PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנסה מזלי שנית- למישהו יש חו"ד על דטרויט טרו טראק?

hadtomer
18-03-18, 11:37
אינדיאנים יקרים- שאלתי בעבר ולא הצלחתי לקבל תשובות - כנראה עקב שאלה בפורום הלא נכון.

אני על סף גיחה לארה"ב ויש לי יכולת לרכוש דטרויט טרו טראק קדמית.

http://www.eaton.com/Eaton/ProductsServices/Vehicle/Differentials/detroit-truetrac/index.htm

למה טרו טראק ולא נעילה אמיתית?

כי בליברטי יש סידור מטומטם שלא מאפשר לשום יצרן ברחבי העולם המוכר לאנושות לייצר לרכב הזה 2 לוקרים קדמיים ידניים- משמע עם נעילה אוטומטית קדמית הרכב לא יהיה נעים. ואני לא רוצה נשלטת עקב פערי מחיר.

יש לציין שאני נעול עם אוזי לוקר מאחור.

האם מישהו מחברי קהילה מכובדת זו התקין דטרויט טרו טראק.

שגיא S
18-03-18, 11:55
אינדיאנים יקרים- שאלתי בעבר ולא הצלחתי לקבל תשובות - כנראה עקב שאלה בפורום הלא נכון.

אני על סף גיחה לארה"ב ויש לי יכולת לרכוש דטרויט טרו טראק קדמית.

http://www.eaton.com/Eaton/ProductsServices/Vehicle/Differentials/detroit-truetrac/index.htm

למה טרו טראק ולא נעילה אמיתית?

כי בליברטי יש סידור מטומטם שלא מאפשר לשום יצרן ברחבי העולם המוכר לאנושות לייצר לרכב הזה 2 לוקרים קדמיים ידניים- משמע עם נעילה אוטומטית קדמית הרכב לא יהיה נעים. ואני לא רוצה נשלטת עקב פערי מחיר.

יש לציין שאני נעול עם אוזי לוקר מאחור.

האם מישהו מחברי קהילה מכובדת זו התקין דטרויט טרו טראק.

מזכרוני היה פה פעם בחור בשם עמוס עם נעילה כזאת בסופה שלו....

כמה הפער במחיר מ-ARB?

boaz avrahami
18-03-18, 12:10
זוכר את החילוץ של איתי ממדבר יהודה לפני כמה חודשים?
ביוקון יש נעילה כזו אחורית והיא קרסה אצלו.
אז נכון שאצלך הציריות לא יצאו לטייל כמו בסרן האחורי שלו אבל לדעתי מדובר בנעילה לא מספיק מסיבית עם פוטנציאל הסתבכות לנזקים קשים

יש לה גם עוד חסרונות כמו זה שהיא לא נועלת מייד מהמקום

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ניר ל
18-03-18, 12:47
לא הייתי טורח להתקין מוגבל החלקה כזה,
היה לי על סיקס עם לוקרים אמנם (לפני 20 שנה זה היה מקובל מקדימה), התרומה של זה לעבירות לא ממש קיימת.

נדב42
18-03-18, 12:55
עזוב אותך מהשטויות, שים נעילה נשלטת או שתשים את הכסף בצד ותשים נעילה נשלטת אחרי הגיחה הבאה לארה"ב ...

yoni_0000
18-03-18, 13:19
https://www.amazon.com/gp/aw/s/ref=is_s_ss_i_0_11?k=detroit+trutrac&sprefix=detroit+tru&crid=2ND1VAVBDLFWS

לא חסר ביקורות.

דרור ברלי
18-03-18, 13:56
זוכר את החילוץ של איתי ממדבר יהודה לפני כמה חודשים?
ביוקון יש נעילה כזו אחורית והיא קרסה אצלו.
אז נכון שאצלך הציריות לא יצאו לטייל כמו בסרן האחורי שלו אבל לדעתי מדובר בנעילה לא מספיק מסיבית עם פוטנציאל הסתבכות לנזקים קשים

יש לה גם עוד חסרונות כמו זה שהיא לא נועלת מייד מהמקום

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ביוקון זה G80.
ובסרן האחורי.
ויחי ההבדל הקטן במשקל הרכב ובעומס על הסרן, ובמומנט שהמנוע משחרר....

