמצפן עסקי?
החברה הנ"ל נחשבת אצל האנליסטים של הענף כממשיכת דרכן האובדנית של קודאק ונוקיה ז"ל.

אומי5
20-03-18, 09:27
בינתיים אומרים באמריקה קדיש, ולא על מנוע שריפה פנימית מזהם אלא על ההרוגה השנייה ברשימת נפגעי הטכנולוגיה האוטונומית, שבסה"כ רק רצתה לחצות את הכביש, אבל רכב אוטונומי חכם של UBER פגע בה והרג אותה.

אני לא מתנגד להנעה חשמלית כפי שאני חרד מפני רכב אוטונומי, אבל באמת לא אתפלא אם גם הטענות של מאזדה על רכב חשמלי שמייצר זיהום עקיף לא פחות מרכב בעל מנוע שריפה פנימית, יתגלו כנכונות.

אז זהו. פרקתי. ברוך דיין אמת. אפשר לחזור לנושא השרשור.

הדריסה הנ"ל קרתה באריזונה, שיאנית דריסות בזמן האחרון בארה"ב.
הבוקר נפצעו 25 בני אדם תוך שעה וחצי בתאונות שבהן לא היה מעורב אף לא רכב אוטונומי אחד. (אם כי אני לא בטוח שכולם ממש ננהגו על ידי בן אנוש) .

בקיצור, זה חדשות רק בגלל שהיא הראשונה, אף אחד לא יעלה אייטם על הנדרס המאה או האלף....

דרור ברלי
20-03-18, 10:41
מזדה כמצפן עסקי?
החברה הנ"ל נחשבת אצל האנליסטים של הענף כממשיכת דרכן האובדנית של קודאק ונוקיה ז"ל.

זה עדיין לא אומר שמאזדה בהכרח טועה במה שהיא מצהירה.

Asaf-a
20-03-18, 10:43
זה בעיקר אומר שאין להם פתרון היברידי / חשמלי לטווח הקרוב ולכן דורש מהם יצירתיות פירסומית.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
20-03-18, 13:35
דווקא יש להם פתרון מוכן לשימוש. הם קונים מערכות היברידיות מושלמות מטויוטה ומפתחים מערכת משלהם.

כפי שטויוטה השתמשו במשך שנים במנועי דיזל של פיז'ו וסוזוקי משתמשים היום במנועים של רנו.

pinister
20-03-18, 15:58
[QUOTE=אומי5;785086]הדריסה הנ"ל קרתה באריזונה, שיאנית דריסות בזמן האחרון בארה"ב.

אז מה, הרכב האוטונומי שתה לפני הנסיעה מה ששותים הנהגים שם...???

חנן-ג'יפולוג
03-04-18, 23:21
https://electrek.co/2018/03/30/end-internal-combustion-engine-says-ups-fleet-to-electric/

חנן-ג'יפולוג
30-12-18, 11:52
הדור האחרון של מנוע בעירה פנימית יושק בעוד 7 שנים

https://www.thecar.co.il/%D7%94%D7%93%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%99%D7%95%D7%A9%D7%A7-%D7%91/

ד ו ר ו ן
30-12-18, 12:13
יש לי הרגשה שבהתייחס לרוב העולם שאין לו תשתית לרכב שאינו בעירה פנימית, האמירה הזו היא כמו התחזיות שבשנת 2000 נהיה עם מכוניות מעופפות.

boaz avrahami
30-12-18, 23:46
הדור האחרון של מנוע בעירה פנימית יושק בעוד 7 שנים

https://www.thecar.co.il/%D7%94%D7%93%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%99%D7%95%D7%A9%D7%A7-%D7%91/

כן, בטח...
כנראה ישיקו אותו בתחנת הרכבת באילת

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
31-12-18, 00:02
https://youtu.be/ns_0UTOc6X4

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

אביב3
11-01-19, 12:39
כבר מדמיין בעלי רכבים חשמליים גוררים גנרטורים(בעלי מנוע בעירה פנימית) כדי להגדיל את טווח הנסיעה או בשוק החשמליות המשומשות שמחיר סוללה יעלה יותר מגנרטור ונגרר.לייק

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

אביב3
11-01-19, 12:41
ואני אומר כוסאומו חיסכון בדלק. צריך לתת גז וליהנות כל עוד אפשר.

אסף.הסילברדו 2018 שלי אוכל 1 ל5 ק"מ אני לוחץ מספיק או שיש עוד דרך לשרוף יותר סולר?
שבת שלום

אביב3
11-01-19, 12:44
יש לי הרגשה שבהתייחס לרוב העולם שאין לו תשתית לרכב שאינו בעירה פנימית, האמירה הזו היא כמו התחזיות שבשנת 2000 נהיה עם מכוניות מעופפות.1+ קשקושי ביצים , מאה שנים לפחות עד למהפכה החשמלית המלאה

boaz avrahami
11-01-19, 13:04
המהפכה החשמלית לא תושלם.
היא לוקה בבעיות מרכזיות בלתי ניתנות לפתרון ובראשן הזיהום מהסוללות דרך חוסר תשתית ועוד...

זה באז ירוק כזה שמתחיל להיחשף כמו האוכל האורגני

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
11-01-19, 13:49
המהפכה החשמלית לא תושלם.
היא לוקה בבעיות מרכזיות בלתי ניתנות לפתרון ובראשן הזיהום מהסוללות דרך חוסר תשתית ועוד...

זה באז ירוק כזה שמתחיל להיחשף כמו האוכל האורגני

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94את הסוללות הסינים זורקים באפריקה אז אין זיהום

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
30-01-19, 09:56
אמרתי שרכב חשמלי לא מתאים לנסועה שלי. גבוהה, ובלת"מית באופיה.

טעיתי.

אני נוסע מיום א האחרון עם הקונה החשמלית.
עושה נסועה יומית שתביא לנסועה שנתית של 60000 ק"מ בשנה. יותר מפי 3 מהממוצע.
לא ירדתי אף יום ממצב סוללה של 38 אחוז, וגם זה ביום הראשון, כי מסרו לי אותו עם 58 אחוז.
טווח אמיתי של 430 ק"מ, בלי הפעלת חימום. 370 עם חימום.
לא שהציעו לי, אבל לא היה איכפת לי להישאר אתו.

https://youtu.be/nWV88MLtT9s

גיא
30-01-19, 10:03
אתה מטעין מהחשמל הביתי ?

כמה זמן לוקח לטעון מ 50% לפול ?

חנן-ג'יפולוג
30-01-19, 10:05
שקע רגיל חד פאזי בחניה, טעינה ב12 אמפר. כ15 שעות.

ד ו ר ו ן
30-01-19, 11:51
טווח אמיתי של 430 ק"מ, בלי הפעלת חימום. 370 עם חימום.
לא שהציעו לי, אבל לא היה איכפת לי להישאר אתו.

אורות?
מזגן?

חנן-ג'יפולוג
30-01-19, 12:02
לא ראיתי שינוי בטווח המשוער כששיחקתי עם האורות. מזגן משפיע חצי עד שליש מההשפעה של חימום.

shachar
30-01-19, 12:04
שקע רגיל חד פאזי בחניה, טעינה ב12 אמפר. כ15 שעות.

30 שעות לטעינה מלאה...?

המגבלה של הזרם היא קבועה?

חנן-ג'יפולוג
30-01-19, 12:14
נראה לי 35, ליתר דיוק. לא הגעתי לשם.

זו הטעינה האיטית ביותר שיש.

יש טעינה משקע כח, של 16 אמפר, ויש מעמדת טעינה ביתית, ויש מעמדה מסחרית ac, ועמדה dc.

מדברים על עמדות מהירות שיוקמו/הוקמו, שיטענו ל80 אחוז ב20-30 דקות.

זה נשמע בראייה שטחית בעייתי, ועדיין צריך לזכור שלנהג ממוצע, שנוסע כ60 ק"מ ביום, יקח כחמש שעות להשלים טעינה יומית, במטען האיטי ביותר שיש.

נמרוד
30-01-19, 14:02
חנן, זה מעניין. אתה יכול לתת כאן פרוט של שבוע כזה? כמה קילומטר נסעת, איפה וכמה זמן טענת וכולי.

boaz avrahami
30-01-19, 14:29
זה טווח שהופך את האוטו לכאורה לאטרקטיבי.
צריך רק לקחת בחשבון את עלות החלפת הסוללות פעם בכמה שנים. מניח שזה יהיה מאוד יקר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
30-01-19, 14:31
מזגן משפיע חצי עד שליש מההשפעה של חימום.

מוזר..
אם זה ככה, למה לא השתמשו במזגן גם לחימום כמו במזגן ביתי (היפוך כיוון הזרימה ותפקידי הרדיאטורים) ?

tallevi
30-01-19, 14:47
מוזר..
אם זה ככה, למה לא השתמשו במזגן גם לחימום כמו במזגן ביתי (היפוך כיוון הזרימה ותפקידי הרדיאטורים) ?כי את החום מהמנוע יש לך כבר ממילא, אז למה לא לנצל את האנרגיה המבוזבזת?

tallevi
30-01-19, 14:49
כי את החום מהמנוע יש לך כבר ממילא, אז למה לא לנצל את האנרגיה המבוזבזת?קבל ביטול...חחח

גיא
30-01-19, 14:50
אז למה חימום מבזבז יותר ?

assafy
30-01-19, 17:28
וואו עבור הסירטון

חנן-ג'יפולוג
30-01-19, 20:40
מודה שעוד לא התעמקתי בטכנולוגיית החימום. בגדול, יש טכנולוגיה של חימום ישיר עם גוף חימום, ויש, למשל באיוניק החשמלי, מדחס מזגן עם צנרת שיודעת להחליף כיוון ולחמם את הרכב, שזה כמובן חסכוני יותר באנרגיה, אבל מוגבל ביעילות בטמפ' שקרובות לאפס.
בקונה הטכנולוגיה התחלפה. ברכב הספציפי הזה יש חימום ישיר, ולדעתי אין החלפת כיוון מזגן.

חנן-ג'יפולוג
30-01-19, 20:55
חנן, זה מעניין. אתה יכול לתת כאן פרוט של שבוע כזה? כמה קילומטר נסעת, איפה וכמה זמן טענת וכולי.

אני יכול להעיד באופן כללי, כי עם טווח כזה, אתה כבר לא יושב כל היום עם העיניים על הנתונים, ודוגרי, זה לא עד כדי כך חשוב לי.

קיבלתי אותו לפני שלוש יממות ועוד קצת. עברתי כ850 ק"מ, מתוכם היום, כ350.
כשאני בבית, הוא מחובר לשקע חד פאזי 16 אמפר בחנייה. טוען ב12 אמפר.
טענתי שלשום באחד האתרים במסגרת העבודה שעתיים משקע רגיל, ואתמול כשעתיים במשרדי החברה בעמדת טעינה.
היום היה האינטנסיבי ביותר. סיימתי עם 25 אחוז. כנראה שמחר אהיה סטטי הרבה שעות באחד האתרים בעבודה, אז יהיה די זמן להשלים את טעינת הלילה.

אם לדבר על כסף, אז מילוי סוללה מלאה של 64 קילוואט שעה, עולה, נו, כמו שעולים 64 קילוואט שעה. משהו כמו 40 ש"ח?

עריכה: צריך להכניס לחישוב גם פקטור של אובדנים בהעברת אנרגיה. זה יהיה יותר ממה שרשמתי. כנראה מעל ל70 קילוואט-שעה.

assafy
30-01-19, 21:15
מודה שעוד לא התעמקתי בטכנולוגיית החימום. בגדול, יש טכנולוגיה של חימום ישיר עם גוף חימום, ויש, למשל באיוניק החשמלי, מדחס מזגן עם צנרת שיודעת להחליף כיוון ולחמם את הרכב, שזה כמובן חסכוני יותר באנרגיה, אבל מוגבל ביעילות בטמפ' שקרובות לאפס.
בקונה הטכנולוגיה התחלפה. ברכב הספציפי הזה יש חימום ישיר, ולדעתי אין החלפת כיוון מזגן.אכן יחידת המאייד צריכה טמפרטורה חיצונית מספיקה כדי להפוך את הנוזל לגז. אם הטמפרטורה החיצונית נמוכה מידי התת לחץ שמיצר המדחס לא יספיק ופעולת החימום של המזגן לא תהיה יעילה. לכן באירופה לא משתמשים במזגנים לחימום בחורף.

מוני אורבך
31-01-19, 07:33
תעריף חברת החשמל הוא 57.7 אגורות לקילוווט שעה
מה שאומר שעל מילוי של 70 קילווט (זה כולל הפסדים) אתה משלם 40.39 שח.
לצורך הענין, אם היית נוסע במכונית חסכונית משפחתית אותו מרחק (430 קילומטר)
תצרוכת של נגיד 12 לליטר 5.70 לליטר היית משלם 204 שח
במכונית ממש חסכונית (נגיד הדסטר האגדי של גיא) היית משלם 151 שח

כלומר בין רבע לשליש מחיר..

גם אם נוריד את המס המטורף שעל הדלק (50 אחוז ויותר) עדין יוצא סביבות חצי מחיר
דרור מה אתה אומר עכשיו על מכונית חשמלית ?!

איל מ
31-01-19, 07:41
אני יודע בדיוק מה הוא יגיד.
ויש מצב טוב שהוא צודק.
זהו משחק סכום אפס (במקרה הטוב) והמדינה לא תצא בצד המפסיד.

ורק הערה לגבי מכונית משפחתית חסכונית (בנזין בלבד).
12 ק"מ לליטר זה ממש לא משפחתית חסכונית. אנחנו מדברים על רכבים חדשים כן? היום הממוצע לצריכה משולבת הוא 14 לבזבזניות, ומעלה לכיוון ה18-20 למשוכללות. למשל, לי יש פורטה 2018 גיר פלנטרי ומנוע אטמוספרי. אחד הדינוזאורים האחרונים בשוק. אפילו היא בצריכה משולבת עושה 13-14 וזה נתון מהגרועים בשוק.
אבל כמובן, למרות כל זה,
אני מניח שהוצאות על חשמלית (למעט מחיר הקניה) יהיו נמוכות משמעותית. גם אם מחשבים בלאי סוללה.

מוני אורבך
31-01-19, 07:54
אנא פרט..

אם אתם חושבים שחסכון של 20% ויותר הוא שולי, רק תסתכלו כמה יצרני הרכב משקעים בהורדת התצרוכת ב 4% !
חשוב לא פחות מזה הוא זהום האוויר.
נכון, גם חשמל צריך ליצר וגם זה עלול לזהם.
אבל בתחנות חשמל גדולות אפשר להפעיל תהליכים הרבה יותר יעילים שיזהמו הרבה הרבה פחות ממליוני רכבי בנזין.
שלא לדבר על זה שאנרגיה ירוקה ומתחדשת יוצרת חשמל נקי מאוד, שאפשר לנצלו ברכב החשמלי.
ומה עם הסוללת תשאלו? ניתן למחזר אותם באחוזי מחזור מאוד גבוהים.

הסיבה המרכזית היחידה עד היום שמכונית חשמלית לא נכנסה כאלטרנטיבה אמיתית לשוק הרכב היא הטווח של המכונית החשמליות.
כעת נראה שיש פתרון סביר מאוד לבעית הטווח.

לא לחינם כמעת כל יצרניות הרכב לתכווננות לשוק הרכב החשמלי..

