PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאיזה רמת עבירות מספיק JK עם 2״?

boaz avrahami
20-03-18, 00:50
שנת 2014 ארוך צמיגי 17 מקוריים.
האם מספיק ספיסרים ( שימו בצד חוקיות) או שיש שינוי מהותי בנושע המהלכים עם קפיצים ובולמים?

האם יש מתנדב בקהל שישמח לתת הצצה על הסטאפ הזה?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

KOOKE
20-03-18, 06:45
הבעיה העיקרית של הרנגלר הארוך הוא בסיס הגלגלים הארוך מדיי (115 אינצ') ומיכל דלק נמוך שיוצרים ביחד זווית בטן נוראית

הגבהה 2 אינצ' עם צמיגים המאושרים לרכב הזה - 255/75/17 (32 אינצ') מספקות לרמת עבירות בינונית ואולי גם קשה אבל לא אקסטרימית.

אין לרכב שציינת נעילות אלא בקרת משיכה דיי יעילה.

ברכב לא יתקשה להתמודד עם כל שבילי הנגב הידועים כולל המעלות כמו ורדית עשוש ואפילו מעלה זיק.

עם דברים אקסטרימיים יותר כמו המעלות הממש מופרעים בתל חדיד או בית שמש וכו' זה לא מספיק.

מומלץ מאד להחליף לפחות את הסרן האחורי לסרן נעול של רוביקון או להתקין נעילה אחורית. עלות נעילה כ- 10,000 ש"ח עלות סרן קומפלט 15,000 ש"ח.

אני לא הייתי מוטרד מאופן ההגבהה שאלו רק ספייסרים אלא הייתי יותר מוטרד שזה רק 2 אינצ'.

boaz avrahami
20-03-18, 08:12
תודה שלמה.
רכב טיולים משפחתי, לפי מה שעולה מדבריך אין צורך ביותר מכך.

איך היית מדרג את הקיטים מבחינת איכות ונוכיות כאשר מדובר בעיקרון ברכב עירוני שיבלה כ 86.25 מזמנו על אספלט עם צמיגים דואלים דוגמת BF A/T

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

Aifer
20-03-18, 12:25
תודה שלמה.
רכב טיולים משפחתי, לפי מה שעולה מדבריך אין צורך ביותר מכך.

איך היית מדרג את הקיטים מבחינת איכות ונוכיות כאשר מדובר בעיקרון ברכב עירוני שיבלה כ 86.25 מזמנו על אספלט עם צמיגים דואלים דוגמת BF A/T

Honda TRX300EX
4Z7BOZלא עדיף ZJ עם 4.5? משבר גיל 50?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

KOOKE
20-03-18, 18:49
בועז

סט הבולמים/קפיצים המקורי של הרכב נוח מאד אולי אפילו נוטה לרכות מדיי לטעמי לכן גם כתבתי שלדעתי אין בעיה להסתפק בהגבהה של ספייסרים.

אם בכל זאת יש כוונה להחליף בולמים/קפיצים -אני הייתי בוחר בשילוב של קפיצי רוביקון אקספרס עם בולמי פוקס אדוונצ'ר- קצת יותר קשיח מהסט המקורי אבל עדיין נוח ומשכך היטב גם בכביש גם בשטח והעלות גם לא גבוהה מדיי יחסית.

הייתי הולך על הגבהה של 2.5 אינצ' המותרת על פי חוק והגבהה כזן גם אינה דורשת שינויים נוספים מעבר להחלפת הקפיצים והבולמים.

מעבר להגבהה של 2.5 אינצ' כבר נכנסים להשקעה גדולה שכן הגבהה כזו מחייבת החלפת מוטות רדיוס ומוט פנהרד למתכווננים הארכת חיבורי המוט המייצב, שינוי במיקום התושבות והארכת צינורות הברקס.

boaz avrahami
23-03-18, 01:36
איזה הגבהה 2.5״? מותרת כרגע ע״פ חוק?
קיט RE עדיין באפיה.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

KOOKE
23-03-18, 07:20
אופס צודק התכוונתי הגבהה 2 אינצ'.