ועדיין, אין בזה שום טעם תומר. יש לאוטו בקרת משיכה?

itayhi
18-03-18, 14:45
אין שום קשר באופן פעולת הטרו-טראק לאופן פעולת ה g80 שיש בהמון דגמים של שברולט/גי אם סי.
מספיק סיבוב קצר ביוטיוב בשביל להבין את זה.

עכשיו אתם רשאים להמשיך בדיון 😉

איתי

hadtomer
19-03-18, 08:07
היי.

הפער בין הטרוטראק ל ARB הוא כ500 דולר- וזה כמובן ללא הקומפרסור וכל התופינים. כלומר מחיר ARB הוא בערך כפול.

הטרוטראק אכן אינה G80.

ממה שאני קורא- לG80 יש ביקורות לא הכי טובות, שכוללות משום מה חזרה על המילה EXPLODING. לעומת זאת על הטרוטראק יש ביקורות מעולות. ממה שאני קורא ב4WHEELER ודומיו - יש הרבה רכבים עם השילוב של נעילה אחורית מאחור יחד עם טרוטראק מקדימה, בעיקר רכבים עם IFS שזקוקים לעוד טיפונת טראקשן אבל לא רוצים לנעול את הקדמי.

חשוב לציין - שגרת הטיולים שלי כוללת טיול אחד בחודש, בדרך כלל למדבר ובדרך כלל לא בין יוני לספטמבר,כלומר כ8 טיולים אמיתיים בשנה - משמע מבחינה כלכלית לא בא לי לשים עכשיו 5000 שקל על ARB קדימה כולל הכל.

עוד נקודה חשובה- זה לא שאני מטפס סלעים - אבל מטבע הדברים כשיש לך בדרך ליעד איזה ורדית שתקוע לך באמצע, אז מה תעשה?

עוד נקודה חשובה: זה לא שאני לא יכול לטפס. זה פשוט שאני מעדיף פחות מלחמות. זה לא שאני "חייב" את הטרו טראק מקדימה. זה משהו שיש לי הזדמנות להביא.

דרור -יש לרכב בקרת משיכה אבל הדבר היחיד שהיא מושכת זה זבובים. היא עבדה לי יפה למשל בינואר בשלג בגולן,אבל מבחינת זמני תגובה - עד שהיא מתעוררת ואומרת בוקר טוב,כולם כבר שתו קפה..........

כאן בסרטון אפשר לראות בדיוק למה הכוונה -

https://www.youtube.com/watch?v=Xq_KBZnYMSs

בשניה 0:08 בסרטון, החלק האחורי טיפס בכיף את האמבטיה- וכל מה שנדרש זה טראקשן לגלגל הקדמי בצד של הנהג. והטראקשן לא מגיע.

ניר ל
19-03-18, 09:27
הטרוטראק הוא ללא דסקיות חיכוך , יש לו גגשים חלזוניים והוא חסון יחסית לדיפרנציאלים פריכים בסרנים מסויימים.
הוא לא נותן כלום כשגלגל אחד באוויר, אפשר לנסות מודולציה עם הבלם, אצלך יש TC שעובד אגב לא רע לפי הסרטון, לדעתי מרשם לריסוק ציריה קדמית .

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

hadtomer
19-03-18, 09:44
, לדעתי מרשם לריסוק ציריה קדמית .

זה המשפט שאני לא רוצה לשמוע. enough said. נוותר

נמרוד
19-03-18, 11:53
לא הייתי טורח להתקין מוגבל החלקה כזה,
היה לי על סיקס עם לוקרים אמנם (לפני 20 שנה זה היה מקובל מקדימה), התרומה של זה לעבירות לא ממש קיימת.