אשר לתצרוכת הדלק 18 - 20 אחוז. יתכן לרכבים קטנים מאוד או עם מנועים קטנים + טורבו.
להם תצרוכת הדלק אכן נמוכה, אם אתה נוסע כמו סבתא מתה.
בחישוב שלי לקחתי גם מקרה קיצון של 18 לליטר (כפי שגיא מדווח) ועדין יוצא שליש מחיר.

איל מ
31-01-19, 07:59
ערכתי, עכשיו יותר ברור

ד ו ר ו ן
31-01-19, 08:11
אנא פרט..

אתה משתמש המון ב״בעתיד/אולי/ניתן״..

בפרקטיקה הרבה מאותן התניות סביבתיות ומעשיות לא קיימות בפועל ולא צפויות להיות קיימות באותו הקצב שהמוצר עצמו התקדם.

חסכון מיידי?
בהחלט.

השפעה סביבתית פוטנציאלית עתידית?
רק אם תהיה תשתית תומכת מתאימה לכל ההיבטים של ייצור אנרגיה מספקת לעליייה בדרישת אנרגיה של כמות משמעותית של רכבים כאלו.
ולא פחות חשוב,
מחזור או גריטה ראויה של הסוללות.

מוני אורבך
31-01-19, 08:22
אתה לגמרי צודק, וזו בדיוק הסיבה שאין לי רכב חשמלי.

אני לא גר בבית צמוד קרקע, שבו אני יכול להטעין את הרכב ללילה.
מבחינתי זה deal barker !
מה שאומר שאנשים כמוני יהיו חיבים לחכות עד שתהיה תשתית מתאימה ברחוב שלהם ו\או בסביבות העבודה שלהם.
אבל יש הרבה מאוד אנשים שכן גרים בבית צמוד קרקע או שיש להם פתרונות טעינה (חניה תת קרקעית פרטית לדוגמא)
אם עד היום התרוץ (הצודק) שלהם היה שמאתים קילומטר הוא מעט מדי לחיי היום יום, הרי שעכשיו התרוץ הזה בטל.
430 קילומטר הוא טווח מצוין ליום יום, די והותר.
הם יהיו הגרעין הראשוני שיצדיק פריסת תשתיות גם לאנשים כמוני.
זה לא יהיה מהפיכה ממש לא, ודי בטוח שלא בארצנו המאוד שמרנית בנושאי רכב (וגם זה בצדק, לאור המדניות הדרקונית של הממשלה)
אבל בטכנולוגיה שיש כבר היום, יש הסתברות טובה מאוד שזה יקרה.

גיא
31-01-19, 08:43
מוני, בשביל 1:18 אני גם צריך לנסוע כמו סבתא מתה .. ולמרות שזה אפשרי .. אין לי הרבה סבלנות לזה.

בפועל בחיי היום יום מבלי להזהר יותר מידי אני עושה 1:16++ משהו כמו 6 ליטר ל 100 ק"מ
וזה משולב שטח / כביש ובין עירוני / עירוני ( חיפה עם עליות וירידות )

הנתונים של הקונה שחנן מתאר בהחלט עושים חשק .. אבל מחוסר אפשרות טעיה פשוטה .. אני לא שם.
ייתכן והרכב המשני בבית יכול להיות כזה.

נדב42
31-01-19, 09:01
גיא, אם תוותר על אפשרות הירידה לשבילים ביום-יום זו דווקא יכולה להיות אפשרות לא רעה בשבילך לרכב א׳. כבר לפני שנים היו בחניון בעבודה שם עמדות טעינה. אני בטוח שהם ישמחו להשמיש אותן ולספק לך כבל טעינה מותאם, ואז גם לא תצטרך לחפש חנייה כל יום...

מעניים אם/כמה הם יגבו על צריכת החשמל ...

גיא
31-01-19, 09:14
גיא, אם תוותר על אפשרות הירידה לשבילים ביום-יום זו דווקא יכולה להיות אפשרות לא רעה בשבילך לרכב א׳. כבר לפני שנים היו בחניון בעבודה שם עמדות טעינה. אני בטוח שהם ישמחו להשמיש אותן ולספק לך כבל טעינה מותאם, ואז גם לא תצטרך לחפש חנייה כל יום...

מעניים אם/כמה הם יגבו על צריכת החשמל ...

יש אכן 4 עמדות לרכב חשמלי .. אבל לא מוותר על השבילים.

חנן-ג'יפולוג
31-01-19, 10:46
איוניק חשמלי שנכנס לפני שבועיים לטיפול שוטף, יצא עם חשבון של 200 ש"ח.
מסנן מזגן ועוד 0.7 שעות של בדיקות.

לפני שאתם שוברים חזירים, אין צפי למכירת הקונה החשמלית בישראל. יצרן הסוללות לא עומד בביקוש.

ד ו ר ו ן
31-01-19, 11:15
12-13קמ/ל לרכב מודרני זה לא משהו לגאווה.

הסובארו 91׳ ידנית שלנו צורכת 1:12.5~ בממוצע שנתי שיותר מחצי ממנו בפקקים..

erezgur
31-01-19, 11:26
צריך קונה חשמלית עם מנוע נוסף לזוג גלגלים השני...
הגבהה קלה ויש 4x4 חסכוני ומהיר לשבילים ועוד

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

boaz avrahami
31-01-19, 11:57
אני רק אזכיר שלא רק שהמדינה לא תוותר על הכנסות הקלות ממס על הדלק, גם תשתית החשמל לא תעמוד בעומס הנוסף כנראה, אעפ שחלק הארי יהיה בלילה...
זה יהיה מבחן אמת האם מעניין את המדינה הקטנת זיהום האוויר או הכנסות ממס עקיף על האזרחים.

אזכיר רק שאגסי הבין את זה מזמן ולכן היעד האמיתי שלו היה שליטה בעזרת הרגולטור בסטנדרט עמדות הטעינה ( גם הביתיות).
נדמה לי שישראל הקדימה וחוקקה חוק לגבי עמדות הטעינה מחשמל ביתי.

http://archive.energy.gov.il/GxmsMniPublications/electric%20car%2021%2008%2011.pdf

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
31-01-19, 12:48
בדיוק.

בועז רמז לכם מה הולך לקרות.

ההתלהבות שלכם היא קצרת טווח ונכונה לרגע זה. כאשר חשמל אוטומוטיבי/"מנוהל" עדיין לא ממוסה למוות כמו דלק.
כשהחשמליות יתפסו, ומשרד האוצר יראה בעיניים כלות את הירידה בהכנסות מכספי גזל המיסים, החשמל האוטומוטיבי ימוסה בדיוק כמו דלק.

asafk
31-01-19, 13:30
בינתיים רק מורידים את הטבות המס על חשמליות והיברידיות. ממש בקרוב אז תזמינו עכשיו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

boaz avrahami
31-01-19, 15:12
אל תדאג דרור...
הם חשים את השטח הרבה לפני.
שמו פתיון לפני המלכודת ( הטבת מס לזמן מוגבל) והנה הם מבטלים אותה.

אגב, לא רק על רכישה אלא גם בשווי מס

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
04-02-19, 14:42
בקונה הטכנולוגיה התחלפה. ברכב הספציפי הזה יש חימום ישיר, ולדעתי אין החלפת כיוון מזגן.

https://www.google.com/amp/s/electricrevs.com/2018/12/20/exclusive-details-on-hyundais-new-battery-thermal-management-design/amp/

גיתאי נוה
04-02-19, 15:13
בינתיים רק מורידים את הטבות המס על חשמליות והיברידיות. ממש בקרוב אז תזמינו עכשיו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkאנחנו כבר מכירים את גרף ההתנהלות של המדינה בקטעים האלה.
תקנו תקנו ובסוף יכניסו לכם את הצינור. נותנים לכם זמן להשתעשע קצת.

אגב עמדות טעינה, סתם עלו לי בראש כל מיני אתגרים שאנחנו בכלל לא חושבים עליהם עד שלא התחלנו לרוץ עם זה.
למשל השכן שינתק לך את האוטו מהשקע ברחוב כי באת לו לא טוב. עכשיו תקום בבוקר לפזר את הילדים לגן.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

zivo
04-02-19, 15:30
בדיוק.

בועז רמז לכם מה הולך לקרות.

ההתלהבות שלכם היא קצרת טווח ונכונה לרגע זה. כאשר חשמל אוטומוטיבי/"מנוהל" עדיין לא ממוסה למוות כמו דלק.
כשהחשמליות יתפסו, ומשרד האוצר יראה בעיניים כלות את הירידה בהכנסות מכספי גזל המיסים, החשמל האוטומוטיבי ימוסה בדיוק כמו דלק.

פה אני כבר לא מסכים אתך..... וזה בדיוק מה שקרה עם בטרפלס.
כל הרעיונות של למכור את אותו המוצר (חשמל) במחיר ואריזה שונים (תקעים יעודיים), לא יחזיק מעמד, תמיד תהיה מוטיבציה לפרוץ ולעקוף.
אני בהחלט מסכים אתך שיום אחד המדינה תתעורר ותבין את אובדן המיסוי, אבל יפתרו את זה דרך איזה מיסוי \ אגרה ולא מחיר \ מיסוי של חשמל.
ואם אני רוצה להשקיע בפאנלים סולארים ולהטעין בעצמי??? :-)

חנן-ג'יפולוג
04-02-19, 15:54
אה, זה פשוט. מיסוי פוטונים.

דרור ברלי
04-02-19, 18:18
אל תדאג דרור...
הם חשים את השטח הרבה לפני.
שמו פתיון לפני המלכודת ( הטבת מס לזמן מוגבל) והנה הם מבטלים אותה.

אגב, לא רק על רכישה אלא גם בשווי מס

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אני לא דואג. ממה יש לי לדאוג?
דאגות מגיעות כשלא יודעים מה יקרה. כאן אנחנו יודעים ממש טוב מה הולך להיות.
גם אין לנו מה לעשות בקשר לזה... כלומר יש מה לעשות, אפילו הרבה - אבל אנחנו עם של כבשים פחדניות. אז כל מה שהשלטון הרע הזה גוזר עלינו, מתקבל בשתיקה במקום בהבערת המדינה. ולכן - מגיע לנו.

boaz avrahami
04-02-19, 18:24
הנה, הגיע זמן בחירות...
ואז נגלה שהשלטון האמיתי זה בכלל צבא של פקידים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
04-02-19, 18:46
הכון.
מי ששולט הם הפקידים ולא הממשלה. תמיד זה היה ככה.
ובחירות זה סם ההזיה שהם מפזרים בכל פעם שקורה משהו שחושף את ערוותם.

ואז כולנו חוזרים לאותו דפוס התנהגות ישן ודפוק: מתחילים שוב להתקוטט בינינו. ימין מול שמאל, חילונים מול דתיים. וכו' וכו'
אינפלציה של מפלגות מרכז חסרות חוט שדרה, מצע ואידיאולוגיה, שהיום קמות ומחר נעלמות, שאם הייתי חובב קונספירציות הייתי מנחש שמי שיש לו האינטרס הגדול ביותר שיקומו עוד ועוד כאלה ויאכלו זו את זו, זה רוה"מ המכהן... כלכך גדול האינטרס של הפושע הזה, עד שלא אתפלא אם מפלגת השלטון היא שמעודדת ואולי אף תומכת בכאוס הזה.

הפרד ומשול קלאסי.

עד כאן פוליטיקה.

boaz avrahami
04-02-19, 19:58
למרות הפיתיונות שהם מפזרים אני כבר שנים מצביע רק למפלגה בעלת אג׳נדה חברתית כלכלית בלבד אבל גם הם בסוף לא עוצרים את שטף המיסים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
04-02-19, 20:03
והמסקנה היא שרק בכוח ניתן לשנות כאן משהו.
או שמה שקורה כאן מרגיש ממש טוב עבור הרוב. ואז קטונתי.

boaz avrahami
04-02-19, 20:14
כן, חייבים להחליף את העם והפקידים... ויפה שעה אחת קודם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

oferc
05-02-19, 09:46
אנחנו כבר מכירים את גרף ההתנהלות של המדינה בקטעים האלה.
תקנו תקנו ובסוף יכניסו לכם את הצינור. נותנים לכם זמן להשתעשע קצת.

אגב עמדות טעינה, סתם עלו לי בראש כל מיני אתגרים שאנחנו בכלל לא חושבים עליהם עד שלא התחלנו לרוץ עם זה.
למשל השכן שינתק לך את האוטו מהשקע ברחוב כי באת לו לא טוב. עכשיו תקום בבוקר לפזר את הילדים לגן.

בבקשה

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5443360,00.html

אחת התוכניות של רשות המסים היא להטיל מס על הרכבים לפי כמות הנסועה - דהיינו רכב שנוסע הרבה ישלם מס גבוה יותר מאשר רכב הנוסע מעט. הדבר ישמש גם תמריץ להשתמש בתחבורה הציבורית ולהפחית את העומס בכבישים.

בקיצור נעבור מבלו , לתשלום מס לפי ק"מ .

גיתאי נוה
05-02-19, 10:07
בבקשה

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5443360,00.html

אחת התוכניות של רשות המסים היא להטיל מס על הרכבים לפי כמות הנסועה - דהיינו רכב שנוסע הרבה ישלם מס גבוה יותר מאשר רכב הנוסע מעט. הדבר ישמש גם תמריץ להשתמש בתחבורה הציבורית ולהפחית את העומס בכבישים.

בקיצור נעבור מבלו , לתשלום מס לפי ק"מ .

תראו,
בתוך עמנו אנחנו יושבים, וכמו שהנהג הממוצע לא ייתן שייכנסו לפניו בנתיב חלילה, ככה המדינה לא תיתן שיפגעו בביזנס שלה. אנחנו חיים במדינה של דופקים ונדפקים, וזה עצוב מאד.
כל העידודים למיניהם זה הכל משחק תפקידים, מעניין את הסבתא הצולעת של הפקידים והפוליטיקאים האם ננשום דיזל מפייח או האם האוויר ייצבע בגווני ירוק בוהק.

מה שמגוחך זה שהם מפחדים מתת-מיסוי על הרכב האוטונומי, שבינו לבין יישום במדינת היהודים מרחק שנות אור (וזה בלי להכנס ליישום במדינות נאורות, כבר שייך לשרשור אחר שלא נגמר).
לא נותר לי אלא לגחך על ביטויים כמו "משרד האוצר יצטרך להתמודד בקרוב עם אתגר מיסוי המכוניות האוטונומיות והחשמליות"...
בדיחה.

tallevi
08-02-19, 09:21
תראו,
בתוך עמנו אנחנו יושבים, וכמו שהנהג הממוצע לא ייתן שייכנסו לפניו בנתיב חלילה, ככה המדינה לא תיתן שיפגעו בביזנס שלה. אנחנו חיים במדינה של דופקים ונדפקים, וזה עצוב מאד.
כל העידודים למיניהם זה הכל משחק תפקידים, מעניין את הסבתא הצולעת של הפקידים והפוליטיקאים האם ננשום דיזל מפייח או האם האוויר ייצבע בגווני ירוק בוהק.