למען האמת הייתי מחכה עם ההגבהה עד שיאושרו הקיטים של 4.5 אינצ' עם צמיגי 35. למיטב ידיעתי יש שלושה קיטים בהליכים סופיים רוביקון אקספרס, קורי ועוד יצרן ששכחתי את שמו. אנחנו מדברים על זמן קצר יחסית של חודשיים שלושה עד לקבלת האישור.

אם כי אני מניח שקיט 4.5 לא יהיה זול כי היבואנים שנושאים בעלות האישור והתקינה של הקיטים ירצו לכסות את ההשקעה שלהם בתהליך.

boaz avrahami
23-03-18, 14:01
יש לי שאלה גסה ולא מנומסת במיוחד-

האם יהיה ניתן לאשר הגבהה שהקיט שלה ייובא באופן אוטונומי מארהב?
למשל, הבאתי בעצמי קיט 4.5 - האם אפשר ומה הפרוצדורה לאשרו?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

KOOKE
24-03-18, 19:05
לדעתי תמורת תשלום הולם לסדנה שתתקין לך את הקיט אז ייתכן וכן. הם בכל זאת צריכים לכסות את ההשקעה שלהם.

מי שכרגע בתהליכי אישור הקיטים הם איתי מהמתלם (יבואן רוביקון אקספרס), קובי ממוסך נשר (קיט של קורי) וטל רומן. פנה אליהם עם השאלה.

sgill
24-03-18, 19:38
הקיט הנוסף שמאשרים הוא של MOPAR, חברת הבת של JEEP שמייצרת חלפים.
מכיוון שלא כתבת אם מדובר ברנגלר אנלימיטד או רוביקון, אני מניח שמדובר באנלימיטד.
לכן, כדי לעבור לצמיגי 35 או 37 רצוי מאוד להחליף סרן קדמי לדנה 44 כדי שיעמוד בעומס.
תוסיף לזה ציריות מחוזקות, צלבים, דריישאפט ושאר ירקות ששלמה הזכיר.
יחד עם סט ההגבהה וארבע (שלא לומר 5) צמיגים חדשים, אתה בקלות מגרד את 40-50 אלף שקל גם בלי לנעול סרן קדמי או אחורי.
לטיולי משפחות, לא הייתי נכנס לזה...

boaz avrahami
24-03-18, 21:34
אנלימיטד

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

KOOKE
25-03-18, 08:31
בארה"ב לא ממהרים להחליף סרן קדמי גם אם עוברים לצמיגי 35. אפשר להסתפק בחיזוק סרן דנה 35 הקדמי.

היה והסרן "יחייך" אז אפשר להחליף.

עלות סרן דנה 44 נעול קופלט - כ- 15,000 ש"ח.

למען הדיוק - אנלימיטד זה הכינוי לדגם הארוך 5 דלתות. יש כמובן רוביקון אנלימיטד, סהרה אנלימיטד וספורט אנלימיטד.

כמו העיצה השחוקה כאן בפורום - קנה את הרכב שעל הכוונת, סע וטייל איתו ואז תחליט מה הצרכים ומה צריך לשפר.

בעיקרון גם במצבו הסטנדרטי זה רכב עם עבירות טובה מאד ובהחלט מספק לצורכי טיולי משפחות ואפילו טיולי משפחות מאתגרים. אין פלסטיקים עודפים יש בקרת משיכה דיי יעילה יש מכלולים חסונים יש זויות גישה ונטישה טובות יש מהלכי מתלה. החיסרון הוא זווית בטן נוראית.

לטעמי הבעיה הכי הכי גדולה של הרכב הזה היא שעם האוכל בא התיאבון- אפשרויות השיפור האין סופיות, זמינות השיפורים ושוק האפטר מרקט הכי גדול בעולם זה שילוב קטלני לאוהבי צעצועים שכמותנו- פשוט קשה להתאפק ונסחפים....

