PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עושים כשטובעים

combina347
31-12-05, 13:40
אתמול טבעתי עם האוטו בתוך ביצה וגם הנעילות לא עזרו לי לצאת
המנוע כבה מרוב מיים שנכנסו לקרבורטור ושטפו את הבוכנות לעזזל מה עושים?
הסוף טוב אל תדאגו שחר משועלי נתניה לימד אותי

פותחים את כל הפלאגים ונותנים סטרטרים עד שכל המיים יצאו עם דוושת גז לחוצה שהקרבורטור יתרוקן ממים (לי לא היה סטרטר אז גררו אותי כמה דקות כאשר אני על הילוך רביעי
לאחר מכן ייבשנו עם לחץ אויר וריססנו עם ספרי קרבורטורים כל מקום אפשרי שקשור לדלק הצתה בוכנות ופלאגים.
הסטרטר עדיין לא עבד אז לקחו אותי שוב לטיול ואז הכל הניעה וחזר לתפקד
יצאתי מהשטח ובדרך הביתה נתקעתי שוב לאחר 5 דקות הנעתי והרכב כבה שוב
שחר זיהה בעיה בהצתה כמה אילתורים שלי אך לא זאת הבעיה באמת
לאחר כמה פעמים שזה קרה גיליתי שהמיכל דלק היה מלא במיים
אני חייב לזוז המשך בקרוב

שעיה כליף
31-12-05, 15:04
תנקה דחוף את כל מערכת הדלק :!:

אחרכך בדוק אם נכנסו לך מים לדיפרנציאלים
כנראה שכן ותצטרך להחליף שמנים.
אל תשכח גם שמן מנוע.

shachar
31-12-05, 15:56
פילטר במיידי

א. אם הוא סתום ממים הוא לא יאפשר יניקת אויר, מעבר לזה הוא בטח מלא בבוץ.

אביב3
31-12-05, 16:12
כוונות טובות אבל
הפילטר לא מלא בבוץ
והוא בלי מים
אז תפסיקו לתת עצות בלי שראיתם מה קרה

אלון_ק
31-12-05, 16:16
המנוע כבה מרוב מיים שנכנסו לקרבורטור
אביב, אם הגיעו מיים לקרב' הוא כן מלא מיים. מה יותר מכך, מספיק שהם רק עברו דרכו והוא יבש כדי להרוס אותו.

קובי, אם הגיעו מיים גם למיכל הדלק אז תבדוק את כל השמנים באוטו. גיר וטרנספר, דיפ', מנוע.

אביב3
31-12-05, 16:25
אלון כנראה שאתה הית שמה ולא אני
בכל אופן היו מעט מאוד מים על הפילטר (פתוח)
והוא נוקה באופן יסודי לדעתי אין צורך להחליף אותו
בכל הנוגע לשמנים ולדלק אתם צודקים
לא כתבתי תגובה כדי להתנגח פשוט אי אפשר לכתוב עצות בלי לדעת את כל הפרטים
שיהיה שבוע טוב לכולם :wink:

אלון_ק
31-12-05, 16:54
קודם כל, טוב לדעת שזה פילטר פתוח; הנחתי שמדובר על סגור, אזי זה לא משנה אם הייתי שם (יש רק 2 דרכים שמיים יכנסו לקרב', בשתיהן הפילטר נרטב והופך חסר שימוש).
פילטר פתוח שנרטב - והוא אכן נרטב, מזה אין לך איך לצאת - כן עשוי להיות שמיש עדיין.

ההערה שלך (תפסיקו לתת עצות בלי שראיתם מה קרה) לא במקומה. אם הוא לא היה רוצה עצות בלי שנראה מה קרה, הוא לא היה מפרסם מודעה. אם כל מטרת המודעה היא להעשיר אותנו בתהליכים הנדרשים לאחר שאיבת מיים למנוע ההערה שלך עדיין לא במקומה, כי שחר כן צודק ברמה עקרונית (גם אם במקרה הזה אולי לא) וזו בדיוק הרמה שעליה מדובר. אני משער ששחר (כוני בדיוק) הניח שבנאדם שפוי לא יתקרב למיים עמוקים עם פילטר פתוח, דנו כאן כבר מספר פעמים בבעייתיות של הפילטר הזה ברכבי שטח.