מה שמגוחך זה שהם מפחדים מתת-מיסוי על הרכב האוטונומי, שבינו לבין יישום במדינת היהודים מרחק שנות אור (וזה בלי להכנס ליישום במדינות נאורות, כבר שייך לשרשור אחר שלא נגמר).
לא נותר לי אלא לגחך על ביטויים כמו "משרד האוצר יצטרך להתמודד בקרוב עם אתגר מיסוי המכוניות האוטונומיות והחשמליות"...
בדיחה.
אולי זה עדיין רחוק, אבל שמדברים על הכנסות של 40 מיליארד שקל ממס על הדלק (בלו+מע"מ) בשנה!! זה בהחלט אמור להדיר שינה מעיני מי שאמון על תקציב המדינה כבר מעכשיו...

tallevi
08-02-19, 09:38
אהה...ואם מדברים גם על רכב אוטונומי, הרי שגם אין דוחות...תורידו עוד 180 מיליון שקל בשנה מקופת המדינה...

asafk
08-02-19, 19:10
ומצד שני פחות נפגעי תאונות דרכים ומחלות ריאה.

או - בואו נשמור את הדיון הזה מעניין ולפחןת בכיוון טכנולוגי

אסף.

בןבן
10-02-19, 08:15

הצחקת אותי לגבי הכנסות המדינה מדלק... כאילו יש איזה בעיה לשים לך מיסוי מטורף על חשמל לרכב. כמו שכולם עברו לסולר לפני 20 שנה כי זה היה זול חשבו שתפסו את אלוהים בביצים ... זה היה נכון לכמה שנים...

wonderd
10-02-19, 08:29
איך תפריד בין חשמל שהרכב לוקח לבין חשמל אחר בבית? היום הטעינה כבר מתבצעת בשקע רגיל ולא בשקע ייעודי..

איל מ
10-02-19, 11:11
מס נסועה יקראו לזה, וזה יצריך התקנת gps באוטו שלך, שדרכו תוכל לשלם גם מס גודש, דוחות מהירות וכו....
פתרון אידיאלי שבו כולם מרויחים.
(זת'ומרת, חוץ מהאזרח).

tallevi
10-02-19, 11:21
איך תפריד בין חשמל שהרכב לוקח לבין חשמל אחר בבית? היום הטעינה כבר מתבצעת בשקע רגיל ולא בשקע ייעודי..מעל צריכה מסויימת, יהיה תעריף שונה, הרבה יותר גבוה. כמו הגבייה של חשבון המים. אבל אני לא חושב שזה הולך לשם. יותר לכיוון שאיל ציין.

טל.

asafk
11-04-19, 16:38
הייתי היום בכנס בנושא. עם נציגי ממשלה שהציגו.
דובר על התקן המחודש (עם 'היעלמותה' של בטרפלייס וזה שכבר לא צריך תקן מיוחד) ואימוץ של סטנדרט עולמי, דובר על הבעיה במיסוי (שכנראה לא יהיה על החשמל, אלא על הנסועה) אבל הנה מה שהשאיר הרבה אנשים באולם בלי אוויר

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190411/4503e19e49bf4eac0811203b20b1f558.jpg

אסף.

גיתאי נוה
11-04-19, 16:46
כבוד השר יכול להציע מה שמתפלק לו, איך אומרים - להציע לא עולה כסף. ואפילו לא דורש אינטליגנציית מינימום כתנאי מקדים.

גיתאי נוה
11-04-19, 16:49
ואהבתי את הצמדת המונח "בעיה" למונח "מיסוי". המדינה חייבת להמשיך לממן את המנגנון הציבורי המושחת והמנופח מאיפשהו, לכן רכב 'ירוק' בעצם מייצר 'בעיית מיסוי'.
העיקר בחרו באותם אנשים. מה לנו כי נלין.

asafk
11-04-19, 17:10
המסקנה הפרטית היא - אם היה לי כסף להשקיע - הייתי קונה עכשיו כמה מכוניות אמיתיות, שומר עליהן במצב חדש ומוכר ברווח גדול ב 2035.
יחד עם מרשם לבנזין... רפואי...

אסף.

נדב42
11-04-19, 17:49
אם נלמד מהרכבת התחתית, זו כנראה תהייה בעייה של הילדים/נכדים שלנו, ואותם ממילא לא יעניין שום דבר מחוץ למסך המגע ...

נמרוד
22-05-19, 17:21
קצת כיף:

https://youtu.be/DSRWKxytW40

טסלה מודל 3 בגרסאת הביצועים, ראש בראש מול BMW M3 (המחיר זהה).

ברלי, בכנות, חשבת שכל כך מהר יגיע היום שמכונית חשמלית לא רק חסכונית ובלה-בלה-בלה יותר, אלא נותנת בראש, ולא רק בקו ישר?
ד.א. זה בסדר, גם אני הייתי בוחר לקחת דווקא את הM3. אין לי הסבר הגיוני.

pinister
22-05-19, 19:49
מעניין מה היה קורה אם הטסלה הזאת היתה אוטונומית...

גיא
22-05-19, 21:39
תכלס. אוטו מדהים מקרוב

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190522/b59dccaf3fa32d676f09a90abdb1c2f2.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190522/23e8e46f084ba14e80a7b23c9a720e39.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190522/13506a5d62fe494eb7cf05be69268d3c.jpg
מדהים איך האוטו בשקט מדהים ( חוץ מהחצץ שנטחן מהצמיגים ) מזנק מהמקום ברצינות כמו קפיצת וורפ

לגמרי הייתי לוקח את האוטו שלט

מוטי ג.
22-05-19, 22:21
"מדהים איך האוטו בשקט מדהים ( חוץ מהחצץ שנטחן מהצמיגים ) מזנק מהמקום...."

גם ה"הרנו של בטר פלייס" התנהגה ככה, הראשונות אפילו היו מפרפרות על הכביש אבל זה פשוט הרס צמיגים וחיסל סוללה אז הקטינו קצת ביצועים.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

נדב ש.
10-07-19, 19:01
https://rotter.net/forum/scoops1/563027.shtml

shachar
15-07-19, 15:08
נראה לי קשור.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190715/2c30af12300c93e49cf5801e91e4400a.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

גיתאי נוה
02-08-19, 01:04
מי מעכב את כניסת החשמליות לארץ הקודש?
ניחוש פרוע :rolleyes:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001295396

נמרוד
02-08-19, 05:52

ברלי!

דרור ברלי
02-08-19, 08:38
אם יכולתי?...........
אני בעד מנוע חשמלי, מנוע אטומי, מנוע קיטור, מנוע בנזין, מנוע דיזל, מנוע שעובד על וודקה, מה שתרצה, אם היה תלוי בי, לך היה מותר להתקין באוטו שלך. ואהה - כמה עשרות פקידונים היו מפוטרים והמון חוקים ותקנות היו מבוטלים לאלתר.

אבל אתה לא רק בעד רכב חשמלי שזה מילא, אולי אפילו בכלל לא רע.
אתה בעד רכב אוטונומי שזה הדבר הכי רע. אם יש משהו שבאמת ידפוק לנו סופית את התחביב - זה החרא הזה.

ועל זה יתחשבנו איתך בגהינום.....

ניר ל
02-08-19, 08:39

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001295396

כרגיל.... הממסד ...

נמרוד
02-08-19, 12:50
אם יכולתי?...........
אני בעד מנוע חשמלי, מנוע אטומי, מנוע קיטור, מנוע בנזין, מנוע דיזל, מנוע שעובד על וודקה, מה שתרצה, אם היה תלוי בי, לך היה מותר להתקין באוטו שלך. ואהה - כמה עשרות פקידונים היו מפוטרים והמון חוקים ותקנות היו מבוטלים לאלתר.

אבל אתה לא רק בעד רכב חשמלי שזה מילא, אולי אפילו בכלל לא רע.
אתה בעד רכב אוטונומי שזה הדבר הכי רע. אם יש משהו שבאמת ידפוק לנו סופית את התחביב - זה החרא הזה.

ועל זה יתחשבנו איתך בגהינום.....תחשוב כמה זמן מסך איכותי יתווסך לגולשי ג'יפולוג כשלא יצטרכו להחזיק את הגה המשפחתומטיות שלהם בפקקים?

כמה תוכל לקטר אתה, כמה מילים תוכל לשפוך, אחרי שמתקין מורשה להסבות אוטונומיות ירכיב על הסופה את קיט הנהיגה העצמית, שיחויב בכל רכב בגזירות 1.4.2039

asafk
02-08-19, 13:00
זה הדיון השני.
הדיון הזה הוא ההזדמנות האחרונה בהחלט לקנות רכבי דיזל חדשים. כרגע רוב מדינות אירופה מיישרות קו עם 2025 כשנת האיסור על דיזל ו 2030 על בנזין.

מי שיחפש במעלה הדיון ימצא שכתבתי את הנתון המדהים שבשנת 2018 נמכרה בישראל מכונית חשמלית בודדת אחת בלבד ללקוח פרטי.
לאחר שינוי התקינה השנה לתחנות הטעינה - מ"תקן בטר פלייס" הייחודי לישראל (שנועד בו זמנית לתת יתרון מסחרי לבטר פלייס, ולאפשר למדינה מיסוי החשמל לתחבורה) - שוב נפתח השוק. אבל כצפוי האוצר לא ממהר לוותר על חלקו.
אני כותב 'כצפוי' כי זו היתה עמדה רשמית שהושמעה עוד אי אז כשישבה הוועדה ודנה בתקן תחנות הטעינה.
אני מנחש שמה שיהיה בסוף הוא מיסוי על פי נסועה בעזרת משיב מיקום (מכשיר עיקוב) ואז המכוניות החשמליות יציפו את כבישי ישראל כמו בכל העולם.
בכל מקרה כדאי לפקידים להזדרז עם זה כי חברים שלהם ממשרדים אחרים נוטים ליישר קו עם 2025 עד 2030 לאיסור מכירת מנועי שריפה פנימית דיזל ואח"כ בנזין.

אסף.

talw
02-08-19, 13:18
מה אומרות הנבואות ,לפה ולפה ,לגבי מחירי הדלקים בעתיד המחושמל ?

asafk
02-08-19, 13:22
לפי אנשי משרד האנרגיה..... ההיצע של דלק לתחבורה יהיה קטן.
מכאן תבין לבד.
מצד שני אני מניח שברגע שיהיה מיסוי על נסועה, יבטלו את הבלו (צחוק ומחיאות כפיים) ואז המחיר יהיה כמו של דלק לתעשייה.

אסף.

ד ו ר ו ן
02-08-19, 13:45
לפי אנשי משרד האנרגיה..... ההיצע של דלק לתחבורה יהיה קטן.
מכאן תבין לבד.
מצד שני אני מניח שברגע שיהיה מיסוי על נסועה, יבטלו את הבלו (צחוק ומחיאות כפיים) ואז המחיר יהיה כמו של דלק לתעשייה.
אסף.
ומה מציעים אנשי משרד האנרגיה לעשות עם תוצר הלוואי של תעשיית הפלסטיק שאין שום צפי לחלופה בעתיד הלא קרוב?
(תוצרי לוואי=תזקיקי נפט למיניהם).

לדחוף אותם חזרה לאדמה?

בקיצור,
אפילו לא רבע אפוי.

Slowly..

asafk
02-08-19, 15:53
אתה מבין שזו מגמה עולמית? לא איזה גחמה של מישהו בצד הזה של הלבנט..

אסף.

talw
02-08-19, 17:03
נכון להיום, ולעתיד הנראה לעין, איזה נפח תופסות ומה משקלן של סוללות שמכילות נגיד אנרגיה שוות ערך 100 ליטר בנזין?
אני שואל בתור אחד שמתכנן רכב מרוץ ורוצה להיות מוכן להחלפה חלקה יחסית של יחידת הכח.

ד ו ר ו ן
02-08-19, 17:05
אתה מבין שזו מגמה עולמית? לא איזה גחמה של מישהו בצד הזה של הלבנט..

אסף.
בטח מבין.
לא ציפיתי לרגע שכאן בפינת בלבנט יתחיל ההגיון מול הריצה הגלובלית אחרי מה שמוכרים כפתרון קסם בלי להקדיש (שוב..) מחשבה שלוקחת בחשבון את ההיבטים ההיקפיים של הוקטור הזה.

בגלל ששוב זה קורה, אני לא יכול להשתחרר מההרגשה ששוב זה אינטרס מסחרי של זיהוי טרנד פופוליסטי.

Slowly..

חנן-ג'יפולוג
02-08-19, 17:17
טל, אני זורק מספר שמבוסס על אקסטרפולציה מהיונדאי קונה: חצי טון ל400 ק"מ, אז התשובה לשאלתך היא באיזור הטון וחצי, ונפח של כקוב אחד, כולל מע' קירור ומארז.

talw
02-08-19, 17:23
טל, אני זורק מספר שמבוסס על אקסטרפולציה מהיונדאי קונה: חצי טון ל400 ק"מ, אז התשובה לשאלתך היא באיזור הטון וחצי, ונפח של כקוב אחד.

תודה , זה המון, מעניין עד לכמה זה יירד בשנים הקרובות.
כמה אתה מעריך משקל ונפח של מנוע, נגיד 600 כ״ס / מאה קג״מ ? (אני מאמין שהממדים והמשקל של המנוע לא ישתנו כלכך בעתיד לעומת הסוללות) .

חנן-ג'יפולוג
02-08-19, 17:45
עוד אקסטרפולציה. גסה עד כדי חוסר רצינות: 300 ק"ג ו100 ליטר. זה כולל יחידת הפחתה. מציע לחפש מחשבונים ומידע ברשת שיתנו מידע אמין יותר.

דרור ברלי
02-08-19, 18:00
תחשוב כמה זמן מסך איכותי יתווסך לגולשי ג'יפולוג כשלא יצטרכו להחזיק את הגה המשפחתומטיות שלהם בפקקים?

כמה תוכל לקטר אתה, כמה מילים תוכל לשפוך, אחרי שמתקין מורשה להסבות אוטונומיות ירכיב על הסופה את קיט הנהיגה העצמית, שיחויב בכל רכב בגזירות 1.4.2039

אל תדאג לי לזמן מסך.

אל תתיימר לדעת טוב ממני או מכל מישהו אחר, מה טוב לי/לו ומה לא, ובטח לא להכתיב לי "לטובתנו". טובתו של אחד אינה בהכרח טובתו של אחר.

אל תתיימר למכור את התחביב שלי תמורת בצע אקזיט של מופרעים חסרי חיים שקיבלו יותר מדי כאפות כשהיו ילדים ואחר כך גם לא בילו עם מספיק נשים, שאולי מוקסמים מהפלא הטכנולוגי אבל מסרבים בעקשנות להביט חצי מטר קדימה ולהפנים עד כמה הטכנולוגיה הזו מסוכנת כשהיא בידיים הרעות של ממסדים כמו שלנו. מסוכנת לחופש שלנו. כי את הממסדים לא מעניינת טכנולוגיה כזו או אחרת או איזה תועלת היא יכולה להביא או שלא. אותם מעניינות הגזירות. איך להטיל גזירות וכמה שיותר. כי זו מהותו של ממסד. למעוך ולרמוס ולחסל ולחרבן כל תקווה לבדל של חופש לאזרחיו. וכל מי שמעורב ולו כזית ב...דבר הנוראי הזה, הוא סייען של החשיכה הגדולה שתבוא בעקבותיו.

מדהים אותי שיש אנשים שלכאורה אוהבים מכוניות, אבל עובדים בתעשיה הזאת, שמטרתה הסופית הורדת כולנו מההגה.
האם זה רק האתגר הטכנולוגי?... או הפיתוי הכספי?... או שסתם הצביעות כבשה כל חלקה טובה?.... בעעעע.