+1

כשאני התחלתי עם עם הג'יפים הסידור המקובל בסיקסים ובסופות המשופרים בכבדות - החברה שהיום נוסעים על רנגלרים וצמיגי 37 אינץ' - היה דטרויט מאחורה וטרוטראק מקדימה (או ARB, לעשירים). המחשבה המקובלת גרסה שנעילה אוטומטית בלתי אפשרית מקדימה. בשנת 97 הצטרפתי לטיול ג'יפים של מועדון הג'יפים הישראלי. מסע מעלות זיק-מחמל-ורדית-עשוש-מרזבה-רמון, הכל בסופ"ש אחד, עשרות סיקסים, סבנים וסופות, כנוסע לצידו של חנן, שבדיוק התקין לוקרייט בסרן הקדמי של הסיקס שלו. אני זוכר בבירור את ההפתעה של האנשים על כך שאפשר לסובב את ההגה כשיש נעילה אוטומטית.

מאז עברו המון שנים, נעשה מקובל לגמרי מצד אחד להתקין נעילה אוטומטית זולה גם בסרן קדמי, מצד שני נעילות נשלטות נעשו נפוצות וזולות יותר, ומצד שלישי מערכות בקרת אחיזה הפכו את הצורך בנעילה לפחות ברור מאליו. משלושת הסיבות האלו, נעילות אפטר-מרקט מוגבלות החלקה כמו הטרוטראק איבדו במידה רבה את הרלוונטיות לרכב שטח.

לוקרייט זה 250$ והתקנה עצמית או בעלות נמוכה במוסך. ARB זה 950$ ועלות התקנה גבוהה כי זה כולל כיוון קורונה פיניון. טרוטראק זה 450$ אבל עדיין עלות התקנה גבוהה של כיוון קורונה פיניון. התמורה היא בינונית ביותר, לדעתי. זה בטוח יעזור, אבל רחוק מלעזור כמו נעילה קדמית אמיתית.

אני הייתי מנצל את הטיול לדברים מועילים אחרים.

hadtomer
19-03-18, 12:25
תמיד טוב לשמוע דעה של נמרוד.
הבעיה אצלנו היא שהציריות מסתובבות מקדימה גם ב2X4 וגם הדיף הקדמי ואין לוקרים ידניים.
לא בא לי לנסוע בכביש ולהרגיש לוקרייט מקדימה.

בכל מקרה, יורד מזה.

דרור ברלי
19-03-18, 13:18
ה

עוד נקודה חשובה: זה לא שאני לא יכול לטפס. זה פשוט שאני מעדיף פחות מלחמות.

הגישה הזו היא הנכונה ביותר. נעילה לא רק ממקסמת לך יכולת עבירות, היא גם שומרת לך על האוטו.

דרור -יש לרכב בקרת משיכה אבל הדבר היחיד שהיא מושכת זה זבובים. היא עבדה לי יפה למשל בינואר בשלג בגולן,אבל מבחינת זמני תגובה - עד שהיא מתעוררת ואומרת בוקר טוב,כולם כבר שתו קפה..........

ולכן שאלתי אותך על קיומו של טראקשן-קונטרול. כי TC דווקא עובד נהדר בשילוב עם דיפ' מוגבל החלקה - הם אשכרה מורידים עומס ומאמצים זה מזה. לפחות זה עבד נהדר באבטיפוס סופה 3 שעשינו לו את המבחן ההוא. לא זוכר איזה נעילה מוגבלת החלקה היתה שם בשני הדיפ'ים, אבל זה עבד מושלם - לא מורגש בכביש, עם משיכה מוחלטת בשטח, למרות שמהלך המתלים שם אפסי ובכל רגע נתון היו גלגל אחד או שניים באוויר, הנבלה לא פספסה מילימטר ולא הפסיקה להתקדם.

מכל זה אפשר להבין שיש מצב שטרוטראק קדמית דווקא תעבוד לך ממש טוב בשילוב עם ה-TC. אבל אני לא יודע איך המערכת מכויילת אצלך ולכן לא יכול לחתום על זה...
אין דעות מהאמריקאים על השילוב הזה בליברטי?