סמוראי 92
01-01-06, 05:57
אני לא יודע מה בדיוק מה קרה במקרה הספציפי שלך, לא הייתי שם ואני בטוח שאתה מבין במנועים הרבה יותר טוב ממני, אבל נראה לי ששאלת את שאלת מיליון הדולר לג'יפאים אוהבי בוץ, ושמן הראוי להרחיב בה גם באופן כללי.

אם איני טועה, מנוע הולך כשהמים מגיעים אל הבוכנות שלו. מים הם חומר בלתי דחיס, לכן כשהם חודרים לבוכנה הם מקטינים את נפח הפיצוץ שבה ולכן מגדילים את הלחץ שבתוכה.
הלחץ הזה הרסני, מעקם שובר ומפוצץ.

בחורף שעבר יצא לי לראות שני מנועים "הולכים" לאחר טבילת ירקון רצינית. שני הג'יפים כבו תוך כדי מעבר מים עמוק. הראשון ניסה להניע בעודו טבול וכנראה ינק מים מהאגזוז, יצר נעילה הידרוסטטית במנוע דיזל ועיקם טלטל . השני אומר שהוא ניסה להניע רק לאחר שכבר חולץ מהמים שהציפו עד לגובה מותני נהג יושב ,אבל הוא לא ניקה כלום לפני ניסיון ההתנעה ושלאחר התקיעה הוא ישב בשלולית כמה דקות עם מנוע עובד עד שהמנוע כבה.

אני מקווה שאצלך הכל בסדר ואין נזקים מהסוג הזה. אם תשאל אותי "טבעתי מה עושים "? אז אם זו טביעה שאין ממנה רברס מהיר- לך נגד האינסטינקט הטבעי שלך ודומם קודם כל, אם המנוע כבה בעצמו לא לנסות להניע בשום מקרה, לצאת בגרירה או בכננת ולאחר היציאה מהמים לנקות הכל, לוודא ייבוש ורק אז לנסות להניע. מה זה לנקות הכל ? נראה לי שאתה תדע טוב ממני, לא נתקלתי בניקוי כזה אז אני לא יודע מה הוא כולל , אני בטוח שהפורום ישמח להסבר מפורט של מה לנקות, מה לפרק, ואיך להוציא מים שכבר קיימים במנוע מבלי להתניע אותו (האם נגררת בהילוך רביעי למטרה זו ?)

נ.ב

כמה טוב שיש היי ליפט ידני שמסוגל למשוך כמטר ועובד מעל כמתחת למים, האם כננת חשמלית תעבוד כשהיא טבולה במים יחד עם הפגוש ? האם כדאי בכלל לנסות? זה לא יעשה קצר ?

סוזי המשתוללת
01-01-06, 15:00
כננת חשמלית עובדת מתחת למיים אם כי לא מומלץ :twisted:

סוזי המשתוללת
01-01-06, 15:07
אגב צליחת מעברי מים
שנורקל בסיסי ומילוי כל חוטי ההצתה בגריז לא מוליך (גריז מייסבים צהוב פשוט) בנדיבות גם בחיבור הפלג וגם בדיסטריבוטור ובכויל יהפכו את האוטו שלך לצוללת - אני רציני
שנה שעברה בתחרויות ראינו דגים :twisted:

סוזי המשתוללת
01-01-06, 15:08
סייג אחד :
חוטי ההצתה צריכים להיות במצב טיפ טופ ומאיכות גבוהה (רצוי מקוריים)

זאביק
01-01-06, 15:10
בחורף שעבר יצא לי לראות שני מנועים "הולכים" לאחר טבילת ירקון רצינית. שני הג'יפים כבו תוך כדי מעבר מים עמוק. הראשון ניסה להניע בעודו טבול וכנראה ינק מים מהאגזוז, יצר נעילה הידרוסטטית במנוע דיזל ועיקם טלטל .

היניקה מהאגזוז מתבצעת מייד אחרי שהמנוע נכבה.

אז אם זו טביעה שאין ממנה רברס מהיר- לך נגד האינסטינקט הטבעי שלך ודומם קודם כל,

להיפך. עדיף להשאיר את המנוע דולק (ברור שלא שעות, אבל כמה שניתן). כל עוד המנוע דולק, לא ייכנסו מיים למנוע דרך האגזוז, כי לחץ גלי הפליטה ימנע זאת.