אני מאחל מכל ליבי לעוסקים בטכנולוגיה האוטונומית שיזכו להיאלץ להתמודד עם עוד שלל משברים, תקלות, פאשלות, באגים ותאונות וכמובן שלל בעיות אתיות ורגולטריות עד שייצא להם המיץ - עד שמישהו יבין ויפנים ויגנוז את הזוועה הזו סופית.

נמרוד
02-08-19, 18:07
אני לא עובד בתעשייה הזאת ולא מתיימר לכלום... אם אתה מחפש מוטיבציה נסתרת, אני בתעשיית חלקי החילוף הקרדיולוגיים - אולי בגלל זה אני נהנה להרים אותך לטורים גבוהים [emoji16]

talw
02-08-19, 18:08
עוד אקסטרפולציה. גסה עד כדי חוסר רצינות: 300 ק"ג ו100 ליטר. זה כולל יחידת הפחתה. מציע לחפש מחשבונים ומידע ברשת שיתנו מידע אמין יותר.

זה בסדר, סומך עליך שלא פגעת רחוק , בקיצור, לאור המספרים הללו ,נכון להיום, לא ריאלי לחשוב אפילו לכיוון של האופציה הזו .

גיא
02-08-19, 18:21
דרור אתה יודע שפעם גם מנוע בערה פנימית נחשב לקסם עתידני ?

אנשי הסוסים אז היו בחרדה שהנה הלך התחביב ...

asafk
02-08-19, 18:30
טל, מטוסים - מכיר? סימנס יחד עם כמה שותפים הציגו מטוס חשמלי. ותוך שנה שנתיים יהיו עוד כמה. הסיבה היא שטכנולוגיית המנועים והבקרים - לא בטריות - השתפרה מאוד מבחינת יחס הספק משקל. במקביל בטריות עם אנרגיה למשקל כפול משל הבריות של המכוניות ההיברידיות - למשל ליתיום פולימר ברזל - והן כמובן גם מסוכנות ורגישות פי שניים מהליתיום איון של ההיברידיות.
אז מטוסים חשמליים יש.
מכוניות מירוץ חשמליות יש - אבל עדיין לטווחים לא ארוכים, לכן אני מסתכל דווקא על מטוסים.
יש חברה ישראלית שטוענת ליחס הספק משקל של מנוע + בקר באותו סדר גודל של מה שסימנס מציעים. אני מאמין להם.
הערכה שלי - עוד 5 שנים יהיו מכוניות חשמליות במירוצי מדבר. באסה.

אסף.

asafk
02-08-19, 18:31
אל תדאג לי לזמן מסך.

אל תתיימר לדעת טוב ממני או מכל מישהו אחר, מה טוב לי/לו ומה לא, ובטח לא להכתיב לי "לטובתנו". טובתו של אחד אינה בהכרח טובתו של אחר.

אל תתיימר למכור את התחביב שלי תמורת בצע אקזיט של מופרעים חסרי חיים שקיבלו יותר מדי כאפות כשהיו ילדים ואחר כך גם לא בילו עם מספיק נשים, שאולי מוקסמים מהפלא הטכנולוגי אבל מסרבים בעקשנות להביט חצי מטר קדימה ולהפנים עד כמה הטכנולוגיה הזו מסוכנת כשהיא בידיים הרעות של ממסדים כמו שלנו. מסוכנת לחופש שלנו. כי את הממסדים לא מעניינת טכנולוגיה כזו או אחרת או איזה תועלת היא יכולה להביא או שלא. אותם מעניינות הגזירות. איך להטיל גזירות וכמה שיותר. כי זו מהותו של ממסד. למעוך ולרמוס ולחסל ולחרבן כל תקווה לבדל של חופש לאזרחיו. וכל מי שמעורב ולו כזית ב...דבר הנוראי הזה, הוא סייען של החשיכה הגדולה שתבוא בעקבותיו.

מדהים אותי שיש אנשים שלכאורה אוהבים מכוניות, אבל עובדים בתעשיה הזאת, שמטרתה הסופית הורדת כולנו מההגה.
האם זה רק האתגר הטכנולוגי?... או הפיתוי הכספי?... או שסתם הצביעות כבשה כל חלקה טובה?.... בעעעע.

אני מאחל מכל ליבי לעוסקים בטכנולוגיה האוטונומית שיזכו להיאלץ להתמודד עם עוד שלל משברים, תקלות, פאשלות, באגים ותאונות וכמובן שלל בעיות אתיות ורגולטריות עד שייצא להם המיץ - עד שמישהו יבין ויפנים ויגנוז את הזוועה הזו סופית.זה הדיון השני.

אסף.

נדב42
02-08-19, 19:22
למה בעסה ?
מומנט מסל"ד אפס ממש, אפשרות להנעה נפרדת לכל גלגל, מה רע ?

חסר לך הרעש ? אני בטוח שיהיו מוצרים כמו זה שיותאמו לרכבים חשמליים:
https://youtu.be/b9XAC-BvUyo

asafk
02-08-19, 20:51
למה בעסה ?
מומנט מסל"ד אפס ממש, אפשרות להנעה נפרדת לכל גלגל, מה רע ?

חסר לך הרעש ? אני בטוח שיהיו מוצרים כמו זה שיותאמו לרכבים חשמליים:
https://youtu.be/b9XAC-BvUyoברור שהרעש.
הרי כל העניין בספורט מוטורי הוא להפוך בנזין לרעש.

אסף.

talw
02-08-19, 21:07
ברור שהרעש.
הרי כל העניין בספורט מוטורי הוא להפוך בנזין לרעש.

אסף.

זה ממש להפוך סדרי עולם.
זה כמו להגיד לאריה תשאג הכי חזק שאתה יכול, וייצא לו מיאווו צווחני של גור חתולים, בהתחלה כל הזברות יקרעו מצחוק , אבל אחרי הביס הראשון בתחת הן תתרגלנה...- שההוא עם היללה החלושס נותן ביסים כואבים בתחת .
וברצינות ,קצב ההתפתחות גורם אולי לחשב מסלול מחדש

ד ו ר ו ן
02-08-19, 21:18
אין לי בעיה עם מנוע חשמלי לרכבים.
אם היה שמץ של ביטוח שייתנו פעם לשלב מנוע כזה ברכבי שטח ישנים אז בכלל.

באירופה יש כבר עכשיו סדרה 70 חשמלית לאתרי מכרות כדי למנוע גזים בתת-קרקע וזה לא רכב צעצוע, אלא רכב שסוחב משקל ועם טווח אמיתי.

יש לי בעיה עם לוביסטים שיגרמו לאבדן חירות פרט בקידום אג’נדה שאני לגמרי לא מתרשם שהיא נטולת אינטרסים.

Slowly..

נדב42
02-08-19, 21:49
"אבדן חירות פרט" זה שייך לרכב אוטונומי, לא קשור להנעה חשמלית ...

ד ו ר ו ן
02-08-19, 22:45
"אבדן חירות פרט" זה שייך לרכב אוטונומי, לא קשור להנעה חשמלית ...

זה קשור ברגע שיתחילו לכפות עליך מגבלות ואיסורים.

Slowly..

asafk
02-08-19, 23:00
גם היום אסור למכור רכב חדש או מכונה ניידת עם מנוע שלא עומד ביורו 6. מצד מי שמטיל מגבלות - זה לא שונה בכלום.

אסף.

נמרוד
03-08-19, 00:21
גם אסור לעלות עם עגלה וסוס על כביש בין עירוני.

ד ו ר ו ן
03-08-19, 00:41
גם היום אסור למכור רכב חדש או מכונה ניידת עם מנוע שלא עומד ביורו 6. מצד מי שמטיל מגבלות - זה לא שונה בכלום.
אסף.
בטח שונה..
הרוח כבר מתחילה לנשוב להגבלות ברטרו.

״מי שמטיל מגבלות״, אלו לא ״נבחרי ציבור״?

Slowly..

נדב ש.
03-08-19, 09:33
https://www.themarker.com/amp/wallstreet/.premium-1.7608911

asafk
03-08-19, 11:16
בטח שונה..
הרוח כבר מתחילה לנשוב להגבלות ברטרו.

״מי שמטיל מגבלות״, אלו לא ״נבחרי ציבור״?

Slowly..גם היום יש מגבלות רטרו.
ההיילקס שלך יכול להיכנס לעיר?
ועוד שנה?
אני מנחש שתוך 6 שנים המגבלות על יורו 3 ומטה יחולו על יורו 4 וכן הלאה.

אסף.

ד ו ר ו ן
03-08-19, 11:59
גם היום יש מגבלות רטרו.
ההיילקס שלך יכול להיכנס לעיר?
ועוד שנה?
אני מנחש שתוך 6 שנים המגבלות על יורו 3 ומטה יחולו על יורו 4 וכן הלאה.
אסף.
בדיוק.
זו לא שלילת חירות פרט?
ומילא אני עם רכב שייעודו טיולים, ועוד יותר מילא, ״לא להכנס לחיפה״, מי ישמע מה הפסדנו.

אבל מה עם כל העסקים הקטנים שהשלילה הקטגורית הזו פוגעת בהם קשות?

ואם כבר,
בינתיים לפי מה שאני מבין, אין אכיפה.
מישהו מכיר אחרת?

אולי נפל האסימון שהגזימו ברמת הפגיעה באזרחים.

Slowly..

דרור ברלי
03-08-19, 23:10
כדי ליישר הדורים ולהבהיר:
אין שלי שום דבר נגד שום טכנולוגיה. לא של היום, לא של עוד 20 שנה וגם לא של לפני 100 שנה. דעתי היא שמי שרוצה לרכב על סוס, שיעשה זאת, על אחריותו כמובן. ממש כמו מי שרוצה לנסוע על צמיג 42'.

אבל מה שמצדדי הטכנולוגיה מתעקשים להתעלם ממנו בעקשנות של פרדים, זה שהטכנולוגיה הזו לא תהיה לבחירתנו, אלא תיכפה עלינו.
זה מתחיל כבר עכשיו עם כל מיני הגבלות ואיסורים. היום אסור לדורון להיכנס לחיפה בהיילקס שלו, והוא אומר שלא אכפת לו כי אין לו מה לחפש בחיפה. אבל אם הוא היה מתגורר בחיפה?... היה אכפת לו ועוד איך. מחר יאסרו עליו להיכנס גם לת"א, וזה כבר יותר מפריע. מחרתיים יאסרו גם עלי. בעוד 5 או 10 שנים יאסרו על כולנו. עוד ועוד איסורים. הגבלות, הצרת צעדים, שלילת פרנסה, שלילת חופש.

לספר לנו ש"מכוניות חשמליות תופסות תאוצה" זה כמו להטיל מחר איסור גורף על שיווק בשר - ושנה אחר כך לספר לנו ש"רוב מוחלט של תושבי המדינה הפכו לצמחונים". כל מי שיש גרם וחצי של חומר אפור בין האזניים שלו, יודע שמכוניות חשמליות לא "תופסות" סתם ככה.

בכל מקום בו מכוניות חשמליות באמת תופסות, נגיד כמו בנורווגיה, זה רק בסיוע רגולציה: הטבות מפליגות למכוניות חשמליות ואיסורים והגבלות זוחלים על מנועי שריפה פנימית. ללא רגולציה, ללא הטבות מס, ללא דילול פריסת תחנות דלק, ללא הטלת הגבלות גורפות על מנועי שריפה פנימית, רוב הציבור חושש לשנמך את עצמו לרכב חשמלי כל עוד הטכנולוגיה הקיימת לא מספקת טווח נסיעה וזמני טעינה דומים לאלה של תדלוק מכונית רגילה, כאלה שיאפשרו נסיעה ספונטנית אמיתית לכל מקום בכל זמן. כמו באוטו הנוכחי שלכם, לא פחות.

תספרו לי שזה כל כך טוב גם לי בגלל מחיר הדלק?.... יכול להיות. אבל לא זכור לי שהתחננתי כאן למישהו שישתתף איתי בעלויות התדלוקים שלי. זיהום אוויר?... כפייה בשם "טובת הכלל" שמצדיקה את רמיסת הפרט ושלילת החופש, החופש לבחור, חופש הדעה, הכפייה הזו מייצרת זיהום אווירה וזה הרבה יותר גרוע לדעתי. זה מזכיר תקופות אפלות ומשטרים אפלים, "טובת הכלל" בנוסח הסוציאליזם הסובייטי.

אני אתמוך בכל ליבי במנועים חשמליים כאשר מדינת ישראל תאפשר לכולנו, באופן חוקי, להסב את כלי הרכב האהובים אבל הזללנים והמזהמים שלנו, למנוע חשמלי שקט ונקי. בכל העולם מאפשרים את זה (ולא שכולם מתלהבים ורצים לעשות זאת, אבל בכל זאת - מה שחשוב כאן זה העיקרון. שזה מותר). אתם רואים את זה קורה אצלנו?................. צמיג גדול בחצי אינץ' החלאות האלה לא מוכנים לאפשר לכם להתקין, אז מנוע לא מקורי?.... פחחחחחח.

נהיגה אוטונומית זה סיפור אחר - יש המונים שמייחלים לזה: שונאי מכוניות, שונאי נהיגה, נשים שלא מצליחות להיאבק באתגר החנייה, קשישים שמתבלבלים בנתיבים, צעירים ששקועים במסך הטמבלפון וכבר לא רואים במכוניות ובנהיגה משהו מעניין ובטח לא מגניב, כל אותם אלה שלא מצליחים להסתדר בנהיגה ונמצאים בלחץ ובעצבים על הכביש או סתם נהגים גרועים שרואים בנהיגה עול וטורח - זכותם. אין לי שום טענה אליהם. אני יכול להבין אותם. עבורם זה פתרון מדהים. לא סתם ישראל נמצאת בחזית פיתוח הטכנולוגיה הזו - במדינה שרמת הנהיגה כל כך ירודה, זה רק מתבקש. כמו ההוא שהודח מקורס הטייס ומיד התנדב למערך הנ"מ והסביר - "אם אני לא אהיה טייס, אף אחד לא יהיה".

אבל יש גם המונים כמוני שנחרדים מזה. כי זה מחסל לנו תחביב ותרבות ואורח חיים וטעם לחיים, ובעיקר כי זה יבוא עלינו בפירוש אך ורק דרך כפייה. וכמו שדורון ציין - הכל למען אינטרסים של חבורת תאבי בצע שהולכים לעשות מזה המון כסף ושיזדיין כל העולם.

ואני להזכיר שוב - לא נגד הטכנולוגיה, רק נגד כפייה. לצערי וחבל שלא לצער כולכם - טכנולוגיה וכפייה הולכים יד ביד.

מוני אורבך
04-08-19, 07:31
דרור, עם כל הצער שבדבר, הרשה לי לצאת חוצץ כנגדך.
חופש האדם הוא חירות מקודשת, ללא צל של ספק.
אבל מה קורא שהחופש של אדם אינדווידואלי פוגע בחופש של בני אדם אחרים??

לדוגמא, יש אנשים שמתפרנסים ממציאת מתכות ומכירתם.
לצורך הוצאתם הם פשוט שורפים את הזבל ומוצאים את המתכת הרצויה להם.
בתהליך הם משחררים חומרים רעלים ומזהמים את כל הסביבה, כולל לשכנים החופשיים שלהם.
אבל זה מדינה חופשית וכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה..

