PDA

צפייה בגרסה מלאה : נו - אז פור לינק או לא פור לינק?

hadtomer
05-04-18, 16:45
היי.

כמנהג אנשים שיושבים בבית עם רגל מרוסקת ועם רכב דומם בחניה, אני משקיע לא מעט זמן ואנרגיה ב"מה אני אעשה כשאני אוכל לנהוג". בתכלס, הרכב שלי באמת מושלם כפי שאני מעוניין- ואלמלא הייתי חצי מושבת, היתי הולך לחברים לקחת את הדבר האחד שהיה ברשימת הקניות שלי (מוגבל החלקה קדמי) שהגיע איתם מארה"ב לפני יומיים - ויושב אצלם בסלון.

ועם זאת- יש עוד משהו שאני די חושק בו - ושמישהו רוצה לתת לי במחיר די מצחיק.

להלן ההתלבטות:

למי שלא מכיר- הליברטי- (ונדמה לי שגם הגראנד WK) מגיע עם מתלה אחורי לא הכי קונבנציונאלי- אין לו פאנארד, אלא CONTROL ARM - בליברטי קוראים לזה "הבומרנג".

http://automotorpad.com/jeep/676211-jeep-liberty-chassis-diagram.html

הבומראנג הפרטי שלי משופר כמו שצריך עם בוקסות פוליאוריטן ותושבת מוארכת שהגיעה מארה"ב כדי לאפשר מהלך מרשים.

אבל -

יש בחור חביב שמייצר קיט שממקם את הבומראנג בפח- והופך את המתלה האחורי לפור לינק לכל דבר. הבחור הזה בקשר מצוין איתי כבר שנתיים וכסוג של מחווה למצבי האנוש (וגם הפניתי לו לא מעט אנשים שביקשו "כמו של תומר") מבקש לשלוח לי את הקיט שלו במחיר מצחיק. בתמונה המצ"ב ניתן בדיוק לראות את הבומראנג המקורי - ולצידו את הפור לינק, שמתחבר לדיפרנציאל האחורי בנקודות העיגון המקוריות ולצמד נקודות העיגון של הבומראנג המקורי. וכמובן- בעוד שהבומראנג הוא יחידה קשיחה- כאן יש 2 זרועות שנעות על בושינגים
119146

השאלה, כי תמיד יש שאלות, היא האם זה בעצם כדאי. (הבה נתמקד לרגע בעיניין עצמו. לא בשאלה האם כדאי להשקיע ברכב הזה, לא בשאלה האם כדאי להשקיע במתלה הקדמי,לא בשאלה האם כדאי להתקין V8 וכו, צאו מנקודת הנחה שאני משלם פחות מעלות של מיכל דלק).

האם פור לינק כזה יתן משהו? כי כבר יש לי פלקס מטופש לחלוטין בכל מקרה.

(וגם...ניתן לראות בתמונות שמדובר במשהו שנמצא בשלבים האב טיפוסיים של חייו, למומחים שבחבורה, זה נראה כמו משהו שיעבוד? המוכר טוען שעל הרכב שלו שמוגבה 4 אינץ' זה עובד כמו חלום, אבל אני כבר למדתי שחלום יכול גם להיות סיוט).

lizard
05-04-18, 17:27
זה בדיוק אותו דבר רק שיש לך בושינג יותר גמיש=מהלך עבודה יותר גדול.

אם אתה רוצה, תיקח. אם המהלך המתלה שיש לך כרגע מספיק לך אז אני לא חושב שיש צורך. מה גם שזה די בולט ובטסטים יכולים לעשות לך בעיות. לפחות שיצבע לשחור.
בתכל'ס גם אם יש לך בעיות עם המשולש האחורי (גם בWJ יש את זה) אז אולי החלפה לבושינגים יותר איכותיים יפתרו את הבעיה.

tom1105
05-04-18, 19:40
בwj לאחר הגבהה (חוקית כמובן) הבושינגים בזרוע A הולכים דיי מהר..

מעבר ל4link מתמודד עם זה יפה...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

איל מ
05-04-18, 21:13
בקישור ששמת, אם גוללים מעט מטה, יש את התמונת wtf? הזאת:
119148
עכשיו,
אם הייתם שואלים אותי, הייתי אומר שאיזה אמריקאי מטורלל הרכיב טורבו נוסף למטה במורד צנרת הפליטה במקום שהוא די הגיוני סה"כ, הרי אין בעיה בכלל להוסיף כמה מטרים של צנרת לסעפת יניקה, והמקום הרי כלל לא רגיש לאבק, בוץ ומכות.

אז קצת ברצינות, מניח שזה לא אמור לגדוש את הסעפת יניקה,
אז מה זה לעזאזל?

six 4 life
05-04-18, 21:22
אז קצת ברצינות, מניח שזה לא אמור לגדוש את הסעפת יניקה,
אז מה זה לעזאזל?
למרות שאתה מסרב להאמין, זה עושה בדיוק מה שאתה חושב שזה עושה.

asafk
06-04-18, 13:15
בוא נבין יחד מה אתה מבקש להשיג בזה.