ניר ל
19-03-18, 13:49
אני זוכר לפחות את נמרוד וחנן בטיולים שבהם פיצחתי שתי ציריות קדמיות עד שהעפתי את המשקולת הזאת לטובת לוקרייט.
היתרון בנעילה מלאה הוא שאתה יכול לזחול לאט ולווסת את המומנט שאתה מפעיל על הציריות, עם שתי נעילות מלאות כבר לא שברתי כלום.
הטרוטראק , לא מאפשר זחילה, לא הצלחתי לבצע איתו מודולציה במעלות קשים, פעם אחת פיצחתי ככה צלב קדמי. פעם אחרת נתתי בראש כפי שהייתי נוהג עם דיפים פתוחים וגם אז התוצאה היתה דומה. הרבה טחנו את הנושא בזמנו והתייחסנו לפיקים של המומנט שנוצרים כשבבת אחת גלגל מקבל אחיזה בדיפ' נעול או נעול חלקית כשמצד שני המנוע במומנט גבוה .
הקיצור - לא לבלוע ולא להקיא.

איך זה בשילוב עם TC ? אין לי נסיון , זה משנה איזה מוגבל החלקה מורכב, כי כזה שמעביר מומנט רק כנגד עומס על הגלגל החפשי (כמו במקרה שהבלם שלו הופעל ע"י ה tc), מה הוא בעצם יועיל לעומת דיפ' פתוח?
הם כן עובדים יפה על משטחים עם אחיזה מסויימת לגלגל החפשי.

hadtomer
19-03-18, 14:47
מכל מלמדי החכמתי.

אבל חשוב לי לציין - שלמיטב ידיעתי הtraction control לא עובד בליברטי ב LOW.

- - - Updated - - -

אין דעות מהאמריקאים על השילוב הזה בליברטי?

הם טוענים שזה מדהים-אבל הם לא בהכרח נוסעים בתנאים שלנו.

הם יותר בבוץ ושלג.

חשוב לי שוב לציין-זה לסרן קדמי. אחורה אני נעול.

דרור ברלי
19-03-18, 15:03
הכל סבבה - יודע שמדובר בסרן קדמי. ממילא רוב העומס הוא על האחורי.

אבל כדי לשבור את הדעה הקדומה שיש לך אתה מוכרח לעשות סיבוב על רכב שנעול מקדימה בלוקרייט. רצוי כזה שאין לו נועלי טבור ושבו כל העסק מסתובב גם כשנוסעים בכביש בהנעה אחורית 4X2 כמו אצלך. למשל סופה. ויש עוד כמה וכמה. זה לא רק פחות נורא ממה שחושבים, האמת היא שברוב המקרים אם לא יגידו לך במפורש שיש שם לוקרייט, אתה בכלל לא תנחש.

כשמשלבים 4X4 כן מרגישים את זה. יש פידבק וגם התנגדות בהיגוי. שוב, בשטח, ברוב המוחלט של המקרים זה לא באמת מפריע. יש סיטואציות ספציפיות די בודדות שכן מפריע. בקטנה. על כביש זה מסוכן.
לטעמי, כל עוד לא נוסעים על כביש מושלג, אפשר לחיות עם זה בשלום ובשלווה. אבל שום ג'יפ שלי מעולם לא היה רכב יומיומי לאשה...

- - - Updated - - -

אבל חשוב לי לציין - שלמיטב ידיעתי הtraction control לא עובד בליברטי ב LOW.

זה נשמע מוזר ביותר. מנוגד לכל הגיון. אני משוכנע שאתה מתבלבל בין TC לבין ESP.
כי מה שלא עובד ב-LOW זה ה-ESP (בקרת יציבות). ככה זה בכל רכבי השטח המודרניים. מג'ימני ועד ריינג' רובר. תבדוק אותי.

הם טוענים שזה מדהים-אבל הם לא בהכרח נוסעים בתנאים שלנו.

TC + לימיטד-סליפ אכן אמור להיות מדהים. ככה בדיוק זה עבד באבטיפוס של הסופה 3. מדהים.
צה"ל מין הסתם ויתר על זה כי בצבא אוהבים לקלקל ולא לשפר. הם לא רוצים דברים שעובדים טוב. לא מעוניינים שחיילים יקחו את הג'יפ לקצוות.

...