יש עוד הרבה דוגמאות..
אבל הנקודה המרכזית כאן היא מעצם זה שאדם לא חי בעולם פרטי משלו הוא לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו.
מכאן נובע שלכל אדם חופשי חיבות להיות מגבלות.

ומכאן יש תאוריות רבות על מה צריך להגביל ועד כמה (שברשותך לא נרחיב את הנושא)
במסגרת המגבלות הללו קבעו את כול חוקי היורו (זיהום אוויר)
אני זוכר היטב את תקופת טרום היורו וזיהום האוויר המחריד שהיה, אני מעדיף שיהיו חוקי זיהום דרקוניים.
אני גם מעדיף מכוניות אוטונומיות (כמו שאתה אמרתאיכות הנהיגה בארץ מחרידה)
חובבי ההגה שיסעו במסלולים יעודיים.
לא רואה כל הנאה בלנהוג בפקק.
יש אכן חוקים מגבלים מטומטמים, להם צריך להתנגד.
אבל חוקים אלו משפעים על פחות מ 5% מאוכלוסית הנהגים והמכוניות...

ד ו ר ו ן
04-08-19, 08:02
דרור, עם כל הצער שבדבר, הרשה לי לצאת חוצץ כנגדך.
חופש האדם הוא חירות מקודשת, ללא צל של ספק.
אבל מה קורא שהחופש של אדם אינדווידואלי פוגע בחופש של בני אדם אחרים??
...
אני חושב שאתה מדקלם את המסרים שמאכילים את הציבור.

אני לא חושב שיש איזו קונספירציית על שמכוונת מלמעלה קדימה איך לשעבד/ולהרוויח/לשלוט/לעשות חוקן לכולם.

על סמך נסיון העבר בפינה הזו של השלולית הים-תיכונית אני נוטה להעריך ששוב לא חשבו מספיק ורצו אחרי ססמאות יפות ופופוליסטיות שיש פער לא מבוטל ביכולת לממש אותן.

״לא חשבו מספיק״ מקבל ביטוי בפגיעה לא פרופורציונלית בחלק נכבד של האוכלוסייה (לא חובבי השטח לצורך הדיון, גם, אבל לא העיקר).
אלו שאין להם בשנים הקרובות איך להחליף את הרכב שלהם שנוסע ועומד בכל דרישות הרישוי ומפרנס אותם, או ״סתם״ משנע אותם לעבודה (כי אין פתרונות תחבורה ציבורית..) או עוד יותר ״סתם״, מאפשר להם להתאוורר ולבלות בסופש.

או ההתעלמות מחוסר תכנון של משק החשמל הקיים לתמוך במהלך כזה באותו הקצב של הטלת האיסורים ללא מתן פתרונות ביניים או תמריצים.

Slowly..

נדב42
04-08-19, 08:19
חובבי ההגה שיסעו במסלולים יעודיים.

בדיוק מזה דרור מזדעק, וכנגד זה הוא מתריע, וזה עוד נכתב ע"י חבר וותיק כאן בג׳יפולוג, לא איזה בוט או רב"ט חיצוניים ...

הנה, כך הונחה לה אבן הפינה לייסוד "פארק נהיגה", שכמובן יהיה סלול, מפוקח ומסורס עד אימה.

אני רק מקווה שלא אזכה לראות את זה בימי חיי ...

nirs
04-08-19, 08:20
את ״החירות״ שלנו זרקנו לפח לפני שנים עם אימוץ הסמארטפונים. לא נראה לי שמישהו מוכן לחזור אחורה.
כבר היום פחות ופחות צעירים בעולם עושים רישיון נהיגה (ממילא אין איפה להחנות את האוטו).
הרכבים האוטונומיים והחשמליים הם עובדה מוגמרת.
בעוד כ 30 שנים הילדים / נכדים לא יבינו איך העזנו לנהוג לבד.
אנחנו כמו אותם סוחרי סוסים שמביטים בעיניים רעות באוטומוביל.
העתיד שלנו הוא בפארקים מוטורים לחובבי הדבר...

דרור ברלי
04-08-19, 08:32
בדיוק מזה דרור מזדעק, וכנגד זה הוא מתריע, וזה עוד נכתב ע"י חבר וותיק כאן בג׳יפולוג, לא איזה בוט או רב"ט חיצוניים ...

הנה, כך הונחה לה אבן הפינה לייסוד "פארק נהיגה", שכמובן יהיה סלול, מפוקח ומסורס עד אימה.

אני רק מקווה שלא אזכה לראות את זה בימי חיי ...

הקדמת אותי נדב. בדיוק מה שרציתי לכתוב, רק יותר קצר והרבה פחות בוטה.

ברורררר. "פארק נהיגה" יפתחו לנו. בדיוק כמו שיש כאן "ספורט מוטורי". אותו דבר בדיוק.

יסלח לי מוני, אבל כל מה שכתב זה דיקלום המסרים הפשטניים של הממסד, אלה שמיועדים לאזני המוני ההדיוטות, כדי להסית אותם כנגד מגזרים וקבוצות קטנות ואיזוטריות כמונו. הפרד ומשול קלאסי. לגרום לנו לריב ולהתקוטט בינינו, מה שיאפשר להם להדק את אחיזת החנק.
וכבר ראינו את הצדקנים שצועקים "רוצח" לנהגי רכב דיזל בחיפה.
אל דאגה, במזהמים הגדולים באמת הם לא יעיזו לגעת.

מוני אורבך
04-08-19, 08:40
תתעוררו ותבינו היכן אותם חיים, וטובה שעה אחת קודם.
להיות "זקן" (חמישים פלוס) זה כבר לא תרוץ שתופס היום !
אתם נשארתם בשנות השבעים - שמונים (במקרה הטוב).
אז אוכלוסית הארץ היתה קרוב לחצי ממה שהיום.
כמות המכוניות היתה מזערית (מאות אלפים אולי)
אנשים היו נוסעים בהסעות ציבוריות ל"מפעלי הסתדרות".
המכונית היתה לסופי שבוע אם בכלל.
כאשר אני היתי ילד בחיפה, לא ידעתי בכלל מזה פקקים.
אבי היה נוסע לכל מקום ללא מחשבה בכלל שאולי לא יהיה מקום חניה.
שלא לדבר על שאולי יהיה פקוק ובעיתי להגיע.
העולם הזה מת !

אם לא נדאג לזיהום האוויר הוא יחנוק אותנו.
שלא לדבר על ההתחממות הגלובלית..
אם לא נגביל את ה"שיפורים" והצמגים שאפשר להכניס כל מני פסיכים ינצלו זאת.

המכונית האוטונומית היא עוד רחוקה, רחוקה מאוד. 10 שנים לפחות.
אבל בנתיים אנחנו מקבלים הרבה מאוד שיפורי בטיחות טכנולוגים, שמאוד עוזרים לטמבלים שלא יודעים לנהוג.

זה לא שנות השבעים שמונים, שכל מי שהיה לו רכב ידע אותו לפני ולפנים.
שידע איך לנהוג והיה לו הרבה כבוד לרכב.
היום יש רוב מכריע של טמבלים שממש לא מענין אותם רכב או נהיגה.
מבחינתם זו רק דרך להגיע ממקום למקום.
להם צריך לדחוף את כל הטכנטלוגיה שרק אפשר..

ודרור, זה שאחרים מזהמים לא אומר שגם אתה יכול לזהם.
נניח שאתה צודק, ונטפלים לאזרח הקטן בזמן שכל המפעלים הגדולים מזהמים כאילו אין מחר.
אז מה אתה מציע, נמשיך לזהם את כל האזור, כי לא מתחילים עם הגדולים אלא רק עם הקטנים ?!
זה לא נשמע לך קצת ילדותי ??

מתחלים עם מה שאפשר, ומכוניות אגב הם מקור מזהם לא קטן בכלל.
במקביל ממשכים את הלחץ על המפעלים הגדולים.

אתם לא רוצים לצאת בקריאות קרב ולהשמיד את המפעלים הגדולים, אפשר להבין זאת.
לפחות תדאגו שהמכונית הפרטית שלכם לא תזהם.

אשר לפרק מטורי.. חבבי כבר היום כבשי ישראל המרכזים הם לא שוס גדול לחובבי נהיגה.
אני לא ארגיש צער רב אם יחסמו אותם לנהגים אנושיים.

asafk
04-08-19, 09:23
כל מה שנשאר לנו זה לעשות הכל כדי שאת השטח ישאירו פתוח לנהיגה עבור גרוטאות זקנות כמונו לפחות עוד 30-40 שנה... אחר כך זה ממילא לא יהיה בעיה שלנו...

אסף.

ד ו ר ו ן
04-08-19, 09:38
[B]תתעוררו ותבינו היכן אותם חיים, וטובה שעה אחת קודם..
מוני,
אתה זה שצריך להתעורר ולהבין שגרמו לך לוותר.

פיחות זוחל וצפרדע במים פושרים, מכיר?

Slowly..

מוני אורבך
04-08-19, 09:45
אחרי המבול ??
זו לא גישה חדשה במיוחד..
המלך לואי ה 16 ואישתו היקרה מרי אנטואנט נקטו בשיטה זו.
עד שהגיע המהפיכה וחתכה להם את הראש.

אתה לא רוצה לחשוב על איזה עולם אתה משאיר לילדים שלך, רק ההנאה שלך כאן ועכשיו חשובה ?!
אתה לא ממש מחדש לצערי..

ומי אמר לך שאתה יכול להנות עוד 30-40 שנה ממדבר פתוח ושקט?
המדבר הולך ומצטופף הולך ונסגר.
אם לא נשמור עליו עם "חוקים דרקוניים" תוך 15 שנה לא יהיה מדבר כמו שאנחנו מכרים ואוהבים..
כי "צריך לבנות דיור זול" ועוד ועוד..

אז גם שיטת "אחרי המבול" כבר לא כל כך תופסת כאן.
צר לי, אבל משהו צריך להוריד אתכם מהעגלה עם סוס עליה אתם נמצאים.

אה ודורון.. אני ער לגמרי שאני מוותר, ויודע היטב על מה אני מוותר.
אבל אני להבדיל מבין גם למה, ולמה זה חשוב, מאוד חשוב.

אני אתן לך דוגמא טובה שרק אנחנו ה"זקנים" מבנים.
כאשר אני היתי נער (שנות השמונים) רוב אתרי המורשת המעינות ו"פרקי המים" היו פתוחים וחופשיים.
היית יכול לבוא ולצאת מהם כרצונך, הכול היה פתוח וחופשי.
גן עדן עלי אדמות.
ואז פתאום החברה להגנת הטבע והגנים הלאומים סגרו, אתר אחרי אתר.
ופתאום ביקשו כסף לכניסה, סימנו שבלים "סידרו הכול"
מאוד מאוד כעסתי (וזה ב understatement). מה הנבלות באם וסוגרים לי הכול, מדינה חופשית.
אחרי כמה שנים הבנתי עד כמה זה חשוב !
בשנות השמונים רק יודעי דבר אוהבי אורי דביר הכירו את המקומות הללו.
בשנות התשעים התפרסמו ספרי טיול (ולאחר מכן אינטרנט) וכל העולם ידע.
מהר מאוד כל דבר שנשאר פתוח נהרס, זוהם וחולל.
בשנות האלפים אותו דבר קרה לאתרי גיפים.. (בעקבות מהפיכת עמוד ענן)

ד ו ר ו ן
04-08-19, 13:43
אחרי המבול ??

ממש לא.
תקרא שוב מה כתבתי.

בתמצית שורות תחתונות:
תגובה אימפולסיבית-פופוליסטית ללא חשיבה ארוכת טווח יכולה לגרום יותר נזק בטווח הארוך.
כזה שהפופוליזם של סיפוק מיידי ממסך ומרדים.

כשזה פוגש גם פגיעה בפרט, זה מקבל משנה תוקף.

Slowly..

נמרוד
04-08-19, 14:25
אני עם מוני, מילה במילה.

שינויי האקלים כתוצאה מפעילות אנושית הם אמיתיים לגמרי. מה שהיה תיאוריה לפני 40 שנה, מוסכם על רוב המדענים לפני 20, וברור לחלוטין כבר לפני עשר שנים, סוף סוף ב2019 מחלחל לתודעה הכללית של רוב האנשים בעולם.

המדענים עדיין חלוקים בשאלה אם מאוחר מדי אם לאו, אבל על הצורך להקטין את קצב יצור גזי החממה אין שאלה כבר מזמן.

לגבי מה שמטריד אתכם - החופש האישי לעסוק בתחביב המוטורי.

אני ממש לא מודאג. התחביב ימשיך להתקיים - כתחביב.

יש לי חברים אחדים שמחזיקים סוסים כתחביב. אף אחד לא אוסר עליהם להמשיך להשתמש בסוס גם כתחבורה יומיומית או לגרור עגלות חציר בתוך המושב - אבל אף אחד מהם לא מעלה בדעתו לעשות כזה דבר אידיוטי כשיש ריינג'ר ויש טרקטור. הסוס זה בשביל ללטף אותו, לגדל אותו, לקנות ציוד ומזון ולבוש ו"שיפורים" ולרכב עליו בכיף עם חברים בסופ"ש.

אותו דבר במקרה שלנו. אני מוכן להתערב עם ברלי שעד יום מותו ויום מותי, אנחנו נמשיך להחזיק וליסוע בג'יפים שלנו, אלו הנוכחיים, הסופה והסבן (אם נרצה כמובן), בשטח וגם בחלק מהכבישים. אף אחד לא יאסור את זה עלינו - זה יהיה כל כך איזוטרי ונעשה את זה לעיתים כל כך רחוקות שזה לא יעניין. ההתערבות, ברלי, אני מבקש - סעיף בצוואה. מי שמת ראשון מוריש את הג'יפ שלו לשורד.

ואני אומר תודה על כל שטח בדרום שמוכרז כשמורת טבע. לא אכפת לי כרגע שביל יותר שביל פחות, מותר רחפן אסור רחפן - אכפת לי להשאיר כמה שיותר נגב לנכדים.

ד ו ר ו ן
04-08-19, 14:30
מישהו הכחיש/התנגד לצורך בהפחתת פליטות מרכבים בעלי מנוע בעירה פנימית?

וואלה שניכם צריכים לחזור לשיעורי הבנת הנקרא.

Slowly..

מוני אורבך
04-08-19, 15:26
דורון זה בדיוק מה שחלק מאנשי הפורום אומרים.
לא למכוניות אוטונומיות, לא להגבלת מזהמים.
למה? כי הפרנסה של אנשים תפגע כי אנחנו אוהבים לנהוג כי..

אם יש שינוי משהו תמיד יפגע.
אבל גם אם לא יהיה שינוי משהו יפגע, לעמוד במקום זו לא אופציה ראלית כרגע.

אנחנו חיבים לעשות שינוי, פשוט כך.
באירופה הבינו את זה ממזמן ובגלל זה כל התקנים ההולכים ומחמרים.
מעבר לחשמלי ואנרגיות מתחדשות הוא חובה, לא דבר נחמד שמחבקי עצים עושים.

וואלה אתה מזכיר לי את חברות הטבק של שנות השמונים.
בהתחלה פשוט קנו והעלימו את כל המחקרים.
לאחר מכן טענו שהכול זיוף ובעצם העישון לא כל כך נורא.
אחר כך כתבו שרק ההרפתקנים מעשנים (ולעזזל הסרטן, אבל את זה לא פרסמו)

היום הם עברו לאסטרטגית גול, זו סגריה אלקטרונית היא לא עושה כלום..