YOSIS 2
25-03-18, 08:57
שלום רב

כל מי שיש לו גיפ צריך לעצור ולחשוב מה הוא צריך בדיוק ולא לחשוב למה הגיפ של החבר הזה והזה ניראה ככה ונוסע ככה
הגיפ הסטנדרטי והמשופר במעט מספיקים לכל המסלולים בארץ מנסיון עשיתי את כולם רק מי שבאמת מחליט לעבור לאקסטרים אמיתי כמריר וכדומה ויש לו כיס עמוק כדי לו לבצע את כל ההגבהות 4.5 וכדומה וכל התוספות סרנים צמיגים זרועות ועוד והאנשים שבאמת עושים אקסטרים מעטים מאוד אבל בגלל השופוני לכולם יש רכבים אקסטרים שבסוף עומדים ליד הבית או עושים טיולי מישפחות במיקרה הטוב
לי יש גיפ מוגבה 2 אינש צמיגים מקורים BF ניתוקי מייצב קדמי כננת ופגושים ואני מרוצה כל המסלולים שאני נוסע הרכב מספק את הסחורה
ללא בעיה ואני נוסע גם בעברות קשה מידי פעם הרכב מצוין בנוי טוב ואם נהג טוב הכל עביר ופתיר

יוסי

boaz avrahami
25-03-18, 09:48
תודה בנתיים על המידע המועיל.

ברשותכם אבקש המלצות על מנתקי מוט מיצב.
ראיתי שה JKS דורש ניתוק של כל המקשר וריתוק המוט באמצעות רצועה.
עד כמה זה מטריד והאם יש חלופות מוצלחות יותר?
ראיתי גם שה RE נראה כמו העתק שלו

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

KOOKE
25-03-18, 10:39
לך על הקיט של RE - מחייב שהרכב יהיה על משטח ישר בעת הניתוק/חיבור. לא ממש מטריד.

יש חלופה מוצלחת יותר אבל הרבה יותר יקרה:

https://www.currieenterprises.com/ce-9900jkfsa

boaz avrahami
25-03-18, 12:56
ומה עושים עם המוט המייצב ?
כמו ב JKS, לוקחים את הלינקים לאוטו ואזיקונים/רצועה?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

YOSIS 2
25-03-18, 13:03
המחיר של 40000 שכתבת מגיעים בקלות דוגמא
5 צמיגים
בידלוקים
זרועות קדמי ואחורי ומתנתקי מייצב
הגבהה +אישורים
סרן קדמי 44
נעילות
יחסי העברה
דריישפטים
ועוד כמה תוספות מענינות שלא רשמתי

אבל שיהיה בהצלחה ובכף למי שעושה זה ממש לבנות את האוטו מחדש !!

יוסי

KOOKE
25-03-18, 14:27
ומה עושים עם המוט המייצב ?
כמו ב JKS, לוקחים את הלינקים לאוטו ואזיקונים/רצועה?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

כן. מחברי המוט מייצב בתא הכפפות והמוט מייצב מקובע עם אזיקונים.

יתרון נוסף של הקיט של RE הוא שהמחברים של המוט מייצב מתכווננים כך שניתן להאריך אותם בהתאם להגבהה שתותקן ברכב.

boaz avrahami
25-03-18, 16:05
יש סיבה להעדיף את ה RE על פני JKS?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

KOOKE
25-03-18, 16:17
לא מכיר את ה JKS.

הRE יש לי. מסיבי מאד, נח יחסית לשימוש (הבושינג בקצה המחבר מסתובב וקל לכוון בחיבור) יש במלאי בארץ במחיר סביר.

oren61
25-03-18, 16:41
בועז תעשה רשימה של החלקים שאתה רוצה לשפר
כל מה שאפשר להכניס למזוודה
סע לארה"ב וגם בעלות של כרטיס הטיסה תחסוך אלפי שקלים.

shemy
17-04-18, 16:26
שלום לפורום, שאלה בהנחה שיש 2" הגבהה וצמיג 33" האם צריך לשנות יחסי העברה? אני מניח שהJKU מגיע עם דנה 30/40 א/ק ויחס העברה 3.21. האם מומלץ לשדרג ל 3.71?

תודה
קובי

boaz avrahami
17-04-18, 18:40
המידה המקורית היא 32 ולכן לא מחייב ממש שינוי יחסי העברה

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

oren61
19-04-18, 16:29
המידה המקורית של ספורט היא 31 ושל רוביקון 32.

הדסופה
19-04-18, 16:53
והם מגיעים עם יחסי העברה שונים
זה עניין שלך. לא חובה להחליף. מרגיש יותר "בריא" אם מחליפים

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->