אם המנוע כבה בעצמו לא לנסות להניע בשום מקרה, לצאת בגרירה או בכננת ולאחר היציאה מהמים לנקות הכל, לוודא ייבוש ורק אז לנסות להניע.

עצה מאוד נכונה וחשובה.

בני
01-01-06, 15:56
"אם זו טביעה שאין ממנה רברס מהיר- לך נגד האינסטינקט הטבעי שלך ודומם קודם כל"
נראה לי שסמוראי 92 התכוון למצב בו המיים מכסים את מכסה המנוע והרכב תקוע בבוץ,
במצב כזה כדאי לכבות את המנוע למען אריכות חייו :lol:
ולמען שלום הכיס :wink:.

סוזי המשתוללת
01-01-06, 16:25
לא נכון
כל עוד המנוע עובד שיעבוד ברגע שהוא נכבה אל תניע

בני
01-01-06, 18:03
לא הבנתי,
ברגע שמיים מכסים את מכסה המנוע=המנוע מתחיל לשאוב מיים,
אם עד כאן אני צודק,
השארת המנוע עובד עד לכיבוי "הטבעי" שלו=מנוע ששאב מיים,
למה להגיע למצב הזה?
שלא לדבר על הבאסה שאולי הלך המנוע :cry:

סמוראי 92
01-01-06, 20:43
זאביק כתב שהמנוע יונק מים דרך האגזוז דווקא בעת הכיבוי ולא בעת ההתנעה- לכן ככל הנראה אסור לדומם מנוע בעודו טבול.

בני
02-01-06, 01:06
אז מה עדיף שהמנוע ישאב מיים דרך סעפת היניקה?
דובר בהתחלה על מצב בו המיים מכסים כנראה את מכסה המנוע, ולא לפרק זמן קצר,
ובנוסף הרכב ללא יכולת לזוז.
אז מבין גדול אני לא ונסיון יש אבל די מועט, ובכל זאת מכל האמור בשרשור הזה אני הייתי מכבה את המנוע במיידי.
הרי מיים בכל מקרה ייכנסו דרך סעפת היניקה+פלטה,אז למה שייכנסו כשהמנוע עובד?

סוזי המשתוללת
02-01-06, 01:17
כל עוד אתה מתקדם ישנו אפקט שנקרא גל חרטום שיוצר חלל אויר בתא המנוע ולכן מיים יהיו בגובה המכסה אבל בפועל לא יגיעו לבית הפילטר
בד"כ המנוע ייכבה ברגע שהמיים יגיעו לקרב' ואם לא היית בסל"ד גבוה ונקטצ בכל הפעולות הנ"ל הסיכויים לנזק נמוכים עד אפסיים
תנהג אחרת ואכלת אותה

בני
02-01-06, 01:22
אוקיי, למדתי משהו חדש :lol: .
דרך אגב שוב תודה על הזמן שהקדשת ומקווה שהסתדרת :wink:

partech
05-01-06, 21:06
אגב צליחת מעברי מים
שנורקל בסיסי ומילוי כל חוטי ההצתה בגריז לא מוליך (גריז מייסבים צהוב פשוט) בנדיבות גם בחיבור הפלג וגם בדיסטריבוטור ובכויל יהפכו את האוטו שלך לצוללת - אני רציני
שנה שעברה בתחרויות ראינו דגים :twisted:

מצטער על הבורות, אבל אין נשמים במנוע שיכולים להיפגע מהמים ?
ואין סכנה שמים יכנסו לדיפרנציאל ויתערבבו עם השמן ?
:?:

אלון_ק
05-01-06, 21:17
שנורקל = הארכת נשם מנוע.

לגבי הסרנים, הם כן יאכלו מים אם תשהה מספיק זמן במים, אז מחליפים שמן אחרי שהייה וסוף סיפור. אם לא תחליף שמן אז תהיה סמתוכה, אם אתה בודק אחרי כל שהיה ומחליף אם צריך אין בעיה.

הארכת נשמי סרנים עוזרת במידת מה במיוחד בסרן האחורי, אבל חשוב לזכור ששום סרן לא אטום לגמרי וכל שהייה ארוכה מספיק תגרור כניסת מיים אפילו לסרן שאמור להיות אטום לגמרי (האחורי).

-->