העולם צריך להפסיק את ההתמכרות שלו לנפט, חיבים לעבור למשהו נקי.
מכוניות חשמליות יאפשרו את המעבר.

גיא
04-08-19, 15:58
חשמל / סוללות זה נקי ?! ....

נמרוד
04-08-19, 16:14
חשמל / סוללות זה נקי ?! ....

Sent from my iPhone using Tapatalkזה יותר נקי כבר היום (כולל כל מחזור החיים של יצור, שימוש, השבתה ומחזור של הרכב/סוללה/חשמל) עם פוטנציאל להיות הרבה יותר נקי.

ד ו ר ו ן
04-08-19, 16:37
אנחנו חיבים לעשות שינוי, פשוט כך.
באירופה הבינו את זה ממזמן ובגלל זה כל התקנים ההולכים ומחמרים.
.
באירופה זה לא ממזמן.
עד לא מזמן הם קידשו את הדיזל ביחס לבנזין להזכירך או לידיעתך.

ההבדל הוא ששם יש חלופות ותגמול לאזרחים.
היכן שיש מעבר אמיתי ולא זניח לחשמל, יש תשתית חשמל נקי(!) שיודעת לתמוך בצורך האנרגטי.

כאן, קדחת.

תתיקע עם מגבלות וועדות חקירה של ״איך ייתכן״..

אני בעד שינוי.
אבל שינוי מתוכנן ומבוקר.
הבדיחה שלנו היא שבהשוואה לשכנים אנחנו מדינה מתקדמת, אבל בתהליכי קבלת החלטות אנחנו לא בהרבה שונים.

סוללות זה ״נקי״ רק למשתמש הראשון.
בייצור זה זיהום, רק שנוח להתעלם ממנו כי הוא לא אצלך בבית.. הוא בסין.

כשהן מתפגרות הם גם בעיה של מישהו אחר..

אז אתה בינתיים באשליה של נקי ובולע את הלוקשים שמוכרים לך לגבי השינוי.

Slowly..

גיא
04-08-19, 16:47

Slowly..

בדיוק

נמרוד
04-08-19, 17:54

Slowly..סימוכין לטענתך?

הנה כמה שמראים שכבר היום כלי רכב חשמליים נקיים יותר על פני כל מחזור החיים.

https://www.eea.europa.eu/highlights/eea-report-confirms-electric-cars

https://www.ucsusa.org/clean-vehicles/electric-vehicles/life-cycle-ev-emissions

ד ו ר ו ן
04-08-19, 18:11
סימוכין לטענתך?

היינו כבר בדיון הזה כאן בעבר באתר הזה.
מוזמן לחפש.
מוזמן לחפש ברשת חומר על ״חתימה סביבתית״ של מוצרים מהייצור לגריטה.

מוזמן לחפש ברשת מה ההשלכות של עלייה בדרישות ייצור חשמל של תחנות שאינן נקיות באמת.

וכל זה בשביך הכייף שלך, כי זה לא קשור ומסיט מהבעיה המקומית שלנו אליה אני מתכוון, של יש מגבלות ואין חלופות.

Slowly..

גיא
04-08-19, 18:13
אכלתם אותה ...

דרור. הסופה 12 שתקנה אחרי שהיא תצא משרות קרבי. תהיה גם היא אוטונומית חשמלית ומאאגניבה.

https://www.kan.org.il/Item/?itemId=56590

נמרוד
04-08-19, 18:41
היינו כבר בדיון הזה כאן בעבר באתר הזה.
מוזמן לחפש.
מוזמן לחפש ברשת חומר על ״חתימה סביבתית״ של מוצרים מהייצור לגריטה.

מוזמן לחפש ברשת מה ההשלכות של עלייה בדרישות ייצור חשמל של תחנות שאינן נקיות באמת.

וכל זה בשביך הכייף שלך, כי זה לא קשור ומסיט מהבעיה המקומית שלנו אליה אני מתכוון, של יש מגבלות ואין חלופות.

Slowly..

לא דורון.

אני חיפשתי והבאתי סימוכין לטענה שלי. אתה מוזמן לקרוא ולתקוף אותם עם סימוכין משלך (או להבין שאתה לא מעודכן?)

אני לא אחפש בשבילך שום דבר.

לגבי הבעייה המקומית?

ישראל היא גרורה זעירה של התקינה הארופאית, אין לרגולטור המקומי על מה להחליט מלבד באיזה איחור לעקוב אחרי ארופה.

דרור ברלי
04-08-19, 19:58
אותו דבר במקרה שלנו. אני מוכן להתערב עם ברלי שעד יום מותו ויום מותי, אנחנו נמשיך להחזיק וליסוע בג'יפים שלנו, אלו הנוכחיים, הסופה והסבן (אם נרצה כמובן), בשטח וגם בחלק מהכבישים. אף אחד לא יאסור את זה עלינו - זה יהיה כל כך איזוטרי ונעשה את זה לעיתים כל כך רחוקות שזה לא יעניין. ההתערבות, ברלי, אני מבקש - סעיף בצוואה. מי שמת ראשון מוריש את הג'יפ שלו לשורד.

איזה חרטטן.

כדי שלא יגידו אחר כך "לא ידענו".
המנוול הזה מסתיר מידע.
1. הוא בונה על זה שאני אמור להתפגר ממש בקרוב. הוא רק שוכח את מוצאי השלושת רבעי פולני - אתם יודעים איך זה אצלנו בפולניה - הפולניות תמיד חולות-חולות-חולות-חולות, בסוף הן אלמנות. אז שיזהר.

2. הסבן האגדי שלו הוא לא יותר מערימת פחים וברגים שמפוזרת אצלו בגראז', ללא תאריך סיום-פרוייקט נראה לעין שעד אליו כל הפחים והברגים יתכנסו לכדי ג'יפ חי ונוסע. על סמך זה, לזכות בסופה שלי זה כנראה הסיכוי המשמעותי ביותר שלו להספיק לנהוג ולהינות בג'יפ אמיתי שנוסע ונוסע טובבב.

אני אצטרך ממש להאריך ימים כדי לזכות בערימת הברזלים שנרקבת בגראז' שלו, שאמורה להיות, מתישהו, הסבן הכי מגניב בישראל. עד שזה יקרה, הוא עלול לגלות שהחוק לא רק אוסר עליו להוציא את הג'יפ מהחנייה, אלא אפילו להתניע אותו.

אגב - הצוואה שלי כבר כתובה. אחרי מותי, הסופה של עידו. נמרוד, כדאי לך להתחנף אליו כבר מעכשיו.

אכלתם אותה ...

דרור. הסופה 12 שתקנה אחרי שהיא תצא משרות קרבי. תהיה גם היא אוטונומית חשמלית ומאאגניבה.

https://www.kan.org.il/Item/?itemId=56590

איזה חארטה.
זה כדי להבטיח שהכנופיה עם הקלצ'ניקובים והמגבות על הפנים שלא משחקת לפי כללי הפוליטיקלי-קורקט, תנצח גם בסיבוב הבא.
העיקר שכמה חברות שמפתחות צעצועי הייטק יעשו כמה מיליארדים מהכיס שלנו.

ואחרון חביב, מוני:
נאה דורש, נאה מקיים.
בתור מי שכל כך חרד לאיכות הסביבה ובטוח שהפריץ תמיד צודק ואכן רק הג'יפים שלנו אחראים לשינוי האקלים, אז קדימה - רד משני הג'יפים הזללנים והמזהמים שלך.

תמכור אותם.
או יותר עדיף, לטובת כדור הארץ - תקפיא את הרשיונות שלהם לאלתר. שלא יזהמו בידיים אחרות.
תעבור לטויוטה פריוס או רנו זואי או ניסאן ליף או כל עגלה "נקיה" ולא מגניבה אחרת שמהאגזוז שלה יוצאים עלעלים כחלחלים ופרחרחים לבנבנים
תפסיק לאכול בשר - גם תעשית הבשר מחסלת את כדור הארץ.
כמעט רציתי גם להציע לך לצאת מהארון.... ;)

IlanHadar
04-08-19, 20:04
תענוג לקרוא כתמיד, אתרום את דעתי,

הנעה חשמלית היא העתיד, מנוע הבעירה הפנימית הגיע לתור הזהב שלו. לקח 130 שנה בערך, שזה בימי האנושות פסיק של זמן, המנועים היום יעילים מתמיד, הספק שפעם היה דמיוני בכל רכב כמעט. גם מתקלקלים מתמיד.

בקרוב, כמה שנים, כל אחד מאיתנו ינהג ברכב חשמלי, שיתן ביצועים שאנחנו רק חולמים עליהם, תאוצה שהיום שייכת לרכבי ספורט / יוקרה, 6 שניות ופחות ל 100 קמ"ש, טווח של מיכל דלק רגיל, מולטימדיה, קישוריות לרשת, מה רע?
נכון זה לא יהיה רכב שנעצור למלא דלק בתחנה, כל לילה נחבר אותו למטען.

אנחנו גדלנו בתקופת הבנזין, הדורות הבאים כבר יגדלו על משהו אחר ויהיו רגילים, לא יראו בזה שונה או מוזר.

לעניין תחביב נהיגת שטח, קשה לנחש לאן זה ילך, אנחנו חושבים במונחי רכב 4X4, סרנים, נעילות. בהנחה שישאר שטח לטייל בו מה רע ברכב שלכל גלגל יש סרן פורטלי עם מנוע חשמלי שמניע כל גלגל בנפרד? אין צורך בנעילות, אין סרנים, אין תיבות הילוכים ותיבות העברה, יש מומנט מאפס סל"ד שמניע כל גלגל מתי שצריך.

תחשבו על זה, יש עתיד לתרבות מוטורית, רכבים מהירים, רכבים אחרים שאולי אנחנו לא מדמיינים כרגע.

ד ו ר ו ן
04-08-19, 20:50
לא דורון.
אני חיפשתי והבאתי סימוכין לטענה שלי. אתה מוזמן לקרוא ולתקוף אותם עם סימוכין משלך (או להבין שאתה לא מעודכן?)
אני לא אחפש בשבילך שום דבר.

אתה מחפש בשביל עצמך, לא בשבילי.

אתה מנסה לקחת את הדיון למקום שנוח לך ולמסמס את הנושא שאני התייחסתי אליו והוא אינו ההרכב החשמלי כנושא אלא הרגולציה שאינה תואמת לקצב התפתחות הטכנולוגיה.

כדי שלא תברח לשם שוב,
אז ננקה מהשולחן את נושא הקידמה.
היא תגיע, זה מוחלט ומבחינתי אין סימן שאלה בנושא.

השאלה האם בישראל, ולא במדינת אוטופיה אירופאית מנומסת, האם כאן ההתנהלות של הממסד מול האזרח פרופורציונית לאלטרנטיבות להגבלות וההשלכות הסביבתיות.
אני חושב שאין מספיק חשיבה קדימה.

יש יתרונות לא מועטים בהנעה חשמלית לשטח, רק שבצורת ההתנהלות כאן בספק רב אם תוכל להנות ממנה.

אם יש לך דיעה בנושא אפשר להמשיך.

Slowly..

נמרוד
04-08-19, 21:19
אין לי מה לתרום לדיון על פרופורציוניות התנהגות הממסד בישראל, דורון.

לגבי ה"חתימה הסביבתית מיצור לגריטה", אני מבין שאתה קראת את המחקרים המעודכנים ומסכים שהיא נמוכה יותר עבור מכונית חשמלית לעומת מכונית דלק מאובן.

אני מניח שאתה תוהה האם זה נכון גם במשק החשמל הישראלי הסגור ש90% מהיצור בו עדיין מבוסס דלק מאובן. נכון?

ד ו ר ו ן
04-08-19, 21:37
יש עדיין חלוקות לגבי מאזן ההשפעה הסביבתית של רכב חשמלי כי דרך החישוב של החתימה שונה.

מבחינת חלק מהמדינות, ״יצא ממני והנה קסם. אין בעיית מחזור פסולת כימית!״

והניצוצות מתחילים לעלות לפני השטח.
מלזיה, סרילנקה ושומו-שמיים סין(!), החזירו למדינות המקור מכולות עם עשרות טונות של פסולת שהייתה מיועדת למחזור והתברר שמישהו במדינה המזבלת השתין גבוה מידי.

מי ימחזר את הסוללות בארץ?

בזמנו, כשבטרפלייס מכרה חלומות באספמיה, הייתה התייחסות של מישהו מחברת חשמל שגיחך ואמר שהוא יכול למכור כמה מכוניות שהוא רוצה אבל לחברת חשמל אין חשמל לתת להם.. (ע״ע השיא בצריכת החשמל שנשבר כל פעם ביום חם/חורף קר).

אז מה שקורה זה שהממסד כבר נערך לרגולציה והגבלות כשגאנט אספקת האנרגיה לא ממש תואם.. ואז ייצרו חשמל מדלק מזהם?

אז לתקופה לא מבוטלת תישאר עם הזיהום ועם הז@&ן ביד כי שללו ממך גם את הזכות לתחבורה, וגם הכריחו איתך להוציא הרבה כסף על רכב חדש כי תחבורה ציבורית יעילה יוק.

הכי קל והכי מהיר להטיל איסורים, והנה זה קורה.

תן לי כמו באירופה את הברירה להכניס מנוע חשמלי להיילקס.
להסב רכב עירוני קטן בעלות סבירה בהחלט.

לתקופת הביניים, תנו להחליף את המנוע טרום תקן יורו למנוע חדש בתקן יורו 6.

קדחת.
רק אסור ורק לא.

Slowly..

מוני אורבך
04-08-19, 22:12
דורון אתה מחלק שערות (תרגום חופשי מביטוי אמרקקי)
מה שנעשה במדינה איזוטרית (ישראל) בתחום התחבורה ממש לא רלוונטי למגמות גלובליות.
למי איכפת שאיזה פקידון מאפן במדינת עולם שלישית מחליט אם לאפשר או לא הסבת רכבים חשמלים ??
רוצה לדעת מה יקרה בארץ? בדיוק מה שיקרה באירופה סין ואמריקה אבל מספר שנים אחרי התהליך שם.
ורוצה לדעת למה?
פשוט אנחנו קונים את הרכבים מהשוק הגלובלי, אנחנו לא מענינים אותם, אנחנו רק יכולים לקנות את הרכבים שהם מיצרים.
ייצרו חשמליות? זה מה שנקנה, וחברת חשמל תאלץ להתאים את עצמה.
למכונית החשמלית פשוט יש יותר מדי יתרונות מכדי שחברות גלובליות ירשו לעצמם להתעלם מהם.
בדיוק כמו המכונית האוטונומית...

דרור, אתה יותר פולני ממני, אתה מדבר איתי על הפריץ ??
אז מגמה גלובלית לחשמל לטעמי הכרחית. כאן אני חושב שהפריץ (אם הוא כזה) צודק.
לעומת זאת אני אלחם עם הפריץ הערבי עד מוות לפני שאוותר על הבית הלאומי שלי ישראל.
אני לא יורד מהארץ ואני אתיחס לבת שלי כבוגדת אם היא תרד מהארץ.
ובכוונה בחרתי בלרדת מהארץ ולא במונח המכובס relocation

אשר לבשר אני עדין אוכל אותו, עוף לפחות, כן גם מזה צריך לרדת.
המכוניות, אחת היא אספנות נוסעת אלפים קילומטר בשנה, האחרת על גז (פחות מזהם) גם היא נוסעת מעט מאוד.
הן תהינה הרשונות להיות מוסבות לחשמל, כשזה יהיה אפשרי.
מה לעשות לא מושלם, עדין חוטא פה ושם, בכל זאת אני טרח זקן כמעט כמוך..