דרור ברלי
19-03-18, 15:17
+1

כשאני התחלתי עם עם הג'יפים הסידור המקובל בסיקסים ובסופות המשופרים בכבדות - החברה שהיום נוסעים על רנגלרים וצמיגי 37 אינץ' - היה דטרויט מאחורה וטרוטראק מקדימה (או ARB, לעשירים). המחשבה המקובלת גרסה שנעילה אוטומטית בלתי אפשרית מקדימה.

גם בתע"ר חשבו ככה. כשעוד היה אפשר לקנות סופה אזרחית חדשה בסוכנות של מכשילי תנועה, דטרויט-לוקר אחורי וטרוטראק קדמי היו אופציות בתשלום נוסף . מי שקנה סופה והזמין את זה, זכה גם במדבקת אזהרה סקסית על הדשבורד....

פעם, בימי הסופה הירוקה, כשסיפרתי למישהו שם בתע"ר על הלוקרייט שיש לי מלפנים, הוא אמר שאני מטורף. שזה מסוכן ואסור לנסוע ככה כי לא אמור להיות לי היגוי... בכלל.
אז נתתי לו סיבוב. נסע. חזר וירד מהאוטו עם פרצוף של מי שחווה מפגש מהסוג השלישי.

hadtomer
19-03-18, 15:51
יצאתי מבולבל יותר מהרגיל.

דרור - לצערי הרב קהילת הליברטי בישראל לא ממש מתהדרת בכלים משופרים בצורה יוצאת דופן, להערכתי אפשר לספור את מספר הכלים הנעולים כפול לוקרייט על יד אחת - ולהישאר עם עודף.

לגבי ה TC- נכון, צודק.בלבול שלי. בכל מקרה, איטי מדי.

לגבי נעילה קדמית -לוקרייטים וכו ידועים כמפצחי סרנים קדמיים.

התייעצות עם בעלי ליברטי בארה"ב מעלה שהם כולם מאוהבים בטרו טראק...יש להם גם תמונות של עצמם עושים "שטח אקסטרים", כלומר חוצים שלולית. לפעמים אפילו מגיעים להצלבה.........

דרור ברלי
19-03-18, 16:00
לגבי נעילה קדמית -לוקרייטים וכו ידועים כמפצחי סרנים קדמיים.

זה גם ידוע ש:
אסור לשתות מים אחרי שאוכלים פירות.
מי שמשחק בגפרורים יברח לו פיפי במיטה.
מי שעושה ביד - ינשור לו הבולבול.

בקיצור - קשקוש.

קבל עובדה: לוקרייט שומר על מכלולי הסרן ולא מזיק להם. מנסיון של יותר מעשר שנים עם לוקרייט מקדימה והרבה עבירות קשה, ללא אף שבירה.

...

hadtomer
19-03-18, 17:16
דרור - כי אתה עם סרן חי-ואני מדבר על רכב עם D30A - ועם IFS, שכל פלוץ שובר.

מטבע הדברים התשובה היא "אבל עם נעילה אתה יכול ממש ממש ממש לזחול". נכון -אבל גם בזחילה הקייס מתפוצץ כשהוא נעול. אצלנו.

הנה הדגמה

https://youtu.be/M3_pmxnHvqI

ככלל, בארה"ב בעלי ליברטי שמתקינים נעילה קדמית אוטומטית מחליפים סרן לסרן ברזל, שעולה 1500 דולר לפני כמובן משלוחים וכו. עלי לעת עתה זה גדול

yoni_0000
19-03-18, 17:39
מצטער לבאס אבל ענית לעצמך למה לא ליברטי.. פה נגמרת הפלטפורמה.

איציק - 4X6ZH
19-03-18, 18:13
פעם התעסקתי עם חיה כזאת
לרכב הזה יש נעילות אוטמטיות
הסיבה היא שזה מאפשר שליטה על מערכת ההיגוי בנסיעה בשיפוע צד ובקרח

איציק

דרור ברלי
19-03-18, 19:35
אוקיי.
מקבל את מה שאתה אומר פשוט כי אני לא מכיר את הנבלה הזו, דנה 30 אלומיניום....
וכשהוא לא נעול?... הוא לא נשבר?....