קודם כל, המתלה שלך כפי שהוא הוא 4-link קלאסי. ממש כמו בדיפנדר. שני הלינקים העליונים מתחברים אחד לשני ולסרן בתפוח בודד, שוב כמו בדיפנדר ובכוונה אני משתמש בדימוי הזה.
מה שמפריע לך מן הסתם בתצורה המקורית הוא בושינגים בחיבור לשילדה שלא רק שהם בכיוון הלא נכון הם גם לא באמת קשיחים. אז החלפת אותם לפוליאורטן - היית משקיע עוד קצת ומחליף למיסבים כדוריים היית מקבל אפילו יותר מהלך.
מה שאני רואה בקיט זה חלוקה של הזרוע A העליונה לשני לינקים נפרדים וחיבור יעיל יותר לשילדה.
אני גם רואה שהזרועות ארוכות יותר וזה מסובב את הסרן למעלה אם האוטו לא מוגבה, או במצב של הגבהה גדולה וזרועות תחתונות ארוכות מהמקור הסיבוב למעלה מתקן את הזווית של הסרן.
אני עוד שם לב שהנקודה הדמיונית שבה צירי שני התפוחים התחתונים מתחברים נמצאת אחורה יותר ממרכז התפוח המקורי. כלומר מרכז הגילגול זז אחורה.
אז תיאורטית שיפרת מהלך מהחיבור לשלדה ותיקנת את הזווית של הסרן. אבל אתה אומר שלא חסר מהלך.
הפכת תפוח ושני בושינגים לארבעה מיסבים. בהכרח יותר בלאי ויותר תחזוקה, מתלה פחות מהודק בנסיעת כביש או נסיעת שבילים.
מרכז הגילגול זז אחורה לא יודע מה זה עושה.
הסרן הסתובב למעלה, לא מכיר את הזרועות התחתונות שלך ואם זה נדרש.

עכשיו... מה מכל זה אתה רואה כהישג נדרש?

אסף.

hadtomer
06-04-18, 16:38
אז תיאורטית שיפרת מהלך מהחיבור לשלדה ותיקנת את הזווית של הסרן. אבל אתה אומר שלא חסר מהלך.
הפכת תפוח ושני בושינגים לארבעה מיסבים. בהכרח יותר בלאי ויותר תחזוקה, מתלה פחות מהודק בנסיעת כביש או נסיעת שבילים.
מרכז הגילגול זז אחורה לא יודע מה זה עושה.
הסרן הסתובב למעלה, לא מכיר את הזרועות התחתונות שלך ואם זה נדרש.

עכשיו... מה מכל זה אתה רואה כהישג נדרש?

אסף.
מה קורה אסף.

חשוב לציין - מה שמבאס אותי בסט אפ הקיים הוא הבלאי הפוטנציאלי. אני לא מרגיש בעיות מסוימות בכל הקשור בהתנהגות.

כלומר - בעצם לשיטתך הקיט הזה ייצר יותר בלאי ויותר תחזוקה?

asafk
06-04-18, 18:21
בצד הסרן שני מיסבי קצה מתבלים יותר מהתפוח הבודד.
בצד השלדה אני מניח שאתה קורע לבושינגים ת׳צורה בשטח (בלי לפתל מתלים הם יחיו לנצח) אז להחליף אותם במיסבי קצה יהיה אותו דבר.
ואל תטעה. מיסבי קצה זה מה שצריך שם ולא בושינגים. הם מראש הפתרון הנכון... רק שהם מתבלים מה לעשות.

אסף.

hadtomer
07-04-18, 08:05
שלא במפתיע-לגבי המיסבים- גם הקיט הזה קיים

https://jeepinbyal.com/bolt-on-kj-tri-angulated-4-link.html

אך העלות גבוהה יותר והוא איכותי יותר. בכל מקרה-אתה צודק- עדיף לי כנראה לשפץ את הקיים פעם בשנתיים עם רכיבים איכותיים

lizard
07-04-18, 08:56
תבדוק אצל אורי מכתום. אני החלפתי את כל הבושינגים ברכב לסופר פרו. אמור להיות ברמה מעל השאר.

hadtomer
08-04-18, 11:55
תודה, כבר יש 2 סופרפרו בבומראנג. ה"צלע" השלישית היא בולג'וינט ולא מתאפשר לשים פוליאוריתן

סולי
08-04-18, 16:25
מניסיוני המועט עם פוליאוריטן... בזרועות רדיוס בסמוראי סליל החומר הקשיח עובד פחות טוב מהגומי המקורי.
גם מבחינת אורך חיים וגם מבחינת מהלכי מתלה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->