אגב בכיף הייתי יוצא מהארון.
להומואים יש חיים טובים לא צרכים להתמודד עם נשים.
הבעיה היא אצלי, אני נגעל מגברים. הם שעירים מסרחים וחושבים רק על עצמם.
מה לעשות אף אחד לא מושלם.. אפילו לא אני.

מוטי ג.
04-08-19, 22:15
.....
בזמנו, כשבטרפלייס מכרה חלומות באספמיה, הייתה התייחסות של מישהו מחברת חשמל שגיחך ואמר שהוא יכול למכור כמה מכוניות שהוא רוצה אבל לחברת חשמל אין חשמל לתת להם.. (ע״ע השיא בצריכת החשמל שנשבר כל פעם ביום חם/חורף קר).

Slowly..

בגלל זה הומצא המונח "רשת חשמל מנוהלת" והרעיון מאחורי זה היה למנוע קריסת רשת החשמל בשעות השיא כשכולם חוזרים הביתה שמים את הרכב בטעינה, מדליקים חימום/קירור, מכונות כביסה וכו....

והרשת המנוהלת, הייתה צריכה לנהל/לדרג את תהליכי הטעינה כך שרשת החשמל לא תקרוס החל מהחשמל הביתי (בגלל זה היה מטען ייעודי ולא סתם שקע חד פאזי)
וגם תחנות הטעינה היו אמורות לטעון בשעות השפל (לא יודע אם זה זה תכלס קרה בפועל או רק היה על הנייר)

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

דרור ברלי
04-08-19, 22:38
אז מגמה גלובלית לחשמל לטעמי הכרחית. כאן אני חושב שהפריץ (אם הוא כזה) צודק.
אולי כן ואולי לא. הויכוח לא על חשמל כן או לא, אלא על כפייה.

אני לא יורד מהארץ ואני אתיחס לבת שלי כבוגדת אם היא תרד מהארץ.
ובכוונה בחרתי בלרדת מהארץ ולא במונח המכובס relocation
אם הילדים שלי יעזבו את המדינה המקוללת הזו לטובת עתיד טוב יותר במדינה ששונאת את אזרחיה הרבה פחות (או בכלל לא), ששודדת מהם פחות מיסים, מטילה עליהם פחות הגבלות ואיסורים, נותנת להם בטחון ושירותים טובים יותר, חינוך ובריאות טובים יותר, רמת חיים ואיכות חיים טובים יותר, הם יקבלו את ברכתי. אני לא אקרא להם "בוגדים". כי הבוגדת היחידה כאן היא מדינת ישראל, ששונאת את אזרחיה. זה כבר שייך אולי לשרשור הסדום ועמורה של ניר ל, אבל לדעתי הדור של הילדים האלה, אם אין לו הורים עשירים, אין לו שום עתיד כאן. החיים קצרים, צריך להספיק הרבה וחבל על כל רגע יקר שהם מבזבזים כאן.
זה נכתב בהרבה עצב, אבל אני רציני ועומד מאחורי כל מילה.

המכוניות, אחת היא אספנות נוסעת אלפים קילומטר בשנה, האחרת על גז (פחות מזהם) גם היא נוסעת מעט מאוד.
הן תהינה הרשונות להיות מוסבות לחשמל, כשזה יהיה אפשרי.
חחחחח, "אפשרי". נראה לך?.................... שכחת איפה אתה חי? כאן אין "אפשר". רק "אסור" ו"לא".

תחשוב שוב אם הבת שלך באמת "בוגדת" אם היא תחליט ללכת מכאן.

...

asafk
04-08-19, 23:02
לקחתם את זה רחוק.
זה לא 'מדינת ישראל נגד האזרח ד.'. וזה לא 'מדינת ישראל נגד מנוע שריפה פנימית'. זה פשוט שגם אם יהיה מותר וצוקי ואפילו מומלץ.להניע מכוניות בדלק מאובנים בישראל..... לא יהיו כאלו מכוניות. כי יפסיקו לייצר אותן. היצרנים מודיעים בזה אחר זה שהם מפסיקים לפתח מנועים. ממש כך. גם בחו"ל המדינות הודיעו לאזרחיהן וליצרנים וחרשויות החשמל שהחל מזמן מסויים התחבורה תהיה חשמלית. אבל שם מעט אנשים בכו וקיטרו שאין מספיק חשמל ושזה לא כיף, וכולם פשוט מיישרים קו ושוברים את הראש איך מתמודדים עם ההחלטה הזו.
אנחנו כרגיל בפיגור - זה שלא נמכרות כאן מכוניות חשמליות זה בגלל שאף אחד לא מאמין שזה הולך לקרות באמת. כמו הרכבת הקלה וכמו הרכבת לאילת וכמו פינוי התחנה המרכזית..... אז אמרו. אנחנו יודעים שזה לא יקרה. ואז כשזה מגיע (עוד 5 שנים. זה מגיע מהר) כולם מופתעים. כן. עוד 5 שנים יהיה כנראה קשה מאוד לקנות מכונית דיזל. ושנתיים שלוש אחר כך רוב היצרנים יחדלו מלייצר מכוניות בנזין.
אני מניח שהרכב החדש הבא שיהיה לי יהיה חשמלי. לא כי ככה אני רוצה ולא כי ככה המדינה החליטה בשבילי - אלא כי זה מה שיהיה בשוק.
זו אחת הסיבות שאני עדיין מתעקש להחזיק אוטו של פעם. סה"כ בן עשור אבל כבר כל כך מיושן.....
מצד שני... רכב שטח חשמלי? שקט? עם הנעה לכל גלגל בנפרד? מתלים לא מוגבלים על ידי ציריות? וואלה. לא רע, לא רע בכלל.

אסף.

דרור ברלי
04-08-19, 23:08
לא רע בכלל גם להסב רכב קיים, ישן ואהוב, למנוע חשמלי.
זה מותר בחו"ל אבל כמובן שאסור כאן.
כי למה להתיר אם אפשר לאסור?...

נמרוד
04-08-19, 23:57
לא רע בכלל גם להסב רכב קיים, ישן ואהוב, למנוע חשמלי.
זה מותר בחו"ל אבל כמובן שאסור כאן.
כי למה להתיר אם אפשר לאסור?...למה לעזאזל אתה רוצה להסב רכב ישן ואהוב לחשמלי?

גיא
05-08-19, 04:40
כדי להמשיך להנות ממנו .....

וכמובן הדאסטר האלמותי ..

https://www.google.ru/amp/s/www.motor1.com/news/315180/dacia-duster-ev-mule-spied/amp/

דרור ברלי
05-08-19, 07:57
למה לעזאזל אתה רוצה להסב רכב ישן ואהוב לחשמלי?

נדמה לי שזה אתה שהעלה כאן איזה סרטון עם CJ חשמלי מהולנד?....
זה מקובל מאוד בחו"ל. במקומות שבהם הפקידונים לא רודים בציבור.

נמרוד
05-08-19, 10:44
נדמה לי שזה אתה שהעלה כאן איזה סרטון עם CJ חשמלי מהולנד?....
זה מקובל מאוד בחו"ל. במקומות שבהם הפקידונים לא רודים בציבור.אבל למה אתה רוצה לעשות את זה? דווקא אתה, דווקא עם מנוע השש צילינדר 242 הכי מוצלח בהיסטוריה??

דרור ברלי
06-08-19, 01:24
כי מתישהו, פלצנים ירוקים צדקניים יאסרו עלינו להתניע אותו.

נמרוד
06-08-19, 08:00
כי מתישהו, פלצנים ירוקים צדקניים יאסרו עלינו להתניע אותו.ברצינות - אין שום סיבה לחשוב שזה יקרה.

אסור יהיה להכנס עם רכב מזהם לערים גדולות - ברור. ואסור ליסוע עם רכב אספנות בין 7-9 בבוקר. ותחנת דלק תהיה מחזה הרבה פחות נפוץ, והוא לא יהיה זול.

אבל דווקא יהיה חמוד לראות את הזקנים שנוסעים בג'יפים שעושים רעש ביום שישי בבוקר. בדיוק כמו החבר'ה עם כובעי הבוקרים והחולצות המשובצות שרוכבים על סוסים היום. ילדים קטנים יתלהבו.

זה ממש לא יפריע בשנת 2050 כש98% ממכוניות הנוסעים יהיו חשמליות.

raanan
25-10-19, 11:51
מעלה את השרשור מהאוב בעקבות הסרטון הזה :
https://www.youtube.com/watch?v=kIGrTCcnUSY

בגדול זוג חברה צעירים שמבצעים נסיעה מטרונטו לאטווה עם איוניק הברידית ואיוניק חשמלית פלאג.

סרטון מאד משעשע ומציג את נחיתות החשמלי פלאג שעיקרו :
א. נהיגה כל הזמן עם מבט למערכת צריכת האנרגיה וקמ' שנותר.
ב. שימוש מועט בצרכני חשמל עד כדי כיבוי מע' האקלים.
ג. אין אפשרות לנסיעה ספונטנית אלא מצריך תכנון מסלול סביב תחנות הטעינה שבדרך
(יתרון, הכירו הרבה מקומות חדשים ואיזוטריים).
ד. צריך לוודא שתחנת הטעינה תואמת את הפלאג של הרכב.
ה. צריך להוריד אפליקציית תשלום ורישום בהתאם לתחנת הטעינה.
ו. וכמובן , הדיל ברייקר, זמן (שעות) בההמתנה לטעינה (הרבה קפה שתו בדרך).

בקיצור, עד שלא תהיה פריצת דרך משמעותית טכנלוגית בקיבולת אנרגיה וזמן טעינה של דקות,
חשמלית פלאג זה נחמד לצפונבונים שגרים בת"א, עובדים בת"א וכל מכריהם בת"א ...

אגב,
גם נושא הסאונד מאד משמעותי לחובבי הנהיגה הספורטיבית.
אני לדוגמא, לא מסוגל לצפות בפורמולה E למרות שיש שם אקשן מוטורי שהלוואי היה בפורמולה 1 .
https://www.youtube.com/watch?v=UIyew9bqfAY
הכל בגלל חוסר הסאונד (צרחת המנועים מעל 10,000 סל"ד במנועי V12 לפני שהירוקים הרסו גם חלקה טובה זאת).
https://www.youtube.com/watch?v=5SoZiTxdQyw

רענן

נדב42
25-10-19, 13:13
בהקשר הזה (פרקטיות, לא צליל) אני אוהב את הפתרון של פורד: הנעה חשמלית בלבד + גנרטור בנזין מובנה.

erezgur
10-11-19, 13:10
תומר הדר בכלכליסט:
מרצדס הכריזה על רכב שטח חשמלי, גרסה של G-class
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3773339

נשלח מהנייד

יוני5
10-11-19, 13:16
יש כבר היום, לכמה יצרני מטענים לרכבים חשמליים, מארזי אנרגיה המסוגלים לטעון מספר מכוניות, תוך מספר קטן של דקות, ולספק להם מאות ק"מ נוספים.
טסלה הציגה לפני מספר חודשים מטען "שיקי" כזה, עם מעין "חור אובלי" במרכז.

בברכה,
יוני5

נמרוד
11-11-19, 15:30
אפרופו יוני5, ואפרופו טסלה, מחפשים מנכ"ל לטסלה ישראל - ולפי העיתון של היום, אולי כבר מצאו...
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3773367,00.html

נמרוד
12-11-19, 10:51
חזרה לנושא השרשור - הספד למנוע הבעירה הפנימית.

הנה עוד משהו שמסמן חזק את מותו הקרוב.

מכירים FSAE? תחרויות פורמולה סטודנטים? אז לפני בערך עשר שנים התחילה קטגוריה של רכבים חשמליים. במהלך השנים זה התקדם עד כדי בערך חצי-חצי בין מכוניות חשמליות למנועי שריפה פנימית. המכוניות המהירות ביותר הן כבר החשמליות. אבל עכשיו נעשה עוד צעד - FSG, שזה התחרות בהוקנהיים גרמניה, היוקרתית ביותר בעולם , הודיעה ששנת 2020 היא השנה האחרונה למכוניות בעירה פנימית. ב2021 - רק חשמלי.

תנצב"ה.

tallevi
12-11-19, 12:20
בערך כמו סיגריות...אסור ומוקצה מחמת המיאוס בכל מקום רשמי...אבל שם בחוץ...כולם משתמשים...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

גיא
12-11-19, 13:20
זה חרטא .... הצבא. כל צבא.
לא יעבור לחשמל.

ולא מזמן פורסם שהגוף היחיד הכי מזהם בעולם זה הצי האמריקאי ... מה שהם שןרפים באוניות שלהם זה יותר מכל מפעל פלדה לא נקי בדרום וונצואלה תחתית.

אני מתקשה לדמיין את הצבא האמריקאי עובר לספינות מפרשים ׳ירוקות׳ או האמר חשמלי עם פאנלים סולריים ..

והרכבים שלהו המסכנים בטלים בשישים ליד צבאות העולם הגיבורים ...

אז חמישה רכבי מירוץ עם מנוע מאד לא נקי ... שיעלמו מהעולם. ואללה ....

opl
12-11-19, 13:33
ה"צבא" אני מניח שיעבור/עובר/עבר לגרעיני. בכלים הכבדים.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

נמרוד
12-11-19, 13:47
מה הקשר לצבא?

אנחנו מדברים על שוק הרכב האזרחי, הכללי. זה שישתנה ל90% חשמלי בעשור הקרוב. פורמולה סטודנטים וFSG בפרט חשוב בגלל שזה כור ההיתוך של מהנדסי הרכב בעולם (גם בישראל בעשר השנים האחרונות).

יאיר_א
12-11-19, 14:14
בתור חובב קארטינג מושבע לא פיספסתי הזדמנות לנסות מתחם קארטינג במישיגן ליד אתר לקוח שלי.
נכנסתי למתחם ולא היה ריח של דלק שרוף וגם הרעש הנוראי לא היה שם. שנייה וחצי אחרי זה הבנתי ... כל הקארטים שלהם חשמליים.

הקארט נראה רגיל לגמרי, יש הגה גז וברקס אבל אין רעש. בכלל !!!
המדריך מסביר לנו שיש לו שליטה מרחוק על המהירות של כל קארט ואנחנו יוצאים במהירות איטית מהפיט. הוא לוחץ על כפתור ואנחנו עושים הקפת היכרות ראשונה במהירות מוגבלת. סיימנו את ההקפה והמדריך משחרר את הגבלת המהירות.

הייתי בטוח שאתבאס מחוסר הרעש והריח המוכר שמתקשרים אצלי לחווית קארטינג אבל ממש לא. הקארט החשמלי מגיע למהירות המקסימלית שלו בצורה מיידית ורציפה. אין עקומת מומנט ואין גמגומים. כמו משחק מחשב. ממכר.

ממליץ בחום - http://www.jdkarting.com (http://www.jdkarting.com/)

יאיר

assafy
12-11-19, 14:39
ואני מחכה ליותר מכוניות עם תאי דלק מימניים.
פורסם ראיון עם בכיר ביונדאי שאמר גם הוא שהעתיד מצוי שם.