אם לא - אז תישאר עם דיפ' פתוח. זה מה יש.
ואם כן - אז ענית לעצמך. גם למה לא ליברטי וגם שאין טעם לבזבז 450$ על הטרוטראק כי הוא לא באמת נעילה וכי מאמץ קטן ישבור את הדיפ'....
ואולי ARB?... אבל גם עם ARB תצטרך דיפ' מברזל... בא לך לפוצץ סכומים כאלה? אני מנחש שלא. כלומר בטוח בא לך, אבל אתה בנאדם הגיוני ולא תעשה את זה.

ואולי הסבה לסרן דנה 30 חי... בא לך? בטוח שכן. כי ה-IFS הזה הוא חרא בשטח ויישאר חרא גם עם דיפ' מטיטניום. אבל שוב - הגיון וענייני חוק וכו' וזה גם חבילה של כסף... אז כנראה שלא.

אני חושש שמיצית את הליברטי בנאדם.

אבל אל תתייאש - רק התחלת את חוויית ה-Jeep.
ומכיוון שאני מנחש שהצודקת שלך לא תרשה לך סופה, האוטו הבא שלך הוא כנראה רנגלר.
לך למלא לוטו, אני אחזיק לך אצבעות.

hadtomer
19-03-18, 20:47
אני חושש שמיצית את הליברטי בנאדם.
.

שאלוהים תסייע לך, איזה שטויות אתה מדבר.

דרור- כפי שהסברתי לך לא מעט פעמים, לא כולם כמוך. חלקנו לא שותים דלק, נושמים קאמל פילטר ומחרבנים מנועי AMC. חלקנו סתם יורדים לטייל פעם בחודש ואם לא עלינו מעלה זה לא גורם לנו להחליף את הרכב. כולה התחלתי את השרשור הזה כי רציתי לבדוק אם לשים מוגבל החלקה מקדימה. כרגיל בג'יפולוג זה הלך לכיוונים הזויים לחלוטין -ופרט לקומץ שנתן תשובות עינייניות - הסתיים כרגיל בזה שאתה מייעץ לי לקנות ג'פס או לפחות איזה רנגלר טוב עם מקום להמי. הרכב בהחלט מספיק לי ועושה את עבודתו נאמנה. הכי חשוב לי שהוא יהיה לי נוח בכביש ולא זוועת עולם כמו סופה, או רנגלר ושאשתי תוכל לנהוג בו. בדומה להרבה רכבים, יש לו נקודת תורפה, הסרן. בדיוק כפי שצ'רוקי או TJ מגיע עם סרן צ'וקומוקו אורגינל מהמפעל. כמובן שיש לזה שוק אפטרמרקט נרחב, ואם ארצה לעלות רמה פשוט אחליף סרן, בטח שלא אחליף רכב. האופציות בתחום הזה נרחבות למדי וכוללות סרני ברזל, סרני דיזל וסרנים מחוזקים של דגמים אחרים.

אחרי התייעצות מקבילה בפורום אמריקאי, בו קיבלתי תשובות יותר רלוונטיות מכמה עשרות בעלי WK וKJ, כולל הדגמות והסברים שמבוססים על ידע מעשי, החלטתי לרכוש לי טרוטראק, במקום לרכוש רנגלר.

דרור ברלי
20-03-18, 00:23
עזוב את אלוהים בצד. היא לא אוהבת אותי.

בוא נחזור למומחי הליברטי מאמריקה.
לפני רגע צחקת עליהם שהם עושים "שטח אקסטרים" באיזה שלולית רדודה ודלוחה שמלאה בצפרדעים.
פתאום התשובות שלהם כן ענייניות?...