גיא
12-11-19, 15:23
ה"צבא" אני מניח שיעבור/עובר/עבר לגרעיני. בכלים הכבדים.

אל תשכח שמסביב לכל ספינה גרעינית גדולה יש ציים שלמים של ספינות טיפה פחות גדולות של שרות הגנה וליווי. שהן מונעות מזוט.

ומזוט זה סולר גס. מלוכלך.

zivo
12-11-19, 15:53
מה הקשר לצבא?

אנחנו מדברים על שוק הרכב האזרחי, הכללי. זה שישתנה ל90% חשמלי בעשור הקרוב. פורמולה סטודנטים וFSG בפרט חשוב בגלל שזה כור ההיתוך של מהנדסי הרכב בעולם (גם בישראל בעשר השנים האחרונות).
לא יודע מאיפה הבטחון הזה.
להערכתי, כל עוד אין רכב מימני מסחרי, המנוע בערה פה.
החשמל ימשיך להיות מוצר משלים.
כרגע זו בעיית כימיה שאנחנו לא יודעים לפתור, סוללות הן עדיין מקור אנרגיה מוגבל.

ד ו ר ו ן
12-11-19, 16:38
אנחנו מדברים על שוק הרכב האזרחי, הכללי. זה שישתנה ל90% חשמלי בעשור הקרוב..
לפי המגמה בארה״ב להכחשת הבעיה האקולוגי , זה בכלל לא בטוח שזה הקצב.

ולא הבנתי את ההשלכה מתחרות סטודנטים יוקרתית כעל שתהיה, אז איזוטרית במשקל העולמי.

opl
12-11-19, 17:34
משוריינים חשמליים
https://www.alphr.com/cars/1007425/the-us-army-has-its-sights-set-on-all-electric-tanks

ספינות חשמליות

https://www.militaryaerospace.com/power/article/16709181/allelectric-ships

נכון גיא. זה לא היום ולא מחר אבל זה הכיון.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191112/d9795056cd9c734f78e56b74cfe4144f.jpg

נדב ש.
12-11-19, 19:58
מעניין יהיה לראות מה יקרה כשיפעילו EMP על כל הכלים האלו באמצע לחימה. :cool:

גיא
12-11-19, 19:59

את המיגון לזה מצאו כבר מזמן

נדב ש.
12-11-19, 20:01
את המיגון לזה מצאו כבר מזמן

וואלה...
טוב זה כבר מעבר לרמה שלי. 🤣

גיתאי נוה
12-11-19, 22:42
EMP או התכוונת EMF?

גיא
12-11-19, 22:51
EMP או התכוונת EMF?

אלקטרו מגנטיק פולס.

opl
12-11-19, 23:09
יש כמה מונחים
electromagnetic field = EMF

שם המשפחה כולה להבנתי הינו:

directed-energy weapon=DEW

opl
22-11-19, 06:59
זה נראה קצת כמו בדיחת 1 באפריל אבל שיהיה:
https://www.tesla.com/cybertruck

126482

opl
22-11-19, 07:31
https://www.youtube.com/watch?v=SwvDOdBHYBw

asafk
22-11-19, 09:18
מישהו חשב חזק על אלקמינו.....
עוד מעט טסלה מתחילים למכור בישראל. את הטנדר אין להם מה להביא. כי אין דבל קבינה...

אסף.

assafy
22-11-19, 15:10
מישהו חשב חזק על אלקמינו.....
עוד מעט טסלה מתחילים למכור בישראל. את הטנדר אין להם מה להביא. כי אין דבל קבינה...

אסף.זה כן דבל קבינה ואפילו 6 מקומות אבל נוסעים גבוהים מאחור כנראה יצטרכו את עזרת דאעש כדי לחתוך את הראש.
הפאדיחה שהייתה למאסק עם הניסיון להראות את עמידות השמשות משתווה לפאדיחה שהייתה לביל גייטס בהצגה של ווינדוס 98 עם מסך המוות הכחול.
נראה שהקטע עם השמשות ערער אותו לגמרי ושהוא יצא מריכוז.

אומי5
28-11-19, 10:25
מושלם לחקלאי הישראלי שלוקח מאחורה רק תיאלנדים נמוכי קומה.

sgill
28-11-19, 15:43
https://scontent.ftlv5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/78274712_1477227162443735_35300975597605 35552_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ohc=TS7VsXksocsAQl1HWSgiDgVRndc2WJJB Un4eS3-MsvNfPEqMJsDiaaZGA&_nc_ht=scontent.ftlv5-1.fna&oh=c5c107527218167262d3ff95f0803c16&oe=5E81F325

גיא
29-11-19, 18:52
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191129/d711d371c15d74e3322356d38f4a2225.jpg

סולי
29-11-19, 23:24
..126539

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
19-12-19, 23:27
https://electrek-co.cdn.ampproject.org/c/s/electrek.co/2019/10/11/gas-pumps-disappearing-norway-electric-cars-taking-over/amp/

avikkllk
20-12-19, 17:16
כשאני צופה בה..יש לי תחושה שאני אפשר להסביר..הרבה יותר ממחריד קצת יותר מגועל..

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk

נמרוד
09-01-20, 12:06
לראשונה - טסלה שווה יותר מג'נרל מוטורס ופורד ביחדמניית טסלה זינקה אתמול בכ-5% ושווי השוק שלה הגיע ל-89 מיליארד דולר - 2 מיליארד דולר יותר משווי השוק של שתי המתחרות יחדיו

https://www.themarker.com/wallstreet/1.8375978

זה מצד אחד. מצד שני - דרור אתה תאהב את זה:

צפו: שריפת ענק בנמל תעופה השמידה מאות כלי רכב; כל הטיסות בוטלוהדליקה בחניון של שדה תעופה בנורווגיה פרצה לאחר שמכונית חשמלית עלתה בלהבות ■ ראש ממשלת נורווגיה נאלצה לנסוע במכונית 550 ק"מ עקב ביטול הטיסות משדה התעופה של העיר סטוונגר

https://www.themarker.com/wallstreet/.premium-1.8375324

alto
09-01-20, 15:03
https://www.themarker.com/wallstreet/.premium-1.8375324
זה פרובקציה (אולי קונספירציה ?) ברורה:

סטוונגר זו העיר המרכזית בתעשיית הנפט הנורבגית.:cool:

גיתאי נוה
12-01-20, 09:02
מנועי 2-פעימות היברידיים חסכוניים - Two stroke hybrid eco-fuel engine
סמנכ"ל הטכנולוגיות של פורמולה F1 טוען שטכנולוגיות כמו הזרקת בנזין ישירה, הגדשות וכאלה - יכולות להביא את מנועי השתי-פעימות למגרש המשחקים המסחרי גם במכוניות, ואפילו להפוך אותם לירוקים ביותר - למשל על ידי ניצול הפחמן והמימן הקיימים באוויר והרכבתם לדלק, אם הבנתי נכון (שהרי בנזין הוא HC = הידרו-קרבון = פחמימן).
מעניינת התחזית האחרונה שלו:

Symonds believes the combustion engine still has a long and viable future ahead of it, adding: "I think there’s a very high chance that there might still be an internal combustion engine but maybe it’s running on hydrogen.
"I certainly think that the internal combustion engine has a long future and I think it has a future that’s longer than a lot of politicians realise because politicians are hanging everything on electric vehicles.
"There’s nothing wrong with electric vehicles but there are reasons why they are not the solution for everyone."

https://www.motorsportweek.com/news/id/25796

חנן-ג'יפולוג
12-01-20, 09:19
The average hydrogen content of air at ground level is 0.6 parts per million.

גיתאי נוה
12-01-20, 09:24
The average hydrogen content of air at ground level is 0.6 parts per million.
אז מה, ספין של פורמולה?
גם אותי די הפתיע הסיפור הזה, ושילוב מנועי שתי-פעימות ירוקים בכלללללל......

חנן-ג'יפולוג
12-01-20, 09:26
אין לי מושג. יתכן שמדובר בניסוח לא מוצלח של משפט. אולי הכוונה היא לקחת מימן ממקור מלאכותי כלשהו, בשילוב עם פחמן שילקח מהאוויר (שגם זה כשלעצמו זה לא טיול בפארק, וכנראה דורש יותר אנרגיה מזו שתתקבל) .

נמרוד
12-01-20, 09:36
אכן מדובר על ניסוח לא מוצלח. נאמר שיש אפשרות למעבר לדלקים סינטטיים - הכוונה לדלקים פחממניים נוזליים, שייוצרו לא מנפט (או מפחם כמו שהגרמנים עשו במלחמת העולם השנייה כשלא היה להם נפט) אלא על ידי ספיחה של CO2 מהאויר ומימן מאלקטרוליזה של מים. תהליך כזה, שמבוסס על אנרגיה ממקורות נקיים כמו שמש ורוח יכול להיות בעל השפעה חיובית על מאזן הCO2 באטמוספירה. יש חברות שעובדות על טכנולוגיות כאלו. המוטיבציה מאחורי פיתוח כזה היא בעיקר תחום התעופה, שבו לא נראה בעתיד הנראה לעין תחליף לדלקים פחממנים. ואם כבר יהיו דלקים כאלו, אז למה לא להשתמש בהם בספורט מוטורי, זו לדעתי הנקודה של הכותב.

yovavz
12-01-20, 09:48
בהקשר של הפקת המימן:
https://www.technion.ac.il/2019/09/%D7%93%D7%9C%D7%A7-%D7%94%D7%A2%D7%AA%D7%99%D7%93/
"פריצת דרך בטכניון: חוקרים פיתחו טכנולוגיה זולה, ידידותית לסביבה ובטוחה יותר להפקת מימן"

אומי5
13-01-20, 14:28
https://www.facebook.com/dakar/videos/2430762090474138/

כן כן גם לדקאר זה כבר מגיע.

opl
30-01-20, 21:54
...

[https://youtu.be/7bOf_Bx99WY

חנן-ג'יפולוג
31-01-20, 06:35
https://chargedevs.com/newswire/battery-pack-prices-continue-plummeting-towards-price-parity-with-ice-vehicles/?fbclid=IwAR2y2cXMPuIjVG1dHpa5TNRYVz9LRZ _xda7je1xuwhLsq3HvzPw_MLMXgG8

zivo
21-02-20, 16:30
Why hydrogen cars will be Tesla's biggest threathttps://www.businessinsider.com/hydrogen-fuel-cell-cars-teslas-biggest-threat-2019-12?jwsource=cl

חנן-ג'יפולוג
29-06-20, 01:07
https://insideevs.com/news/431051/vw-end-production-gas-cars-zwickau/

https://news.yahoo.com/california-shakes-auto-industry-says-180026843.html

גיתאי נוה
29-06-20, 06:16
https://insideevs.com/news/431051/vw-end-production-gas-cars-zwickau/

https://news.yahoo.com/california-shakes-auto-industry-says-180026843.html

רוצה לשתף בהתפתחויות האחרונות בתחום, בדגש על פתרון בעיות ליתיום, הטמנת סוללות וכו'?

מיכה100
29-06-20, 08:30
רוצה לשתף בהתפתחויות האחרונות בתחום, בדגש על פתרון בעיות ליתיום, הטמנת סוללות וכו'?
https://www.theverge.com/2019/11/6/20951807/electric-vehicles-battery-recycling
עדיין יותר שאלות מתשובות.

assafy
29-06-20, 12:01
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-57560670,00.html?utm_source=ynet.app.and roid&utm_term=57560670&utm_campaign=general&utm_medium=social

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נמרוד
01-07-20, 15:37

בוא פעם אחת ולתמיד נדבר על בעיית הסוללות, ונשים אותה במספרים.

ברכב חשמלי יש חבילת סוללות. בממוצע משהו כמו 250 ק"ג סוללות. נניח שאורך החיים של הסוללות תואם את האחריות שהם מקבלות - 8 שנים. נניח שנסענו 20,000 ק"מ בשנה, 8 שנים - 160,000 ק"מ. ואז הבטריות נזרקות לפח.

ומה חסכנו? 160,000 ק"מ, נחל בצריכת דלק של, נניח, 12 ק"מ לליטר. 13,333 ליטר דלק מאובן.

13 ושליש טון דלק (שלא נשרף והגיע לאטמוספירה. ונחסכו גם שאר ההשלכות הסביבתיות שקשורות ביצור, זיקוק, שינוע ואחסון שלו)

לעומת רבע טון סוללות (עם ההשלכות הסביבתיות של היצור, שינוע, אחסון וגם מחזור/הטמנה שלהן)

de fox
01-07-20, 15:49
ב

13,333 ליטר דלק מאובן.

13 ושליש טון דלק (שלא נשרף והגיע לאטמוספירה. ונחסכו גם שאר ההשלכות הסביבתיות שקשורות ביצור, זיקוק, שינוע ואחסון שלו)

(10 ושני שליש טון.....:p)

boaz avrahami
01-07-20, 15:50
החשמל שמהן מיצרים טעינה מגיע מהשמש או מדלק פוסילי?

נראה לי ששכחת להכניס למשוואה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
01-07-20, 16:35
בוא פעם אחת ולתמיד נדבר על בעיית הסוללות, ונשים אותה במספרים.

ברכב חשמלי יש חבילת סוללות. בממוצע משהו כמו 250 ק"ג סוללות. נניח שאורך החיים של הסוללות תואם את האחריות שהם מקבלות - 8 שנים. נניח שנסענו 20,000 ק"מ בשנה, 8 שנים - 160,000 ק"מ. ואז הבטריות נזרקות לפח.

ומה חסכנו? 160,000 ק"מ, נחל בצריכת דלק של, נניח, 12 ק"מ לליטר. 13,333 ליטר דלק מאובן.

לעומת רבע טון סוללות (עם ההשלכות הסביבתיות של היצור, שינוע, אחסון וגם מחזור/הטמנה שלהן)
החשבון שלך חסר מרכיבים משמעותיים.
זה ממש לא קילו מול קילו.
נתחיל בזה שהמזהם הוא לא משקל הדלק אלא משקל הגזים.
זה לבדו מבטל את ההקבלה שלך.

בנוסף,
אתה צריך להביא בחשבון את כלל תוצרי הלוואי של ייצור וגריטת הסוללות, משלב אמבטיית החומצות.. אתרי סילוק הפסולת הכימית הנוזלית של תהליך הייצור, הגזים שמשתחררים לאטמוספירה בתהליך, וזיהום הקרקע והמים..

תוסיף את תהליך ייצור החשמל.. וממה הוא מיוצר בעצמו- פוסילי נוזלי או גז?
סולרי זה לא.

talw
01-07-20, 16:46
אפשר לבנות בליסטרה ענקית.
כל פעם להעיף איתה טון של סוללות מתות לחלל וזה ע״י מתן אנרגיית מילוט מספיק חזקה בכדי לצאת מהאורביט של כדור הארץ לכיוון השמש. - השמש תקבל עוד מסת חומר לשרוף, תפיץ אנרגיה גבוהה יותר , ונוכל לבנות עוד אתרים כמו באשלים, נוכל להטעין עוד סוללות על אנרגיית שמש וגם תשאר לנו אנרגיה עודפת להפעלת הבליסטראות.
ואז נוכל בשקט לעבור לחיות מתחת לאדמה. כשהכל למעלה מאוזן.ואפילו עם יתירות.

-->