לפני רגע פחדת לשבור דיפרנציאל אלומיניום ולא רצית לרכוש אחד מברזל ב-1500 דולר.
עכשיו פתאום הדנה 30A זה אחלה וטרוטראק זה טובבב?... וואלה. אולי. ואולי לא.
ומחר באמת תקנה את הטרוטראק רק כדי להוכיח לכולנו שטעינו. (אני אגב עדיין בדעה שהכיוון שלך דווקא נכון כי לימיטד סליפ+TC זה משהו שיכול להיות ממש טוב)

אבל מכיוון שאתה חושש מקטסטרופה, אני ממשיך בתרחיש הלא סימפטי: אם הדיפרנציאל אכן יישבר (כי האוטו טוב, אבל אתה אונס אותו להיות מה שהוא לא, ממש כפי שאנסת את הספורטאז', רואים את זה במבט אחד חטוף על ה-IFS שלך שבשיפוע תלול הוא מתוח עד הסוף כמו קונדום ולא באמת עובד... ואז אתה מאשים את ה-TC הלא יעיל... כי למה שיעבוד ביעילות אם המתלה הפתוח/מתוח כבר לא מסוגל לייצר לחץ על הגלגלים הקדמיים ולהצמיד אותם לקרקע?... :rolleyes: המתלה מתוח ופתוח עד כדי כך שאנשים כאן שואלים אותך ברצינות אם בכלל הוצאת אוויר... למרות שאכן הוצאת. יש מצב שגם עם נעילה אמיתית לא תקבל משיכה אפקטיבית אם הגלגלים הקדמיים נוגעים-לא-נוגעים בקרקע).

ואז אתה תיילל מה עושים עכשיו, כי האוטו מושבת עד שתיסע שוב לארה"ב ותסחוב איתך דיפרנציאל מברזל (כי באמריקה אין ליברטי דיזל וגם כאן הם די נדירים ולא בדיוק נמצאים בעשרותיהם במגרשי הפירוק) ובכלל איזה מטומטמים האמריקאים האידיוטים האלה עם עצות האחיתופל שלהם ואיזה חרא זה ה-Jeep הזה שהאהבלים בג'יפולוג המליצו לך לקנות, ושאם היה לך קצת שכל היית בכלל צריך להישאר עם הספורטאז'... כי עכשיו הצודקת צריכה להסיע את הילדות באוטו תקין ויורדת לך לנשמה...

אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. אז מי כאן לא בדיוק יציב?... הלוואי תומר, באמת הלוואי, שהטרוטראק יתגלה כמתאים ומוצלח ושלא יהיו לך תקלות ושתהנה ממנו לאורך זמן רב ואינספור טיולים אחת לחודש, ושלכל הפחות לא יזיק ושהצודקת שלך לא תתעצבן. לפחות כדי לחסוך מאיתנו עוד שרשור הזוי.

או שבפייסבוק תמצא יותר תשובות לעניין של מומחים אמיתיים. בעיקר בסגנון "פחחחחח" ו"פששששש" ו"רק יפני"....

...
ובגלל שלמרות הכל אני אשכרה מחבב אותך, ולא רק כי אתה מגניב ושנון ומצחיק אלא בעיקר כי... אנחנו מכירים כל כך הרבה שנים ואני מסמפט אותך, נו... לכן כחבר לחבר, אני עדיין מאחל לך מכל הלב שתמצא במהרה מנוחה ונחלה באיזה רנגלר מפנק עם סרן קדמי חי ודיפ'ים מברזל שלא נשברים ככה סתם בהצלבה קלה ופשוט זורקים לתוכם איזה נעילה שרוצים ושלום על ישראל. פשוט כי נראה לי שבסוף זה בדיוק מה שיקרה.
ואם רנגלר כזה הוא אכן "זוועת עולם" על פי מומחה כמוך שמתבלבל בין TC ל-ESP, אז הלוואי עלי ועל כולנו זוועת עולם כזאת.

במחשבה שנייה יש מצב שגם ברנגלר אתה תמצא מה לשבור ומה לקלקל ועל מה להתלונן ותחפש פתרונות לא סטנדרטיים לבעיות לא סטנדרטיות, ולא תשלים עם התשובות שתקבל, כי זה ידוע שכל ההזויים נמצאים כאן בג'יפולוג - ואולי בכלל כדאי להקים קבוצת מומחי פייסבוק חדשה שתיתן לך עצות מקצועיות לעניין.

השתדלתי שהכל יהיה בהומור, כן?... אבל ברמה הטכנית אני רציני עד אימה ומתכוון לכל מילה. החרטום באוטו שלך גבוה מדי ובמעלות תלולים יש לו בעיה של אחיזה מלפנים וזה קורה המון בכלים עם-IFS שמוגבהים יותר מדי. יש מצב שאם תנמיך אותו טיפונת, המתלים יעבדו יותר טוב ויותר נכון ותהיה לך כל האחיזה שרצית. אז אל תזלזל.

בהצלחה עם השדרוג. מכל הלב. באמת.
לילה טוב.

hadtomer
25-05-18, 19:52
טוף, הטרוטראק כבר שבוע בסרן הקדמי.

אני אישית לא מאמין ב"כאילו" נעילות. או שיש ברכב נעילה ואז הכל טוב או שאין נעילה ואז הכל "כאילו" טוב. את הטרוטראק התקנתי בסרן הקדמי פשוט מכיוון שזה היה אפשרי וזמין. אבל אני חייב לציין שאני מאוד מופתע מהאופן שבו השילוב של נעילה אחורית אוטומטית וטרוטראק קדמי עובד. היום יצאתי לראשונה עם כמה חברים כדי לבדוק מה המשמעות של השינוי - ומאוד הופתעתי לטובה.

קודם כל, בכביש הטרוטראק אינו מורגש, פרט לנטיה קלה של ההגה להתמרכז יותר חזק. אצלי אין לוקרים מקדימה כי פשוט זה לא קיים. ציריות מסתובבות תמיד. נסעתי היום על רכב דומה של חבר עם לוקרייט מקדימה והנסיעה בכביש מאוד לא נעימה. תת היגוי, ריצ'וטים מאוד מורגשים. לא כיף. אצלי לעומת זאת לא מרגישים כלום.

אבל - ההפתעה הגדולה היתה בסיבוב חדיד- בן שמן - בואו נעשה משלט 21. הרכב התנהג כמו נעול כפול לכל דבר ופשוט זחל בכיף כל דבר שזרקתי עליו. מטבע הדברים- למוגבל החלקה יש מגבלות וברגע שמגיעים להצלבה שבה גלגל באוויר אז הוא מתנהג כמו דיפ פתוח - אבל אני מעולם לא הגעתי למצב כזה כי יש מהלכים מספיק מכובדים- וגם אם הגעתי כנראה שלא שמתי לב, כי האוזי לוקר מאחור דאג שאהיה תמיד בתנועה.

לא היתי ממליץ להתקין טרוטראק, או כל לימיטד סליפ אחר, כ"TRACTION AID" היחיד ברכב, נאמר בסרן אחורי בלבד, פשוט כי זו לא נעילה. וסרן אחורי צריך להיות נעול 100% גם אם זה בשביל הפעם האחת הבודדה שהגעת לורדית והצלבת את הצורה של האוטו ונתקעת (כל סיפורי הלתת ברקס תוך כדי, למשוך בלם יד, זה חמוד אם אולי אין בעולם נעילות דיפרנציאל, אבל יש) - אבל כסייען זחילה למי שנתקע כמוני עם בעיה טכנית/פיננסית שמונעת התקנת נעילה - זה בהחלט פתרון ביניים מפתיע לטובה.

נמרוד
28-05-18, 08:40
תתחדש!

נראה שאתה קרוב למיצוי הליברטי. מה כלב-התחת הבא שאתה מתכוון להשקיע בו כדי להוכיח לברלי שמיותר להשקיע בסופה? - אני מנחש - דאצ'יה דאסטר.

hadtomer
28-05-18, 15:56
תתחדש!

נראה שאתה קרוב למיצוי הליברטי. מה כלב-התחת הבא שאתה מתכוון להשקיע בו כדי להוכיח לברלי שמיותר להשקיע בסופה? - אני מנחש - דאצ'יה דאסטר.
אין כל כך מה למצות. גם את הטרוטראק מקדימה אני לא מאוד צריך. זה היה סתם בגלל שהיה לי מקום במזוודה.

מה שכן - אני מחפש ג'אנט 16 לליברטי.

-->